Mik a kiégés tünetei? - A kiégés 5 szakasza | KIÉGÉS

  Рет қаралды 13,411

Kaszás Ágnes

Kaszás Ágnes

Күн бұрын

Hogyan alakul ki a kiégés? Mindenkinél ugyanúgy néz ki? Hogyan ismerhetjük fel, hogy éppen a kiégés melyik szakaszában járunk? Ezekre a burnouttal kapcsolatos kérdésekre adok választ ebben a videóban, hogy fel tudd ismerni, ha éppen kiégésen mész keresztül.
________
Ahol megtalálsz:
➤ Weboldal: agneskaszas.com/
➤ Email cím: coaching@agneskaszas.com
________
FEJEZETEK:
0:00 "Vajon ki vagyok égve?"
1:07 A kiégéshez vezető folyamat
1:30 Lelkesedés
4:20 Kiegyensúlyozottság
5:55 Stagnálás, Hanyatlás
11:56 Visszahúzódás, frusztráció
15:04 Kimerültség, apátia
________
FONTOS FIGYELMEZTETÉS: Figyelem! A kiégést a WHO munkaegészségügyi jelenségként határozta meg a Betegségek Nemzetközi Osztályozásában, amely nem minősül betegségnek, hanem krónikus, nem kezelt munkahelyi stressz által kiváltott szindróma, azaz tünetegyüttes.
Jelen videókban nem célom a kiégést diagnosztizálni: abban segítek, hogy felismerd, érintett vagy-e, milyen mértékben, és ha igen, mit tudsz tenni magadért.
Az általam megfogalmazottak nem helyettesítik az orvosi szakvéleményt.

Пікірлер: 31
@MrMufics
@MrMufics Жыл бұрын
2006 óta dolgozom és sok munkahelyem volt. Biztosan állíthatom hogy eddig 2 munkahelyet szerettem a legjobban a 12-ből ahol el tudtam volna képzelni a jövőm, sajnos onnan a tömeges elbocsájtás miatt 5 év után távoznom kellett. Azóta keresem azt a munkahelyet ahol jól érzem magam. Sosem voltam pénz orientált, jobban szerettem inkább a jó munkahelyi közösségeket. De az eddigi tapasztalatom az hogy ez a kiégett állapot Magyarországon egy természetessé vált jelenség. Sokszor pont a kiégés miatt hagytam ott munkahelyeket. De a kiégést nem feltétlenül magunk csináljunk, hanem előbb-utóbb inkább a munkahelyi állapotok kényszerítenek bele. Sajnos nálunk a munka kultúra fogalma az kimerül a rabszolgatartásban de a mókuskereket tekerni kell, mert korog a gyomor.
@noname-sk5po
@noname-sk5po Жыл бұрын
Az Usa-ban az általános tendencia az, hogy kiégést és fásultságot megelőzendő, kb. 2 évenként véltanak munkahelyet.
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Жыл бұрын
Kedves Gábor! Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Sok munkahelyen valóban kevéssé jellemző még az a fajta tudatosság, ami szükséges ahhoz, hogy a munkavállalók kiégése megelőzhető legyen. Egyre több jó példát is látok már, és bízom benne, hogy a munkavállalókra való odafigyelés és a közösség megtartó ereje pozitív változásokat indít be itthon is.
@NEOGRAYFILMS
@NEOGRAYFILMS Жыл бұрын
​@@kaszasagnes.coaching Super tartalom! Gratukalok. Feliratkozva! Egy film rendezo vagy film operator palyafutasa eleg komplex. Volt mar tapasztalatod a mozifilmprodukcio vilagaban? A legtobben a szenvedelybol startolnak. Nagyon nehez szakterulet es ezert kivancsi lennek velemenyedre es arra is hogy mire legyunk figyelmesek. Koszonom!
@MrMufics
@MrMufics Жыл бұрын
Nálam a legtöbb esetben a KKV-k voltak azok a helyek ahonnan gyorsan eljöttem. Mivel ezek a kis cégek általában a havi túlélésre vagy gyors nagy haszonra játszanak ezért inkább ráterhelnek minden munkafeladatot a kevés létszámú alkalmazottakra spórolás céljából. Hosszútávon ez a stratégia megbosszulja magát, ugyanis leterhelés miatt több selejt is képződik és az alkalmazott is idegesebb ami jobb esetben munkahelyváltást von maga után. Sokszor kaptam meg én is azt a féligazságot miszerint "Mindenki pótolható" ami még betanított munkás esetében sem állja meg a helyét. Mivel minden új alkalmazott, újra betanítása egy kiesést és plusz selejtet jelent a cégnek. Másfelől egy jó rutinos szaki elvesztése akár a cég jelentős gyengüléséhez is vezethet. Annak idején sok kellemetlenségtől kímélt volna meg ha még anno suliban kaptam volna olyan oktatást ami az én munkavállalói jogaimról és annak érvényesítéséről szólt volna.
@karolyh.9252
@karolyh.9252 Жыл бұрын
Nagyon lényegretörő és tanulságos videó. Köszönöm!
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Жыл бұрын
Köszönöm! Örülök, hogy hasznosnak találtad.
@krisztianpalotai8867
@krisztianpalotai8867 Жыл бұрын
Köszönömmm...!Assszittem hüje vagyok...!
@Johanna-lx9xg
@Johanna-lx9xg Ай бұрын
Szerintem nem csak a munkahelyen lehet kiégni. Legalábbis ahogy én ezt a videót és a fázisokat magamra vetítve adaptáltam, nekem alapvetően nem a munkahelyemmel van a bajom. A hivatásomban dolgozom, azt csinálok amit akarok, stabil és kiszámítható hely. Én a kiégést az otthonomban és a családommal kapcsolatban vettem észre. Az otthoni elvárások, a főzés, a takarítás, a gyermeknevelés ésatöbbiben égtem ki. Régebben imádtam főzni, majd mindennapos rutinná vált és később már csak nyűg lett, ma meg már egyenesen útálom csinálni. Pedig régen milyen örömöket okozott, ha láttam, hogy másnak ízlik. Ugyanez a takarítás, amit meguntam. Régebben örültem, ha tiszta lesz minden, örültem a rendezett környezetnek, a tiszta ruháknak stb. Ma már hanyagolom. Amit régebben heti rutin volt, ma már havonta is csak úgy veszem rá magam, hogy... undorral. Hiába van segítségem a családban, hiába delegálom a feladatokat, már minden fáraszt. De ha leülök egy filmet megnézni, akkor frusztrál, hogy ott a rendetlenség, a mosatlan a sarokban a pókháló, de mégsincs erőm megcsinálni ezeket....
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Ай бұрын
Ez pontosan így van, ahogy írja: nem csak munkahelyen lehet kiégni. Erről beszéltem röviden egy másik videómban: kzbin.info/www/bejne/n6qsi2mnptqsp6c Amikor munkáról beszélünk, az nem csak a munkahelyen végzett tevékenységet jelöli. A kiégésből való "kilábalás" egy összetett és hullámzó folyamat. Újra kell definiálnunk azt, hogy mi mennyire fontos számunkra, és mi az, amit - legalább időlegesen - el tudunk engedni annak érdekében, hogy regenerálódni tudjunk. A regenerálódás is fokozatos: először csak egy kicsit vagyunk jobban, egy kis extra energiához férünk hozzá. Utána azt a felszabadult energiát érdemes arra fordítani, hogy a saját működésemet az új igényeimhez átalakítsam. Ha ezt nem teszem meg, akkor amint egy kicsit jobban vagyok, visszatérek ahhoz a működési módhoz, amely a kiégéshez vezetett. Bízom benne, hogy talál pár hasznos gondolatot a videókban, illetve az oldalamon megtalál egy letölthető munkafüzetet. agneskaszas.com/tudastar/
@petervarikaroly
@petervarikaroly 2 ай бұрын
5 fázisban vagyok
@ferenccsongradi4067
@ferenccsongradi4067 7 ай бұрын
👍🙏
@hosned
@hosned Жыл бұрын
Kedves Ágnes! Jó videók. Nagyon meggyőző és összeszedett. Elvileg a 4. Szakaszban vagyok. Ezt szerintem helyesen felismertem. Innen lesz izgalmas a dolog. Illetve innen fog az is kiderülni, hogy a tanácsaid segítenek-e. Az elemzés rész biztosan hasznos. Abból sok dologra ráismertem. Konkrét tanácsadást is vállalsz?
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Жыл бұрын
Kedves Attila! Köszönöm a visszajelzést, örülök, ha hasznosnak találtad. Igen, dolgozom egyéni ügyfelekkel. A coaching@agneskaszas.com email címen keresztül tudunk egyeztetni. Addig is, ha van kedved, érdemes lehet a weboldalamon keresztül letölthető munkafüzet anyagát is átnézned. agneskaszas.com/tudastar/
@zizimbrio8368
@zizimbrio8368 Жыл бұрын
Kedves Ágnes! Nagyon köszönöm a videót! Azt hiszem sikerült meghatároznom a magam szakaszát. Bár nem vagyok vállalkozó sem menedzser, de gondolom, hogy a kiégésnek a legtöbb hivatásban hasonlóak lehetnek a szakaszai. Jól gondolom?
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Жыл бұрын
Igen, a kiégés ilyen szempontból nem "szakma-specifikus".
@kristofnagy5829
@kristofnagy5829 Жыл бұрын
Ezek mind pozitív példák. De mi van akkor, ha már kezdetben sem megy úgy a vállalkozása, ahogy kellene, és nem a pozitív visszajelzés miatt csináljuk, hanem azért, mert nincs más választás? Ez teljesen más felállás, mert ilyen esetben, a pihenés sem oldja meg a helyzetet. Mert egy ilyen vállalkozó a "pihenés" minden egyes pillanatában azon agyal, hogy mi van, ha ezen a szabadságon múlik a cég csődje. Mi van akkor, ha anyagi akadálya van annak, hogy az ember pihenjen? Ha van egy hitel a vállalkozó nyakában, vagy éppen egy befektető, akinek határidőre kell prezentálnia, akkor a pihenés nem opció, mert annál nagyobb frusztráció nincsen, hogy nem halad a szekér. Már pedig a pihenés alatt nem fog haladni. Nyilván fejben logikusnak tűnik, hogy pihenéssel produktívabb lenne az ember, és talán gyorsabban haladna. De érzelmileg eljutni idáig talán még nagyobb kihívás, mint a vállalkozás sikerre juttatása.
@asdsad938
@asdsad938 Жыл бұрын
Nagyjából ilyen okok miatt ment csődbe az első saját cégem. Számomra a konklúzió az, hogy nagyon körültekintően és megalapozottan kell ilyen dologba vágni. Az eset óta voltam pár évig standard munkavállaló, de egy éve egyéni vállalkozóként dolgozom.. nem egyszerű. Azt látom, hogy amíg mindenki kihajtja magából a mindent is, és a munkáltatók az utolsó bőrt is lehúzzák az alkalmazottaikról, nagyon nehéz a helyzet.. kb mintha saját magunkat kényszerítenénk bele egy ilyen ördögi körbe. A becsődölt kft idején "teljesen" kiégtem, és elég nehéz volt a felépülés. Jelenleg egy újabb kiégéssel küzdök, de már talán egy fokkal tudatosabban, és odafigyelek másra is, nem csak a munkára. Az sehova sem visz, ha megkeresem a pénzem, de mindjárt el is költöm az orvosokra/gyógyszerekre/stb..
@kristofnagy5829
@kristofnagy5829 Жыл бұрын
@@asdsad938 Nekem úgy néz ki, hogy most van lehetőségem egy kicsit szüneteltetni a vállalkozást. Csődnél még talán nem tartok. De lehet nem is várom meg, és kiszállok. Nehéz úgy belevágni valamibe, hogy mindent út közben fedez fel az ember a saját pénzén, a saját kárán. Ilyenkor érzem abszolút fölöslegesnek az oktatási rendszerünket. Talán a legnehezebb számomra az volt, hogy fent tartsam a saját motivációmat. Ha a terv közelített a realitás talajához, akkor féltem, hogy nem lesz versenyképes, és egybként nem is kötött le annyira. A versenyképesnek "gondolt" ötleteimbe pedig beletört a fejsze. A legnagyobb tanulság számomra a kompromisszum. És ha az emberben nincs már az elején egy szikla szilárd érzelmi stabilitás, akkor nem szabad belevágni. Mert a vállalkozás nem fogja meghozni.
@asdsad938
@asdsad938 Жыл бұрын
@@kristofnagy5829 Ismerős érzések/gondolatok.. :D Az oktatási rendszert inkább hagyjuk.. véleményem szerint semmi köze az élethez... Főiskolai/egyetemi szinten is sok a sallang, de ott azért már ragad valami az emberre. A motiváció fenntartására talán akkor nem kell plusz energia, ha olyan dologgal foglalkozol, amivel egyébként is szeretsz. Nyilván ezt sok minden árnyalja, de ez az alap nélkül hatványozottan nehéz lehet. A realitás közeledése és a versenyképesség kérdése nekem is mindig izgalmas, de sokszor bosszantó is, látva azt, hogy mekkora korrupciós tengerben élünk. Mert sok esetben nem az ajánlatod tartalma és az ár az ami döntő, hanem a mutyizás meg a kenőpénzek... Persze lehet, hogy ez csak az én tapasztalatom és nagyon általánosítok. A kezdeti érzelmi stabilitás fontos, de csalóka.. könnyen marad nyugodt és stabil az ember, ha nincs fennforgás. Viszont ha beüt a kaki, csak akkor kezdődik a tánc. Egyébként mivel foglalkozol?
@fazekasandrea6005
@fazekasandrea6005 Жыл бұрын
Multiban pont az igen/nem váltogatása nem merül fel, hisz ott minden igen :) Ahányszor nemet mondtam, akár racionális tényezőkre hivatkozva, mindig istenhozzád lett a vége. Ami nem baj, hisz ilyen hellyel végülis nem vagyok kompatibilis. .....
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Жыл бұрын
Igen, könnyen elképzelhető, hogy maga a "keretrendszer" nem nekünk való... Jó hallani, hogy volt bátorságod nemet mondani. Ez sokaknak lehet inspiráció :)
@krisztina47
@krisztina47 Жыл бұрын
Nálam a kiégés egeszen a testi betegségig ment el. Nem egyszerū az onnan kifelé vezetō út. Semmi nem ér annyit,hogy valakinek idáig kelljen eljutni....
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching Жыл бұрын
Valóban ... sajnos erre néha csak akkor jövünk rá, amikor már komolyan oda kell figyelni magunkra.
@lillaandrasy7918
@lillaandrasy7918 Жыл бұрын
Vigyázz magadra! 🙏🥰 Hogy tudtal ebböl kijönni? Kíváncsi lennek..
@editdonko3947
@editdonko3947 Жыл бұрын
Ki vagyok?Kivagyok!
@tibsim
@tibsim 10 ай бұрын
Azt vágom, hogy a megcélzott ügyfélkör a vállalkozok, és a topmenedzserek, de én még nem láttam videót a témában, amelyik konkrét tanáccsal szolgálna bárkinek is arra, hogyan jöjjön ki belőle. Mi a kiégés, mik a fázisok, tűnetek, az embernek már a könyökén jön ki, de semmi konkrét tanács...
@kaszasagnes.coaching
@kaszasagnes.coaching 10 ай бұрын
Köszönöm a visszajelzést! Ez a videó a kiégés fogalmát járja körbe - sokan nincsenek tisztában a jelenséggel, és a visszajelzések alapján nagy segítség, hogy be tudják azonosítani a maguk számára, hogy éppen hol tartanak. A kiégés kezelésének első lépéseiről egy másik videóban beszélek, a weboldalamon pedig ingyen letölthető egy munkafüzet, amivel el lehet indulni. agneskaszas.com/tudastar/ És a videó: kzbin.info/www/bejne/jojXc2yca6p3ZpY Jó munkát!
@tibsim
@tibsim 10 ай бұрын
@@kaszasagnes.coaching Azóta már megtaláltam, köszönöm! Én nem önszántamból égtem ki, hanem kényszerből. 3 évig ápoltam súlyosan demens faterom, de nem ez volt a baj. Az utolsó három nap viselt meg eléggé, ez az egészségügyi rendszerből adódott, amitől egyrészt beugrott egy kis PTSD, majd nem tudtam pihenni, rögtön el kellett mennem dolgoznom, ahol éjszakáztam. Már ekkor is, három éve nem aludtam 3 óránál hosszabban, itt meg volt, hogy egy hónapban csak két szabadnapot kaptam, majd egy év év elteltével váltottam, és új munkarendben bíztam, hogy könnyebb lesz, de kb. havi 270-280 órát kényszerítettek rám. Így kiléptem, és most pár hét pihenést fogok csinálni, és néhány kiadásomat elcsúsztatom egy évvel. Pár hét után sajnos valószínűleg ismét valami elviselhetetlen vadkapitalista helyen fogok döglődni. Addig próbálok olyan dolgokat csinálni, amik ha most már nem is, de régen feltöltöttek, pl. sétálok, kirándulok, meg éjszaka legalább már alszom. Volt egy-két kreatív hobbim, igazi feltöltés talán az lenne, ha ezekben újra sikerek érnének, de már jó ideje nem tudok semmi produktumot csinálni. Mindenesetre megpróbálok türelmes lenni. Mindig törekedtem az egyensúlyra, a vadkapitalisták azok, akik kicsinálnak.
Hogyan motiváld magad? 13 Tipp (És hogyan győzd le a halogatást)
17:17
Mi a kiégés? - A kiégés meghatározása, definíciója | KIÉGÉS
10:28
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 8 МЛН
Опасность фирменной зарядки Apple
00:57
SuperCrastan
Рет қаралды 4,6 МЛН
Hogyan nézz szembe a hibáiddal?
23:46
Tudat-OM Stúdió - Némethi Erika & Földi Gábor
Рет қаралды 47 М.
Hogyan legyen önbizalmam? Rövid összefoglaló egy előadásomról.
21:45
Knapek Éva klinikai szakpszichológus csatornája
Рет қаралды 9 М.
Dr. Angster Mária - A szorongás és az élet törvényei
19:14
Lélekművek Pszichoterápia
Рет қаралды 16 М.
Mit csinálj, ha kiégtél? | KIÉGÉS
6:33
Kaszás Ágnes
Рет қаралды 6 М.
Mérgező kapcsolatok?
21:06
Tudat-OM Stúdió - Némethi Erika & Földi Gábor
Рет қаралды 39 М.
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 8 МЛН