Olyan profi ez a videó! Köszönöm mindenki nevében a feltöltèst,aki korizni tanúl! 😊💜
@varigabor14 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm! Sok-sok örömteli korizást kívánok!
@henriettbodnar94686 жыл бұрын
Nagyon szuper! Vègre valaki èrthetõen ès làtvànyosan elmagyàrazza az alapokat!
@varigabor16 жыл бұрын
Nagyon szépen köszönöm! :)
@klaudiakeszthelyi80444 жыл бұрын
Köszönöm,hogy megtanítottál korizni.Végre valaki normálisan elmagyarázza❤✌
3 жыл бұрын
Az tetszik ebben a videóban, hogy nem az indulással kezdi, hanem tényleg az alapoktól. Hogyan kell felállni, (elesni!), kis lépésekkel indulni. Gratulálok!
@varigabor13 жыл бұрын
Köszönöm szépen!
@attilapetho22163 жыл бұрын
Köszönöm az oktatást! Nagyon jó videó. Látványos, mókás, mosolyogtató. Jó így tanulni. :))
@korneliakorpa77463 жыл бұрын
Köszönöm szépen a részletes videót! 😊 Ahogy olvasgattam a többieket, látom nem vagyok egyedül, hogy én is 38 éves fejjel döntöttem el, hogy megtanulok korizni. 😊 Remélem gyorsan sikerül 💗 Én már látom magamat lelki szemeimmel amint suhanok 😅
@varigabor13 жыл бұрын
Legyen benne sok örömed!
@adelaydaadelayda Жыл бұрын
Ugyanígy vagyok,39 vagyok és most tanulom😊neked sikerült?
@csillaszarka-kovacs3 жыл бұрын
Jól összeszedett, érthető, profi videó. Nagyon szépen köszönöm, úgy érzem, sokat fog segíteni. 😊
@Wecycle1002 жыл бұрын
27 vagyok, szeretnék nyárra megtanulni most már korizni! :D szuper videó :D
@izabella9917 Жыл бұрын
Nagyon hasznos videó, jol el van magyarázva és könnyen meg is érthető. Remélem sikerül majd nekem is megtanulnom ^^
@zsulianya30414 жыл бұрын
Kedves Gabor.rendkivül hasznos a video.köszi.🎁🎁💝
@peterpiotr37404 жыл бұрын
Hogyne! Az is, ahogyan a kedves Gábora mindenhonnan tiltva van! Tudja meg mindenki, ez egy nyomorult troll! Igaz e gábor úr????
@husan78082 жыл бұрын
Nagyon tetszik a videó. Ma vettem meg a felszerelést a korizáshoz. Jó látni, hogy nem egyedül vagyok, aki 40 felett akar korizni tanulni :)
@varigabor12 жыл бұрын
Sok-sok örömöd legyen benne!
@golemstudioai4 жыл бұрын
Na ilyen egy igazi oktatóvideó. Nem kapkodva, a lényegre koncentrálva. Én most szándékozom megtanulni korizni 42 éves fejjel :D
@BekyOhneC4 жыл бұрын
Én 32 évesen. Gyermekkoromban ment a ketsoroson. De most egysorosat kaptam ajándékba s még állni se tudok vele... :D
@BekyOhneC4 жыл бұрын
Úúú de édi a bácsi!Köszönöm szépen a segítséget. Valamelyik nap megyek és letesztelem ^^ Viszem a youtubeot,hogy elkisérjen legalább a hangja. :D . Megpróbálom. Legutóbb már vadul mentem volna de egyenlőre az állás se ment vele...Sokat akart a szarka....Hát na......Földön ülve pityogás lett a vége.. Pedig felnőtt vagyok :( De köszönöm szépen Gabi "bácsi" :))))
@varigabor14 жыл бұрын
Legközelebb jobban megy majd. Csak ne add fel! Minden alkalommal egyre jobban fog menni. Legyen benne sok örömöd!
@clarissa197796 жыл бұрын
Nagyon tetszik!!!!Köszönöm,örülök,hogy rátaláltam!
@varigabor16 жыл бұрын
Köszönöm szépen a megtekintést! Sok-sok örömöd legyen a korizásban!
@enikozdosek9312 жыл бұрын
😃😃😃....nagyon jó! Köszönöm!
@csillapapik52315 жыл бұрын
Szuper anyagot állítottál össze! Nagyon hasznosnak találtam. Pont most akarok venni egy quad korit. Gyerekként nagyon szetettem, most felnőtt fejjel újra korizni akarok. Nem gondoltam hogy ennyire hiányzik. Csak az eltelt huszon... pár év azért kiesett. Gondolom quad korinál u.ez a felállás, u.azt kell csinálni, csak négy keréken. Ha van a kori kiválasztásával kapcsolatban v.milyen javaslatod, azt szivesen veszem. Köszönöm....Csilla
@varigabor15 жыл бұрын
Szia! Örülök az örömödnek! Nekem a quadok nem igazán "fekszenek", ezért javaslom a következő Facebook-csoportokat: Dunaguri, Görkorisok, Inline. Ebben a sorrendben, Sok véleményt és tapasztalatot megtalálsz és élőben is szívesen válaszolnak olyanok akik az adott témában jártasak.
@csillapapik52315 жыл бұрын
Vári Gábor Köszönöm a tippet! 😊
@varigabor15 жыл бұрын
@@csillapapik5231 Nagyon szívesen! :)
@csillapapik52315 жыл бұрын
A korom miatt stabilabbnak gondoloma quadot mert még éltek a dínók mikor fiatal voltam .😂
@varigabor15 жыл бұрын
@@csillapapik5231 Nos, az én számomra a quad tulajdonságai kellemetlenek. Hossza rövid, oldalra átflippelős. Az inline viszont 99%-ban olyan mint a jégkorcsolya. Így gyakorlatilag elegendő egy-egy mozdulatot elsajátítani és ezzel görkorcsolyára és jégkorcsolyára egyaránt jó beidegződéseket rögzítünk. Vagyis egyszerűbb és gyorsabban tanulható, mint a quaddal.
@margilara28763 жыл бұрын
Köszönöm a segítséget!
@varigabor13 жыл бұрын
Örülök, hogy segíthettem! Sok örömteli korizást kívánok!
@PrincessEdenforYeshua5 жыл бұрын
Super video, köszönöm! Csak azt nem értem, miért tudok jégkorizni és miért nem tudok görkorizni. Annyiszor próbáltam..
@varigabor15 жыл бұрын
Azért nem, mert minden a fejünkben dől el. Sokszor elegendő, ha jégkorizás kezdetén úgy próbálunk a jégre gondolni, mintha görkori lenne alattunk. Persze azért van egy apró trükk is. A görkoriknál cserélgetjük a kerekeket, hogy egyforma méretre kopjanak. Ezután amikor felveszünk egy jégkorit, akkor az előre-hátra billegve teljesen elbizonytalanít minket. A legjobban a hokikori billeg. A Fitnesz kori pengéje hosszabb és egyenesebb, kevésbé billeg. A műkorcsolya rövidebb, de még egyenesebb, viszont az elején van a köröm, ami ha kicsit felemeljük a sarkunkat, mint a görkorinál szokás, akkor azonnal leakad a jégbe. Mintha görkorival kavicsnak mentünk volna. Ezért én azt szoktam javasolni, hogy a szezonváltás előtt már ne cserélgessük a kerekeket. Hagyjuk, hogy az első és a hátsó kerekek fél centivel kisebbre kopjanak. Mert ekkor már érezhetően billeg előre-hátra a görkori is. Ezzel korizva megszokjuk és megtanuljuk a billegést kompenzálni. Ezek után amikor egy kemény héjas fitnesz korcsolyát veszünk fel csak a jég keménységéből adódó "mássággal" kell "megküzdenünk". Persze, ha a fitnesz korit éleztetjük, akkor a 8-12 mm-es sugarú élezés sokat segít. A hokisok 16-22 mm-es sugarú élezést használnak, mert már hozzászoktak a jégbe vágás technikájához. A görkori után viszont kellemetlen a kanyarokban a "kisodródás" éppen az miatt, hogy a görkori ugyanolyan oldaldőlési szögnél még nem csúszik ki, ahol a 16-22 mm-esre élezett jégkori már elindul oldalra, a pengére merőleges irányba. Ezért amikor jégre lépünk, még a kis sugarúra élezett pengével is, eleinte csak ízlelgessük - próbálgassuk a korcsolya tulajdonságait. A biztonság érzethez sokat segít a védők használata a jégen is! Tapasztalatból tudom, hogy azok a felnőttek-gyerekek akik rám hallgatva szintén viselték a jégen is a térd-könyök és csuklóvédőt (egyesek még sisakot is!), azok sokkal rövidebb idő alatt annyira ráéreztek a jeges korizásra, hogy már régen vagánykodtak akkor, amikor a védőket nem használók még csak a totyogós szakaszban jártak. Ha valóban jól görkorizol, akkor ezeket betartva pár perc alatt ráérzel a jégkorizás ízére. És onnantól jobban fogod szeretni a jégkorizást. Persze ha már túl drágán vagy egyáltalán nem érhető el a jég, akkor nyilván görkorival fogod élvezni a korizás örömeit. Sok-sok örömteli korizást kívánok a jégen és a kerekeken is!
@varigabor15 жыл бұрын
Na tessék! Annyiszor többen vannak ezzel úgy, hogy görkorizni tudnak és jégkorizni nem, hogy már szinte automatikusan erre a helyzetre érvényes "orvosságot" írtam válaszként az előbb. Nos, te jégkorizni tudsz és a görkorival van a gondod. Ez esetben fontos tudni, hogy a jégkorik cipő (csizma-boot) része merevebb, mint az átlagos görkoriké. Ezért átállás kezdetén érdemes szintén merevebb többrétegű, vagy műanyag borítású görkorit felvenni. Itt is az a szabály, hogy jó erősen kössük meg, aztán majd ha már talpon tudunk maradni, akkor lazíthatunk. A videóim között találsz olyat is amelyiken merev borítású "roller blade " görkoriban vagyok. Sőt olyat is amelyiken se pánt nincs a lábszáramnál, és csak 4 pár lyukban van fűző. Mert már annyira megerősödött a láb izomzatom a minden napi korizástól, hogy akkor is talpon tudok állni a korcsolyában ha be sincs fűzve. Nyilván kényelmesebb legalább a lábfejet megfogatni ... ezért a 4 pár lyukban a fűztő. A másik, hogy a kerekek anyaga 80A vagy 82A jelzésű "puhább" (néha zselésnek is nevezik) legyen. A lábfej elfordítása görkorival nem megy "talpon". Azaz amikor a jégkorikkal függőleges penge mellett simán foroghatunk a jégen, ez görkorival lehetetlen. Ezért ilyenkor görkorinál kicsit fel kell emelni a korcsolya elejét vagy hátulját, pont úgy mint ezen a videón látszik: kzbin.info/www/bejne/hJK1oY2BgZqHepo Nyilván a "fordított" részben leírtak itt is érvényesek - csak értelem szerűen vonatkoztassuk át őket.- Ezeket figyelembe véve, ha szépen, lépésről-lépésre követed ezt a videót... akkor a lép-lép-gurultól hamar eljut a hatodik rész trükkjeiig.
@PrincessEdenforYeshua5 жыл бұрын
@@varigabor1 Köszönöm szépen a választ. Próbálkozom..
@varigabor15 жыл бұрын
@@PrincessEdenforYeshua Helyes! Sok örömöt és sikert kívánok!
@PrincessEdenforYeshua5 жыл бұрын
@@varigabor1 Nagyon kedves, köszönöm. Isten áldja Önt.
@alamusziify3 жыл бұрын
Kedves Gábor ! 4X év után kezdek el újból korcsolyázni. Anno , csak jégkorcsolyán űztem fiatalabb koromban. Most , hogy az unokám már egész jól nyomja , kedvet kapott az egész család. :) Nagyon hasznos tanácsokat meríthetek ezekből a profin elkészített videókból . Van esélyem 63 éves koromban megtanulni újból alapfokon korizni ? :) Tudom , kitartás- gyakorlás.... Köszönjük szépen !
@varigabor13 жыл бұрын
Kedves József! Köszönöm szépen! Hogyne! Eddig a legidősebb kezdőm 82 éves volt. A lényeg, hogy használjuk a védőfelszereléseket, ( egyik anyuka pluszban egy 5 cm vastag szivacs párnát is betolt a nacijába hátulra,) és lépésről lépésre (nem kerget a tatár, ) úgy induljunk, ahogyan a videóban is megmutattam. És csak akkor emeljük a szintet amikor az előzőket már biztonsággal használjuk. Például már a térd folyamatosan kicsit behajlítva, a felsőtestünk kicsit előre döntve van és bármikor le tudunk ereszkedni a térvédőnkre ha megbillennénk. A többi már csak a kitartáson azaz a gyakorlás mennyiségén múlik. Sok sikert és örömet kívánok a korizáshoz! .
@alamusziify3 жыл бұрын
@@varigabor1 Köszönöm a biztatást ! Egyenlőre a két apró " perec " nem vette el a kedvem..... :) Igyekszem betartani és alkalmazni a látottakat és sűrűn elméleti oktatásban részesítem Magam a szuper oktatóanyag jóvoltából. ( ez az első cca 16 perc , szerintem az idén nyár végéig elég lesz , lol ) :) További jó munkát és sikeres tanítványokat kívánunk Szolnokról !
@frogmen53044 жыл бұрын
Igaz hogy kisebb kerekekkel könnyebb megtanulni? Van egy 80mm-es RB-em, ha 70mm-re cserélem a kerekeit esetleg kisebbre, könnyebb dolgom lenne? köszi
@varigabor14 жыл бұрын
Igazából nem sokkal lenne lassabb a kori. Viszont érezhetően érzékenyebbé válik az út hibáira. Ami pedig főleg a kezdésnél nagyon zavaró és elvonja a figyelmünket. Később már nem foglalkozunk a rázkódással, de az elején... nagyon. Minden zavaró tényezőt sokkal jobban érzékelünk. Ha gördülést lassítani kell, hogy legyen időnk reagálni, akkor a legelején a perzsaszőnyeget ajánlom, vagy a puha gumiszalagot (olyat mint amit a szállítószalagoknál használnak). (Vagy esetleg nagyon puha kerekek 60-70A-s, de ezek nagyon gyorsan kopnak az aszfalton-betonon.) Belesüppednek a kerekek és több időnk van érzékelésre és a korrigálásra. De a végső cél úgy is az, hogy mi gyorsuljunk fel...
@naomichinyereebelide-csoba41842 жыл бұрын
Szia,elimdulásból hogyan kell megállni?
@varigabor12 жыл бұрын
Szia! Gyakorold a "halacska" mozgást! Tapasztalni fogod, hogy amikor az ujjaid záródnak az megállít. Vagy egyszerűen másold le a fékezés a lejtőn című filmemben látható mozgást! kzbin.info/www/bejne/e6bTmqermdysh7M&ab_channel=V%C3%A1riG%C3%A1bor
@martonmezo19887 жыл бұрын
jólett! köszi a segitséget!
@varigabor16 жыл бұрын
Nagyon szívesen, én köszönöm, hogy megnézted! Sok sikert és örömet kívánok!
@dkrisz1483 жыл бұрын
18 éves srác vagyok gondolkozok a görkorin, mennyire férfias nem lennék ciki? Nagyon idegen terület s ezért vagyok bizonytalan.
@varigabor13 жыл бұрын
Üdv! Hogy mennyire férfias? Egyszerű! Ne csinálj lányos mozdulatokat. Elegáns lehetsz, vagány szintén. A túlzásba vitt erőfitogtatás sem okos dolog. A többi mozgás viszont ha profi módon csinálod, nagyon férfias. Mert kemény munka jól megtanulni és szintén kemény jól csinálni. Gyakorolj sokat! Élvezd a mozgás örömét és legyél profi! Sok sikert kívánok hozzá!
@dkrisz1483 жыл бұрын
@@varigabor1 Aha értem köszönöm, még annyi hogy számít a kerekek mennyisége meghogy az egyvonalban lévő 4 kerekes korival is megtudnék tanulni teljesen a nulláról? Esni fogok fix, ezzel tisztába vagyok.
@varigabor13 жыл бұрын
@@dkrisz148 A tanulásra, gyakorlásra, utcai korizásra általában a 4 kerekű egysoros (inline ) korikat szoktuk használni, távolsági vagy sebességi guruláshoz jobb a 3 kerekű ahol a kerék 90-125 mm átmérőjű. Mindenki meg tud tanulni teljesen nulláról. Figyelmesen kövesd a videóimat és menni fog. Ha még van is a közeledben olyan szakember aki kijavítja a mozdulataidat, úgy még könnyebben megtanulsz korizni. Ami a legfontosabb a védőket mindig használd! Akkor nem kell félned az esésektől. És persze akkor sem, ha mint ahogy azt az esések videóban bemutatom, korizás közben egy kicsit behajlítod a térded és begyakorolod, hogy eséskor egyből leguggolsz.
@dkrisz1483 жыл бұрын
@@varigabor1 okés értem köszönöm!
@zsulianya30414 жыл бұрын
En 40 evesen tanulok korizni es vegre egy szuper video.mert nem mehet az ember csak ugy ki korival.meg elesek es eltörik valamim es akkor mi lesz.veszelyes lenne.
@attilapetho22163 жыл бұрын
Én most fogom elkezdeni (34 évesen), csak várom, hogy megérkezzen a rendelés. :D Alig várom. Kb 24 éves álmomat váltom most valóra (végre valahára). :D
Nagyon tetszik nekem is. Az lenne a kérdésem hogy 40 fölött is érdemes nekiállni?
@varigabor15 жыл бұрын
Örülök, hogy tetszik! Nos, az eddigi legidősebb kezdőm 82 évesen kezdte. Egy hónap alatt megtanult korizni. A Magdika 65 évesen kezdte, aztán néhány gyakorlás után a Városligeti pályán villogott az unokái előtt. Egyikük sem bánta meg. Sőt! Eddig olyannal nem találkoztam aki megbánta volna! Úgyhogy, én javaslom a kezdést. De csak úgy mint ahogy a filmen mutatom. Lépésről-lépésre.
@margitgollei5005 жыл бұрын
@@varigabor1 Köszönöm szépen a választ. Én 48 vagyok és a gyerek miatt vettem újra görkorcsolyát, merthogy szerinte egyedül unalmas. Nem nulla tudásról indulok, viszont mivel már volt eltörve kezem lábam, ezért félek pl ha nem tükörsima valami. Van ugye a járdaszegély és a különféle egyenetlenségek, kissebb-nagyobb lejtések és úthibák, kavicsok stb. Érzem hogy nem az igazi az egyensúlyom.
@varigabor15 жыл бұрын
@@margitgollei500 Ezért nagyon fontos a védőfelszerelés, és az enyhén behajlított térdek mellett, kissé előre döntött felső test. (A film elején éppen azért ragozom annyira, mert ez a testtartás, tényleg biztonságot ad.) És persze a reflex szintjéig való gyakorlás.
@andrasbalogh51472 жыл бұрын
Nagyon jó tanár vagy.Kétsoros is így megy?
@varigabor12 жыл бұрын
Köszönöm! A kétsoros is hasonló, de mint az időrend is mutatja az vagy a múlt, vagy kizárólag a retró művészi korcsolyázás kelléke.
@andrasbalogh5147 Жыл бұрын
@@varigabor1Kislányomnak az anyja vette a 2sorost.Fél....
@amandagyori27854 жыл бұрын
A féket hogy tudjuk leszerelni?
@varigabor14 жыл бұрын
Kell hozzá két kicsi imbuszkulcs..és egyszerűen lecsavarozzuk az utolsó kereket a fékkel együtt. Ha használtan vettük a korit, akkor megeshet, hogy nem kaptunk hozzá rövidebb tengelycsavart. De például a Marczi skate üzletben kapható, vagy pár alátéttel áthidalható a probléma.
@tundeosvart69114 жыл бұрын
Ez a kétsorosra is vonatkozik?
@varigabor14 жыл бұрын
A kétsorosnak kicsit mások a tulajdonságai abból adódóan, hogy rövidebb és oldalra hirtelen billen. De alapvetően hasznosíthatók ott is ezek a javaslatok.
@gabriellaszente93895 жыл бұрын
szia. nekem nem egysoros korim van. ezen elöl van a fék. erre is jók a tanácsaid? kb. 35 éve volt a lábamon kori,és most vettem, egyet.gurulni tudok vele, de irtó parás. :D
@varigabor15 жыл бұрын
Szia! Ha megfigyeled a korikat akkor azt láthatod, hogy a "retró" kétsoros sokkal rövidebb mint az egysoros korcsolyák. Ezért nehezebb vele talpon maradni. Sőt! Még a Jégkorcsolyáknál is rövidebb. Amikor készült önálló sportszernek tervezték és csak sokkal (évtizedekkel) később született meg a mai egysoros, a jégkorcsolya nyári pótlására tervezett "inline" korcsolya. Ezért is emlegetem a filmjeimen azt, hogy aki az egysorossal megtanul korizni, az bizony jégkorcsolyával is tudni fog, még akkor is, ha a jégkorcsolya az első pár percben furának tűnik. A parázás addig tart amíg, mint ezen a filmen bemutatom, a védőfelszerelések felvétele után az alap felállás, letérdelés nem megy simán. Mert amikor már simán le tudunk ereszkedni és fel tudunk állni, akkor ha megbillenünk, egyből lehuppanhatunk akár a kicsik. És így megelőzhetjük-elkerülhetjük a sérüléseket és ezzel a félelmünk is elszáll. Ezek az alapmozgások a kétsorossal is éppen így érvényesek. Annyi talán a különbség, hogy a rövidebb korcsolya jobban igénybe veszi a koncentráló képességünket. Így hamarabb elfáradunk. Az átbillenéseihez is hamar hozzá lehet szokni, de az már hetekig is eltarthat az edzés heti óraszámának függvényében. Az" elöl fék van", az nem fordulhat elő, hogy az nem fék, hanem egy "láb", amit akkor használunk, amikor görkorcsolyával "leszúrt" ugrásokat csinálunk? Ugyanaz a szerepe mint a műkorcsolya pengéjének az elején lévő fogazásnak. Javaslom Asha Kirby kétsoros korival készült filmjeit nézegesd. Sok örömöd legyen a korizásban! Szia
@Geo-Intuition10 ай бұрын
Szia feliratkoztam a Csillagászati csoportba. Hakka-intuition néven...
@varigabor110 ай бұрын
Úgy látom nem a 35 ezres létszámú, hanem valamelyik picike Csillagászat csoportba jelentkeztél be Hakka-intuition néven.