@@voxelHD Ten co się zmazał że jego kom.nikt nie łapkuje xDD
@overoXD Жыл бұрын
XD
@pieszka6 жыл бұрын
Fajne animacje.... Widzę drogi Archonie, że twoja nauka After Effects'a i Illustratora nie poszły na marne. Vectory to bardzo ciekawe obrazy. Trzymaj tak dalej. No i oczywiście, że wszędzie kurczaki. Aż polubiłem w ostatnim czasie te stworzenia.
@wito91326 жыл бұрын
Muszę ten materiał obejrzeć drugi raz ponieważ jest on tak piękny że nie mogłem się skupić..
@jannowak90526 жыл бұрын
Jak to nie mogłeś się skupić? Czyżby głos prowadzącego był aż tak seksowny? :D
@naboj17155 жыл бұрын
@@jannowak9052 TAK
@naotakac40486 ай бұрын
Ja również kilka razy to oglądałem.
@bartoszbak32116 жыл бұрын
To chyba jeden z najlepszych materiałów na waszym kanale. Miałem okazje pisać własny emulator GameBoy Classic na zaliczenie przedmiotu na studiach i tak jest to cholernie trudne i mimo że ta konsola ma tylko kilka KB ramu, w pamięci emulator zajmował ponad 50 MB. Ale niestety przez krótki czas na zrobienie projektu nie udało mi się napisać wsparcia dla większości kartridżi(tak kartridże na GB mogły się różnić budową i zastosowaną tam technologią) przez co np. Pokemony nie działały ale już taki Mario chodził bez problemu. No dźwięku nie było. A na pracę inżynierską za cel obrałem sobie emulator N64 albo PS1, jeszcze nie mogę się zdecydować.
@batter866 жыл бұрын
Bartosz Bąk Masz już doświadczenie z Nintendo, więc pewnie łatwiej będzie z N64. Ale co ja tam wiem 😉 moim największym osiągnięciem jest translacja gry NES 😛
@MineXplayPL6 жыл бұрын
Wydaje mi się że prostsza powinna być emulacja PS1, ale bardziej imponująca emulacja N64 ( choćby spojrzeć na jakość i dokładność dostępnych emulatorów, czy fakt że jeśli się nie mylę N64 miał dość skomplikowaną architekturę )
@bartoszbak32116 жыл бұрын
MinikPlayer Obie będą niezwykle trudne ale fakt N64 miał o wiele bardziej skomplikowaną architekturę.
@biegustv29586 жыл бұрын
batter86 z ciekawości gdzie studiowałeś
@shana_dmr6 жыл бұрын
Nie radziłbym brania takiego tematu na pracę inżynierską - i tak ocenia się w 95% część pisemną, a nie gotowy produkt, praktycznie wszystko czy to w N64 czy PS1 jest proprietary więc ciężko będzie znaleźć odnośniki literaturowe, narobisz się jak dziki a Twoją pracą będzie zainteresowana komisja przez 15 minut, a potem trafi do szuflady;) Porozmawiaj najpierw z potencjalnymi promotorami, bo każdy sensowny Ci to odradzi - taka praca nie spełnia podstawowego warunku pracy inżynierskiej, a mianowicie wykonalności w sensownym czasie. Nie to, że odradzam pisanie emulatora N64 do celów hobbistycznych, ale jako inżynierka to pakujesz się na minę. W pół roku może Ci by się udało napisać względnie działającą emulację CPU (ten MIPS to nie Z80 ;)) - i to mógłby być realniejszy temat na pracę - łatwo dostępna dokumentacja i ilość pracy wymaganej która bardziej rokuje na skończenie pisania o czasie, a mając to gotowe możesz dalej rozwijać swój projekt w wolnym czasie. Konsultowałem kiedyś inżynierkę na którą był zrobiony emulator 6502, i już tam była tragedia ze źródłami, 99% to strony internetowe w stylu nesdev które opisują niepełny zbiór instrukcji (bez trybu dziesiętnego). Chłopak strasznie się namęczył z debugowaniem wielkiej maszyny stanów (też to kiedyś pisałem więc wiem jaka to jest katorga;)), a na koniec wyszło że w sumie to jakby zaimplementował połowę zestawu instrukcji i olał cykle to też by 5 dostał;)
@kubanizioek5196 жыл бұрын
Uwielbiam materiały dotyczące technikaliów starych bądź teraźniejszych maszyn. Super, oby więcej ❤️
@bartekwoszek2336 жыл бұрын
Skoro stare albo nowe to znaczy wszystkie ?
@gawicjuszgugala45126 жыл бұрын
Wspaniałe animacje w tle! Ogromnie podziwiam i współczuję osobie, która te wszystkie przejścia montowała :D
@lukaszenko100006 жыл бұрын
Wasze materiały są fantastyczne. Jako stały widz dziękuję za włożony trud by pojąć, a następnie przedstawić problem w tak przystępny sposób.
@supersprawy6 жыл бұрын
Ale kozacka edycja wideo, zajebiście się to ogląda
@Szydelski6 жыл бұрын
Hej Archon! Na wstępie - bardzo lubię wasze filmy. Macie duży progres i mocno wam kibicuje :) Animacje w nowym filmie - świetne! Ale! Z kilkoma sprawami nie mogę się zgodzić. W opisie działania emulatora skupiłeś się na emulatorach LLE - które odtwarzają zasadę działania sprzętu danego urządzenia, systemu operacyjnego itp. Większość emulatorów nowych konsol opiera się jednak na emulacji HLE - gdzie pomija się wszystkie niskie warstwy, w tle nie funkcjonuje OS konsoli, BIOS itp. i tłumaczy się same wywołania gry na polecenia zrozumiałe dla interfejsów docelowej platformy, np. OpenGL jak jest w przypadku CEMU. Może LLE będzie miało też sens przy emulacji PS4(Orbital). Walnąłeś też gafę przy rekompilacji z X360 - gra nie jest portowana z kodu źródłowego oryginału - wtedy można by mówić wręcz o remasterach. Z tego co wiem MS nie ma dostępu do kodu każdej gry. Jakby MS potrafił wypuszczać takie 3-4 miesięcznie, to miałbym duży szacunek dla niego ;). Gry z X360 są deasemblowane i rekompilowane pod x86 XONE. MS ma zapewne pełną dokumentacje obu konsol, ale i tak poziom programistów MS robi wrażenie. Sony nawet nie próbowało z emulacją PS3. Swoją drogą szkoda, że nie wspomnieliście o RPCS3 - ostatnio ten emulator robi furorę. Pozdrowienia!
@arhneu6 жыл бұрын
Jasne, nie zagłębiałem się nawet w kwestie rekompilatorów i interpretorów, bo jak wspomniano w materiale chodzi tylko o absolutne podstawy zrozumienia co to jest i dlaczego tak trudno. :) Bo bądźmy szczerzy. Ilu laików nie tylko przyjmie takie informacje, ale i zrozumie je na tyle, żeby miały one zrozumiały sens. Święta prawda w kwestii Xboksa 360. Znacząca różnica, choć na szczęście nieznacząca z perspektywy kontekstu. :)
@Szydelski6 жыл бұрын
Racja :) Myślę, że warta zaznaczenia jest też kwestia, że same gry teraz są pisane na znacznie wyższym poziomie abstrakcji - mało kto już pisze nawet fragmenty w assemblerze i wykorzystuje tricki w działaniu sprzętu. Więcej korzysta się z gotowych frameworków, silników itp. - opanowanie ich translacji może być także dodatkową nadzieją na przyszłość emulatorów. Trzymaj się i czekam na następnego Time Warpa!
@TehKorwinMikke6 жыл бұрын
Szydelski: dlatego tylko wolne oprogramowanie!
@GrimmerPl6 жыл бұрын
W sumie ostatnim nowszym tytułem przy emulacji z którym się spotkałem, gdzie kod potrafił się dość mocno "wgryźć" w architekturę jest Zelda:BotW, ale wersja na WiiU. Jest tam wykorzystane bardzo dużo trików związanych ze sprzętem, na jakim ta gra jest odpalona. A, no i podkręcanie zegarów w PSP przez Tekkena ;)
@Remington5106 жыл бұрын
Dokładnie tak jest. I dlatego też teraz każda byle gra ma bardzo duże wymagania w porównaniu do tego co oferuje. Wszystko przez tzw. overhead. Przynajmniej jeśli mowa o PC. Rozwój technologii i postęp w mocy obliczeniowej przeciętnych maszynek sprawia, że programiści mają łatwiej i szybciej (co nie jest złe, bo mogą zrobić więcej więc generalnie więcej dostajemy) ale oprogramowanie z reguły ma przez to napompowane wymagania. Np. teraz nastała era pisania programów w językach skryptowych, środowiska takie jak NodeJS i frameworki takie jak Electron pozwalają grzmocić programy w JavaScript który jeszcze dekadę temu był używany do robienia śmiesznych animacji na stronach WWW. Dzisiaj twój Skype, Discord, Slack, VS Code, Atom i wiele innych to właśnie Electron.
@frogger15556 жыл бұрын
Super materiał! Zawsze polecam materiały arhn osobom, które zaczynają interesować się hardwarem.
@MocnyBrowarek6 жыл бұрын
Mnie zawsze zastanawiało to, że pierwsze wersje Segi MegaDrive/Genesis mają pewien poważny błąd w hardware który wykorzystywany był przez wielu producentów do wydobycia większej mocy z tej konsoli. Błąd ten został usunięty w wszelkich wersjach modelu 2 i te gry działają odpowiednio wolniej lub mają mniej albo bardziej znaczne błędy. Jak na razie każdy emulator którym się bawiłem posiada błąd modelu 1 :) Co do zniekształceń tekstur w PS1 warto zauważyć iż problem ten jest większy w pierwszych wersjach konsoli, a znacznie mniej dotkliwy w nowszych.
@MocnyBrowarek6 жыл бұрын
Każdy emulator wystarczy zmusić by każdą grę odpalał w ntsc i niezależnie czy rom jest pal, czy ntsc gra będzie śmigać w 60 hz.
@MocnyBrowarek6 жыл бұрын
Mam podobnie. Zmień emulator bo wyraźnie jakiś badziew używasz. Nawet oryginalna konsola SMD po lekkiej modyfikacji odpala ci palowskie ROMY w NTSC, a niektóre i w j-NTSC. I w czasie rzeczywistym możesz zmieniać proporcje oraz szybkość. Ja wszystkie swoje SMD mam przerobione tak, a nawet mocniej bo dodaje do nich wyjścia wyższej jakości oraz przerabiam procesory graficzne.
@MocnyBrowarek6 жыл бұрын
To niemożliwe bo na prawdziwej konsoli tak to właśnie działa. Sega często robiła dokładnie ten sam cart na wszystkie regiony bo to konsola jedynie zmienia region - ma w sobie serię zworek inaczej zalutowanych w zależności od regionu. Emulator prostym wyborem opcji je zmienia, w konsoli trzeba dorobić switcha.
@MocnyBrowarek6 жыл бұрын
Nie uważam się za alfę i omegę, po prostu z mojego doświadczenia każda gra w jaką grałem działa dobrze po zmianie. Konsola nie rozciąga pikseli przy zmianie trybu, a jedynie, gdy gramy w PAL to je brzydko spłaszcza. Mam japońskiego MegaDrive i kilka europejskich - każdy przerobiony i na każdym nie widzę różnicy w grach które mam, gdy działają w tych samych trybach. Jedyna nikła różnica jest taka, że nieliczne gry spowalniają na konsolach pal w trybie ntsc, ale to wina wolniejszego procesora niż w konsolach japońskich i amerykańskich - w jednej z palowskich konsol go podkręciłem i jest ok. Tak więc wszystkie gry które ja mam, np Zero Wing, MUSHA, SoR zawsze są brzydko spłaszczone w PAL na każdej konsoli, a ładne 1:1 w NTSC na każdej konsoli. Przełączenie w PAL jedyne co robi w ich przypadku to spłaszcza obraz, dodaje paskudne ramki by sztucznie dodać kilka linii i odtwarza wolniej. Co do jakości wystarczy wyprowadzić z MegaDrive S-Video co robię w każdej konsoli lub kupić porządny RGB Scart (nie taki za 60 zł, tylko 60 dolców), podłączyć do trinitrona, a najlepiej do SONY BMV (który kosztuje krocie, ale to najlepszy CRT jaki kiedykolwiek zbudowano) i nie wyciągniesz nic więcej z tej konsoli.
@MrMajorbajor6 жыл бұрын
Matko święta, ten filmik jest genialny. Co za animacje!
@KamilMichalak86 жыл бұрын
Fajnie się rozwinęliście ze swoim kanałem. Podoba mi się "ekstra kontent" w postaci źródeł i dodatkowych linków w opisie, oraz tekstowe komentarze wmontowane w nagranie. Dzięki za waszą pracę.
@jacekarino6 жыл бұрын
0:42 to ten crystal xbox z time warpa, który dostał kilka razy młotkiem, bo, cytuję "Oryginalny Xbox... JEST DO DUPY!"
@lubiecycejakdonice6 жыл бұрын
Jacek innowacyjny xd
@kartkibloczek6 жыл бұрын
Jestem ciekaw co Aryn myśli teraz o tym rozbitym xklocku ;)
@jul0-gracziprogramista21374 жыл бұрын
@Leon Iwulski pewnie to samo
@kalaao6 жыл бұрын
Od dawna byłem ciekaw działania emulatorów , uwielbiam kontent na tym kanale. Kibicuje i trzymam kciuki za dalszy rozwój!
@bartekfligier56356 жыл бұрын
Super animacje Więc na to idą nie moje pieniądze? :D
@kemyszgamingplarchiwum78096 жыл бұрын
Nie moje xD
@FlowMustGoOn5 жыл бұрын
świetnie to wyjaśniliście i te animiacje są super , swoją drogą z emulatorem pcsx spędziłem tyle czasu szukając prawidłowych ustawien żeby zagrac z przyjemnoscią w finala x a i tak zawsze cos nie grało , a to dzwięk sie ścinał a to filmów nie odtwarzało a to tekstury były lekko stępione :D ahhhhhh
@kartkibloczek6 жыл бұрын
Wspaniały odcinek! Siedzę po uszy w komputerach i programowaniu, a nie byłem świadomy prawdopodobnie większości problemów z emulacją, które były opisane w tym odcinku. Rewelacyjna robota!
@solar9016 жыл бұрын
Doskonały odcinek. Prosto wyjaśnione skomplikowane zagadnienie. Zawsze mnie to ciekawiło na jakiej zasadzie działa emulacja i dlaczego wymaga to nieporównywalnie większej mocy obliczeniowej niż miał emulowany sprzęt. Ale jakoś nigdy tego nie sprawdziłem. Aż do dzisiaj.
@pawel41lu6 жыл бұрын
Bardzo ciekawy film, dowiedziałem się paru nowych rzeczy w kwestii emulacji :)
@krzysztofjozwik58676 жыл бұрын
Great Dark Archon! Cudowny materiał, od dawna się zastanawiałem jak to działa, a nie miałem czasu by szukać odpowedzi. Teraz jestem oświecony przez wiarygodne źródło. Dziękuję Ci! I chyba nie tylko ja Ci dziękuje.
@dyskgalaktyka24215 жыл бұрын
Bardzo ciekawie skomponowany program. Gratuluję też dykcji i głosu, którego dobrze się słucha.
@wojciechgubaa91326 жыл бұрын
No nareszcie troche wiedzy w materiale. Świetnie zobrazowany przekaz i super animacje.
@batter866 жыл бұрын
No, no. Gratulacje. Na prawdę dobry, rzetelny materiał, pełna profeska. Szacun
@Rob3rtJagiello6 жыл бұрын
Jak oglądam ARHN.EU od 1841 tak po raz pierwszy widzę ŁADNE "infografiki", które zrobione są stylowo, a nie jakieś badziewne szczałki w pajncie ;) Fajnie i czytelnie uzupełniły materiał. Pozdrawiam!
@Eseista12346 жыл бұрын
Świetny merytoryczny materiał i bardzo dobry oraz profesjonalny montaż. Śledzę arhn.eu od 2013 roku i wydać tutaj ogromny rozwój 👏🏻👏🏻
@GrimmerPl6 жыл бұрын
Wow, po prostu wow. Warto było czekać na ten materiał a do tego te piękne animacje. Dziękuję całej redakcji arhn.eu za dążenie do jak najwyższej jakości materiałów tak pod względem technicznym jak i merytorycznym.
@osochozi56476 жыл бұрын
genialnie zrealizowany materiał. chyba jeden z lepszych na polskim YT.
@pedrojuglar6 жыл бұрын
Kurde, jakie to jest dobre :) Świetny materiał!
@haster66 жыл бұрын
Kolejny genialny materiał, czekam na więcej!
@hggz_6 жыл бұрын
Ale ten film ładnie wygląda! WOW!
@cichyalian29186 жыл бұрын
A ja bardzo bym chciał się dowiedzieć, jakby to działa w drugą stronę- portowanie gier. To też może być ciekawy temat i wyjaśnienie między innymi, dlaczego dla jednej gry są różne grafiki (bardziej oczywiste) czy więcej bugów (mniej oczywiste). Materiał ten także jest bardzo fajny, polecam :)
@MarcinKralka6 жыл бұрын
Jeżeli znasz dobrze język angielski to polecam kanał DigitalFoundry, omawia on np. wszystkie porty Dooma, i dlaczego większość z nich była koszmarem z niskim framerate, a niektóre były naprawdę solidne mimo że działały na słabym sprzęcie. W sumie to szkoda że ciężko znaleźć inne kanały z podobną tematyką, a temat jest naprawdę ciekawy, w szczególności kiedy omawia się go w sposób techniczny, wraz z omówieniem limitów poszczególnego hardware.
@cichyalian29186 жыл бұрын
A dziękuje ślicznie, na pewno tam zajrzę :)
@MichaelReznoR6 жыл бұрын
Głównie dlatego, że po pierwsze, znaczne różnice architektury poprzednich generacji konsol, a po drugie, najczęściej portowaniem zajmowało się inne studio z większym doświadczeniem tworzenia gier na daną platformę, gdyż obie gry były traktowane jako osobne, ale musiały być gotowe w tym samym czasie (premiera). Portowanie gier dzisiaj jest znacznie prostsze, bo dzisiejsze konsole korzystają z niemal dokładnie tej samej architektury co PC, a wiekszość wspólczesnych engine ma odpowiednie narzędzia dzięki ktorym jednym kliknięciem można przygotować build tak pod PC jak i pod konsolę. Choć nadal nie jest to proste zadanie, bo wciąż trzeba pamiętać o odpowiednich zasadach i ograniczeniach... bardzo skomplikowany temat, którego nie sposób zawrzeć w kilku zdaniach. No i nie można zrobić sobie tak, że o, wyszła nowa konsola, weźmy naszą grę i jednym kliknięciem mamy gotowy port na nią. O nie... grę trzeba przygotowywać na bieżąco z myślą o platformach, na jakich ma zostać wydana, od początku do końca. Dlatego dzisiaj widać sporo więcej "uproszczeń" w nowych grach, ktore ja nazywam pieszczotliwie "skonsolidowaniem" gier.
@GrimmerPl6 жыл бұрын
Michael Stąd też devkity (specjalne wersje sprzętu dostępne tylko dla deweloperów) wysyłane są nawet kilka lat przed premierą konsoli. Deweloper musi poznać sprzęt na który przygotowuje tytuł. Z tego co pamiętam to chyba nawet Redzi delikatnie zasugerowali, że Cyberpunk może być tytułem przejściowym, który wyjdzie na obecną generację oraz na następną co może wskazywać na to, że Sony powoli przymierza się do wysyłania devkitów.
@cichyalian29186 жыл бұрын
Dlatego też podrzuciłem pomysł dla Archona, żeby może zrobił o tym materiał, bo z tego co można zobaczyć jest tego sporo :3
@ponacyczajnik31066 жыл бұрын
Faje wyjaśnienie + realizacja rysunkowa. Daje lajka.
@midalax66486 жыл бұрын
Bardzo podoba mi się nowy styl filmu (chodzi o oprawę wizualną ładne animacje i wgl.)
@piotrmil6 жыл бұрын
Świetny materiał. Podnosi nas na duchu widząc, jak wiele osób wkłada masę pracy w to, żeby dało się na pececie pograć w te gry, w które się chce bez wydawania kasy na drogie konsole. Sława i chwała wam, twórcy emulatorów. Dzięki wam marzenie o gamerskiej utopii jest ciągle lepiej aproksymowane.
@MrZgredzioPL6 жыл бұрын
Wielka szkoda, że wasze materiały nie mają dostępnych napisów po angielsku. Tak świetnie zrobione filmy powinny mieć zasięg globalny.
@tomaszrosinski45614 жыл бұрын
Bardzo lubię ten kanał wasz bardzo z całego serca chcę podziękować że jestem tutaj z wami chciałbym się podzielić wam i mnie panie arkadiuszu że kanał na YouTubie jest fajny
@gradomir94856 жыл бұрын
Świetny kanał. Obejrzałem kilka filmów i naprawdę miło jest widzieć jutubera, który zamiast robić z siebie idiotę jak większość, chce przekazać wiedzę. Takich coraz mniej niestety. Subik leci :)
@ST0RMTOSSED6 жыл бұрын
Powtarzaj za mną: te-o-re-TY-zo-wać, a nie te-o-ry-zo-wać;D Widać angielskie naleciałości, Archon, spolszczyłeś po prostu "theorize";) a sam materiał za mądry, jak dla mnie;)
@deseury16196 жыл бұрын
Wow, a ja myślałem że tworzenie emulatora to mały pikuś, czyli prawie 20 minut materiału o raczej nie niezbędnej wiedzy w opakowaniu na najwyższym poziomie. Dziękuję bardzo za materiał i pozdrawiam :)
@ACoTam26 жыл бұрын
nareszcie się dowiem czemu windows 98 na telefonie, nawet dając 512mb ramu działa tak TOPORNIE!
@syntheticwolf0076 жыл бұрын
Świetny film. Studiuję informatykę i mam przedmioty bezpośrednio związane z architekturą i arytmetyką komputerów. Gdyby tylko było więcej tak dobrych materiałów o tej tematyce to może nie miałbym problemów z zaliczeniem tych przedmiotów :D
@Mr.FelixCafe6 жыл бұрын
Więcej takich materiałów! Jeżeli miałbym wybierać pomiędzy np. kilkoma recenzjami, a jednym materiałem takim jak ten, bez wątpienia wybrałbym to drugie :) Czas produkcji przy takim profesjonalizmie nie powinien odgrywać żadnej roli.
@YURSON6 жыл бұрын
Super odcinek. Zawsze byłem ciekawy na czym to polega. Liczę na więcej tego typu filmów, fajnie jest móc się czegoś ciekawego dowiedzieć :) Pozdrawiam
@Vantidus6 жыл бұрын
Nie no ale bez kitu te animacje są mega :O tyle napracowania co w tym materiale to więcej niż wszystkie pozostałe gierkowe serwisy razem wzięte w cały rok
@tomaszrosinski45614 жыл бұрын
Panie arkadiuszu lubię bardzo twój kanał jestem bardzo zaciekawiony
@tomaszrosinski45614 жыл бұрын
Zawsze będę oglądał materiały bo ja lubię livestreamy recenzje time warp i inne
@rzepek2pl6 жыл бұрын
Nareszcie się dowiedziałem dlaczego grafika w grach na PSX tak się zniekształca. Nie umiałem tego nigdzie znaleźć. Mam nadzieję, że taka forma filmików, z pięknymi rysunkowymi animacjami, zostanie z kanałem na dłużej. :D
@Ethera556 жыл бұрын
Archonie, ten materiał to cudo, rysowane grafiki, oprawa jaką zrobiłem w tym materiale, oraz treść jest nieziemnska, wskoczyłeś na jeszcze lepszy poziom, naprawde kocham robotę arhn.eu i teraz mogę zapanować zdobytą wiedzą, dziękuje ;)
@OIOM-SERWIS3 жыл бұрын
Ale przyjemny i przystępny materiał.... Pięknie....
@pexunfuni6 жыл бұрын
Swietny film! Ciekawy i przyjemny dla oka, dobra robota :)
@3ester3 жыл бұрын
hej, błąd w tytule arhn.edu
@Dexu3 жыл бұрын
Wszystko się zgadza
@NetMan_PL3 жыл бұрын
to nie błąd, bo to odcinek z serii edukacyjnej - "edu", jest nawet cała playlista na TYM kanale przeznaczona serii edu: kzbin.info/aero/PLhXONM9sSRGlE3DnYUsZJjiS9jevPle9n nie ma za co :)
@nestor33436 жыл бұрын
Najprawde dobra animacja + materiał jasny i przejrzysty nawet dla laika.
@maylo106 жыл бұрын
Nie wspomniałeś dlaczego emulacja xboxa1 jest tak trudna ? Pomijam fakt iż zegar procesora miał tam zegar 700Mhz ale był to .... celeron generacji Pentium III oraz bardzo leciwa jak na dzisiejsze czasy grafika pokroju Geforce 3 znana z komputerów x86 ... skoro główne komponenty występowały w starszych komputerach x86 to co czyni go niemożliwym do emulacji dzisiejszych czasach ?
@Fokalopoka6 жыл бұрын
brak dokładnych informacji jak działa xbox1 i brak zainteresowania ze strony osób emulujących, nie jest to niemożliwe, po prostu brak chęci ludzi i brak informacji na temat tego jak działa xbox1
@Fokalopoka6 жыл бұрын
a co do procesora to w xboxie1 nie ma procesora pentium III, jest to procesor pentium III ZMODYFIKOWANY, nie jest to 1:1 procesor z wersji komputerowej
@ChemiQ816 жыл бұрын
Świetny film, doskonałe animacje, całość bardzo przyjemnie się ogląda. Pozdrawia użytkownik emulatora Vice od C64 :-))).
@paulinagabrys88743 жыл бұрын
Time warp i arhn.edu to najlepsze i najbardziej edukacyjne materiały na tym kanale. Jak dla mnie robicie lepszą robotę niż zbyt amerykański High Score z Netfliksa (choć temu drugemu należą się pochwały za to że pokazuje że gry przez całą swoją historę nie były zarezerwowane tylko dla białych chłopaków z przedmieść amerykańskich miast)
@MistrzSeller2 жыл бұрын
High score jest słabe. Ma wiele dziwnych przeskoków w czasie, sam nie wie czy jest o grach czy turniejach. Poza tym były jakieś manipulacje że mówiono o grze która nie istniala. I nie było nic o późniejszych generacjach
@mentalcelstefan70863 жыл бұрын
Emulatory od zawsze mnie jarały, korzystałem z nich jeszcze za czasów Win98. Moja siostra, dzisiaj inżynierka oprogramowania miała prawie topowy komputer. Pamiętam jak zaimponowałem kolegom, że umiem otworzyć gry z ich PS1 na kompie, a nikt nie chciał mi uwierzyć :D Pisanie emulatorów to też świetna zabawa - napisałem już w pełni samodzielnie emulator Super-Chip8, moim kolejnym celem jest NES, a potem spróbuję napisać emulator starego peceta wraz z procesorem x86, grafiką itd. żeby współuczestniczyć w projekcie pcem
@Kaktanternak6 жыл бұрын
świetne animacje i montaż! Bardzo przyjemnie sie oglada :D
@maksymiliankuznik48566 жыл бұрын
O kurde! arhn.edu! Yoohoo! Oglądamy :)
@Gelorks6 жыл бұрын
Ja pykam na PS1 emulowanym na Androidzie i widać jak skaczą piksele teraz wiem dlaczego:) bardzo dobry materiał!
@sedraczek6 жыл бұрын
Chociaż nie interesuje mnie prawie wcale tematyka retro to oglądam was od nie wiem kiedy i aż dam łapkę w górę!
@tomaszrosinski4084 жыл бұрын
Jak pobiera wiele zasobów na smartfonach niemożliwe przecież ja korzystam z emulatora i nie mam z tym największych problemów Panie arku
@oleey6 жыл бұрын
Fajny i wartościowy materiał. Dodałbym jedynie na sam koniec wzmiankę o emulatorach sprzętowych FPGA (np. rodzimy MIST), które całkowicie odmieniają sposób emulacji.
@nirets6 жыл бұрын
dzięki za wytłumaczenie czemu nigdy nie mogłem pograć w pokemony z 3dsa na emulatorze :p w sumie po czasie kupiłem sobie w końcu 3dsa ale teraz już wiem jak to wszystko wygląda :D dzięki :D
@MakoMako12343216 жыл бұрын
Bardzo ładne animacje na filmie, film także ciekawy. Quality content
@zluurkeaksz6 жыл бұрын
0:46 Xboxa? Tego, co był do du... to jest innowacyjny?
@michakurczynski8686 жыл бұрын
Łukasz Żurek tego to juz zlamali. Wlaczyli bez siekszy h vliczy halo 1
@Sp3cu6 жыл бұрын
xbox do dupy? chyba żyjesz w innym uniwersum
@zluurkeaksz6 жыл бұрын
Sp3cu A ty chyba nie łapiesz jednego z najstarszych nawiązań w arhn.eu.
@thepelek74326 жыл бұрын
Tak,ten do dupy.
@Sonic_Ogorhog6 жыл бұрын
zaruchaliście mema ;-(
@MYZAR3L6 жыл бұрын
Bardzo ładne animacje Pan Archon. Widać ogrom włożonej w nie pracy ☺
@Remington5106 жыл бұрын
Dodawać mi do tego angielskie napisy bo się pogniewamy :D Takie świetnie zrealizowane materiały nie mogą się marnować w Polskiej części jutubuff.
@danieldolebski26896 жыл бұрын
*JAK JA KOCHAM MATERIAŁY NA TYM KANALE* Mam nadzieję, że nigdy ten kanał nie upadnie. Przy najbliższej okazji dorzucę się jakąś kwotą, bo robisz mega kontent!
@MuzeumElektronicznejRozrywki6 жыл бұрын
Kto takie wyczesane animacje zrobił? Widać gigantyczny nakład pracy, czapki z głów dla całej redakcji. Wzorowy materiał :)
@JeanBaptisteEmanuelZorg6 жыл бұрын
PCSX2 to najlepszy wynalazek w świecie emulatorów. P.S. Dzięki Ci za tak pieczołowicie przygotowany materiał!
@PatoPlayGames6 жыл бұрын
Już w myślach nie będę wyzywał twórców emulatorów w trakcie grania XD dobrze, że VisualBoyAdvance zawsze działał świetnie
@akatniewazne6666 жыл бұрын
Szacun Archon. Swietna robota. Dzieki
@fenokso6 жыл бұрын
Łał, widać że dużo pracy zostało włożone w ten film.
@ktostams58026 жыл бұрын
Swietny material a przede wszyskim animacje
@TheBurner81pl6 жыл бұрын
Fantastyczny film... jak zawsze :)
@theseviest6 жыл бұрын
Ile czekałem na taki materiał w polskiej wersji językowej... Dzięki Archon!
@dvz9116 жыл бұрын
Genialny materiał jak zwykle!
@cyberholix6 жыл бұрын
Kolejny fenomenalny materiał z którego wiele można się nauczyć. Leci łapka skierowana w oczywistą stronę. PS. 5:32 Twoje mobo? Widzę Yamaszkę YMF740 XG na pokładzie. Uwielbiam te układy, muzyka MIDI generowana przez nie to cudo.
@adrianzrepubliki6 жыл бұрын
Super materiał do śniadania, dzięki ekipa! :) A tak btw. co to za gra od 1:48 do 2:02 ?
@lokoo95116 жыл бұрын
Jakie świetne animacje :o szacun Archon
@dx11706 Жыл бұрын
Odtwarzanie przez komputer skomplikowaniej gry jest jak noszenie ciężkich toreb Trudno nam wogule chodzić,a co dopiero szybko sie poruszać Często prawdopodobnie w pewnym momeńcie się na chwile zatrzymamy
@InfectedSquid6 жыл бұрын
17:31 ten fragment dosłownie wczoraj nagrałeś. W "Następne"("Up next") jest filmik z LTT(Linus Tech Tips) który dopiero wczoraj wysłali.
@marekdrozd24256 жыл бұрын
Świetny materiał! 👍 Pozdrawiam!
@SpecShadow6 жыл бұрын
Dzięki za pokazanie GTA z PS2/PSP, ciągle czeka w kolejce na ogranie. Dobrze że emulator PSP zrobił przesiadkę z badziewia bazującego na Java na coś bardziej normalnego i ma niskie wymagania. Emulowanie starych Windowsów przez wirtualne pecety to już wyższa szkoła jazdy, szczególnie gdy chcemy odpalić coś w 3D albo gra posiada DRMa niekompatybilnego z naszą windą...oj, są jazdy.
@GrimmerPl6 жыл бұрын
Ale... PPSSPP nigdy nie emulowało konsoli w Javie. Chyba, że piszesz o innym emulatorze.
@SpecShadow6 жыл бұрын
Miałem na myśli JPCSP który bazuje na Javie i był używany od 2008 do czasu pojawienia się PPSSPP, wtedy odszedł w odstawkę.
@GrimmerPl6 жыл бұрын
Faktycznie, zapomniałem o tym projekcie. Cóż, PPSSPP od dłuższego czasu jest królem multiplatformowej emulacji PSP i nie zapowiada się na jakąkolwiek zmianę. All hail our great overlord!
@Rebarok.6 жыл бұрын
sukcesem PPSSPP było odpalanie Pataponów 3 i przejście do kryjówki i 1 misji
@SpecShadow6 жыл бұрын
Dla mnie sukcesem PPSSPP było odpalenie i ukończenie Jeanne D'Arc, całe szczęście znalazłem dobrych ludzi którzy znaleźli lekarstwo na popsutą czcionkę która się rozsypywała po ekranie.
@denismarecik74516 жыл бұрын
NO NO! Obudziliście się ARH! Zajebisty materiał! (!) (!) (!) (!)
@Sp3cu6 жыл бұрын
i za takie materiały was kocham
@MarcinKralka6 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał ale niezauważyłem w wideo nic o bardziej inteligentnych podjeściach do HLE (High Level Emulation), takich jak JIT (Just in Time compilation) etc. Brakuje też info o emulatorch PS3 oraz Xbox 360 (odpowiednio RPCS3 oraz Xenia), które na ten moment potrafią już uruchomić dużą część bibliotek tych platform (chociaż co prawda RPCS3 jest w tej kwestii dużo lepsze).
@kartkibloczek6 жыл бұрын
Możliwe że wtedy materiał nie byłby taki prosty do zrozumienia. Chodzi o prosty przekaz dla laików, a każdy, kto jest bardziej zainteresowany może sam poszukać na ten temat informacji. Emulacja to temat-rzeka i możnaby na ten temat zrobić całą serię materiałów.
@Fokalopoka6 жыл бұрын
bo na ps3 jest więcej chętnych
@Ashinek6 жыл бұрын
A początkowo spekulowano, że pierwszy Xklocek będzie dość szybko emulowany, bo podobno jego architektura miała być zbliżona do komputerów osobistych. No, ale jak widać spekulacje były mylne
@scamarytanin6 жыл бұрын
Kurła, za moich czasów to tak nielagowało
@OGNISTYSZKQAJDII6 жыл бұрын
jeśli próbujesz w 100% odwzorować działanie jakiegoś komponentu elektronicznego to tak jak byś próbował symulować zasady fizyki to po prostu nie może się udać z typowym desktopem
@pyro90776 жыл бұрын
Świetny film, takie "Jak to jest zrobione?" z Discovery tylko dla zajawkowiczów tematów okołogrowych :D
@ellaggeros6 жыл бұрын
odnośnie nadziei w obecnych konsolach opartych na x64 - nie zgodzę się, pierwszy Xbox był oparty o x86 (praktycznie niemodyfikowany Pentium III, ponoć nawet pasowały wymiennie pecetowe Pentiumy po niewielkich modyfikacjach), a jak to dziś działa, sam widzisz xD ale bardzo fajny materiał, szanuję
@kamilprzysta74986 жыл бұрын
kawał dobrej roboty Aren
@albi2k886 жыл бұрын
Modern Vintage Gamer opisywał jaką robotę odwalił M$ (w tym dwa patenty), aby emulować pierwszego xbox na x360. Sony początkowo wsadzało dodatkowo procesor z PS2 do PS3, aby mieć wsteczną kompatybilność, później zastąpili emulacją softwarową, którą chyba skasowali w którejś aktualizacji bo nie było najlepsza.
@OSH08914 жыл бұрын
Dzięki Ci Boże za twórców emulatorów. Siedzę w tym temacie od prawie 20 lat i emulatory zapewniły mi setki godzin rozrywki. Choć nie zawsze było różowo, to jednak odczuwam głęboką wdzięczność dla twórców tych wspaniałych programów. Są oni dla mnie mistrzami kodowania, perfekcyjnie znającymi architekturę emulowanego Ludzie tacy jak Toni Wilen (twórca WinUAE), Christian Bauer (twórca emulatora Macintosha Shapeshifter czy Frodo - chyba najwierniejszego (i najwolniejszego) emulatora C-64, oba na Amigę, a potem Basiliska i SheepShavera na PC), WD (twórca DOSBOKSA, w którym udział miał też Ulf Wohlers, czyli człowiek od Gothika) to moim zdaniem śmietanka programistów. To dzięki nim można bawić się starymi grami. Bez tego moglibyśmy sobie tylko wspominać, ewentualnie uruchamiać je na starych sprzętach (dopóki nie rozsypałyby się ze starości). A sam materiał - pierwsza klasa, te animacje mnie zmiażdżyły.
@Schowanywszafie6 жыл бұрын
Rewelacyjny material, teraz juz wiem dlaczego mialem tak wielkie problemy z odpaleniem niektorych gier. Choc wciaz jest jedna gra z nesa czy pegazusa ktorej od lat szukam i niestety nie pamietam tytulu. Moze taki kolekcjoner jak ty mi w tym pomoze.
@tomaszrosinski4085 жыл бұрын
Na smartfonie można mieć emulator też
@ukaszherrington51285 жыл бұрын
11:00 i386 i AMD64 nie mają żadnego problemu w ucinaniu przecinków, jeśli byśmy zadeklarowali zmienną całkowitą, to po dzieleniu ucięłoby przecinek i emulacja byłaby wierna