✅ Zamów PORADNIK ZDROWIA: bit.ly/GKPoradnikZdrowia ➡ Zobacz inne wywiady o żywności i zdrowiu: bit.ly/ZdrowieGK
@delysidus925 Жыл бұрын
Reasumując ten filmik to mimo wielu błędów to cos tam prawdy mówi, ale niestety to źle wygląda na YT i dla tego kanału żeby robić dalej takie filmiki. Radzę skonfrontować tego gościa z dietetykami i dietetykami klinicznymi to zobaczycie jak zostanie zgnieciony argumentami. Z mojej strony to rezygnuje z suba, bo pan G.Kusz nie widzi bzdur i nie umie prowadzić wywiadów na ten temat.
@marian225210 ай бұрын
Ryszard przebył książka rak to nie wyrok
@adapodolska4193 ай бұрын
@@delysidus925 konfrontacja kursanta Rysia z dietetykami albo lekarzami byłaby bezbożnym czynem, niechybnie doprowadziłaby do kompromitacji, czego nie wolno bo big farma tylko na to czeka razem z diabłem
@adapodolska4193 ай бұрын
@@delysidus925 może po prostu grzybek płaci za robienie z nim wywiadów, zawsze znajdzie sie frajer do wygolenia z forsy. przepraszam, użyłam niewłaściwych słów: znajdzie sie antysystemowiec, niezależnie myślący
@adapodolska4193 ай бұрын
@@marian2252 niektórzy przebyli raka a on przebył książke, więc wie
@Ewcia-Ewcia-r9t2 жыл бұрын
Pierwszy raz o suplementach diety i o dbaniu o zdrowie usłyszałam od pana Jerzego Zieby już w 2015 roku.Dzisiaj wszyscy go opluwaja ale to on pierwszy powiedzial mi jak zdrowo żyć
@Ewcia-Ewcia-r9t2 жыл бұрын
@@dziennikarzsledczy nooo 🥰
@mar-mz8kv2 жыл бұрын
To prawda, ze w Polsce pierwszy sie objawil pan Zieba... Natomiast to wszystko bylo juz na zachodzie wiadome...
@beataokninska5732 жыл бұрын
Jerzy Zieba jest wspanialym czlowiekiem. Gdyby wiecej bylo ludzi podobnych do niego to swiat byloby o wiele lepszy.
@kakarotto25232 жыл бұрын
A co ci takiego powiedzial?
@helenamoj14722 жыл бұрын
@@beataokninska573 tak tylko takie kwoty to ja dziękuję.
@krystynaworonowicz2711 Жыл бұрын
Jerzy Zięba to Guru od niego wszystko się zaczęło to on poprawił mi stan zdrowia poprzez przekazywanie jak poprawić odporność jak zakwaszac żołądek jak nawodnic organizm o suplementacji witaminy D3 i tak dalej...za co mu dziękuję z całego serca.
@williamriker-ussenterprise618Ай бұрын
Jprd ...xD ty tak serio ?
@MsJewka_25 күн бұрын
@@williamriker-ussenterprise618a kto ci zabrania pierdolić?
@zofiagorska25542 жыл бұрын
wolimy wszystko co modne ....bez kiszonek ....bez zsiadlego mleka....bez maslanki....bez dojrzewajacych serow....bez owsianki ....bez kombuchy...bez kasz....pokrzywy ..krwawnika i innych dzikich salat polnych...nie umiemy na przednowku zaparzac listkow owocowych....kwiatow akacji...ale lubimy wydawac pieniadze w marketach....analfabetyzm zywieniowy......i witaminowy.....
@modiglianiamedeo2 жыл бұрын
Plus totalne lenistwo.
@piotrekk97232 жыл бұрын
Młodzi coraz częściej szukają leczenia w ziołolecznictwie,ale to młodzi po 30stce jak już widza ze te tabletki są bez sensu
@zofiagorska25542 жыл бұрын
@@piotrekk9723 super ...trzeba sie rozwijac ....i uczyc ,.....
@ucjabarbara90622 жыл бұрын
Świetny odcinek!! Czekam na cdn😘
@zyziek29262 жыл бұрын
nie do konca tak jest jak ktos robi zakupy w marketach to nie wazne co kupisz to nie da ci efektu. to tez trzeba rozumiec. kiszonki itd sa ok ale tez w odpowiednich ilosciach o odpowiedniej porze i dla odpowiedniego organizmu. to co zdrowe moze zaszkodzic zle stosowane lub dla zlej osoby bo wiele osob ma slaby organizm i tego juz ludzie jak ty nie biora wgle pod uwage.
@janinabokota2032 Жыл бұрын
Pierwszym, który mówił o Wit. C, D3, K2, I INNYCH był i jest Jerzy Zięba. To On pomógł wielu Polakom odzyskać, zdrowie. To Czlowiek o wielkim sercu, polski Patriota. Dziękuję Panie Jerzy za walkę o nasze zdrowie, a za prawdę, którą głosił był ciągany po sądach.
@ewagowin4031 Жыл бұрын
Prawda, to Pan Jerzy Zięba tłumaczył, jakie i w jakich dawkach przyjmować witaminy.
@jadwigaciesla2757 Жыл бұрын
A lekarze jeszcze go szkalowali i po sądach cisgali
@27matek Жыл бұрын
Połowa tylko powiela informacje i nabija wyświetlenia kasa nic więcej
@sergadosergado4169 Жыл бұрын
W normalnym kraju taki Zięba już by dawno siedział w więzieniu. 80% tego co gada to totalne bzdury.
@magorzata3334 Жыл бұрын
@@sergadosergado4169możesz podać z tych 80%bzdur choć jeden przykład...opieramy się na faktach
@mzm00002 жыл бұрын
Pierwszym , który otworzył oczy nam ludziom/ pacjentom, chorym, był p. Jerzy Zięba. Dzięki niemu wielu się samo wyleczyło. Przykro, że większość lekarzy tego nie robi i bardziej dba o interesy big farm i tym samym o swoje. Pacjent wyleczony- klient stracony. Co do suple są wręcz niezbędne. Kwestia składu trzeba czytac mocno etykiety.
@pro14ab Жыл бұрын
Wracam do odcinka po jakimś czasie i jestem ciekawe co np wyleczyło się samo? Jestem sceptykiem tego faceta ale nie zamykam głowy na nic dlatego pytam szukam
@jaroslawjanelt2613 Жыл бұрын
Panu Ziębie oczy otworzył dr- Kwaśniewski, bo w latach 70- tych napisał książki o przyczynach chorób Jerzy sobie okroił temat i na tym zarabia On żadnej wiedzy nie stworzył i nic nie opracował Przeciwieństwo Kwasniewskiego
@ladyloungealot5119 Жыл бұрын
@@pro14ab Diverticulosis czyli choroba uchyłkowa jelit. Po porownaniu wynikow dwoch kolonoskopii poprzez trzy lata, moja pani doktor stwierdzila: "Gratuluje. Jak dlugo jestem lekarzem to nie slyszalam ze to moze po prostu zniknac". Moj przypadek byl lagodny, ale to mimo wszystko sukces. Biore suplementy i czasami poprawiam ich asortyment, jak sie ucze.
@kazimierzwarchol5037 Жыл бұрын
Nie kazdy może pojąć astronomię, podobnie jest z P Zieba nie każdy jest w stanie przeskoczyć z myślenia rockefelerowskiego zakłamania na medycynę naturalna. Byłem na dwóch prelekcjach P Jerzego na Florydzie / ale wcześniej przeczytałem już jego książki/. Na jego spotkaniach ludzie chłoną i podziwiają jego wiedzę. Na moim przykładzie, mój dziadek, ojciec i ja do wieku 65 lat byliśmy „ leczeni” na nadkwasote coraz większymi dawkami aż mój żołądek tak odkwasili, ze przestał trawić pokarm a ja chodziłem jak cień. Wtenczas ktoś mi doradził o książce i dopiero zrozumiałem filozofię Big Farmy, ze pacjent wyleczmy, to klient stracony. Teraz od 15 lat skończyły się problemy, a kiedyś będąc na kontroli u gastrologa zapytał jaka teraz utrzymuje dietę, wiec odparłem, ze otwieram lodówkę i co wpadnie mi w oko to jem, on tylko steknal i nie było więcej propozycji co jeść, w którym sklepie to kupować itp. Żeby opisać co zawdzięczam wraz z rodzina i znajomymi P Jerzemu musiałbym napisac mała książkę. Jednak zakute umysły i zazdrosne wierzą w oszczerstw i nie mając pojęcia o ekonomii zazdroszczą mu „ ile to zarobił” a nie iloma chorym pomógł.
@lucynakwiatek2483 Жыл бұрын
@@ladyloungealot5119 Jakie suplementy i jakie firmy stosujesz oraz probiotyki, odpisz prosze.
@dess1553 Жыл бұрын
Bardzo mądre słowa „Człowiek ktòry się rozwija, zmienia zdanie” 👏 Grzegorz dziękujemy za dobieranie tak wyjątkowych Gości !
@barbarafalkowska89544 ай бұрын
Tak, o wit D3 uslyszalam pierwszy raz od Jerzego Zieby. Ten czlowiek powinien byc Ministrem Zdrowia, a jest szkalowany w mediach glownego nurtu. On otworzyl oczy na wiele spraw i otwiera dalej.
@emiliajakin82273 ай бұрын
@@barbarafalkowska8954 O wit.D3 ucza w szkole podstawowej.
@barbarafalkowska89543 ай бұрын
@@emiliajakin8227 z k2mk7 , o tym nigdy nie uczyli i w aptekach nigdy nie było. A ona jest musi być podawana razem. To miałam na myśli.
@katarzynarydz85252 ай бұрын
@@barbarafalkowska8954 nie musi, ale lepiej razem. 3 cz UT Zięby.
@joannaczysz5602 ай бұрын
@@katarzynarydz8525 Musi być D3k2 MK7 razem ponieważ wapń zamiast do kości trafi do żył i je zatyka ,a nie tak jak nam się wmawia cholesterol.
@zofiakukulska485212 күн бұрын
Homocysteina,też w dużej mierze@@joannaczysz560
@sposobnaremont2 жыл бұрын
Świetny materiał. Trader poleca tylko ludzi godnych zaufania i na ogromnym poziomie merytorycznym, jak Pana dzisiejszy gość! Brawo!
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy 🙂 pozdrawiamy
@sawekpaznok82522 жыл бұрын
A jaki to fachowiec Trader ?
@MsJewka_25 күн бұрын
@@sawekpaznok8252zapatrzony w Grzebyka
@esiastachurska49572 жыл бұрын
Bardzo miło posłuchać kogoś mądrego,mój mąż miał raka tarczycy i po usunięciu polowki narządu jedynym lekiem była wit.D 20 000x 4 razy dziennie i zalecenie wyjazdu nadluuugie wakacje do słońca.mieszkamy w UK i po opowiedzeniu tego mamie w Polsce ta oburzona poleciała do lekarza,który był jeszcze bardziej oburzony jak można tyle Wit.D ,to jeszcze okres plandemie był(2 lata temu) gdzie narracja w polandii o wit.D i C była negatywna,,oh ta polska ;) Ale ,,dzięki,,chorobie męża ( zaczęło się że 4 lata temu) zmieniliśmy cały styl życia,żywienie,wyrzucenie śmieci z jadłospisu,było to strasznie ciężkie i nie wyobrażałam sobie że któregoś dnia będę jeść wszystko czyste,zdrowe i bez chemii która nas zabijają,i udało się,,,,pełno mądrych książek o zdrowiu i leczeniu jedzeniem( kiedyś bym to wyśmiała) ,i słuchaniu takich ludzi jak pan doktor,jestem dumna z tego że Ja Już to wiem,ale niestety nikt dookoła nas nie chce słuchać ,,,dlatego cieszę się że na takich mądrych programach są tacy mądrzy ludzi i Ci co słuchają też są mądrzy,,, Powodzenia wszystkim w zdrowym życiu;)
@teaxz53462 жыл бұрын
Jest pani w stanie coś większej na temat zdrowego jedzenia powiedzieć. Albo chociaż nakierować ?. Z góry bardzo dziękuje. Staram się położyć nacisk na wyeliminowanie niezdrowego jedzenia z jadłospisu. Mam również świadomość, co znajduje się w we większości dzisiejszego jedzenia, wodzie i w powietrzu.
@esiastachurska49572 жыл бұрын
@@teaxz5346 najlepiej zacząć od przejrzenia produktów które mamy w domu i wyrzucić wszystko co ma w skladzie E i słodziki,ja wyrzuciłam kilka worków i było mi wstyd że tyle się tego je,syn nastoletni wyrzucił wszystkie słodkości które zawierały sztuczne cukry i E,(2 lata i schudł z 110 kg do 80,pozbywając się tylko śmieci) Następnie trzeba spędzić dużo czasu w sklepach,oczywiście najlepsze jest najświeższe od rolnika ale nie zawsze jest możliwość,a i w Lidlu i nawet w Biedronce można znaleźć produkty bio i bezE,,i jeśli policzymy że dawniej jedliśmy chleb pompowany,margarynę( która różni się tylko jednym składnikiem od plastiku) szynkę z 3 E,ser z 2 E,makarony,ryże itd to uzbiera się dziennie z 20 E i sztucznych składników, a czytając etykiety można wyeliminować do 0, potrzeba czasu ale jaka jest radość jeśli zrobisz zakupy i zamiast 20 będzie tylko 2 a potem 0 Dużo jest książek i jak w to się wsiąknie to niestety już nigdy nie ruszysz syfu, ale większość ludzi otwiera oczy dopiero jak coś się wydarzy tak jak w naszym przypadku Masz raka- masz dwa wyjscia: 1.poddajesz się i umierasz 2.zmieniasz życie o 360 stopni i nigdy do niego już nie wracasz Powodzenia
@aga58922 жыл бұрын
@@esiastachurska4957 To prawda, wiem co jem. Czytam etykiety, wybieram te produkty z najkrótszym składem, bez konserwantów, polepszaczy smaku. Jem mniejsze ilości, metabolizm znacznie zwolnił, nie marnuję jedzenia. Pozdrawiam świadomą rodaczkę Aga58***
@esiastachurska49572 жыл бұрын
@@aga5892 dokładnie,jemy 2 X dziennie,brak przekąsek i nigdy nie czułam się lepiej i nie wyglądałam lepiej.jestesmy z mężem po 40 stce a nigdy nie wyglądaliśmy tak zdrowo i pięknie;) Tylko odrzucić syf z jedzenia,plus soki owoce warzywa,dobre oleje,budowanie odporności,dodawanie do soków lub jogurtów spiruliny,młody jęczmień,siemię lniane,konopie ziarna,,, Teraz to takie proste,ale jeszcze nikogo z moich bliskich nie udało się namówić, chociaż widzieli nasza tragedię i przemianę,,no cóż,,nie można wszystkich uratować Powodzenia i Pięknego życia życzę;)
@aga58922 жыл бұрын
@@esiastachurska4957 Nawzajem🤗
@martynak.63722 жыл бұрын
Myślę że przydałby się jeszcze odcinek z tematyką bakterii jelitowych. Wiadomo że są one bardzo ważne ale nie każdy wie w jaki sposób dbać o ich odpowiednią ilość (też nie wiem). Pozdrawiam
@marzenaniedzwiecka10472 жыл бұрын
Kiszonki dbają o florę bakteryjną. Kiszę nie tylko ogórki czy kapustę ale też brokuły, kalafior, pomidory, paprykę, buraki i wiele innych warzyw. Wypijam szklankę dziennie zakwasu. Proszę spróbować. To działa.
@mateuszgurtowski71662 жыл бұрын
Ja pije codziennie sok z kiszonej kapusty, sam kisze kapusty, robie odrazu kilkanascie litrow zeby miec na 3 tygodnie. Dodatkowo pije ocety, ktory dziala jak kiszonki.
@Przepoczwarzenie2 жыл бұрын
@@mateuszgurtowski7166 ocet nie działa jak kiszonki :/ ocet zabija bakterie
@mateuszgurtowski71662 жыл бұрын
@@Przepoczwarzenie zabija grzyby i bakterie ale rowniez jest naturalnym probiotykiem. Oczywiscie octy zrobione samemu i z owocow ktore nie kupilismy w sklepie najlepiej.
@kamilbartnik16082 жыл бұрын
Podbijam pytanie, i prosze rowniez o nawiązanie do przypadłości takiej jak sibo, czyli przerost flory bakteryjnej w jelitsch oraz do Ibs (zespol jelita drażliwego), ktore sa dzis tak powszechne w społeczeństwie.
@wieslawaozimek67262 жыл бұрын
Ja regularnie stosuję pyłek pszczeli od 4 lat . Pierzga i propolis też nie sà mi obce. I dwa razy w sezonie zimowym wzięłam mumio rekomendowane przez Jerzego Ziębę, którego wiedzę też bardzo cenię. O panu R. Grzebyku słyszałam już z 6 lat temu. Dziękuję panom za kolejnà dawkę wiedzy.
@realizedreams49052 жыл бұрын
Dzięki Grzegorz za zrobienie całej serii o zdrowiu z P. Ryszardem.
@marcomarco50562 жыл бұрын
Zgadzam się, ja do tego lece na Biotad Plus dla mnie to rewela.
@MsJewka_25 күн бұрын
poczekaj niech go pozna bliżej
@wercik2702 жыл бұрын
Z przyjemnością obserwuję, jak Wasz kanał się rozwija. Zapraszacie bardzo ciekawych gości, Grzegorz w roli prowadzącego również radzi sobie bardzo dobrze. Ostatnio jest to mój ulubiony kanał do słuchania przy pracy. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za dalsze sukcesy 🙂
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Bardzo dziękujemy za miłe słowa 🙂 cieszymy się, że z nami jesteś 🙂 wszystkiego dobrego 🤗
@edytakubinska5722 Жыл бұрын
Moj ulubiony kanał tez. Super prowadzący i super zaproszony gość. Dwójka bardzo mądrych ludzi !
@igawawra19942 жыл бұрын
W kontekście pytania o to, czy można kupić dobre suplementy w aptece- można, pod warunkiem, że trafi się na dobrego farmaceutę, który posiada trochę więcej wiedzy i pasji samokształcenia się jak również chęci szczerej pomocy drugiej osobie. Ja po ponad 8 latach odeszłam z apteki, gdyż właśnie takie moje podejście do zawodu, sprawiło że nie spełniałam oczekiwań pracodawcy. Liczył się wyrobiony plan sprzedażowy naprawdę niskiej jakości suplementów niż szczere doradztwo pacjentowi. Super seria o zdrowiu, pozdrawiam 🙂
@stenpietras9849 Жыл бұрын
Ja juz straciłem nadzieję ze lekarze jeszcze istnieją Myliłem się a dowodem jest Pan R.G.Niech Pan zyje jak najdłużej sprowadza ludzi chorych na ścieżkę zdrowia dajac im nadzieje ze choroby to nie wyrok śmierci.Dzieki za wiedzę którą się Pan dzieli.
@grazynakepinska7752Ай бұрын
Zakupiłam książki Pana Grzebyka. Niesamowite kompendium wiedzy. Nie o raku lecz dotyczy wszelkich dolegliwosci. To PETARDA każdy ppwinien miec te książki.
@sergiodelahoja83162 жыл бұрын
Prawie dwa lata jestem w stanie ketozy 💪😎 czuję się 10lat młodszy,pełen energii i dobrego samopoczucia 🤠 pozdrawiam.
@beautifulworld98292 жыл бұрын
Super! Polecam Bracia Rodzen. Pozdrawiam!
@beatareinke6585 Жыл бұрын
podziel sie ze mna ,czy miales problemy z niedoborem np : magnezu czy potasu ? Jak sobie z tym radziles ..Bo ja rowniez ciagle na nowo zaczynam ,ale po paru tygodniach ,mam problemy ze skurczami ,skaczacym okiem jednym i drugim ..
@marzenawojcik3523 Жыл бұрын
Witam czy cały ten czas spożywa pan nie więcej jak 100 gram węglowodanów na dobę Czy stosuje pan post przerywany i czy nie ma pan spadku energii interesuje mnie jak na tej diecie poradzi sobie sportowiec
@memail366 Жыл бұрын
@@marzenawojcik3523 100gr to bardzo duzo chyba ze jestes sportowcem wyczynowym. Ja trenuje 6razy w tyg. I jem nie wiecej nic 50gr choc pierwsze 10dni bylo ze 30max. Pierwszy tydzien jest mega slaby potem jest super
Kolejny świetny odcinek, Ryszard to człowiek nie tylko który sporo wie, ale ma tez w sobie pokore i wciaz proboje sie rozwijać. Takich ludzi bardzo szanuje.
@magorzatakwiet2832 жыл бұрын
Kochany Panie Ryszardzie, przedwczoraj obejrzałam ten film, od razu zaaplikowałam sobie łyżkę stołową pyłku pszczelego, wczoraj powtórzyłam dawkę, a dzisiaj mam jakiś dziwny humor 😁😁😁 Dziwny, bo już dawno nie miałam dobrego humoru 😊 Powiem szczerze, że więcej mi się chce, zaczyna mnie rozpierać energia. Dzisiaj i jutro odpuszczę sobie pyłek, bo zacznę sprzątać po nocy 🤣 Bardzo dziękuję za tą CENNĄ informację ❤️❤️❤️❤️
@kamilaugustyniak41932 жыл бұрын
Ale jazda ! hehe
@magorzatakwiet2832 жыл бұрын
@@kamilaugustyniak4193 i to jaka 🤣
@MsJewka_25 күн бұрын
może jakieś psychotropy na niezrównoważone emocje
@prusad32 жыл бұрын
Dzięki Panowie za serię materiałów o zdrowiu! MEGA!
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂 pozdrawiamy
@przemyslawszulc3257 Жыл бұрын
Ja na swoim organizmie tez zrobiłem eksperyment. Najpierw zrobiłem badania i w krwi miałem stężenie około 20 co oznaczone było ze za mało. Brałem 60000 dziwnie po 20000 rano popołudnie i wieczór. Przez 25 dni. Potem zrobiłem badania i we krwi miałem 105 z wyniku wyszło ze poziom toksyczny. Czułem się doskonale. Żadnych objawów. Do dziś wszystko w porządku. Myśle ze koncerny farmaceutyczne maczały tu paluchy. Jak brałem 2000 jak kazali to właśnie miałem te 20 we krwi. Tak jak mówią koncerny chcą żebyśmy żyli ale byli w chorobie i wracali po ich magiczne specyfiki. Co radziłbym wam. Zanim zaczniecie sprawdźcie ile macie we krwi. Potem jak nie macie pewności jedzcie te 2000 przez miesiac jak zalecają. Po miesiącu sprawdźcie wyniki o ile się zwiększyło. Jeżeli wcale to na kolejny miesiąc brać 4000 itd. Ja zacząłem czuć się doskonale bez chorób i infekcji przy poziomie 105. Może u was po miesiącu dojdziecie do 60 i będzie ok to róbcie tylko tak aby te 60 utrzymać i niech was wtedy farmaceuci i lekarze pocałują w tyłek. Co do wywiadu super. Obaj Panowie znają się na swojej pracy. Zostawiam suba lajka i komentarz.
@magdalenaklim58642 жыл бұрын
Dziękuję, cprosze o więcej takich rozmów. Ryszard to Petarda przeogromnej ,prawdziwej wiedzy. DZIĘKUJĘ Wam ,że mam taką możliwość kształcenia się, i to prawda ,wiele się zmienia,potrzeba zagłębiania się w tej wiedzy jest przez cały czas.
@yolas5900 Жыл бұрын
Stajemy się bardziej świadomi dzięki Tobie również (materiały, ebooki, wywiady)❤️ Mam nadzieję, że te odcinki będą kiedyś oglądane przez miliony osób.
@miszapekmiszapek98372 жыл бұрын
Co tu dużo mówić 🙆 Człowiek nie dowierza gdy kończycie rozmowę i pragnie więcej z tego dialogu. Mnóstwo konkretnej wiedzy, który uderza bezpośrednio do głowy 😛 dziękuję Grzegorz za twoje poświęcenie i wkład energii co dla nas robisz, bo twoja twórczość nas uświadamia i wzbogaca o cenną wiedzę... A także podziękowania dla Ryśka, oby ten sposób medycyny i wiedzy rozniósł się jak najszerzej...👏 Jesteście dobrymi ludźmi i chwała wam za to, niech wszelkie bóstwa w jakie wierzycie nad wami czuwa i trzyma was w zdrowiu i energii do dalszego działania 😄 gdybym mógł to bym was uściskał 😁
@adapodolska4193 ай бұрын
lepiej zamów książki, rysiu nie naje się z podlizywania w komentarzach
@katarzynakatarzyna38212 жыл бұрын
Z wdzięcznością 🙏💞 Warto posłuchać doswiadczonego naturopaty ,farmakologia pokazała jakie ma uboczne działania, np statyny Całe życie się uczymy i doświadczamy, Warto pogłębiać wiedzę, zważywszy iż dzisiaj lekarze totalnie odlecieli, jedyne co im wychodzi to wypisywanie recept na leki, które często przynoszą odwrotny efekt ,lub wzajemnie się wykluczają Zdrawiam wszystkich 💞
@bogdanhasa28712 жыл бұрын
Many many many lekarze nos do góry no bo dochtor uczył się medycyny myślą że mają samych durni którzy nie czytają i się sami nie dokształcają skierowana na badanie 25 OHD nie wypisze tobie lekarz bo UE ma roporządzenia jaką dawkę mamy mieć Wit.D3 i koniec pieniądze z NFZ poszły do lekarza który nie wykonał pracy dla mnie
@koksela15572 жыл бұрын
Dzięki za Materiał. Obejrzałem już chyba 3 filmiki z Panem Grzebykiem. Solidna i prosta do zrozumienia wiedza dla zwykłego Kowalskiego. Dobre pytania od prowadzącego. Pozdrawiam i czekam na więcej 🙂
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂 pozdrawiamy
@Nefi24 Жыл бұрын
Jak się nazywa ten przyrząd do badania braków minerałów i witamin?
@jbielik97922 жыл бұрын
Super tematyka, dziękuję bardzo za jej poroszenie. Czuję, że trochę magnez został tu zbagatelizownay. Nie jest on tylko na skurcze, ale przede wszystkim pomoga naszym mitochondriom w produkcji energii, której, nasz organizm ciągle potrzebuję.
@maciejjabonowski84562 жыл бұрын
Takie odcinki są nieocenione, w tych czasach taka wiedza jest bardzo ważna, potrzebna. Oby więcej takich ludzi, takiej wiedzy…
@annabatorek59762 жыл бұрын
Świetny wywiad, jak zawsze z panem Grzegorzem. Można go słuchać godzinami. Jeśli przyjedzie znów do Kanady, to zamawiam wizytę 😊
@alicjawojtatowicz1657Ай бұрын
Proszę o wykład na temat: Przełyk Barreta - jak leczyć? Nadżerki w przełyku ! - jak leczyć? A leki stosowane przez lekarzy na zmiejszenie kwasu żołądkowego? Dziękuję i pozdrawiam Super ! Lubię i oglądam Pana kanał i wspieram.
@annakubiak36382 жыл бұрын
Moja babcia żyła 100 lat jedząc mąkę ,cukier schabowy,ziemniaki, wszystko ... a czy stresów nie miała 2wojny, 5 dzieci, napewno tylko stresu nie miała bo nie TRĄBIONO o tym to stresu nie było. Pozdrawiam
@torqo72652 жыл бұрын
Bardzo fajnie, że tyle żyła tylko co z tego wynika?
@matimati48512 жыл бұрын
Mąkę białą czy razową?
@basherbasia44512 жыл бұрын
Moja babcia podobnie zmarla w wieku 89 lat na serducho ktore juz po prostu bylo stare i odmawialo posluszenstwa..wojne i przumusowe roboty przezyla...wdowa w wieku 30 lat sama 2 dzieci wychowala tyrajac zawsze fizycznie...byla piekarzem...sama sie leczyla, czosnek i gotowane kurze lapki to to co mi w glowie utkwilo..lekarza pare miesiecy przed smiercia zaczela odwiedzac jak juz krazenie zaczelo powaznie siadac....twarda kobieta jak skala...
@sawekpaznok82522 жыл бұрын
Jadła wszystko nie obżerając się.
@alicjaliedtke31552 жыл бұрын
Czyste jedzenie powietrze itp itd
@werawera37292 жыл бұрын
A może by tak odcinek o hormonach jak regulować testosteron estrogen itp? Jakie są skutki zaburzonej gospodarki hormonalnej i przyczyny?
@ilonaanna93502 жыл бұрын
Ale mega materialy! Dziekuje bardzo, ze moge posluchac 🙏🙏🙏
Dziękuję bardzo za te rozważania, cudownie się słucha, wiedza praktyczna bez podtekstów i tabu . Nawet inspirująca i ale otwarta na dalszy dialog. Czekam na dalszy ciąg i uzupełnienie naszej wiedzy... o ciekawe i odkrywcze treści. Pozdrawiam !
@pawelstefaniak3712 жыл бұрын
Poraz kolejny duża dawka wiedzy. Nasz organizm jest tak skomplikowany że jakieś unifikowanie zaleceń w większości się nie sprawdzi i nie ma większego sensu. Każdy z nas jest inny i należy podchodzić do każdego problemu indywidualnie. Ja już na sobie przerobiłem wiele idealnych zaleceń i żadne się nie sprawdziło. Dopiero jak zacząłem midifikowac te idealne zalecenia pod "siebie" zaczęły się pozytywne reakcje.
@irenemoscey63272 жыл бұрын
Jerzy Zięba był pierwszym który nauczył nas jak ważne są są suplementy diety! Mnie nauczył jak działa VC I jestem mu dozgonnie wdzięczna
@PanMasito2 жыл бұрын
Niech mu ziemia lekką będzie. Mi też zmienił bezpowrotnie myślenie.
@2711darkus2 жыл бұрын
Propagator propagator pseudo nauki. Biznesmen. Znachor pozywany przez pacjentów. Leczy witamina D i temu podobnymi bzdurami.
@matildemuller26292 жыл бұрын
@@PanMasito, kto zmarl ???!! Pan Jerzy Zieba cieszy sie bardzo dobrym zdrowiem .
@matildemuller26292 жыл бұрын
@@2711darkus, o Kim jest mowa ?!
@Iris-ke4lv2 жыл бұрын
@@2711darkus Szerzysz same kłamstwa "ja dzamba" Wstydź się.
@wadzial.2747 Жыл бұрын
Świetny wykład 👍wdziecznosci❤ głodówki,głodówki i jeszcze raz głodówki! Choćby 1 dzien w tygodniu😊 Pozdrawiam wszystkich🤗
@mariamatuszczak86732 жыл бұрын
Niski ukłon Panie Grzegorzu za te materiały proedukacyjne! wiem, jak mało wiem?! Proszę o dalszy ciąg wiedzy w pigułce .Pozdrawiam Panów serdecznie!
@TermiBlack852 жыл бұрын
Genialna pigułka zdrowotnej wiedzy! Świetny i mega kluczowy temat, komentarz dla zasięgu i lecę oglądać dalej!
@piotrk81822 жыл бұрын
Suplementy dobrej jakości oczywiście tak. Ale w pierwszej kolejności, i uważam to za najważniejsze, to zadbanie o oczyszczenie się z pasożytów, grzybów, pierwotniaków, a jednocześnie uniemożliwienie zbyt łatwego łapania takich infekcji pasożytniczych poprzez wyregulowanie organizmu i zmianę nawyków, gdyż ich obecność często jest wynikiem zanieczyszczeń w naszym organizmie. To jak zarobaczeni są ludzie jest szokujące, ale przeraża to, że nie są tego świadomi gdyż medycyna nie jest w stanie wykryć takich infekcji, a lekarze na których jestem niebywale cięty ignorują to zagadnienie. Zanieczyszczenia jakie generują pasożyty powodują, że do pewnego stopnia ciało człowieka jest w stanie to wydalać ale, no właśnie, do pewnego momentu. I zaczynają się problemy, często kierujące do nowotworów, raka, dysfunkcji organów, wątroby, trzustki, jelit itd. Wszelkiego rodzaju przywry, nicienie, lamblie itd. itp. Sporo tego jest. Kolejna sprawa to potworne zanieczyszczenie metalami ciężkimi, bisfenolami, pierwiastkami, które blokują procesy zachodzące w ciele, pierwiastki wypierające chociażby jod z organizmu. Babcie i dziadkowie nie byli narażeni na taką ilość toksycznych substancji chociażby z tworzyw sztucznych, powłok stosowanych w gastronomii, chlorki, fluorki. Babcie i dziadkowie jedli prosto, a obecnie jesteśmy zalani wodospadem cukrów. Spójrzcie jak wyglądają spotkania rodzinne, jak wygląda to co jest na stole i to co i jak ludzie jedzą. Na dzień dobry kawa z plackiem, zazwyczaj przesłodzonym, następnie jakiś kawałek mięsa z sałatką, chlebem ze sklepu, za chwilę jakiś słodki owoc typu winogrona no i oczywiście co chwilę jakiś alkohol. To co dzieje się z organizmem to jest tortura dla niego. Nawyki żywieniowe są karygodne. Jestem zwolennikiem biorezonansów, bo tylko ten sposób jest w stanie nam pokazać nasze obciążenia, oczywiście jak ze wszystkim, sprowadza się to do podejścia osoby obsługującej, jej wiedzy, doświadczenia. Ale przez te kilkanaście ostatnich lat tylko tą metodą dało się namierzyć szereg obciążeń, które nie wychodziły przy konwencjonalnych badaniach. Dlaczego poza granicami naszego kraju te rozwiązania są ze swobodą stosowane a u nas nadal uważa się, że to szarlataneria. Tak, właśnie tak, jesteśmy cholernie zacofani, to co ze swobodą i skutecznością jest stosowane w innych krajach u nas jest owiane jakimiś mitami bo biznes opychania ludziom farmaceutyków musi się kręcić.
@paolokowalski84952 жыл бұрын
Dobrze prawisz, najpierw pasowałoby posprzątać...
@piotrk81822 жыл бұрын
Dodam jeszcze, że ja osobiście nie polecam Swansona, bo nie lubię gdy jakiś producent nagminnie dodaje antyzbrylacze, wypełniacze, dwutlenek tytanu, to jest dla mnie dyskwalifikacja. Warto jednak zwracać uwagę na to co dany suplement zawiera, jaką formę, jakie wypełniacze bo szkoda wydawać pieniądze bez sensu. Dotyczy to wielu producentów.
@tomeksiwek43312 жыл бұрын
A pan z jakiej firmy by mi polecił Wit D3 i Wit C?
@adapodolska4193 ай бұрын
na przykład taka dżdżownica może wejść podczas snu człowieka przez usta i potem krąży, krąży po ciele, raz to tu to tam. i co z tym zrobić, jedyną metodę skuteczną zna doktór grzybek
@MrWyborowo2 жыл бұрын
Uwielbiam odcinki z panem Ryszardem. Sam jestem mocno w temacie suplementów i też testuję, robię badania itd. Trzeba to robić z głową ale samemu można się dokształcić w tym temacie, który nie jest prosty. Dziękuję za poruszenie pyłku pszczelego, muszę to sprawdzić bo szczerze to mam dość różnorakich suplementów skoro można mieć w jednym większość witamin.
@arturwisniewski5012 жыл бұрын
Dzień dobry, bardzo proszę o więcej nagrań z panem Ryszardem. pozdrawiam serdecznie.
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Postaramy się 🙂 pozdrawiamy 🤗
@adapodolska4193 ай бұрын
ja również, nie mam już komedii do oglądania a tu super i za free. dzięki
@krystynadyszkant305 ай бұрын
Życzę wszystkim ludziom zdrowia, szczęścia i dużo radości.
@dawidtr92982 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za kolejny wywiad. Moja świadomość w temacie zdrowia obudził Pan Jerzy Zięba, i to dzięki niemu zacząłem szukać wiedzy dalej. Teraz zakupiłem książki Pana Ryszarda i dalej poszerzam wiedzę. Również jestem zdania,że suementacje należy ostrożnie stosować,bo każdy z nas jest inny i niekoniecznie moje dawki będą ok dla kogoś innego. Tak samo jak inne dawki może potrzebować mężczyzna i kobieta. Jedno co wiem to duże dawki bardzo pomagają. Już wielokrotnie się przekonałem. Pozdrawiam
@adapodolska4194 ай бұрын
Jerzy Zięba podobno trafił do zakładu zamkniętego dla wariatów, ale to nic, teraz jest lepszy autorytet - doktór grzebuk, tzn. nie do końca doktór, bo tylko kursant, ale ten kurs jest wartościowy jak studia medyczne, trwał prawie tydzień. teraz grzebuk wam nakaże co macie brać i jeść, ale za darmo nie ma, więc szykować kase.
@mirkanowa65162 жыл бұрын
Super wiedzą, super Gość, Grzegorz prosimy o więcej...z Tym Panem! Bardzo dziękuję ❤
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Postaramy się 🙂 pozdrawiam
@mirkanowa65162 жыл бұрын
Grzegorz jesteś wspaniałą, pozytywna osobą, zapraszasz cudownych gości, bardzo cenię również Kasię Szewczyk, pozdrawiam cały zespół bardzo serdecznie, Mirka Ostajewska
@elektricus2 жыл бұрын
Świetny merytoryczny wywiad. Książkę zakupiłem już parę miesięcy temu, ale i tak fajnie posłuchać autora :) Bardzo ciekawy temat urządzeń do pomiarów witamin i minerałów. Niestety akustycznie nie rozumiem nazwy urządzenia. Byłbym wdzięczny za podanie tej nazwy w komentarzu. Pozdrowienia
@j.t25482 жыл бұрын
Skromny Pan. Ja znam wielu którzy potrafia dobierać suplementację i dietę na podstawie wyników krwi i wyciągać ludzi z "chronicznych" z chorób. Niemniej jednak madrze mowi, zgadzam sie.
@krzysztof75412 жыл бұрын
Darmowym, skutecznym i bezpiecznym sposobem na poprawę zdrowia jest stosowanie głodówki okresowej. Polecam, można zacząć od jutra.
@onaon72652 жыл бұрын
Do glodowki trzeba sie przygotowac
@krzysztof75412 жыл бұрын
@@onaon7265 Chodzi mi bardziej o godziny w jakich je się jedzenie codziennie. Czyli np pierwszy posiłek o 12, ostatni o 19. Do takiej nie trzeba przygotowania. Oczywiście to jedna z wielu rzeczy jaką warto się zainteresować w temacie zdrowia
@adapodolska4193 ай бұрын
polecana jest głodówka 60-dniowa, o której zresztą jest mowa w biblii świętej.
@mariola99292 жыл бұрын
Dziękuję za cenny przekaz. Wszystkiego dobrego życzę.
@sylwiaorlinska68462 жыл бұрын
Witam, czy można prosić o konkretną nazwę urządzenia , którym można sprawdzić poziom witamin i minerałów w organizmie ?
@marzenakolberg2298 Жыл бұрын
Też bym chciała się dowiedzieć które to urządzenie
@michakalinowski4145 Жыл бұрын
Miernik poziomu witamin i minerałów w organizmie
@grzegorzossowiecki1037 Жыл бұрын
Takie badania można wykonać tylko w specjalistycznym laboratorium, po pobraniu krwi. Pakiety sprzedawane na rynku to szalbierstwo.
@rad95129 күн бұрын
analizator kwantowy składu ciała, o to chodziło kóry nie wiem
@magdalenaporaj65192 жыл бұрын
W dużym skrócie: kocham panów mózgi: wiedzę, logikę i chęć przekazania tej cennej wiedzy. Dziękuję i proszę o więcej. Każde spotkanie zobaczyłam i wysłuchałam trzy razy i nadal jestem głodna wiedzy. Tak jak powiedziałeś p.Grzegorzu: „wiem ze nic nie wiem”.. -POPROSZĘ O WIĘCEJ! Pozostaje z szacunkiem. Pozdrawiam. P.S. Książki oczywiście zakupione.
@elaskarb3207Ай бұрын
Wiedza Pana Ryszarda Imponujaca Za co Bardzo Dziekuje Pozdrawiam Serdeczmie Panow👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
@DLU_Boss2 жыл бұрын
Dziękuję. To bardzo ciekawy temat jak również Twoja twórczość w uświadamianiu ludzkości. Fajnie gdybyś poruszył temat zmuszania do szczepień obowiązkowych dzieci przez nakładanie ogromnych kar przez Sanepid oraz jak ten problem rozwiązać. Pozdrawiam serdecznie.
@kasiab6991Ай бұрын
❤bardzo dziekuje za ten wywiad. Na pewno zaczne pic pyłek pszczeli. To kolejna madra rada, którą wciele w zycie👍
@daniel_13492 жыл бұрын
Fajnie Grzegorz że zaiwestowałeś w wiedzę o zdrowiu doskonały krok A Gość klasa Mam nadzieje że się nie zatrzymacie i pójdziecie dalej,dobrze że Jesteście 😊👍🧠💪
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy Danielu za miłe słowa 🙂 pozdrawiamy
@daniel_13492 жыл бұрын
@@GrzegorzKusz Tylko pozytywne bodźce się liczą dla ludzi twórczych a sygnały pobudzenia dla ludzi poza tą drogą aby wstali i ruszyli Powodzenia w dalszej misji twórczej 🙂
@usiaj35942 жыл бұрын
Świetny odcinek ,w sumie to jak każdy ,uwielbiam takie tematy,to jest mój świat ,w moim otoczeniu mało z kim można na takie rzeczy porozmawiać ,większosć ludzi mysli że tabletka z apteki wyleczy każde ich dolegliwości ,a ja jak opowiadam o witaminach ,ziołolecznictwie,jodze czy biorezonansie to patrzą jak na kosmitę😱😁. Czekam na dalsze odcinki Pozdrowionka 💪👍🏻
@krysiakowalczyk12722 жыл бұрын
Super wykład Jak zwykle interesujące i pouczające Dla każdego nie ten sam lek co dla mnie Z przyjemnością będę czekać na dalsze ciekawostki medyczne
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy 🙂 pozdrawiamy 🙂
@ritala26922 жыл бұрын
Już jak byłam dzieckiem dwadzieścia kilka lat temu moja pani doktór pediatra w Pl zalecała suplementy, był to min Kelp. Ojciec Grande ( z zakonu Bonifratròw) także, sprowadzał min z Japoni Spirulinę w tabletkach ale taką prawdziwą i czystą. Za mojego dzieciństwa byli mądrzy lekarze i zielarze, tylko trzeba było szukać, dotrzeć do źródła...
@adapodolska4193 ай бұрын
Ojciec Rio Grande nie może się mylić, należy zachować posłuszeństwo według jego wytycznych bożych.
@malgoskako4232 жыл бұрын
Kupilam taki stock witamin, jakbym miala przez rok w bunkrze siedziec 😂Musze sie absolutnie uspokoic w tym temacie 😁Ale faktem jest, ze jak nagle jestem chora czy oslabiona, to zawsze wiem co robic, mam pod reka i trwa to 3 dni. A jesli chodzi o moj must have, to nie biore pylku, ale propolis, to jest moj antybiotyk, innych nie bralam od 15 lat. Pomysle o pylku 😊
@ewakitrys44302 жыл бұрын
A ja robie Dobie post I wszystko Mihai najpier reklama lekiw a twraz sztucznych vitamin ....organizm basz nie przyswoi duzo z tych sztucznych vitamin
@Jolazen2 ай бұрын
Mam to samo😂 sklep zaczyna się robić z zapasów. Mogłaby pani napisać jak przyjmuje propolis? W kapsułkach czy w postaci płynnej?
@katarzynatrojanowska83372 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał, dziękuję 🙏 Dopełnieniem tematu dbania o zdrowie byłby odcinek o tematyce bakterii jelitowych. Jestem wdzięczna za ten odcinek oraz kolejne z tematyką zdrowotną 🙂🙂🙂
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂 zapraszamy na kolejny wywiad :)
@dorotakosinska70262 жыл бұрын
Mam wrażenie że p.Ryszard mówi tak, żeby nic nie powiedzieć ( np jak dobierać suplementy - które z którymi ) pozdrawiam panie Grzegorzu
@gassmonkey54082 жыл бұрын
Nawet pozwoliłem sobie go znaleźć znalazłem adres w Calgary w Canadzie, ostatnie zdjęcia z przed 3 dni zwykły dom jak każdy a miała to być siedziba firmy albo coś
@Mateuszfcb72 жыл бұрын
Chce byś kupiła książkę - tam wszystkiego się dowiesz
@agnieszkajaszkiewicz7692 жыл бұрын
Pani Doroto, czy on wie? Napewno nie brac jednoczesnie B12 I vit. C, odstep rano/wieczor.
@szpulc2 жыл бұрын
O, widzę że ktoś myśli
@adapodolska4194 ай бұрын
aby powiedział, musisz wykonać rytuał dawania pieniędzy. nie bój nic, to bezpieczny rytuał. dajesz mu ksiorke, on ją bierze natomiast. potem rytual zależy już od woli bożej.
@bozenaspodek32078 ай бұрын
Dziękuję za świetny program 💪
@blondynka9252 жыл бұрын
Uwielbiam ten kanał, cieszę się że się przyciągnęliśmy. Cenne informacje, goście rozmawiający na każdy interesujący mnie temat. Gdyby były tutaj jeszcze medytacje i tematyka gór😅 to oglądałabym wyłączenie ten kanał. Bardzo dziękuję za wasza pracę. ❤ Wierzę, że kanał w niedługim czasie będzie miał ponad mln subskrybentów ☺
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂zapraszamy na kolejny wywiad 🤗
@Maka-Breska2 жыл бұрын
Wszystko fajnie z tym pyłkiem ,tylko poławiacze pyłku są czasami okrutne dla pszczół. Otwory są tak wąskie ,że czasem może urwać nogę, bądź skrzydło. Ja polecam miód pitny , też cudownie działa 🤗
@kinga23232 жыл бұрын
świetny odcinek. chętnie bym posłuchała o chorobach związanych z hormonami, jelitami czy stanem psychicznym dzisiejszych czasów
@jakublipowicz2 жыл бұрын
Pan Ryszard wspomniał o badaniu biorezonansem. Sam korzystam z tego rodzaju badań wraz z innymi członkami mojej rodziny i szczerze mówiąc, czasami mam wątpliwości co do wiarygodności tego badania, jak i terapii leczniczej. Proszę o zadanie pytania o sensowność i wiarygodność powyższego badania. Z góry dziękuję.
@annabujdo9034 Жыл бұрын
W " Farmakologia dla lekarzy" jest napisane że można przyjmować 10uj na kg masy ciała, szkoda że większość lekarzy tego nie wie. Pozdrawiam i dziękuję za dawkę wiedzy
@elzbieta67372 жыл бұрын
Super odcinek, kolejny z Panem Grzebykiem,miło się tego Pana słucha (o wartości przekazu nie wspomnę, bo to jasne) dziękuję Panu za trafny wybór rozmówców :) pozdrawiam
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂 pozdrawiamy
@adapodolska4194 ай бұрын
@@GrzegorzKusz jeśli można prosić to pozdrów swojego gościa kursanta ryszarda znanego jako doktór, bo ma wydrukowany dyplomem czcionką COMIC SANS, i wpisali mu tam że teraz już posiadł mądrość doktorską w sprawach wszystkich, ale tak naprawde to kursant bo to było tam pare dni kursu z wyświetlaniem prezentacji powerpoint. myśle że z takim wykształceniem kursant jest gotowy pisać encyklopedie zdrowia i nakazać wam wszystkim szurom co robić. musicie się podporządkować, i szykować forse dla doktóra
@iwonabulat29262 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za zaproszenie tego wspaniałego naturopaty jakim jest dr Ryszard Grzebyk. Dziękuję Mu też za to, że podkreślił znaczenie naturalnego pyłku kwiatowego, który ma taki bogaty skład.
@adapodolska4193 ай бұрын
to nie żaden doktor, bo zrobił kurs taki jak na prawo jazdy, ale jest człowiekiem bogobojnym i posiadającym wiedzę na temat każdy, więc pouczy i udzieli dorady ludziom, którzy potrzebują wiedzy jak to sie mówi "na chłopski rozum", a takiej wiedzy posiadł ogrom niezbadany.
@mariuszgorniak47822 жыл бұрын
Panie Grzegprzu słucham wiele tematów, które Pan porusza. Nie we wszystkich daję info i gratulację, które Pan porusza z uwagi na brak czasu. Ten temat muszę jednak Panu pogratulować, jest super, Pan Ryszard jest genialny i to 3 cześć z Nim prowadzona. Jeszcze raz gratuluję i serdecznie pozdrawiam Was obu i jeszcze Panią Kasię.
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Panie Mariuszu dziękujemy za miłe słowa :) Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam 🙂
@martapieczara12432 жыл бұрын
Grzesiu, świetny gość i temat 😊👍
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękuję 🙂 pozdrawiam 🙂
@tomaszacc45852 жыл бұрын
Lubię tematykę suplementów, pewnie jak wiele osób zainteresowanych swoim zdrowiem. Był czas, kiedy wertowałem Internet doszukując się przeróżnych wiadomości z tego zakresu. Zacząłem się suplementować "z automatu". Po 2 latach doszedłem do wniosku, że to nie ma sensu.Ten gość, pan Ryszard jest według mnie uczciwym człowiekiem i dobrze powiedział, że nie należy się suplementować "dla zasady". Należy obserwować swój organizm i próbować różnych specyfików. Jeśli pomagają to odczujemy ulgę i wówczas jesteśmy na dobrej drodze. Sami musimy starać się obserwować co jest dla nas dobre i jeśli do tego będziemy mieli szczęści to uda nam się trafić w punkt. Na mnie dobrze działa witamina C, gdy ją zażywam mniej boli mnie kręgosłup, mam więcej energii. To jedna z niewielu witamin, których działanie odczułem na własnej skórze. Korzyści z zainteresowania się własnym zdrowiem są też takie, że od kilku lat praktycznie nie chodzę do lekarza. Okazało się, że można bez niego żyć "na co dzień" :)
@geralt79552 жыл бұрын
Jakie to są maszynki do pomiaru brakujących mikroelementów w organizmie? Pomoże ktoś?
@tomaszacc45852 жыл бұрын
@@geralt7955 Chyba nikt. Pan Ryszard tylko wspomniał o takim urządzeniu za kilkaset złotych. Pewnie coś mu się coś pomyliło. Są skanery do diagnostyki ludzkiego ciała ale to nieco inne pieniądze :) Zresztą po co kupować krowę, żeby napić się mleka. Można wykonać takie badanie jak ktoś to uznaje.
@Jolazen6 ай бұрын
Dlaczego pań uznał po 2 latach że nie ma sensu się suplementować? Nie widział pan żadnych zmian.
@beatapegen88232 жыл бұрын
Super wywiad. Mieszkam w Stanach w okolicach Chicago i korzystam z tego typu rezonansem. Polecam. 😊
@monikalis82032 жыл бұрын
Wartościowy materiał. Ja sama borykam się z niedoczynnością tarczycy i również przeprowadzałam "eksperymenty" - przez 2 miesiące stosowałam co drugi dzień dawkę wit. D3 25 tys jednostek. Czułam się dobrze, w końcu nie czułam się ospała i lepiej się wysypiałam. Kiedy przy wizycie u endokrynologia powiedziałam o stosowanej dawce, Pani doktor oświadczyła, że oszalałam i nakazała brać taką dawkę wyłącznie max raz w tygodniu. Oczywiście możecie się domyślić jakie było moje postępowanie ;)
@grzegorzo4795 Жыл бұрын
Witam, ja ciągle eksperymentuje z witaminami i minerałami. Podpowiedź, że niezwykle ważny jest potas, bez niego będzie problem z magnezem i witaminą D3, bóle wszelkiej maści również często wynikają z jego niedoboru. D3 można brać 25tys.dziennie, tyle podobno organizm przyswaja dziennie będąc na słońcu latem, więc żaden problem. Dla kobiet jod jest jak d3, myślę że jego Pani najbardziej brakuje i stąd kłopoty z tarczycą. Musi Pani poeksperymentować. Ja używa płyn Lugola, bo jest tam jod z jodkiem potasu - najlepsza kombinacja. Oczywiście zawsze najlepiej zacząć z małymi dawkami. Pozdrawiam
@lukaniu7779 Жыл бұрын
@@grzegorzo4795 potas z suplementu czy pożywienia?
@ewasmolak8473 Жыл бұрын
@@grzegorzo4795a ten płyn Lugola pijesz?
@grzegorzo4795 Жыл бұрын
.
@grzegorzo4795 Жыл бұрын
@@lukaniu7779 zawsze lepiej wszystko czerpać z jedzenia, np pulpy pomidorowej, ale gdy akurat nie mam niczego pod ręką, dodaję również z cytrynian potasu lub chlorek potasu, ten drugi używam razem z solą, bo jest lekko gorzki. Mi nie przeszkadza smak gorzki, ale wszystkim z mojego otoczenia tak. To jest najgorsze, że większość ludzi nie chce być zdrowa - słodycz jest dla nich najważniejsza, a to oznacza kłopoty zdrowotne. Sam smak gorzki jest bardzo ważny , bo dzięki niemu wytwarzamy więcej soków żołądkowych. Bez należytego trawienia grozi nam śmierć , bo nie przyswoją się najważniejsze składniki - taki jest związek między zawałem a żołądkiem. W żołądku ma być kwaśno , bo inaczej b12 nie zostanie przyswojona , a to spowoduje zbyt duże stężenie homocysteiny we krwi, której nikt nie bada , lekarz koncentruje się na cholesterolu , to homocysteina powoduje miażdżycę i zawał.
@annakowalewska74502 жыл бұрын
Dzięki panowie ,materiał jak zawsze u Grzegorza sztos Po obejrzeniu po raz kolejny zostałam uświadomiona że idę w dobrą stronę Wit D3 10000 j od lat i z Podkowy wit z Allines ,bardzo dobre i cenowo przystępne Mój lekarz nic nie wie bo mamy odmienne zdanie gdy poruszyłam ten temat i mało brakowało a wystawił by mnie za drzwi Samopoczucie super ,remisja RZS od czterech lat
@EwaKadolph Жыл бұрын
Pozbyła się Pani RZS tylko witamina D3?
@kugar4782 жыл бұрын
Do zobaczenia bez dwóch zdań Panowie 💜 Kaj taka maszyna jest w Polsce????
@tomaszbaradziej2 жыл бұрын
Witam. Czy jest możliwość, żeby Pan doktor w następnym odcinku odniósł się do "preparatów". Co grozi osobom, które je przyjęły?
@adriannawysocka4180 Жыл бұрын
Pan wydaje się konkretny i oświecony w temacie holistycznego podejścia do zdrowia. Super się słucha i fajna wiedza w pigułce. Fajne ze takie tematy są podejmowane 😀👌
@halinapajowska25272 жыл бұрын
Warto posłuchać wielu osób, które maja wiedzę i wybrać dla siebie jak najlepsze produkty. Pozdrawiam.
@adapodolska4194 ай бұрын
ja mam dla ciebie najlepszy produkt, działke na księżycu.
@Stanka.P.2 жыл бұрын
Dziekuje bardzo za super wywiad, bardzo cenne informacje. Małe sprostowanie, Amway nie produkuje suplementów tylko pośredniczy a producentem jest NUTRILITE, dzieki tym suplementom moj organizm dobrze funkcjonuje, polecam i w Polsce i w Anglii. Jeszcze raz dziekuje, pozdrawiam serdecznie.
@polaborys71532 жыл бұрын
Dzięki za odcinki z Panem Ryszardem, super wiedza, podana w bardzo przyjemny i zrozumiały sposób :) pyłek pszczeli sobie leżał zapomniany w szafce, czas go odkurzyć i ponownie wprowadzić do codziennej diety. Czekam na więcej ;)
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Cieszymy się, że się spodobało 🙂 ekstra 🙂
@ulaulala67222 жыл бұрын
Super odcinek. Mega ciekawe informacje. Nagrywajcie dalej koniecznie;)
@GrzegorzKusz2 жыл бұрын
Dziękujemy za miłe słowa 🙂 pozdrawiamy
@bozena.11632 жыл бұрын
W aptece wykupiłam na receptę preparat witaminowy z grupy B. W składzie oprócz wit z grupy B stearynian magnezu i dwutlenek tytanu.Wylądowała koszu kupiłam suplement w sklepie ze zdrową żywnością bez tych trucizn.
@ewaterelak50452 жыл бұрын
Proszę kupić w zdrowej żywności płatki drożdżowwe. 3 łyżki płatków i jest zapotrzebowanie na dzienną dawkę witamin z grupy B. Dobre, zdrowe, naturalne. Polecam
@paolokowalski84952 жыл бұрын
I w Alinessie i Swansonie ten badziew jest w składzie, dlatego nie podoba mi się, że pan doktor pokusił się o polecenie jakichś firm...
@grazynataranek91172 жыл бұрын
@@ewaterelak5045 czy w płatkach drożdżowych jest witamina B12?
@zielonazbombasu92302 жыл бұрын
@@ewaterelak5045 wiem właśnie używam je muszę dokupić bo mi się skończyły
@ewaterelak50452 жыл бұрын
@@grazynataranek9117 Niestety, to jedyna składowa wit z grupy B, której brak w tych płatkach. Ale powiem na własnym przykładzie. Mięsa nie jem od 10 lat, nabiału od 6 i wit.B12 mam w normie, a jej nie suplementuję. Na temat tej witaminy jest wiele filmików w sieci. Jest dużo kontrowersji, faktów i mitów. Ja wiem że wielkie larum wokół B12 napędza głównie przemysł ............. i .............. a wiadomo że chodzi o kasę.
@proudlymadeinpoland2 жыл бұрын
Trochę Pan się myli. Moja Mama dorastała w latach 50/60 i w szkole otrzymywano obowiązkowo tran. Ja urodziłam się w 80 r. i od wczesnego dzieciństwa pamiętam, że rodzice przywiązywali duża wagę do podawania nam witamin, mikroelementów . Wraz z końcem PRL dostęp do witamin był sukcesywnie ograniczany, większość można było dostać tylko na receptę, w latach 90tych zaczęto straszyć zaś nowotworami skóry wynikającym z ekspozycji na słońce ( czym chciano pozbawic nas naturalnej wit. D).
@michalm3202 жыл бұрын
Bardzo lubię słuchać Pana Ryszarda. Proszę o więcej :)
@sabinapochopien1175Ай бұрын
Fantastyczny wykład serdecznie dziękuję 👍❤️❤️🌹🌹🍀🌞
@mirosawgowacki18202 жыл бұрын
Super odcinek i mega ważne informacje. Ponawiam jednak pytanie jednej z komentujących a mianowicie... jak nazywa się dostępne na naszym rynku urządzenie do badania poziomu minerałów i witamin? Wspaniale byłoby też wiedzieć gdzie można skorzystać z rezonansu po którym pan doktor zweryfikował pogląd na temat kolagenu...?
@halinawozniak9147Ай бұрын
Panie Doktorze, dziękuję za przekaz tak ogromnej wiedzy. Pozdrawiam
@justynazmuda43392 жыл бұрын
Moglabym sluchac tego Pana godzinami. Dziekuje!!!!!!
@BOOA2 жыл бұрын
Uszanowanko Grzesiu kolejny ciekawy odcinek z Ryszardem. Ciekaw jestem co Ryszard na temat diety ketogenicznej, jestem ponad 2 lata i niezażywam żadnych supli i czuje się super. Dzięki za to co robicie. Pozdrawiam
@radekbushcraft2 жыл бұрын
Najlepszy kanał z najlepszymi gośćmi 👌 Pan Ryszard robi wspaniałą robotę 👏
@fozytyw. Жыл бұрын
Dziękuję! Mnóstwo pożytecznej wiedzy, choć akurat te suplementy, które były polecane nie sprawdziły się u mnie. Diabeł tkwi w szczegółach w tym przypadku w otoczce kapsułki.
@KuWolnosci012 жыл бұрын
Moja prośba o poruszenie tematu zatok i przewlekłych ich zapaleń, dziś to zmora a w aptece chemia na ściekanie lub przeciwbólowe, pozdrawiam 💪
@magorzatabudrewicz53332 жыл бұрын
Kamilson M, odszukaj filmiki J. Zięby. Ja inhalowałam się woda+jod i płakałam sobie zatoki woda+woda utleniona do tego VD i VC. Pozdrawiam, pomogło mi
@aldonamajewska-x9d2 жыл бұрын
raczej lepiej brac D3 codzinnie mniejsze dawki, niz raz na miesiac wieksza. Ludzie boja sie przedawkowac witaminy a maja ich braki, ale nie boja sie lekow i trucizn chemicznych, biora garsciami
@TheHacon212 жыл бұрын
Ile jednostek bierze pani dziennie D3? Pozdrawiam
@aldonamajewska-x9d2 жыл бұрын
@@TheHacon21 roznie biore, 20 000 , wiecej, mniej, mam to w plynie wiec pije codziennie troche
@sylwias59152 жыл бұрын
@@aldonamajewska-x9d To ja analogicznie, ok 20 000 dziennie w płynie, ale to też czasami zdarza mi się zapomnieć :)
@TheHacon212 жыл бұрын
Słyszałem że podobno przy brani większej ilości D3 trzeba stosować również k2 mk7, aby nie zniszczyć sobie wątroby? Nie wiem na ile to prawda.
@sylwias59152 жыл бұрын
@@TheHacon21 Też tak czytałam i słyszałam i tak robię, generalnie biorę zestaw D3, A+E, K2mk7, B. :)
@e-wa74002 жыл бұрын
Dziekuje za to piekne spotkanie
@krzysztofstudnicki2292 жыл бұрын
Prosimy o wywiad gdzie Pan Ryszard poda książki o tematyce zdrowotnej ktore warto przeczytać!:)
@martawysocka42922 жыл бұрын
Super odcinek ! Wiele wartościowych informacji 👍. Prośba o przygotowanie odcinka o tarczycy, jak wyregulować nie biorąc hormonów. Dziś był fajny początek. Ale myślę że taki typowo "tarczycowy" odcinek przydałby się.
@krystynakruczek2687 Жыл бұрын
Przyłączam się do prośby.
@zofiabrudnowska65312 жыл бұрын
Panowie szacun za to co robicie Pozdrawiam
@magdalenakaczmarek27232 жыл бұрын
Brawo za ostatnie zdanie człowiek który się uczy zmieniają zdanie 👍