Ki volt Albert Einstein? (relativitás, téridő, fekete lyuk,) - Ki volt Ő? #1

  Рет қаралды 91,548

Tanulom Magam

Tanulom Magam

Күн бұрын

Пікірлер: 342
@tanulommagam
@tanulommagam 2 жыл бұрын
Többen jeleztétek, hogy 3:18-nál a bal oldali képen nem Einstein látható, hanem Hitler gyerekkorában és tényleg így van a Google képkereső megszívatott és konkrétan az volt a kép neve, hogy "Einstein as a baby". Bár erre mondhatjátok, hogy én vagyok a béna, hogy nem ismertem fel, és van benne valami bár nem diktátorok babaképeinek nézegetésével szoktam tölteni a szabadidőmet. :D Persze az is lehet, hogy a háttérhatalmak embere vagyok és egy ilyen tudatalatti üzenettel próbáltalak titeket a Hold sötét oldalán tevékenykedő holdnácik táborához csatlakoztatni, ki tudja. Lényeg a lényeg, hogy tényleg elcseszerintettem és az a baba tényleg nem Einstein, az érettségin ne miattam bukjatok meg, mert összekeveritek, úgyhogy sorry és köszi!
@laszloblue3611
@laszloblue3611 2 жыл бұрын
Mind2 aranyos baba volt. Én sem vettem észre.
@tamaskasza5838
@tamaskasza5838 2 жыл бұрын
@@laszloblue3611 csak az egyik baba
@tabithacorsica
@tabithacorsica 2 жыл бұрын
@@tamaskasza5838 babaként még mit tett egyik és másik? semmi
@tamaskasza5838
@tamaskasza5838 2 жыл бұрын
@@tabithacorsica miről beszélsz? XD
@laszloblue3611
@laszloblue3611 2 жыл бұрын
@@tamaskasza5838 Úgy érti, nem lehetett különbséget tetti a 2 baba, vagy cseperedő gyerek közt. Mind2 tehetséges volt a maga korában, és megtalálta az életcélját.
@anabell.777
@anabell.777 2 жыл бұрын
Nekem nagyon tetszett ez a videó, úgyhogy jöhetnek az ilyen témák. 😊 Stephen Hawking is lesz? Én örülnék neki 😁
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
Stephen Hawking 😍😍
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
@Pepe F 😂😂😂
@szakacsdenes4520
@szakacsdenes4520 2 жыл бұрын
Igazad van, a legtöbb tinit tényleg nem érdekli, de én 14 éves vagyok és az Idő rövid történetét olvasom.
@szakacsdenes4520
@szakacsdenes4520 2 жыл бұрын
Én is örülnék egy Stephen Hawking témának!
@TudasBazis_
@TudasBazis_ 2 жыл бұрын
@Pepe F Én 15 éves vagyok, és nem rég olvastam ki az idő rövid története című könyvét, bár tény, ami tény, tényleg nem sokat értettem meg belőle, de így is szerintem borzasztó izgalmas.
@tamasvarga2217
@tamasvarga2217 2 жыл бұрын
Szia Attis! Szívesen látnék még ilyen tartalmat. A következő ember lehetne Teller Ede.
@Jalraxe
@Jalraxe 2 жыл бұрын
Érdekes téma, jó a sorozat alapötlete. Én személy szerint szívesen megnéznék hasonló videókat Leonardo da Vinciről, Nicola Tesláról, Sir David Attenborough-ról és Arnold Schwarzeneggerről.
@HUNCSA1
@HUNCSA1 2 жыл бұрын
Sir David Attenborough nézd meg a doksi filmjeit. Arnold Schwarzeneggerről nézd meg a róla készült filmet
@mizan2461
@mizan2461 2 жыл бұрын
Stephen Hawking témánál maradva, vagy akár Nikolas Tesla életéről is hallanák személyesen történeteket :D
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
*Nikola Tesla
@mizan2461
@mizan2461 2 жыл бұрын
@@nati7976 elnézést. Köszi, hogy szóltál
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
@@mizan2461 nincs mit 😉
@janosuhrin8839
@janosuhrin8839 2 жыл бұрын
Plusz egy támogatás a javaslatra. Tesla
@88szisz
@88szisz 2 жыл бұрын
Plusz: egyes szám első személy feltételes mód mindig -nék.
@TudasBazis_
@TudasBazis_ 2 жыл бұрын
Nekem nagyon tetszik ez az új formátum. Én szívesen néznék még ilyet Newton-ról és Arisztotelész-ről. És azt hozzátenném Albert Einsteinhez, hogy gyermekkorában szociális készségei nem voltak túl kiemelkedőek, és amikor először látta kishugát, Mariat, akkor azt hitte, hogy egy csodálatos játékot kapott, és szó szerint azt mondta, hogy ,,De hát hol vannak a kerekei?"😁
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
Newton bár kimondottan kellemetlen ember volt a tudományban viszont zseni
@eilinenadela
@eilinenadela 2 жыл бұрын
Klassz lett! Marie Curie nevét dobnám be, hogy a női tudósok is szerepelhesselnek. Apró érdekesség/szőrszálhasogatás: Einstein neve helyesen kiejtve [ájnstájn] 😊
@editfarkas4915
@editfarkas4915 2 жыл бұрын
Ein (ájn) Stein (stájn) = egy kő Ja, stimmt! 🙃
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
Deutsch Bitte 😂😂
@zsuzsagelencser3502
@zsuzsagelencser3502 2 жыл бұрын
Igazad van ☺️ Marie Curie fontos személy, igazi mérföldkő a női tudósok közt. 👏👍
@kodobocorsolya
@kodobocorsolya 2 жыл бұрын
+1 szavazat Marie Curie-re és a Curie házaspárra :))
@kristofkolonovics5748
@kristofkolonovics5748 2 жыл бұрын
Kiváló lett, szívesen megnéznék egy videót Gandhiról
@anikocsonka6920
@anikocsonka6920 2 жыл бұрын
Szerintem ez az eddigi legjobb projekt ötleted. Így emelt fizika érettségi előtt külön jól jött!
@zsuzsagelencser3502
@zsuzsagelencser3502 2 жыл бұрын
Sok sikert az emelt szintű fizikához 👍👏🙏💟🍀
@anikocsonka6920
@anikocsonka6920 2 жыл бұрын
Nagyon köszönöm, kedves vagy!
@Pepejke
@Pepejke 2 жыл бұрын
Szia! MAGYAR tudósok, annyian vannak mint égen a csillag, és nagyon érdekes dolgokkal foglalkoztak! :) Budó Ágoston, Szent-Györgyi Albert pl. két hasonlóan hosszú videót eredményezne :)
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 жыл бұрын
Ilyen tudós volt Fülöp Lénárd, aki Nobel díjas volt. Einstein ellopta egy Fülőp Lénárd kutatási eredményei és azt a magáéként publikálta. Ezért kapott Nobel díjat.
@TudasBazis_
@TudasBazis_ 2 жыл бұрын
@@jozsefkovacs6343 Einstein valóban felhasználta Philipp Lenard (magyar születésű volt, de világéletében németnek vallotta magát) fényelektromos hatásról szóló kutatását a saját kvantumelméletéhez, de nem lopta el. Ugyebár a fényelektromos hatás az az, amikor egy fém felületét érő fénysugár hatására a fémből elektronok lökődnek ki. És Lenard csak azt figyelte meg, hogy amikor a fény frekvenciáját növelte, a kibocsátott elektronok egyre nagyobb energiával lökődtek ki. Viszont amikor a fény intenzitását növelte, akkor logikus lett volna, hogy az elektronok nagyobb energiával lökődnek ki, de habár több elektron lökődött ki, azoknak nem lett nagyobb energiája. Ami pedig nem volt magyarázható az akkor domináns fény hullámelméletével. A fénykvantum-elmélethez pedig Einstein ezt, és még Max Planck munkáját is felhasználta, aki pedig 1900-ban felállított egy egyenletet, ami a feketetest-sugártás mögötti jelenséget vizsgálta, és valamelyest a fény hullámelméletét támasztotta alá. Einstein Lenard megfigyeléseire alkalmazta Planck levezetését, és az abból adódó Planck-állandót. És ezzel megszületett az az elmélet, hogy a fénynek hullám-, illetve részecske természete is van. Szóval Einstein habár felhasználta Lenard munkáját, de Planck matematikai képletének legalább akkora jelentősége volt, és Einstein csak ezt a kettőt tudta sikeresen összeegyeztetni, amiért megérdemelte a Nobel-díjat. Bár Attis is megmondta a videóban, hogy valójában nem ezért kapta, csak erre hivatkozva, de ez is megérdemelte volna külön, mint ahogy az összes 1905-ös elmélete. 😉😌
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 жыл бұрын
@@TudasBazis_ 1970 - ben csillagászok megmérték több galaxisban - a galaxis középpontjához legközelebb lévő és legtávolabb lévő - csillagok mozgási ( keringési) sebességét. Ézt azt találták, hogy a sebességük ugyanannyi. Tehát méréssel kiderült, hogy se a newtoni, se az einsteini gravitációs elmélet nem felel meg a valóságnak. Ennek ellenére a mai napig tanítják ezeket. Az 1905 - ös elméletében Einsteint teljesen félremagyarázta a valóségot. Amit ugyebár Lorenz képletét ellopva és matematikailag variálva tette. Einstein életében sose végzett el egy kisérletet, hogy a mérésről már ne is beszéljünk. Ő csak agyalgott. Az impulzusnak egy anyagi közegben való véges terjedési sebességét félreértelmezve beszél távolságrövidülésről, időrövidülésről és tömegnövekedésről. Mert amit fénysebességnek mondunk, az nem egy foton sebessége, hanem a foton közegben való impulzus terjedési sebessége. Vagy az elektron sebessége az elektronkötegben, vagy a hang sebessége levegőben való impulzus terjedési sebessége.
@TudasBazis_
@TudasBazis_ 2 жыл бұрын
@@jozsefkovacs6343 Én az 1970-es mérésekről nem hallottam. De ha megtörtént, akkor is a newtoni gravitációs elmélet tényleg nem felel meg, mert aszerint a távoli objektumoknak lassabban kéne keringenie. De Einstein szerint a gravitáció nem más, mint a téridő görbülete, és minél nehezebb egy test, annál nagyobb görbületet kelt. Tehát e szerint a közelség is számít, de főleg a csillagok súlyától függ a gyorsaságuk. A fénykvantum-elméletében nem magyarázta félre a valóságot, 1919-ben Robert Millikan kísérletileg is bizonyította. És Einstein valóban soha nem végzett el kísérletet, ő mindig jobban szerette az elméleti részét, ennek ellenére ő majdnem mindig forradalmi, és helyes állításokat tett. -Bár abban az időben mondjuk elég nehéz lett volna bizonyítani egy relativitáselméletet.- (Valószínűleg egyébként főleg azért hagyatkozott az elméletre, és nem a gyakorlati kísérletre, mert a zürichi műszaki főiskolán egyszer sikerült felrobbantania a fizikalabort, és össze kellett varrni a kezét). Gondolom a távolságrövidülés, időrövidülés, és tömegnövekedés alatt a speciális relativitáselméletre gondolsz. És itt nem értelmezte félre az impulzus terjedési sebességét. Ő itt arról beszél, hogy nem létezik "abszolút", csak "egymáshoz viszonyított" idő. Például képzeld el, hogy a peronon állsz, és becsap egy-egy villám a peron két egymástól távoli pontjába. Legyenek mondjuk A és B. Te pedig azt látod, hogy a két villám pontosan ugyanakkor csap be, mert a kettő között állsz félúton. Majd jön egy vonat az A becsapási helye felől, amin ül egy ember. Mivel a vonat folyamatosan távolodik az A ponttól, és közeledik a B felé, ezért a B fénye hamarabb érkezik el hozzá, mint az A fénye (mert ugye a fény sebessége állandó, ez nem kérdés, tudományos tény), tehát joggal mondhatja, hogy a B történt hamarabb, noha te úgy láttad, hogy egyszerre csaptak be. Tehát itt sincs "abszolút idő", mert nem ugyanakkor láttátok a kettő eseményt, vagyis vagyis a vonaton ülő személynek valóban rövidült az idő is, meg a fény által megtett távolság is.
@jozsefkovacs6343
@jozsefkovacs6343 2 жыл бұрын
@@TudasBazis_ Se idő , se tér nincs. Ezek mind az emberi elme által kitalált segégfogalmak. Arról már nrm is beszélve, hogy sem a térnek, sem az időnek nincs anyagi szerkezete, melyet görbíteni lehet. Valójában csak az anyag és annak mozgása ( mozgási energiája ) létezik. Az 1970 - es mérésről mindent megtudhátsz, ha a keresőben rákeresel a sötét anyagra és energiára.Itt minden pontosan le van írva. Ki végezte el a méréseket, mikor, stb. Ez a döbbenetes, hogy erről a 70 éves dologról semmi tudomásod sincsen. Az egyes részecskék impulzusának a terjedési sebessége a saját közegében véges. Tehát - mondhatjuk úgy - hogy információ késés van két egymástól távoli hely között. De ebből nem következik se időlelassúlás, se méretcsökkenés.Mert attól, hogy a levél a posta terjesztési sebességével érkezik meg hozzánk, még nem következik az, hogy az idő lelassúlt. Állandó töltés ( pozitív és negytív) sincs, sőt töltés sincsen. Ez is kitaláció. Ami effektusokat ad, az az anyag ( elektron) motgási energiája. Sőt a világegyetemben nincs se negytív, se pozitív. Ez csak az emberek által kitalált matematikában van. Ahol létezik a semminél( a nulla) végtelenűl semmibb is. Holott a világegyetemben csak a van és a nincs létezik. Mint ahogy a "fény" se nem hulám, se nem elektromos, se nem mágneses. Mindössze egy tetrarészecske. Ezek csak Maxwell kitalációi. Az emberek által kitalált matematikával a világegyetem nem érthető meg és nem modellezhető. Mellesleg Planck - aki 10 évig agyalt a képletén - is csak egy matematikai megoldást adott, aminek semmi köze a valósághoz.
@viktoriairo
@viktoriairo 2 жыл бұрын
Szia Attis! Nagyon jó lett a videó és az új sorozat ötlete is szuper 🙂 Hugonnai Vilmáról és Szofja Kovalevszkajáról is szívesen látnék videót hasonló stílusban.
@emesekurucsai2578
@emesekurucsai2578 2 жыл бұрын
Nagyon tetszett! Örülnék még ilyen videóknak! Teslára én is kíváncsi lennék! Esetleg Virginia Apgar?
@szilvi5618
@szilvi5618 2 жыл бұрын
Szia! Nagyon klassz volt a videó. Elsőre magyarokat mondanék, akikről szívesen néznék meg még videót. Pl. a Polgár lányok és az ő sakk karrierjük, Rubik Ernő, Teller Ede, Semmelweis Ignác. Külföldiek közül Madame Curie is érdekel, de pl az is egy érdekes téma, hogy Edison gyárában milyen tudósok dolgoztak. Szintén nagyon érdekes téma (és talán ezzel kellett volna kezdenem) a tervezett elavulás elmélete, és az az izzócső, amit feltaláltak és vagy 100 évig égett hibátlan működéssel. De nyilván nem éri meg senkinek sem hosszan működő elektronikai eszközöket gyártani, mert akkor mindenki megvenne egy hűtőt pl és még az unokája is azt használhatná.
@szabinaczellar6267
@szabinaczellar6267 2 жыл бұрын
Egy perc alatt vége lett a videónak annyira jó volt 😁😍
@zovatkovacs9630
@zovatkovacs9630 2 жыл бұрын
Albert Einsteint egyszer megkérdezték hogy milyen érzés a világ legokosabb emberének lenni. Csak mosolygott és azt mondta:"Nem tudom, kérdezzék meg Nikola Teslát."
@gyorgybaranka1184
@gyorgybaranka1184 2 жыл бұрын
Úgy tudom, hogy nincs forrás, ami megerősítené, hogy ez elhangzott.
@zovatkovacs9630
@zovatkovacs9630 2 жыл бұрын
@@gyorgybaranka1184 Hát az lehet, de ha igen, akkor az elég menő. 😏
@boglarkaormandi4723
@boglarkaormandi4723 Жыл бұрын
Ezekről az emberekről jut eszembe mindig, hogy aki igazán tud valamit, az tudja mennyi mindent nem tud még!😊
@Philadelphia7777
@Philadelphia7777 2 жыл бұрын
Neumann Jánosról szívesen néznék videót. 🙂
@ramim.4405
@ramim.4405 2 жыл бұрын
Még több ilyen tartalmat! 😊
@sempaidave6241
@sempaidave6241 2 жыл бұрын
teoretikusan: Ha lenne időképem + elegendő tudásom mindenképp visszamennék meghallgatni egy szakmai beszélgetést Neuman/Feyman/Eistein között. Minden tiszteletem az emberi szellemi munka isteneinek. Köszi a videót!
@kaainazeredeti2728
@kaainazeredeti2728 2 жыл бұрын
"Ha egy nagyon szép hölgyel beszélgetsz egy órán keresztül az egy percnek fog tűnni, ha egy percre rá teszed a kezedet egy forró kályhára az egy órának fog tűnni, ez a relativitás." Albert Einstein
@zsuzsagelencser3502
@zsuzsagelencser3502 2 жыл бұрын
Köszönet a híres emberek riportos/ önéletrajzos videó sorozatért. Mindenképp csinálj/ csináljatok sorozatot 😃💟👏🙏
@Vid.186
@Vid.186 2 жыл бұрын
Szuper videó volt Atus, jöhet még sok-sok hasonló! 😉👍
@susanneternovsky646
@susanneternovsky646 Жыл бұрын
Van film Einstein felesegerol . O is tudos volt. Erdemes megnezni.
@evakovacsnegyertyas3400
@evakovacsnegyertyas3400 2 жыл бұрын
Szia Attis! Fantasztikusak a videóid, szórakoztatóan tudod edukálni az embereket, ezt a hangot megtalálni pedig csak kevesen képesek 😁 Nagyon szívesen néznék videókat híres nőkről is, akár tudósokról, vagy más területen kiemelkedő nőkről, mert róluk sajna nagyon kevés infó van, az iskolában sem beszélnek róluk, pedig inspiráció lehetne a fiatal lányoknak. Csak így tovább ☺️
@hudumannaia
@hudumannaia 2 жыл бұрын
Jöhet Tesla :) zseni volt
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
Ja Teslát én is bírom 😉
@milkahungary
@milkahungary 2 жыл бұрын
Űrkutatás magyarul csatorna is csinált róla videót. Mindenképp ajánlom.
@noemibanyar
@noemibanyar 2 жыл бұрын
Nagyon jó lett a videó. Lehetne egy rész da Vinci-ről.
@Kox006
@Kox006 2 жыл бұрын
Vicces, hogy pont most kezdtük el venni fizikából a relativitás elméletet. 🤣 Legalább nem füzetből kell megtanulnom a dolgokat. Köszi Attis 😂
@triffasSr
@triffasSr 2 жыл бұрын
Köszönjük!
@tanulommagam
@tanulommagam 2 жыл бұрын
Nagyon köszönöm a támogatást! 😍
@AleuBaskerville
@AleuBaskerville 2 жыл бұрын
Ez egy érdekes sorozatnak ígérkezik! Bárki is lesz a következő, szerintem mind szívesen várjuk!
@mirella4688
@mirella4688 2 жыл бұрын
Arkhimédész-ről is megnéznék egy ilyen videot, egyébként zseniális lett, mint mindig.🤩❤️
@Peter-lu4oe
@Peter-lu4oe 2 жыл бұрын
Informatív kis videó volt, nekem tetszett. Kiváncsi lennék a folytatásra, Nikola Tesla témájú videót szívesen látnék.
@rekasipos4357
@rekasipos4357 2 жыл бұрын
Gratulálok az új sorozathoz. Szívesen hallanék pár emberről. Erdős Pàl, Sós Vera, Bárány Imre, John L. Selfridge, Katona Gyula. Élők közül. Polgár Judit, és családja, Márka Szabolcs és Márka Zsuzsa (fizikusok, Colombia Egyetemen tanítanak, kutatnak, és szerepűk van a Gravítácios Hullámok felfedezésében)
@pilinszkybianka7322
@pilinszkybianka7322 2 жыл бұрын
Nagyon érdekes és hasznos volt ez a videó is. Én szívesen látnék videót pl Salvador Dalíról is :D
@Roli-fe4ek
@Roli-fe4ek Жыл бұрын
És ez a videó sem lenne Einstein nélkül! Köszönöm Einstein! Köszönöm Attis!
@dalmablosz
@dalmablosz 2 жыл бұрын
Nagyon jó videó volt, köszi! Várom az új részeit a sorozatnak 🤩
@angelikaszajkoova1919
@angelikaszajkoova1919 2 жыл бұрын
Szuper lett :-) Nagyon tetszik a sorozat még több ilyet!
@alexveres7339
@alexveres7339 2 жыл бұрын
Nagyon tetszett a videó. Régóta követlek és örülök, hogy rátaláltam a csatornádra. Mostanában láttam sok videót, hogy valami térgörbítéssel akarnak a fény sebességével utazni az űrben (illetve a fény sebességének 1%-ával). Tudnál kérlek arról is videót csinálni?
@farkasdani24
@farkasdani24 2 жыл бұрын
Remek kezdeményezés, nagyon támogatom, hogy további ilyen részek készüljenek majd :)
@viragviky
@viragviky 2 жыл бұрын
Köszönjük a videót! Szívesen néznék David Attenborough-ról illetve Einstein második rész is érdekelne! 😉
@attilabartha5501
@attilabartha5501 2 жыл бұрын
Szuper! Legyen ebből sorozat! --------> Leonardo da Vinci
@montezuma472
@montezuma472 2 жыл бұрын
Mi az abszolút felesleges? Egy fénysebességgel haladó autóra lámpát szerelni.
@vikmam7
@vikmam7 2 жыл бұрын
Az abszolut takarékos ? - ezt a lámpát egy mp.-ig működteted, aztán csak hajtasz a fény után 😀
@imeldatami
@imeldatami 2 жыл бұрын
Azt hittem nem igazan fog erdekelni ez a tema.De meglepo modon,nagyon tetszett 😁 Szupi!!
@materieger9241
@materieger9241 2 жыл бұрын
Azt a tényt kicsit hiányoltam az az információt hogy részt vett az atombomba megalkotásában a 40-es években. Ő volt az egyik fő matematikusa és fizikusa a Manhattan projektnek. Amúgy szuper lett a videó.
@kriswhite1602
@kriswhite1602 2 жыл бұрын
Szia Attis! Szuper otlet ez egy sorozat temajanak. Tobb otletem is lenne hozza (bar feltetelezem, ezek kozul sok felmerult Benned is): - hires magyarok - hires kortars magyarok - hires nők (ezek kozul kiemelnem Maria Montessorit - mivel kislanyom szuletese kapcsan "erdekelt" vagyok gyerekneveles temaban, es raakadva a Montessori-szemleletre most mindenkit ezzel traktalok :D ) - a hires emberek leszarmazottai, azok sorsa, ill.ma elő rokonaik Koszonom, ha elolvasod! :)
@BartokViktor
@BartokViktor 2 жыл бұрын
Engem is érdekel a téma, és van is benne potenciál ! Szívesen hallanék a többi ismertebb tudós/feltaláló életéről, munkásságáról ( Da Vinci, Tesla és még sokan mások ) és az átlag ember számára kevésbé ismertekről is ( ide nem tudok példát hozni :D ).
@simpleman556
@simpleman556 2 жыл бұрын
Nagyon jó lett, bármikor szívesen nézek ehhez hasonlót :)
@markbiro7257
@markbiro7257 2 жыл бұрын
Csoki! Érdemes lenned konzultálnod valakivel, mivel a kamerád folyamatosan zoomol a kezedre és egyfolytában homályosodik az arcod és egyébként nagyon bírom a videóidat és leginkább az ŰR és a csillagászati dolgokat szeretem tőled :D csak mint építő jellegel írtam, hogy ezt próbáld megoldani esetleg. Egyébként csak így tovább, nagyon hasznos és sok rétegű kutató munkát végzel.
@zsofiaterjek5877
@zsofiaterjek5877 2 жыл бұрын
Nekem nagyon nagyon tetszik ez az uj videosorozat😄 Lehetne a kovetkezo Tesla
@Badri937
@Badri937 2 жыл бұрын
Igen, legyen még!!! Nagyon érdekes. Szívesen hallgatnék ilyen témájú videókat.
@editlippai1159
@editlippai1159 2 жыл бұрын
A gyönyörű matematikusokat se felejtsük ki: Hedy Lamarr.
@hnori5954
@hnori5954 2 жыл бұрын
Omg nekem nagyon tetszene ez a sorozat! Következő videóban Teslara vagy Thomas Edisonra lennék még kíváncsi! 🤩🤩🙂
@viktoriakovacs7264
@viktoriakovacs7264 2 жыл бұрын
Köszönöm ezt a remek, kidolgozott videót, szívesen néznék még hasonlókat. 😊
@zsuzsagelencser3502
@zsuzsagelencser3502 2 жыл бұрын
2:30 Jó a póló 👍😃. És a szöveg másik fele 👏
@pannasorban6374
@pannasorban6374 2 жыл бұрын
Nagyon jó lett ez a videó!😍 Csinálj még sok hasonlót! Engem is érdekelne Stephen Hawking és Nikola Tesla, plusz nagyon jó lenne egy videó az E=m*c2-ről is.
@janosnemenalkovics3835
@janosnemenalkovics3835 2 жыл бұрын
Sziasztok! Egy kérdésem van hozzátok, ám nem tudom, hogy erről az ötletről mit gondoltok, ám mi lenne akkor ha egy-egy ilyen ember bemutatós videóban nem csak 1 hanem mondjuk 3 valamilyen témában összetartozó emberről készűlnének a videók, mert így is jó de ahogy azt Attis mondta ebből a fajta sorozatból minden hónaponként vagy két havonként csak 1 lenne és véleményem szerint (de mondjátok ha nektek nem ez a véleményetek) túl sok olyan ember van akinek az életéről, munkásságáról szívesen látnánk, hallanánk. Ám ti erről mit gondoltok?!
@AMErika-qw9jx
@AMErika-qw9jx 2 жыл бұрын
Ha több ember jutna egy videóba sokkal kevesebbet tudnánk meg róluk, én inkább kivárom mire lassan sorra kerülnek,mint hogy nagyon le legyen egyszerűsítve. Most is 20 percen keresztül beszélt Einsteinról, de még simán elhallgattam volna 3x ennyi ideig, ha 20 percbe belesűrít 3 embert, akkor alig tudná súrolni az érdekesebb tényeket.
@vivivivien2681
@vivivivien2681 2 жыл бұрын
Szia. Nagyon tetszett a videó és én is szeretnék még látni hasonló videókat.
@uhttejfol3952
@uhttejfol3952 2 жыл бұрын
Üdv Attis Teslárol egy ilyen videót megnéznék Vagy Teler Edéröl, Neumann Jánosrol, Newtonrol, Madam Curie , Darwin , Van Gogh, Da vinci, szoval jó sokk emberöl szeretnék ilyet látni
@petermolnar5870
@petermolnar5870 2 жыл бұрын
Nagyon jó kis videó lett! :) Az első képeknél, ahol arról beszélsz, hogy 3 éves koráig nem beszélt van egy csecsemő és egy kisgyerek, ott viszont a csecsemő az Adolf Hitler! A wikipedia képekben szerepel, de a nagyobbik kisgyerek valóban Einstein! :)
@tamasordog4606
@tamasordog4606 2 жыл бұрын
Szia! Nagyon jò a videò, nagyon tetszett! Nem kötözködésnek szánom, de volt egy helytelen kijelentés a videóban. "A nagy tömegű testek képesek meghalylitani a fényt maguk körül". Ez így helytelen, mert a fény mindíg minden körülmények között egyenes irányban halad. Ami képes megkörbülni az a tér. Szóval a fény az továbbra is egyenes irányba halad, de a tér torzulása miatt változik meg az iránya. Remélem érthetően sikerült leírnom.
@ramonacsipakneormandlaky9750
@ramonacsipakneormandlaky9750 2 жыл бұрын
Just do it! Csináld Atis,ez nagyon hasznos! ;)
@ferenc1512
@ferenc1512 2 жыл бұрын
Pont nemrég töltött fel róla az Űrkutatás magyarul nevű csatorna is egy videót :D
@rekaolah814
@rekaolah814 2 жыл бұрын
Nagyon hasznos volt a videó.😊 Remélem lesz még hasonló
@proja764
@proja764 2 жыл бұрын
Szerintem mindenképpen folytasd a sorozatot! Mindig azzal motiválom magam a tanulás ezen formájára, hogy, ha elvárom másoktól, hogy egyszer még tiszteljenek, ha híres leszek, akkor nekem is tisztelnem kell a helyes úton járt, és járó személyeket. Egyébként tök jól magyarázol, szóval, ha nem lesz ötleted, akkor akár a fizikáról is mesélhetnél. Az az egyik legutáltabb tantárgy Magyarországon, és egyre inkább "lebutítják" a diákoknak.
@zmmz7651
@zmmz7651 2 жыл бұрын
Nagyon jó ötlet volt ebből egy sorozat a világ egyik legmeghatározóbb embere volt akiről érdemes beszélni
@Fogarasi_Bálint
@Fogarasi_Bálint Жыл бұрын
Imádom ezt a sorozatot!
@karolymohacsi746
@karolymohacsi746 11 ай бұрын
Gratulálok a sikereidhez. Tecenek az elöadásaid. Ejntsejnhez sok mindent hozzá lehetne még füzni P.L. Sokat levelezet Frajdal és fogadtakk hogy az az okosabb aki tovább él. Frajd 1956-ban hunyt el egy ével Ejnstejn után. Hozzá teném hogy Minden hullámokbol áll igy az összes részecske is! De Rjnstejnnek ezt nem lehet fell hányni mert ö elméletekröl beszélt. Itt hivnám fell a figyelmedet Teller Edére hogy készics rolla egy hosszu videot. Ö megfejtette a relativitás elméletét Ejnstejnnek és érthetöen el is mesélte. Mégegyszer gratulálok és sokk sikert a továbbiakhoz.
@jorgancarth5008
@jorgancarth5008 2 жыл бұрын
Szia Attis nagyon jó volt ez az adás ! Csak így tovább menyjen ez a rovat a csatornán mert baromi jó én kíváncsi vagyok mit tudnál mondani Oppenheimer - ről , Alan Turing - ról , Elon Musk - ról , Bill Gates - ről , Hannibal Barca - ról , Stephen Hawking - ról .
@leventenemeth457
@leventenemeth457 2 жыл бұрын
Szia Attis. Szuper ez a sorozat remélem folytatod. Esetleg én Winston Churchill-t tudnám javasolni mint következő embert.
@veronikasimonyi-nagy6281
@veronikasimonyi-nagy6281 2 жыл бұрын
Nagyon tetszett, Marie Curie ről szívesen látnék videót
@gitargery
@gitargery 2 жыл бұрын
Úgy tudom nagyon sok gumicukrot evett amikor gondolkodott...😉 Ezenkívül hegedűn művészi szinten játszott a hosszas gondolkodásai között pihenesképpen. Klassz videó volt pacsi 👍
@kakukkkakukk2703
@kakukkkakukk2703 2 жыл бұрын
Nagyon tetszett a videó, informatív és roppant érdekes😊. Legyenek még ilyen jellegű videók😇. Egyébként én is 3-3 és fél éves koromig meg sem szólaltam. A szüleim meg voltak ijedve, hogy mi lehet velem, miért nem szólalok meg. Egyszer pedig jött nálunk egy orvos, és ettől az orvostól megkérdezte Nagyapám, hogy Doktor úr az unokám már 3 éves és még nem beszél. Mi lehet a baja ? Mire a Doktor úr így szólt: Ne aggódjon, semmi baja nincsen, nemsokára elkezd beszélni és annyit fog járni a szája, hogy be sem fog állni 😀. Azóta tényleg gyorsan beszélek, és sokat😄.
@Lame_02
@Lame_02 2 жыл бұрын
A földrajz tanárom mondta mindig, hogy "És ahogy Egykő Albert mondta..."
@zalankamaras5528
@zalankamaras5528 2 жыл бұрын
nagyon erdekes a video. Szivesen neznek hasonlo tartalmakat!
@kiralypirosanna
@kiralypirosanna 2 жыл бұрын
Jók ezek a videók. Én a következő emberekről néznék még szívesen ilyen tartalmat: Stephen Hawking, Richard Dawkins, Charle Darwin, Mária Terézia, Szent-Györgyi Albert.
@cipobetet
@cipobetet 2 жыл бұрын
Szia! Nagyon király lenne ha lenne ilyen sorozat! Következő legyen: Nicolae Ceaușescu
@fulophidas9345
@fulophidas9345 2 жыл бұрын
Legyen még ilyen!!😀
@Patreides9
@Patreides9 2 жыл бұрын
És két dolog, amiben Einstein tévedett: a kvantummechanika és a véletlenszerűség, valamint az Univerzum tágulása. Előbbivel (és így Niels Bohr-al) élete végéig vitatkozott, utóbbit viszont azonnal belátta, amint Hubble bizonyítékait megismerte.
@balazsvarhalmi4133
@balazsvarhalmi4133 2 жыл бұрын
Jó kis rész volt szívesen néznék még sok hasonlót . De aki részletesebben kíváncsi az életére annak ajánlom a Genius sorozatot . Valami az Űrkutatás Magyarul csatornát . kzbin.info/www/bejne/eXrEmXqHq7xrmKM
@eliassimon1431
@eliassimon1431 2 жыл бұрын
Erdős Pál-magyar matematikus? légyszi
@akoskolozsvari5525
@akoskolozsvari5525 2 жыл бұрын
Következő videó lehetne Nicola Tesla és munkássága! Szerintem nagyon érdekes téma!
@imresipos9003
@imresipos9003 2 жыл бұрын
Nagyon jó kis videó. Tesláról is csinalhatnál egyet ;)
@laszloolah9172
@laszloolah9172 2 жыл бұрын
Igen kell még több ilyen videó, és ha tudsz ilyen, vagy ehhez hasonló videót készíteni Nicola Tesláról, az jó lenne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@The.anime.king0012
@The.anime.king0012 2 жыл бұрын
Nicolas tesla?
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
*Nikola Tesla
@richardkisstoth252
@richardkisstoth252 2 жыл бұрын
Nekem nagyon tetszett ez a fajta videó, Tesláról is készíthetnél.
@rebekatotszegi334
@rebekatotszegi334 2 жыл бұрын
Várom a többi részt is🤩
@ovecboy
@ovecboy 2 жыл бұрын
Hawking is megérne egy videót. Tudom volt már róla több helyen szó, film is, stb, de esetleg Atis a saját stílusában tudna előásni olyan dolgokat, amikről eddig a mainstream forrásokból nem hallhattunk
@fodikutya
@fodikutya 2 жыл бұрын
Zsír kis vidinyó lett ;) Lehetne mondjuk hasonló tartalom Neumann-ról is, vannak érdekes dolgok vele kapcsolatban :) és hát ugye magyar
@annavas4460
@annavas4460 2 жыл бұрын
Köszi Atis, megint nagyszz volt.
@annavas4460
@annavas4460 2 жыл бұрын
Bocsi, nagyszerűt akartam írni.
@drk815
@drk815 Жыл бұрын
Gratulálok a tevékenységedhez Attila, javasolnám Neumann Jánost+ az összes magyar Nobel dijast.
@MaffiaSylvia
@MaffiaSylvia 2 жыл бұрын
Helló! Szerintem lehetne videó Nikola Tesláról is
@marcelllukacsi5943
@marcelllukacsi5943 2 жыл бұрын
Szét adom Atis,következő ki volt őként , Nicola Teslát látnám legszivesebben
@zalancsaszar9781
@zalancsaszar9781 2 жыл бұрын
Szia, Attis! Ezt a sorozatot az Animegyetemen is el tudnám képzelni!
@saroltaszilagyi9106
@saroltaszilagyi9106 2 жыл бұрын
Engem nagyon érdekelne a Curie házaspár :)
@DenyCreep
@DenyCreep 2 жыл бұрын
0:49 Jó felvezetés :D Kíváló tartalom, nyhilván szükség van rá. :D Olyan vicces, hogy a kommentek között minden nő, női tudóst kíván! xD 9:55 Ez érdekes, de csak szemléltetés. Kicsit másképp kell számolni a specrelben. :D
@medlow8140
@medlow8140 2 жыл бұрын
Tetszett, legyen még
@janosneromsics6771
@janosneromsics6771 2 жыл бұрын
Eddig ezaz egyik leghasznosabb videód. Remélem a tanárok rászoknak a csatornádra, mert ha valaki ilyen fizika órát tartott volna, esküszöm sikerült volna. Sajnos a sok száraz törvény miatt utáltam a fizikát, mert nem tudok magolni. Amúgy erről is lehetne videó, hogy a magolás készsége tévhit-e.
@zsuzsagelencser3502
@zsuzsagelencser3502 2 жыл бұрын
Lao-Ce filozófusról hallanék, látnék Ki volt Ő videót 😃, jöhet mindenki aki ismeretlen az átlag ember számára. Pl Gergely naptár ( amit használ sok nemzet, 🤔Gergely pápa talán?! ). Afrikai , ázsiai tudósok, nobel díjasok, filozófusok. Utána néztem ( lehet nem elég alaposan csak "gugl"ival ) a színes bőrű nobeldíjasok után de csak ember jogi vagy irodalmi nobel dijasokat találtam. Hatalmas tisztelet Nekik is, de tudományban jártasak is lehetnek szerintem.
@nati7976
@nati7976 2 жыл бұрын
Michio Kaku Japán fizikus Ő elég híres És igen Gergely Pápa nevéhez fűződik a ma ismert naptár
@844alex3
@844alex3 2 жыл бұрын
Legközelebb csinálnál Da Vinci ről is? Nagyon élvezném
@kamukaze9968
@kamukaze9968 2 жыл бұрын
Legyen még!
@juditbarna5204
@juditbarna5204 2 жыл бұрын
Az én kívánságlistám: Szent-Györgyi A. , Edison, Galilei, Kepler, Tesla, da Vinci, Hawking, Neumann, Barabási-Albert, Semmelweis, a Bolyaiak, Marie és Pierre Curie, Arisztotelész, Kopernikusz, stb, stb,.... szóval várom a jobbnál jobb részeket, a lehetőségek kiapadhatatlanok.... 😊
@laszlovig6353
@laszlovig6353 2 жыл бұрын
legyen még ilyen tartalom. De a választást rád bízom 😅
A Mesterséges Intelligencia tényleg elveheti a munkád?
29:42
Tanulom Magam
Рет қаралды 60 М.
Как Ходили родители в ШКОЛУ!
0:49
Family Box
Рет қаралды 2,3 МЛН
번쩍번쩍 거리는 입
0:32
승비니 Seungbini
Рет қаралды 182 МЛН
Air Sigma Girl #sigma
0:32
Jin and Hattie
Рет қаралды 45 МЛН
Hol van az Univerzum határa? - Ti kérdeztetek 2: Univerzum
31:46
Tanulom Magam
Рет қаралды 114 М.
Ki volt Charles Darwin? Ki volt Ő?#5
20:17
Tanulom Magam
Рет қаралды 43 М.
Példaképem: Albert Einstein  |  #82  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
20:33
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 86 М.
Nagy Sándor az élő Isten - Ki volt Ő? #7
23:27
Tanulom Magam
Рет қаралды 37 М.
Mi az idő?
27:31
Tanulom Magam
Рет қаралды 115 М.
Tényleg megtörtént a Holdraszállás?
23:50
Tanulom Magam
Рет қаралды 68 М.
Miért relatív az idő? - A téridő egyszerű magyarázata
14:47
Hogyan működik? Röviden - Tömören
Рет қаралды 1 МЛН
Как Ходили родители в ШКОЛУ!
0:49
Family Box
Рет қаралды 2,3 МЛН