Moc děkuji za skvělou přednášku pane Podolský. Absolvoval jsem ČVUT FEL v roce 1988 a Teorii elmag pole jsme měli jako samostatný předmět, ale v takovýchto souvislostech jsme to bohužel neměli prezentováno...
@irenenilsskog41045 ай бұрын
😊
@irenenilsskog41045 ай бұрын
😊😊
@irenenilsskog41045 ай бұрын
😊😊
@irenenilsskog41045 ай бұрын
😊😊😊😊😊😊
@adamstast Жыл бұрын
Skvělá přednáška. Děkuji.
@ElElisa-i8u3 ай бұрын
Perfektní po všech stránkách..😊😊😊👌👌👌
@kubalabus88513 жыл бұрын
Dekuji
@kamilberanek47036 ай бұрын
zázrak vědy a tehniky 😀
@PesFilipes Жыл бұрын
HEZKÝ VEČER.
@oldplum2790 Жыл бұрын
Nádhera.
@AlenaKohutova6 ай бұрын
Super
@habanmighaban16092 жыл бұрын
Opet jsem o neco chytrejsi :).
@trolaktralala405 Жыл бұрын
2:56:50 ... vědci držely basu ...to už nikdy ničim nenapraví..
@DomcaRicny Жыл бұрын
Nazdar
@michaeledgarhorsky113910 ай бұрын
❤❤❤❤ 2024 ❤❤❤❤
9 ай бұрын
Jsme moc rádi, že má toto skvělé představení Jiřího Podolského diváky i v letošním roce. 🙂
@DrZaius-vr7to3 жыл бұрын
Výborná přednáška s nádherně rozohněnou diskusí na konci. Snad jen k té diskusi - bylo by možné sehnat nějakého odborníka na patřičné téma a udělat přednášku o obnovitelných zdrojích energie (hlavně fotovoltaika a větrné zdroje) včetně možností uložení energie (vodík, baterie, ...) a energetických nákladech výroby a likvidace komponent?
@vitezslavskorpik7463 жыл бұрын
Tak možné by to asi bylo. Ale čemu přesně byste dával přednost? Napadá mne že by mohl mluvit třeba fyzik, který se specialuzuje na fotovoltaiku, někdo z technických univerzit o výrobě a technických věcech kolem toho, odborník na energetiku, ekolog či biolog o vlivech na okolní prostředí a jistě by se našly i další odbornosti.
@DrZaius-vr7to3 жыл бұрын
@@vitezslavskorpik746 Klidně by to mohlo být i několik přednášek několika odborníků, aby se to probralo z různých stran. Pro začátek bych asi navrhoval někoho z technických univerzit, kdo se zabývá třeba praktickou fotovoltaikou v celku (včetně současných forem ukládání energie).
@michaeledgarhorsky1139 Жыл бұрын
❤❤❤
@drahomiralunackova4795 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@trolaktralala405 Жыл бұрын
3:04:40 ... vyrábějí je v Číně to sou jednaapůl voltový baterky ...
@32bits-of-a-bus593 жыл бұрын
Prednaska skvela, jako vzdy, ale ten povrchni zaver vubec neodpovida Vasemu jindy preciznimu a daty podlozenemu projevu. Sice s Vami souhlasim s nazorem na vetrne elektrarny a tim, ze resenim je jaderna energetika (s uzavrenym palivovym cyklem pomoci rychlych reaktoru nebo pozdeji fuze), ale fotovoltaticke panely na budovach bych nezatracoval, protoze by mohly zvysovat odolnost civilizace proti katastrofam. Pokud by byla sit navrzena rozumneji (zatim neni), tak by tyto panely bylo mozne v pripade vypadku velkych zdroju nebo poskozeni dalkovych vedeni vysokeho napeti pouzit pro napajeni mistni kriticke infrastruktury jako jsou vodarny, cisticky opadnich vod, BTS stanice pro mobilni telefony apod. a take k omezenemu sviceni v domacnostech a chodu lednicek. Ohledne elektroaut uz byla vase reakce vylozene emocionalni. Pominu nespravny udaj o napeti clanku (maji 3.8V az 4.2V podle pouzite chemie, nikoliv 1.5V) a prejdu rovnou Vasemu nekritickemu nazoru na vodik. Vubec jste nevzal v uvahu celkovou ucinnost (oproti bateriim) a fakt, ze mnoho nabijejicich se vozu by mohlo vyrovnavat vykyvy zatizeni site (pokud by se to zaridilo tak, aby se nekolikrat za sekundu dozvedeli, jakym vykonem maji nabijet). To by stabilizovalo prenosovou sit a umoznilo elektrarnam setrvavat pobliz pracovniho bodu, kdy maji nejvetsi ucinnost. Podle meho nazoru v osobni automobilove doprave uz H2 oproti bateriim prohral, coz ukaze nastupujici generace elektromobilu, napr. Ioniq 5. A to navzdory stedrym dotacim na vyzkum od ropnych spolecnosti, ktere v tom patrne vidi prilezitost jak vypadat ekologicky a zaroven dovytezit co jeste vytezit lze, protoze tusi, ze H2 vyrobeny parni reformaci methanu bude jeste dlouho levnejsi nez H2 vyrobeny elektrolyzou vody (a spravne predpokladaji, ze ekologicka hnuti se postaraji o to aby nevznikly vysokoteplotni jaderne zdroje, ktere by mohly H2 vyrabet tepelnym rozkladem vody). Hezky a nezaujate a s odkazy na zdroje je to popsano napriklad zde: notebookblog.cz/ostatni/auta/nestastna-historie-bateriovych-elektroaut/ Vcetne historie, jak tyto spolecnosti uz dvakrat zastavily nastup bateriovych elektroaut a jak se to napotreti nepovedlo. Nebyt tohoto zasahu, tak jsme bateriovymi auty mohli jezdit uz nejmene 30 let.
@vitezslavskorpik7463 жыл бұрын
Jestli si opravdu myslíte, že pan Podolský si tuto diskuzi přečte, obavám se, že se mýlíte. Pokud chcete aby si váš postoj přečetl, napsal bych mu být vámi mail.
@7alken Жыл бұрын
@@vitezslavskorpik746 škoda jeho času a nervů na analýzu progresivně nacistických utopických myšlenek nějakého digitálního giganta
@DomcaRicny Жыл бұрын
Cus
@trolaktralala405 Жыл бұрын
Plácání
@gulogulo5269 Жыл бұрын
Přednáška super, ale.... to zesumováni a slepá víra ve vakcínu ???? no... hold nikdo není odborník ve všem. :-D
@jirikala7802 Жыл бұрын
A vy jste odborník v čem? Protože pokud nejste expert v imunologii, proč jste odmítal věřit expertům co říkali že vakcíny jsou záchranou? Nehledě na to že COVID je už dávno mrtvé téma.
@jakubjandourek2822 Жыл бұрын
@@jirikala7802 A ani v jazyce ne. :-)
Жыл бұрын
Jak víte, že je ta víra slepá a že ji pan Podolský nemá ověřenou argumenty?
@daliborluptak97117 ай бұрын
Viera a dôvera vo vakcíny... a to všeobecne vo vakcíny ako také, je nielenže slepá, ale je to doslova viera temného stredoveku, ak nejaký existoval v tom zmysle - šarlatánstvo a slepá cesta v medicíne.@
@janaanderson7 ай бұрын
@@jirikala7802víra ve vakcíny😅 Covid zemřel a s ním spousta podvedených. Díky tomu, že lidé odevzdali vlastní odpovědnost. Společnost se rozděluje, abychom si nepřekáželi v životech. Někdo má radši peníze, než svědomí. Ego odpadne od božího řádu a už nebude otravovat svobodu. Maucta
@7alken Жыл бұрын
mno, tak rozhodně nikoho nezachrání nacistická overfascinace scientologií ... cheers;
@michaljon19633 жыл бұрын
Díky :) pěkný přednes
@marktarabik5739 Жыл бұрын
oničom
@vitezslavskorpik746 Жыл бұрын
O panu Clerku Maxwellovi.
@cahobcahob Жыл бұрын
hrozny uvod 30minut zbytocnych reci, vobec 3 h prednaska je trochu mrhanim casu posluchacov. Idem pocuvat dalej.
@vitezslavskorpik746 Жыл бұрын
A nemáte tam právě proto časové značky, abyste věděl kdy konci úvod a začíná přednáška? Máte, že? Takže na co si stěžujete? A tříhodinová přednáška je úplně v pohodě.
@TK-bk5tr Жыл бұрын
můžete poslat odkaz na nějakou relevantní přednášku ze Slovenska, nebo tu jen táratě?