Ależ fajna dziewuszka nie dość że śliczna to jeszcze lubi piwo jak ja.
@zbigniewmichalak49713 жыл бұрын
Panie Arturze, więcej takich wspaniałych osobistości ja Pan I Pani Iza razem w takich filmach. Smak piwa jest wzbogacony waszą obecnością. A co do piwa... Ile kombinacji, sukcesów i niepowodzeń... tyle smaków. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam serdecznie i dziękuję za cenne porady. Trzymajcie się!!
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za dobre i motywujące słowa 😀😀😀
@4mitan3 жыл бұрын
Super filmik. Trafia w me gusta:) pozdrawiam
@21adventure3 жыл бұрын
Witam wędzenie i piwko własnej produkcji to super ekologiczne pozdrawiam
@arturtdi28593 жыл бұрын
Witam imiennika Artura i królową Ize bo taka kobita w domu to skarb. Lubię piwo polecam Namysłów ale z taką spirytystką co nie tylko kotlety smaży a i piwo robi to Ho Ho .pozdrawiam że Śląska Artur górnik (KWK Zofiówka)
@NomartPl3 жыл бұрын
Pozdrawiamy :-)
@wiesawobara28573 жыл бұрын
Wszystkie filmy są zajebiaszcze, ale ten jeden z lepszych, jeszcze piwa nie robiłem, tylko wina. Teraz czas na piwo. Pozdrawiam z Podkarpacia wszystkich pasjonatów swoich wyrobów, Ciebie Arturze.
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie... a do domowego piwa namawiam 😀😀😀
@piobet65433 жыл бұрын
Noo Mistrzu .. Nie ma to …. Jak dobre piwko do dobrego jedzenia ….zwlaszcza Twojego Wykonania …Pozdrawiam ..
@NomartPl3 жыл бұрын
Dobre trunki zawsze w cenie, ale jak mawiał imć Onufry Zagłoba - Trunek jeno tęgiej głowie służy :-)
@starkey9203 жыл бұрын
Profesor!!! To jest pyszne!
@NomartPl3 жыл бұрын
😀😀😀
@sebanjawor3 жыл бұрын
super odcinek
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję :-)
@piotrslek1073 жыл бұрын
Super filmik.
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję 😀
@bartoszjeneralczuk65463 жыл бұрын
Kolejny świetny film. Kolejny raz pokazujesz i pokazujecie jak w fajny i łatwy sposób zrobić coś w domu. Trafiłem na kanał kiedyś szukając jak robić sery podpuszczkowe i od tamtej pory wsiąkłem. I choć na codzień domowo robię przede wszystkim alkohole- piwa, wina, nalewki, to często uciekam też w stronę serów, a może i niedługo jakąś wędlinkę na kanapkę spróbuję ;-). Robisz super kontent i oby jak najczęściej i jak najdłużej. Pozdrowionka
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję za dobre słowa. Pozdrawiam serdecznie :-)
@grzegorzgregorio31943 жыл бұрын
Witam kiedyś robiłem piwo z ekstratu z puszek .I chyba znów zacznę po obejrzeniu filmu😁.Dzieki za przypomnienie o piwie👍🏻
@NomartPl3 жыл бұрын
Warto się pobawić i pokombinować. Jest bardzo wiele możliwości 😀😀😀
@Kaszalot-yx4eu3 жыл бұрын
Hehehe piwowary kochane.
@linfas53 жыл бұрын
Robienie piwa z ekstraktów to mniej więcej tak, jakby kupować gotową kiełbasę do wędzenia. Z kolei robienie całości od a do z jest bardzo czasochłonne i w zasadzie potrzeba prawie całego dnia. Tak źle i tak niedobrze ;) W każdym razie ekstrakty to super sprawa na początek i uważam, że każdy kilka takich warek przed pójściem dalej powinien sobie wykonać i sprawdzić czy to zabawa dla niego.
@NomartPl3 жыл бұрын
Mam to same zdanie 😀
@Wrednykaszub3 жыл бұрын
Ja z pełnym zacieraniem, chłodzeniem myciem garów wyrabiam się w 5h, a podczas zacierania i tak zazwyczaj leżę na kanapie. Kwestia wprawy i, alozonej receptury. Jedynie ris, bądź imperialny porter robię dłużej i wtedy rezerwuje cały dzień 8-10h a to tylko dlatego że mam za mały gar i robię podwójne zacieranie. Także nie taki diabeł straszny. A takie brewkit to można faktycznie się sprawdzić, czy to się faktycznie komuś podoba, później Odrazu przeskoczyłbym na ekstrakty nie chmielone i zaczął Chmieli samemu o wiele lepsze rezultaty z tego wychodzą. Potem stepping można próbować.
@NomartPl3 жыл бұрын
@@Wrednykaszub Teraz jak mam duży gar z mieszadłem i kontrolą temperatury to przyjemność, ale małymi krokami do sprzętu dochodziłem. Zaczynałem dawno. W domu rodzinnym jeszcze bardziej piwne napoje niż piwo, a później pierwsze dostępne ekstrakty, eksperymenty z nimi, które do dziś też robię, bo pomimo znacznych usprawnień - też nieraz czasu brakuje, a dobrze kombinując i z puszek można niezłe trunki robić 😀😀😀. Pozdrawiam.
@soulfly11253 жыл бұрын
Warzę metodą zacierania i wyrabiam się w 4 godz.
@tomekwiraszka73123 жыл бұрын
Sluchajcie, z tym zacieraniem to jest tak: Przy zacieraniu infuzyjmym (wysoko modyfikowane slody) można na raz, jedna przerwa, potem wygrzew i jazda. Natomiast, przy prawilnych dekokcjach (patrz pszenica, belgia) to calodzienna zabawa. Poza tym, przy takim zawieraniu na raz nie ma możliwości przerwy białkowej, czy wytworzenia dodatkowego kwasu ferulicznego. Vide uwaga o pszenicy/Belgii. Moim zdaniem warto umieć i tak i tak. I metody dobierać do gatunku. Na ipki raczej nie bawiłbym się w jakieś wyszukane zacieranie, tylko infuzyjne w jednej temperaturze. Z dobrą chłodnicą, od początku do końca da się w 5 godzin. Przy zacieraniu infuzyjnym z kilkoma przystankami, to 8-10 godzin. Filtracja przy wysokiej zawartości skladnikow nieslodowanych tez może pożreć kilka godzin. Nawet na to są sposoby.
@atajza3 жыл бұрын
Pianka zacna. Na zdrowie.🍻
@NomartPl3 жыл бұрын
😁😁 Dziękuję
@atajza3 жыл бұрын
Oglądam od początku wszystkie odcinki. Pozytywny z pana gość panie Arturze. super
@sziters3 жыл бұрын
Mega! Już wiem co będę robił na jesień:)
@NomartPl3 жыл бұрын
Super - pozdrawiam 😀
@mirekl.51453 жыл бұрын
Pamiętajcie aby fermentować w dolnej granicy temperatury drożdży. Nie jak w instrukcji. Dolniaki w okolicy 8-10C, górne 14-18C. Kveiki powyżej 20C. Butelkujemy jak mamy 100% pewności że drożdże przejadły cały cukier. Nie jest to stały czas.
@tomekwiraszka73123 жыл бұрын
No, nie, nie zgadzam się tak do końca:-) zależy to od celu. Kveikh to jednak taki scyzoryk Victorinox. Zależnie, jak fermentujesz, to różne profile się udaje uzyskać. Co do tych cukrów: przy zacieraniu wyżej, zostaje dużo dekstryn, których w wielu przypadkach nie chcemy dofermentowac. Jeśli gęstość ci zjechała bardzo nisko przy takim zacierze, to sorry, ale masz nieproszonych gości;-). Swoją drogą, Cicha fermentacja to nie grzech!!
@tomekwiraszka73123 жыл бұрын
@sarnahl23 wszystko zależy od sytuacji. Jak chcesz grodzisza fest nasyconego, a butelkujesz w temperaturze pokojowej, to może wcale nie wywali przy 5 g na butlę. Generalnie lepiej surowiec do całej warki dodawać i dobrze zamieszać, niż do pojedynczych butelek. Kolejna sprawa, to kalkulatory. Jest pełno kalkulatorów w necie, pozwalających wyliczyć dość dokładnie ile jakiego rodzaju cukru, żeby osiągnąć dane nasycenie.
@krambroz3 жыл бұрын
Bardzo fajny pokaz i wiele tłumaczy jak można łączyć słody i do chmiela idź sobie piwo z brewkitu. Pozdrawiam
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję. Daj znać jak będziesz w okolicy.
@andrzejm31693 жыл бұрын
Ja kiedyś robiłem z też piwo z puszki i jakoś średnio mi zasmakowało ale to jak później się dowiedziałem od kolegi była moja wina do zostawiłem za długo chmiel (chmieliłem dwa dni na cichej xD) ogólnie piwo nie było złe ale zapomniałem o nim i zostawiłem w piwnicy na dwa lata (jak sprzątałem znalazłem ) i z czystej ciekawości otworzyłem je i powiem w smaku super wyszło. Trochę bałem się czy można takie piwo pić ale po piątej butelce przeszło :) Pozdrawiam i zachęcam tych co się nie przekonali do kraftowych wareczek warto.
@NomartPl3 жыл бұрын
Ja swoje i pięcioletnie piłem. Piwo przechowywane w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu powinno 2-3 lata wytrwać, a może i dłużej.
@raven636633 жыл бұрын
Wreszcie kolejne piwko :-) Pozdrawiam
@NomartPl3 жыл бұрын
Proste i trochę skomplikowane za razem 😀
@piotrparzychowski48273 жыл бұрын
Jestem winiarzem, ale dzięki Panu rozpocznę przygodę z piwem, do której jakoś nie mogę się zebrać. Pozdrawiam😃😃😃
@NomartPl3 жыл бұрын
Zachęcam do domowego warzenia piwa 😀
@Wemabiczes3 жыл бұрын
Ja uwielbiam Apy Ipy sweet stouty owsiane stouty i weizeny janse i ciemne. Nie znoszę kwachów ani piw słonych (goose). Na początku mojej przygody z piwowarstwem robilem piwa z puszek. Przerzuciłem się na zacieranie ze względu na mniejsze koszty surowców. Pozdrawiam i oby więcej filmów spod Twojej ręki Arturze wychodziło na świat. Może choć część młodych ludzi zainteresuje się wytwórstwem domowym. Ciężko się słucha młodych ludzi, którzy myślą że mięso produkuje hipermarket 😁. Jest kilka fajnych kanałów na polskim KZbin i jest skąd czerpać wiedzę. Dziękuję Panu za to ;) PS. Książka z przepisami na wędliny z szybkowaru bardzo ciekawa
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam 😁😁
@marcinzywy94443 жыл бұрын
29:17 (Jakie piwa lubicie?) Jasne, gorzkie i chmielowe: Pilsner Urquell, Jever (coś niedawno było, że z nawozami niezdrowymi przeholowali), Złoty Bażant. Oszczędnościowo Kozel i Zatecky. ;)
@MrGoro19903 жыл бұрын
Z tych co wymieniłeś to tylko Urquell i Zatecky.
@browarforall3 жыл бұрын
Urquell. Pierwszy i prawilny pilsner.
@MrGoro19903 жыл бұрын
@mlodzianowy tzn?🤔
@MrGoro19903 жыл бұрын
@mlodzianowy To by się zgadzało. Chyba mało zna piw 😎
@MrGoro19903 жыл бұрын
@mlodzianowy aż sobie otworze swoje hefe 😎
@soulfly11253 жыл бұрын
Robię własne piwo metodą zacierania. Fajna sprawa. Koncerniaki się chowają! Pozdrawiam
@NomartPl3 жыл бұрын
Super - pozdrawiam serdecznie :-)
@pawboch74183 жыл бұрын
spoko kanal pozdro mistrzu ;-)
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam.
@pmichnowicz793 жыл бұрын
Pozdrowienia z okazji dnia piwowara!
@NomartPl3 жыл бұрын
Dziękuję i pozdrawiam.
@kriskwiatek43583 жыл бұрын
Poważnie się zastanawiam nad robieniem piwa dla siebie i dla tego są takie filmy ! Dzięki Artur !
@NomartPl3 жыл бұрын
Zachęcam - pewnie się spodoba :-)
@marekjanicki85353 жыл бұрын
Nomart i Browin zapowiada się doskonale 🍺
@NomartPl3 жыл бұрын
Lubię współpracować z Izą. Ma wiele pozytywnej energii 😀
@NomartPl3 жыл бұрын
@@marekjanicki8535 Nie ma za co - ja dziękuję, za to, że zagląda Pan na moje filmy 😀
@MrGoro19903 жыл бұрын
Piwo z ekstraktów robiłem raz. Szkoda zachodu. Drogo wychodzi i efekt średni. Tylko warzenie ze słodów 😎
@snajpsnajp86763 жыл бұрын
Zaczynam przygodę z piwowarstwem i uważam ze nawet takie piwko z biksy np. zwykły lagier który wychodzi po 1.9 za flaszkę jest o niebo lepszy niż te wszystkie piwa sklepowe , nawet poświęcając ten czas na przygotowanie
@MrGoro19903 жыл бұрын
@@snajpsnajp8676 brewkit "Lager" a w środku drożdże górnej fermentacji eheh 😅
@krzysztofgazewski79113 жыл бұрын
Ostatnio robiłem porter plebejski z laktozą ogólnie pyszne za słodkie wyszło no i był problem, musiałem bawić się w sapera😝
@NomartPl3 жыл бұрын
Zdarza się - dobrze, że nie było rannych 😀.
@marcinzywy94443 жыл бұрын
Akurat dzisiaj, na dzień dobry, osuszyłem 'White IPA Matters'. Okazjonalnie jedną flaszkę miałem. Ile kubków smakowych, tyle opinii. Dla mnie miało, poza goryczką, którą bardzo lubię, posmak grejpfruta. Dało by się przyzwyczaić - podobno do uzależnienia wystarczy 21 dni, gdyby nie cena. ;)
@NomartPl3 жыл бұрын
😁😁😁 - ja jestem wielbicielem ciężkich belgów - na szczęście nie da się na raz wypić więcej niż jedno 😁
@arturduda122 Жыл бұрын
Wszystkie Artury to fajne chłopy są 😉
@NomartPl Жыл бұрын
Dokładnie 🙂
@killer79303 жыл бұрын
Kolejny ciekawy film 👏 Ja wolę piwa jasne A na obecny stan zdrowia to piwo lech i tylko on mi podchodzi 0%0% i czekam na taki film jak wykonać piwo 0.0%
@NomartPl3 жыл бұрын
Takiego jeszcze nie robiłem 😀
@killer79303 жыл бұрын
@@NomartPl jak Pan spróbuje proszę dac znać jak wyszło.
@jeremi81363 жыл бұрын
Panie Arturze, pytanko mam z innej beczki. Czy słoiki do pasteryzacji (tyndylizacji) zakręcać na maxa, czy do lekkiego oporu? Ponieważ co chwilę przekręcam zakrętki i muszę kombinować kolejne.
@NomartPl3 жыл бұрын
Ja dokręcam lekko i trochę poprawiam na gorąco po pierwszej pasteryzacji. Nie jest to bezpieczne, bo słoik gorący, ale zwykle działa.
@jeremi81363 жыл бұрын
@@NomartPl dziękuję bardzo:-) pozdrawiam.
@Lukvader93 жыл бұрын
Pan Artur na prezydenta Polski.
@NomartPl3 жыл бұрын
Zdecydowanie nie :-)
@vaer633 жыл бұрын
jako że jestem z Gdyni czas odwiedzic sklep :) i pytanko, jaki kociolek do warzenia pan poleca? taki do mieszkanka :D 20 l
@adamjusz633 жыл бұрын
To jest tak jak oranzada w proszku. Najlepiej sprobowac ze slodowanego ziarna i chmielu albo isc do sklepu i kupic jakies craftowe.
@NomartPl3 жыл бұрын
To co jest w puszce jest efektem zacierania po odseparowaniu nadmiaru wody. Nie ma nic wspólnego z zamiennikami smaków i aromatów. Fakt to prostsza i dla niektórych mniej godna droga, ale porównać piwowarski ekstrakt do oranżadki w proszku .... przesada. Znam obie drogi i widziałem wielu zniechęconych, co od ziarna zaczęli i borykali się z mnóstwem błędów.
@adamjusz633 жыл бұрын
@@NomartPl Kazdy na poczatku popelnia bledy by doskonalic sie z kazdym kolejnym nastawem . Juz same te puszki zniechecaja do wyrobu z nich piwa bo wiadomo ze to koncentrat . Czlowiek ma najwieksza satysfakcje gdy od slodowanego jeczmienia i szyszek chmielu nawet po wielu bledach kiedys wreszcie swoje piwko zrobi. To jest najwieksza satysfakcja a nie jakis koncentrat z puszki.
@krystiankoodziejski77853 жыл бұрын
Tomasz Kopyra pewnie płakał jak oglądał :-)
@NomartPl3 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/m5_afpikbal-e5Y :-)
@krycharzeszow77843 жыл бұрын
@@NomartPl no i ch... no i cześć:D
@filozofwirlandii87773 жыл бұрын
Super, jeszcze nie obejrzałem ale lubię jak Pana piwne odcinki. Ja ostatnio (w kwietniu) wymiotłem z garażu resztki tego co miałem i uważyłem coś typu marcowe (takie mniej więcej - chałupnicze :). Teraz czeka na Oktoberfest ;) Zajęło mi to prawie cały dzień. Szkoda, że warzenie z ziarna jest tak czasochłonne a trudno z ziarna przerzucić się na puszki :) Choć może to zrobię? Pozdrawiam
@NomartPl3 жыл бұрын
Ja mam wykonany z pomocą znajomego gar z mieszadłem i kontrolą temperatury. To znaczne ułatwienie, a i tak o puszkach nie zapomniałem i coś kombinuję 😀😀
@filozofwirlandii87773 жыл бұрын
@@NomartPl O kurczę, własnoręcznie zrobiony gar. Super. Ja myślę o zakupie jakiegoś profesjonalnego gara zaciernego, który kontroluje temperaturę itp. Miał Pan kiedys z takim profesjonalnym sprzętem do czynienia?
@NomartPl3 жыл бұрын
@@filozofwirlandii8777 Nie, ale Tomek z Browar Gdynia coś na YT pokazywał.
@Wemabiczes3 жыл бұрын
@@filozofwirlandii8777 ja miałem Coobra cb25. Chińczyk ale dawał radę. Trzeba było się tego gara nauczyć, odpowiednio śrutować ziarno. Teraz wróciłem na zwykłą emalię. Jakbym miał kiedyś wracać na autoamtyki to wybrałbym samoróbkę z mieszadłem zrobionym z silnika wycieraczek samochodowych i zwykle grzałki z kontrolerem temperatury plus fałszywe dno.
@filozofwirlandii87773 жыл бұрын
@@NomartPl Super. Jeszcze jedno pytanie, z racji braku czasu na warzenie z ziarna zastanawiam się nad puszkami. Czy efekt ostateczny dorównuje efektowi warzenia z ziarna?
@piobet65433 жыл бұрын
Tak z ciekawości ..!! Jak tam piwko ? Jeszcze pracuje ? ?
@NomartPl3 жыл бұрын
Jest próba na końcu nagrana - jeszcze bardzo świeże było.
@Maciej_Rajewski3 жыл бұрын
I tu się zgadzam, według mnie również kraft poszedł za daleko. Ja oczekuję piwa zwykłego. Ale kto zabroni eksperymentować?
@edwardacki79883 жыл бұрын
Aż mi się przypomniał zapach wysładzanej brzęczki...
@NomartPl3 жыл бұрын
Piękny jest :-) i chmielu też :-)
@73piograve173 жыл бұрын
Jedno pytanie czy te beczki są pełne? Pozdrawiam ;)
@acdega2633 жыл бұрын
Przydałby się odcinek jak zrobić coś co przypomina Żywiec Porter 9,5% moje ulubione sklepowe piwo.
@MrGoro19903 жыл бұрын
Takie piwo to tylko z zacieraniem. Na 20l gotowego piwa trzeba 8kg słodów slodowanych + słody palone i prażone. Do tego dochodzi dolna fermentacja 8-10 stopni więc potrzeba lodówka ze sterownikiem. Dolniaki są wymagające czasowo i surowcowo 😎
@doniu6663 Жыл бұрын
Tak analizuje cały proces powstawania takiego trunku i myślę o proporcjach. Jeśli z jednej puszki ekstraktu i jednej puszki słodu powstaje 23l piwa to czy po dodaniu dwóch puszek ekstraktu i puszki słodu nie można zwiększyć ilości produktu powiedzmy do 30l?
@NomartPl Жыл бұрын
Można. Zostawiając tą samą ilość zwiększymy moc i poziom chmielenia. Rozcieńczając do 30 moc będzie podobna, ale poziom chmielenia nieco większy. Nie ma tylko standardowych pojemników by takie 30 l w nich fermentować.
@NomartPl Жыл бұрын
@@doniu6663 Żeby odpowiedzieć na to pytanie musiałbym znać skład szczegółowy, ale co do zasady - cicha nie szkodzi, a często pomaga i zabezpiecza przed butelkowaniem piwa jeszcze lekko pracującego, a długo zaleganie osadu dennego w pojemniku fermentacyjnym może mieć negatywny wpływ na smak piwa.
@NomartPl Жыл бұрын
@@doniu6663 Na cichą mało co dodaję, bo tu warunek jest jeden - stabilność bakteryjna. Im mocniejsze piwo tym można sobie na więcej pozwolić. Wywary, napary - owszem - bo są sterylne. dodawałem kiedyś drylowane wiśnie z kompotu - bo też sterylne. Przyprawy korzenne no i oczywiście chmiel i dębowe wiórki opalane.
@NomartPl Жыл бұрын
@@doniu6663 Dobre dla ciemnych, mocniejszych piw. Poprawiają smak nadając " wieku i szlachetności"
@stanisawpiotrowski17173 жыл бұрын
Panie Arturze jak dla mnie to jest za dużo pracy po prostu idę do sklepu i kupuje gotowe, serdecznie pozdrawiam 👍⚘🍻❤ a może pokażesz jak zrobić miód pitny
@NomartPl3 жыл бұрын
Z miodem jeszcze więcej pracy 😀
@stanisawpiotrowski17173 жыл бұрын
@@NomartPl oczywiście ale jaki jest smaczny, serdecznie pozdrawiam 😀🍻
@piko54103 жыл бұрын
👍🏻
@pilotheli67513 жыл бұрын
👍👍👍🚁👨✈️
@Krzysztof_Kornet_843 жыл бұрын
A może seria filmów, na których jest Pan z Panią Izą :-)
@NomartPl3 жыл бұрын
Kilka już jest :-)
@wieslawbroniewski41513 жыл бұрын
bezalkoholowe?
@jacobvhs3 жыл бұрын
Chyba wrócę znów do warzenia, choć ostatnie "granaty" mnie znięchęciły 😁
@NomartPl3 жыл бұрын
Niepowodzenia to najlepsza nauka :-)
@tomekwiraszka73123 жыл бұрын
Spoko, i na granaty jest metoda: 1) mierzymy gęstość przed butelkowaniem, jeśli niedofermentowane, to nie butelkujesz 2) cicha fermentacja to nie grzech 3) surowiec do refermentacji ważysz DOKŁADNIE i wg kalkulatora nasycenia. 4) z dzikusami albo owocami trzeba się pilnować, bo mimo rzetelnych kalkulacji niespodzianki się zdarzają Pozdrawiam!
@lipapawel3 жыл бұрын
Podpowie ktoś jaki ekstrakt kupić do piwa ciemnego? Nigdy piwa nie robiłem a chciałbym spróbować.
@MrGoro19903 жыл бұрын
ciemny ekstrakt
@michalkozarski91883 жыл бұрын
Panie Arturze właśnie proszę uzupełnić koszulki w sklepie internetowym bo nie ma zbyt wielkiego wyboru aktualnie.
@NomartPl3 жыл бұрын
Niedługo wracają 2 postacie w nowych wizerunkach - już się drukują :-)
@michalkozarski91883 жыл бұрын
Super. Czekam niecierpliwie
@piotrhm26923 жыл бұрын
Oglądam i aż czuję zapachy wydobywające się w trakcie warzenia, w ustach smak brzeczki przed fermentacją....trzeba coś uwarzyć
@NomartPl3 жыл бұрын
Zapach gorącej chmielonej brzeczki - to jest to 😀
@1majsim2 жыл бұрын
ma Pan u siebie koncentraty do robienia piwa
@NomartPl2 жыл бұрын
Tak - zapraszam sklep.nomart.pl/496-ekstrakty-slodowe-do-piwa
@Cien_Swiatla3 жыл бұрын
czyli piwo z puszki:-)
@snajpsnajp86763 жыл бұрын
no taka zupka chińska :)
@jerryo81613 жыл бұрын
W zasadzie nie dowiedziałem się nic na temat: jak zrobić piwo ??? To był odcinek dla tych, którzy mają już doświadczenie w produkcji piwa. Może pokazać coś od zupełnych podstaw !?!
@NomartPl3 жыл бұрын
Są już takie filmy na kanale 😁
@rafamazur50533 жыл бұрын
Tak sobie myślę ,że należy przestać nazywać pewne rzeczy piwem
@bartekdolata882 жыл бұрын
czy pani czasem nie jest Ruchocina ? prowadza sery Ruchocińskie
@ukaszmaterowski36203 жыл бұрын
3 puchy na 20L? Nie przesadziliscie z lekka?
@NomartPl3 жыл бұрын
Na 23 litry brzeczki - nie przesadziliśmy 😀... Portera 22 Blg trzeba by z 4 zrobić 😀😀
@ukaszmaterowski36203 жыл бұрын
@@NomartPl 4 puszki IPA na portera? Nie chodzi mi o ekstrakt. Kazda z puszek juz nachmielona. A Wy jeszcze dochmieliliscie. Genialny kanal, sledze od lat. Pzdr.
@NomartPl3 жыл бұрын
@@ukaszmaterowski3620 Nie - porter nie jest tak wysoko chmielony 1 puszka chmielona i raczej nie IPA i 3 puszki słodów niechmielonych.
@sprzedawcapaczy3 жыл бұрын
Wyczuwalmon nutom słodowom...
@andziozieba3 жыл бұрын
Nie piję czarnego piwo, bo mi w nocy aż do rana w ogóle nie dało się spać.
@Skaizon3 жыл бұрын
To trza robić/kupować słabsze - łagodniejsze. Ciemne zazwyczaj są słodkie a cukier (oraz alkohol) nie wpływa dobrze na jakość snu :)
@grzegorzpaweczyk31743 жыл бұрын
Wydaje mi się ze piwo należy nalewać do mokrego kufla. Wg mnie jest spora różnica
@krzysztofgorecki17903 жыл бұрын
Dziewczyna była kiedyś serowarem, a teraz jest piwowarem?.... szybciutko zmienia zawody. No chyba, że zna się na wszystkim... czyli na niczym! Panie Arturze, nie rób pan z siebie ....
@wojtekigan77693 жыл бұрын
zrubcie tradycyjne prawdziwe piwo a nie jakies napoje piwopodobne ,to jest tak jak ktos mowi na sok soyowy mleko
@NomartPl3 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/Y4iUmpuHf5aGoq8
@krzysztofgorecki17903 жыл бұрын
Kobieta była super serowarem kilka odcinków wcześniej. Teraz jest piwowarem... dziwne, co?
@NomartPl3 жыл бұрын
Jest wielbicielką wyrobów domowych. Tak jak ja. Robię piwo, wino, wędliny, sery, jogurty, kiszonki i inne przetwory. Nic w tym dziwnego. To podstawowe umiejętności , które kiedyś miał w małym palcu każdy gospodarz, a w zacniejszych domach to i mistrzów można było spotkać.
@alonzodaflama34633 жыл бұрын
kobieta jest nie możliwa , jestem zafascynowany
@barwakolor22483 жыл бұрын
OD PIWA Z GLIFOSATEM BARDZO DOBRZE SIĘ SIWIEJE.. A ZAWIERA JE KAŻDE POLSKIE PIWO.
@paweswieczkowski10913 жыл бұрын
Moim zdaniem ta pani więcej psuje materiał niż do niego wnosi. 3 minuta i nie daję rady. Od ponad roku nie było nic w temacie alkoholi, więc bardzo czekałem w końcu na jakiś odcinek no ale niestety :/ Żeby nie było nie mam nic do kobiet a materiałach, ale taki głupkowaty śmiech skutecznie wybija z rytmu oglądania, przeszkadza w odbiorze i zwyczajnie wkurza. I jeszcze te zbędne wzmianki o serach podczas gdy materiał dotyczy piwa. Ech... może następnym razem :)