Jak słucham Pana Bartosiaka to odnoszę wrażenie, że 90% naszej polityki obraca się wokół spraw nie tylko mało istotnych ale wręcz niepoważnych. Tak jakby jakieś siły, specjalnie spychały dyskurs polityczny w Polsce na drugorzędne sprawy, by wysiłek z tym związany, spory, podziały polityczne celowo osłabiały naszą pozycję na arenie międzynarodowej.
@migi11147 жыл бұрын
WoW! Odkryłeś Amerykę, gratulację! xD
@bork62547 жыл бұрын
Jeżeli to jest takie oczywiste, to kto manipuluję J Kaczyńskim głównym kreatorem polityki polskiej w ostatnich latach?
@migi11147 жыл бұрын
Mi się wydaje, że nikt nim nie manipuluje, on sam skupia się na według niego, istotnych sprawach i może ma rację. Czy obecna Polska bez uporządkowania wewnętrznego z tym całym bajzlem, ma najmniejsze szanse na odniesienie sukcesu międzynarodowego na miarę międzymorza? Raczej nie, definitywnie nie, dla tego na początku trzeba ogarnąć ten bajzel i pozwolić ludziom się bogacić. Problem też jest w tym, że PiS jakoś nie chce pozwolić się rozwijać, zamiast uwolnić gospodarkę z jarzma socjalpodatków, to wymyśla kolejne absurdalne socjal pomysły. Bartosiak ładnie po podsumował przytaczając Anglię i osłabienie marynarki przez brak funduszy które poszły na socal. Czyli podsumowując, polskie elity przez wieki byłby wyżynane jak świnie w ubojni, efekt jest taki, że myślenie mocarstwowe na wzór Bartosiaka jest ekstrawagancją w środowisku, większość elit zajmuje się innym ''problemami''.
@bork62547 жыл бұрын
W takim kontekście się zgodzę, czyli nie wpływy jakiejś siły tylko nasza wewnętrzna słabość. Wynikająca min. z braku doświadczenia więzi pokoleniowej, oko. 90% naszych tzw. elit to w drugim pokoleniu potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy nie wynieśli z domu postaw propaństwowych, bo państwo zawsze było dla nich opresyjne. II Rzeczypospolita nie była przyjazna dla chłopów małorolnych, który dzieci stanowiły elity PRL a wnukowie III RP.
@micha58767 жыл бұрын
A może polskie "elity" realizują taktykę zaczerpniętą ze "Sztuki Wojny" odwracania uwagi przeciwnika od tego co robimy rzeczywiście. :D
@piotrwlodarczyk22755 жыл бұрын
Co za wiedza wielki szacunek.
@miecz237 жыл бұрын
Bardzo interesujący wykład. Następna książka też będzie best-sellerem.
@arturlisowski10127 жыл бұрын
Panie Jacku, dziękuję . Szacunek za wiedzę i Pana umiejętność jej przekazywania .
@skosydar55327 жыл бұрын
Pan mecenas JB jak zawsze, klasa sama w sobie, pozdrawiam i dziękuję za wykład:)
@Gaz-Gaz7 жыл бұрын
Panie Jacku wielki szacunek za wiedzę i za to że Pan wytrzymał w tych spartańskich warunkach 3 godziny - nawet szklanki wody. Organizator wstyd wielki.
@trevortrent3193 жыл бұрын
Sorry to be off topic but does anybody know a tool to log back into an instagram account?? I was dumb lost my account password. I love any tricks you can give me.
@codykameron34283 жыл бұрын
@Trevor Trent instablaster :)
@trevortrent3193 жыл бұрын
@Cody Kameron Thanks for your reply. I got to the site on google and im in the hacking process atm. I see it takes quite some time so I will get back to you later when my account password hopefully is recovered.
@trevortrent3193 жыл бұрын
@Cody Kameron it worked and I now got access to my account again. I am so happy! Thanks so much, you saved my ass!
@codykameron34283 жыл бұрын
@Trevor Trent Happy to help xD
@MatsyaAvatar7 жыл бұрын
Kto to wystawił pana Jacka na takie "rozstrzelanie" bez żadnego stolika? Zobaczcie jak niekomfortowo się czuje bez możliwości oparcia rąk i bez ochrony. Już nie chcę mnożyć tego dyskomfortu wymieniając wszystkie jago objawy ale czuję go niemal cieleśnie bo sam tysiące godzin występowałem przed audytoriami no i wiem. Choć to dopiero początek wykładu to jednak lajka już dawno wylajkowałem bo pan Bartosiak nigdy mnie nie zawiódł. Pewnie i na "rozstrzelaniu" :-) świetnie sobie poradzi.
@maciejszumilas87797 жыл бұрын
Bez stolika, bez wody.
@misar77 жыл бұрын
Typowe polaczkowe dziadostwo
@esoxmz7 жыл бұрын
A widziałeś żeby król miał stolik? Mikrofon zastępuje berło, poddani słuchają.
@MatsyaAvatar7 жыл бұрын
Tak. Walczę z tą bylejakością na różnych kanałach od dawna. Raz nawet byłem niewybrednie zbesztany za krytykę fatalnego dźwięku na kanale "na argumenty", który zresztą nadal cenię za treść, ale wtedy panowie się skompromitowali w sposób niegodny. A przecież przyzwoite audio można zapewnić przez umieszczenie mikrofonu za 12zł we właściwym miejscu.
@annawojcik29417 жыл бұрын
zgadzam sie...masakra, obraz moge zlekcwazyc, ale audio fatalne pan Jacek trzyma ten mikrofon, reka mu mdleje , no totalny brak szacunku dla wykladowcy.
@romankurzawa72187 жыл бұрын
Szkoda, że dźwiękowiec nie brał udziału przy realizacji tego nagrania.
@strategyfuture7 жыл бұрын
Kolejne wykłady z cyklu pojawią się już niedługo. Aby nie przegapić żadnego z nich, zachęcam do subskrypcji.
@Lustro337 жыл бұрын
Geostrategy & Geopolitics Wkurzają mnie ciche nagrania, do tego pan Jacek raz mówi bardzo głośno a za chwilę przechodzi prawie w szept i przy tak cichym nagraniu gówno wiadomo co mówi. Naprawdę, chcemy Rosję pokonać a nagrywać dźwięku jeszcze nie potrafimy.
@SGREGOR19837 жыл бұрын
A może by tak wykład lub rozmowa z kimś z Potomac Fundation ? Np z Dr. Phillip Karber jestem bardzo ciekaw co by powiedział na temat rozwoju naszej armi.
@marekkaczmarek16847 жыл бұрын
Przydałoby się dawać do ręki pytającym mikrofon. Kłopotliwe jest słuchanie odpowiedzi na niewiadome pytania.
@filipf14217 жыл бұрын
.
@maciejkwiatkowski75587 жыл бұрын
Czy nie wiecie, że jak się organizuje takie spotkanie i się je nagrywa, to dźwięk będzie dla słuchacze czymś b. istotnym. Bo pan Jacek Bartosiak nie jest tak atrakcyjny, żeby go tylko oglądać przez 2 godz. bez możliwości normalnego wysłuchania. Fundujecie słuchaczowi dwie godziny audio-dyskomfortu. Czy nie możecie zainwestować w mikrofon, który albo się wpina w marynarkę, albo lepiej jeszcze prelegent ma zamocowany przy ustach. Doceniam że to robicie...ale proszę na drugi raz nie róbcie tego po polsku....czyli byle jak, byle coś zrobić.
@wladkowal97627 жыл бұрын
Teoria cieśnin do przećwiczenia w mieszkaniu - bezcenne!
Przed oglądaniem przygotować mapę geograficzną Europy.
@katarzynamerkel6786 Жыл бұрын
Wspaniały, jak zawsze, Pan Jacek Bartosiak .....👌👌👌👌, a organizatorzy faktycznie dali ciała... gdzie jest stolik lub biurko, a na nim woda dla prelegenta?
@miecz237 жыл бұрын
Po raz kolejny smutne wnioski wyciągam z wykładu p. Jacka. Nasza państwowość to jest ciągłe napierdalanie się pałkami przez polityków w piaskownicy. Pokażcie mi jednego polityka, który mówi takim językiem i myśli takimi kategoriami. Żadnej ciągłości w polityce ani wewnętrznej, ani zewnętrznej. Państwo mamy z dykty...
@PiotrPiowelWeltrowski7 жыл бұрын
Raczej z podłej bibułki...
@jaceksiuda7 жыл бұрын
Chyba najbliżej jednak do polityka takiego formatu naszemu prezydentowi. Jak za nim nie przepadam, to jednak jedna z jego pierwszych wizyt była w Chinach, gdzie rozmawiał o obecności jedwabnego szlaku w Polsce. W USA był (z oficjalną wizytą) dopiero rok później, więc chyba widzi skąd wiatr wieje...
@zombek96676 жыл бұрын
moze takie haslo - Prezydent Bartosiak
@kacperkoczorowski43446 жыл бұрын
Grzegorz Braun
@madguy227 жыл бұрын
Proszę rozejrzeć się za fachowcem od audio - dźwięk jest fatalny.
@pawekowalski99005 жыл бұрын
Organizator spotkania, kamerzysta i dzwiękowiec poszli na zimne piwko. Fajny wykład. Pozdrawiam Panie Jacku
@katarzynamerkel6786 Жыл бұрын
Pan Jacek jak zwykle wspaniały, ale organizatorzy......wstyd po prostu.....!!!
@emmbowe59487 жыл бұрын
DZWIĘK!!! UNITRA!!!
@piotrperzynski64083 жыл бұрын
no niestety mikrofon nie jest podłączony bezpośrednio do kamery tylko dźwięk nagrywa się po wyjściu z głośników na sali ...
@madafaka_madafaka4 жыл бұрын
Książnica Polska... bez wody, taboret, bez stolika. Sama klasa.
@katarzynamerkel6786 Жыл бұрын
Tak....dramat, jak tak można przyjąć prelegenta???
@fafiklata7 жыл бұрын
Mogli mu dać faktycznie chociaż lepsze krzesło i stolik, szklankę + wodę, bo tak trochę biednie to wygląda. :-D
@MrZenn20115 жыл бұрын
Pan Jacek to młody Intelektualista jest i iż krzesło stare ma to po prostu w D... :) Ciekawe skąd się wzięła teoria Cieśnin i Krzeseł? ;)
@marselss5 жыл бұрын
@@MrZenn2011 ma nie ma jego sprawa ale tyle co chlop czasu, zdrowia, energii poświeca i to od LAT! na uświadamianie to solidny szacunek mu sie nalezy tym bardziej ze sam nie stawia wymogów i widac w jakich warunkach kilkugodzinne wykłady urzadza. Mega POLAK, szanuje.
@madafaka_madafaka4 жыл бұрын
W Książnicy Polskiej pracują ludzie z łapanki.
@szybkilewyprostyf2315 жыл бұрын
Czytając książkę "Rzeczpospolita między morzem a lądem" brakuje mi ewidentnie czegoś na wzór atlasu geograficznego ale pod geopolitykę. Przydał by się atlas Geostrategiczny. Oczywiście pierwsze wydanie powinno dotyczyć Polski. Na każdej mapie oddzielnie zaznaczyć stare szlaki komunikacyjne. Główne rzeki komunikacyjne. Główne bramy lądowe. Gdzie co i jak pod względem ukształtowania terenu determinowało rozwój i upadek 1 RP, 2 RP. tak jak w atlasie anatomicznym można zobaczyć organy, kości itp. struktury tak fajnie jak by Pan pokusił się o taki atlas żeby na mapie gołym okiem można było zobaczyć to co jest pięknie opisane w książce. :) mam nadzieje że dałem pomysł na nową publikacje. Fajnie jak by atlas był dla laików których chcemy nauczyć pewnego sposobu myślenia o naszej przestrzeni. Ja osobiście czuje się bardzo ubogi bo w szkolę nikt mi tej problematyki nie ukazał w świetle geostrategi :)
@witoldwisniewski97507 жыл бұрын
Wykład jak zawsze fenomenalny, niestety dźwięk jest nieco za cicho. Słucham na telefonie i netbooku z dźwiękiem podkręconym na maks i jest ciężko.
@MarianBoruta7 жыл бұрын
Czy Pan, Panie Jacku doradza komuś w rządzie ? bardzo bym chciał...
@micha58767 жыл бұрын
Czy ktoś wie coś więcej na temat tego Gopła i w ogóle wyglądu i poziomu rzek w średniowieczu? Oraz dlaczego poziom wody tak drastycznie spadł?
@jakubczajkowski537 жыл бұрын
Wszystko to wynik zagospodarowania. W średniowieczu nie było tyle pól, większa lesistość=większa retencja wody Zużywamy więcej wody w życiu codziennym - kąpiele, toaleta; więcej wody zużywają procesy przemysłowe. Kilkukrotnie większa populacja w stosunku do średniowiecza. Niektóre inwestycje np. kopalnie odkrywkowe odnośnie jezior typu Gopło - tworzy się lej depresyjny i wody spływają do wyrobiska a nie do jezior, niektóre kanały rzeczne są wybitnie szkodliwe jak np. Wieprz-Krzna, przez który następuje erozja torfowisk. Spływ powierzchniowy spowodowany zabudową, w średniowieczu woda wsiąkała w ulice itd. teraz spływa po betonie, asfalcie, jest odprowadzana kanałami do rzek co przyspiesza obieg wody (woda odpływa do morza, nie zasila wód gruntowych). I tak dalej i dalej.
@micha58767 жыл бұрын
Da się coś z tym zrobić? Da to choć częściowo przywrócić? Z tego co wiem, Polska ma zasoby wodne w przeliczeniu na mieszkańca na poziomie Egiptu, to może być poważny hamulec w rozwoju kraju, może nawet większy niż zbyt mała liczba elektrowni.
@jakubczajkowski537 жыл бұрын
Kanal zawsze mozna zasypac, budowac zbiorniki retencyjne na rzekach zeby zatrzymac splywajaca wode, wegla nie wydobywac - tylko wszystko ma swoje plusy i minusy. Zbiorniki poprawia zeglugownosc rzek, w czasach powodzi przetrzymaja masy wody, w czasach suszy wyrownaja niedobor, wytworza prad; z drugiej strony zatrzymuja osady ktore przez tysiace lat uzyznialy gleby w delcie, powstrzymuje sie migracje ryb na tarlo w gorze rzeki itd. W USA na terenach gorskich wysadza sie 100 letnie tamy, z drugiej strony w Chinach prowadzi sie ogromne inwestycje w tym zakresie, bo Chiny cierpia na niedobor wody jeszcze bardziej niz Polska, ekolegicznie sa zniszczeni a niektore rzeki w swojej delcie nie maja przeplywu - zostaly doslownie wypite. Woda jako surowiec strategiczny XXI wieku jest calkiem prawdopodobnym scenariuszem.
@micha58767 жыл бұрын
Właśnie słyszałem, że na zachodzie pozbywa się tam i zapór. Jeżeli w średniowieczu poziom nieregulowanych rzek był wyższy o 1-2 m (co by zdecydowanie podniosło żeglowność rzek) to może zamiast regulować należałoby "deregulować"? Czytałem gdzieś, że prostowanie Odry spowodowało skrócenie jej o 170 km oraz znaczące przyspieszenie przepływu. Może to też jest problem. Z drugiej strony kręte rzeki niezbyt nadają się do żeglugi barkami. Być może dobrym pomysłem byłoby zalesianie terenów, ale znaczące podniesienie poziomu zalesienia dziś jest chyba nierealne. Ze zbiornikami retencyjnymi też podobno nie jest tak fajnie i o wiele lepsze jest budowanie małych w dużej ilości niż dużych w których potem następują znaczące wahania poziomu wody. Poza tym dawno temu przy okazji którejś z powodzi spotkałem się z taką tezą, że można by tych powodzi uniknąć, gdy pozwolono rzekom wylać na terenach zalewowych, które niestety są zabezpieczane, przez co woda spiętrza się, co powoduje albo gigantyczną powódź w miejscu gdzie już nie da się tej wody zatrzymać, albo wylanie jej całej do morza. Jak to jest, że w starożytnym Egipcie tak doskonale potrafiono wykorzystać wylewy Nilu, a my dziś mamy z tym taki problem pozwalając wodzie uciekać z kraju?
@jakubczajkowski537 жыл бұрын
problemem jest PRL i nieprzemyślane inwestycje, lata 90 i 2000 gdy zabudowano tereny zalewowe i każdy z nabywców "tanich" mieszkań w dużych miastach mówi "nie wiedziałem, że to tereny zalewowe, ale co to ma do rzeczy! proszę ratować mój majątek" tak jak Pan napisał, przyspieszono spływ wody przez "prostowanie" meandrów, Polska, moim zdaniem nie jest tak ogromnym krajem żeby żegluga śródlądowa odgrywała znaczącą rolę w przewozach. Wystarczy kolej i sieć drogowa. Mamy rzeki raczej stworzone dla rekreacji (kajaki, żaglówki) niż transportu oceanicznego - Brazylia, Chiny gdzie na setki lub tysiące km wpływa się w głąb lądu. Lesistość mocno się zwiększyła, jednak nierównomiernie, Pomorze wygląda jak skansen bez pól, kilka innych województw też, gdzie masowo zalesiano pola dla dotacji z unii. Poza tym wystarczy zobaczyć jak wygląda podwórko lub ulica wokół nas. Sąsiedzi sadzą tuje i inne iglaki, brak jest normalnych zadrzewień koło domu. Nowe osiedla pod nazwami ul. Lipowa, Dębowa itd. nie mają ani jednego drzewa, nierzadko nie starcza kawałka drogi pod trawnik. Maksymalizacja zabudowy na działce sprawia, że lata są nieznośne przez brak cienia, w zimę hula wiatr. W miastach zabudowano ciągi przewietrzeń jak Krakowie i pojawia się problem smogu, zły rozkład zalesień w skali makro daje znać kiedy wichura łamie 100km lasu w jednym pasie. 100 lat temu po prostu mieliśmy sensowne planowanie, a teraz mamy programy 4 letnie na dotacje, często leczące skutki poprzedniego nieprzemyślanego planu. Tematy rzeka :)
@johnyjohny62887 жыл бұрын
Świetny wykład.
@begie666 Жыл бұрын
Głos J do cichej Fpianowej melodii można w cały dzień wkomponować 🪄🪄🪄🧸
@holender6377 жыл бұрын
W sumie przydała by się mapa fizyczna i wskaźnik, wg mnie podniosło by jakość i ułatwiło odbiór.
@janpownuk23527 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wykład. Jednak...bardzo...na prawdę bardzo brakuje mapy. Przy każdej naradzie wojennej jest mapa :))
@SGREGOR19837 жыл бұрын
Czekam ma dużo ilość linków jak w pierwszej książce.
@poulexvx7 жыл бұрын
Super film na dzień dobry :)
@malpawemgle7 жыл бұрын
Warto wykład Pana Jacka uzupełnić mapą geograficzną Europy. Łatwiej wtedy o wizualizacje przestrzeni ;)
@Czapokx7 жыл бұрын
Czemu to jest tak cicho nagrane..
@michalkopek937 жыл бұрын
1:22:03 - pytania
@michapolak64247 жыл бұрын
może udałoby się zorganizować live Q&A, aby osoby które nie mogą być na spotkaniach miały szansę zadać pytania?
@daneprywatne33427 жыл бұрын
Panie Jacku, czy mozna prosic o tłumaczenia na język angielski? Czy nie jest Pan zainteresowany?
@KrzysztofWojczal7 жыл бұрын
Pozwolę sobie na polemikę w sprawie Turcji i jej ewentualnego wyjścia z NATO. Oczywiście takie zdarzenie oznacza co najmniej początek końca w/w paktu, ale dla Turcji nie będzie to koniec świata. Turcy korzystają z NATO w coraz mniejszym stopniu, natomiast w momencie, gdy rozwinie się problem kurdyjski (a dziś wygląda na to, że Kurdowie są na tyle zdeterminowani by rzeczywiście podjąć walkę o niepodległość - w dłuższej perspektywie pewnie nie tylko na terenach Syrii i Iraku) , Turcy mogą ponownie skalkulować zyski/straty i może okazać się, że będą woleli wyjść z NATO i dobrać się do Kurdom do skóry (bo będą musieli, w celu zachowania jednolitości państwa). Oczywiście naciski na Kurdów dziś, nie mają sensu (mogą jedynie pogorszyć sytuację wew. w Turcji), ale w perspektywie 5-10 lat, Kurdowie sami mogą doprowadzić do postawienia sprawy ich autonomii na terenie Turcji na ostrzu noża. W tym wszystkim ogromne znaczenie ma to, jak zachowa się USA i czy nadal Stany będą wspierać Kurdów. Więcej opisałem tutaj, zapraszam: www.krzysztofwojczal.pl/geopolityka/bliski-wschod/turcja-wyjdzie-nato-analiza/
@maxhistoriawiekow82947 жыл бұрын
dziekuje
@SGREGOR19837 жыл бұрын
Podczas słuchania miałem czternaście reklam. Które bardzo zniechęcają do słuchania wykładu.
@miecz237 жыл бұрын
zainstaluj sobie adblocka - ja nie widziałem reklam
@SGREGOR19837 жыл бұрын
miecz23 na PC nie mam reklam,ale jak słucham z komórki to jest tragedia pomimo zainstalowanego programu.
@daneprywatne33427 жыл бұрын
To jest kanał pana Jacka Bartosiaka, więc z łaski swojej obejrzyj te reklamy, bo w ten sposób zapłacisz mu za jego wysiłek.
@SGREGOR19837 жыл бұрын
Dane Prywatne Masz racje,jednak czternaście reklam to przesada.A już dołożyłem się dochodów płacąc ja pierwsza książkę a teraz chce się przekonać czy warto kupić kolejna.
@daneprywatne33427 жыл бұрын
Jak to w kapitalizmie - klient ma prawo głosowac nogami .. a między nami mówiąc - jakość wykładów pana Jacka oceniam na o wiele więcej niz 14 reklam po kilka sekund, skoro byle gówno w telewizji ma pół godziny reklam, jak nie godzinę.
@YaphetS_CWP2 жыл бұрын
Lubię tu wracać;).
@adamplotagonart4 жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie udostępniam
@gizmolek837 жыл бұрын
Ciszej sie nie dalo??? Na CSPATV jest z normalna glosnoscia. Za tak bezczelna wstawke odwołuje suba
@alexanderheusmann4187 жыл бұрын
mar kan nie????????
@gizmolek837 жыл бұрын
Michał Gwiazda to swietnie
@alexanderheusmann4187 жыл бұрын
mar kan też tak myślę.
@apcoh7 жыл бұрын
Dźwięk jest cicho nagrany i słuchać można tylko jak się ma w miarę cicho dookoła. Przed napisaniem złośliwego komentarza radzę spróbować posłuchać nagrania np. jadąc tramwajem. Niestety nie da się słuchać i nie da się zrobić głośniej. Słuchawki bezpośrednio w uszach nie pomagają. Z normalnie nagranymi konferencjami nie ma takiego problemu. Niestety polskim organizatorom konferencji nigdy nie przychodzi do głowy nagrywanie dźwięku z mikrofonu prelegenta tylko zawsze jest nagrywanie z bieda-mikrofony kamery.
@jaceksiuda7 жыл бұрын
Raczej mało która księgarnia ma własny stół mikserski, gdzie możnaby nagranie z mikrofonu zgrywać. Co nie zmienia faktu, że chociaż lepszy mikrofon mogliby do kamerki dokupić, a przed spotkaniem przetestować wszystko...
@piotrperzynski64083 жыл бұрын
Prośba, żeby następnym razem mikrofon był podłączony bezpośrednio do kamery , a nie dźwięk nagrywał się po wyjściu z głośników na sali .
@tobelove18737 жыл бұрын
Najbardziej mnie interesuje temat, którym Pan zakończył praktycznie wykład, ostatni wątek przed pytaniami i w związku z tym mam pytanie, czy czytał Pan, Panie Jacku, "Jałowy pieniądz" Micheal'a Jones'a?
@borsaty7 жыл бұрын
Co tak mało reklam??
@OurLifeisaMiracle7 жыл бұрын
I dzwiek do niczego
@mateuszwolny2682 Жыл бұрын
Gdzie jest dzisiaj Jaca? :) sale, aule wypełnione po brzegi
@arkagdynia64653 жыл бұрын
Qrwa...ale jakość odbioru!!!.... Jak tp słychać w pracy!!! Jpdl... Bartosiak ludzie cię chcą!!! Daj coś!!!
@janwodarczyk85983 жыл бұрын
Słaba jakość dzwieku
@BuyOrBuyNot1237 жыл бұрын
Kiedy " Pacyfik i Eurazja. O Wojnie " Zostanie wydana po angielsku???
@OchotaJack7 жыл бұрын
BuyOrBuyNot a po co? Ta ksiazka to tylko streszczenie dyskusji ktora w usa toczy się co najmniej od pierwszego obamy.
@karlgie7 жыл бұрын
"Streszczenie" to trochę obraza dla książki, ale rzeczywiście anglojęzyczne osoby mają wystarczająco dużo źródeł.
@OchotaJack7 жыл бұрын
Karol G obszerne omówienie, lepiej?
@Pawel58377 жыл бұрын
Świat powinien czytać polski punkt widzenia. Tylko kto za to zapłaci?
@szaryobywatel28847 жыл бұрын
Przeczytałem. Świetna książka. Ciekawa wiedza. Z tego względu może lepiej nie wydawać jej w innych językach..
@bird56277 жыл бұрын
Zwracajac sie do mlodych w stylu "Pamietacie Panstwo" w kontekscie Turcji w czasi pierwszej wojny swiatowej przypomina mi sie standup Poniedzielskiego o historii muzyki kzbin.info/www/bejne/rn2YkJmlpaZ7qKM
@Lustro337 жыл бұрын
Wkurzają mnie ciche nagrania, do tego pan Jacek raz mówi bardzo głośno a za chwilę przechodzi prawie w szept i przy tak cichym nagraniu gówno wiadomo co mówi. Naprawdę, chcemy Rosję pokonać a nagrywać dźwięku jeszcze nie potrafimy.
@janrudnicki61116 жыл бұрын
Polecam
@emiks0017 жыл бұрын
Tylko ja mam takie mikroscięcia co parę sekund?
@maqic19796 жыл бұрын
Bardzo słaba jakość dźwięku w ogóle szkoda dodawać takie filmiki
@MrGregor615 жыл бұрын
Wspanialy wyklad tylko ten halas w tle nie jest potrzebny.
@andrzejjankowski72237 жыл бұрын
Odrodzenie KRÓLESTWA POLSKIEGO - SEJM WALNY
@n3o2k7i8ch57 жыл бұрын
Łapka w górę i oglądamy!
@kubastasiak80057 жыл бұрын
Chłopak w niebieskich trampkach niepotrzebnie wpierdala się z nic nie wnoszącymi wstawkami
@raququ20007 жыл бұрын
Kiepskie nagłośnienie
@Spark_Iskra_z_Polski4 жыл бұрын
21 wiek I kiepskie nagranie ważnego wykładu. Głośniej. Mikrofon przy mówcy.
@tomasznazarew21203 жыл бұрын
Dobry!
@Pawel58377 жыл бұрын
Do statystyk: geniusz z taśmą klejącą jest kobietą czy mężczyzną?
@andrzejjankowski72237 жыл бұрын
A propos ani słowa O ODRODZENIU KRÓLESTWA POLSKIEGO - SEJM WALNY
@jogimichu13143 жыл бұрын
Mam taką hipotezę, że jakby policzyć, ile w naszych dziejach kosztowały Nas wojny i porównać ich koszt do kosztu wybudowania sztucznych przeszkód terenowych na naszej wschodniej granicy, wciągając przy tym zainteresowaną cześć europy zachodniej to wyszłoby nam taniej niż wojować o ziemię, której jak pokazuje historia nikt nie może opanować na raz na zawsze.
@CezarySiwiak7 жыл бұрын
Ma sporą wiedze i potrafi ładnie mówić ale wnioski wyciąga notorycznie złe. Bartosiak pisał o wojnie miedzy USA i Chinami. A wojny nie ma i nie będzie. Bartosiak przekład doświadczenia europejskie na Azje. Konkretnie uważa że tak jak wzrost Niemiec doprowadził do konfliktu z Anglią tak teraz wzrost Chin doprowadzi do konfliktu z USA. Nie ma racji. Wojny nie będzie bo: - Chiny nie wojują - to nie leży w ich intersie ani tradycji. - W interesie Chin leży utrzymanie status quo i dalszy wzrost oraz umacnianie wpływów. - Dla Chin droga do pokonia USA lezy w czekaniu na wewnetrzne osłabienie USA a nie w konfrontacji militarnej. - Dla USA drogą do utrzymania dominacji jest zwiększenie więzów gposodarczych i politycznych z krajami rozwiniętami co próbowal robic Obama poprzez umowy takie jak TTIP i TPP i liczyć na spowolnienie Chinskigo wzrostu lub kryzys gospodarczy i polityczny. - Użycie siły militarnej jest porażką polityki dla każdej strony.
pierdolenie jak były wprowadzane gimnazja to tez nauczyciele i inni płakali ze to żle i takie tam, teraz wracamy do tego co było i tez jest zle , i płaczą ci sami ludzie
@RIFF0RAFF5 жыл бұрын
Ten dźwięk jest koszmarny.
@gekkomatic7 жыл бұрын
ZAWSZE jak widzę takich kolesi, to zastanawiam ile w tym autokreacji a ile faktycznego lęku o świat i obaw na temat jak ten świat możę się rozlecieć........
@konradhenrykowicz18596 жыл бұрын
Ale amatorszczyzna (organizacyjna), zęby bolą. Niechlujstwo, brak wyobraźni i szacunku dla prelegenta. W murzyńskiej wiosce pod Nairobi zrobiono by to lepiej. Aż nie da się spokojnie słuchać bez wstydu. Typowa metoda onieśmielenia to kazać komuś gadać siedząc na środku na krześle trzy godziny. Jak na "daprosie' Łubiance. I trzy godziny ogladania tego rozwalonego typa po lewej. Koooooooszmar!
@drbezposredni7 жыл бұрын
Beznadziejny dźwięk, tak wiec nie tracę czasu... Na innym kanale, ten sam wykład, z choć troszkę lepszym dzwiękiem.
@maxbenson16917 жыл бұрын
Slucham pana Jacka od 2-3 lat i na poczatku bylem strasznie zajarany tym co mowi itp, natomiast okazuje ze wszystko co mowi to jakies brednie i nic sie nie sprawdza, gada gada gada a na koncu swiat pokazuje ze nic sie nie sprawdzilo
@piotrnogas84487 жыл бұрын
polecam Jackowskiego :)
@maciejnowacki83977 жыл бұрын
Czy myślenie "Bramą Smoleńską" nie doprowadzi nas znowu do 250 lat kłopotów? Czy, nie lepiej być małą Polską niż Wielkim Nic? Austriacy, Anglicy, Hiszpanie pogodzili się z tym, że są mali i szczęśliwi, a nie duzi i nieszczęśliwi.
@fulgrimmj33337 жыл бұрын
Mała (słaba) Polska mało znaczy. A istnienie jej na mapie mało trwa.
@maciejnowacki83977 жыл бұрын
TVN dno Austriacy, Anglicy, Hiszpanie też są być albo nie być?
@maciejnowacki83977 жыл бұрын
Fulgrim MJ najkrócej trwała ta Wielka Polska - 200 lat.
@maciejnowacki83977 жыл бұрын
TVN dno Nazistów widzę w Polsce, sowietów widzę w Polsce. Podać przykłady? Rosjanie mają problem z demokracją - my też, czekamy na Andersa na białym koniu, którzy zrobi porządek. Niemcy mają problem z nazizmem - my palimy kukłę Żyda na rynku. Najpierw belkę potem źdźbło.
@peterharasimowicz6 жыл бұрын
Niestety nie da sie
@kociewiak2087 жыл бұрын
"Mniut" na moje uszy :)
@ilovecats72193 жыл бұрын
Przedstawiciel korporacji izraelskich
@dolgo59177 жыл бұрын
I co taki biedny Macierewicz z tego potrafi zrozumieć?
@OchotaJack7 жыл бұрын
Pan doktor nie odróżnia anglii i wysp brytyjskich od wielkiej brytanii, która jego zdaniem była częścią imperium rzymskiego (xd) i dalej kilkukrotnie powtarza ten błąd.
@baszar247 жыл бұрын
Z punktu widzenia Rzymu - peryferyjny placek na oceani. Zwał jak zwał :)
@doktorparadox17917 жыл бұрын
Po prostu skrót myśleniowy...
@pr25407 жыл бұрын
Jacek Łu eeeee jakież to małostkowe
@Twordelius7 жыл бұрын
Miał ograniczony czas I nie był w pełni sił witalnych. Tak czy inaczej nie jest geografem tylko geostrategiem. Można przebaczyć generalizacje.