Mózg w słoiku i dziwne eksperymenty myślowe - POP Science #58

  Рет қаралды 697,367

Astrofaza

Astrofaza

Күн бұрын

Пікірлер: 685
@marski2629
@marski2629 Жыл бұрын
ale trio, ale tematy :) przypomina niegdysiejsze nocne audycje radiowe z rozkminkami na tematy różne :) Normalny Pop Science jest genialny ale raz na jakiś czas wrzucenie Marcina do tej formy skłania nas do rozkminiania tylu pytań :) To jest złoto
@nietypowyseba123
@nietypowyseba123 Жыл бұрын
Ja bym Marcina chętnie widział już w każdym kolejnym. Idealnie się uzupełniają wszyscy trzej
@kubabuff3727
@kubabuff3727 Жыл бұрын
Więcej PopScience w trójkę! uważam że jest to najlepszy podcast na polskim tynku a może i światowym. 3 godziny minęło jak 3 minuty
@dadofbikersfamily2021
@dadofbikersfamily2021 Жыл бұрын
Super się słucha takich rozważań. Rozmowy z Marcinem(jestem starszy to sobie pozwalam 🙃😊) są genialne. Trochę przy tym bałaganu i mnóstwo dygresji ale przez to rozmowa jak najbardziej nadaje się do ogniskowych opowieści. Po pierwszym filmiku z Marcinem przeczytałem serię Gamedeca i zupełnie inaczej się czyta książki znając przemyślenia autora dotyczące egzystencji w ogóle. Dzięki za te rozmowy i nigdy dosyć takich wartościowych gości... Umila mi to jazdę ciężarówką więc możecie gadać parę godzin dłużej Pozdrawiam.
@NikitawilsonRK
@NikitawilsonRK Жыл бұрын
Panie Leszku,😅 proszę się nie przejmować. Zawsze Pan wygląda super 👌 pozdrawiam 😊
@piotrb2r687
@piotrb2r687 Жыл бұрын
Absolutny top! Odcinki z panem Marcinem to wisienka na waszym Pop Science’owym torcie 10/10
@piotrsieradzki797
@piotrsieradzki797 Жыл бұрын
Pan Leszek jest niezastąpiony i bezkonkurencyjny.
@marcinmikoajczak8569
@marcinmikoajczak8569 Жыл бұрын
"Jeden nanowód się urwał" - nie mogłem przestać się śmiać. Gość musi być świetny na imprezach z małą ilością procent...;)
@KonradB.
@KonradB. Жыл бұрын
Z drugiej strony - im więcej Leszków, tym lepiej :)
@MissozzyGrafa
@MissozzyGrafa Жыл бұрын
@@marcinmikoajczak8569 Był taki odcinek Pop Science gdzie Leszek mówił, by w filmie na YT zmienić sobie tempo na 0.5. Lechu i Piotru po kilku głębszych jak się patrzy 🤣
@MrBALTAZAR1000000
@MrBALTAZAR1000000 Жыл бұрын
Zgadzam się👍👍👍👍
@tmsn1075
@tmsn1075 Жыл бұрын
+1 byczq 👍
@Woj_Ciech_
@Woj_Ciech_ Жыл бұрын
Panowie... serio jeśli poprowadzicie w takiej krasie jakiś telewizyjny program w temacie telewizja śniadaniowa mowie o 1:05 do 1:40 to będzie hit !! A serio... świetny odcinek i kurde małooooo...
@Alpa_Chino
@Alpa_Chino Жыл бұрын
Ten kanał to jest fenomen. Kocham rozkminy fantastyczno-naukowe.
@iwonabanas5786
@iwonabanas5786 Жыл бұрын
Odcinek zmusza do myślenia i zweryfikowania sposobu odbierania rzeczywistości. Muszę do tego wrócić, bo wiele eksperymentów jest dla mnie nowych. Pozdrawiam niezwykle trio.
@BigFatBugRat
@BigFatBugRat Ай бұрын
Ja niewątpliwie jestem okrętem, żeglarzem i sterem. Oooo.... Zacna dyskusja. Łapa
@agata9514
@agata9514 11 ай бұрын
Panie Leszku, im więcej Pana słucham, tym większa Pana fanką się staję. Jesy Pan bardzo inspirującym człowiekiem. Pozdrawiam Pana i całą ekipę.
@lukaszdomzalski
@lukaszdomzalski Жыл бұрын
Kapitalny odcinek. Każda minuta warta obejrzenia. Mimo, że często mam problem żeby wygospodarować czas na tak długie posiedzenie to cieszę się, że udało się całość obejrzeć. Super rozważania, dają naprawdę do myślenia.:)
@mklabisz
@mklabisz Жыл бұрын
Nietoleszek :) jeden z ciekawszych pop science wszyscy na medal 🏅
@adampe9827
@adampe9827 Жыл бұрын
Świetny odcinek. Ten luz, otwarcie i swoboda , ogląda was się wyśmienicie. Więcej , takich odcinków proszę
@teresamisztal336
@teresamisztal336 Жыл бұрын
Uwielbiam Wasze dyskusje mózgowe ,to jest dla mnie fascynujące.Nie dość że jesteście panowie wykształceni i inteligentni to jeszcze potraficie używać mózgu do myślenia fantastycznego jak i kreatywnego myślenia . Lubię to ponieważ gdybym nie miała własnego mózgu życie byłoby niedozniesienia.jako człowieka wśród innych ludzi którzy mają swoje myśli na dowolny temat .Ale gdybyśmy posługiwali się telepatią nie żyło by się nudno .Pozdrawiam serdecznie Panów i dziękuję za ucztę.
@magdalenaateistka
@magdalenaateistka Жыл бұрын
Ale to był ciekawy program 👏 uwielbiam psychologię, a już w wydaniu Panów, to mega przyjemność, i świetna rozrywka. Szkoda, że nie można było zadawać pytań, tyle kwestii zostało poruszonych, że teraz trudno zasnąć☺️
@wojtkojn7661
@wojtkojn7661 Жыл бұрын
wasze trio mogłoby osobny program prowadzić, mega!
@wbobowski
@wbobowski Жыл бұрын
Z tą depresją to jest dla mnie bardzo ciekawe bo na terapii dowiaduje się, że to ja widzę rzeczywistość inną niż jest. Poza tym bardzo lubię np. pesymistyczne filmy ponieważ uważam, że mówią prawdę,
@meekwerewolf550
@meekwerewolf550 Жыл бұрын
W depresji są zaburzone te mechanizmy w ciele, które nas bronią przed tym "bezsensem". To trochę tak jak patrzysz na słońce i widzisz że jest piękne i życiodajne i w sumie jest takie ale gdyby nie magnetosfera naszej planety to by nas ugotowało w moment. Tu się kłania po prostu dobór naturalny, bo ludzie bez takich mechanizmów po prostu by wymarli. Rzeczywistość też bywa piękna ale tylko kiedy masz sprawną "zbroję". Bo czy coś ma sens czy nie nie zmienia faktu, że np Dolomity w Alpach są piękne. Zdrówka :)
@mode1557
@mode1557 Жыл бұрын
,,Czym jest prawda", zapytał pewien urzędnik rzymski, około dwa tysiące lat temu. Nawet coś tak jasnego jest inaczej interpretowane przez każdego z nas.
@D_Wito
@D_Wito 7 ай бұрын
Cóż każdy widzi rzeczywistość swoimi zmysłami, nie jesteśmy w stanie sprawdzić nawet czy kolory nasze mózgi interpretują w ten sam sposób. Także każdy widzi swoją rzeczywistość, aczkolwiek zakładając, że jesteśmy fizycznymi mózgami w fizycznym świecie to wchodzimy w interakcję z tą samą rzeczywistością i jest jedna prawdziwa rzeczywistość przez każdego interpretowana w pełni po swojemu jak w kalamburach.
@E.Wolfdale
@E.Wolfdale 3 ай бұрын
Gdyby pesymizm równał się prawdzie to by nas od dawna nie było.
@vanka68
@vanka68 4 ай бұрын
Uwielbiam.. mózg mi paruje, ale Wasze spotkania czynią mój ryjek uśmiechniętym ❤
@konradszydowski6027
@konradszydowski6027 Жыл бұрын
Powoli już traciłem serce do astrofazy.....że względu na monotonię. Ten odcinek przywrócił mi nadzieję. Wyjątkowo ciekawy, gratulacje. Jest potencjał🙂
@zotarybka942
@zotarybka942 Ай бұрын
Ja wiem że to było rok temu, ale jako kierowca fajnie was posłuchać podczas jazdy.
@MissozzyGrafa
@MissozzyGrafa Жыл бұрын
2:43 Kiedy byłam jeszcze na studiach, koleżanka tworzyła projekt artystyczny jak niewidomi "widzą" świat. W tym celu przeprowadziła wywiad z osobą niewidomą od urodzenia. Człowiek ten mówił, że nie widzi czerni. On nie potrafił sobie wyobrazić widzenia w ogóle. Miał coś w rodzaju przestrzeni wypełnionej bodźcami słuchowo-dotykowymi. Było to niestety 16 lat temu, więc dużo nie pamiętam. A tak z innej beczki... Panowie, mieć takich rozmówców do posiedzenia w pubie przy craftowym piwku to byłby skarb...
@marekchmielewski647
@marekchmielewski647 Жыл бұрын
Bardzo ciekawe.
@tris73
@tris73 Жыл бұрын
Symulacja nie musi lecieć w czasie rzeczywistym. Jedna sekunda naszej symulacji może być generowana miliard lat. Dla nas -istot zamkniętych w symulacji, wszystko chodzi płynnie, bo także i my jesteśmy odświeżani co miliard lat.
@arkadiuszp5070
@arkadiuszp5070 Жыл бұрын
Ooo świetnie, że znów zapraszacie Marcina - pamiętam poprzedni odcinek z nim - jeden z lepszych, chyba z trzy razy obejrzałem :)
@jozekjozek1374
@jozekjozek1374 3 ай бұрын
Dobry program, myślenie logiczne, abstrakcją włączoną😊
@mn27ka
@mn27ka Жыл бұрын
Genialna rozmowa. O taki youtube chodzi.
@frustratzone8371
@frustratzone8371 Жыл бұрын
Zaiste treściwa strawa dla umysłu. Można kroić nożem i smarować na chlebie. Ci dżentelmeni dobrali się idealnie. Oby więcej takich odcinków, nie tylko przy okazji wydania/reklamowania nowej książki przez Marcina. ;)
@trevortrevor3195
@trevortrevor3195 Жыл бұрын
Jak zawsze bardzo ciekawa rozkmina... uwielbiam Was 🙂👍
@christofbudzynski9345
@christofbudzynski9345 Жыл бұрын
Mądrze posłuchać mądrych ludzi 🍀
@marcinmos1298
@marcinmos1298 Жыл бұрын
jak dla mnie jesteście Panowie MEGA ! uwielbiam te wasze dyskusje za to, że mogę od czasu do czasu zanurzyć się w świecie naukowych ciekawostek
@U_CantTouchThis
@U_CantTouchThis Жыл бұрын
Super temat :) Wszelkiego rodzaju doświadczenia mają ogromny wpływ na kształtowanie się zachowania oraz osobowości. Zarówno te sytuacje, które były przyjemne, jak i te, które były bolesne. Oczywiście te trudniejsze, często nawet traumatyczne zdarzenia odciskają największe piętno w kształtowaniu się osobowości.
@kalabarakuda9301
@kalabarakuda9301 Жыл бұрын
Człowiek szuka jak zawsze dziury w całym takie myśli i wnioski jaka wyobraźnia i rozum pozdrawiam❤😊
@mz4518
@mz4518 Ай бұрын
Fantastyczny odcinek. Bardzo dziękuję.
@Ravsawicki1
@Ravsawicki1 Жыл бұрын
Jak bym widział siebie i moich kolegów długo przed maturą, fajnie popatrzeć na dziadków nastolatków, którzy rozkminiają te same pytania które sobie zadawali nastolatkowie w latach osiemdziesiątych. Tak Was słucham, i właściwie stwierdzam ze jesteśmy mózgiem w dobrej grze komputerowej, co ciekawe scenariusz sami wybraliśmy. Im więcej lat tym bardziej jestem za tym. Bawcie się dobrze:)
@FeliksTrzymalko
@FeliksTrzymalko Жыл бұрын
Świetny materiał. Obecnie interesuję się jak probiotyki i ich metabolity wpływają na nastrój i to jest niesamowite jaki to może mieć wpływ na nastrój i postrzegania rzeczywistości. Od dawna wiedziano, że np. serotonina jest powstaje przy jakimś udziale bakterii jelitowych i jej znaczna cześć powstaje w jelitach ale chyba do dzisiaj nie ma żadnego dowodu, że to przechodzi barierę krew-mózg.
@gr_rh6036
@gr_rh6036 9 ай бұрын
W tym kontekście, co piszesz, powiedzenie-przez żołądek do serca- nabiera racjonalnych przesłanek, głównie przez chemię i cały, nieznany nam świat "bioreakcji" w naszym drugim mózgu-jelitach.
@Baloght444
@Baloght444 5 ай бұрын
Więcej odcinków z Panem Marcinem :) lub z innymi gośćmi :)
@dorcia833
@dorcia833 Жыл бұрын
Witam serdecznie :) Deja vu przeżyłam wiele razy, natomiast kilka razy mialam deja vu ze snu, pamietałam tamten sen, tamto odczucie, tamtą sytuację i to samo stalo sie w rzeczywistości!
@wbobowski
@wbobowski Жыл бұрын
W której minucie rozmawiają o Deja Vu?
@danielchrzanowski229
@danielchrzanowski229 7 ай бұрын
@@wbobowski była mowa o tym mowa
@ArturArthurus
@ArturArthurus 7 ай бұрын
Niesamowite jest to o czym zaczynacie rozmawiać w 17 minucie, o przekładaniu mózgów. Oglądam teraz ten odcinek po weekendowej projekcji filmu "Biedne istoty". I na wspomnienie tamtego filmu i waszej dyskusji mam ciarki na plecach.
@LessbetterJoe
@LessbetterJoe Жыл бұрын
pozdrawiam jedna z najlepszych serii na polskim Yt
@naszeprzygodytv2953
@naszeprzygodytv2953 Жыл бұрын
Cześć chłopaki🙋‍♂️ , oglądam was codziennie od dawna . Muszę się wtrącić , a jednocześnie coś powiedzieć, takich jak was dwóch!! 💪❤️ nie ma trzech albo pięciu . Myśle że nie ma co szukać na siłe😉🫡myśle, że wiecie o co chodzi 🤫pozdrawiam 🙋‍♂️
@wojciechmarciniak901
@wojciechmarciniak901 Жыл бұрын
Jedna z lepszych rozkmin :D lubię to trio xD
@3dhYT
@3dhYT Жыл бұрын
Super się was słucha. Tym bardziej po fajnie spędzonym weekendzie 😏 "Jako słój w mózgu" 😅
@LachZLasu
@LachZLasu Жыл бұрын
Który dostaje "łóżko do śniadania"
@mareksamborski8638
@mareksamborski8638 Жыл бұрын
Dzięki za niezwykle interesujący materiał :) Są to zagadnienia, nad którymi zastanawiam się od ponad 45 lat (to tak mimochodem, jakby ktoś chciał szpanować wiekiem :P). Ale do rzeczy; rozmowa Panów zainspirowała mnie do próby wykonania pierwszego spojrzenia z zupełnie innej strony, a jaka to strona, to pozwolę sobie zacytować fragment rozmowy z GPT: „Interesuje mnie szczególnie jeden aspekt tego zagadnienia; czy można by napisać podręcznik fizyki, na elementarnym poziomie, nie wychodząc od obserwacji i ich matematycznego opisu, ale wychodząc od hipotetycznego kodu źródłowego i poprzez niego wyjaśniać obserwacje. Jak myślisz, jak mógłby wyglądać jakiś przykładowy akapit w takim podręczniku na poziomie szkoły średniej? ChatGPT Ciekawe podejście, Marek! Takie podejście miałoby zastosowanie w świecie, w którym przyjmuje się, że rzeczywistość jest symulacją. Wykorzystanie kodu jako podstawy do wyjaśnienia zjawisk fizycznych byłoby unikalne i nowatorskie. Przykładowy akapit w podręczniku na poziomie szkoły średniej mógłby dotyczyć zasady zachowania energii: Zasada zachowania energii poprzez kod źródłowy Każdy obiekt w naszym świecie jest opisany w kodzie jako zestaw atrybutów, takich jak masa, pozycja czy prędkość. Jednym z kluczowych atrybutów jest energia. W naszym kodzie, energia obiektu nie znika ani nie pojawia się znikąd - jest stała. Wyjaśnijmy to na przykładzie piłki spadającej na ziemię. pythonCopy code class Piłka: def __init__(self, masa, wysokość): self.masa = masa self.wysokość = wysokość self.energia_potencjalna = masa * 9.81 * wysokość self.energia_kinetyczna = 0 def spadaj(self, upływ_czasu): przyspieszenie = 9.81 odległość = 0.5 * przyspieszenie * upływ_czasu**2 self.wysokość -= odległość self.energia_potencjalna = self.masa * 9.81 * self.wysokość self.energia_kinetyczna = self.masa * 9.81 * odległość Kiedy piłka spada, jej energia potencjalna (związana z wysokością) zmniejsza się, ale dokładnie taka sama ilość energii zamienia się w energię kinetyczną (związaną z ruchem). W naszym kodzie zachowuje się zasada zachowania energii. W rzeczywistości obserwujemy to jako spadającą piłkę, która przyspiesza w miarę zbliżania się do ziemi, ale nie traci ogólnej energii. Wydaje mi się, że takie podejście byłoby ciekawym sposobem na wyjaśnienie złożonych koncepcji fizycznych w sposób bardziej zrozumiały dla pokolenia cyfrowego. Z drugiej strony wymagałoby to głębokiego zrozumienia kodowania oraz fizyki, a także umiejętności łączenia tych dwóch dziedzin w przystępny sposób.” Mi ten punkt widzenia wydaje się dość ciekawy :P A jak Wy sądzicie? Pozdrawiam serdecznie.
@alexdavibe
@alexdavibe Жыл бұрын
Python zawsze na propsie :D
@mareksamborski8638
@mareksamborski8638 Жыл бұрын
He he, niby tak, ale popatrz na to: "...Ten komentarz nasunął mi pewien pomysł. Czy potrafiłbyś wymyśleć zupełnie hipotetyczny, nie istniejący, język programowania, w którym to języku można by zilustrować przywołany przez Ciebie wyżej przykład z piłką? ChatGPT Oczywiście, Marek! To ciekawe wyzwanie. Wymyślmy hipotetyczny język programowania, który nazwiemy "PhysLang". W tym języku, instrukcje i konstrukcje są bardziej przystosowane do fizyki. Wszystkie jednostki są automatycznie uwzględniane, a zmienna zawierająca energię nie może być np. dodana do zmiennej zawierającej prędkość-muszą być kompatybilne jednostkowo. Oto jak wyglądałby kod: PhysLang Copy code // Ustalamy jednostki use units { kg, m, s, J } // Definiujemy obiekt "Piłka" object Piłka { massa: kg wysokość: m energiaPotencjalna: J = massa * 9.81 * wysokość energiaKinetyczna: J = 0 action spadaj(time: s) { g: m/s^2 = 9.81 distance: m = 0.5 * g * time^2 wysokość -= distance energiaPotencjalna = massa * 9.81 * wysokość energiaKinetyczna = 0.5 * massa * (sqrt(2 * g * distance))^2 } } // Tworzymy nową piłkę new Piłka myBall { massa = 1.0 kg wysokość = 10.0 m } // Symulujemy spadek piłki przez 1 sekundę myBall.spadaj(1.0 s) // Wyniki są automatycznie jednostkowo spójne print("Wysokość piłki: ", myBall.wysokość) print("Energia potencjalna piłki: ", myBall.energiaPotencjalna) print("Energia kinetyczna piłki: ", myBall.energiaKinetyczna) W PhysLang, programista nie musi martwić się o jednostki, ponieważ są one wbudowane w język. Działania, które nie są jednostkowo spójne, zwracają błędy kompilacji. Jest to bardzo uproszczony przykład, ale można sobie wyobrazić, że taki język mógłby znacząco uproszczać modelowanie w fizyce i naukach pokrewnych. Co myślisz o tym podejściu?" to kolejny fragment rozmowy :P @@alexdavibe
@czarnycharakter1989
@czarnycharakter1989 Жыл бұрын
Od tego całego gadania o tych mózgach, mój sam schował się ze strachu do słoja🤯
@MissozzyGrafa
@MissozzyGrafa Жыл бұрын
A mój jakby trochę spuchł i nie bardzo mieści mi się już w głowie 🧠
@aimnoob1088
@aimnoob1088 Жыл бұрын
trzeba powiedziec ze takie filozoficzne rozmowy sa tak mega ciekawe ze siedze otwieram popcorn bo buzia juz dawno opadla i slucham
@MacrossFaltenmeyer
@MacrossFaltenmeyer Жыл бұрын
Mam dwa pomysły na następne odcinki. Pierwszy temat to Arkologia - czy budowanie budynków-miast ma sens i jak by to mogło wyglądać, oraz jak często taki temat poruszają książki bądź filmy Sci-fi. Drugi temat to sprawa Antarktydy - czy byłoby możliwe zasiedlenie jej na dużą skalę lub wręcz terraformowanie. Też te zagadnienie pojawia się w Science Fiction.
@pepperp4889
@pepperp4889 Жыл бұрын
A mozna prosic o wiecej? Niesamowicie ciekawa dyskusja.
@ultimathule1000
@ultimathule1000 Жыл бұрын
Mózg w słoiku i od razu przypomina mi się Igor :))) Walk this way !
@norbertkarpo5387
@norbertkarpo5387 Жыл бұрын
Tematy mega, warto by było tą rozmowę rozbudować, Te najwazjiejsze tematy
@tetlik
@tetlik 9 ай бұрын
Co prawda, wszystkie te eksperymenty już znałem, ale i tak świetnie się Was słuchało. Więcej odcinków Marcinem Przybyłkiem poproszę :)
@kuba9449
@kuba9449 Жыл бұрын
Prędkość światla w powietrzu jest taka sama jak w prozni, spowolnienie jest pozorne przez zwiekszenie odleglosci
@Arzdnej
@Arzdnej Жыл бұрын
Uwielbiam Dzienniki Gwiazdowe :)
@edenrajskie4273
@edenrajskie4273 Жыл бұрын
Jestem pod ogromnym wrazeniem audycji z Waszą trojcą. Najlepsze trio pod Słońcem. Serdecznie pozdrawiam
@marteenez
@marteenez 10 ай бұрын
Przeważnie jestem przeciwny tak długim audycjom, ALE tutaj długość jak najbardziej uzasadniona! Super ciekawa rozmowa, wszechstronne rozpracowanie tematu, przyjemnie się słuchało.
@adamwojtasik3583
@adamwojtasik3583 Жыл бұрын
Biegałem i was słuchałem i wpadła mi taka myśl że moze całe nasze życie to wersja demo jakiejś symulacji a nie tydzień jak mówił jeden z was, czas może płynąć inaczej w symulacji niż w rzeczywistości 👍👍
@krzysztofturski9070
@krzysztofturski9070 Жыл бұрын
14:55 „Tak czy owak konkluzja tego eksperymentu brzmi tak że nie mamy żadnej pewności, że nie jesteśmy mózgiem w naczyniu więc w sumie dlaczego nie powinniśmy tego od czasu do czasu zakładać?" W swoim opowiadaniu S. Lem odnosi się w ciekawy sposób do tego pytania. Otóż wśród skrzyń prof. Corcorana jest jedna taka w której mózg elektronowy symuluje mózg człowieka urodzonego w tamtym sztucznym świecie który zdecydował się na karierę naukowca. W trakcie swoich badań koncentrował się on na badaniu zdarzeń podobnych jak to z kotem którego dziwne zachowanie Neo widział podczas wprowwadzania do Matrixa. Na tej podstawie podobnych zdarzeń naukowiec u dochodzi do wniosku że jego świat jest symulacją.. uznano go za wariata i ponieważ stawiał opór odmawiając poddania się leczeniu pod przymusem doprowadzono go szpitala psychiatrycznego i tam przebywa zamknięty. Lem opisuje taką scenę jak Tichy z Corcoranem patrzą na ekran monitora pokazujący to co tamten aktualnie widzi, a jest to ubrany w biały fartuch psychiatra i słyszą z głośnika głos psychiatry jak mówi. - Twierdzi pan że jest zdrowy tak? - Całkowicie zdrowy - I że nie jest pan człowiekiem? - Jestem człowiekiem w tej symulacji. - Aha a tak na prawdę kim pan jest? Jak pan sądzi? - Nie wiem, jedynie mogę powiedzieć to że kilka razy miałem taki dziwny sen że jestem mózgiem zamkniętym w skrzyni, gdzieś w ciemnym pomieszczeniu i jest tam więcej podobnych skrzyń. Tichy i Corcoran spojrzeli obaj jednocześnie na pogrążoną w pół mroku jedną ze skrzyń, wiszącą najwyżej już pod samym sufitem, tego niezbyt mocno oświetlonego pomieszczenia... Pzdr.
@Shyshwak
@Shyshwak Жыл бұрын
Ale się was niesamowicie dobrze słucha. Pięknie.
@monikaorzech-myrlak551
@monikaorzech-myrlak551 Жыл бұрын
Więcej Pana Marcina !
@damian3k
@damian3k Жыл бұрын
Coś pięknego, super się słuchało. Czekam na kolejne odcinki, z Marcinem :) Mam nadzieję, że pojawią się takowe ^^ Pozdrawiam całą ekipę!
@tachion1801
@tachion1801 Жыл бұрын
Śniło mi się że jestem ogórkiem w słoju, a świadomość że to jest kiszony ogórek zmieniła stan kwantowy wszechświata ;)
@grzegorzkarasinski5042
@grzegorzkarasinski5042 Жыл бұрын
x2 i to dopiero jest jazda. Dzięki za pogawędkę.
@NINJASTYLEART
@NINJASTYLEART Жыл бұрын
Niesamowity pop science i bardzo wykraczający daleko poza pop science! Można wyłuskać z tego wiele lekcji jak żyć lepiej. Zauważam pewną dziwną rzecz, czy zaczynają się czasy otwierające drzwi by przekroczyć prędkość światła, by żyć wiecznie, być super bohaterem w wlasnym świecie? Stwórzmy sobie swój własny świat, wszechświat z naszymi prawami fizyki i nie tracmy czasu na pokonywaniu tych praw fizyki które są takie trudne do przeskoczenia jeśli chce się w odległościach galaktycznych wędrować np....
@JacksLair
@JacksLair Жыл бұрын
O krakenie kosmiczny, 3 godziny Pop Science. Normalnie z 5 obiadów przy tym ugotuję xD
@skunes237elo9
@skunes237elo9 Жыл бұрын
Hahaha. 5 obiadów i kilka razy zmywanie i zostanie jeszcze na kilka małych tras do pracy :)
@brzytownik
@brzytownik Жыл бұрын
Taki suchar: "Wszedł Tezeusz do labiryntu i się zamotał :)" To ten ziomek od nici Ariadny. A z tym jego okrętem, to jak z Leninem z Mauzoleum :) Czy to jeszcze człowiek, czy już figura woskowa?
@MNeHGames
@MNeHGames 3 ай бұрын
Świetna rozmowa! :)
@virginianoir605
@virginianoir605 Жыл бұрын
😂 Ja mam 53 lat i jestem od Panow mlodsza o jakieś 20. 😜 Tak se mówię, tak se tłumaczę. 😁 👍 Pozdrawiam szczerze serdecznie. 😊
@s3rverius
@s3rverius Жыл бұрын
Małolata... 😁
@virginianoir605
@virginianoir605 Жыл бұрын
@@s3rverius ale dużo chodzi. 😁
@ArturArthurus
@ArturArthurus 7 ай бұрын
Brawo dla pana Leszka za Dead can dance. Rzeczywiście w młodości słuchając na okrągło , wciąż od rana do wieczora nagrań tego zespołu byłem jak na haju i widziałem ostrzej. Potrzebowałem 30 lat żeby zrozumieć w czym rzecz😅
@rumek5
@rumek5 Жыл бұрын
Jeden z lepszych odcinków na całym kanale.
@AleksNeve
@AleksNeve Жыл бұрын
Szkoda, że nie dam rady tego przesłuchać :( Rozmowa między trzema osobami jest dla mnie ciężka do zrozumienia, jako osoby niedosłyszącej :( Myśleliście może, żeby dodać jakieś napisy, nawet automatycznie generowane? Na pewno na tym by skorzystało więcej osób, nie tylko ja. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia :)
@nabuchodonozor6531
@nabuchodonozor6531 Жыл бұрын
Na chwilę obecną nasza zacofana technologia nie jest w stanie przetworzyć polskiego języka na tekst. W porównaniu z angielskim nasza mowa jest zbyt skomplikowana, także AI zwyczajnie się gubi. Musisz poczekać jeszcze kilka miesięcy, ale bądź dobrej myśli. ❤ Implanty przywracające słuch to też kwestia pieniędzy. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach (:
@kubaslusarczyk4624
@kubaslusarczyk4624 Жыл бұрын
@@nabuchodonozor6531z tego co slyszalem to rock i borys w swoim podcascie maja juz na wiekszosci napisy wlasnie dzieki AI
@justynakulma3972
@justynakulma3972 Жыл бұрын
Świetna rozmowa! Czy polecicie Panowie jakieś książki które opisują te eksperymenty?
@discoverhidden
@discoverhidden Жыл бұрын
Chyba jedna z lepszych rozkmin, rodzi się wiele pytań, może by stworzyć jakąś grupę dyskusyjna na Diskordzie ?
@MacrossFaltenmeyer
@MacrossFaltenmeyer Жыл бұрын
Znowu Przybylek? Hell yeah !
@wtmChester79
@wtmChester79 5 ай бұрын
Też się zastanawiałem wielokrotnie nad Matrixem, mózgiem w słoiku, symulacji świadomej i nieświadomej. I też kiedyś doszedłem do podobnego co Marcin pomysłu: Jeśli miałbym świadomie wejść do jakiegoś wymarzonego przysłowiowego "matrixa" to raczej na zasadzie czasowego wejścia dla sprawdzenia czy ta wymyślona rzeczywistość faktycznie była by fajna w przeżywaniu jej. Z jakąś możliwością wyjścia w dowolnym momencie, ale także zostania "na zawsze". PS. A propos okrętu Tezeusza to Turcy mają rzeczywisty "okręt Tezeusza" muzealny stary stawiacz min z I w.ś. istnieje w dwóch egzemplarzach. Jeden to replika poskładana z części, które pierwotnie miały posłużyć do remontu oryginału, a druga to wiele lat później odrestaurowany oryginał.
@michamatusiak8737
@michamatusiak8737 Жыл бұрын
Witam Astrofazo! Pan Przybyłek jest naprawdę bardzo dobry w neurologię :) 20 lat temu miałem wypadek, straciłem przytomność, miałem pęknięcie czaszki i wstrząs mózgu - to nie byłem w stanie podać swojego adresu zamieszkania ani miejsca pracy - jednak po spojrzeniu na telefon (stara nokia 3210) znalazłem kontakt, który może znać takie informacje ;)
@IwonaKlich
@IwonaKlich Жыл бұрын
Niezbyt. Bredzi o gadzich mózgach...
@paweuniejewski3867
@paweuniejewski3867 Жыл бұрын
​@@IwonaKlicha konkretniej?
@nsrd100
@nsrd100 Жыл бұрын
Łapa w górę w ciemno. Przybyłek TOP
@marcinkozakiewicz8362
@marcinkozakiewicz8362 Жыл бұрын
Fantastyczny odcinek !
@dongibon47
@dongibon47 Жыл бұрын
Ładne macie jazdy 😃 super się was słucha 👍
@habibiwtf76
@habibiwtf76 16 күн бұрын
Super Panowie, świetny temat. Wpadłem przypadkiem zostanę na dłużej 😊
@xd2137xdddd
@xd2137xdddd Жыл бұрын
Jak nastawiasz budzik na rano to przyjmujesz wiele założeń - cytat niedoslowny, ale zloty
@damissek123
@damissek123 6 ай бұрын
19:42 tylko, że tygrys nie jest pomarańczowy xd to, że my go widzimy jako pomarańczowego, to nie oznacza, że taki jest. Kolor nie jest cechą obiektywną obiektów rzeczywistych.
@AlcatrazXable
@AlcatrazXable Ай бұрын
Tygrys dla nas jest pomarańczowy i tylko dla nas. Dla zwierząt na które poluje tygrys jest zielony. Bo tak widzą go ofiary. A raczej nie widzą, bo dzięki takiemu kamuflażowi ewolucja pozwoliła przetrwać właśnie tak umaszcoznym osobnikom. Logiczne.
@smart__go
@smart__go 7 ай бұрын
Teleportacja w fizyce a co sie stanie z nasza dusza istnieje z nami dzielki mechanice kwantowej ..... nie da sie - to juz nie bedziemy tacy sami NIesamoci jestecie ja boo wiem - jestem fizykiem - ale fajnie temat przedstawiony ! Dziekuje jestescie fantastyczni! Niesamowici goscie. Zaczne was wspierac your chanel - jestem swiadomym obserwatorem bo was widze a wy czujecie ze jestem Dlugos planka w casie planka jestesmy jako ludzie skwantowani - pikseloza - predkosc swiatla ktorej nie przekroczysz bo staniesz sie zbyt ciezszy i energia bedzie nieskonczona Nie ma nieskonczonosci w fizyce
@piotrekgrat4728
@piotrekgrat4728 Жыл бұрын
Ooo jest Pan Marcin będzie dobre 😊
@Zero_Point_Wolf
@Zero_Point_Wolf Жыл бұрын
Pamiętam taki filmik gdzie 3 ludzi weszło do windy i ci ludzie stali twarzą do drzwi, później doszła 4 osoba która stała tyłem do drzwi, 3 ludzi którzy stali twarzą do drzwi wyszło a 4 została, weszło 2 ludzi i gdy zobaczyli że ta 4 osoba która stała tyłem do drzwi od razu tak samo się ustawili
@wbobowski
@wbobowski Жыл бұрын
Obejrzyj sobie film Anioł Zagłady :D
@rafarak2767
@rafarak2767 Жыл бұрын
Słucham tego czwarty raz. Niesowity odcinek.
@kg_garbo
@kg_garbo Жыл бұрын
Ale Pana Leszka to Ty szanuj, za takie teksty o wieku do jednego z tworcy tej serii powinno wiecej Cie tutaj nie być 🫡 Pozdro Leszek gigachadzie :)
@pacmanfpv273
@pacmanfpv273 Жыл бұрын
Zwykla zazdrość intelektu połączenie neuronowe chwilowo zerwane😂😂😂
@norbertfifaczffa6998
@norbertfifaczffa6998 Жыл бұрын
Panie Leszku pan jako jedyny ma włosy na głowie z tej trójcy 😂
@ireneuszpaczua7183
@ireneuszpaczua7183 Жыл бұрын
😂😂😂
@jacekgoaszewski3124
@jacekgoaszewski3124 Жыл бұрын
Możliwe że te włosy to kod cyfrowy symulacji
@myczek1
@myczek1 Жыл бұрын
Nietopeeze tez maja
@marcinmos1298
@marcinmos1298 Жыл бұрын
Kudłatek ?
@damianostrowski472
@damianostrowski472 2 ай бұрын
W Trójcy jedyny😂
@marcinbaj6341
@marcinbaj6341 Жыл бұрын
Pan Marcin sztos 👍
@GamingowyTata
@GamingowyTata Жыл бұрын
Najlepszy sklad!
@s3rverius
@s3rverius Жыл бұрын
Nie wiem, o co chodzi, ale słucham 😁
@annakempin425
@annakempin425 7 ай бұрын
🤣
@UkiDyj
@UkiDyj Жыл бұрын
Klasa!
@jakubkruszczynski4159
@jakubkruszczynski4159 8 ай бұрын
Niesamowite jak zmarnowałem swoje życie. Też cały czas miałem podobne rozkminy ale "z tego chleba nie będzie", a tu proszę. Profesory z mózgami w słoikach.
@krzysztofgrasssnake
@krzysztofgrasssnake Жыл бұрын
Po prostu, Super odcinek!
@MasterMaras86
@MasterMaras86 Жыл бұрын
Jak zwykle mocny i ciekawy materiał z czarnym humorem 😂🤣🍺
@marekdanecki3816
@marekdanecki3816 7 ай бұрын
uwielbiam Pana Leszka i Pana Piotra 🤗💚🍀👍
@Mrcoldy1988
@Mrcoldy1988 Жыл бұрын
0:20 Nie no, faktycznie to było bezczelne. Jeżeli to miał być żart, to wyjatkowo kiepski. Co do dalszej części wypowiedzi - nie lepiej było po prostu przywołać jako przykład filmu "Matrix", który prawie każdy zna?
@tam31433
@tam31433 Жыл бұрын
Yeah, już wiem na co cały dzień czekałem
@christofbudzynski9345
@christofbudzynski9345 Жыл бұрын
Panowie jesteście wspaniali 💥👍👀
@flajflaj
@flajflaj Жыл бұрын
Zbieg okoliczności ;) - Kawałek "One" by Metallica był inspirowany właśnie książką "Johnny poszedł na wojnę".
@katarzynakozlowska4236
@katarzynakozlowska4236 Жыл бұрын
Temat mega ciekawy, z chęcią wysłuchałam, ale jestem z tych, którzy zdecydowanie wolą odcinki w duecie Panów Leszka i Piotra niż takie trio. Brakuje tego niesamowitego flow, które jest tylko wtedy, gdy Panowie dyskutują we dwoje.
@michaklich4141
@michaklich4141 Жыл бұрын
Pop science powinniście robic tylko we dwóch, nie zmieniajcie tego
@adamwojcik1308
@adamwojcik1308 Жыл бұрын
Cieszę się ze kolejny odcinek w 3 osoby
Lasery, torpedy fotonowe i broń przyszłości - POP Science #44
1:56:34
When u fight over the armrest
00:41
Adam W
Рет қаралды 29 МЛН
HELP!!!
00:46
Natan por Aí
Рет қаралды 75 МЛН
Ice Cream or Surprise Trip Around the World?
00:31
Hungry FAM
Рет қаралды 20 МЛН
„Wczesny Wszechświat w CERN-ie” -  wykład prof. Krzysztofa Meissnera
1:39:46
Politechnika Wrocławska
Рет қаралды 76 М.
Artefakty starożytnych technicznych cywilizacji - POP Science #57
1:37:51
Jak powstał wszechświat i jak umrze? - POP Science #24
2:19:55
Astrofaza
Рет қаралды 811 М.
When u fight over the armrest
00:41
Adam W
Рет қаралды 29 МЛН