Ingatlan illeték - hogyan úszd meg, ha lakást vásárolsz? (vagyonszerzési illeték)

  Рет қаралды 47,278

Mlinárik Márton Ingatlanspecialista

Mlinárik Márton Ingatlanspecialista

Күн бұрын

Пікірлер: 121
@margitpalagyine4764
@margitpalagyine4764 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen a videót. Közel 30 évig ingatlan-nyilvántartásban dolgoztam, így örömmel hallgattam végig a pontos, részletes adó-és illeték témájú tájékozatásodat, tanácsaidat. A kiváló ingatlanosok valóban mindezekről tájékoztatják az ügyfeleiket. Ezt kell tenni a jogi képviseletet ellátó ügyvédnek vagy közjegyzőnek. A adóhatóságnál valóban nem célravezető a siránkozás, igazad van, ezt tapasztaltam én is.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Egy szakmabelitől különösen jól esik a dícséret :)
@DenHadnagy
@DenHadnagy 3 жыл бұрын
Okos videó, átlagemberek számára is érthető módon előadva. Köszi!
@1Paliii
@1Paliii Ай бұрын
de haszna nem sok
@neubauervaleria9862
@neubauervaleria9862 3 жыл бұрын
Szóval fizetni kell mindenképpen, vagy illetéket vagy adót, a már amúgy is leadózott pénzedből.
@danielkosa3130
@danielkosa3130 3 жыл бұрын
Ugy van az kitalalva, hogy mindenen (is) nyerjen a zallam. Aztan az illetekek(???) es az ado ott köt ki ahol...par evig meg így lesz ez. Aztan egeszen mas vilag lesz. A video viszont roppant hasznos, köszi
@clydegriffith
@clydegriffith 3 жыл бұрын
milyen vilag lesz? mit tudsz?
@juliannadezsi3165
@juliannadezsi3165 Жыл бұрын
Kedves Márton ,! Nagyyon nagyon örülök hogy ma rád találtam én most. egy házat akarok venni. készpénzért nagyon sok ház videoját végig néztem és egyetlen ház videója. tetszett idáig. Kővágó Adél videója azt hiszem: ezt aházat nezze meg ne epitkezzen. itt minden a tied lehet Lehet hogy nem pontos az iidézet. de most hogy egy pár videődat vegig néztem megvagyok rémülve mennyi mindenre kell figyelni ha jól emlekszem április őta van fentb ez a hirdetés a. házat meg személyesen nem láttam de szeretém megkérni hogy vállald el. ezt az egész helyzetet végig csinálni meg keresem a telefonszmod felhivlak és megbeszéljük .
@zsoltdrhubay86
@zsoltdrhubay86 3 жыл бұрын
Nagyon szuper. Ilyen videókat csinálj még légyszíves!
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Igyekszem :)
@retekfekete7807
@retekfekete7807 10 ай бұрын
Ha 25 milliós ingatlan árat szétszedjük 15 milliós lakás és 10 millás bútor, kerti és egyéb gépezet stb. Akkor a NAV kijön és szétnéz? Ha családon belül történik illetékmentes eladás és utána az eladó harmadik féltől vesz lakást akkor is csökkenthető illetve megúszható az illeték?
@baltabeeb
@baltabeeb 3 жыл бұрын
Köszi nagyon jó infó. Amit nem értek teljesen 2:40-nél mondod hogy 3 évig lehet eladás után az illeték kedvezményt igénybe venni majd 10mp-el később 1 évet említesz. Majd utána nézek de az a rész nem volt egyértelmű nekem. Így tovább!
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Teljesen jogos, valóban hiba van az anyagban. Ha először eladok, utána veszek, akkor 3 év van. Ha először veszek, utána adok el, akkor 1 év van rá.
@alexkiss1620
@alexkiss1620 3 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Kérdésem ha most veszek mondjuk 40 millió Ft ért egy ingatlant és kb egy pár hónap múlva 1 éven belül eladók egy másik ingatlant 60 millió ért akkor , hogy van pontosan az illeték ?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
@@alexkiss1620 a vétel megelőzi az eladást. Tehát 1 éven belül lehet érvényesíteni az illeték kedvezményt. Ha az eladott ingatlan drágább, akkor nem kell fizetni.
@alexkiss1620
@alexkiss1620 3 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Ez így rendben van de ha előbb veszek egy ingatlant pld. 40 millióért és később mondjuk 1 éven belül eladók egy másik ingatlant pld. 60 millióért . A 40 milliós vett ingatlan adás-vétel után párhétre már be kell fizetnem az illetéket . Ezért nem értem hogy ha olcsóbban veszek egyet és egy másikat drágábban eladók 1 éven belül akkor hogyan nem kell fizetnem illetéket ?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
@@alexkiss1620 elmondtam a videóban, hogy az illeték kedvezményt kérelmezni kell. Ha a Nav megkapja a kérelmet, akkor felfüggeszti az illeték kiszabását. A kérelmet az ügyvéd intézi az adásvèteli alkalmával, csak szólni kell neki.
@adotanacsonline
@adotanacsonline 3 жыл бұрын
Nagyon jól összeszedett videó! Én még azzal egészíteném ki, hogy aki bérbeadás céljából vásárol ingatlant, annak az egyeneságbeli, ajándékozásos megoldások hátrányt fognak jelenteni a bérbeadás adózásában, mert nem tudnak értékcsökkenést elszámolni az ingyenesen szerzett ingatlan után.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Köszönöm a kiegészítést!
@xricsi1097
@xricsi1097 3 жыл бұрын
Hasznos infók, köszönöm. Az érdekelne, ha örökléssel a tulajdonomba került egy lakás fele (a másik fele a testvéremé) és én eladom a résztulajdonomat neki, az is beleszámít az árkülönbözetbe az új ingatlan vásárlásánál? És ha igen, akkor adhatunk-e meg bármekkora értéket az adott résztulajdonnak? Pl. 30M-t ér a lakás, de én azt mondom, hogy én 40M-t kérek a feléért (eladóként az árat gondolom bármire megszabhatom, legfeljebb a vevő azt mondja, hogy nem fizet érte ennyit), a testvérem azt mondja, hogy rendben, megveszi tőlem ennyiért. Így elvileg vehetek 40M-ig illetékmentesen ingatlant? A másik megjegyzésem, hogy szép dolog a 30M-ig illetékmentes új ingatlan, de ahogy 15M-ig se nagyon lehet Budapesten használt ingatlant kapni, úgy 30M-ig se lehet kapni újat. Vagy nagyon maximum egy garázs méretű stúdiólakást.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Mindenféle kedvezmény úgy van kitalálva, hogy legalàbb 1x fizetned kell. Ha örököltèl illetékmentesen, majd ajàndékoztál illeték mentesen, akkor nincs cserét pótló kedvezmény. Tehát ha ezek után vásárolsz, akkor 4% illetéket fizetsz. Bár ez tűnik a jobb verziónak. Mert ha a testvérednek nem ajándékozni, hanem eladni kellene a feledet, akkor ő fizet 4% vagyonszerzési illetéket, te pedig adót fizetsz az eladási ár 25%-a után. 15MFt-ért max valami ólat lehet venni Bp-n. De sajnos nem én alakítom a szabályokat, csak elmondtam hogy mi van...
@robertkovacs2179
@robertkovacs2179 3 жыл бұрын
Köszönjük a videót Márton💪
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Nagyon szívesen, köszönöm a figyelmet!
@laszloforgacs2010
@laszloforgacs2010 2 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Kedves Márton! Mi a helyzet olyankor ha adott egy házaspár akiknek külön-külön a tulajdonukban van 1-1db 20-20M Ft-os ingatlan (még házasság előttről). Mind a ketten el akarják adni a sajátjaikat (tegyük fel szintén 20&20M Ft-ért csak az egyszerűség kedvéért és hogy jöv. adóval ne kelljen számolni) , hogy vehessenek együtt közösen egy 50M Ft-os ingatlant. Ilyenkor kettejüknek külön-külön kell vagyonszerzésit fizetni a 30-30M differenciájuk után vagy van esetleg olyan opció, hogy (mivel házastársak) csak 10M után kell fizetniük?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
@@laszloforgacs2010 ha mindketten eladtak, akkor mindkettőjükre vonatkozik az illeték kedvezmény. Tehát 10 után kell fizetni illetéket
@lallerkiraly
@lallerkiraly Жыл бұрын
Köszi Marci, pont most fogok írni a NAV-nak ez ügyben. Elsőre az elengedést kérem.
@z3c_official
@z3c_official 3 жыл бұрын
Köszi Marci! Hasznos ez is!
@IU652
@IU652 3 жыл бұрын
Szuper és hiánypótló videó!
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Köszönöm, igyekszem! :)
@marcsella58
@marcsella58 3 жыл бұрын
Köszi! Érthető és értelmezhető .
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Én köszönöm a figyelmet és a megerősítést!
@annavas4460
@annavas4460 3 жыл бұрын
Köszönöm.
@zsuzsannamatkoszalai8596
@zsuzsannamatkoszalai8596 2 жыл бұрын
Ha például a 29 éves gyermekem vásárol egy 30 millió forintba kerülő használt lakást, akkor mivel ez első lakása lesz kérvényezheti azt a NAV-nál, hogy a vagyonszerzési illeték felét kelljen kifizetnie, igaz? De a 15 és 30 millió közötti összegnél már nem vehető figyelembe a 15 milliós értékhatár?
@bookmarkmonaco4255
@bookmarkmonaco4255 2 жыл бұрын
Nagyon hasznos videó. Kimaradt az a rész amikor válás miatt az egyik fél a másikat kifizeti akkor mi a helyzet. pl 50-50% tulajdon aránynál. Lehetnek kérni a videónál egy utalást hogy melyik törvényről van szó. Nem biztos hogy mindent érteni fogok de tudom mondani az ügyvédnek, hogy tessék mondani mi ez ?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
Íme az aktuàlis szabályok, jogszabályi hivatkozásokkal nav.gov.hu/pfile/file?path=/ugyfeliranytu/nezzen-utana/inf_fuz/2022/19.-informacios-fuzet---a-visszterhes-vagyonatruhazasi-illetek
@bookmarkmonaco4255
@bookmarkmonaco4255 2 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Köszönöm szépen 😃
@katalincseh8384
@katalincseh8384 3 жыл бұрын
jól mondja, 20-25 évre eladósodsz a bank felé és vagyonszerzési illeték...röhej. Mellesleg meg nem lehet megúszni, tehát a cím félrevezető...
@peterbernath2164
@peterbernath2164 3 жыл бұрын
Kedves Márton, az eladás és vétel közti 3 éves időkorlát esetén mely időpontokat kell figyelembe venni? Szerződés kötés, kifizetés, birtokba adás? Köszönjük a hasznos infókat!
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Alapvetően a szerződés aláírásának időpontja számít.
@veiszi1
@veiszi1 3 жыл бұрын
A szerződés földhivatali benyújtásának időpontja számít. Jogi tanácsot inkább ne ingatlanközvetítőtől kérjen szerintem.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
@@veiszi1 Szerintem meg az ingatlanközvetítő a NAV-tól vette az információt. De köszi a jó szándékot. “A visszterhes vagyonátruházási illetékkötelezettség a szerződés megkötése napján keletkezik” www.nav.gov.hu/data/cms540615/19_A_visszterhes_vagyonatruhazasi_illetek_20210119.pdf 7.oldal.
@huzoro
@huzoro Жыл бұрын
Azt jó lenne tudni, hogy egyenesági átruházás esetén ha eladom és veszek azonos összegért egy másikat kell e bármit fizetnem illetve ha drágábban vásárolok megúszom-e a különbözet 4% -os illetékével. Ebben az esetbe kell-e szja-t fizetni a megúszott illeték helyett vagy ugyan az vonatkozik rá mint egy sima eladás majd vétel esetén?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton Жыл бұрын
Az átruházásért nem kellett fizetni. SZJA-t viszont kell majd fizetni ,és az eladási ár 25%-a lesz az adóalap. A vásárláskor lesz illeték kedvezmény. Vagyis csak a különbözet után kell a 4%-ot kifizetni.
@zitajones5998
@zitajones5998 2 жыл бұрын
Kedves Marton, koszonom a hasznos videot, lehet tudni hogy az onkormanyzati Ingatlan vasarlasa eseten vagyonszerzesi illetmentessegre vonatkozo forras hol található, mert az illetektorvenyben nincs benne. Koszonom
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
nav.gov.hu/pfile/file?path=/ugyfeliranytu/nezzen-utana/inf_fuz/2022/19.-informacios-fuzet---a-visszterhes-vagyonatruhazasi-illetek 9.18-as pont. De valóban hibás a videó, mert önkormányzati tulajdon esetèn a vèteli joggal vagy elővásárlási joggal rendelkező illetékmentes
@hiteltanacscsokosan7123
@hiteltanacscsokosan7123 3 жыл бұрын
A videóban említett dolgokat kiegészíteném a testvérek közötti ajndékozással, és a csokkal vásárolt ingatlanokra is, illetve, ha közeli hozzátartozó haszonélvezeti jogot alapít ingyenesen
@lajosrobertsarkozi
@lajosrobertsarkozi Ай бұрын
Ha valaki felesbe veszi meg a lakást/házat mással, vagyis 2 tulajdonosa lesz. De nem volt másik eladott lakás. Akkor a ilyen esetben 50/50 % nézik a vásárolt ingatlan értékéből az illeték 4%-át?
@deesprachschuleyoutubekanal
@deesprachschuleyoutubekanal 2 ай бұрын
🙏
@gabornanasi6921
@gabornanasi6921 2 жыл бұрын
Ha eladok egy ingatlan, majd még egy ingatlant eladok, és utána veszek egyet, majd még egyet veszek. Akkor nem vehetem igénybe az utolsó vételnél az első eladását? Csak olyan sorrendben működik ez hogy eladás-vétel eladás-vétel? Most nekem ügyvéd ezt mondta és eléggé lelomboz a dolog
@egyedanitapanka1066
@egyedanitapanka1066 3 жыл бұрын
Kedves Márton! Ezek a szabályok lakásra vonatkoznak csak vagy mindenfajta ingatlanra? Önkormányzati ingatlan illetékmentessége mindenfajta ingatlanra vonatkozik vagy csak lakásra? Mi a helyzet akkor, ha egy eladott lakás árából veszünk többet (pl. 1 db eladott 60 milliósból 3 db 20 milliósat), vagy több eladott lakás árából egyet (pl. 3 db 20 milliósvól 1 db 60 milliósat)?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Ezek a szabályok lakóingatlanokara vontakoznak Önkormányzati lakóingatlan megvásárlása esetén ingyenes a szerzés. 1 eladás állítható szembe 1 vétellel. Ha több eladás után van 1 vétel, akkor az utolsó eladás állítható szembe a vétellel.
@Polonyi28
@Polonyi28 Жыл бұрын
Emelkednek az ingalan árak, emelkednek az ingatlan útán fizetendő illetékek is. Kiváncsi lennék, mennyival nő az ingatlan utánbefizetett adók ősszege ahogy az igatlan árak nönek. Hát az ingatlan piac meg is áll vagy lassul. ahogy egyre többe és többe kerülnek a lakások ingatlanok.
@barnabaspaksi4804
@barnabaspaksi4804 3 жыл бұрын
Mi van akkor, ha 50% résztulajdont vásárolok én és 50% résztulajdont a feleségem. Új építésű ingatlan ára 35000000 HUF, 17,5-17,5 millió HUF a részünk fejenként. Ebben az esetben csak a két 2,5 milliós tétel után kell mindkettőnknek fizetni vagy a résztulajdon nem játszik és csak maga az ingatlan értéke számít, tehát a 35 millió után kell fizetni az illetéket?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Új építésű esetén az illeték kedvezmény nem per fő számítódik, hanem az ingatlan összértéke után.
@zsolttobias6932
@zsolttobias6932 2 жыл бұрын
Édesapám örökölt egy hazat és a feleségemmel megkapjuk. Ha a hagyatékin a nevemre írja akkor is kell Illetéket fizetni a ház után ?🙂
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
Ha apukád után örököltél akkor nincs illeték.
@zsolttobias6932
@zsolttobias6932 2 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Édesapám örökölte keresztanyjától. De ezek szerint akkor úgy kell. Köszönöm szépen 🙂
@kispacsirta82
@kispacsirta82 Жыл бұрын
Udv . Kell e illetéket fizetni annak aki a Magyar Állam tól vásárol ingatlant?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton Жыл бұрын
Elvileg nem
@kispacsirta82
@kispacsirta82 Жыл бұрын
@@Mlinarikmarton koszonom szépen! Írtam emailt is . Szeretnek ugyvedi segítséget kérni az asásvételhez stb. Üdv.
@davidlovei2316
@davidlovei2316 9 ай бұрын
Szia az lenne a kérdésem ha eladtam az ingatlanomat 40 millio ft ért és utána 2db 20 millio ft os ingatlant szeretnék vásárolni akkor is érvényes az illetékmentesség mind2 ingatlanra? Vagy csak az 1. Re? Köszi a választ
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 9 ай бұрын
Csak az egyik lesz illetekmentes
@edinafarkas1046
@edinafarkas1046 3 жыл бұрын
Köszönöm
@andrasjuhasz7666
@andrasjuhasz7666 8 ай бұрын
Arról nem esett szó, hogy lehet részletfizetést is kérni! És ha kevesebbet írnak a szerződésbe, de 5 éven belül adja el az ember, akkor kell adózni! Vagy nem így van? Jók a videók köszi! 👍
@user-bb5ro6lu3h
@user-bb5ro6lu3h 3 жыл бұрын
A 12 havi kamatmentes részletfizetés csak első lakásvásárlásnál kérelmezhető , vagy többszöri vásárlásnál is ?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Bármennyiszer kérelmezhető, de a NAV nemigen fogja többször engedélyezni.
@user-bb5ro6lu3h
@user-bb5ro6lu3h 3 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Köszönöm szépen!
@manoharszikfalvi7451
@manoharszikfalvi7451 2 жыл бұрын
Egy késő jövő komment: mi a helyzet, ha korábban, de 3 éven belül, egy családi házat adtam el, és a most megvásárolandó ingatlannak más a besorolása, konkrétan üdülő? Köszönöm.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
Sajnos ebben az esetben nincs kedvezmény…
@gaborszabo7392
@gaborszabo7392 3 жыл бұрын
Áhh mindig a gyerekgyártó kisiparosok járnak jól :D
@agnesschubert9895
@agnesschubert9895 3 жыл бұрын
Ha eladok egy ingatlant, s abból két olcsóbbat veszek? Illetve fordítva, 2őt eladok, egyet veszek?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
1 eladás 1 vétellel állítható szembe. Ha több eladás és 1 vétel van, akkor a legutolsó állítható szembe a vétellel.
@janajana85
@janajana85 Жыл бұрын
Szia, klassz videó! Érdemes lenne szakaszokra osztani (nem tudom hogy ezt pontosan hogy hívják a youtube-on). Olyan mint egy tartalomjegyzék és az adott részhez lehet ugrani ;)
@norbertlakatos613
@norbertlakatos613 3 жыл бұрын
Mikor 3 és mikor 1 év az illeték kedvezmény? Mindkét esetre azt monda, hogy először elad és utánna vesz.
@myzoltannagy
@myzoltannagy 3 жыл бұрын
Eladás után veszel 3 év. Hamarabb veszel és csak később adsz el , na akkor már csak 1 éved van.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Úgyvan. Basszus hibás a videó. Elnézést kérek, korrigálni fogom.
@ostorosgyula
@ostorosgyula 3 жыл бұрын
Amennyiben a lakást később adom el mint veszem akkor is van illeték kedvezmény?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Igen
@evabonis698
@evabonis698 3 жыл бұрын
Azt szeretnem megkerdezni, hogyha valaki elad egy ingatlant es kettot vesz belole ugy, hogy azok osszerteke nem eri el az eladasi arat, akkor sem kell illeteket fizetni? Koszonom
@staudingerheni8480
@staudingerheni8480 3 жыл бұрын
Sajnos csak egy vételnél lehet beszámítani a korábbi eladást, maradványérték nem számítható be.
@evabonis698
@evabonis698 3 жыл бұрын
Koszonom a valaszt.
@staudingerheni8480
@staudingerheni8480 3 жыл бұрын
@@evabonis698 Sajnos az értékkel sem lehet sakkozni, az eladáshoz időben közelebb eső vételnél lehet érvényesíteni a kedvezményt.
@fittori
@fittori 3 жыл бұрын
Nekem az nem egyértelmű, hogyha az ember fia és felesége vesz egy telket és utána épít rá egy házat csokkal, akkor a telek vásárlás csokos vásárlásnak számít és az illetéket megússza az ember fia?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Ha építési telket vesz az ember fia, és 4 éven belül beépíti, akkor illetékmentes.
@fittori
@fittori 3 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Kár pedig jó trükk lett volna. Köszönöm a válaszát!
@Moszkvater
@Moszkvater 3 жыл бұрын
Szia! El tudok adni osztatlan közös tulajdont Pesten??
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Persze. Főleg ha van hozzá használati megosztás. Anélkül is megy, csak alacsonyabb lesz az ár.
@Moszkvater
@Moszkvater 3 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton Nagyon köszönöm a válaszod! 👍
@bodfer1
@bodfer1 3 жыл бұрын
A video vége felé említetted a példát ahol az ajándékba kapott ingatlan eladása után 25% szem. jöv. adót kell fizetned. A kérdésem hogy ha 5 évig a birtokodba volt az ingatlan után kell-e adóznod?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Nem 25%, hanem 15% az szja. Az eladási ár 25%-a után fizeted. Itt ugyanúgy érvényes az szerzés+5 éves elévülés.
@Toolsin
@Toolsin 3 жыл бұрын
Kedves Márton, létezik, hogy a következő példa életképes? - van Két 15M körüli Ingatlanunk a szüleim nevén és vennénk egy 35M értékű ingatlant, Esélyyesen az egyik ingatlant a drágább vétele előtt tudnánk eladni a másikat pedig csak az után. Lehetséges-e a két ingatlant beszámolni az új ingatlan-ba úgy hogy az ő nevükre kerülne az ingatlan, és a különbözetet én 35-év alatti személy, résztulajdonként venném meg. Így ha jól gondolom, akkor csak a fennmaradó különbözet után kellene 2%-t fizetnem. Előre is köszönöm a válaszát!
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Nem értem pontosan. De egy eladás egy vétellel állítható szembe. Tehát az egyik 15M eladás után kérhető a cserét pótló vételre vonatkozó kedvezémény. MAgyarul a vétel után 20M után 4%-ot kell fizetni. A résztulajdon vásárlásnál az ingatlan teljes értéke számít. Szóval azt hiszem hogy nincs értelme.
@adam17266
@adam17266 3 жыл бұрын
A 25%-ból számolt 15% szja az a teljes érték 3,7%-a. Ez miért ne lenne jobb, mint a 4% illeték?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Nem mondtam, hogy jobb. Azt mondtam, hogy lehet jobb. Minden ügylet egyedi, ki kell számolni.
@norbab.5028
@norbab.5028 3 жыл бұрын
Öröklésnèl milyen illeték szabályok vannak?
@peterjoo5321
@peterjoo5321 2 жыл бұрын
Szia. Én egy autót és 2 robogót örököltem. 400.000ft összértékben (ezt állapították meg,hogy mi alapjan azt ne kérdezd mert az autó es robogók is 1 évvel előtte lettek véve össz 900.000ftért) 80.000ft eljárási költséget kellett fizetnem
@penz-befektetes-fejlodes
@penz-befektetes-fejlodes 3 жыл бұрын
Ha külföldön élek, nincs magyar adoszamom stb. Kell fizetnem a 4%ot?
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Ha magyarországon vásárolsz ingatlant akkor igen
@myzoltannagy
@myzoltannagy 3 жыл бұрын
Egyenesági ajándékozásnál bele kell írni a szerződésbe ( számszerűsítve) mekkora értéket kap a megajándékozott. Ha annyiért vagy kevesebbért adja el akkor sincsen adóvonzat...ha jól tudom.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Az számít, hogy fizetsz-e illetéket. Ha nem fizettél illetéket, akkor mindegy, mi volt a szerződésbe írva
@myzoltannagy
@myzoltannagy 3 жыл бұрын
Igen, de ha a megajandékozott ujrabefekteti a teljes összeget ingatlanba akkor nem keletkezett jövedelme. Ez is a cserepótló esete nemde?
@staudingerheni8480
@staudingerheni8480 3 жыл бұрын
@@myzoltannagy De keletkezett jövedelme. Nulla befektetéssel érte el az újbóli eladásból származó bevételt, ezesetben 25% az SZJA alapja.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
Vagyis az eladási ár 25%-a után 15% SzJa-t... :)
@loriklaszlo3890
@loriklaszlo3890 3 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton a 25% 15%-a az összesen 3,75%, azaz kevesebb, mint a 4% illeték lenne
@zoltannagy3320
@zoltannagy3320 2 жыл бұрын
Új építésű ingatlan esetén nincs illeték ...15 millió forintig :) hadd kérdezzem már meg hol lehet új építésü házat venni 15 m alatt, mert már rohanok is :)
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
És miért tőlem? A törvényeket nem én hozom…
@zoltannagy3320
@zoltannagy3320 2 жыл бұрын
@@Mlinarikmarton igazad van , ez egy átgondolatlan hozzászólás volt részemről.., bocs De azért hihetetlen hogy ezek a törvények mennyire nincsenek összhangban a valósággal 2022 ben sem
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 2 жыл бұрын
@@zoltannagy3320 sajnos nem egyedi eset, mehetnének a nagyfőnökök tanulni Bécsbe. Vagy Pozsonyba. Mègse teszik…
@scottwaltz8094
@scottwaltz8094 3 жыл бұрын
Én úgy tudom, a 15 milliós illeték kedvezmény drágább ingatlanok esetében is igénybevebetõ, és az alap illetéket a fennmaradó összeg után kell fizetni.
@Mlinarikmarton
@Mlinarikmarton 3 жыл бұрын
“Mentes a visszterhes vagyonátruházási illeték alól a vállalkozó által értékesítés céljára újonnan épített, építtetett - ideértve az ingatlan-nyilvántartásban nem lakóház vagy lakás megnevezéssel nyilvántartott és ténylegesen sem lakás céljára használt épület átalakításával, továbbá a lakóépület bővítésével (pl. tetőtér-beépítéssel) létesített - 15 millió forintot meg nem haladó forgalmi értékű új lakás tulajdonjogának, ilyen lakás tulajdoni hányadának megvásárlása. Ha az új lakás forgalmi értéke nem haladja meg a 30 millió forintot és a vagyonszerző másik lakástulajdon eladását nem igazolja, akkor a megállapított illetékből nem kell megfizetni azt az összeget, amely akkor járna, ha a lakás forgalmi értéke 15 millió forint lenne. Ilyen lakás tulajdoni hányada esetén a kedvezmény a 15 millió forintnak a szerzett tulajdoni hányaddal arányos részére illeti meg a vagyonszerzőt. “
@gabor89
@gabor89 4 ай бұрын
Szóval ha 10 millióért venne valaki házat, akkor vegye meg azt egy forintért és 9.999999 forintért a bútorokat? :)
@ValakiValaki-hl3qp
@ValakiValaki-hl3qp 6 ай бұрын
A szabályokat emberek alkotják , tehát az csak a kormánynak lehet jó! És ma már 61 olyan adó létezik amiről csak akkor tudnunk amikor jön a felszólítás,csenges mert mert ha egy milcsit nem fizetek be viszik a negyven milliós kerot !
@peterkovesi-klimsch8499
@peterkovesi-klimsch8499 2 жыл бұрын
Szerintem egy apró illetékfizetési megtakarítási lehetőség azért kimaradt!
10 tipp - Hogyan alkudd le egy ingatlan árát?
27:47
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 54 М.
Quando A Diferença De Altura É Muito Grande 😲😂
00:12
Mari Maria
Рет қаралды 45 МЛН
She made herself an ear of corn from his marmalade candies🌽🌽🌽
00:38
Valja & Maxim Family
Рет қаралды 18 МЛН
BAYGUYSTAN | 1 СЕРИЯ | bayGUYS
36:55
bayGUYS
Рет қаралды 1,9 МЛН
Каха и дочка
00:28
К-Media
Рет қаралды 3,4 МЛН
Az ingatlanvásárlás költségei - Mennyibe kerül lakást venni?
32:51
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 26 М.
Osztatlan közös tulajdon? Az meg mi a fene?
11:30
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 26 М.
Az ingatlanvásárlás menete - Teljeskörű útmutató
30:52
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 64 М.
A leghülyébb ingatlanos trükkök (Ne dőlj be) !
21:27
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 63 М.
Mit tegyél, ha nem fizet a bérlő?
22:29
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 22 М.
Hogyan szivatod saját magadat ingatlaneladás közben (avagy mi a fene az a haszonáldozat?)
33:01
Mlinárik Márton Ingatlanspecialista
Рет қаралды 26 М.
Quando A Diferença De Altura É Muito Grande 😲😂
00:12
Mari Maria
Рет қаралды 45 МЛН