Bardzo dziękuję za nowy materiał, jest mi o wiele lżej i łatwiej panować nad cukrzycą od kiedy trafiłam na kanał nie słodzę 😊
@nieslodze11 ай бұрын
Bardzo mi miło 💙🤝
@dorotabraua88311 ай бұрын
Dzień dobry. Materiał w punkt. Dziękuję za dzielenie się rzetelną i merytoryczną wiedzą. Pozdrawiam 🙂
@nieslodze11 ай бұрын
Proszę bardzo :)
@magorzatakrajewska633311 ай бұрын
Witam Pana Ten Pan nie jest lekarzem ale psychologiem i sam choruje na cukrzycę. Robi bardzo dużo dobrego dla diabetyków. W przystępny sposób oswaja chorych z tą wredną chorobą i uczy jak mają sobie radzić w różnych sytuacjach w życiu codziennym. Uświadamia chorym rolę diety, ruchu i leczenia w cukrzycy. Radzę skorzystać z jego programu na you tube a nie krytykować!!!
@nieslodze11 ай бұрын
Miło mi, że wspieracie takimi komentarzami moją pracę.
@Ad_Ala11 ай бұрын
U mnie wyszla insulinooporność cukier po 2ch godzinach ze 101 spada do piećdziesięciu kilku. Nikt nigdy nie badał mi cukru, dopiero na moją usilną prośbę dlaczego nie mogę schudnąć tylko tyję prawie nic nie jedząc? Zawsze ojeju jaka mocna i "zbudowana". A tu kilogramy z powietrza. Zrobiłam badania genetyczne i nie mogę brać metforminy (to gdyby "skoczył" mi cukier.) Mogę brać glibenklamid, którego nie ma w Polsce. Przepisują ludziom leki które im szkodzą.
@edyta125010 ай бұрын
Na czczo było 101 glukozy ?
@Ad_Ala9 ай бұрын
Glukoza sorry
@janinajanuszewska37105 ай бұрын
p
@arturkowalewski782411 ай бұрын
Kiedyś ponad 20 lat temu norma cukru była 125, później zmniejszyli na 115 a teraz 99. Za parę lat zejdą np do 85 i wszyscy ja będą mieli a koncerny będą bardzo zadowolone. Paranoja.
@nieslodze11 ай бұрын
A myślałeś kiedyś dlaczego naprawdę zmienia się normy? :)
@arturkowalewski782411 ай бұрын
@dze Dla kasy, to jest podstawa działania koncernów farmaceutycznych, sam na swojej rodzinie doświadczyłem złego działania lekarzy i dokładnie wiem że jak sam o siebie człowiek nie zadba to żaden szpital ani lekarz o nas nie zadba,a na pewno nie koncerny farmaceutyczne, które lobbują w kwestii badań. Tak samo obniżono normy na cholesterol, a za tym idzie znacznie większa liczba sprzedanych leków. Covid był świetnym przykładem jak ludzi nabito w butelkę , teraz widać jak dużo jest powikłań po tych trutkach, ale wtedy tylko pokazywano niby pełne szpitale i kostnice aby ludzi zastraszyć i wielu dało się nabrać na te niby szczepionki. Nie mówię o osobach, które faktyczne na to zmarły ale ile ich było tego się nie dowiemy bo lekarze na siłe wszystko wpisywali że jest covid więc te dane są zakłamane. Dzisiaj wiele osób które znam i to wzięły bardzo tego żałują bo źle się czują, znam też opinie lekarzy itp. Wystarczyło że Putin najechał na Ukrainę a z mediów w 2 dni zniknęło niemal wszystko na temat covid, taka to była zaraza ... Ale co firmy zarobiły to ich. Tak samo jest w tym przypadku i wiem co mówię bo bo niecałe 2 lata temu moja mama przez bezmyślne przepisywanie leków na cukrzycę straciła przytomność a w szpitalu się okazało że te tabletki już od kilku lat nie działały. Taka to pomoc medyczna. Tak więc normy zmienia się głównie dla zysku a nie dla dobra ludzi....
@damianleszczuk43011 ай бұрын
Wyjaśnij dlaczego? :) też miałem zadać podobne pytanie :)
@arturkowalewski782411 ай бұрын
@@damianleszczuk430 Oficjalna narracja jest taka że poprzez szereg badań naukowcy doszli do wniosku że cukrzyca to choroba cywizalicyjna i zbyt dużo jest cukru we wszystkich produktach dlatego obniża się normy a jednocześnie podnosi sprzedaż tabletek i insuliny, takie zamknięte kolo. Z drugiej strony niewiele się robi aby ograniczyć dodawanie syropu glukozowo-fruktozowego do potraw a to jest gorsza trucizna niż cukier. Do tego dochodzi siedzacy tryb zycia itp.Wystarczy prześledzić jakie jest finansowanie WHO przez koncerny farmaceutyczne aby połączyć końce i długo nie trzeba się domyślać ze rekomendacje WHO bardzo pomagają we wdrażaniu kolejnych przepisów. Z tyłu najczęściej widać zwiększone zyski pewnych firm. Tak to już jest że pieniądz rządzi światem i raczej nic tego nie zmieni. W necie beż problemu można znaleźć jakie kary w przeszłości po dłuższym czasie sprzedazy płaciły koncerny za wadliwe leki ale co zdążyły sprzedać i zarobić to ich. Piszę o tym aby zaznaczyć że na pierwszym miejscu jest pieniądz i zysk dla tych firm.
@MrJahmanable10 ай бұрын
Dokładnie tak jest zmniejszenie lub zwiększanie norm żeby Coraz więcej osób wspierało koncerny farmaceutyczne które nie jak nie mają za zadanie nas wyleczyć tylko leczyć jak najdłużej najlepiej do końca zycia
@tomaszwisniewski108111 ай бұрын
Świetnie tłumaczysz pozdrawiam Ryszard 😊
@Aniula_9411 ай бұрын
Ja jak miałam wykrytą cukrzycę typu 2 to wynik był 320. Od 8 miesięcy mam już cukrzycę i dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałam. Dziękuję Macieju ❤
@ameliakasia11 ай бұрын
Ja po jedzeniu miałam cukier 330- krzywa cukrowa ale nic nie wyszło żebym miała cukrzycę :/
@tomasa84387 ай бұрын
Aniu jaka masz różnice na glukometrze a w badaniu krwi w labolatorium. Ja mam ok. 30 jednostek wyżej na glukometrze.
@Hrt2G11 ай бұрын
Materiał przedstawiony w filmie bardzo dużo wyjasnia :) Jaz z4 letnim stażem ct2 też dowiedziałem się czegoś nowego :) Zastanawiam się nad zakupem sensora oczywiście o refundacji nie ma mowy ale jestem bardzo ciekawy jak wygląda mój poziom cukru monitorowany przez całą dobę. Udało mi się doprowadzić do remisji ct2 i mogę powiedzieć z czystym sumieniem że ciągłe kłucie palca jest naprawdę upierdliwe :) .
@nieslodze11 ай бұрын
To jest bardzo dobry pomysł :)
@Monika-sh9cm11 ай бұрын
Bardzo polecam ponosic sensor tak z miesiac. Ja mam cukrzyce ciazowa i sensor refundowany, ale daje mi taki obraz wlasnie tego co sie dzieje z cukrami i jak szybko po posilkach, że to jest niebywale. Po ciazy zamierzam zafundowac sobie sensor sama na dwa miesiace, zeby zobaczyć jak juz bez zmian hormonalnych reaguje moj cukier na dane pokarmy. Juz teraz wyciagnelam ogrom wniosków na temat tego jak bilansowac swoje posilki, zeby nie bylo wysokich pikow na wykresie. Ja akurat uzywam Freestyle Libre2 i widac, ze ma tendencje do zawyzania wynikow ogolnie, gdy porowna sie z glukometrem, czasem odchyl potrafi byc 30 jednostek, ale to wszystko zalezy od nawodnienia organizmu, jest tez kwestia opoznienia czytania pomiarow ok 20min, ale i tak warto warto. Polecam bardzo.
@Sarnum11 ай бұрын
CGM zajebisty, warto naprawdę jak się jest zdrowym nawet ponosić z tydzień lub dwa, można się TYLE o sobie nauczyć. Dzięki!
@bogusiakobus279325 күн бұрын
Jaki kupić?
@Beata-j9m11 ай бұрын
Jak zwykle film skarbnica wiedzy 😊
@nieslodze11 ай бұрын
Tak też uważam. Brakowało go u mnie na kanale :)
@lechadam91099 ай бұрын
@@nieslodze😢
@rozarozalia935611 ай бұрын
BARDZO DZIEKUJE ❤😂
@danielmichalak55722 ай бұрын
Dzięki za materiał pozdrawiam
@elzbietadaniowicz77511 ай бұрын
Dziękuję za informacje bo muszę uczyć się mierzenia poziomu cukru a czasu jest mało by o tym pamiętać. Mierzę w nocy albo nad ranem bo w ciągu dnia brak dnia.😢😢
@nieslodze11 ай бұрын
Mierzenie poziomu cukru zajmuje minutę :) dasz radę
@hanskloss12011 ай бұрын
Nie żartuj, to kilkadziesiąt sekund
@elzbietadaniowicz77510 ай бұрын
@@hanskloss120 przy opiece osób starszych brakuje sekund wolnych dla mnie a czas jak woda płynie ....
@elzbietadaniowicz77510 ай бұрын
@@hanskloss120 dziękuję za doping
@janinawojno11764 ай бұрын
A ja trzymam się starych norm i nie obchodzą mnie nowe normy. W innych badaniach również
@nieslodze4 ай бұрын
😂
@kasiasiecinska281911 ай бұрын
Co roku robię badania poziomu cukru ze względu na to że u mnie może wystąpić cukrzyca typu 2 genetycznie 😉
@ameliakasia11 ай бұрын
U mnie to samo
@kasiasiecinska281911 ай бұрын
@@ameliakasia Aktualnie mam stan przedcukrzycowy i biorę Metformax SR 1000 mg 🙂
@bozenas590910 ай бұрын
Przy metforminie badać B12!!
@damianwatrobinski411411 ай бұрын
Ciekawe jest to, że zgodnie z zaleceniem dotyczącym czasu w zakresie docelowym, to lepiej mieć więcej cukrów ponad 180 mg/dl, niż spadków (glikemia poniżej 70 mg/dl). W sensie, te ramy są szersze dla hiperglikemii. Szkoda, że tak mało się o tym mówi w edukacji, ja ten wykres poznałem dopiero u Ciebie na kanale, jakiś czas temu, a leczony i szkolony byłem na ponoć dobrym oddziale w Poznaniu. Od razu, na drugi dzień od przyjęcia, straszno stopą cukrzycową i ostrzegano przed wysokimi cukrami. Po 5 latach z cukrzycą dalej mam taki problem, że bardzo boję się wysokich cukrów i staram się ich unikać, kosztem ewentualnych spadków. Wiem, że odwrotnie niż u Ciebie - kojarzę, jak wspominałeś, że bałeś się spadków świeżo po rozpoznaniu :) Będę teraz zwracał bardziej uwagę, aby tych cukrów poniżej 70 mg/dl było jak najmniej albo wcale, nawet kosztem glikemii 150-170 po posiłku.
@agakatarzyna296911 ай бұрын
7 lat mam cukrzycę i nigdy nie zlecono mi badań specjalistycznych, najpierw brałam Metforminę a póżniej Insulinę. Przy poziomie cukru 140 odczuwam drżenie rąk, a przy 100 już mam tachykardię. Rano mam cukier powyżej 200, a po jedzeniu 320 więc ogólnie wysokie poziomy u mnie występują. Jak wezmę więcej Insuliny to mam spadki cukru i czasem ledwo uszłam z życiem ale zdążyłam zjeść glukozę więc jeszcze żyję. Najmniejszy spadek cukru który zdążyłam zmierzyć to 40mg/dl. Więc glukoza dla mnie rano 140 to marzenie. Lepiej się czuję przy wysokich poziomach glukozy tak 150 to dla mnie odpowiednie samopoczucie. Przy 300 odczuwam suchość w jamie ustnej i biorę Insulinę. Biore też Eutyrox 12,5mg TSH 8-12.
@BlackJackFilm11 ай бұрын
Polecam zmienić lekarza. Odczuwanie hipo poniżej 140 może występować jeśli przez bardzo długi czas cukry były powyżej 200. Ja też długo miałem nieustabilizowaną cukrzycę i czułem się słabo jak spadło do 90, poniżej 80 już delirka. Teraz, jak jest w miarę stabilnie organizm się przyzwyczaił do normalnego poziomu glukozy.
@paulaziotin692711 ай бұрын
O matko ! Szybko zmienić lekarza i dietę! organizm przyzwyczaił się do wysokiego cukru więc dla niego 150 to jak za niski cukier. Dziewczyno twój organizm się wykańcza a ty nawet tego nie czujesz a później będzie za późno.
@agakatarzyna296911 ай бұрын
@@paulaziotin6927 dzięki:)
@agakatarzyna296911 ай бұрын
@@BlackJackFilm dzięki za cenne wskazówki:)
@Zefireek11 ай бұрын
Witam, czy zegarki do pomiaru cukru we krwi nadal nie mają miejsca? Ojczym posiada cukrzyce i bardzo się uparł na zakup takiego zegarka. Z mojego wyszukiwania dochodzę do wniosku że to strata pieniędzy, to prawda?
@lyon00695 ай бұрын
Pan ma cukrzyce a nie wpisuje się Pan w objawy jakie Pan przedstawiał... Ja mierzyłem sobie cukier wczoraj cały dzień. na czczo 116 w ciągu dnia po posiłkach od 99 do 107 - natomiast dzisiaj wypiłem sobie piwo i cukier mam 211... Jestem chudy wysportowany , nie chodzę sikać co chwilę, nie słodzę a OGGT mi wyszło po dwóch godzinach 162 .... W rodzinie nikt nie ma stwierdzonej cukrzycy!
@AnnaGa5221 сағат бұрын
To podobnie jak z tymi, ktorzy mp. nie palili a maja raka pluc...
@paweleke12311 ай бұрын
Czy sytuacja, w której po przebudzeniu ok 7:00 mam cukier 120~, a 20 minut później (gdy wezmę prysznic i idę zjeść śniadanie) jest 170 to tzw. efekt brzasku?
@0plp011 ай бұрын
Mam podobnie, po prysznicu lub wyjściu na zakupy czyli ogólnie jakimś ruchu cukier idzie do góry.
@nieslodze11 ай бұрын
Ten efekt nazywany jest foot to the floor
@AnnaKowalska260610 ай бұрын
@@nieslodzechętnie obejrzałabym Twój film o tym efekcie. Zrobię sobie zaraz research, ale bardzo lubię, jak Ty tłumaczysz cukrzycowe tematy. Dzięki wielkie też za ten film😊
@nieslodze11 ай бұрын
🍔 Przepisy dla cukrzyków: nieslodze.com/sklep
@meryrozklapicha117911 ай бұрын
Mam pytanie które może być dziecinne ale mnie interesuje, jadam dwa razy na dobę o 2 w nocy i do 10 rano , tylko gdy idę na badania rano to nie jem o 2 żeby być na czczo, to oznacza że od ostatniego posiłku do badania upływa około 22 godziny, czy jest coś takiego jak za bardzo na czczo i czy to falszuje poziom badania na cukier?
@mattlewski460511 ай бұрын
Witaj😊 a ja schudłem 16 kg, że 102, i przyznaję się zjadłem dwie czekolady. Potem zjadłem metformax 500 mg, i ani mi się spać nie chciało, a rano cukier 98 na czczo. Wiem, tak nie wolno, ale po miesiącach postu od słodyczy nie mogłem się powstrzymać ☹️ Pozdrawiam serdecznie 😁
@Hrt2G11 ай бұрын
hahaha znam to uczucie, po odtawieniu wszystkiego co słodkie na 6 miesięcy zjadłem kostkę czekolady 95%kakao było to tak słodkie i pyszne że brak słów.
@mattlewski460511 ай бұрын
@@Hrt2G Oj tak... Pozdrawiam serdecznie 🙂
@Nevedate11 ай бұрын
mnie ratuje peperoni w sałatkach i awokado.Czekolada 100 Wawel@@Hrt2G
@karolpiotrowski9390Ай бұрын
Kiedyś norma glikemii byla 125 natomiast teraz 99 czemu się zmieniło?
@nieslodzeАй бұрын
Możliwości diagnostyczne i terapeutyczne się zmieniły między innymi
@alinagojtowska547111 ай бұрын
Mam cukrzycę typu 2 ( 6,0- 6,04) badania krwi moja p.doktor robi mi co dwa miesiące
@GOAT210610 ай бұрын
Mam pytanko w tym roku kończę 12 lat i po badaniach krwi wyszło mi 6,14 poziomu cukru we krwi, Czy to BARDZO źle? (wiem, że norma wynosi ok. 5,6).
@adrianproniewicz198711 ай бұрын
Ja mam cukier 156 i cukrzyca
@BartusBart126 ай бұрын
Kiedyvwprowadzic insuline po remisji
@nieslodze11 ай бұрын
⚓ Załóż bezpłatne konto na Platformie: kursnacukrzyce.pl
@TheSarko4011 ай бұрын
I co robić jak jest cukrzyca ? Też pytanie chemię będę jeść
@nieslodze11 ай бұрын
O tym znajdziesz inne filmy na moim kanale
@ryanray621511 ай бұрын
Jak to co ? Natychmiast przechodzic na diete karniwora !
@krzysztof217011 ай бұрын
Czy jak dodaje 4tabletki stewii 1raz dziennie do kawy , czy mogę uznać że nie słodzę?Proszę odpowiedzcie mi
@lucynamatuszewska288611 ай бұрын
Stawia nie podnosi cukru we krwi.
@barbarap708311 ай бұрын
Tak wachania cukru na poziomie do 36%to jest w zakresie. Tak ostatnio powiedziała moja diabetolog.
@weteranuncro110511 ай бұрын
Obecnie mam 7,3 HbA1c- ct1 LADA
@Nevedate11 ай бұрын
nie dostalam refundacji kupuję prywatnie
@BlackJackFilm11 ай бұрын
Ja choruję na MODY. Mało materiałów na ten temat, sami lekarze mają problem z ogarnięciem. Też najpierw walczyłem dietą i metforminą, potem innymi cudami ale skończyło się na insulinie póki co. Bez CGM bardzo ciężko zapanować nad tym wszystkim, nie wiem dlaczego dopiero od niedawna jest refundacja na Libre dla 18+... Dodatkowo, uważam, że oprócz badania poziomu glukozy powinno się badać też poziom insuliny we krwi - dzięki temu można wcześniej zareagować. Można mieć glukozę w normie przez wiele lat, a poziom insuliny wysoki i w końcu ciało się podda.
@tomasa84387 ай бұрын
Powiedzcie mi jaki poziom w cukrzycy typu 2 cukru moze byc rano dopuszczalny przy braniu tabletek. I czy to na glukometrze czy na badaniu krwim. Mam glukometr ktory mi pokazuje ok 30 jednosyek wyzszy wynik niz na badaniu krai w labolatorium.
@GosiaXd213711 ай бұрын
@Kanga 1974 a mój rekord to powyżej 600
@Kajko-tw6tu11 ай бұрын
Hemoglobina glikowana u mnie 4.9-5.0, insulina rano 5.7, wskaznik homa w normie. Cukier z rana ponizej 99 . Mam nadzieje ze daleko ni do cukrzycy
@spacerkowe11 ай бұрын
Gdy trafisz do lekarza i będziesz miał 101 cukru to 90% pewności,że stwierdzi cukrzycę i zapisze metforminę...
@Kajko-tw6tu11 ай бұрын
@@spacerkowe zazwyczaj mam 85-90
@PolnaStokrotka7 ай бұрын
A co jak biorę sterydy i mówią mi ,że mogę mieć "cukrzycę sterydową " ?
@nieslodze7 ай бұрын
To mają rację
@paweuczkowski17710 ай бұрын
Bardzo fajny kanał ale ja lubię kierownica❤❤❤❤❤❤ mój ulubiony owoc morza
@elii_007 ай бұрын
mam objawy cukrzycy t1 cukier z żyły wyszedł mi 92 na czczo po lekkim wysiłku fizycznym. w ciągu dnia z glukometru 130/135/125 albo 70 ale nie wiem czy sens iść na dalsze badania
@nieslodze7 ай бұрын
Na czczo po wysiłku? To mało wiarygodny pomiar.
@elzbietadaniowicz77511 ай бұрын
CGM wygodniejszy niż nakłuwanie muszę zapytać lekarza.
@KingaWerpachowska-h6g10 ай бұрын
ja mam cukrzyce co mam robić ciągle chce słodkie
@lotto462211 ай бұрын
Prawdą ja chyba 4 miesiące chodziłem albo więcej ,wodę literami piłem. moja waga 65 na (miałem 56 a cukru 530)
@alicjakrzakowska94611 ай бұрын
Należy jeszcze dodać, że w starszym wieku 60 + jest norma na czczo do 140 a 2 godz po jedzeniu do 160 .Należy o tym informować bo tak jak ciśnienie tak i poziom cukru u starszych osób ma inne normy.
@nieslodze11 ай бұрын
Ale to nie jest prawda według mojej wiedzy. Jesli jestes pewna tego co mówisz to podeślij źródło. Sa inne normy dla osób z cukrzycą w podeszłym wieku oraz z chorobami towarzyszącymi
@alicjakrzakowska94611 ай бұрын
@@nieslodze Prenumeruje Medycyna po dyplomie dostępna tylko dla osób związanych z medycyna. Są inne normy dla osób starszych czego niektórzy lekarze nie negują i informują pacjenta
@nieslodze11 ай бұрын
@@alicjakrzakowska946 to znaczy ja zapraszam do zapoznania się z ogólnodostępnymi zaleceniami PTD na które się powołuję.
@alicjakrzakowska94611 ай бұрын
@@nieslodze Jak już wspomniałam Medycyna po dyplomie zawiera sprawozdania z sympozjów naukowych lekarzy ,nowe metody leczenia itp.Dla mnie to wiarygodne źródło medyczne.
@justynap920511 ай бұрын
Pierwszo słyszę osoba starsza tak jak i młoda ma mieć nuski cukier i ciśnienie a gadanie ze starsi mogą mieć wyższy to już lekarz konował może tak mówić. Ostatnio nawet o tym ktoś mówił na KZbin
@katarzynakoti415410 ай бұрын
Pytanie z zakresu jedzenia. Czy można jeść owoce morwy białej? Znalazlam jako zdrowe przekąski i inpf ze morwa pomaga w regulowaniu poziomu glukozy ale czy tu nie mylą lisci z owocami? Owoce są bardzo słodkie.
@paweuczkowski17710 ай бұрын
Teraz mam jedną łapkę w górę pod każdym napisem a mam a nazywam się na p
@BartusBart126 ай бұрын
Ile dziecko godzinę po posilku powinien mieć cukru
@elzbietaskowronska498011 ай бұрын
Mam tylko jeden objaw z tych wymienionych a mam podwyższony rano cukier 😢
@nieslodze11 ай бұрын
Właśnie to miałem na myśli mówiąc o trudności w rozpoznawaniu cukrzycy typu 2 :/
@paweuczkowski17710 ай бұрын
Bardzo dawno nie żyli oczywiście jestem dzieckiem
@katarzynakg561611 ай бұрын
Inną kwestią jest poziom fruktozy wr krwi.
@MM-zu5vd11 ай бұрын
Od jakiego poziomu zaczynają się powikłania?
@paulaziotin692711 ай бұрын
U każdego jest inaczej, ale nie ma co zwlekać, ja przez rok miałam około 300 , robiły mi się rany które się nie goiły, z sercem problem i wzork się pogorszył. Musiałam jeździć tydzień na kroplówki przez 4-5h dziennie bo tak odwodniona byłam mimo że piłam 3L wody dziennie
@KazimierzStanisaw-hd8oo11 ай бұрын
I dalej k...a nie wiem,czy mam cukrzycę, czy nie mam
@nieslodze11 ай бұрын
Wszyskto jest w filmie
@PolscyRatownicy11 ай бұрын
Moj rekord który mam w wypisie z 2019 r gdy wykryli cukrzyce mialem 1050 ale to bylem juz nieprzytomny jak mnie z domu zabierali.
@nieslodze11 ай бұрын
Słyszałem to takich rekordach…
@Hrt2G11 ай бұрын
Nieżle ,mam kolegę miał 980 i myśłałem że więcej się nie da a jednak. Startowałem z cukrem 370 i czułem się świetnie.
@the_wolak14899 ай бұрын
A ja czasem trzymam poziom cukru na 170 po posiłku
@nieslodze9 ай бұрын
Celem?
@the_wolak14899 ай бұрын
@@nieslodze i zdziwiłem się, że należy dążyć do 140 bo mój lekarz diabetolog, jest chyba na tyle liberalny, że każe korygować cukier insuluną jak mam dwieście i w niektóre dni mam skoki w peaku do 200, to chyba niezbyt zdrowe, mam znajomego, który też ma ct1 i 2 po posiłkach ma te 140, 150 a nie był leczony pętlą do niedawna
@naszadynastia11 ай бұрын
Kiedys bylo do 120, teraz 99
@nieslodze11 ай бұрын
Tak.
@piotrkurhan745511 ай бұрын
PROSZĘ SIĘ NIE SUGEROWAĆ TYM ARTYKUŁEM TEN PAN JEST YOUTBEREM. A NIE LEKARZEM
@nieslodze11 ай бұрын
Dokładnie tak :)
@MariaFioncek11 ай бұрын
Ale więcej wie niż nie jeden lekarz
@Zoku2311 ай бұрын
Lekarzy w naszym kraju brak tylko patusy w białych fartuchach którzy nie mają wogule nic wspólnego z leczeniem tylko wmawianiem ludziom że muszą się leczyć a farmacja sponsoruje. Wiem co mówie choruje na cukrzycę ponad 20 lat i lekarza nic nie obchodzi twoje zdrowie tylko cyferki żeby badania zrobić i wpisać plusy a minusy już nie słyszą masakra
@alicja424011 ай бұрын
@@nieslodzeJa ostatnio miałem na 308, więc nie wiem czy to dobry wynik.
@alicja424011 ай бұрын
Więcej wie niż lekarz.
@JerzyDobroć11 ай бұрын
W tym🎉
@paweuczkowski17710 ай бұрын
Mam telefon taty
@olgazokos92998 күн бұрын
Specjalisci na pasku big farmy!!!
@nieslodze8 күн бұрын
xD To żeś błysnęła. Jak chrząstka w salcesonie.
@wiktoriaziemianek292111 ай бұрын
Czy to prawda że alkohol szybko podwyższa poziom cukru i daje objawy cukrzycy a rano poziom cukru jest powyżej 100?
@lotto462211 ай бұрын
Mój sąsiad dwa tygodnie potrafi bić tylko wódka
@paweuczkowski17710 ай бұрын
Pepe pan dziobak
@ryanray621511 ай бұрын
A wystarczyloby nie spozywac cukru , a najlepiej zero produktow roslinnych , i po cukrzycy . Tak proste a wielu nie ma pojecia o tym .
@nieslodze11 ай бұрын
😂😂 do lekcji!
@Kajko-tw6tu11 ай бұрын
Wystarczy ze Twoim ostatnim posilkiem bedzie inna konfiguracja i juz mozesz miec na drugi dzien z rana na czczo albp dobry cukier albo sugerujacy insulinoopornosc. Kiedy przed snem zjem posilek niski weglowodanowy mam z rana na nastepny dzien wyzszy cukier. A kiedy zjem zbilansowany z dobra iloscia weglowodanow to cukier jest z rana elegancki. Takze zalezy jak jesz i co
@ryanray621511 ай бұрын
@@nieslodze Panie kochany ja juz jestem 5 lat na diecie : mieso , ryby , jajka , maslo i zero roslin . Przedtem jadlem tak zwana zbilansowana super zdrowa diete : zdrowe warzywka , owoce , chlebek , ziemniaczki ,troszeczke miesa etc . Tylko , ze po tym "zdrowym " jedzonku to nic innego jak tylko choroby sie zaczely po 50 roku mojego zycia ! Obecnie mam 65 lat i nigdy w zyciu nie bylem zdrowszy , czuje sie niesamowicie zdrowo i mam wiecej sily jak mialem 16 lat ! Ja rozumiem , ze w Pana wieku jak i mlodzi weganie nie pojmuja tego , bo w miare dobrze wygladaja i jako tako dobrze sie czuja . To jest do czasu ! Polecam filmy doswiadczonych lekarzy , ktorzy cos nie cos maja wiedze co jest ludzka zywnoscia , jak np : Dr. Ken Berry , Dr Anthony Chaffee , Sally K. Norton , Dr. Robert Kiltz , Dr. Shawn Baker A do lekcji ! ? To najlepiej poogladac sobie filmy wszystkich ex- weganow . Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia !
@danutadworak88510 ай бұрын
Prowadzi pan jakąś dietę czy?
@ryanray621510 ай бұрын
@@danutadworak885 Nie ma potrzeby diety . Istotne jest , ze ludzkim pozywieniem jest tylko i wylacznie mieso , ryby , nabial , jajka . Tylko w sezonie letnim mozna sobie pozwolic na lokalne owoce jak truskawki , jablka czeresnie itd najlepiej ze swojego sadu , i traktowac owoce jako deser , a nie posilek .
@Kanga197411 ай бұрын
Moj rekord poziomu cukru to 500
@nieslodze11 ай бұрын
Mój ciut więcej 500
@sadjulcia515711 ай бұрын
moj 300 nie jest zle 😅
@Kanga197411 ай бұрын
@@sadjulcia5157 jestes z nas najzdrowszy 😉😁
@EdwardOjciec11 ай бұрын
Mój poziom cukru 1204 ,15 lat temu.Spowodował neuropatię cukrzycową, która została opanowana.
@martynastepska667810 ай бұрын
Cześć! Szukam od dawna w necie informacji o tym, kiedy krzywa insulinowa wykazuje w pierwszej i drugiej godzinie insulinę o wysokich wartościach, a przy ttm cukier spada ponizej 50mg 🤷♀️ czy to też insulinoopornosc?
@robertlejczak18655 ай бұрын
A kto ty jesteś ?? Dlaczego mówisz o tym ?? Jakie masz plenipotencje. ??
@nieslodze5 ай бұрын
Ponieważ tak postanowiłem :) dość łatwo dowiesz się z internetu kim jestem i jak tu dotarłem :)