Як генеративний штучний інтелект змінив науковий світ? Вчені-халтурщики використовують GPT?

  Рет қаралды 12,785

ScienceUA

ScienceUA

Күн бұрын

Пікірлер: 93
@Vic-Ukraine
@Vic-Ukraine 10 ай бұрын
Думаю, що ви правильно робите, що підвищуєте свою ефективність з ШІ. Вірю, що і надалі будете відповідальні й обережні в цьому
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Дякуємо! Звичайно ми постараємося максимально добримуватися етичних норм використання LLM.
@obessa67
@obessa67 10 ай бұрын
Такий незвичайний світ нас оточує і захоплює. Подяка автору.
@VlaD-Hadomsky
@VlaD-Hadomsky 10 ай бұрын
Дякую за відео! Повністю погоджуюсь з авторами каналу. Щодо світової системи публікації наукових статей. На мою думку, дійсно краще щоб науковці більше зосереджувалися на якості досліджень ніж на їх кількості. Мав досвід написання деякої документації для оформлення нової компанії (в тому числі і статуту фірми). За допомогою ШІ робота зайняла приблизно пів дня, замість тижня. При чому ШІ зробив все миттєво, більшу частину часу я просто редагував текст. Тому для роботи з бюрократією дуже зручно.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Для цього треба змінити систему винагороди. В українських реаліях цим почав займатися Фонд Національних Досліджень, що перед тим як давати грант на держзамовлення звертає увагу на реальний індекс Хірша за скопувськими публікаціями, а не на надуті "хірши" публікаціями в укр-журналах, що індексуються виключно в Україні і опублікувати там можна ледь не будь-що.
@СергійПотурай-ш6о
@СергійПотурай-ш6о 10 ай бұрын
Підняте питання дуже актуане, цікаво шляхи вирішення.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Для відповіді доведеться робити ціле нове відео. Але загалом шлях вирішення прозвучав - змінити парадигму і переорієнтуватися з кількості на якість.
@ВладСкиба-ф6м
@ВладСкиба-ф6м 10 ай бұрын
Як завжди все цікаво та корисно знати Хай квітне Український ютуб ❤❤❤❤
@andreydanilchuk8343
@andreydanilchuk8343 10 ай бұрын
З повагою та найкращими побажаннями до вас колего
@Vic-Ukraine
@Vic-Ukraine 10 ай бұрын
Я використовую ШІ для створення ілюстрацій для моїх презентацій, але це щось просте типу на слайд з планом де написано що перерва на каву о 12:00 - українка перед ноутом з кавою - нічого, що може ввести в оману
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
У Вас найраціональніший підхід - використовувати інструмент для тих завдань, для яких його придумали. І саме з такими примітивними задачами він швидко і успішно справляється. Успіхів!)
@ОлегМельник-т2е
@ОлегМельник-т2е 10 ай бұрын
Зараз навчаюся і постійно спостерігаю, як люди використовують ШІ для нарисання робіт різного рівня. І це буквально треш. Якийсь постер через нього зробити можна не складну тему, а от написати хорошу доповідь чи мале якесь дослідження типу курсову абсолютно не реально. Вбиває лише те, що це абсолютно нікого не зупиняє. Дебільність семінарів та доповідей вийшла на новий рівень. Десь щотижня доходить до того, що хтось розповідає, а інші тупо ржуть з тої шизи, яку йому написав ші, а він не вичитав. А якість роботи загалом це окрема тема. Ви вважаєте це конспіроогічною теорією, як я бачу, але це тупо факт, що чат гпт зацензурували. В грудні 2022 він спокійно викорнував більшість завдань, а зараз ти щоразу впираєшся в стіну цензури. "Я лише бот, я не буду цього робити" або взаглі блокає розмову за порушення принципів без причини. Логіка і послідовність в діалозі взагалі зникла. Будь-які завдання забуває вже за кілька фраз.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Нууу, цензура загалом є, інколи брєдова, але щоб четвертий прямо відмовлявся щось звичне робити - такого не зустрічав. А на рахунок забування інструкцій - це його робота як регресивної моделі, необхідно його довчати.
@НадяДанько-ь6ь
@НадяДанько-ь6ь 10 ай бұрын
Доволі цікаве та актуальне відео. Які способи або засоби можете порадити для викриття штучного інтелекту?
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
В першу чергу читати і розуміти, що написано. Якщо у Вас буде натренований зір на статтях, що були написані до релізу LLM з вільним доступом (до 2022-го десь), то ви відчуєте різницю. + Ілюстрації, з ними простіше: DALLE не знає про існування фізики чи про існування письма. Дуже комічно наприклад те, що хоч GPT знає як імітувати мовлення, він не знає як виглядають літери, бо в ньому нема абстрактного мислення. Ви помітите порушення законів фізики або логіки в підписах. А якщо навіть в ілюстраціях сильні проколи - не варто і розраховувати на те, що письмо в документі буде якісніше.
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 10 ай бұрын
@@ScienceUAofficial Але із часом воно навчиться і цього. :)
@Prost0leg
@Prost0leg 10 ай бұрын
Щиро Вам Дякую за Вашу якісну роботу. ✌️❤️🇺🇦
@Vic-Ukraine
@Vic-Ukraine 10 ай бұрын
Виконання всього що підвищує ефективність - правильно, але в кожного інструменту є межі де його використання доцільне. Важливо повсякчас про це пам'ятати.
@dasha.ivanova
@dasha.ivanova 10 ай бұрын
Дуже цікава інформація подана у відео! Дякую за вашу працю! 🔥🔥🔥
@Альтаир3000
@Альтаир3000 10 ай бұрын
ШІ це новий інструмент, і як і все нове буде використовуватись скрізь, поки не знайде собі місця. Я пам'ятаю, коли писав диплом, була вимога писати від руки. Так, 21 століття, а я по "зебрі" друкованими літерами пишу диплом. Чому? А щоб не копіювали одне в одного, така була логіка ВНЗ. Гадаю, ШІ можна використовувати будь де, головне, що за це має відповідати людина. Власне, яке кому діло, хто робив опис дослідження? Я, мої асистенти чи ШІ? Відповідаю що це я. І так, за всі "косяки" також, без огляду на ШІ. Моя робота - моя відповідальність. А далі, далі буде еволюція, щось відпаде, щось наросте. У цікаві часи ми живемо.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Часи завжди цікаві. Наші з історичної перспективи просто здаються динамічнішими. Але це не доконаний факт, цілком ймовірно це ілюзія і зміни в 17 ст. чи навіть 14-у людьми сприймалися так само). А чим давніше - тим менше фактів/менше подій/тим більше враження, що людство сиділо на місці)
@andreberezovskiy
@andreberezovskiy 10 ай бұрын
Дякую Вам за як завжди дужже файне, цікавенне, корисне та пізнавальне відео!!!
@master_sergik
@master_sergik 10 ай бұрын
6:26 тут і в більшості людей буде погано з логікою) 😅
@Volodymyr_GlaVy
@Volodymyr_GlaVy 10 ай бұрын
Дуже, надзвичайно цікава історія з дісером у Південно-Східній Азії. Тамтешня культура поваги до старших, і не тільки за віком, а й за вагою у суспільстві, змусила місцевих вчених пропустити відвертий фейк. І тепер питання: а чого тоді взагалі варта та їх наукова діяльність? Жевріє й відповідь на інше, чому так хирляво представлена наука Китаю у світовому вимірі, мізерно, як на таку могутню державу?
@UserUser-kz4fq
@UserUser-kz4fq 10 ай бұрын
Якщо в заголовку чітко вказано "згенеровано штучним інтелектом", то най буде, але якщо це видається ніби людина це зробила, то тоді це погано й неправильно.
@Pavlo43
@Pavlo43 10 ай бұрын
Ви звертаєте увагу на те, що ШІ робить граматичні і лексичні помилки. Але ж головна проблема не розкрита - тексти ШІ не мають жодної наукової цінності. Він генерує просто компіляцію з текстів пошукових систем. По факту - просто продвинута версія гуглу. Він корисний тільки для найпростіших поясненнь чи задач. Задачи трохи вищі за шкільний рівень - він видає або маячню, або просто не може відповісти на питання, видаючи банальні тексти в стилі "ваш КО". Про наукові проблеми мови взагалі не йде.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Але значна частина наукових робіт і є перехресним аналізом чи компіляцією попередніх досліджень. В цьому і суть. Окрім того змоделюємо ситуацію: у Вас отримані нові експериментальні дані, Вам потрібно їх описати. Теоретично ви можете "згодувати" ЖПТ свої дані, щоб він їх описав і порівняв із існуючими. Те, що при цьому він допустить помилки - це ймовірно, але завдання він виконає.
@Pavlo43
@Pavlo43 10 ай бұрын
​@@ScienceUAofficial Ну добре, ШІ це інструмент, і він звичайно має деяку область застосування. Це нормально. Але справжня проблема в тому, що він буде використовуватись не протсто для аналізу даніх, а я для генарціі тах самих даних (або теорій, або пояснень і так далі). І тоді ми замість науки отримаємо потік маячні (насправді, є відчуття що воно вже давно так і є, і навіть без ШІ). От цікаво, що писав автор тієї статті за пацюком? Це теж був аналіз експерементальних даних? Будемо відвертими, знайдеться багато "британських вчених" які просто будуть штампувати статті, *повністю* сгенерованих ШІ, я які можуть замінити справжню науку. І це головна проблема.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
@algol36 замінити вони науку не зможуть, але розмити - вже це відбувається. Тому це відео і з'явилося. На рахунок пацюка, навряд вони навіть спробують тепер опублікувати своє" дослідження ", бо тавро вже стоїть і якщо десь вони зробили "мілкі помилки" їх манускрипт завернуть.
@ОлегМельник-т2е
@ОлегМельник-т2е 10 ай бұрын
Те, що ви написали - функціонал жеміні або барду (і то не зовсім). Чат гпт той же працює більш глибоко та адекватно.
@Pavlo43
@Pavlo43 10 ай бұрын
​@@ОлегМельник-т2е Ні, я маю на увазі саме ChatGPT 3.5 з яким я іноді працюю. Моє особисте враження - він туповатий. Але питання зовсім не в цьому. Навіть якщо чатботи стануть на порядки розумнішими, ви вважаете що тоді вони можуть писати наукові статті? Зверніть увагу, чатботи - це не інтелект, це імітація інтелекту. І навіть точніше - імітація розумного тексту. Якщо ви почитаєте як працює gpt, то зрозуміло, що це просто прогностична модель, яка в буквальному сенсі прогнозує верогідність наступного слова в реченні. Так, модель величезна, так, там є деякі спеціфічні механізми. Але це навіть близько не інетелект. Там його просто немає. І тепер уявимо недалеке майбутнє. Ви заходите на вікіпедію - там статті сгенеровані ботом. Дивитесь підручник - він згенерованим ботом. Відкриваєте новини - вони всі сгенеровані ботом (разом з картинками і відео). В якись момент ми просто перестанемо відрізняти реальність від сгенерованого світу, який є просто видуманою імітаціею. Ось це проблема. І вона, здаєьться, невідворотня.
@PaulRivne
@PaulRivne 10 ай бұрын
Дякуємо Збройним Силам України за захист від окупантів!
@TopTrandLife
@TopTrandLife 10 ай бұрын
Мені подобається наочна демонстрація помилок😊
@chelol208
@chelol208 10 ай бұрын
Найважливіше зробити відео як штучний інтелект використовуют для генерації або опрацювання теорій або технологій. Чи взагалі таким займаються вчені? І де хоча б одне відео про це?
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Для опрацювання нових теорій і технологій жпт не використовується - це неможливо. Він може тільки переписувати по аналогії, але не писати. В україномовному сегменті толкового відео по темі нема, тому взагалі вийшло це.
@NeutrinoForever
@NeutrinoForever 10 ай бұрын
У ші досі є проблеми з числами та величинами.
@olegmakarikhin
@olegmakarikhin 10 ай бұрын
Тому що language-інструмент, для чисел є інші, від калькуляторів, sage, до wolfram alpha
@putinisakiller8093
@putinisakiller8093 10 ай бұрын
А з чим не має проблем? :)
@Ольга-ъ9ы8и
@Ольга-ъ9ы8и 9 ай бұрын
Ооо, дякую за такий канал и відео на український мові 💙💛
@ThreeStihii
@ThreeStihii 10 ай бұрын
Недавно писали няні рекомендацію за допомогою чат джіпіті. Бо не зразу знайшли слова зоб описати її роботу з дитиною ) П.С. Роботою і няні і аі-помічника задоволені.
@tarasdemchuk9759
@tarasdemchuk9759 10 ай бұрын
Хвилинка душніли: Не випАдок, а вИпадок. Не девЕсти, а довестИ (це стосується і всіх решта слів по типу: везти, нести, та їх похідних)
@VyvirkaSira
@VyvirkaSira 9 ай бұрын
Додам ще: рукОпис, а не рУкопис.
@andriisukhariev
@andriisukhariev 10 ай бұрын
дякую. топ
@СергійБойчук-э3у
@СергійБойчук-э3у 10 ай бұрын
Може потрібно зробити щоб ші архівував всі свої відповіді, після чого можна буде легко порівняти текст з базою відповідей ші.???
@mylittledrone
@mylittledrone 10 ай бұрын
Що таке текст? Спосіб передачі інформації. Яким саме чином буде написаний текст - за допомогою руки і ручки на папері, олівцем на асфальті, викладений деревами SOS на безлюдному острові, чи згенерований за допомогою llm моделі - це не має значення, якщо інформація дійшла до свого адреса у тому виді у якому планувалось.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Має! Чат-бот тексту не бачить взагалі, він токени складає, а вже вони декодуються в тексто-подібну інформацію))
@mylittledrone
@mylittledrone 10 ай бұрын
@@ScienceUAofficial якщо адресат отримав інформацію котра була написана не на листочку ручкою, а за допомогою llm моделі, то яка різниця адресату? *написано на листочку ручкою* Почалась війна. *написано llm моделлю* Почалась війна. То ж яка різниця для отримувача яким саме чином була написана інформація і чи розуміє ту інформацію той хто її написав
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Йому різниця в тому, що інформація прибуде в спотвореному вигляді. Жпт не цитує, він генерує за аналогією "щось схоже".
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Ми ж не спілкуємося двома словами.
@mylittledrone
@mylittledrone 10 ай бұрын
@@ScienceUAofficial поміть, у першому повідомленні я написав що інформацію отримають у тому вигляді, яки задовольняє відправника. Тобто відправник згенерував, прочитав, йому сподобалось і він відправив це отримувачу. Яка різниця яким чином написана та інформація, якщо відправник її заакцептив?
@OlegSwan
@OlegSwan 10 ай бұрын
Жевріє надія, що людство хочаб ШІ встигне залишити до самознищення.
@Кнстн
@Кнстн 10 ай бұрын
Оминайте вас ракети 🤗
@jevhenofficial
@jevhenofficial 10 ай бұрын
Наука давно стала ремеслом, а не ходженням туди, що важко пояснити сучасними теоріями. Тому це є проявом кризи науки. Тобто проявом реальної її суті зараз.
@vitalikdobudenb
@vitalikdobudenb 10 ай бұрын
Чим більше ми покладатимемось на штучний інтелект тим швидше він перевершить наш
@СвітланаПотурай-о5о
@СвітланаПотурай-о5о 10 ай бұрын
Цікаво, актуально
@lanas2934
@lanas2934 9 ай бұрын
Цей чат змінить світ до нівпізнаваності. Буде розділення, до чату і після, як нова ера, це лише початок
@olenaa7026
@olenaa7026 10 ай бұрын
Класний канал. Але наче чогось не вистачає. Динаміки може. Може забагато термінів. Втрачається увага швидко(
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Над динамічністю працюємо, а от на рахунок уваги це лише частково від авторів залежить 😏 В будь-якому разі не все одразу)
@Aleks_Apanfil
@Aleks_Apanfil 10 ай бұрын
👍👍👍
@DennisApanasenko
@DennisApanasenko 10 ай бұрын
дати правильний запит для ші теж треба вміти
@артембондаренко-д2ч
@артембондаренко-д2ч 9 ай бұрын
гадаю від такого діалогу едвін габбл би здурів)
@lestom100
@lestom100 10 ай бұрын
4:00 про літературу - це жах.
@ЄвгенПритула
@ЄвгенПритула 10 ай бұрын
Спершу ШІ мав деякі запрограмовані упередження що до астрофізики, але практичні задачі нижчого рівня розв'язував доки не входив до упередженнь. Згодом йому і ті задачі заборонили розв'язувати через загрозу "загальноприйняті маячні" тому, як "науковець" - він ГМО забите антинауковими протоколами.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Вже уявляю перелік заборон LLM: расизм, сексизм, ейджизм, тощо і в кінці переліку "Відкривати правду про відсутність великого вибуху" Не здається, що це чергова маячня з вашого боку?
@ЄвгенПритула
@ЄвгенПритула 10 ай бұрын
@@ScienceUAofficial це колективна маячня з вашого боку. Абсолютна відсутність критичної думки і відсутня здатність до елементарних розрахунків, тільки колгоспний крик з впевненістю, що такі самі підтримають криком. Якщо ніц не розумієте в фізиці - то навіщо коментуєте той напрямок?
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Важко говорити про "колективну маячню", якщо людей, що володіють знаннями про наукові парадигми по відношенню до населення Землі абсолютна меншість. Вам так не здається?) Як нам впевнитися, що Ви долучені до кола людей, що "розумієте в фізиці"?
@ЄвгенПритула
@ЄвгенПритула 10 ай бұрын
@@ScienceUAofficialще про кількість релігійних людей не забудьте згадати, до яких належать офіційні недонауковці. А, те, хто з нас розбирається у фізиці - легко вирішується розв'язанням першої реальної задачі з фізики.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
У Вас є приклад "реальної" задачі, яку Ви розв'язали, а "недонауковці" не змогли?
@МихайлоДуда-и9ъ
@МихайлоДуда-и9ъ 10 ай бұрын
Штучний інтелект змусить людину перестати думати взагалі.
@nazarv1693
@nazarv1693 10 ай бұрын
Люди як завжди: Казали вирішують біологічні проблеми, створили біологічну зброю. Казали технології покращать життя, це зробило війни більш масштабні. Казали ШІ допоможе нам, а получився ще спосіб обману один одного. Тепер ідіотів стане ще більше, а їх можливості ще небезпечніші.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Все так) Нові знання - нова загроза і можливості. Це давня тенденція, але просто зупинити маховик теж не вихід.
@nazarv1693
@nazarv1693 10 ай бұрын
І цей маховик називається "людина". ШІ це його оберт в подорожі кудись. ШІ насправді підвищують ціну здібних людей, бо знайти когось хто зробить свою роботу не по шаблону, буде значно дорожче.
@19chief53
@19chief53 10 ай бұрын
👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@AC-1001
@AC-1001 10 ай бұрын
Сучасний ШІ, нажаль, це програма з імітацією інтелекту.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Цього ніхто не приховує
@XFtechnology
@XFtechnology 10 ай бұрын
Хто не знав але Україна привернула увагу до OpenAI
@ГригорійВасилець-х5к
@ГригорійВасилець-х5к 10 ай бұрын
Задача жпт - генерировать слова. Честно сказано - языковая модель. И он прекрасно генерирует слова! Но какую же охинею по сути выдумывает!.. Неиссякаемый источник альтернативных вселенных.
@ГригорійВасилець-х5к
@ГригорійВасилець-х5к 10 ай бұрын
Вибачайте за коментар вище. Мій кишеньковий ШІ не тією мовою патякає. Більше не дозволю йому вештатись рунетом.
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
😁
@Syoss1989
@Syoss1989 10 ай бұрын
Ви вірите в Бога?
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Welcome back!
@SporeAmanita
@SporeAmanita 10 ай бұрын
не можеш побороти - очолюй!
@ScienceUAofficial
@ScienceUAofficial 10 ай бұрын
Ця теза буквально прозвучала у відео) Контролювати такі технології як ЖПТ, принаймні на даний момент, неможливо.
Что-что Мурсдей говорит? 💭 #симбочка #симба #мурсдей
00:19
Quilt Challenge, No Skills, Just Luck#Funnyfamily #Partygames #Funny
00:32
Family Games Media
Рет қаралды 55 МЛН
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 56 МЛН