Zawsze po twoich filmach zaczynam szukać więcej informacji na dany temat. Naprawdę potrafisz zainteresować człowieka
@mojrzesz66955 жыл бұрын
+1
@lukikolo38965 жыл бұрын
Kiedys mówiono , że braknie ropy w latach 70-tych XX wieku, potem 90 tych, pózniej w latach nastych XXI wieku teraz , że w latach 40-stych /50 tych a pewnie nie braknie nigdy tu chodzi o zwiekszanie cen ropy z której rządy pobieraja z 90 % podatku, akcyzy i zarabiaja biliony..
@misinnio5 жыл бұрын
@@lukikolo3896 "a pewnie nie braknie nigdy" no się tak nie rozpędzaj xD ropy nigdzie już nie produkują więc prędzej czy później się skończy. Mam wrażenie, że nieuważnie oglądałeś - ta data się przesuwa z powodu odkrywania nowych złóż i technik wydobywania, ale w pewnym stopniu zapewne masz rację - w jakimś stopniu jest siana propaganda.
@genbu68315 жыл бұрын
Dorzucę wątek "benzyny syntetycznej" bo Ignacy o tym nie wspomniał. Węgiel upłynniała już już III Rzesza a pozostałości tych "zakładów" możemy znaleźć dzisiaj w okolicach Kędzierzyna-Koźle Blachownia oraz w Policach.
@tubusiekstrusiek37643 жыл бұрын
coś takiego w szkole powinno być ;)
@zupcioo5 жыл бұрын
@Kolega Ignacy. Materiał, daj do namysłu i ciekawości :) . Lubię cię oglądać.
@lukikolo38965 жыл бұрын
Kiedys mówiono , że braknie ropy w latach 70-tych XX wieku, potem 90 tych, pózniej w latach nastych XXI wieku teraz , że w latach 40-stych /50 tych a pewnie nie braknie nigdy tu chodzi o zwiekszanie cen ropy z której rządy pobieraja z 90 % podatku, akcyzy i zarabiaja biliony..
@karkixo5 жыл бұрын
Uwielbiam filmy tego typu :)
@rurza18495 жыл бұрын
Ciekawehistorie i Bezplanu to super kanały na temat Wenezueli. Aż się uśmiechnąłem kiedy poleciłeś jeden z nich 😍 Edit* super byłoby gdybys zrobil o upadku zwiazku radzieckiego bo jeszcze sie nie zagłębiałem w ten temat
@patrykszor47675 жыл бұрын
Dobrze wykonane materiały i ciekawe tematy, lubię cię oglądać, zrób ten odcinek o opec.
@k3bsol7555 жыл бұрын
Super film końcówka najlepsza
@Liptonek8234 жыл бұрын
Od jakiegoś czasu bardzo miło mi być subskrybentem tego kanału. Wszystko przejrzyście i ciekawie opisane. Tak osobiście chciałbym kiedyś posłuchać jakieś serii o zaburzeniach i chorobach psychicznych. Depresjach, schizofreniach, uzależnieniach, czy coś co ostatnio mnie zafrapowało- Alzheimer. Miłego ;-)
@yavaho5 жыл бұрын
7:55 Duże statki nie są napędzane benzyną tylko mazutem. Mazut jest pozostałością po destylacji ropy naftowej, w uproszczeniu można powiedzieć że jest to odpad powstający podczas produkcji benzyny. Im cięższe paliwo ropopochodne tym zawiera więcej szkodliwych substancji, mazut należy to tych ciężkich. Dlaczego galony a nie litry? Kolega Ignacy stworzył własny film czy tłumaczy coś z discovery? Dużo było historii ale zero informacji o najstarszym na świecie istniejącym szybie naftowym i najstarszej rafinerii.
@KiritoNagrywa5 жыл бұрын
Akurat dla Ignacego przeliczenie sobie galonów na litry to nie trudny wyczyn, według mnie galony są bardziej przejrzyste w takich porownaniach
@yavaho5 жыл бұрын
@@KiritoNagrywa jest to "przejrzystość" tego typu: Statek ma długość boiska. Ciężarówka waży tyle co słoń. Bagażnik ma pojemność lodówki. Ale dalej nie wiemy ile to jest dopóki sami sobie tego nie obliczymy.
@hellrider90872 жыл бұрын
pozdro Ignacy dobrze się Ciebie słucha dobra robota 👍
@condryoshai55103 жыл бұрын
Mega materiał do pracy
@_kozaog5 жыл бұрын
Zrób taki odcinek, fajnie się ciebie słucha!
@mateuszchlebek43915 жыл бұрын
Super film jak zawsze A takie pytanko będzie powrót mniej więcej
@Vfawek5 жыл бұрын
Dobry film, oby więcej o takiej ciekawej historii.
@alti27095 жыл бұрын
Czekałem na ten film ^^
@KarczuGPR5 жыл бұрын
Świetny materiał i przyciągająca miniaturka pozdrawiam!
@magicznedrzewo12585 жыл бұрын
Dawaj ten film o OPEC
@mr.r_u_m39525 жыл бұрын
Więcej, błagam, więcej!
@bartekmisterski58235 жыл бұрын
Bardzo fajny odcinek
@szymonmalec87475 жыл бұрын
Jasne, że chcemy film o OPEC
@al92845 жыл бұрын
Zeżreć wszystko, aż zostanie ogryzek; jak będziemy głodni to też go zjemy.
@michawrobel63495 жыл бұрын
Ciekawy filmik! :D
@rafaziemniak23495 жыл бұрын
40 lat temu, mądrzy naukowcy mówili że w 2020 ropa się skończy i wszyscy umrzemy ;)
@DudasDudek2 жыл бұрын
Konkretnie kto to mówił? Pierwsze słyszę o czymś takim.
@filipczerwionka3534 жыл бұрын
Ignacy Logo OPEC które użyłeś w filmie należy do gdyńskiej elektrociepłowni dostarczającej ciepłą wodę na terenie Gdyni I Wejherowa Logo organizacji różni się od użytego w materiale Pozdrawiam gorąco
@thesin28345 жыл бұрын
Większość statków nie pływa na klasycznej ropie, ponieważ jest to nie opłacalne. Dla przykładu wielkie kontenerowce zazwyczaj mają silniki wolnoobrotowe gdzie stosuje się mazut, który jest produktem „ubocznym” przy przetwarzaniu ropy ( taka czarna gęsta breja ). Co do statków pasażerskich to faktycznie stosowane są tam klasyczne diesla, lecz nie odpowiadają one za napęd, tylko do „zasilenia” silników elektrycznych.
@nikt_nigdzie4 жыл бұрын
A teraz baryłka tańsza od subskrypcji netflixa XD
@julen43025 жыл бұрын
Wleciał subik, pozdrawiam
@jakubkrukiewicz85643 жыл бұрын
Można by spróbować znaleźć ropę w kosmosie i sprowadzać promami/cysternami
@wojciechp4 жыл бұрын
Dekady lecą, a ja ciągle słyszę że ropa się skończy za 50 lat. Sprawdźcie sobie kiedy po raz pierwszy powstał taki horyzont czasowy. Myślę, że będziecie zaskoczeni.
@Dravi5 жыл бұрын
Jeśli ropa się skończy może zostać się naturalnie wyprodukowane oczywiście coś czuje że raczej może powstać minerał/substancja o podobnym składzie chemicznym więc będzie do zastąpienia a do tego wystarczy energia elektryczna którą można wydobyć na dużo większą liczbę sposobów na przykład błyskawice były są i raczej będą dopiero po jakimś czasie człowiek się zorientował że tą energie można wykorzystać
@przemekbundy4 жыл бұрын
proponuje nastepny ciekawy temat. czy w zwiazku z iloscia ludzi na swiecie. i z tym ile globalnie jest kupy. czy zapchaja sie w koncu oczyszczalnie. rury. i muszle. wypelniajac po brzegi... pozdrawiam.
@BryczkaFabryczka5 жыл бұрын
Super temat! A jeszcze lepszy to surowce w posiadaniu Polski, których wbrew pozorom jest MEGA dużo i to od węgla przez ropę i gaz aż po złoto. Oczywiście też miedź i inne. Mało kto o tym wie, że mamy w Polsce masę surowców, których nie wydobywamy lub do których prawa wydobywcze zostały wyprzedane za granicę zamiast Polakom.
@genbu68315 жыл бұрын
Zaryzykowałbym, że wiele państw na świecie ma większość wszystkich surowców świata, ale cena wydobycia i ilość... Ciężko budować infrastrukturę tylko po to by wydobywać powiedzmy ropę jedynie przez 2 lata albo rozwalić kilkanaście wsi by wykopać wielką dziurę dla kilkunastu sztabek złota. Dlatego też niektóre złoża zostały po prostu sprzedane. Daje to kasę natychmiastowo a nabywca i tak na razie tego nie wydobywa bo się nie opłaca. To też jest ryzyko bo może się okazać, że złożę w rzeczywistości jest mniej obiecujące niż to było mówione przy sprzedaży.
@BryczkaFabryczka5 жыл бұрын
@@genbu6831 Akurat w naszym przypadku co kilka lat odbywają sie badania geologiczne i szacunek potencjału złóż zwiększa się nawet diametralnie w niektórych przypadkach. Poza tym gaz łupkowy jako zapomniany temat to też surowiec. A jeśli czegoś się nie opłaca wydobywać to trzeba najpierw spojrzeć na to fachowym okiem a nie słuchać innych, bo tak się zaniża ceny sprzedaży, a potem pozbywamy się sporych złóż za bezcen pod pretekstem dobrego zysku natychmiast zamiast dobrej długoterminowej inwestycji. Tak się stało z węglem, ilość restrykcji polskich i unijnych doprowadziła do tego, ze sprowadzamy do z Australii, zamiast móc go tanio wydobyć i sprzedać u nas. To samo w sobie jest chore. Niedługo chleb będziemy kupowali w stanach i będą nam go samolotami przesyłali.
@ScornNoob5 жыл бұрын
Cały czas graniczna data w której skończy nam się ropa cały czas się przesuwa. Pierwsze prognozy mówiły że ropa się skończy w 1978. Dziś mamy 2020. Jakieś wnioski?
@wiktorolejniczak70025 жыл бұрын
Wydobyte złoża ropy po pewnym czasie odnawiają się ponownie w ciągu kilku lat. Są na ten temat prace badawcze.
@KiritoNagrywa5 жыл бұрын
Oj prędzej kilku tysięcy lat
@suramojamiosc9535 жыл бұрын
Bardzo fajny film o Wenezueli polecam ^^
@predator30335 жыл бұрын
Ja również.
@FireJach5 жыл бұрын
Kto ogladal Jack Ryan sezon 2 ten wiedział :)
@TFXZG2 жыл бұрын
Pamiętam, że w 1991 mówiło się dużo o tym, że ropy starczy do około 2020.
@slawomircz4582 Жыл бұрын
Dobrze mówili bo cowid to zapoczątkowanie zmian tzn powolne odejście od ropy i jesteśmy na szczycie produkcji ropy
@ThePrototype5 жыл бұрын
Ropa się kończy = cena idzie w górę. większa potrzeba wydobycia = potrzeba więcej wykwalifikowanych pracowników w tym większe zarobki dla nich. Ja jako wiertnik =stonks↗️
@macq21375 жыл бұрын
Aktualna sieć elektryczna nie jest przystosowana do ładowania wielu samochodów elektrycznych jednocześnie. Współczynnik jednoczesności wynosi 0,2 czyli transformator i sieć jest przystosowana do przepływu mocy równej 20% maksymalnej mocy zainstalowanej w domach przyłączonych do tego fragmentu sieci. Załóżmy że każdy ma samochód elektryczny. Najtaniej jest ładować w domu, energia z ładowarek publicznych ma być objęta akcyzą. Maksymalna moc ładowania jednofazowego wynosi ok. 7,2kW. Każdy na noc podpina samochód do ładowania, współczynnik jednoczesności wynosi blisko 1 i bum sieć jest przeciążona. Grozi to uszkodzeniem transformatora i linii energetycznej. Chcąc zmienić samochody na elektryki należy przebudować CAŁĄ sieć oraz zwiększyć znacznie produkcje energii. Ale o tym się nie mówi. Bez kilku elektrowni atomowych się nie obejdzie. Należy w pierwszej kolejności uświadamiać ludzi o zaletach takich elektrowni. Na OZE nie można do końca polegać w tej sprawie. Energia słoneczna dostępna co prawda prawie wszędzie ale tylko za dnia i to dużo zależy od zachmurzenia i pory roku. Energia wiatrowa nie jest wszędzie możliwa do uzyskania. Elektrownie wodne są najbardziej stabilne.
@erni7775 жыл бұрын
Chcemy żeby mniej więcej wróciło!! 🤪
@mardeneus5 жыл бұрын
Niestety wynalazek Łukasiewicza w postaci lamp naftowych był przestarzały i tylko zapóźnione cywilizacyjnie państwa z nich korzystały. W takiej Francji 10 lat przed wynalezieniem lampy naftowej już prezentowano oświetlanie lampą łukową placu Zgody, a w 1850 wprowadzono komercyjne lampy łukowe, z kolei lampa gazowa została po raz pierwszy użyta w 1792 roku, zaś do oświetlania Londynu zaczęto ich używać w 1809 roku, Paryża w 1819 roku, zaś Warszawy - 1859 roku. Ba, pierwsze lampy gazowe w polskim mieście były używane już w 1830 roku w Krakowie.
@przemekbinczyk26034 жыл бұрын
Mnie od czasu nagonki na ropę i ogólnie na emisję spalin do atmosfery nurtuję jedna rzecz, mianowicie kiedy świat oświetlał świat lampami naftowymi a kolej parowa kwitła w najlepsza i do tego industrializm czy dziś nie mamy emisji niższej?
@DjMareszeK5 жыл бұрын
8:45 i samoloty - przeszacowałeś i to ostro. 1 galon na sekundę lotu, przy obecnie najdłuższym możliwym locie (Singapur - Nowy Jork, 15 tyś km) trwającym 19 godzin z haczykiem (ok. 19h 20 min) daje nam około 70 tyś sekund, co licząc dalej, daje nam 258 tyś litrów paliwa. Zważywszy na to że jest to lot bez międzylądowania to musi zabrać całość paliwa na raz. Największy obecnie boeing który też będzie tę linię obsługiwał (wersja 777) może zabrać 200 tyś litrów paliwa z małym haczykiem przy bezpiecznym zasięgu ponad 17 tyś km. Panie Ignacy, no matma leży ;)
@genbu68315 жыл бұрын
Może miał na myśli fazę wznoszenia. Wtedy to możliwe.
@DjMareszeK5 жыл бұрын
@@genbu6831 powiedział "1 galon na sekundę lotu", lot nie składa się z samego wznoszenia więc to rozumowanie nie ma sensu
@ukasz9604 жыл бұрын
jakbyś był moim nauczycielem w szkole średniej zdecydowanie lepiej wspominałbym ten okres, minąłeś się z powołaniem Ignacy ;p Pozdro! :D
@the_dark26825 жыл бұрын
4:08 kto zauważył pytona hobarta?
@Sztetke995 жыл бұрын
Ignacy te informacje z statkami są bardzo zagmatwane i są tez błędne. Ale sam materiał bardzo fajny 😉
@MaXimusso0015 жыл бұрын
Nie chcemy więcej o OPEC. Chcemy Mniej Więcej
@staryw76675 жыл бұрын
Trzeba będzie się przesiąść na transport publiczny. Ja w podczas swoich podróży między miastami korzystam tylko i wyłącznie z elektrycznych pociągów
@gningrzegorczyk26915 жыл бұрын
Odpowiedz mi w końcu Ignacy czy będzie kontynuacja mniej więcej czy nie
@smiesznykanaxd46065 жыл бұрын
6:20 odpowiedź na pytanie z tytułu
@piw3lek1925 жыл бұрын
9:04 dokładniejsza odpowiedź
@antoniobanderazz98825 жыл бұрын
Zrób film o tym zsrr
@1aleks1623 жыл бұрын
W Polsce jest ropa ale jest bardzo głęboko co oznacza że jak na razie to nie możemy wykopać ropę i musimy mieć wyższą technologie, proste i logiczne.
@venix43815 жыл бұрын
Dziwi mnie to że przy słowach o odkryciu destylacji przez Persów w IXw.n.e. użyłeś mapy Imperium Aleksandra Wielkiego z IVw.p.n.e.
@STC2825 жыл бұрын
Wydaje mi się, że Igancy już nie zajmuje się tworzeniem grafiki do filmów tylko robi to ktoś z WIDMA
@julcixpompix17405 жыл бұрын
Uuu kolega Mądracy 🤔
@lambos1235 жыл бұрын
Masz za krótkie spodenki?
@koprolity5 жыл бұрын
Ropa się skończy, kiedy zagoją się nam rany.
@kasorti15 жыл бұрын
wypierdalaj
@Cisar_gaming5 жыл бұрын
*Mądre słowa mądry człowiek*
@fanlolitek29405 жыл бұрын
Jesteś wszędzie
@lukikolo38965 жыл бұрын
Kiedys mówiono , że braknie ropy w latach 70-tych XX wieku, potem 90 tych, pózniej w latach nastych XXI wieku teraz , że w latach 40-stych /50 tych a pewnie nie braknie nigdy tu chodzi o zwiekszanie cen ropy z której rządy pobieraja z 90 % podatku, akcyzy i zarabiaja biliony..
@fanlolitek29405 жыл бұрын
@@lukikolo3896 może i masz rację ale moim zdaniem za niedługo jej zbraknie
@legolaszlesnegokrolestwa81135 жыл бұрын
podobno odkryliśmy 5% powierzchni oceanów, jestem przekonany ze większosc ropy jest pod ich powierzchnią, tylko pytanie czy bedziemy ją potrafili wydobywać. Pod lodem Antarktydy jest bardzo duzo surowców, także... tego
@Kumar1988885 жыл бұрын
Kiedyś KZbin zaproponował mi jakiś filmik Kolegi Ignacego - patrzę, gość gra w heroesy. No fajnie. Patrzę teraz: ten sam gość robi ważny wykład na temat ekologii i przyszłości planety. Co mnie ominęło ???
@evtvlog42914 жыл бұрын
Badania naukowe wykazuję że samochody elektryczne sąowiele bardziej nie ekologiczne niż zwykłe, jak zkończy się ropa to zawsze można kópić lpg (auta na gaz to przyszłość)
@michaapinski40484 жыл бұрын
Ropa skończy się znacznie szybciej, a gdy się skończy to ludzkość będzie miała potężny problem.
@damianbrudzinski27625 жыл бұрын
zmniejszyc zużycie i nie kupować od trefnych państw zeby potem tym panstwom nafikac lub sami sie zmienią i wydobywac jak złoza sie bedą wyczerpywały -> embargo - cena zostaje wydobycie 7x100% a nie 10x 100% i jakieś zapasy (niby)
@filip_s51565 жыл бұрын
Nie wyobrażam sobie życia bez dźwięku silnika spalinowego, benzynki. Nie jestem ani troche za elektrykami, niech kupują będzie więcej benzyny dla mnie
@jeremiasz11655 жыл бұрын
Ciekawi mnie co z Wenezuelą która nadal produkuje mniej ropy niż Kolumbia która ma mniej niż 1% złóż Wenezueli. Będzie smacznym kąskiem dla mocarstw w czasie następnego kryzysu ropnego.
@jakubk35822 жыл бұрын
Kiedy skończy się ropa, to radzę zbierać kapsle i broń z amunicją. Potem skryć się w schronie. Fallout referance
@typowyjanusz5895 жыл бұрын
A z czego jest ropa? To są rozpadające sie organizmy etc. Co teraz nagle sie przestaly rozpadac? Prawda jest taka ze ropa sie nie skonczy a jedynie co to wiecej ropy moze ubywac niz przybywac.
@sandlabel874 жыл бұрын
Nikt: Ignacy w każdym odcinku: Tak... i nie
@m4rti35 жыл бұрын
Kiedy sie skończy ciągle tylko to a kiedy sie zacznie? Na przykład nowy sezon mniej więcej?
@takitam45715 жыл бұрын
Wolałbym odcinek pt. Kiedy powróci Mniej Więcej?😉
@notyou69505 жыл бұрын
Zadne z dotychczasowych pol naftowych w exploatacji nie wyschlo jeszcze. Zmniejszyla sie objetosc ropy wydobytej ale nie wyschla sana studnia. Co ciekawsze jest to ze pola uznane za puste lata temu maja nowe zasoby. Ropa nigdy sie nie skonczy.
@slawomircz4582 Жыл бұрын
Napewno a jak się skończy i nie będziemy na to gotowi to będzie rozpierdol
@lukikolo38965 жыл бұрын
Kiedys mówiono , że braknie ropy w latach 70-tych XX wieku, potem 90 tych, pózniej w latach nastych XXI wieku teraz , że w latach 40-stych /50 tych a pewnie nie braknie nigdy tu chodzi o zwiekszanie cen ropy z której rządy pobieraja z 90 % podatku, akcyzy i zarabiaja biliony..
@Papa.Dancer2 ай бұрын
Przydała by się jakaś aktualizacja tematu:)
@register22465 жыл бұрын
Czy zrobisz film o rewolucji francuskiej i jej skutkach
@flexfr99865 жыл бұрын
Kiedy mw?
@tomeczekblendziorjurasz62715 жыл бұрын
A o lobbym elektrycznym nikt nie mówi. Wyliczając ilość CO2, wyrzuconego do atmosfery w trakcie produkcji i całego procesu technologicznego ogniw do wysokiej klasy samochodów elektrycznych, dochodzi się do wniosku, że jest to większa emisja niż podczas całego żywota silnika benzynowego średniej klasy. Jeśli chodzi o skończone zasoby, to na rękę jest to chyba dwóm stronom, ta informacja. Lobby naftowemu, bo wtedy cena może być duża za towar "skoro ropy jest coraz mniej i się kończy tak szybko", jak i lobby elektrycznemu "przesiadajcie się na elektryki, bo się ropa kończy".
@jasparta9935 жыл бұрын
Tia... Tylko nikt w produkcji energii elektrycznej mówiący tak nie uwzględnia że lądując samochód pod domem również zapalasz lampy, używasz wody jak również Twój sąsiad ogląda TV a jego i Twoje dzieci grają w gry internetowe... Te miejsca również pobierają energię elektryczną "potrzebną" do naładowania Twojego elektryka. Jeśli tak, to wróć do 1 podstawówki gdzie się uczy dodawać i odejmować. Na potwierdzenie Twoich słów o szkodliwości elektryków powiem o optofotowoltanice która "zwraca się"... Jej tworzenie jest szkodliwe dla środowiska bardziej... Ale za to mamy dostęp do innego zielonego źródła prądu i super wydajnego! I tutaj mój wywód się skończy... Energia z elektrowni jądrowych. Ps. Wytwórnie elektryków maja właśnie większego asa w rękawie niż Lobby. Kupujcie elektryki, ropy nie ma, dacie każde pieniądze.
@tomeczekblendziorjurasz62715 жыл бұрын
@@jasparta993 kompletnie nie zrozumiałeś, co napisałem, to pierwsze. Do tego masz ego typowego "polaczka", który nie chce dyskutować a obrazać innych. Internetu nie są dla ciebie, kolego.
@jasparta9935 жыл бұрын
@@tomeczekblendziorjurasz6271 SJP dla Ciebie chyba też nie istnieje... A teraz zacytuj "obrażanie".
@tomeczekblendziorjurasz62715 жыл бұрын
@@jasparta993 SJP? Napisał to gość, który nie używa grama interpunkcji. W dalszym ciągu dajesz obraz przykładowego Polaczka w internetach, buraczka.
@zenek710p5 жыл бұрын
to co mówiłeś o samolotach i statkach to dla mnie troche nie potrzebne bo jak by np podzielić koszt paliwa samolotowego na każdego pasażera to wychodzi miedzy 3 a 5 litrów na 100km
@KiritoNagrywa5 жыл бұрын
A gdyby porównać z autobusami lub metrem? Pod względem czysto fizycznym toczenie maszyny kołami po torze zużywa mniej energii Niż utrzymywanie maszyny w powietrzu(tak samo opór powietrza podczas jazdy jest tysiąc razy mniejszy niż opór wody w przypadku statków)
@rafapacek60805 жыл бұрын
Jak ropa się skończy to będziemy na samogon jeździć XD
@Bartesky5 жыл бұрын
1:14 Nie jest starym odkryciem? IX w. Nie był dawno? mindfuck i spoko film 👍
@asasasaasasasasasa62845 жыл бұрын
Nie, Juliusz Cezar żył bliżej ładowania na księżycu niż wybudowania piramid w Egipcie
@Nikitawa775 жыл бұрын
kiedy nagrasz coś koronawirusie??? PS super odcinek
@kacperwawszczyk5 жыл бұрын
A nie korONAwirus? xd
@Nikitawa775 жыл бұрын
kacperwawszczyk owszem sry
@piw3lek1925 жыл бұрын
@@kacperwawszczyk #KolanowirusTEAM
@leecooper99115 жыл бұрын
@@Nikitawa77 nie ma co straszyć wirusem który nie istnieje...
@falek9655 жыл бұрын
@@leecooper9911 co? xD Ale wiesz że to jest potwierdzone, połowa Chin nie może wylatywać z kraju (mimo że i tak mają to utrudnione), chorych zamyka się w specjalnych szpitalach które potem mają być wyburzone a w dodatku odnotowano już bodajże 17 zgonów na tego wirusa? (Chociaż i tak są teorię że jest to bardzo zaniżone ze względu by nie siać panik) Jak nie przeszukałeś mediów to się nawet nie odzywaj ;p
@MEKANIOR4 жыл бұрын
Jeszcze jest e85 i inne paliwa typu olej rzepakowy na którym diesel także pojedzie
@Hevik035 жыл бұрын
O nie nie nie ja na elektryczne samochody się nie przesiądę
@bartoszwieczorek50005 жыл бұрын
Zawsze możesz się przejść z punktu A do B. Zostają ci jeszcze tramwaje i autobusy ale już są / będą elektryczne 😉
@mike-tt6ps4 жыл бұрын
@@bartoszwieczorek5000 elektryk jest nie eko
@Ficik4235 жыл бұрын
Nic nie trwa wiecznie...
@karoleqgames41584 жыл бұрын
wyjaśnienie:jak skończy sie ropa to samochody będą napedzane elektrycznie proste ??? PROSTE
@sylwestrdeja87895 жыл бұрын
Epoka kamienia nie skończyła się dlatego że skończył się kamień , także era ropy także nie skończy się brakiem ropy. Świat się zmienia
@KiritoNagrywa5 жыл бұрын
Epoka kamienia skończyła się że zaprzestano używać kamienia jako głównego składnika, tak więc w tym przypadku epoka ropy skonczysie gdy ropy zabraknie gdyż wtedy przestaniemy z niej korzystać :v
@KiritoNagrywa5 жыл бұрын
Epoka kamienia skończyła się że zaprzestano używać kamienia jako głównego składnika, tak więc w tym przypadku epoka ropy skonczysie gdy ropy zabraknie gdyż wtedy przestaniemy z niej korzystać :v
@Afroo1245 жыл бұрын
Dobre
@zwierzchnik8545 жыл бұрын
Z chęcią obejrzałbym ten odcinek, jak ropa przyczyniła sie do upadku ZSRR. Swoją droga warto wspomnieć, że sama III Rzesza podczas II wś miała problem z dostawami benzyny : P
@grzegorzkikut58875 жыл бұрын
Warto byłoby wspomnieć dlaczego w Baku rozwijał się przemysł oparty na ropie. Polak Zgielnicki wymyślił i wybudował pierwszą na świecie platformę wiertniczą
@kubanamaxa46774 жыл бұрын
Logo OPEC zaprezentowane w filmie jest niewłaściwe, zaprezentowane logo należy do polskiej firmy (OKRĘGOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ)
@danielkrystian71125 жыл бұрын
Nigdy nie braknie ropy. Problem jest tylko by tego faktu nie poznał każdy. Ropa jak diamenty jest sztucznie utrzymywana w podarzy i cenie. Wenezuela jest tego przykładem A i Polska też.Od Wenezueli nikt nie może kupić aby Amerykańską ropa nie potaniała.Polska natomiast nie może nawet wydobywać aby nie psuć interesu innym monopolistom. No i tyle w temacie.
@moe_lester95855 жыл бұрын
skoro mówisz że duzo kosztuje produkcja baterii, to może odcinek o nowych bateriach stałych?
@konraddsx5 жыл бұрын
żyje już tak długo że przeżyłem już 2 terminy końca ropy...
@danio69234 жыл бұрын
Oszczędzajmy wodę i prąd!
@Joszko15 жыл бұрын
Kiedy Mniej Więcej ?!
@polska12343 жыл бұрын
ja się boje tego że kiedyś skończy sie ropa
@sylwesterslaba3537 Жыл бұрын
Nigdy się nie skończy
@polska1234 Жыл бұрын
@@sylwesterslaba3537 to dobrze
@marcelbush20005 жыл бұрын
Czemu podajesz w galonach? Mieszkamy w Polsce
@trothlik5 жыл бұрын
Normalnie dyrygent :D Ale dobrze gada
@jakobianek_78555 жыл бұрын
Większość statków pływa na paliwie podobnym do naszego diesela Ale starsze modele pływają na tak zwanym Mazucie który jest pochodną ropy.
@mikoajwasielewski91405 жыл бұрын
to moze odc o globalnym ociepleniu ??
@Cirilla_Doncic5 жыл бұрын
Nie
@0ofland5 жыл бұрын
Po co? Wyjrzyj na dwór i masz ocieplenie. Zima i brak śniegu.
@tomaszmynarz92705 жыл бұрын
@@0ofland Brak śniegu to dowód na globalne ocieplenie? owszem dzieje się ale nie dlatego że nie ma śniegu xD\
@0ofland5 жыл бұрын
@@tomaszmynarz9270 ironi nie wyczówasz?
@PiotrusGranie5 жыл бұрын
@@tomaszmynarz9270 Owszem, za czasów PRLu babcia mówiła że czasami jak zasypało to trzeba było tunele kopać, a jak w lato było 25 stopni to już bardzo ciepło jak na lato.
@Black__lily05 жыл бұрын
Mam pytanie nie na temat co tam z mniej więcej?
@MrJanekk5 жыл бұрын
A już nie wspomniałeś że pierwsza uliczna lampa naftowa zapłonęła w Gorlicach, mieście w którym mieszkam i w którym to odbyła się druga największa bitwa I WŚ
@milkyman51925 жыл бұрын
Oglądałem już kiedyś tego typu filmik i w 2020 miało już jej nie być także lol
@janosik91035 жыл бұрын
Brak ropy mój panie!
@ayaya_skiler17015 жыл бұрын
Tu odcinek i na drógim kanale mhh co wybrać??? Wiedza albo Quiz oto jest pytanie
@hubert36785 жыл бұрын
Skilek2head wiedza albo wiedza
@i.m.51815 жыл бұрын
No chłam . 40 lat temu tez szacowali zasoby na 40 lat a elekryki to gówno są już wyliczania