Előző videóban mondta a szakértő, hogy pár év alatt kirepedeznek manapság a márkás gumik is. Régebben volt téma, hogy az emberek mindenáron idei gyártású gumit akarnak venni, és nem szívesen vesznek már tavalyit. Nem lehet, hogy a kettő dolog összefügg?
@tamasbalogh37397 ай бұрын
Nem... Régen volt plusz öregedésgátló adalék a keverékben(ezért lehet ma is 15-20éves gumikat néha látni amik közel olyan állapotban vannak mint egy 3-4éves mostsni), amit vagy az eu vagy más környezetvédelmi mondvacsinált dologgal szigorítottak, és ma már ha van is mèg bennük, közel sem annyi mint 10-15éve. Viszont a mostani gumikat úgy lehet kímélni, ha nem a napon áll a kocsi, mert az uv sugárzás ami a legjobban rocsolja a szerkezetet. Amúgy azért mert egy kicsit elkezd az oldalfal repedezni, még szerkezeti baja nincs a guminak, nem fog szétesni vagy hasonlók. A cégek és a gyártó is csarnokokban napfénytől elzárva tárolják a gumikat, nem a napon rohasztják őket, mint pl az autógyártók a kést autókat, ezért ha nem idei gyártású a gumi, még nem kell a kardunkba dőlni, 5-6éves megfelelő módon tárolt gumi ugyan azt tudja mint a friss gyártás(persze ha a receptúrán nem változtattak közben).
@davidnagy28948 ай бұрын
Mikor túl idős a gumi de alig kopott száraz úton még minden rendben de vizes aszfalton csak nyomnak neki egy erős féket és messze nem úgy lassul az autó aztán meg tud állni vagy sem.
@zoltanv.76328 ай бұрын
4:11 Igen, csakhogy nem úgy működik, hogy két különböző abroncs egyformán (gyorsan) kopik. Koptatási tesztek és felhasználói tapasztalatok is mutatják, hogy a 6,2-6,5 mm profilmélységű Michelinnel háromszor annyi km-t lehet elmenni, mint a 8-9 mm mintázati mélységgel rendelkező no name kínai sza®®al.
@villanyautosok7 ай бұрын
Pedig pont azt mondta a gumis, hogy jellemzően a kínai gumik 100 ezret is elmennek a szén tartalmuk miatt!
@zoltanv.76327 ай бұрын
@@villanyautosok A "gumis" azt is mondja ugyanitt másik videóban, hogy "centírozás", miközben nem létezik ilyen szó. A "gumis" lehet egy hentes, lehet egy pék, lehet egy 8 általánost végzett személy, aki - jobb esetben - elvégzett egy egyhetes tanfolyamot. Néhány példa a megtehető km-ek számáról (az abroncsokat teljesen azonos körülmények között vizsgálva; forrás: ADAC): Westlake Z 107 -> 27100 km Radar RPX800 -> 27100 km Rotalla RH01 E Pace -> 32900 km Hankook Ventus Prime 4 -> 42200 km Kleber Dynaxer HP4 -> 48000 km Michelin Primacy 4+ -> 61300 km Goodyear EfficientGrip Performance 2 -> 65700 km Ez is mutatja, hogy a minőséget érdemes venni, mert olcsó húsnak híg a leve. Legalább egy ismert középkategóriás márkát kell választani, ami jól szerepelt a teszteken, ha az ember jó áron és biztonságos abroncsot akar. Persze létezhet és biztos létezik is olyan no name gumi, amivel ugyanolyan sokat lehet elmenni, mint egy márkás gumival, de attól még ott ugyanúgy a biztonság hiányzik, ahogy ezeknél a budget gumiknál általában.
@MareK06227 ай бұрын
Profilmélység kialakitásnál tudtommal a sportosabb gumik esetében azért nincs már meg sokszor a 8mm, mert egy gumi minél "magasabb" annál könnyebben deformálodik pl. kanyarodaskor és ezáltal nyúlósabb lesz a tapadás érzet és egyúttal romlik a tapadás.
@tamasdenem78926 ай бұрын
@@zoltanv.7632 Az a gumis akit említesz, egy autó szerelő is, és auto kamion szervizelésével is foglalkozó szakértő. 😁
@lacikeri31028 ай бұрын
Profilmélység. Szerintem általában azért a sportgumiknál kisebb a profilmélység. Állítólag rontja a kezelhetőséget a túl mély profil, szárazon. Ezért is használnak sima gumit pályára. Utcára ez persze nem legális. De aztán nem ismerem a gumipiac aktualitásait. Lehet tényleg csak fillér reszelés miatt csökkentik. Ugyan akkor mindezek ellenére nekem nincs olyan tapasztalatom hogy a régi gumikhoz képest csökkent volna az élettartam. Sőt igazából jobbak, bár az is igaz hogy világ életemben kerültem a noname gumikat.