Kovács Tamás: "Az olimpiára még a 19. helyről senki sem jutott ki"

Күн бұрын

A vívás egy csodálatos sportág. A magyar vívás az olimpiák történetében is kiemelkedő. A párizsi olimpia előtt két, nagy visszhangot kiváltó eset hevítette a magyar vívó társadalmat.
- Hogyan lehetséges, hogy egy szövetségnél nincs szakember, aki a doppingvizsgálatok betartására ügyelne?
- Ha valakit két évre eltiltanak egyszerű adminisztrációs hiba miatt, a büntetésből lehet visszaút?
- A testvéri kapcsolat, még ha nem is nyert bizonyítékot a nepotizmus, meddig tartható egy válogatott szempontjából?
- Egészséges helyzet lehet, ha valaki közös egyesületüknél felettese egy válogatott csapatársának?
- A kiemelkedő tehetség mennyire számít, ha valaki a”győztes csapaton ne változtass” el mentén állít össze válogatottat?
Vendég: Kovács Tamás
Műsorvezető: Horti Gábor
Technikus: Czár Kristóf
A felirat AI generált, esetleges elírások előfordulhatnak.
Iratkozzon fel KZbin-csatornánkra ▶️ bit.ly/frisshi...

@drbajtaigabor Ай бұрын
Már 2012-ben is kihagyta Decsi Tamást a válogatottból a moszkvai világkupán, le is maradtak Londonról. Így történt, hogy a magyar válogatott a sportág történetében először nem képviselte magát az olimpián.
@tamkov13
@tamkov13 Ай бұрын
Decsi Tamás gyenge teljesítménye miatt maradt ki a moszkvai világ kupán! Ha a teljes igazságot akarja tudni, akkor elmondom, hogy Kovács Tamás egy évvel a londoni olimpia előtt nyerte el újra a szöv.kap. pályázatot, amikor is a magyar kardválogatott -Szilágyi, Nemcsik, Decsi,Lontay - a világranglistán a 11.helyen volt. Az olimpiára a világranglistáról az első négy és az utána következő legjobb európai jutthatott ki. Egy év alatt a 6. helyre tudott feljönni a csapat és ez kevés volt, mert Kínának az utolsó moszkvai kvalifikáló versenyen leadták a mérközéseket több nemzet. A 2008-as pekingi olimpia kardcsapat 7.helyezése megpecsételte a csapat világranglistán elfoglalt helyét és ezért váltották le 2011-ben a szöv.kap.-t, Nébald Györgyöt!!!!
@jenopuskas2516
@jenopuskas2516 Ай бұрын
Kivéve,ha egy fidesz-politikus nem akarja !Mint ahogy diplomát is helyettesíthet Orbanisztánban egy olimpiai helyezés....