Tényleg megtörtént a Holdraszállás?

  Рет қаралды 68,058

Tanulom Magam

Tanulom Magam

Күн бұрын

Пікірлер
@etiopkismalac3999
@etiopkismalac3999 2 жыл бұрын
Legközelebb lehetne videó az Oceánok mélyéről vagy arrol ,hogy ha már megtörtént a holdra szállás akkor a tengerek/oceánokat miért nem tudjuk felfedni
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
A kutyát nem érdekli a tenger, ez a magyarázat! Arról nem is beszélve, hogy a tengeren nem tudunk élni, de egy másik bolygó szárazföldjén már igen!
@0utslder
@0utslder 2 жыл бұрын
Valószínűleg azért, mert kb 1.000-szer nagyobb a nyomáskülömbség 11.000 méter mélyen, mint az űr vákumában. ;)
@rotaroBT
@rotaroBT 2 жыл бұрын
A körülöttünk lévő légkör 1 bar nyomású. (100.000 pascal) Ahogy egyre jobban megyünk a föld középpontja felé, a nyomás átlagosan 10 méterenként 1 bar nyomással nő 11.000 méter mélyen, 1100 bar nyomáson kutatni bármit szinte lehetetlen, de már a 10 bar bőven elég lehet megölni egy embert.
@Creeay
@Creeay 2 жыл бұрын
@@rotaroBT a technologia meg van ra, hogy lehetne kutatni ilyen melysegekben csak igeny nem volt ra hogy nem tettek.
@rotaroBT
@rotaroBT 2 жыл бұрын
@@Creeay Meg, de mégsem tudjuk használni még mindig elég precízen. Még messze vagyunk sajna
@avenaoat
@avenaoat 2 жыл бұрын
A legjobb humor amit olvastam a holdra szállás tagadással kapcsolatban a következő volt: Kubrick rendezte a filmet a Holdra szállásról, de Kubrick ragaszkodott az EREDETI HELYSZÍNHEZ!
@internetes_irasok6053
@internetes_irasok6053 Жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/e5-pqX-FoLxpotU
@webprogramozo
@webprogramozo 2 жыл бұрын
Szia Attis! (videóötlet van a végén, pls UP) Fasza lett ez a videó is, és bár menő a pólód, szerintem óvatosabban kellene azzal bánnod, hogy ki tudja meg a pontos tartózkodási helyedet.. Ha a videódat egy földönkívüli faj nézi, akik ráadásul még a holdraszállást sem hiszik el, akkor most nagy bajban vagy, sőt, szerintem minket is belerángattál.. :D Na és a videóötlet: Imádom az univerzumos videóidat, a sciencevlogos részek is nagyon jók voltak, illetve az űrkutatás is egy nagyon jó irány (bár vannak erre specifikus csatornák, de szerintem korántsem probléma, ha van átfedés), sőt tudom azt is, hogy az élet kialakulása és az ehhez köthető témák is érdekelnek. Éppen ezért lenne irdatlan nagy menőség egy olyan videó tőled, ahol a földi élet űrben vagy más égitesteken való fenntarthatósága a téma, illetve az élet lehetséges más formái (akár olyan mélységekig, hogy mit nevezünk életnek), és hogy vajon ha máshol másmilyen élet alakul ki, akkor annak milyen teljesen más kihívásokkal kellhet szembenéznie az űrbe való kilépéskor és más égitestek kolonizációjánál? Remélem hogy fülelő füleid fülön csípik soraimat :D
@lazarkiller777
@lazarkiller777 2 жыл бұрын
Ezaz!! Végre egy új videó!!! Már nagyon vártam az előző, gombás videód után
@subotal
@subotal 2 жыл бұрын
Pontosan összefoglaltad! Köszönjük!
@laslolulic5781
@laslolulic5781 10 ай бұрын
8.56- a foton nagyon jol kivehetö hogy mesterséges fénynél készült, szépen látszik a tükrözödés a talajon. A ruha viszont nincs felfujodva ami egy légköri nyomás külömbségkor kelletkezne.Lesszáláskor a felverödö port landolás után lemosták? A 10h tervezet ut idötartama 72h -ra növekedett. Minden másodperc 1km. eltérést okoz ez állando korigállást igényel, és kb. 232200km-el hosszabbra növekedne az utvonal. Több ezer foto készült de egy sem a földröl , miért? Az egyik foton miért az látszik hogy befogják szájukat, szemüket és fülüket? Azt hiszem ez egyértelmü. Szeretnék a meghajto üzemanyagrol is hallani. Kiváncsi vagyok melyik képes a saját sulyát 30000km-nél távolabbra elszálitani? Vagy képesek vagyunk idöutazásra? Egy igazságot nem kell bizonygatni csak egy hazugságot hogy fent lehessen tartani.😃
@peterphobos7851
@peterphobos7851 5 ай бұрын
komám te nem semmi vagy :) A CCCP igazolta még 1969-ben a Holdra szállást, ezek tények, nem hit kérdése, amiket mer irogattál, az mutatja a felkészültségedett a témában. Az időutazás is tény, te is az t csinálod :) Szánalmasak a tanulatlan baromságok, de legalább szórakoztatotd a hozzáértő/tanultakat :)
@laslolulic5781
@laslolulic5781 5 ай бұрын
@@peterphobos7851 Attol hogy valaki tanult nem jelenti hogy tud is valamit. És azt a sok adatot én is vágom mert érdekel a téma de az nem jelenti hogy nem szorakozhatok, és azt se hogy nem kételkedhetek. Aki azt gondolja mindet tud mert sokat tanult valojában nem tud semmit. Más tudásával kéjeleg vagy egy birka akit jol átvertek.Szerinted egy okos ember leállna engem meg gyözni.? Nem.És énis csak szorakozom mert tudom miket fognak válaszolni.
@Vizilovaspolo
@Vizilovaspolo 4 ай бұрын
@@laslolulic5781 Pont fordítva. Veled nem lehet leállni vitatkozni mert iszonyat tudatlan vagy a témában és nem győzne meg semmilyen érv úgysem.
@laslolulic5781
@laslolulic5781 4 ай бұрын
Egy vizipoloval nem is szállnék vitába. Nincs értelme.😃
@messziroljott1516
@messziroljott1516 2 жыл бұрын
lehetne egy videó a Balaton tagadó klubról és hogy mik a bizonyítékok a Balaton létezésére :D
@conorstone2794
@conorstone2794 2 жыл бұрын
Ez...real?...kajak létezik ilyen?😂😂😂 uristen akkor én hol voltam nyáron?
@Peterballa113
@Peterballa113 2 жыл бұрын
Dolgoztam Siófokon, Balatont mégsem láttam. (Mondjuk lehet mert heti 7 nap dolgoztam)
@A.V.E.RetroGamingProductions
@A.V.E.RetroGamingProductions 2 жыл бұрын
Jó kis fricska csoport az :)
@andie8706
@andie8706 2 жыл бұрын
@@conorstone2794 Létezik ilyen, én is a tagja vagyok. Ez egy viccoldal, ami a modernkori butaság ellen jött létre (laposföldesek, Holdraszállást tagadók, stb.). 😀 A Facebook-on, Balataton tagadók klubja néven keresd a csoportot.
@ettiforg0
@ettiforg0 9 ай бұрын
Ha nem ismered, ajánlom a For all mankind c. sorozatot. Ez egy alternatív valóságról szól, ahol először az oroszok jutottak a holdra, így olyan kérdések kerülnek képbe mint az első nő a holdon és a női asztronauták szerepe, az első Hold bázis, a Hold felosztása, a technológia alternatív fejlődése a földön, az űrutazás a felső társadalmi rétegnek, mint nyaralás stb. Amúgy arról is szívesen megnéznék egy videót, hogy ebből mi a hangzatos elkézelés és mi az, ami tudományosan megalapozott scenario.
@norcy.tech-q
@norcy.tech-q 2 жыл бұрын
Azért Murphy figyel, pont azonos témájú adásunk lesz a Spacejunkie csatin, csak az előtt tettük ki pár órával a LIVE meghívót, hogy a Tiéd kijött volna! :) Ha esetleg érdekel, akkor nézz be holnap este... De szuper anyag lett, megy a LIKE! ;)
@webprogramozo
@webprogramozo 2 жыл бұрын
Az még semmi, az Űrkutatás magyarul csati is tegnap jött ki egy holdas (szuperholdas) résszel. Őszintén szólva nem hogy zavar, imádom, hogy elárasztanak ezek a tartalmak!
@nagyimre9563
@nagyimre9563 2 жыл бұрын
Engem ez a videó nem győzött meg. Ezért nagyon várom a te (Norcy Tech-Q) adásodat, mert neked el hiszem (talán ;) )!
@norcy.tech-q
@norcy.tech-q 2 жыл бұрын
@@nagyimre9563 Huhh, pedig nem sok újat tudok mutatni, de majd igyekszem találni pár plusz dolgot. :) Meg majd várom a kérdéseket én is a LIVE alatt, hátha élőben könnyebb! ;)
@vivienvig1843
@vivienvig1843 2 жыл бұрын
Fuhh de megörültem ennek:) én teljesen elhiszem hogy volt holdraszállás és nagyon fel tud bosszantani ha valaki nem hisz benne. Nem tudom miért de ha beszélgetek valakivel és elkezdi hogy “Hát de nem is volt holdraszállás” brutál módon felmegy bennem a pumpa. 😶 Az is bosszant hogy igazából nem voltam képes normálisan érvelni mellette, főleg olyan indokkal szemben, hogy: Hát az öcsém se hisz benne. Úgyhogy köszönjünk, nagyon király lett👏🏻 Alapból is nagyon érdekelnek ezek a témák meg az ilyesmikről szóló könyvek, úgyhogy nálam ez most nagyon betalált☺️
@montezuma472
@montezuma472 2 жыл бұрын
Csakhogy ez nem hit kérdése. Ez tényszerűen eldönthető és bizonyítható dolog. Tehát ha valaki azt mondja, hogy "nem hisz benne", akkor szimplán ostoba, mert világosan bizonyítható tényeket, csak ostobák vonnak kétségbe.
@laszlotakacs8779
@laszlotakacs8779 Жыл бұрын
Nem kell mindent elhinni ám 😉
@Pocketforce1
@Pocketforce1 2 жыл бұрын
Pró tipphez annyit, hogy taggeld már be légyszi azt hogy mettől meddig tart a vpn reklám :) Köszi :)
@gyozotiszai8038
@gyozotiszai8038 2 жыл бұрын
Bele ne haljál xd
@Pocketforce1
@Pocketforce1 2 жыл бұрын
@@gyozotiszai8038 Nem halok bele csak föl vagyok iratkozva pár youtuber csatornájára, akit ez a vpn szponzorál és mindenhol sikerül megoldani a taggelést. Valamint napi 3-4X végig hallgatni a reklámját kicsit fárasztó.
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Jaj édes Istenem, tekerd át azt max visszaugrasz ha túltekerted! Szánalmas, hogy ennyi like van rajta!
@conorstone2794
@conorstone2794 2 жыл бұрын
Remélem az életbe nem vagy ennyire lusta mert akkor barátom szar világ jön.... 😏 Amúgy a videohoz annyit h túl sok az okos ember (mint pl ez az úriember) és mindenki kurva okos....nagyon király video lett osztom 💪💪💪
@SoullessFox-mo3jt
@SoullessFox-mo3jt 2 жыл бұрын
Nézd a jó oldalát! Legalább nem Raid Shadow Legends reklám
@joules83a
@joules83a 2 жыл бұрын
3:45 Pro tip 2. Ha fejezetekre lenne bontva a videó akkor mégegyszerűbb lenne rögtön lényegre ugrani. 😁 Az is egy érdekes kérdés, hogy milyen egyéb titkos katonai rakéta projekteket, (kém)repülőgép fejlesztéseket bujtattak el az akkor gyakorlati végtelen költségvetésű NASA berkeiben. (Például egyes vélemények szerint a GPS elvét is NASA dolgozta, amit aztán az US ARMY ki is sajátította magának, legalábbis a 2000-es évek elejéig.)
@akosdomonkos2963
@akosdomonkos2963 2 жыл бұрын
19:42 "A NASA nak persze van műhold képe a holdraszállásról." India és Kína is igazolta késöbb hogy sikerült képet készíteni az amerikai holdraszállásról. Bár Kína ezeket nem publikálta, India képei viszont elérhetők az interneten a holdraszállásról.
@eztmostnemmondodkomolyan
@eztmostnemmondodkomolyan 2 жыл бұрын
Most azért tart sokáig a folyamat, hogy eljussunk a Holdra, mert már nem csak leszállni akarunk és visszajönni, hanem egy Holdbázist is fogunk építeni, ami a felszín alatt lesz. Ennek pedig önellátónak kell lennie.
@homloklebenyterapia9790
@homloklebenyterapia9790 2 жыл бұрын
én csak többesszám 3. személyben tudok beszélni sajnos.
@montezuma472
@montezuma472 2 жыл бұрын
Azt a bázist már megépítették a nácik.
@zetenymolnar9923
@zetenymolnar9923 2 жыл бұрын
Én úgy tudom, hogy a fejlesztés most azért tartott nagyon sokáig, és még fog sokáig tartani, mivel a NASA az SLS (Space Launch System) rakétát nem csak a holdutazáshoz, hanem a marsutazáshoz is szeretné használni. Illetve a költségek és a fejlesztési idő lefaragása érdekében, már meglévő technologiákat akart használni (bár ennek voltak politikai okai is)(pl.: Rs-25-ös hajtómű; szilárd hajtóanyagú rakéták), de ez asztán a visszájára sült el, mivel már rengeteg ideje fejlesztik és a tervezettnél jóval többet költöttek már rá.
@-kakuzu-5946
@-kakuzu-5946 2 жыл бұрын
Iiijjj de micsoda LAN partyk lesznek ott a Holdon he
@homloklebenyterapia9790
@homloklebenyterapia9790 2 жыл бұрын
@@beatakiskovacs2170 légystives ne csinálj magadból barmot. Köszönöm.
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 11 ай бұрын
Köszönöm! Nagyon érdekes!
@merion297
@merion297 2 жыл бұрын
A Mythbusters 06x10-ben szépen végigtesztelgették az elméleteket, és semmi sem működött. Mármint a tagadók elméletei. Viszont amikor azt az elméletet tesztelték, hogy gyorsított felvétellel csalták be a holdi gravitációt (és persze kiderült, hogy így nem lehet, mert ahhoz változtatni kell az atomfizikán, azt meg nem lehet, mert az anyagok olyanok, amilyenek), nem vették észre, hogy a Holdon ugráló űrhajósok felrúgják a port, amin látszik, hogy 1: vákuumban van, nincs légköri turbulencia, 2: holdi gravitációban, és hát azóta sincs akkora vákuumozható terem, amekkora stúdióra szükség lett volna a felvételekhez (nem beszélve arról, hogy akkor még megfelelő kamera sem létezett a gyorsított felvételkészítéshez). Tehát nem tűnt fel nekik, hogy nem az ugrálást kell megpróbálni imitálni, hanem a por szóródását ÉS az ugrálást, hiszen még ha sikerült is volna a holdi gravitációt imitálni az űrhajósok mozgásánál, attól a por még turbulensen hullott volna vissza a felszínre. A por holdi gravitációban + vákuumban történő visszahullása később a holdjáró kerekénél még tisztábban látszott.
@adibo8743
@adibo8743 Жыл бұрын
Mennyire vagy biztos abban hogy hold por van a felvételen és nem fürészpor.... perlit...mészörlemény vagy más anyag?
@merion297
@merion297 Жыл бұрын
​@@adibo8743Mutass nekem olyan fűrészport stb1. stb2., ami nem reagál a légkörre, és turbulencia nélkül esik vissza, miután felvered, és nem rántja maga után a jármű által keltett turbulencia, ami (a jármű) felverte. Van telefonod, videózd le. Nem is kell jármű, a hátad mögé is szórhatod, miközben szaladsz.
@laszlofrancsics7028
@laszlofrancsics7028 2 жыл бұрын
És nem mellesleg gratulálok, nagyon alapos kis videó lett, jó muníció azoknak, akik meg akarják győzni a szkeptikusokat.
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
1. Ezek nem szkeptikusok hanem konteósok! 2. Nem lehet őket meggyőzni, erről is van videó a csatornán!
@montezuma472
@montezuma472 2 жыл бұрын
@@vezertrojai Viszont voltak már olyan elméletek, amik konteónak indultak, aztán kiderült, hogy igazak.
@davidtari7491
@davidtari7491 2 жыл бұрын
Ha valaki a tényekben kételkedik, hozzáértés, és bizonyíték nélkül, az nem szkeptikus, hanem kontetós!
@sandortamas172
@sandortamas172 Жыл бұрын
@@vezertrojai A konteókról legtöbbször kiderült, hogy igazak !!!! Faszság érvekkel persze hogy nem lehet meggyőzni egy gondolkodó embert !!!!
@sandortamas172
@sandortamas172 Жыл бұрын
Ezt magadról írtad ? @@davidtari7491
@andie8706
@andie8706 2 жыл бұрын
Örülök, hogy a tükröket nem felejtetted ki a felsorolásból. Azokra nem lehet ráfogni, hogy Photoshop, hiszen az offline világban működik. 🙂
@bencehammel7866
@bencehammel7866 Жыл бұрын
s hgy birsz egy kis fél centi átmérőjű lézerrel, pont arra a tükörre rávilágítani hgy vissza verjen?
@andie8706
@andie8706 Жыл бұрын
@@bencehammel7866Fél centi? Ajjaj... Ennek nézz utána.
@nogradibalazs6184
@nogradibalazs6184 2 жыл бұрын
Modern civilizáció már évezredekkel ezelőtt is létezett? Olvastam egy cikket ami ezt a kérdést boncolgatja. Több régészeti lelet is van ami bizonyíték arra, hogy a kérdésre igennel lehet válaszolni . Egy ilyen tematikájú videót nagyon szívesen megnéznék.
@gasterw.d.6250
@gasterw.d.6250 2 жыл бұрын
Azért nem árt ha ellenőrzöd a forrást vagy a cikk forrásait. A legtöbb ilyen "bizonyítékkal" sok probléma van hitelesség szempontjából és általában az ilyen Titkok szegete, eltitkolt igazság meg egyéb bulvárlapok írnak erről Bár ettől függetlenül én is szívesen néznék egy ilyet :)
@zzsofi1552
@zzsofi1552 2 жыл бұрын
Milyen leletek ezek pontosan? Én régészekkel dolgozom, van némi rálátásom arra hogy milyen ásatások/kutatások mennek, milyen felfedezések vannak, de erről a témáról egyetlen szó sincs (max néha poénkodás szintjén). (Persze az is kérdés, hogy mit értünk "modern" alatt, bizonyos értelemben (pl a középkorhoz képest) simán modern civilizációnak nevezhető az ókori egyiptom vagy róma.)
@Lacy1986.
@Lacy1986. 2 жыл бұрын
Ez általában az áltudományos oldalak közkedvelt témája. Charles Darwin A fajok eredete.. Olvasd el, és megtudod, hogy miért butaság az egész feltételezés. Sajnos nem volt ősi modern civilizáció.
@davidtari7491
@davidtari7491 2 жыл бұрын
Elég rövid videó lenne: az egész egy baromság
@merion297
@merion297 2 жыл бұрын
Egy ősi modern civilizációnak ritkaföldfémeket kellett volna bányásznia, máskülönben nem tudna modern lenni, és ezek a bányák akár százezer évek múltán is fennmaradtak volna, de nincs ilyen, minden ilyen hatalmas földsebet a jelenkorban készített a jelenlegi emberiség. Minden más elporladt volna, ami modern, de a bányák azok nem, azok árulkodnának egy előző civilizációról.
@zetenymolnar9923
@zetenymolnar9923 2 жыл бұрын
Szia! Nagyon tetszett a videó, viszont egy pici hibát szeretnék jelezini. Azt mondtad, hogy a mostani hold misszióban (Artemis program) a NASA terve az, hogy majd onnan is tudna indítani rakétákat a Marsra. Ez nem lenne túl gazdaságos a NASA számára, mivel a holdra felvinni minden kilövéshez szükséges dolgot, rengeteg pénz lenne és persze fejlesztési idő. Még ha az üzemanyagot ott helyben is állítanák elő a többi alkatrész hatalmas nagy plusz tömeget jelentene a földről felszálló rakéta számára. A föld hold távolság pedi sok-sok nagyságrendben eltér a mars eléréséhez szükséges úttól. Az Artemis program igazából egy gyakorlás lenne, egy más égitesten való hosszab távú misszióhoz. Valószínűleg a Mars missziók is Artemis néven fognak futni, azok is ugyanebbe a programba fognak tartozni.
@dzsulpaszkal4830
@dzsulpaszkal4830 2 жыл бұрын
Ezt nem mondanám hibának, hiszen ha a közeli jövöben nem is cél a holdról indított rakéta, de hosszú távon mindenképp jó megoldásnak tünik. Igaz ugyan, hogy a távolság szempontjából mindegy, hogy Hold-Mars, vagy Föld-Mars utazás lesz-e, de a gyorsításhoz szükséges üzemanyag mennyisége tér el lényegesen. Gondold meg, hogy milyen könnyedén szabadultak ki a Hold vonzásából az Apollo program holdkompjai! Nem kellett sok fokozatú rakétagyorsítás, a teljes holdutazás üzemanyagának csupán a töredéke kellett ehhez (pontos értéket nem tudok, de szerintem kevesebb, mint 5%). Persze igaz, hogy az alkatrészeket fel kell vinni a Holdra. Csakhogy a sok kis tömeggel repülés olcsóbb, mint egy nagy tömeggel repülés. Tehát egy jövöbeli Holdról inditott marsutazás jó gondolat.
@mihalytakacs7519
@mihalytakacs7519 2 жыл бұрын
19:30 Én azt tettem volna hozzá, hogy pár éve az Indiai űrügynökség is lefotózta, nem csak a Nasa
@Abie884
@Abie884 2 жыл бұрын
Jaj, Atis, imádom a humorodat❤
@tamasdenem7892
@tamasdenem7892 2 жыл бұрын
Viszont még azon is tud vitatkozni a két oldal, hogy mikor volt az első holdraszállás.
@merion297
@merion297 2 жыл бұрын
18:30 Fényképek a Holdon hagyott cuccokról. Quickmap-nek hívják azt a Google Earth-szerű rendszert, amiben 3D-ben lehet böngészni az LRO képeit, domborzati adatokkal. És az LROC már több mint 5 millió többszáz megabájtos képet készített, a Quickmapben pedig van olyan funkció, amivel kilistázza azokat a képeket, amelyek egy megjelölt területet tartalmaznak. Gyakorlatilag nagyobb sziklák már látszanak a képeken. :) Nem tehetek ide linkeket, mert a KZbin letiltogatja az ilyen kommenteket. Gugli…
@merion297
@merion297 2 жыл бұрын
@@TeslaElonSpaceXFan Nekem néha eltűnnek a linkeket tartalmazó kommentjeim, főleg ha valamit módosítok a kommentben. Próbáld most módosítani a kommentedet, nálad mi történik?
@positiveday7425
@positiveday7425 2 жыл бұрын
19:23 -> most őszintén, ezeken a fotókon az ég világon semmi nem látható. Teljesen hihetetlen, hogy még ma sem képes egy NASA műhold ennél közelebbi képeket mutatni. Az összes érv és ellenérv ismert. Logikailag pedig minden, és mindennek az ellenkezője bizonyítható. Érv: az oroszoknak érdekükben állt volna lebuktatni az USA-t. Ellenérv: az oroszoknak nem árt érdekükben lebuktatni az USA-t, akkor ugyanis folytatniuk kellett volna a versenyt, ami még több pénzt vitt volna el, és már így sem bírták ezt sem finanszírozni. (Lásd: az USA-nak sem, hiszen a pénz miatt nem történt 50 éve Holdraszállás.) Ha beismerték volna, akkor mind a kettőnek újabb dollármilliókat kellett volna ebbe ölnie. Valódi érveket és ellenérveket ütköztetni az átlag társadalom szintjén, amely 3 számot sem tud összeadni, nem lehet, mert sosem értene meg nehezebb fizikai, matematikai összefüggéseket. Így maradnak ezek a teljesen általános, de sehova nem vezető, mozog a zászló vagy nem mozog a zászló gyermeteg "bizonyítások". Sosem fogjuk 100%-osan megtudni, hogy valóban megtörtént-e a Holdraszállás. Esti szórakozásnak jó, de valódi bizonyításra vagy cáfolásra nem alkalmas ez a szint. Amúgy jók a videóid :)
@HateAndLove19
@HateAndLove19 2 жыл бұрын
jó lett Attis! :)
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Kicsit szomorú, hogy egyre többen csinálnak erről videót! Nem tanítják már az iskolában vagy ennyire sok lett a Holdraszállás tagadó?🤔
@tamasolah3877
@tamasolah3877 2 жыл бұрын
Sajnos lassan ott tartunk, hogy szerencsétlen gyerekeket írni, olvasni, számolni nem tudják megtartani, mert nincs kinek, nemhogy a holdraszállásról tudjanak tudományos és történelmi szempontból is beszélni 🙁
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
@@tamasolah3877 nem magyarország specifikus a probléma!
@GabenDave
@GabenDave 2 жыл бұрын
most hogy megint pedzegetve van a holdraszállás feléledtek a tagadó hangok is ez az oka sajnos :(
@cyanoure
@cyanoure 2 жыл бұрын
@@GabenDave Na igen, ezzel teljesen egyetértek. Szerintem elindult egy ördögi kör. Egyre több ember hozza fel a témát, és emiatt egyre több tagadó ember szólal fel ellene, és erre mégtöbb ember hozza fel a témát, hogy már pedig megtörtént.
@csukovitsgyuri2507
@csukovitsgyuri2507 2 жыл бұрын
Tanítják tanítják...de egy idióta nagyobb kárt tud tenni, mint amit 1000 tudós elér. Pl töredéke asztrológia megy a tv ben, mint valódi ismeretterjesztő, mégis minden 4. ember a horoszkópokat nézegeti legalább heti egyszer...A középsikolai rajztanárom előadta nekünk a média hazugságaira felhozott példaként, hogy mekkora ordas kamu volt a holdraszállás, a sok hülye meg el is hiszi...most 4 évvel később már bánom, hogy nem csattantam fel és mentem ki a teremből...akkor csak vakargattam a fejem, de nem szóltam semmit.
@andrasemod6131
@andrasemod6131 Жыл бұрын
20:35 Ezzel nem értek egyet. ha nem tudunk a Földről pontos képet csinálni arról hogy milyen cuccokat hagytunk ott a Holdon, akkor hogy tudnánk egy maximum 1 négyzetméteres tükröt bemérni, és eltalálni, egy mellesleg nem több méter vastag lézerrel??? Amúgy szerintem természetesen igaz a Holdra szállás, de ezt nem gondolom igaznak.
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
"A három expedíció által szállított lézertükrök három mérési pontja révén nagy pontossággal - kb. 3 centiméteres hibahatárral - lehetett meghatározni az égitestek távolságát. Ezen mérések alapján a Hold átlagos távolsága 384 400 km-re adódott - 363 104 és 405 696 km-es szélső értékekkel. Ám érdekesebb adatok is származnak a mérésekből: a Hold az árapály jelenség miatt évi 3,8 centiméterrel távolodik a Földtől. További adatokhoz jutottak a tudósok a forgás változásairól is, amely a Hold egyenetlen belső tömegeloszlásának lehet a következménye. A mérések, bár az azok elve egyszerű volt, nem voltak egyszerűen kivitelezhetőek. A lézerfényt használták, mivel az a legfókuszáltabb fény, ám a földfelszínről felbocsátott 1-2 centiméteres átmérőjű lézernyaláb a holdfelszínen már 7 km-es, a visszavert nyaláb pedig a 20 km-es területet fedett le, természetesen jelentősen veszítve az erejéből. Éppen ezért csak nagyméretű távcsövekkel lehet detektálni a visszavert fényt és megmérni a távolságot. Emiatt az első, 100 visszaverő felületből álló tükröt a harmadik példánynál egy 300 visszaverő felületű változatra cserélték, ám a háromszor akkora eszköz meglepetésre nem hozott javulást az érzékelésekben." Szívesen.
@sandorjakab1301
@sandorjakab1301 2 жыл бұрын
Azt hiányolom, hogy az összesküvéselmélet alapja egy tudós (talán rakétafizikus), aki direkt a nehezen bizonyítható (átlag embernek nehezen elmagyarázható) dolgokba kötött bele akkoriban. 6:43 Erre egy ellenérv, hogy 1988-ban jelent meg a Photoshop.
@dimitrovbernat
@dimitrovbernat 2 жыл бұрын
Dehat a holdraszallas nem 1988ban volt Mi a celja az ellenervednek?
@sandorjakab1301
@sandorjakab1301 2 жыл бұрын
@@dimitrovbernat "az aktuális csillagállást pontosan és hitelesen ráphotoshoppolni" Az, hogy ez már csak az időbeliség miatt is hülyeség.
@zoltanfonyo1375
@zoltanfonyo1375 Жыл бұрын
Ha csupán vékony a finom porréteg és alatta rendjíbül kemény a Hold felszíne, akkor abban vékony porban miként hagyott több cm mély nyomot az űrhajós lába? A hatodrésznyi gravitációval számolva iskb. 10ezer N erővel lehettett a holdkompot lebegtetni, de lassítani ennél nagyobb erővel. Javaslom elvégezni egy fúvásra szerelt porszívó csövet belenyomni egy száraz gyerekhomokozóba. Ott maximum csak néhány 10N lesz a tolóerő. A leszálló holdkomp alatt nem maradhatott lábnyomokat befogadó vastag porréteg. A NASA által közzétett fotók némelyikén látható a Föld is. Közel a horizonthoz. A Nyugalom Tengeréről a Föld a horizont fölött kb. 60-70 fokos szögben lehet látható. 1969.július 20-án a földi holdfázis első negyed közeli volt. A Földet is ábrázoló fotón a geometriailag helyes árnyékvetési irány a Föld felé mutat, de a közzétett képeken erre keresztben álló árnyékok látszanak. Nem tudományos érv, csupán megfigyelési tapasztalat: A politikusok rendszerint akkor is hazudnak, ha kérdést tesznek föl. Az űrutazás, a holdraszállás nagyon vastagon politikai ( tehát gazdasági és hatalomgyakorlási ) kérdés volt. Orosznak, amerikainak egyaránt, ezért sanszos a globális hazugság mindkét oldalon, mint amikor hamiskártyások ülnek le pókerezni egy dúsgazdag balekkal. Ez a balek a hiszékeny adófizetők népes tábora. Történelmi előzmények: -Rabszolgatartó társadalmak a -Demokrácia letéteményesei -Nagy Földrajzi Felfedezések, mint gyarmatszerző missziók -Pogány és barbár lelkek megmentése a keresztény és muszlim térítésekkel -Forradalmak ( ipari, francia, októberi,...48-as, 89-es, Arab Tavasz ) - Háborúk ( I-II. VH, Vietnám, 911, Délszláv, Afganisztán, Ukrán-Orosz háború, stb.) Hatalmas pénzmozgás, hatalmas halászat a zavarosban. Az üzlet, az üzlet!
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
Téged melyik kórházban ápolnak, futóbolond?
@agnessz.8188
@agnessz.8188 2 жыл бұрын
De kár, hogy mondtad, hogy ne a macska lézerjátékával próbálgassuk azokat a tükröket, mert már pont kezdtem tervezni, hogy majd este jól bebizonyítom, hogy jártak-e arrafelé népek. :)
@beaverebi163
@beaverebi163 2 жыл бұрын
Én nem vagyok szkeptikus, csak annyi a kérdésem, hogy hogyan jöttek vissza?
@Mate30725
@Mate30725 2 жыл бұрын
Felszálltak a holdkomppal, dokkoltak a parancsnoki modulhoz, begyújtották a szervíz modul hajtóművét, hogy kiszakadjanak a Hold vonzásából, aztán már a Föld gravitációja "visszahúzta" őket. Légkörbelépés előtt leválasztották a szervíz modult, majd csobbantak az óceánban
@beaverebi163
@beaverebi163 2 жыл бұрын
@@Mate30725 Értem, köszi. 🙂
@hoestermeloe
@hoestermeloe Жыл бұрын
Ezt mindenki tudja. Visszaestek, mert a Hold fent van, mi meg lent.
@beaverebi163
@beaverebi163 Жыл бұрын
😁@@hoestermeloe
@AdamFreeMusicStyle
@AdamFreeMusicStyle 2 жыл бұрын
Szép tartalmas videó! Ami a pólódon van feltűzve az milyen eszköz mi a neve?
@aladin0095
@aladin0095 2 жыл бұрын
Az elmúlt 50 évben senki nem járt a Holdon, mert nincs ott semmi.
@tamasajtony9855
@tamasajtony9855 2 жыл бұрын
A legnagyobb ketely az elso holdraszallassal van, a kameraik nem voltak annyira rosszak mint amilyen gyalazatosak a felvetelek, beszedes az allitolagos filmes halala S.Kubrik is akihez a studio filmek fuzodhetnek, a holdkomp felszallasakor van egy kulso pontbol keszult mozgokep felvetel ami egy ott hagyott kamerabol keszult. Mar vannak jo felbontasu amator tavcsovek a holdjarokat nem hajtogattak ossze es nem hoztak vissza, azokat elvileg meg lehetne talalni az bizonyito ereju lenne. 69 ben valoszinu csak foldkoruli orbiton voltak es bejatszottak a holdraszallast mint elore elkeszitett filmet. A legbeszedesebb a harom urhajossal keszitett sajtotajekoztatok voltak, egy ilyen utazas utan rengeteg elmenyuk lehetett, de csak kiabrandito savanyu pofakat lehet ott latni mintha valami betanult szoveget mondananak, ezt pszihologusok is vizsgaltak. Apro dolgokat kell megvizsgalni mint az eltoltott egesz ido az urben a szkafanderok maguk is kis szemelyes 'urhajok' amiket egy nagyon kis terben kellett fel es levenni. Ezt hogy oldottak meg, Hogyan oldottak meg a wc-zest, tobb napig hogy volt ez kivitelezheto 3 emberrel.
@Mate30725
@Mate30725 2 жыл бұрын
A szkafanderek lényegében rajtuk volt egész végig, de nem kizárt, hogy azért úgy tervezték a holdkompot, meg a kapszulát, hogy azért legyen benne hely. Wc-zést pedig úgy oldották meg, hogy egy zacskót raktak az alsójukba, egyet a kisdologhoz, egyet a nagyhoz (nyilván több is volt egy űrhajós számára)
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Tamás sokat kéne még tanulnod!
@szenosdev
@szenosdev 10 ай бұрын
A kameráknak képes kellett lenniük elviselni a vákuumot, és a radiokativitást, ezért roszabb a minőségük, mint egy átlagosnak, mivel bonyolultabbnak kellett lenniük. Ha kivénnél egy mai okostelefont, az egyből tönkremenne
@peterphobos7851
@peterphobos7851 5 ай бұрын
A kakájukat amúgy ott is hagyták, viszont ahhoz hogy a magyarok által tervezett holdjáró autót megnézhesd, kb egy akkora tükör kellene mint Európa :) De azóta többször igazolták, több nemzet, pl Kína, de 1969-ben még a CCCP is igazolta a holdraszállást. Tények ellen a hited/tanulatlanságod/butaságod nem mentség :)
@moodyhank5551
@moodyhank5551 Жыл бұрын
19:35 egyértelműen kivehető ? Mégis mi ? :D
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Linket nem lehet írni, de keress rá arra, hogy "apollo 17 lro", aztán nézegesd.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Láttam élőben az első holdraszállást, de mivel akkor még nagyon kicsi voltam és az éjszaka közepén történt a dolog, a mi időszámításunk szerint, hamar elaludtam. 🙂 Állandó hibája a tagadóknak, hogy egy-egy fényképet megnéznek, és ha azon valamit nem értenek, rámutatnak, hogy na ugye. Kérem szépen, nem fényképeket kell méricskélni, ott van egy csomó film- meg tévéfelvétel, azok hamisítása is sokkal nehezebb lenne, és mozgásban mutatja a zászló-ügyet, a leszállóhajtómű által szétfújt port, a felugorva szalutáló űrhajóst és a hasonlókat. Az "űrversenynek" nem volt deklarált célja a holdraszállás. A sajtó persze mondott mindenfélét összevissza, ahogy szokott, a szót magát 1955-ben dobták be először, de még Kennedy sem mondott olyat, hogy a holdraszállással akarnák legyőzni a szovjeteket. Amikor Kennedy bejelentette a holdutazás tervét, 1961. május 25-én, az USA még egyetlen űrhajót sem volt képes Föld körüli pályára helyezni. Az összes űrhajózási tapasztalatuk egy 15 perces szuborbitális út volt, egy ún. űrugrás, semmi több. Azt akkor már tudták, hogy egypár dologban már lemaradtak a szovjetek mögött, ezért valami jó nagyot kellett ígérni, amiben még nem biztos a szovjetek győzelme, így jöhetett az egyébként elég kézenfekvő ötlet a holdutazásra. De volt ennek a készülődésnek egy csomó állomása, amelyek többségében bizony megint a szovjeteké lett az elsőség, de nem mindenben, például az első összekapcsolódás az űrben az amcsik dicsősége volt. Szóval végül az történt, hogy amikor a Szovjetuniót sikerült leelőzni azzal, hogy a Holdra léptek, gyorsan kijelentették, hogy ez volt az űrverseny célja, és ők győztek. Ha a szovjet N1-es rakéta fejlesztése jobban sikerül, és a szovjetek léptek volna először a Holdra, akkor nyilván megtudtuk volna, hogy nem is ez volt a cél, ez nem is ér. Már a holdprogram idején is tüntettek Amerikában a holdprogram _ellen._ Azért, mert eszméletlen pénzeket ölt bele az állam, és sokan voltak, akik ezt a pénzt másra elköltve szívesebben látták volna. Az amerikaiak már akkor unták a holdutakat, amikor az még nem is ért véget, ezért is töröltek végül három holdutazást is. Sajnos a Holdon, azon kívül, hogy pont annyira van közel, hogy még embert tudunk odáig vinni, nincs egyáltalán semmi, amiért odamennünk érdemes. Nincsenek értékes bányakincsek, nyersanyagok, csak kosz. A NASA az utóbbi harminc évben nagyon rákapcsolt a bolygókutatásra, a kevesebb kapott pénzt ilyen szondákra költötte, egyébként sokkal több tudományos haszonnal, mint amit a Hold hozni tudna, az oroszok pedig az űrállomásaikat fejlesztgették sikerrel, az ISS nemzetközi űrállomás létezését is tekintélyes részben az ő tapasztalataiknak köszönhetjük. Nem a Hold az egyetlen érdekes cél, ezért nem érdemes mindent arra koncentrálni. Sok ember nincs is tisztában azzal, hogy a bolygókutató szondákkal és űrtávcsövekkel mennyire messzire jutottunk már, mert a holdutazás a sajtóban jobban eladható volt, nagyobb durranás volt, mint például hogy leszálltunk üstökösökön és kisbolygókon, ember nélkül. Szokták emlegetni a Hubble űrtávcsövet, mintha az lenne a legnagyobb nagyítású távcső az emberi történelemben, de nem az, és azt a nagyon kis fényerejű távoli objektumok hosszú időtartamú fényképezésére találták ki, így ha azzal a Holdra pillantottunk volna, kisültek volna az érzékelői, ennyi. Külön vigyázni kell vele arra, hogy nehogy a Föld vagy a Hold a látómezőbe kerüljön, mert akkor konyec. A Lunar Reconnaissance Orbiter képei tök jók, engem megvettek velük. Pár méteres tárgyat innen a Holdon megnézni, ahhoz olyan nagyítás kellene, ami nincs, de célja sem nagyon lenne. Az űrfelvételeknek nem elsősorban a nagyítása, hanem a képminősége, a fényereje a nagy szám. Jó volt ez a videó, benne volt minden fontos. Aki kételkedni akar, az fog is, annak már mindegy.
@zolts2453
@zolts2453 Жыл бұрын
Szia Attis, már csak egy valamit kéne elmagyarázni, hogy bírtak vissza jönni az asztronauták, mert tudtommal oxigén is kell az égéshez, amikor égetik az üzemanyagot?
@dimitrovbernat
@dimitrovbernat Жыл бұрын
Az asztronauták a Holdraszálló űrhajóval hajtották végre a visszatérést. Igen, az égetéshez oxigénre van szükség a hagyományos égéses űrhajómotoroknál, de az űrhajók általában hordozzák saját oxigénkészletüket a szükséges égéshez. Ezzel lehetővé válik az űrhajó mozgatása és irányítása az űrben.
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
Te tényleg annyira seggbuta vagy, hogy még azt se tudod megnézni neten, hogyan működött a holdkomp? Segítek : - tüzelőanyag : dimetilhidrazin keverék - oxidálószer : dinitrogén-tetroxid Felszállni se tudna egy rakéta, ha nem vinné magával az oxidálószert.
@mevelin
@mevelin 2 жыл бұрын
3:26 -> szívesen :D
@belapatrikbratengeier7644
@belapatrikbratengeier7644 2 жыл бұрын
Várom az alusapkások kommentjeit.🍿🍿🍿
@montezuma472
@montezuma472 2 жыл бұрын
az egészbe az a csavar hogy azér nem törtét hodraszálás mer igazábol ne m is létezik a hold csak egy hologram van oda felvetitve... tájékozogy informálogy és ne hidj minden videonak
@justjoycee8152
@justjoycee8152 2 жыл бұрын
11:30 Ha ilyen puha lenne a hold, akk már nem is lenne :D am én azt nem értem, hogyha a hold mindig egyfele néz, tehát amit mi látunk oldal az mindig mifelénk néz, akk hogy vannak a hold ezen felében is kráterek.
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Nem volt mindig így, hogy ez az állapot beálljon több száz millió évre volt szükség.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Meteorok a Földbe is csapódnak. Ha valamelyik elmegy a Föld mellett, az becsapódhat a Holdba is. Miért ne lehetne ez a fele kráteres?
@bafranc005
@bafranc005 2 жыл бұрын
Artemisről részles videó?
@dNUKERb
@dNUKERb 2 жыл бұрын
"Űrkutatás magyarul" csatorna. Ha érdekel a téma ott megtalálod.
@_Rednox
@_Rednox 2 жыл бұрын
Ebben az a legszomorúbb, hogy ennek a videónak meg kellett születnie.
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Konteósoknak szívből ajánlom! kzbin.info/www/bejne/iniXg4ywidypers
@jocopici8638
@jocopici8638 Жыл бұрын
A föld a holdról fényképezve mért olyan pici nem kéne nagyobbnak látszani .Hold a földről nézve majdnem akkora mint a föld holdról nézve??
@vittya4373
@vittya4373 Жыл бұрын
Csak nem azért, mert nálunk más az atmoszféra, ami görbíti az optikát?? Úristen... 🤦‍♂️
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
A Föld négyszer nagyobb. A fényképeken ez nem nagyon érzékelhető, de ha ott állnánk, nagyon látszana a különbség. Az Apollo-13 mozifilmben van egy jelenet, amikor Lovell ugyanúgy takarja le a Földet az ujjával, ahogy itthon tette a Holddal. Ez téves, a Föld onnan nézve 2 fokos átmérőjű, négyszer nagyobb a holdkorongnál.
@DTilu
@DTilu Жыл бұрын
Az ördög a részletekben rejlik. Szerintem se volt valódi Holdra szállás, pedig nem egy mérnöki diplomám van. A turpisság a felvételben és a mozgásokban van. A videóban elhangzott érvek és magyarázatok jók, de ez nem bizonyító erejű, ettől függetlenül tetszik, amit csinálsz Attis, gyakran nézlek :)
@DTilu
@DTilu Жыл бұрын
Don Pettit asztronauta azt nyilatkozta, hogy nincs meg a technológiánk a Holdraszálláshoz meg ott van a Van Allen sugárzási öv is, amibe instant bele lehet halni, azt meg nem tudom, hogy suhantak 10-20 ezer km-en keresztül 50 éve…ergo nem juthattak át rajta 50 évvel ezelőtt se, de a vicc az, hogy ma se tudnak, erről Obama is nyilatkozott hasonlót meg számos ISS asztronauta 🤷‍♂️
@vittya4373
@vittya4373 Жыл бұрын
De, bizonyító erejű, mert konkrétan bizonyítékokról beszél. Az pedig, hogy neked x diplomád van, az puszta tekintélyre való hivatkozás, ami távolról sem ad képet specifikus tudásról, az áltudományokra való fogékonyságról, vagy magáról az intelligenciáról
@DTilu
@DTilu Жыл бұрын
@@vittya4373 Mit nevezünk egyáltalán bizonyítéknak? Hogy XY valaki valamilyen a közleményt ad ki, hogy ez van, és ezt már Szentírásnak kellene venni? Félreértés ne essék, nem vagyok konteós, de azért jobb nem elhinni mindent, amit bárki is állít valamivel kapcsolatban.
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
Neked diliflepnid van, nem diplomád, te futóbolond.
@ilicfilip4560
@ilicfilip4560 10 ай бұрын
Amúgy nem úgy volt végül h az összes felvétel megsemmisült a sugárzás végett, és hogy ezek alapból mind rekonstruált felvételek?
@laszlofrancsics7028
@laszlofrancsics7028 2 жыл бұрын
Még egy ok, hogy megtörtént, ami szerintem szerintem fontos és nem hangzott el: elérhetőek voltak azok a rádiósávok, melyeken az asztronauták az űrközponttal kommunikáltak. Ha magát a beszédet nem is lehetett dekódolni, de a jeleket fogni lehetett. Ha jól tudom, egy független rádiótávcső állomás is követte az eseményeket, fogta a rádiójeleket. Amikor a leszállóegység megközelítette a Hold felszínét, akkor nem csak a közvetlen jelet, hanem annak a Holdról visszavert "visszhangját" is tudták venni. A két jel időeltolódásából pedig ki tudták számolni a leszállóegység Holdfelszín feletti magasságát. A történet szerint még azt is észlelték, hogy a megközelítés során Armstrong újra emelkedni kezd, hogy máshol landoljon. Egy ismeretterjesztő filmben hangzott el mindez, érdemes lehet utánaolvasni megfelelő forrásból.
@Zilahi-Branyi_Laszlo
@Zilahi-Branyi_Laszlo 2 жыл бұрын
Legfeljebb a telemetriai adatokat nem tudták dekódolni. A videós közvetítés televíziós szabvány szerint történt, a hang meg gyakorlatilag csak direkt átalakítása a hanghullámoknak elektromos jellé, annak titkosítására se szándék, se kidolgozott módszerek nem voltak akkoriban.
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Az Apolló adása nagyon gyenge volt , kb 20-30W teljesítménnyel adtak. Ennek a vételéhez nagyon nagy nyereségű antennára volt szükség. (20-30m átmérő) Ilyen vevőrendszer nem volt magánkézen.
@zimezum
@zimezum 2 жыл бұрын
Azért 1 csillagos képet csinálhattak volna. Csak 1-et ....
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Csináltak, nem is egyet, de ultraibolya tartományban, egy magukkal vitt 12,5cm-es asztrográffal.
@gregor_man
@gregor_man 4 ай бұрын
Ha sejtették volna előre, hogy később ennyi háborodott fogja kétségbe vonni az útjukat, csináltak volna. Az valójában egy borzasztóan túlexponált kép lenne, ezért nem készült ilyen a rendes képek között.
@gasterw.d.6250
@gasterw.d.6250 2 жыл бұрын
Spoiler: igen
@l3bron.325
@l3bron.325 Жыл бұрын
Elon Musk mondta a Joe Rogan podcastben hogy el akart jutni a holdra meg a marsra de nemtudja el hagyni a földet a búra miatt és a rakétái mind felrobbannak
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Butaság.
@vittya4373
@vittya4373 Жыл бұрын
Ez egy ökörség 😂
@slusszpoen2729
@slusszpoen2729 2 жыл бұрын
Jó a pólód Attis, hol vetted? Ja, különben én 1969-ben születtem, de még csak 4 hónapos voltam, amikor megtörtént a Holdra szállás.
@zoltan2728
@zoltan2728 Жыл бұрын
Nekem a legerősebb csak logikán alapuló, tudománytalan érvem: Ha megrendezett lett volna a holdra szállás, akkor a szovjetek tuti kiverték volna a balhét.
@nagyangimangiart
@nagyangimangiart 2 жыл бұрын
Bennem az a kérdés merült fel az effelé való nyitottság terén, hogy aki nem hiszi el, az miért és mire alapoz. Szóval kb vitapartner nélkül ismertem meg a másik oldalt. De meggyőztél, hogy miért kár, hogy nem hiszik el. 😁😇
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 2 жыл бұрын
Én már a fogalmazás/szóhasználatnál problémát látok. Nem hit hanem tudás az amiről beszélünk. "'A valóság az, amelyben hiába nem hiszel többé, nem tűnik el." "Van, ami akkor is igaz, ha nem hiszünk benne." Tehát a Holdraszállás, Balaton, gravitáció, Univerzum, evolúció stb. ezekben nem hisznek az emberek hanem megértik és felfogják. Senki se higgyez azt, hogy megtörtént a Holdraszállás! Értsék meg az alapvető fizikát és megvagyunk. 😁
@krisztianhorvath3866
@krisztianhorvath3866 2 жыл бұрын
@@TeslaElonSpaceXFan A tudomány sok esetben tisztán csak hit és mantra!
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 2 жыл бұрын
@@krisztianhorvath3866 Nem. Te a vallásról beszélsz.
@krisztianhorvath3866
@krisztianhorvath3866 2 жыл бұрын
@@TeslaElonSpaceXFan Nem, én a tudományról beszélek. Rengeteg minden nincs bizonyítva, de azért csak mondják a mantrát. Ha elégszer mondják elhisszük. Ez van a Holdra szállással, ez van az élet keletkezésével is. Valójában az élet keletkezésére (ősleves meg egyebek) semmi bizonyíték nincs! Nincs más érv csak hogy rengeteg idő volt rá és biztos így volt. Az idő nem lehet érv, vicc az egész.
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 2 жыл бұрын
@@krisztianhorvath3866 Mivel csak én válaszolok neked így a magam nevében tudom mondani, nem érdekel a tudatlan hivő gondolatod, kérlek ne oszd meg velem. További szép napot. ( ajánlom a tanulást, rád fér és sokat segítene )
@adibo8743
@adibo8743 Жыл бұрын
Végig néztem. Ezt is. Csak annyi kérdésem lenne......ha már egyszer ott voltunk ( már mint emberek) miért kel folyton bizonyitani azt hogy ott voltunk? A bizonyiték mindig miért a leszállásról szól? Mikor lessz videó a hogyan jöttün vissza? Hogy talált egymásra a két ürhajó vagy kapszuka vagy mit tudom én hogy hivják ott s semmiben a vak sötétben ? Hogyan történt a csatlakozás hiba nélkül hisz a fölszálló egységnek szinkronizálódn kellett a holdpályán lévő egységgel Az egyi k most szállt föl a másik hétezerrel kering és ne mond hogy kevesebbel. Aztán csatlakozás......hiba nélkül (Szojuz-Apolló 1975...csatlakozás....világsiker) ....mind ,,,,11-12-14-15-16-17 egy visszalőtt frigóban .... két ember.. állva ...egy CASIO kalkulátorral....1969-ben csatlakozás és erről sehol egy szó se? Miért nem megyünk vissza?..... hát drága... a mostani technologiával basszus ...DRÁGA ........3.14csa hogy mennyire hihető az egész
@MarkoRolo
@MarkoRolo Жыл бұрын
1.van video hogyan jöttünk vissza. 2. az olyan fólia sapkás emberek miatt kell újra elővenni a bizonyítást mint te is. 3. visszamentek az emberek többször is és igen nagyon drága. leginkább a verseny miatt történt meg a holdra szállás pénzt nem kímélve. A föld összes nemzete elismerte hogy megtörtént és az összes mérnök és tudós nem kételkedik benne. de a hozzád hasonló barmok biztos tudják az igazságot. kezdj el olvasni inkább konteohülyegyerek.
@adibo8743
@adibo8743 Жыл бұрын
@@MarkoRolo elismerte anyád meg a hozzáhasonlòk. A fél amerika kételkedik ,és nem az olyan paraszt mint a fajtád, hanem tanult emberek és tudósok. Ha felvesztek minden lapot a foliasapkásoktól ti fundamentalista barmok, akkor kezd el Darvinnál ugy is ugy néztek ki.....de nem baj more , Béla merész elmondja a szemembe
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
@@adibo8743 Te fajböszme vagy, de miért reklámozod?
@norb7835
@norb7835 2 жыл бұрын
De hogyan lezerezunk egy mozgo targyat?a fold nagy sebessegel forog keptelenseg egy forgo targyrol pontossan lezerezni
@belescus9853
@belescus9853 2 жыл бұрын
A hold együtt forog a földdel, azért látod mindig ugyanazt a felét.
@Nerik
@Nerik 2 жыл бұрын
@@belescus9853 Ez így nem igaz. Akkor látnád mindkét oldalát. A hold forgási ideje és keringési ideje az ami megegyezik, ezért mindig ugyan azon oldala néz a föld felé. A lézerre meg annyi a válasz, hogy a fény sebessége sokkal nagyobb mint a föld forgási, vagy hold keringési sebesség, egyszerűen olyan gyorsan megteszi a föld - hold távolságot, hogy minimális korrigálással simán lézerezhető. Föld forgási sebesség: 465,11 m/s ezzel szemben a fény terjedési sebssége: 299 792 458 m/s. Gondolom egyértelműen látszik az adatokból, hogy a közelébe nincs a kettő egymásnak.
@davidtari7491
@davidtari7491 2 жыл бұрын
Most ennyi erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy a trafi hogy méri be azt, aki 350-el megy...
@Mate30725
@Mate30725 2 жыл бұрын
Ezt meglehet oldani úgy hogy a lézer leköveti a Hold mozgását az égen, ugyanúgy mint a profi GoTo-s távcsövek, meg az épített teleszkópok egy hosszú záridős képnél például
@Mate30725
@Mate30725 2 жыл бұрын
Tekintve, hogy a lézer fénye alig több mint egy másodperc alatt odaér nem számit olyan sokat az, hogy mozog a Föld
@ada2112ify
@ada2112ify Ай бұрын
A holdkomp alatt már csak azért sem lehet kráter a landolás miatt mert a holdkomp lábai annyira gyengék hogy a földi gravitációs környezetben mégsem bírta tartani ebből kifolyólag nem is landolhatott olyan erővel hogy krátert hagyjon hátra ;)
@Lazz-1006
@Lazz-1006 4 ай бұрын
Szia Attis. Van egy két ismerősöm akiket nem tudsz meggyőzni arról ,hogy volt holdra szállás. De én nem is akarom őket meggyőzni. Ja és a Föld nevű bolygó az alapos . Inkább azt mondom nekik ilyenkor hogy más téma.....😂😂😂
@MrCooper83
@MrCooper83 Жыл бұрын
Akik szerint a holdraszallas kamu annak csak annyit mondanek, hogy bizonyitekok vannak a fejlesztesekre, az akkori technologiat mindenki latta. Milliardokat koltottek rajuk, a fejlesztesekre. Ha ennyi ideig dolgoztak a projecten, akkor talan mar egyszerubb lett volna, ha tenyleg elutaznak a holdra, mintsem csinaljanak egy kamu filmet arrol. Foleg, hogy eveket es milliardokat koltott ra a NASA…
@winziii12
@winziii12 4 ай бұрын
Apró megjegyzés: visszamentünk a holdra, 12 ember járt a holdon nem 2, te ezt nyílvám tudtad, csak nem hangzott el.
@barbaramajerszky3753
@barbaramajerszky3753 2 жыл бұрын
jó volt de már láttam egy ilyen videot az Űrkutatás magyarul youtube csatornán
@kissbela7409
@kissbela7409 2 жыл бұрын
Az elvet kérdezném: azért valós valami, mert elismételjük azokat a dolgokat, amiket az a valami állít magáról, hogy az úgy van? Mert szerintem ebben a dologban is ez történik: Nézd meg te birka, aki azt mondod: ez nem biztos, hogy valóban megtörtént. De hát miért is nem? Hiszen itt van, elmondom neked ugyan azokat a dolgokat, amiket mondtak arról azok, akik azt mondják, hogy ez megtörtént és hogy hogyan és hogy miért volt és amiért én elmondtam neked ugyan azokat a dolgokat, amiket elmondtak arról azok, akik azt mondják, hogy ez megtörtént és hogy hogyan és miért volt, ezért ez: a valós és a tény. Vagy nem ez van ebben is? Nem tudom, csak kérdezem... :)
@krisztianhorvath3866
@krisztianhorvath3866 2 жыл бұрын
Ez a csatorna agyhalottak számára létezik. Nem kell gondolkodni, elmondják, úgy van, kész...
@softlipsonbigdicks
@softlipsonbigdicks Жыл бұрын
A fold meg lapos mi
@kissbela7409
@kissbela7409 Жыл бұрын
@@softlipsonbigdicks Könnyen lehet.
@andrewtaylor9674
@andrewtaylor9674 2 жыл бұрын
Az álcák stromanjai túlárazták a Holdra szállást! Ezért nem jutottunk el a Holdra
@menoitios012
@menoitios012 2 жыл бұрын
egy nagyon fontos cáfolat elmaradt a hold fényes oldala ha valóban olyan közelről nézzük iszonyat fényes és nem csak simán fehér hanem vakítóan fényes
@andorbencsik9758
@andorbencsik9758 2 жыл бұрын
8400 felvétel 24 kockás tekercseken. Az 350 tekercs film. Nyugottan megduplázhatjuk a körülményekre való tekintettel. Miképpen cseréltek filmet a holdon? És miképpen oldották meg, hogy a van Allen őv sugárzása ne tegy tönkre a tekercseket? És miképpen oldották meg, hogy ne állitsa le az elektromosságot, ugyan ez a szektor, beleértve a sejtközi impulzusokat is? A szkafanderek zéró nyomáson miért nem fúvódtak fel? Hogyan bírtak ki órákat +130 celsius fokon? És hogy birták ki ezt a filmtekercsek? Ezek már hasonlítanak valódi kérdésekhez...
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Minden kérdés hülyeség, a totális hozzá nem értést bizonyítja.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
A filmcserét kazettákkal oldották meg, és nem minden kép a Hold felszínén állva készült, a hajóban is volt, aki bőszen fényképezze a Holdat. A van Allen-öv részecskesugárzása nem különösebben izgatja a csupán a fényre érzékenyített filmtekercseket, de még a reptéri röntgenkészülék sem árt a filmnek, pedig az legalább elektromágneses sugárzás. Az "elektromosságot" leállítani hogyan kell? Olyan van, hogy az erős mágneses térváltozás (csak a változás) áramot indukál, de a van Allen-övben a részecskesugárzás magas, nem a mágneses fluxus. A szkafanderek fel voltak fújódva, de gondosan megtervezett belső csuklós merevítőszerkezet tartotta a ruha formáját. Leonov űrsétájakor még nem volt ez jól kitalálva, az ő űrruhája merevre is fúvódott, le is izzadt, mire visszajutott a primitív zsilipen. A Holdon a hátukon viselt nagy láda fő feladata a hűtő-fűtő rendszer üzemeltetése volt, az űrruha át volt szőve hőszabályozó csövecskékkel, ahogy a mai űrruhák belseje is. A filmek csak akkor melegednének 130 fokra, ha kitennék őket a napra, de köszönik szépen, jól bírták. Akik gyártották azokat, tudták, hogy hol fogják őket használni. Ha a film kazettája vagy a kamera kicsit felmelegszik, az a filmet nem melegíti fel annyira, mert a kazettában nincs levegő, nincs hőközvetítő közeg. Ezek már hasonlítanak a megválaszolt kérdésekhez is? 🙂
@Vajda_Jozsef
@Vajda_Jozsef 8 ай бұрын
Ez a videó a normálisan gondolkodó embereknek készült. Ők úgy nézték végig ezt az anyagot, hogy összeszedett (!), logikusan összerendezett adatokat kaptak, amik megerősítették bennük a már meglévő információt. Aki pedig semmiben nem hisz, az magára vessen! Van egy mondás: Ne vitatkozz a (itt cenzúrázott kifejezés volt), mert összekevernek vele!
@epikerik23
@epikerik23 Жыл бұрын
Még egy pár NordVPN támogatás és meglesz a Holdutazás
@Elameey
@Elameey 2 жыл бұрын
Igen, megtörtént. Ez vitán felül áll.
@karolyzagyva8362
@karolyzagyva8362 2 жыл бұрын
Meg nem mindegy?
@fanniszili2774
@fanniszili2774 2 жыл бұрын
Engem meggyőztél😄
@bernadettkarvalicsne7050
@bernadettkarvalicsne7050 2 жыл бұрын
Légyszi legyen egy ugyanilyen videó a lapos föld hívőknek is légysziiiii
@madiszka
@madiszka 2 жыл бұрын
Szerintem rájuk, nincs is szó :D
@citytranslate1959
@citytranslate1959 2 жыл бұрын
A Mythbusters ( Állítólag) című sorozatban is volt egy rész a Holdra szállásról. Ott még volt egy érv hogy miért nem történt meg, mégpedig a lábnyomok mélysége végett. De a holdpor az nem olyan mint a Földön a homok hanem háromszög alakú.
@Elameey
@Elameey 2 жыл бұрын
Jaja és levegő sincs mert nem látjuk. 😂
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
A Mythbusterben pont azt bizonyították hogy megtörtént, mert minden reprodukálható. (ott konkrétan az árnyékokat vizsgálták)
@kalmanzoltanbudai3081
@kalmanzoltanbudai3081 2 жыл бұрын
Biztos hogy meg történet a holdra szállás, sőt több holdat érés volt. Kb 3 szor volt emberes hold expedíció. Két kérdés. 1. Ki fényképezte le, vette fel kamerával film a felvételt a hold kompon kívülről Amstrong holdra lépését ? ? Hiszen egy ürhajós még bent volt a hold kompban, a harmadik a hold körül keringett. 2.Ki volt az aki a hold autót filmezte ? Ha jól tudom már az első holdra szállásnál használták a hold autót. Ketten benne ültek , egy kamera pedig követe az autó mozgását. Szerintem akkor még nem létezett olyan kamera ami érzékelte a mozgást.
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Nem háromszor hanem hatszor volt holdraszállás, és két emberes Holdkerülés. (Apolló-8 és 10) A Holdkompra szerelt kamera készítette a képet. Csak az utolsó három küldetésben volt Lunar Rover. ember kezelte a kamerát, olyan felvétel nincs amikor ketten ülnek a Roverben és lefilmezték. A többi stimmel.
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
A roveren volt egy színes tévékamera, esetleg olyan felvételt láthattál, amelyet azon át készítettek földi távirányítással. Az Apollo 17 holdkompjának a felszállását is így sikerült elkapni. Armstong holdralépése egy homályos fekete-fehér felvételen látható. Ha te olyan filmfelvételt látsz, amelyen színesben látod a kilépő űrhajóst, az legalább az Apollo-14 idején készülhetett, mert akkor volt náluk először működőképes színes kamera. Amit a filmekben mutogatnak, nem mindig az, amihez a hang tartozna, a filmekben szoktak ügyeskedni a mindenféle felvételekkel.
@dominikbabarci2900
@dominikbabarci2900 2 жыл бұрын
Szerintem megtörtént a holdraszálás
@markczapari1650
@markczapari1650 2 жыл бұрын
Még szép hogy megtörtént. :)
@drAndrew112
@drAndrew112 2 жыл бұрын
túl sok a bizonyíték hog igaz és szerintem voltak akik a saját szemükkel látták átlag emberek is...
@ennemtudoksemmit
@ennemtudoksemmit 2 жыл бұрын
Mit gondolsz a "HUNiverzum" nevezetű csatornáról? Clickbaites, vagy csak kamu?
@UnoVerzum
@UnoVerzum 2 жыл бұрын
Szólok hosszúra sikerült,vagyis annak aki végig olvassa annak egy hatalmas virtuális pacsit.És tényleg I'm Sorry a hosszért. Attis-sensei én hiszek abban,hogy valóban megtörtént a Holdra-szállás, és most nem is azért írok,hanem azért,hogy felhívjam a figyelmedet a 2001: Űrodesszeia c. filmre ami 1968-as. És ezt azért is írom mert igaz az többnyire az a állításod miszerint akkoriban nem annyira voltak nagyon sok olyan film aminek a látvány világa kifejezetten a mai szintvonallal labdába se lenne képes rúgni hiszen nagyon sokat fejlődőt a filmipar és maga a film gyártás is. De attól függetlenül igenis voltak olyanok amik látvány világban kifejezetten magas szintvonalúak voltak és ez a film a 2001:A Space Odyssey is ilyen ez. Na,de most a filmről egy kicsit,na a film szinte a legelső űropera ami valaha is készült, a filmet Stanley Kubrick rendezte aki a maga idejében,de még most is ő számít a legjobb rendezőnek, aki nem mellesleg amerikai volt. A film lényegében az űrről szól, és ebben a filmben jelenítették meg majdnem pontosan a Földnek a kinézetét és a Holdra való szállást i megmutassa és innen is eredetezhető az miszerint a Holdra szállás nem történt meg és ezt az egészet Stanley Kubrick rendezte meg. Mert ,ahogyan már említettem a látvány világa szép nagyon is szép,és emiatt a film miatt kapta meg a rendező az 1. és egyben utolsó Oscar-díját(ami eléggé szomorú,hogy egy ilyen zseniális rendező aki nagyon sok mesterművet és a filmművészet szempontjából alappillérnek számító filmeket le tévő rendező csak is egy Oscar-díjat kapott és az az egy amit kapott az sem a neki járó díj volt a legjobb rendezői díjon,hanem)amit pont,hogy a filmnek a látvány világáért kapta meg a Legjobb látvánnyal rendelkező Oscar-díját kapta ( amin kívül többet kelletett volna kapni) vagyis elhiheted,hogy ennek a filmnek a látvány világa kifejezetten magas szintvonalú volt és még ma is az egy mestermű. Ami miatt ahogyan írtam lehetett kifele következtetnie nagyon sok embernek,hogy a videóban is említett bizonyos emlékezetes, és az emberiség történelmének az egyik legnagyobb mérföldköve a Holdra szállás nem is történt meg. Én,ahogyan már írtam hiszek a Holdra szállásra, így ezt nem is azért írtam mert,hogy én nem hiszek benne és nem is a Holdra szállás kapcsán írtam,hanem a videóban elhangzó filmgyártási minőségre akartam azzal reflektálni/hozzá fele fűzni azt,hogy igen úgy van ,ahogyan a videoban is említed,hogy az akkori filmeknek a minősége a mai tendencia alatt van, de attól függetlenül vannak olyan filmek abból a korból aminek a minősége már kifejezetten magas volt,mint az előbb többször is említett filmnek. És tudom hosszú lett és ezért is elnézést kérek. Na,de ennyi is lett volna. A videó a szokásos jó minőségű egyetlen egy kifogásolható dolog sincsen benne én szerintem. Én éveztem és csak is így tovább.Mert a Youtubnak szüksége van az olyan emberekre ,mint amilyen te magad is vagy és amit képviselsz.Vagyis csak is így tovább.
@TeslaElonSpaceXFan
@TeslaElonSpaceXFan 2 жыл бұрын
Nem az írásod értelmi részére reagálok csak a szövegtördelésre figyelj oda szerintem, mert könnyebben olvasható ha használsz sortörést. Ez csak azért fontos szerintem, mert hiába írsz jó és okos dolgokat ha maga az olvasás élménye olyan, hogy inkább az ember el sem olvassa.
@noranora5178
@noranora5178 Жыл бұрын
Gondolom meg nem hallottal a marsra szallasrol 1962-ben.Aranyi laszlo mesel rola.
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Nem történt marsi leszállás, Arany Laci felült egy hülyeségnek.
@ismeretlensrac4008
@ismeretlensrac4008 2 жыл бұрын
Egyébként a kétejt az is erősíti hogy az egyik holdra szóló is azt mondta aki már gondolom nyugdíjas hogy ti nem lláttátok nem láthattátok hisz nem volt aki kamerázon ti egy szimulációt láttátok azért ki hangsújoznán hogy Nyugdíjas tudományos tény hogy hülyeségeket is mondatnak öregebb korukra az emberek na ez pont ilyen
@deniihun7772
@deniihun7772 Жыл бұрын
amikor landolni akarnak akkor se akarnak bele csapódni, hanem megpróbálnak finoman landolni
@boglarkabakonyi
@boglarkabakonyi 2 жыл бұрын
Persze hogy volt holdraszállás! Armstrongék hoztak el engem onnan még tojás koromban, csak aztán megszöktem az amcsiktól.
@madiszka
@madiszka 2 жыл бұрын
Elég jòl megtanultál magyarul is azòta :)
@boglarkabakonyi
@boglarkabakonyi 2 жыл бұрын
Az könnyen ment, ti magyarok is az én bolygómról származtok, csak nagyon régen eljöttetek onnan. Ezért nem ért meg senki titeket, mert ti is ufók vagytok.
@petergyurika8475
@petergyurika8475 2 жыл бұрын
​@@boglarkabakonyi Az ufo kicsi csillagom ,az azonosítatlan repülő objektumot jelent ,nem pedig földönkívüli lényt amire te gondoltál.....😀 Akarsz randizni? xxxd 😂😂👍
@boglarkabakonyi
@boglarkabakonyi 2 жыл бұрын
@@petergyurika8475 Randizni akarsz egy földönkívülivel, hogy kevert fajú utódaid legyenek? Látom te se a fideszre szavaztál :D
@petergyurika8475
@petergyurika8475 2 жыл бұрын
@@boglarkabakonyi A mai világba nem tök mind 1 a keveredés ? Tényként kezeljük hogy köztünk éltek 😂 Amúgy nincs bajom a fidivel és 1 ideje sejtettem hogy a Viki is 1 idegen 😂😂😂😂🤫
@MihálySzlámecska
@MihálySzlámecska Жыл бұрын
Pedig az Amcsik állítólag adtak Holdmintát az Oroszoknak...😁
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
*: amcsik, oroszoknak. Meg még a világ számos országa kapott, Magyarország is.
@HemiBiriba
@HemiBiriba 2 жыл бұрын
Azért van pár nem annyira egyértelmű dolog, ami felett elég nagyvonalúan átsiklottál. Az oroszok valóban le tudták volna leplezni, ha kamu a Holdraszállás? Egyrészt sokszor meg is próbálják, ha néztél valaha RT-t, akkor érted. Másrészt az oroszoknak is vélhetően sok sikertelen kísérletük volt az űrutazásra, amire nincs bizonyíték, de azért sejthető, hogy nem sikerült elsőre, minden probléma nélkül embert küldeni az űrbe, pláne, hogy az amerikaiaknak is mennyi űrbalesetük volt. Mégsem tudtak az amcsik perdöntő bizonyítékot szerezni, holott szinte holtbiztos, hogy van ilyen. Holdkőzetet a földön is lehet találni, hiszen a Hold valószínűleg a fölből vált ki, és most is juthatnak el belőle akár darabok a földre, ahogy más űrbéli objektumok is elérhetik a földfelszínt.
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
A kezdeti időkben viszonylag nagyon kevés űrbaleset volt, az emberes küldetések esetében.
@HemiBiriba
@HemiBiriba Жыл бұрын
@@norbertbeyer8348 Legalábbis amiről tudunk. Nehezen hiszem, hogy minden kísérletnél ott volt a média. Ez komoly verseny volt, nem valószínű, hogy az első kísérleteket már kapásból le is adták élőben. Pláne az oroszoktól valószínűtlen ez...
@pterks911
@pterks911 Жыл бұрын
Mindkét oldalon megélnek belőle.🤷🏻‍♂️😅 Egyik mert tagadja a könyvében,másik meg állítja.
@dimitrovbernat
@dimitrovbernat 2 жыл бұрын
Errol mindig az jut eszembe, amikor Paxel arrol csinalt videot, hogy miert nem tortent meg. (vagyishat arrol, hogy vajon megtortent-e) Es az lett a vegso kovetkeztetese, hogy szerinte nem volt holdraszallas. Nem mondom, hogy nem lehet mas velemenyen valaki, de ez a tema annyira felzaklatott, hogy azota nem nezem a videoit xdd
@gasterw.d.6250
@gasterw.d.6250 2 жыл бұрын
Van ilyen videója? :0
@dimitrovbernat
@dimitrovbernat 2 жыл бұрын
@@gasterw.d.6250 Valóban megtörtént a Holdra szállás? -címmel, igen. Amit csak azért tartok szomorúnak, mert ha nem is tudatosan, de több százezres feliratkozótábornak terjeszti a butaságokat. És hiába mondja el, hogy ő gondolja így, szerintem ez hatalmas felelőtlenség, mert a fiatal nézői nem fognak utánajárni, és be fogják kajálni ezeket a "teóriákat"
@davidtari7491
@davidtari7491 2 жыл бұрын
Volt egy videója magáról holdról, de annyira baromságokat mondoitt benne, hogy elkönyveltem félcédulás fasznak ( most vagy ő az, vagy csak a rendszeres nézői, ő meg röhög a markába) Hogy hold belül üreges, meg lehet hogy mesterséges is.... stb...
@gasterw.d.6250
@gasterw.d.6250 2 жыл бұрын
@@dimitrovbernat kicsit dúrva ezt most hallani. Ezt a videóját eddig nem is láttam :/
@norbertbeyer8348
@norbertbeyer8348 Жыл бұрын
Arról is van egy külön videója, hogy a Hold egy üreges űrhajó, amit úgy vontattak ide.
@trissza
@trissza Жыл бұрын
Az, hogy 50 évig nem volt újabb holdraszállás, pont azt bizonyítja, hogy eredeti, mert ha a díszlet megvolt, abban rendszeresen lehetne a mai napig forgatni, nem lenne gond az újabb misszió!
@c.kristian648
@c.kristian648 Жыл бұрын
Vagy csak az kellett a hideghßború megnyeréséhez és a szovjetek legyőzéséhez, d3 akkor is kamu volt meg m9st is mindig is kamu kamu kamu
@balagepeter
@balagepeter Жыл бұрын
@@c.kristian648 Be kéne szedned a gyógyszereidet, amit az elmeorvos felírt a számodra.
@Kernold
@Kernold 2 жыл бұрын
Hogy talaljam el lezerrel egy akkora egi testen hogy hol a tukorxdd
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Ha innen kilősz egy lézersugarat, az 380 ezer kilométer távolságban már jókora kör lesz. De vannak képek arról, hogy hol szálltak le, célozz oda. Ne számíts gyors eredményre, de én már a 70-es években is láttam egy magyar csillagvizsgálóban, hogy meg lehet csinálni.
@zsoltgal4747
@zsoltgal4747 2 жыл бұрын
Ok. De a föld azért lapos, nem?
@mr.zombiee-Gaming
@mr.zombiee-Gaming Жыл бұрын
Nem
@attilakiss358
@attilakiss358 2 жыл бұрын
Nem vagyok az a ember aki bármit ehisz a hatalomnak de nekemis ez a véleményem a holdraszállás tekintetében
@laszlonagy2928
@laszlonagy2928 2 жыл бұрын
Atis, tartsál szkeptikusnak, de nekem kellene az a live a Holdról, amiről beszéltél.
@msanya71998
@msanya71998 2 жыл бұрын
Látom én Téged is a nasa bérelt fel😂
@liviabalint7940
@liviabalint7940 2 жыл бұрын
Én átálltam 😅
@internetes_irasok6053
@internetes_irasok6053 Жыл бұрын
Az eredeti felvételek : kzbin.info/www/bejne/fKiQoZKHbJJ0ack
@gyorgygaal4494
@gyorgygaal4494 2 жыл бұрын
Persze ,hogy jártak a holdon .Minden elismerésem azoké a tõkös fickóké akik ezt fõlmerték vállalni , és annak tudatában, hogy milyen veszélyek leselkednek rájuk sikeresen megcsinálták többen is néhány alkalommal.👍🤗
@istvanjuhasz3970
@istvanjuhasz3970 2 жыл бұрын
Az Alaszkai háromszög izgalmasabb mit a Bermuda háromszög, ajánlom mindenkinek...
@oszkarleitner6425
@oszkarleitner6425 10 ай бұрын
Persze hogy megtörtént a Holdra szállás... Valamelyik stúdióban rendezték a holdraszállást❗❗😂😂 BRAVO👏👏👏👏👏ügyes munka... A Hold nem szilárd bolygó❗❗De még bolygónak sem lehet nevezni, mert a hold egy fényforrás, plazma. Mint a nap❗❗
@bencekaszonyi2824
@bencekaszonyi2824 2 жыл бұрын
Megtörtént és kész! Én nem hiszek a konteókban😀
@farseverosapirico6248
@farseverosapirico6248 2 жыл бұрын
Persze , hogy leszálltak . A russzkik is elismerték a vereségüket . Másfelől hoztak olyan kőzeteket , amik 1/6-od gravitáció mellett fejlődnek ki . van is ennek neve. Még a kommunista Magyarország is kapott belőlük 1971-ben .
@gregor_man
@gregor_man Жыл бұрын
Bizony kaptunk, és a ruszkik is kaptak. Amit aztán összehasonlíthattak azzal a három mintával, amit ők hoztak a Holdról, mert automatákkal ők is jártak a Holdon, visszahoztak mintákat. A ruszkik tudták, hogy milyen a holdpor, és ha az amcsik csak púdert adtak volna nekik, akkor sípoltak volna.
@janostuza9100
@janostuza9100 Жыл бұрын
persze, h nem ! mert még ma sem vagyunk rá képesek !
Hol van az Univerzum határa? - Ti kérdeztetek 2: Univerzum
31:46
Tanulom Magam
Рет қаралды 112 М.
A Mesterséges Intelligencia tényleg elveheti a munkád?
29:42
Tanulom Magam
Рет қаралды 59 М.
#behindthescenes @CrissaJackson
0:11
Happy Kelli
Рет қаралды 27 МЛН
Жездуха 42-серия
29:26
Million Show
Рет қаралды 2,6 МЛН
The Lost World: Living Room Edition
0:46
Daniel LaBelle
Рет қаралды 27 МЛН
Reagálok a kommentekre a hirdetésem alatt!
43:48
Tanulom Magam
Рет қаралды 92 М.
Tényleg belénk ütközhet a Hold? - Moonfall tudományos szemmel
17:14
Miért értelmetlen a magyar oktatás?
29:25
Tanulom Magam
Рет қаралды 86 М.
Mi az idő?
27:31
Tanulom Magam
Рет қаралды 114 М.
Nem hiszek a Holdra szállásban?
28:11
PAXEL
Рет қаралды 155 М.
Kamu volt a Holdra szállás?  |  #40  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
19:01
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 207 М.
Top 5 legnagyobb ragadozó Dinoszaurusz ever!
16:48
Tanulom Magam
Рет қаралды 47 М.
A 7 Legnagyobb Dolog az Univerzumban
14:23
Tanulom Magam
Рет қаралды 396 М.