Moje top 10 książek przeczytanych w 2016 - Czas Gentlemanów

  Рет қаралды 27,254

Czas Gentlemanów

Czas Gentlemanów

Күн бұрын

Mój mały, literacki rachunek sumienia. Dziś chciałbym polecić wam kilka dobrych książek. Kilka natomiast odradzę.
Subskrybuj: bit.ly/CG-sub
Pełną listę książek znajdziecie na blogu:
czasgentlemanow...
Zobacz inne moje filmy o charakterze:
• Siła, masa i rzeźba pr...
Dołącz do naszej grupy na Facebooku:
/ 1536384549985226
Facebook: / czasgentlemanow
Instagram: / kielban
Snapchat: czasgentlemanow
Muzyka:
Searching For.. by Lakey Inspired - Creative Commons - Attribution 3.0 Unported- CC BY 3.0
creativecommon...

Пікірлер: 82
@BWBWBWBW8
@BWBWBWBW8 7 жыл бұрын
"Pan raczy żartować, Panie Feynman" - autobiografia fizyka-noblisty R. Feynmana. Tyle świetnych anegdot, opowieści i różnych historii - od dość poważnych po takie, gdzie nie da się powstrzymać śmiechu, nawet w autobusie :P "Diuna" Franka Herberta - klasyka. Niesamowicie wciągająca opowieść. Uzależnia. Otuchy dodaje fakt, że jest jeszcze sporo dalszych opowieści z tej serii, więc ta przygoda nie kończy się tylko na "Diunie". Zdecydowanie były to dwie najlepsze książki 2016 roku.
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Bartek Woźniak chyba już kiedyś ktoś mi polecał tę książkę o Feynmanie. Muszę jej poszukać.
@BWBWBWBW8
@BWBWBWBW8 7 жыл бұрын
Zdecydowanie polecam. Jest w pierwszej trójce najlepszych książek, jakie kiedykolwiek przeczytałem. I naprawdę, miejscami jest przezabawna :P
@7gromojar
@7gromojar 7 жыл бұрын
Niech się schowają domorośli grafomanii. Oto jest książka doskonała: "Koniec Wieczności" Isaaca Asimova. Przeczytałem dość dużo tego roku z klasyki Science-Fiction Dicka, Clarka... stwierdzam, że Asimova głowę przyozdabiam koroną i nazywam królem. Więcej na jej temat nic nie powiem, kto ciekawy ten poszuka. A z polskich autorów zdecydowanie i jednogłośnie polecam mistrza, Marka Huberatha za powieść "Vatran Auraio" opisującą umierający w nietypowy sposób świat i za zbiór opowiadań "Balsam długiego pożegnania".
@katarzynaostrega6196
@katarzynaostrega6196 7 жыл бұрын
Łapka w górę za "Chłopów" ;)
@ZbigniewLorenz
@ZbigniewLorenz 5 жыл бұрын
łapka w górę za łapkę w górę :)
@pancnicky5128
@pancnicky5128 7 жыл бұрын
Gorąco polecam "Mistrza i Małgorzatę" Bułhakowa. Jest naprawdę niesamowita i porównałbym swój entuazjazm do Pańskiego, gdy opowiada Pan o "Chłopach". W tym miejscu warto zaznaczyć, że jeżeli szuka się dobrych i wartościowych książek, to naprawde opłaca się przeglądnąć podstawę programową Liceum na poziomie podstawowym i rozszerzeonym języka Polskiego. - Książki, które w szkole są w nas wmuszane, otworzone z własnej woli potrafią zaskoczyć swoim bogactwem. Przekonałem się nie raz. :)
@ZbigniewLorenz
@ZbigniewLorenz 5 жыл бұрын
Co do "Chłopów", podzielam zachwyt. Jedna z moich najulubieńszych książek!
@przemeks9121
@przemeks9121 7 жыл бұрын
Polecam G. K. Chestertona "Wiekuisty człowiek". Bardzo doniosłe dzieło niekwestionowanego gentlemana.
@PainIsntExist
@PainIsntExist 7 жыл бұрын
Gdy zabieram się do audiobooków i mam lektora, którym jest kobieta to nie wiem czemu ale odtrąca mnie po kilku minutach.
@PainIsntExist
@PainIsntExist 7 жыл бұрын
Czemu żart? Nie mogę utożsamić się z męską postacią gdy świergoli mi do ucha kobieta. Dialogi... olaboga. Są czytane książki przez kobiety z damską bohaterką. Tutaj jest lepiej ale zazwyczaj (jeśli chodzi o audiobook) pomijam ten tytuł. GEJ? Myślę że to wina naszych polskich lektorów - człowiek przyzwyczaił się do męskiego głosu. I tak np. Jacek Rozenek czy Janusz Zadura są świetni.
@Domiorek
@Domiorek Жыл бұрын
,, Chłopi " to moja ukochana lektura. 😊
@tomekwyraz8918
@tomekwyraz8918 6 жыл бұрын
Polecam książki Dele'a Carnagie'go szczególnie "Jak przestać się martwic i zacząć żyć". Napisana prawie 100 lat temu, a opisuje ponadczasowe prawdy jak radzić sobie ze zmartwieniami i krytyką wykorzystywane m.in przez dawnych amerykańskich prezydentów.
@FifLak931
@FifLak931 7 жыл бұрын
Ja w tym roku odkryłem kilka książek, które na długo pozostały mi w pamięci i pozostawiły po sobie kolejne długie godziny rozważań i przemyśleń. 1. "Nowy Wspaniały Świat" Huxley'a - antyutopia osadzona w czasach około 2500 roku, gdzie inżynieria genetyczna postąpiła tak daleko, że człowiek się nie rodzi tylko wychodzi z butli, wszyscy robotnicy są swoimi klonami, a gdzieś na kontynencie amerykańskim istnieje jeszcze Rezerwat, w którym żyją Dzikusy, nie poddające się wymysłom techniki. Może to nie jest tak przerażająca wizja co w "1984" Orwella, jednak jak ktoś sięgał wcześniej po antyutopie, to gorąco mogę polecić. 2. "Mistrz i Małgorzata" Bułhakowa - ta książka to niesamowita powieść osadzona w międzywojennej Moskwie, doskonale pokazująca zachłanność ludzkiego ego oraz wywracająca schematy na lewą stronę. Poza tym kopalnia niesamowitych cytatów oraz źródło ogromnej dawki śmiechu powodują, że książkę tę czyta się z ogromną przyjemnością. 3. "Peanatema" Stephensona - ta książka jest interesująca ze względu na pokazanie społeczeństwa, które nie miało okazji się wytworzyć w żadnym państwie na Ziemii, a co więćej, do tego jest ukazane bardzo nietypowego punktu widzenia. Książka napisana jako wspomnienia młodego człowieka, który wybrał, że poświęci swoje życie rozwojowi naukowemu, rezygnując z dóbr i życia w tzw. państwie sekularnym - taki zakon trochę, tylko zamiast religii jest nauka, Ci, którzy decydują się przystąpić do tego "zakonu", nazywanego matemem, nie mogą mieć styczności z tym, co jest na zewnątrz, skupiają się tylko i wyłącznie na rozwoju teoretycznym. Pech chce, że nagle zaczyna się dziać coś niezwykłego, z czym państwo sekularne nie potrafi sobie poradzić, a świat matemowy nie może dalej żyć w zamknięciu.
@kamilszczukowski2210
@kamilszczukowski2210 7 жыл бұрын
Dla osób, które chciałyby spróbować audiobooków mam drobną radę: najlepiej zacząć od książki, którą już kiedyś przeczytaliśmy, ale z której niewiele już pamiętamy. Pomoże to w przyzwyczajeniu się do czegoś nowego, bo jednak od czytania sporo się to różni. :) A jeśli Tobie podobało się "Lśnienie" S. Kinga, to serdecznie polecam "Rękę mistrza" tego samego autora, jeden z moich ulubionych i niezwykle wciągających. :)
@TheMundo56
@TheMundo56 7 жыл бұрын
Najlepsza książka jaką przeczytałem w 2016 to "Znacz Kapitan" - Karol Olgierd Borchardt. Przepełniona humorem powieść marynistyczna zawierająca ciekawe, sympatyczne postacie. Nie tylko dla wilków morskich !
@malgorzatamakowska9910
@malgorzatamakowska9910 6 жыл бұрын
oh tak przeczytalam wiele lat temu a potem jeszcze inne marynistyczne np Perepeczki ale nie pamietam tytulu i od tej pory ludzie morza kojarza mi sie z duzym poczuciem humoru polecam tez ksiazki Herriota
@UnnamedFear
@UnnamedFear 7 жыл бұрын
"Pacyfik i Eurazja. O wojnie" dr Jacek Bartosiak. Pozycja dobra dla kogoś kto interesuje się geopolityką i współczesnymi działaniami zbrojnymi (autor dość szeroko analizuje koncepcje AirSea Battle). Dużo map i ciekawych spostrzeżeń.
@JP-tz8rf
@JP-tz8rf 7 жыл бұрын
Z kryminałów polecam serię o Joannie Chyłce autorstwa Remigiusza Mroza
@doncristof
@doncristof 7 жыл бұрын
Od kilku lat bardzo lubię czytać, doszło do tego, że wieczorami zamiast siedzieć przed komputerem/telewizorem prawie codziennie czytam. W zeszłym roku udało mi się przeczytać 54 książki, czyli prawie książka na tydzień. W zdecydowanej większości były to saga Świata Dysku, przeplatana kilkoma innymi tytułami i jeden chciał bym serdecznie polecić: "Listy niezapomniane" - Usher Shaun, nie jest to typowa książka jest to zbiór przeróżnych listów takich jak np: - aplikacja Leonarda da Vinci szukającego pracy - pożegnanie japońskiego kamikadze z dziećmi napisane tuż przed misją - list Mario Puzo do Marlona Brando z propozycją zagrania w Ojcu chrzestnym - list 14-letniego Fidela Castro do prezydenta Roosevelta z prośbą o przesłanie dziesięciu dolarów I jeszcze jeden wątek, wiele osób z różnych rodzaju forów, stron, toczy bitwę : "Czy wysłuchanie audiobooka, można uznać za przeczytaną książkę"? Ciekaw jestem Pana opinii. Pozdrawiam serdecznie. PS. Od 6 lat mieszkam w Poznaniu i dziękuje za polecenie książki: "Tam Ci będzie lepiej" bo jest to super uczucie gdy czyta się książkę i człowiek, może sobie wyobrazić topologię miasta, widok budynków, jest zorientowany w przestrzenie miasta o którym czyta.
@joannakogut5198
@joannakogut5198 5 жыл бұрын
Ćwirlej to mój ulubiony pisarz.
@izzulek8904
@izzulek8904 7 жыл бұрын
Stawianie obok siebie słów "audiobooki" i "czytelnictwo" nie brzmi najlepiej.
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Izzulek "konsumowanie książek" brzmi gorzej. Ważne, że wiadomo o co chodzi. W końcu treść jest ta sama, tylko inne medium.
@izzulek8904
@izzulek8904 7 жыл бұрын
Co racja to racja :)
@Mozarz
@Mozarz 7 жыл бұрын
1. O demokracji w ameryce- De Tocqueville; 2. O Chinach- Kissinger;Pacyfik i eurazja. O wojnie- Bartosiak 3. Prawo- Bastiat; 4. Wojna o pieniądz - Song Hongbing: 5. Sztuka wojny - Sun tzu; 6. Ziarno prawdy- Miłoszewski; To w zasadzie wszystko co czytałem, nie licząc tony podręczników na studia ;) i zaczętych ledwie muśniętych. Od 4 w górę polecam najmocniej. :)
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
A Ziarno Prawdy jak wypada? Okazuje się, że mam tę książkę ale zupełnie o niej zapomniałem. Nawet nie sprawdziłem.
@Mozarz
@Mozarz 7 жыл бұрын
Typowy kryminał do poduszki. Lekko się czyta- postaci, język, dialogi bardzo naturalne i codzienne. Intryga w porządku, choć w Uwikłaniu(1 części przygód Szackiego) bardziej mnie wciągnęła.
@oldonek
@oldonek 7 жыл бұрын
Najciekawsza książka minionego roku? Muszę dodać jeszcze- najbardziej pomocna! A jest to nic innego jak "Mężczyzna z klasą" :).
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
Dziękuję! Bardzo mi miło!
@rozakruszyna770
@rozakruszyna770 Жыл бұрын
Ja w liceum przeczytałam Chłopów w trzy dni, gdy miałam zapalenie płuc. Nie pominęłam opisów przyrody… to piękna powieść ❤
@CFCKupisz
@CFCKupisz 7 жыл бұрын
Z ziemią obiecaną jest to samo, przeczytałem w zeszłym roku i to była najlepsza rzecz jaka mnie wtedy spotkała. Reymont wymiata.
@KaktuS1039
@KaktuS1039 7 жыл бұрын
Panie Łukaszu długo czekałem na materiał tego typu na Pana kanale i z tego powodu jest mi bardzo miło :)!
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
Cieszę się! Chciałbym z tego zrobić małą tradycję. Teraz już na bieżąco robię notatki i już mam bardzo solidny typ do kolejnej listy.
@elfik1990
@elfik1990 7 жыл бұрын
Polecam Vincenta V. Severskiego, wszystkie tomy ;)
@4zoolook
@4zoolook 7 жыл бұрын
A ja proponuję czytać/słuchać książki w obcych językach. W ten sposób poprawiamy znajomość języka obcego i mamy tą samą rozrywkę jak przy czytaniu w ojczystym języku. Jeśli ktoś jest na niższym poziomie, to może zacząć od książek dla młodzieży albo dla dzieci i stopniowo przechodzić do literatury dla dorosłych. Wymaga to nieco więcej wysiłku ale daje dużą satysfakcję.
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
Przymierzam się do tego. Odkryłem nawet, że całkiem łatwo można znaleźć w sieci audiobooki książek, które są już w domenie publicznej. To może być bardzo dobry pomysł na wsłuchanie się w język. Choć oczywiście mówiony różni się od literackiego.
@marekznikad3912
@marekznikad3912 7 жыл бұрын
W 2016 niewiele przeczytałem, ale jednak polecam wielce Archiwum Burzowego Światła (czy jakoś tak) Sandersona. Chodzi głównie o "Drogę Królów" i kontynuację "Słowa Światłości". Mają po jakeś 1000 stron. O dziwo zeszło mi przeczytanie ich (całkowicie, razem) ze dwa-trzy tygodnie (jak nie szybciej). TAAAAKA ciekawa A audiobooków nie lubię, nie potrafię zapamiętać i się skupić
@FifLak931
@FifLak931 7 жыл бұрын
ja w tym roku właśnie odkryłem Sandersona, i muszę przyznać szczerze, że "Elantris" zdetronizowało "Władcę Pierścieni" Tolkiena jako moją ulubioną książkę fantasy :D
@klaudia9706
@klaudia9706 7 жыл бұрын
Bardzo ciekawy film oraz artykuł na blogu! Jestem właśnie w trakcie lektury Pana książki. Już mam wyrobione pewne zdanie na jej temat. Czy można w jakimś miejscu zamieścić własną recenzję? Pytam o to, ponieważ nie wiem czy jest Pan zainteresowany recenzjami po takim czasie od premiery. Mam nadzieję zredagować treść mojej własnej recenzji do końca tego miesiąca lub w pierwszych dniach lutego.
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Klaudia Borysiak jestem zainteresowany. Jak najbardziej! Czytam zarówno wysłane prywatnie, jak i te publikowane w sieci, choćby w księgarniach internetowych.
@polibudziaki_pl
@polibudziaki_pl 7 жыл бұрын
Nędznicy - Wiktor Hugo. Genialna.
@kaczirosan
@kaczirosan 7 жыл бұрын
Tolkien zawsze na propsie
@Pachciu
@Pachciu 7 жыл бұрын
Muszę sobie obadać tego Ostatniego Pielgrzyma.
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Adrian Pachulski dobry pomysł!
@ppapke
@ppapke 7 жыл бұрын
błąd w tytule - "przeczytanych" :)
@jank5443
@jank5443 7 жыл бұрын
Szanowny Panie, muszę przyznać, że ja także przeczytałem "Chłopów" Reymonta kilka lat po liceum i moje odczucia są zbieżne z Pańskimi. Arcydzieło! To chyba najodpowiedniejsze określenie, co potwierdza w pełni przyznany Nobel. Co do liczby przeczytanych książek w roku minionym, to było ich kilkadziesiąt. Nie liczyłem. Książki to moja wielka pasja, także w formie audio. Słucham najczęściej w samochodzie. Natomiast jeśli chodzi o najlepszy tytuł ubiegłego roku, to zdecydowanie polecam "Pielgrzyma" Terry'ego Hayes'a. Przeczytałem po polsku i później jeszcze sięgnąłem po oryginał, który przeczytałem do połowy. Jeśli Pan nie miał do tej pory okazji do lektury tej pozycji- zachęcam. Pozdrawiam. Jan K
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Jan K zainteresuję się tym "Pielgrzymem". O czym jest ta książka?
@jank5443
@jank5443 7 жыл бұрын
+Czas Gentlemanów Książka opowiada o tajnym agencie USA, który pisze książkę o swoich doświadczeniach, a ta służy później mordercy za podręcznik. Akcja rozwija się nieprawdopodobnie i niebanalnie. Zresztą Autor jest współscenarzystą "Mad Max'a" i naprawdę potrafi ciekawie pisać.
@MyMusicFlash
@MyMusicFlash 6 жыл бұрын
Łukasz, czy jesteś może Żydem ?
@Robson98full
@Robson98full 7 жыл бұрын
Polecam Panu przeczytać powieść autorstwa Jacka Komudy pt ,, Hubal''
@TAZtrader
@TAZtrader 7 жыл бұрын
Dla mnie ksiazka roku 2016 jest "Przesniona rewolucja. Cwiczenia z logiki historycznej" prof. Andrzej Leder. Ksiazka opowiada o tym co sie wydarzylo w Polsce w latach 1939-1956. Nie jest to ksiazka o wojnie, a o polskim spoleczenstwie.
@MyloEOP
@MyloEOP 7 жыл бұрын
Witaj Łukaszu ! Mam pytanie związane z tym jak powinniśmy zareagować w przypadku kiedy jesteśmy przykładowo na piwie w pubie i podchodzi do nas ktoś i zaczyna obrażać. Co w takiej sytuacji powinien zrobić gentelmen ? Wejść w polemikę ? Czy może przemilczeć i oddalić się ?
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
To skomplikowane sytuacje i wiele zależy od okoliczności. Ale zawsze lepiej unikać czy to kłótni, czy rękoczynów. Nikt w takiej sytuacji nie zachowuje klasy. Idealna byłaby cięta riposta, ale ona działa głównie w anegdotkach i filmach, a w rzeczywistości już rzadziej prowadzi do oczekiwanych efektów.
@9999-r6f
@9999-r6f 4 жыл бұрын
Lepiej zejść z drogi, znam przypadek z przed kilku lat na Starym Rynku w Poznaniu gdy w ostatecznym rozrachunku skończyło się walką o życie i utraconym zdrowiem na resztę życia w młodym jeszcze wieku, drugi świeższy przypadek to zajście na Półwiejskiej, gdzie następny głupi incydent zakończył się tragicznie, jednego życia już nie ma, drugie w więzieniu nie mówiąc o rodzinie nie pogodzonej z losem.
@leniwiec2681
@leniwiec2681 7 жыл бұрын
Ogólny zarys fabuły książki "Ostatni pielgrzym" jaki podałeś jest bardzo podobny do fabuły książki "Czerwone gardło" od Jo Nesbø.
@FeliciaRogoz
@FeliciaRogoz 7 жыл бұрын
Dobry film! Ja polecam od siebie polecam "Słownik Maqiao", opowiada o chińskiej wsi w trakcie rewolucji kulturalnej, mimo mocno lokalnego charakteru, refleksje które autor w niej zawiera są dość uniwersalne. Polecam.
@MegaMapper
@MegaMapper 7 жыл бұрын
Stowarzyszenie umarłych poetów to najlepsza książka jaką czytałem, ale jak spojrzałem na okładkę myślałem, że to nudna książka o poezji, a poezje... cóż... lubują się w niej tylko poeci.
@Cyntelfuga
@Cyntelfuga 7 жыл бұрын
Kryminał Craig Russell - "Lennox". Typowe noire, prywatny detektyw, brudne Glasgow. Świetnie się czyta i całkiem ciekawie poprowadzona historia.
@aleksandraanna4626
@aleksandraanna4626 7 жыл бұрын
Ja obowiązkowo uwzględniłabym na mojej liście top książkę pt. "Zatrzymać dzień". Szczerze polecam. :)
@szymonr4mzes453
@szymonr4mzes453 Жыл бұрын
Hermana hessego polecam
@MonikaMonika-zg1pv
@MonikaMonika-zg1pv 6 жыл бұрын
Arthur Schopenhauer .W poszukiwaniu mądrości życia .
@sharquey3889
@sharquey3889 7 жыл бұрын
Zastanawiałem się czy czytałeś Grę o Tron i miłe się zaskoczyłem 😉
@dawidtusinski6218
@dawidtusinski6218 7 жыл бұрын
Myślałem, że w zestawieniu będą same biografie, książki popularno-naukowe i poradniki jak być "fajniejszym", a tu, o dziwo dużo beletrystyki było. Jednak Pan Kielban jest człowiekiem. ;)
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
Dawid Tusiński i podręczniki dobrego wychowania? :) Potwierdzam, że jestem człowiekiem.
@fabianzajac
@fabianzajac 7 жыл бұрын
1. Wiktor Suworow - Akwarium 2. Ken Follett - Upadek gigantów 3. Anthony Burgess - Mechaniczna pomarańcza 4. George Orwell - Rok 1984 5. Doris Lessing - Mrowisko
@Mozarz
@Mozarz 7 жыл бұрын
Za Mechaniczną to się zabieram od wieków.
@Mlodyrocks
@Mlodyrocks 7 жыл бұрын
Panie Łukaszu, zdaje się że wdarł się mały błąd przy autorze pierwszej wymienionej ksiązki :) Moje typy minionego roku: Mistrz i Małgorzata, Riverside- sen w wysokiej rozdzielczości :)
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Mlodyrocks tak. Niestety po nagraniu nie mogłem tego już poprawić. Informacja na dole zawiera już poprawne nazwisko.
@rysdziad37
@rysdziad37 7 жыл бұрын
Mario Puzo "Ojciec Chrzestny"
@Patryk998x
@Patryk998x 7 жыл бұрын
Ja czytam samą psychologie, ale to literatura dla zainteresowanych.
@magorzatak4037
@magorzatak4037 3 жыл бұрын
To też moja dziedzina 😊
@8k12345678910
@8k12345678910 7 жыл бұрын
Panie Łukaszu, dlaczego strona czasgentelmanow.pl jest oznaczona przez Google jako niebezpieczna i przez to dostęp do niej jest zablokowany?
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Przeto Powiadam były problemy ale już sobie z nimi prowadziliśmy. Jednak Google jeszcze nie zaktualizowało informacji. Mam nadzieję, że zrobi to lada moment.
@pbartoszewski
@pbartoszewski 7 жыл бұрын
Panie Łukaszu, gdzie Pan kupuje audiobooki ?
@LukaszKielban
@LukaszKielban 7 жыл бұрын
+Piotr Bartoszewski jak kupuje to najczęściej w audiotece, ale większość wypożyczam z biblioteki o prostu.
@Maximus925
@Maximus925 7 жыл бұрын
+Czas Gentlemanów w zwykłej publicznej bibliotece można wypożyczyć audiobooki ? czy jest to jakiś serwis internetowy ?
@sparrow9483
@sparrow9483 7 жыл бұрын
bogaty ojciec biedny ojciec, robert kiyosaki, polecam dla tych, ktorzy chca dowiedziec sie troche podstaw na temat pieniadza
Najlepsze książki - polecam! (2018) - Czas Gentlemanów
20:46
Czas Gentlemanów
Рет қаралды 27 М.
How do Cats Eat Watermelon? 🍉
00:21
One More
Рет қаралды 11 МЛН
How To Get Married:   #short
00:22
Jin and Hattie
Рет қаралды 25 МЛН
The selfish The Joker was taught a lesson by Officer Rabbit. #funny #supersiblings
00:12
Ozoda - Lada ( Official Music Video 2024 )
06:07
Ozoda
Рет қаралды 18 МЛН
Flirt - tajna broń gentlemana
6:55
Czas Gentlemanów
Рет қаралды 106 М.
Kawowy savoir-vivre - jak pić kawę? 6 zasad, które powinieneś znać
12:29
Mowa ciała podczas rozmowy - Czas Gentlemanów
9:33
Czas Gentlemanów
Рет қаралды 36 М.
10 zasad używania smartfonu w towarzystwie - musisz je znać!
5:17
Czas Gentlemanów
Рет қаралды 81 М.
Tego nauczyłem się przez ostatnie dwa lata - ale czy coś mi to dało?
11:39
Jak czytać więcej książek - Czas Gentlemanów
11:13
Czas Gentlemanów
Рет қаралды 58 М.
Czy mężczyzna powinien płacić za kobietę?
8:46
Czas Gentlemanów
Рет қаралды 321 М.
How do Cats Eat Watermelon? 🍉
00:21
One More
Рет қаралды 11 МЛН