Miért nem leszek soha nagygépes pilóta?

  Рет қаралды 6,246

Pilótaszemmel

Pilótaszemmel

Күн бұрын

Пікірлер: 29
@szintis
@szintis 4 жыл бұрын
Mélységesen egyetértek Tomival. Főleg az 5.-ik ponttal. Az én bátyám is pilóta volt, mezőgazdasági repülő. Azok a földközeli repülések, azok az igaziak! Sokszor elvitt magával, sajnos már nincs köztünk régóta.
@jozseffarkas2669
@jozseffarkas2669 4 жыл бұрын
Őszinte beszéd.
@lonyaidaniel
@lonyaidaniel 3 жыл бұрын
Köszönöm, hogy árnyaltad a képet! Szerintem mindenkinek más a szabadság, és ez így van jól. Akit ez elrettent a pilótaságtól, az vajon tényleg pilóta akart lenni, vagy valami olyat képzelt a nagygépes életpályáról, ami nem is igaz?
@IstvanBagyinszki
@IstvanBagyinszki 4 жыл бұрын
Köszi Tomi! Nem csak a videót, hanem az inspirációt is, hogy belekezdjek a PPL-be! Novemberben kezdtem, Szegeden a Hungaro Aviation-nél, bár a vírus visszafogott, nem kicsit, de minden perce élvezet! "Megvalósult pilóta álom"☺
@rnzoli
@rnzoli 4 жыл бұрын
Bátor coming out! :) És azt már hozzá sem tetted, hogy közeleg az egypliótás üzem a teljesen automatizált vagy távolról vezérelt repülőgépekkel. Amúgy sose mondd hogy soha, mindenre lenne megoldás: 1) Legyen egy kaktusz a családod, bírja sokáig víz nélkül, és ha simogatni akarod, sokáig nem fog hiányozni utána. 2) Nem kell angolul tanulni, sőt tanulni sem, csak bemagolni az ATPL kérdések válaszait. 1000 ATPL vizsgázóból 900 ezt a biztos módszert ajánlja, joggal! 3) Olyan céghez kell menni, ami öreg gépekkel repül, minden nap más romlik el a gépen, garantált a változatosság, sose lehet tudni, meddig jutsz el éppen a géppel. 4) Simán lehetsz szabad, most a COVID-19 alatt nagyon is szabadok a pilóták, kőműveskednek, zenélni tanulnak, vállalkoznak. Csak a csúcsidő kemény, azon kívül nég jó is ha van másodállásod. 5) A nagygépes repülés mellett tolhatod a kisgépest is, és G-légtérben már nem dumál neked az irányítás. 6) A legöregebb első tiszt emlékeim szerint Európában 55, az Egyesült Államokban 58 évesen ült nagygépre. Nyilván nekik már soha sem fizetődött ki ez a befektetés, de mivel a gyerkőceik kiröpültek a fészekből, egyébként meg hozzá voltak szokva a vándorélethez (az európai emberke mozdonyvezetőként dolgozott előtte, na az is hasonló, ott is a vezér megy oda, ahol a munka van)., tehát tökéletesen megfelelt nekik nyugdíj előtti munkahelynek.
@kalmancsandli6590
@kalmancsandli6590 2 жыл бұрын
Kedves Zoltán, Sajnos egyet kell értenem a 2-es pontban szereplő ATPL kérdéseire vonatkozó állításoddal. Én nem akartam ezt az utat követni, de pl. légi jogból, ha megölnének se tudnék átmenni máshogy.. :(
@rnzoli
@rnzoli 2 жыл бұрын
@@kalmancsandli6590 a légi jog az maximum a jogászok számára nem magolós tárgy, de az nagyon súlyos, amikor már az olyan fontos tárgyakat sem tanulják, hanem csak beseggelik a vizsgázók, mint pl. a Principles of Flight, vagy Radio Navigation. (Mondjuk az vesse rájuk az első követ, aki nagyobb hasznát vette a megértésnek, mint a bemagolásnak.)
@kalmancsandli6590
@kalmancsandli6590 2 жыл бұрын
@@rnzoli egyébként ez engem személyszerint mélységesen elkeserít, mert nekem az volt a taktikám, hogy a Padpilot alapján fogok haladni, és miután megértettem/megtanultam az adott szekciót, utána tesztelem magam az AviationExam-ben. Az egyetlen probléma ezzel a módszerrel, hogy nincs rá idő, tehát kényszerhelyzetbe kerül az ember: vagy seggel vagy nem megy át a vizsgán (noha mondjuk jobban érti a tananyagot, mint a magolós emberek.)
@rnzoli
@rnzoli 2 жыл бұрын
@@kalmancsandli6590 az időkényszert meg lehet oldani azzal, hogy valamennyire előre tanulsz több tárgyat, és már jó eredményeket érsz el bennük a próbavizsgákon, amikor "elindítod az órát" az első vizsgára jelentkezéssel. Ez kicsit több össz-időt vesz igénybe a szükséges ismétlések miatt, de kevésbé kockázatos a kicsúszás, ami miatt több ismerősöm is csak a második vizsgasorozatnak való nekifutásban tudta megcsinálni vizsgáit. Ami engem elkeserít az az, hogy végül is az jár jól aki magol, mert a megszerzett tudás - bár egy része tagadhatatlanul érdekes - nem fog kelleni. A nagygépes repülést utólérte a költségcsökkentés és az automatizálás áldása, úgyhogy a hatóság által elvárt tudásra a légitársaságoknak nincs szüksége (ők megadják azt a minimumot a saját képzési kereteiken belül, amire ténylegesen szükség lesz a pilótafülkében). Elég ha csak a GenNav eszement múzeális számolótárcsás széleltérítéses feladataira gondolunk - ilyen tárcsát nagygépen utoljára 60 éve használtak. Ha ez elvet akarják megtanítani, arra tökéletesen elég lenne 1-2 mintapélda és az arra vontakozó kérdés-bázis, mint izelítő, és helyett valami értelmesebb, modernebb környezetben alkalmazható feladatokat kellene hangsúlyozni a "régmúlt idők focija" helyett.
@zoltanbocskoi7830
@zoltanbocskoi7830 11 ай бұрын
Üdv! Most csinálom hobbiból az ATPL tanfolyamot és kezdek rádöbbenni, hogy a nagygépes repülés nem csupán gombok tekergetése, nagyon észnél kell lenni ott is. Az emberi döntést sokáig nem lehet még nélkülözni, ez különösen igaz vészhelyzetek esetén. Szóval tisztelet illet részemről minden nagygépes hajózót is. A "daráló" életformát illetően tökéletesen összeszedted a faktorokat. A repülés azonban még így sem rossz befektetés. Egy egyetem elvégzése is rengeteg pénzbe és energiába kerül. Ezentúl egy átlagos munkahely a magyar valóságban ritkán stresszmentes (egészségügy, oktatás...).
@petertoth8187
@petertoth8187 4 жыл бұрын
Ez az élet kérem! 🙂 Még a 30 milliós autók, menő hotelek és kaják is nyűg. Meg mindig azt csinálok, amit akarok. Megnézném meddig bírnád, ha minden nap be kellene járnod a munkahelyre, mint a hétköznapi embereknek.
4 жыл бұрын
Mindenkinek áll a zászló, csak nem mindenki él vele ;)
@petertoth8187
@petertoth8187 4 жыл бұрын
@ Ha így lenne, akkor az emberek 90%-a úgy vélekedne és élne, ahogy a videóban halljuk. De a magyar, sőt külföldi valóság nagyon nem ez.
@krisztiangyorgymolnar7355
@krisztiangyorgymolnar7355 4 жыл бұрын
Szerintem egy szerencsés ember! Ne felejtsük el, hogy ő olyan szerencsés helyzetben van, aki megteheti, hogy repül amikor akar, a munka a hobbija, ha jól értem és szabadon osztja be az időt az életében. Sok nagy gépes karrierre vágyó ha magába nézne valahol ezt szeretné elérni azzal a fizetéssel amit ott a repüléssel keresne. Egy kis empátiával abszolút érezhető, hogy miről beszél. Ilyen egy sikeres ember!? Gratula!
@bagoistvan3182
@bagoistvan3182 Жыл бұрын
...őszinte beszéd. Ez a videó a valóságban még létezik és a jutyub gestpó nem törölte ??? 😮😮😮hihetetlen ....én is álmodoztam a nagygépes világról de az itt általad felsorolt okokból adódó aggályok sajnos mindég viszatartó ok volt attól hogy neki menjek a dolgok kezdetének....Persze mindenki másképp csinálja de sajnos ez már igy lesz...Én csak három dolgot szeretnék kiemelni annak aki ezen gondolkozik - pénz , pénz, pénz- idő és szerencse . Ha ezek megvannak akkor igen van értelme. Ha nem akkor maradjon meg a Microsoft Flight Simulator szintjén a dolog ....olcsóbban megússza az ember a végén anyagilag és emberileg is....😂😂😂
@gyorgyjuhasz2118
@gyorgyjuhasz2118 4 жыл бұрын
Amikor a végzett jogász megmagyarázza,hogy jobb dolog jogtanácsosnak lenni a csajkaröcsögei tehenészetnél,mint pl. a Google ügyvédi csapatához tartozni. Mondjuk lehet életcél a tehenészet is.... akkor viszont megérkezett emberünk...😀
@pilotaszemmel
@pilotaszemmel 4 жыл бұрын
Repülést tekintve messze vagyok a végzett jogász szinttől. PPL-em van meg egy oktatóim, ami tényleg messze van a CPL szakszótól. Ha ilyen szinten lennék, akkor megállja a helyét a hasonlatod. Ilyen alapon én is kérdezhetem az összes B jogsistól, hogy miért nem megy el kamionozni vagy buszozni?
@Ben203018
@Ben203018 4 жыл бұрын
@@pilotaszemmel lehet valaki pilóta oktató cpl nélkül? Azt hittem kell hozzá: atpl, cpl, ir, és csak utana az FI. Valamelyik oldalon láttam h kell hozzá minimum 200 repült óra plusz ezek is.
@pilotaszemmel
@pilotaszemmel 4 жыл бұрын
@@Ben203018 Lehet. Ha nincs CPL, akkor kell 200 óra összidő, amiből 150 pic idő. Ilyenkor csak LAPL-t oktathatsz. Ha van CPL elmélet is akkor mehet a PPL oktatás. ATPL felesleges az oktatáshoz. Sokan viszont CPL elmélet helyett ATPL elméletet csinálnak, mert alig van különbség. Viszont az ATPL elmélet lejár, a CPL nem. IR oktatáshoz csak akkor kell, ha IR-t oktatsz.
@husky450cr2
@husky450cr2 4 жыл бұрын
Neked taxisofőrnek kellene lenned!
@ZsoltHUN85
@ZsoltHUN85 4 жыл бұрын
Angol? Az angol nyelv nem lehet problema. Ez kifogas, de legalabb bevallod, hogy lusta vagy.
@zoldpista9712
@zoldpista9712 3 жыл бұрын
Booooooooooooooooooooooooooooooooooo
6 dolog, ahol elbukhatsz a pilótaképzés során
10:23
Pilótaszemmel
Рет қаралды 10 М.
НАШЛА ДЕНЬГИ🙀@VERONIKAborsch
00:38
МишАня
Рет қаралды 3 МЛН
What's in the clown's bag? #clown #angel #bunnypolice
00:19
超人夫妇
Рет қаралды 33 МЛН
Who’s the Real Dad Doll Squid? Can You Guess in 60 Seconds? | Roblox 3D
00:34
What Is It Like To Be A Private Jet Pilot?
22:08
Baron Pilot
Рет қаралды 33 М.
Dugóhúzó Góbé vitorlázó repülővel Miskolc felett
4:05
Kovács Kristóf
Рет қаралды 2 М.
ETIHAD AIRBUS A380 Takeoff Abu Dhabi | Flight Deck GoPro View
16:46
Just Planes
Рет қаралды 31 МЛН
KRESZ MasterClass 2. rész
1:32:29
KRESZ TV
Рет қаралды 25 М.
LE TUDOK SZÁLLNI EGY IGAZI REPÜLŐGÉPPEL? 😱✈️
12:07
Henry Kettner
Рет қаралды 101 М.
НАШЛА ДЕНЬГИ🙀@VERONIKAborsch
00:38
МишАня
Рет қаралды 3 МЛН