Céllal is lehet. Gombászás, medvehagyma szedés, érdekessegek látogatása, geoládázás.
@horvathnorbert933919 күн бұрын
Nagyon jó volt. így még senki nem beszélt a magas vérnyomás elleni természetes megoldásokról. Jó lenne ezeket mind betartanom, mivel semmilyen + gyógyszerrel nem tudom levinni a magas vérnyomásomat.
@maxrapid6881Ай бұрын
Érdemes betartani, nem nagy erőfeszítés és eredményes!👍
@jokaicsilla2078Ай бұрын
Szia! Köszönöm a feltöltést! 👍👍👍🥰🥰
@kalmanszasz5086Ай бұрын
Fehérfagyöngy , nyolc pár levél , hidegen összemixerelve , 2 - 3 dl vízzel, leszürjük, és máris iható . Normalizálja , ha magas , leviszi , ha alacson , fölviszi . Egy héten , 1 alkalommal elég , 2 - 3 alkalom után , még a vesekövek is eltünnek .
@tereziafaber3254Ай бұрын
👍👍👍
@zoltanbabos429527 күн бұрын
Hol lehet beszerezni?
@sandormandi4154Ай бұрын
Köszönöm szépen ! Nagyon jó videó ! 😊
@Vid.186Ай бұрын
Köszi a videót! 👍
@ildikokovacs5112Ай бұрын
Plusz Mentális egészség!!!! ???? Ezt valahogy sokszor kihagyják 😢
@dawjack48025 күн бұрын
transzcendentális meditáció
@LaszloAElodАй бұрын
Ez megint jó lett,köszönjük!
@attilahajbel6401Ай бұрын
Szerintem nem a sóról kell leszokni, hanem a szénhidrátról + időszakos böjtölés. A tudományos tények pont azt mutatják, hogy a paleo, keto a legegészségesebb évezredek óta, minél több vörös hússal.
@marinadrianАй бұрын
Magas vérnyomással küzdöttem én is. 46 éves 166 magas vagyok 85 kg voltam. Most 61 kg tartom kb 9 hónapja. Kevés cukor (csak min 90% keserű csokoládé) kerülöm a szénhidrátot. Semmi alkohol. Sok zöldség mérsékelt gyümölcs és magvak fogyasztása. Rendszeres test mozgás plusz időszakos böjtölés (16:8 ) de van amikor 24 órát is böjtölök. Vitaminok: D3+K2-MK7, magnézium citrát/glycinát, NAC (n-acetyl l-cystein) , glycin, B-Komplex. Mineral-Komplex. Életmód váltás plusz időszakos böjtölés szerintem nem kell semmi más.😃
@dawjack48025 күн бұрын
Só sem volt leszokásról. A sót amúgy is nehéz lenne teljesen elhagyni, annyi étel tartalmazza. De inkább korlátozom a sófogyasztásom, mint a gyümölcsfogyasztásom. Ha a szénhidrát elhagyása nem a gyümölcsök elhagyását jelenti, akkor egyetértek, de a szénhidrátok/cukrok is meg lettek említve a videóban (A vérnyomás csökkentő DASH-diéta). De a mesterséges édesítőszerek még károsabbak, például eritritol. A böjtölés is nagyon egészséges, legalább havonta egyszer 24 órán át nem enni és inni semmit, vizet sem.
@JozsefNemeth-if9qw17 күн бұрын
😊 @@dawjack480
@LászĺóMihaldineczАй бұрын
Ez igazán jó.
@KatarínaLakatosova-e7nАй бұрын
😊😊😊😊❤❤❤
@katalinhuszti983Ай бұрын
Nem mindegy hogy milyen sót eszünk,a patika tiszta só ,az só,A bolti sót nem szabad megvenni .És igenis a sóra szügsèg van ,kell a szervezetben ,attól az RR nem emelkedik.A kórházban kapott infúzió ,talán nem az ??Lehetne vitatkozni az itt elhangzottakról.Persze úgyis mindenki maga dönt.
@Netaminvitamin14 күн бұрын
A patikai só összetétele ugyanolyan, mint az élelmiszerboltban kapható konyhasóé. kodpiszkalo.blog.hu/2012/03/22/mergezo-e_a_konyhaso A fiziológiás sóoldatnak megvannak az indikációi, azaz, hogy milyen esetekben szükséges adni - pl. kiszáradás, vérvesztés, szepszis, műtét, stb. Nagyon nagy félreértés ebből egyenes következtetésként levonni azt, hogy a só bármilyen mennyiségben jó a szervezetünknek, akkor is, ha nem áll fenn veszélyes állapot. A sóra bizonyos mennyiségben, és nem korlátlan mennyiségben, van szüksége a szervezetünknek.
@andorkoppan2387Ай бұрын
Nálam nem jött be a természetes módszerek sajnos,csak a gyógyszer működik.
@jozsefvigh3127Ай бұрын
@andorkoppan/Máj méregtelenítés, magnezium,(biszglicinat, orotat, citrat) c vit. k2vit, Szelén, cink,b6.
@dawjack48025 күн бұрын
@@jozsefvigh3127 A K1-vitamin sokkal hatásosabb a K2-nél, és sokkal olcsóbb, csak nagy mennyiség kell belőle, napi ezer mcg. A magnézium-citrát a magnéziumnak a citromsavval alkotott sója, a sok citromsav pedig hajlamosít a laza székletre: bár kis mennyiségben valóban jól felszívódik, a szükséges dózisban a legtöbbeknél már hasmenést okoz, ami fokozza a magnézium kiürülését a szervezetből. Jellemző példa az is, hogy a dobozon olvasható magnézium-citrát helyett csak magnézium-oxid és citromsav keveréke található a termékben. Elképzelhető, hogy a reakció részben lezajlott, de a benne lévő magnézium nagy része akkor sem a jelölt formában van jelen. A magnézium legolcsóbb, jól felszívódó formája a Magnézium-L-laktát por. A többi tápanyagnál sem mindegy, hogy milyen formában vannak.
@miklosszabo1548Ай бұрын
Részigazság
@dawjack48025 күн бұрын
Minden igazság az.
@robertpopradi5020Ай бұрын
Káliummérgezéses állapot nem kamu..! Magas Kálium tartalmú étrend és a kálium ürülésének akadálya sajnos előidézheti..! De majd az orvos úgyis elmagyarázza, mert jobban érti, hogyan lehetséges ez...!? Ez bizony nem játék, mert édesanyám egy éven belül kétszer is kórházba került káliummérgezés miatt.. Pusztán az élelmiszerekből, szörpökből, édesítőszerekből.. 😮😢
@robertpopradi5020Ай бұрын
Egyébként tényleg jó kis videó lett..! Testmozgás nagyon sokat számít..! Talán a legtöbbet..!
@asdf17a8 күн бұрын
Ádám barát a könyökénél méri a vérnyomását, garantáltan rossz lesz.
@zoltanbagi1336Ай бұрын
Taurin
@Maria.Treben27 күн бұрын
A so kell
@dawjack48025 күн бұрын
Senki sem állította az ellenkezőjét.
@raytry6928 күн бұрын
Rendesen sózom az ételeimet (növényi alapú). Párom szerint ráadásul nagyon is. Tegnap mérte doki a vérnyomásom: 98/68 A túlzott káliumfogyasztásnak szélsőséges esetben szívmegállás lesz a vége. (Lásd a sok hirtelen, 2021 előtt elhunyt sportolót.) Abba kéne már hagyni a só démonizálását. Az ételeink már eleve sok káliumot tartalmaznak. Azt kb 27x annyi nátrium bevitelével kell kompenzálni. Miért? Mert ez utóbbi 27x gyorsabban ürül a szervezetünkből. Miért? Mert a testünkben található és közel azonos mennyiségű kálium/nátriumból az előbbi a sejtekben, az utóbbi pedig a sejtközötti folyadékban található. Sós vízben úsznak a sejtjeink.
@Netaminvitamin14 күн бұрын
A túlzott sóbevitel „démonizálása” megalapozott, tudományos bizonyítékokon nyugszik. Példaként néhány fontos tanulmány: www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.120.050371 (85 vizsgálat elemzése, a tanulmány fontos következtetése, hogy a nátriumbevitel és a vérnyomás közötti kapcsolat nagyjából lineáris) www.bmj.com/content/368/bmj.m315 (133 vizsgálat/12197 résztvevő elemzése) www.bmj.com/content/346/bmj.f1325 (34 vizsgálat elemzése) www.bmj.com/content/346/bmj.f1326 (14 kohorszvizsgálat és 51 kontrollált vizsgálat elemzése) www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002916522031884 (133 randomizált, kontrollált vizsgálat elemzése) Mindemellett nem tagadnánk sosem, hogy egyénileg is eltérő, ki mennyire érzékeny a nátriumbevitelre, illetve kimutatott az is, hogy a nátriumérzékenység életkor előrehaladtával növekszik, ennek egyik oka, hogy a vese kevésbé hatékonyan tudja idősebb korban eltávolítani a nátriumtöbbletet. (Forrás: pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC6882400/) Természetesen a nátriumra és a káliumra is igaz, hogy sem a túl kevés, sem a túl sok nem egészséges (vagy akár életveszélyes) belőle. Úgy tűnik, sokak - szembemenve a bizonyítékokkal - azzal nem értenek egyet, hogy melyikből mi számít ideális bevitelnek. Becslések szerint az emberi szervezet megfelelő működéséhez már kb. 500 mg-os napi nátriumbevitel is elegendő (forrás: www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK133290/ pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC4816261/). A káliumbevitel a világ legtöbb területén nem éri el az ajánlott minimum 3,5 grammot (Magyarországon 2,87g)- forrás: pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10349712/ A túlzott káliumbevitel ugyanakkor szinte senkit sem fenyeget, akinek nincs vesebetegsége vagy egyéb, káliumbevitel korlátozását igénylő betegsége. Különösen nem a túlnyomó mennyiségben feldolgozott élelmiszereken élő nyugati lakosság tagjait. Nincs bizonyíték arra, hogy élelmiszerekből, táplálkozással valós kockázat lenne a hiperkalémia (magas káliumszint) - forrás: pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC6181280/ Természetesen ha lenne hivatkozás, amely a káliumhoz képest 27-szeres nátriumbevitel szükségességét alátámasztja, szívesen fogadjuk.