Dobrý den, je to radost mezi patlanicemi vidět slušnou práci podepřenou znalostmi a dobrým nápadem ! Dobrý! MK
@KUBA64official3 жыл бұрын
Dobrý den, děkuji za pochvalu.
@tomasstolar71735 жыл бұрын
moc pěkný video já si myslím že je lepší když dáváš delší videa v celku
@vladislavdolezal80774 жыл бұрын
videa do 30 min jsou v pohodě, lepší než rozkouskované do dílů. když mě to zajímá tak to chci vidět celý. díky
@lotusesprit12825 жыл бұрын
Super práce Kubo, nejen že jsi elektronik tak jsi i šikovný mechanik( úhlová bruska) do toho natáčení a střih velký palec nahoru.
@ratman47473 жыл бұрын
Nechal bych ta videa vcelku, tvuj vyklad je perfektni, pochopi to i clovek s nizsi elektropraxi.
@stefan_hladek5 жыл бұрын
Pekné video, ďakujem za názorné vysvetlenie galvnického odelenia. Mne vyhovuje dlhšie video do 20 minút v pohode.
@utrejch-93895 жыл бұрын
Parádní video. Nejvíc se mi líbil tuning "šasi" 😉 Díky. Zase jsem se poučil...
@ales_xy5 жыл бұрын
Super video, dávám like. Ještě existuje jiné řešení a to diferenciální sonda. OldSElektronika na to má výborná videa teď z poslední doby. Jo a mimochodem, pěkná volba hudby a taky chválím pájku MARMOT, rozhodně lepší, než čínské pájky z recyklovaných akumulátorů (nebo nevím z čeho to dělají, ale všechny co jsem zkusil byly hnus).
@tomascampa70233 жыл бұрын
Narex Hybro, taky mám nemůžu si vynachválit. Pěkná tvorba, jeden z mála YT videí, kde jde vidět že autor ví o čem mluví. (z pohledu elektrikáře palec hore) :)
@KUBA64official3 жыл бұрын
Děkuju, Hybro mám jeden doma a druhý v práci, oba už si na sebe několikanásobně vydělaly. Nejvíc se mi líbí, jak rychle se dokáže nabít.
@petrhejda16685 жыл бұрын
Pěkné. Nejedná se o zabezpečovačku, ale IP rekorder. Pro nahrávání z IP kamery na HDD; v podstatě malý počítač. Vzádu jsou piny pro připojení se zabezpečovačkou.
@TheDuchcov Жыл бұрын
Ahoj, potřeboval bych poradit, koupil jsem softstart UMS - 2,5 a potřeboval bych jak ho připojit k transformátoru, Děkuji moc za radu
@janbalga77025 жыл бұрын
Pekné video.Aj ja som za video v celku ako ho trhať na viac častí. Ak by si potreboval niekedy také vypínače,tých mám doma ešte zopár,aj skriniek je dosť. Ja som si zohnal trafo s reguláciou od cca 10 až do 270V.Má asi 10 kg ale inak je perfektné.
@DolezalPetr5 жыл бұрын
Taky si to musím vyrobit, mám v plánu komplet velkou jednotku na kolečkách s regulačním trafem, oddělovacím trafem, tlumivkama, jističem a se vším, udělal jsem v dílně prostor konečně, tak bych to mohl už brzy realizovat
@mareksykora51975 жыл бұрын
Super video. 20 minut není žádný problém.
@teslakovalaborator5 жыл бұрын
Dávej vpoho 20min. videa :D
@MrAtom6315 жыл бұрын
Ahoj, super video. Klidně dělej i 24 hodinová!
@oldaz.5094Ай бұрын
Šikula 👍👏
@karelventil26475 жыл бұрын
V té krabičce je docela těsno, ale jinak super video. Také jsem pro videa delší, max. 30 minut.
@KUBA64official5 жыл бұрын
Nasoukat to tam bylo opravdu o nervy. Hlavně dovnitř dostat pilku na železo a upižlat kus té lyžiny pro HDD, abych mohl dát jedno trafo níž a vešel se nad něj vypínač :D trafa drží každé na dvou šroubech, protože k těm prostředním otvorům se nedostanu. Je to ale M6, tak pokud se s tím nebude házet, tak to udrží.
@Elekron55565 жыл бұрын
Oddělovací trafo je dobrý pomocník ale někde ho použít nelze. Místo oddělováku používám aktivní diferenciální sondu kvůli nízké vstupní kapacitě a funguje to celkem dobře.
@user-fk4ee6sh4p5 жыл бұрын
Nebude to hned, ale určitě k tomu přijde. Je to učenlivý chlapec. Jen podle mne kašle na školu.
@kymlalu5 жыл бұрын
On je i celkem velký cenový rozdíl mezi trafem a slušnou diferenciální sondou.
@Elekron55565 жыл бұрын
@@kymlalu Diferenciální sonda se dá vyrobit celkem slušné konstrukce a za malé peníze. Na to domácí měření to postačuje úplně.
@user-fk4ee6sh4p5 жыл бұрын
@@Elekron5556 Díval jsem se na tu vaši diferenciální sondu. Kolik by jste za ni chtěl?
@Elekron55565 жыл бұрын
@@user-fk4ee6sh4p Není to finální výrobek pouze prototyp, který se musí vyladit. Zatím to nechci zpeněžovat ;-) .
@nwmwdporesimza10024 жыл бұрын
Konečně pořádný video o el. cením!
@What8Bit4 жыл бұрын
Proc si koliky na zasuvkach ulamal? Nebylo by lepsi je spojit (aby mely v pripade poruchy pristroje stejny potencial na kostre)?
@Luke-12V2 жыл бұрын
Ahoj ,chtel jsem se zeptat prosim tě, když meris oscikem zesik třeba, je přej potreba galvanicke oddeleni, mě by zajímalo proč, když dneska zesilovace ve směs mají pouze vidlici ,2 zily, žádné uzemneni, nejde mi to nějak do hlavy 🙄🤔
@KUBA64official2 жыл бұрын
Zdravím Vás, vysvětluji to ve videu, zemní kolík je v rozvaděči spojen s nulovým vodičem v zásuvce.
@frantisekhrabovsky7362 Жыл бұрын
Pěkné video 😊
@richardneuwirth70685 жыл бұрын
K zapojeniu musím ale vytknúť jednu podstatnú vec, a to je ochrana traf. Treba doplniť poistkové púzdro do série s primárom prvého trafa za vzpínač a optimálne ak by na trafe ostal štítok s parametrami trafa vhodne nadimenzovať poistku...
@TheOgi225 жыл бұрын
SUper video. Čo si to mal za udelátko na primáre? A prečo sa na tom rozsvietila žiarovka pri skrate? Síce už asi tuším prečo sa rozsvietila tá žiarovka, ale aj tak by sa hodilo to vysvetliť pre pochopenie princípu aj ostatným.
@PodzemiRomanW5 жыл бұрын
Na první trafo si mohl dát kondík cca 220nF X2 >275V Varistor na dlouhých drátech se neuplatní styď se takovou botu udělat stejně jako s kondíkem nožičky/cesta musí být co nejkraší né nejdelší možná :D Odstranění kolíku zasuvky je správně ale pokud by byli obě zasuvky na sekundáru 230V tak se kolíky spojí POUZE mezi sebou!! Jinak napětí sekundáru proti krytu muže být je to zpusobeno kapacitní vazbou: primár-jádro-sekundár když jsou vinutí přez sebe je kapacita logicky větší , trafa s přepážkou maj kapacitu menší :-)
@bohdansvacina94845 жыл бұрын
"styď se takovou botu udělat" ..."pokud by byli obě zasuvky".... :)
@cooltchemobility5 жыл бұрын
aha tak to jo super to mě ale vůbec nenapadlo super video díky pomohl jsi mi natáčej dál
@cizekmilan5 жыл бұрын
Dost dobré. :-) 20 min. video úplěn v pohodě, montáž jsem překlikával. :-)
@Ap4cheSK5 жыл бұрын
Ahoj, zaujímam sa o informačnú techniku, aj o elektrotechniku, ale mám taký problém, chcel by som opravovať nejaké veci ktoré nefungujú alebo tak, ale mám problém "porozumieť" veciam, najväčší problém mi robia PCB, proste to je premňa les zistiť čo je s čim ako zapojene a ako to pomerať aby to bolo správne meranie, čo odporúčaš? Ako sa tomu naučiť? viem Že najlepšia je prax, ale chýba mi i teória, odporúčaš nejakú knihu, alebo nejaký kurz? Síce pôjdem na Elektrotechnickú školu, ale chcel by som niečo vedieť už predom, pretože ma to baví
@feflofeflic5 жыл бұрын
... super video...děkuji...jinak hlasuji pro delší videa v celku...
@arnoldbencz68862 жыл бұрын
Super. video Prečo sa nepredávajú osciloskopy s galvanicky oddeleným napájacím zdrojom?
@KUBA64official2 жыл бұрын
Prodávají, ale jsou mnohem dražší. Nebo naopak levnější v bateriovém provedení, které mají mnohem méně ergonomické ovládání.
@arnoldbencz68862 жыл бұрын
@@KUBA64official Rozumiem, ďakujem. Ale potom by pre mňa stačilo oddelovacie trafo 230V/230V s výkonom 100VA iba pre napájanie osciloskopu?
@KUBA64official2 жыл бұрын
Ano, stačilo, v práci máme přesně takto zapojené všechny stoly - osciloskop přes malé trafo a člověk může měřit cokoliv, kdekoliv.
@arnoldbencz68862 жыл бұрын
@@KUBA64official Super. Ďakujem.
@Hadasek5 жыл бұрын
Pěkný video. Jinak k tomu. co ta krabička byla předtím :-) GV-LX4C2V 4 kanálový mobilní digitální videorekordér
@josefsvec76313 жыл бұрын
Ahoj Kubo proměřil jsem transformátor k lampě, který měl stejné vinutí na sekundární i primární cívce. Tj. na vstupu i výstupu bylo napětí 230V. Důvodem k instalaci takového trafa má být bezpečnost, ale když jsem proměřil výstup sekundární cívky proti zemnícímu kolíku, bylo tam napětí 230V. Jak je to možné?
@KUBA64official3 жыл бұрын
Ahoj, může jít pouze o kapacitní vazbu. To v praxi znamená, že to napětí tam sice je, ale je hodně měkké a nedokáže ublížit. Doporučil bych změřit ampérmetrem přes žárovku proti zemnícímu kolíku. Většina spínaných zdrojů SELV má proti zemi cca 80V, za což může kondenzátor mezi vstupem a výstupem, ale proud jsem naměřil maximálně cca 0,5mA, což je na dotek trochu cítit, ale neublíží to.
@josefsvec76313 жыл бұрын
@@KUBA64official Děkuji za odpověď, zkusím to. Je to obyčejné trafo bez kondenzátorů. Zatím jsem se neodvážil dotknout.
@the8bitpc_8055 жыл бұрын
Úvaha je to dobrá, ale místo tohoto zapojení a použití klasické sondy bych použil sondu diferenciální. Vazební kapacitu trafa je třeba brát v potaz ;-) stejně tak rozptylový magnetický tok, trafo je dobrý sluha, ale zlý pán ;-) Do pracovny, abych mohl vyrábět a testovat, tak jsem si vyrobil oddělovací trafo společně s autotransformátorem a to mi přijde užitečnější ;-) opravuji s tím např. spínané zdroje, které se dají budit už při nízkých hodnotách AC napětí a je to i pro člověka bezpečnější...
@Sonic-sv5gp5 жыл бұрын
@KUBA64 Poučné video Kubo 👍. Prosím tě jak výkonná trafa (kolik VA) si použil?
@KUBA64official5 жыл бұрын
Podle velikosti jádra okolo 300VA, ale dostaly se ke mě bez štítků, tak nevím.
@Sonic-sv5gp5 жыл бұрын
@@KUBA64official Díky za odpověď.
@premekd28805 жыл бұрын
díky za moc pěkné video...hlasuji za videa vcelku.
@rudolfvaavra88595 жыл бұрын
mno, nebudu kritizovat, protože jsem téžněco podobného používal, pro experimenty s elektronkami. Nicméně silně doporučuju dbát na normy a použít k tomu určené oddělovací trafo. 230V/230V 50-60 VA (což pro spoustu případů postačuje) s krytím IP30 stojí necelý litr. A to za ten pocit "sucha a bezpečí" stojí ;)
@KUBA64official5 жыл бұрын
Nedělám to ani tak kvůli své bezpečnosti, jako spíš kvůli měření osciloskopem nebo připojování laboratorního zdroje do obvodu (pro napájení řídicích IC). Výkon Vámi doporučovaného trafa by mi určitě nestačil, přišel bych o 120V zásuvku a tolik peněz bych za něj nedal. Tohle řešení je určitě lepší než mít trafa jen tak na stole, jak jsem to dělal dva roky.
@tomashovorka21175 жыл бұрын
To je slabý 😀 to to má aspoň 300va
@fullgas71335 жыл бұрын
Ahoj, kde si sehnal ten malej aku šroubovák? dík
@KUBA64official5 жыл бұрын
Šimek.eu, šroubovák se jmenuje Narex Hybro.
@fullgas71335 жыл бұрын
@@KUBA64official díky
@KUBA64official5 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/qpuyf2qmp62sm9E Tady je recenze
@edgarkoterle5 жыл бұрын
Opäť niet čo dodať, proste super. Obzvlášť oceňujem vyrezanie tých plechov a celkovo prácu so železom keďže pre mňa to je Španielska dedina :D Snáď jediné čo sa mi nepáči je ten spínač, ten by som použil iný, ale asi si ho už mal niekde poruke nevyužitý... Ešte otázka, načo sú tam tie varistory? Kvôli napäťovým špičkám pri odpojení primárnej strany? Videá určite dávaj vcelku ako teraz, príde mi to záživnejšie ako po častiach.
@martinhlupik19225 жыл бұрын
Kubo si moc šikovný
@kaarfii2 жыл бұрын
Maucta, Oddělovací trafo chci nepochybně taky, ale k čemu bych využil vlastně těch 120 V?
@KUBA64official2 жыл бұрын
Zdravím, já to využívám k napájení osciloskopu. Má dovolené vstupni napětí od 100 do 250V, tím pádem získám osciloskop oddělený od sítě i od měřeného zařízení. Také jsem to jednou použil na omezení otáček flexy.
@kaarfii2 жыл бұрын
@@KUBA64official Mně se těch 120V zdá zbytečných, pokud předpokládám, že se mi pod ruce nikdy nedostane žádnej atypickej spotřebič, třeba určený pro USA bez možnosti přepnutí na 220V. Možná to nabízí další možnosti použití, které mi nejsou vůbec známy, proto se ptám...
@KUBA64official2 жыл бұрын
Jak jsem říkal ve videu, většina spínaných zdrojů dokáže pracovat už od 100V, tím pádem má člověk kondenzátory nabité na menší napětí a oprava je tak bezpečnější. Určitě to není nutnost, ale když to trafa nabízí a stojí to cenu jedné zásuvky, tak mi přišlo škoda tuto možnost nevyužít.
@zivnymichal5 жыл бұрын
Video se povedlo. Oddělovací trafo mám v dílně s celkem se hodí. Když se v něčem hrabu a měřím věci pod proudem, nemusí se člověk obávat kontaktu s fází.
@sourekpetr5 жыл бұрын
Za mě, do hodiny v celku. To je pak jako seriál, člověku to v nejlepším utnou a musí čekat na další díl :-) Jinak díky za video, opět jsem se dozvěděl zajímavé věci.
@benashbenash5 жыл бұрын
Díky za video, dělej je vcelku
@tomashovorka21175 жыл бұрын
Já používám dva trafa ze zesilovačů Tesla auj635 a funguje to super 😀 dává to i 600w trvale bez hřátí
@jan_havlena5 жыл бұрын
Hezké video, určitě spíš delší videa než je půlit. Jinak pěkná stavba a realizace, jen bych tam asi dal místo toho vypínače dvoupóloví jistič, jestli tam je na něj prostor.
@cwas36235 жыл бұрын
Pěkné video a vůbec všechny, umíš to perfektně vysvětlovat , jen tak dál. Mám na tebe otázku : Pro osciloskop jsem si vyrobil oddělení a použil jsem trafo 230 / 230 40VA přesně toto www.tme.eu/cz/details/tmbz45_003m/transformatory-s-uchyty/indel/tmbz-45-003m/ a na sekundáru mám naprázdno 280V při zátěži 11W 270V a na to se mi osciloskop připojovat nechce, nevíš co s tím ? Varistor 250 by podle mě shořel nebo by se zbytečně přes něj propaloval výkon.
@KUBA64official5 жыл бұрын
Díky za pochvalu. S transformátorem to bude trošku problém, protože je zalitý, tím pádem se nedá navinout pár závitů v protisměru nebo jich pár odstranit. Napadá mě vzít další transformátor 230/30V a sekundární vinutí spojit sériově se stávajícím "v protifázi", aby se napětí odečítalo.
@cwas36235 жыл бұрын
@@KUBA64official už to mám v krabičce, trafo jsem před tím neměřil, věřil jsem výrobci (INDEL) že 230/230 bude 230/230 a ne 230/280. Otočil jsem zapojení prim./sec. a teď mi z toho leze 200V a pulzák v oscíku to bere v pohodě a na nic jiného to nemám, tak to takto nechám. Evidentně jak se musí od parametrů "některých" čínských výrobků odečítat a někdy i dělit (18650 9900mAh nebo svítilna na 2xAA 6 999 999 LUX) tak polští výrobci (INDEL) na to jdou opačně a dopřejí ti 50V navíc :)
5 жыл бұрын
Mně to připomíná spíš svářečku. Ale taky bych se moch dokopat k tomu abych svá zařízení dal do krabiček.
@honzadobias51115 жыл бұрын
Super videa fakt cením pokračuj 🔌
@sollylp52355 жыл бұрын
Dal by jsi prosím odkaz na zásuvky co používáš ve videu???
@KUBA64official5 жыл бұрын
Kupuju v Bauhausu, 60Kč za kus.
@janrezny2815 жыл бұрын
nebylo by lepší ty trafa převinut a dát tam jen jedno?
@vitek.petrak5 жыл бұрын
Pokud by Kuba chtěl používat pouze 230V tak asi ano, ale jak jsem pochopil potřebuje i těch 120 a 350V
@KUBA64official5 жыл бұрын
Přesně tak. Na jednu stranu bych si mohl udělat odboček, kolik bych jen chtěl, ale na stranu druhou si nemyslím, že by se mi tam vešly tři kompletně samostatná vinutí, abych měl i obě zásuvky navzájem oddělené.
@ales_xy5 жыл бұрын
Bylo, jenže propojené trafa máš za minutu, ale převíjení je trochu víc práce. Ale kdyby se to převíjelo, tak by to možná šlo udělat jako bezpečnostní s tou přepážkou, jak o tom Kuba mluvil ve videu. Edit: A taky jestli to je zalakované, jako že na videu to vypadá, že ty trafa jsou zalakované, tak nedostaneš ten drát z traf nedestruktivním způsobem a musíš shánět nový.
@janrezny2815 жыл бұрын
@@ales_xy to jo ale když odmotáš drát tak ho je stejně blbost použít znovu(pokud je teda to trafo zaimpregnované) ale i kdyby nebylo tak je to o ničem to několikrát převíjet. A s tou bezpečnostní přepážkou no nevim když sou ty vinutí nad sebou tak mě to příde lepší než když jsou vedle sebe sám sem si navíjel oddělovací trafo 230V500VA a schválně sem tam dal tu přepážku a příde mě to měkčí než když by byly nad sebou a když dáš mezi primár a sekundár kvalitní silnou izolaci tak není duvod se něčeho bát
@tulavy_pistik5 жыл бұрын
nebolo by jednoduchsie tie koliky vobec nezapojit ako ich odvrtavat?
@tomhejda64505 жыл бұрын
To by davalo falesnou predstavu o uzemneni.
@milankocka72112 жыл бұрын
Nemyslel jsi spíše "jak vyrobit galvanicky oddělený napájecí obvod pro zásuvku" ? 🙂
@KUBA64official2 жыл бұрын
Máte pravdu, ale už teď mi lidé vyčítají, že mám moc dlouhé názvy videí.
@jobik64623 жыл бұрын
k tomu oddelovaku ti doporuci na konec dat treba 2A jistic
@KUBA64official3 жыл бұрын
Díky za radu, zatím jsem tam nezvládl dát ani tu kontrolku. Ale provozuju to zatím skoro vždy přes žárovku.
@vladimircerny40425 жыл бұрын
V celku :)
@Vladynko15 жыл бұрын
Mysím že bezpečnostné trafo sa robilo aj systémom vinutia na seba bez predelu cievok, akurát sa medzi izolačné vrstvy medzi primár a sekundár dávala ešte kovová fólia a ktorá sa uzemnila na PE vodič.
@rad55k125 жыл бұрын
proč jsi ze zásuvky nevzal 230v a pak transformoval na 120v
@KUBA64official5 жыл бұрын
Nechápu otázku, všechno jsem ve videu vysvětlil. 230V ze zásuvky transformuju na 120V a pak zpět na 230V. Výstupních 230V je odděleno od zbytku elektroinstalace v budově, což je hlavní důvod používání tohoto zařízení
@rad55k125 жыл бұрын
Že jsi mohl použít jen jeden transformátor
@KUBA64official5 жыл бұрын
Nemohl, protoże bych pak měl 230V zásuvku spojenou se sítí.
@vitek.petrak5 жыл бұрын
Super video, jen jsem nepochopil, proč jsi oddělával ty kolíky ze zásuvek, nebylo by lepší je spojit se zemí?
@KUBA64official5 жыл бұрын
Určitě ne. Některé komerčně vyráběné transformátory to tak mají, ale pokud bych chtěl osciloskopem měřit něco většího (nad výkon traf), musel bych nechat měřené zařízení v síti a do tohoto transformátoru naopak zapojit osciloskop. V tomto okamžiku by se sonda opět uzemnila a nikam bych se neposunul. Navíc pokud mám napájení plovoucí, tak je ochrana uzemněním naprosto zbytečná. I kdyby došlo k průrazu napájení na kostru, nemá proud kam téct. Vysvětloval to kanál Mr. Carlson's lab v jednom ze svých videí.
@vitek.petrak5 жыл бұрын
Aha, děkuji za objasnění
@jankelbich46053 жыл бұрын
Kdepak se vzlo to nesmyslné odstraňování kontaktů PE ?
@KUBA64official3 жыл бұрын
Proč nesmyslné? Zásuvky jsou galvanicky oddělené.
@tomaskonopac94315 жыл бұрын
Bylo to hezké jen jsem nepochopil k čemu ty trafa byli na co 120 , 230 , 380 V to už by bylo lepší použít transformátor s více vývody třeba 50-60 atd. až 400 V . Jinak Oddělovací trafo se většinou dělá 1 ku 1 . S izolací celkovou nejméně 7MOhm . ( dvojitá izolace ) . Tato izolace však u traf co jsem se díval Megmetem ani jiným revizním přístrojem testována nebyla tudíž nesplňují předpoklad - podmínky ochrany obvodů .
@KUBA64official5 жыл бұрын
Jak jsem říkal, trafa byly v rozvaděči u čerpadel, transformovaly 400V na 230V pro ochrany a stykače. Odbočky jsou jen na primáru, pro přizpůsobení ±15V. Určitě by bylo lepší jedno trafo, ale tyhle jsem kdysi v bývalé práci zachránil před vyhozením, když se ty rozvaděče modernizovaly, takže byly zadarmo. Od té doby je používám. Izolaci jsem testoval na 500V DC a odpor byl "overrange".
@tomaskonopac94315 жыл бұрын
@@KUBA64officialok úspora hm :)
@adamtonder55584 жыл бұрын
videa v celku, klidně 20 minut.
@Tomasttttt3 жыл бұрын
20 minut vpoho
@gogomacik5 жыл бұрын
sem teprv u druhe minuty, neda tam ty 250v varistory ze ne :-D
@Tech-3D3 жыл бұрын
Oddeľovací transformátor som realizoval takto: kzbin.info/www/bejne/rZq3hYKYpLB4eJY
@KUBA64official3 жыл бұрын
Po konstrukční stránce moc hezká práce. Jen přívodní kabel bych použil nějaký kvalitnější. Ve videu vypadá jako 2*0,75mm^2, což výkonově nějak stačit bude, ale mechanická odolnost bude minimální. Jinak taky budu začínat s tiskem, v listopadu mi doručí stavebnici Prusa MINI+.
@Tech-3D3 жыл бұрын
@@KUBA64official Ďakujem. Aj keď ja by som Prusa Mini teda nechcel, nech sa Ti s 3D tlačou darí.
@KUBA64official3 жыл бұрын
@@Tech-3D Co je na ní špatné? Kolega má MK3s+ a říkal mi, že pokud nepotřebuji velké výtisky, tak je pro mě Mini+ nejlepší volba.
@Tech-3D3 жыл бұрын
@@KUBA64official Netrvrdím, že je niečo na nej vyslovene zle. Tam ide o to, čo dokáže a koľko stojí. Práve tá formulácia, že Mini plus je pre teba najlepšia voľba je, podľa mňa, zlá. Totiž ty nie si žiadny skladač Lega a tak som presvedčený, že za tie isté peniaze si schopný získať pre seba lepšiu tlačiareň, ktorá nebude mať tie obmedzenia pri tlači ako Mini plus a ešte ti to aj urobí radosť.
@DARDENSK5 жыл бұрын
publikuj v celku
@filipmacek59585 жыл бұрын
Je to lepší v celku.
@Mejuraj5 жыл бұрын
Lepšie bude keď budeš natačat jedno dlhé video ako viac krátkych lebo kým dáš na youtube druhú časť tak neviem čo bolo v prvej.