Frankón összefoglaltad! A kijelző tényleg sokat javult! Ugyanakkor érdemes lett volna ezt egy 450 szintű kütyübe belerakni. Ezt a szintű "navigációt" már a 330-is nagyvonalakban tudta (POI kivételével). A Bryton még most is az egyik legjobb ár/érték arányú kütyü a piacon, főleg ha valakinek az üzemidő is fontos.
@MozgasvilagHungary5 жыл бұрын
Köszi. Valóban, ez a fajta navigáció nem újdonság a 420-ban, ám mivel az egyik húzó-funkciója, mindenképp érdemesnek tartottam részletesebben bemutatni. Illetve, az appon keresztüli gpx/fit szinkron viszonylag új fícsör tudtommal. Csodálkoznék amúgy, ha a jövőbeli Bryton komputerek nem ezzel az új kijelző technológiával érkeznének, és akkor várható egy "450 szintű" kütyü is. Nyilván meg kell várni a régebbi modellek kifutását hozzá.
@andras38473 жыл бұрын
Hát mert nem tesztelted rendesen
@erikjankovics58115 жыл бұрын
épp egy ilyen vagy legalább ilyen kategóriájú órát keresek ...amit viszont nem nagyon lehet teszt videón megtalálni egyikrol sem, hogy egy gpx útvonal kovetése kozben mit csinálnak, ha esetleg mégis rossz irányba fordulok egy elágazásnál ...ezzel tapasztalat?
@MozgasvilagHungary5 жыл бұрын
Erik Jankovics a Bryton órák általában jelzik hogy letérés történt és mutatja légvonalban hogy merre kell visszatérni. Újra nem tervez.
@erikjankovics58115 жыл бұрын
@@MozgasvilagHungary koszi a választ, ezt akartam tudni, hogy visszavezet. az újratervezés nem lenne megoldás kijelolt pályán zajló versenyen. akkor már csak hogy 330 vagy 420 :)
@MozgasvilagHungary5 жыл бұрын
@@erikjankovics5811 Ha megteheted, ugorj be a Merida Concept Store-ba, ott elég jól képben vannak a Bryton komputereket illetően (is).
@laszlokircsi76894 жыл бұрын
Hát Srácok,ami azt illeti ez a videó csak és kizárólag a jó tulajdonságokat taglalja... Mint aktív 420 (és más Bryton csoda) használó tudok jó pár negatívumot is. Hogy mást ne említsek,hegyre nem kell vele menni,mert átlag tíz százalék felett elkezd orbitális baromságokat kiírni. Össze vissza mér,van hogy kiír 7% ot,majd két méterrel arrébb meg átmenet nélkül mínusz 2 %-ot. Vagy lefagy és semmit nem ír ki. És ezt pont akkor amikor a legjobban kiváncsi lennél az adott emelkedő meredekségére. Hiába veszed meg hozzá a speed jeladót azzal sem javul a helyzet ,csak kidobsz plusz 10 ezret... A legkisebb szembeszél is bekavarhat a mérésbe,mert a baro szenzorba pont bele tud elöl fújni a szél. Ilyet még a régebbi modellek (Pl: a 310) sem csinált,mert alulra a széltől jobban védve rakták be a szenzort... A sok műholdrendszert kezelni képes vevő egység semmivel sem jobb, mint az elődei alap GPS vevője. Nem pontosabb,jelet sem talál hamarabb,cserébe viszont jobban eszi az akksit. Totál felesleges sok rendszerre állítani. De az is lehet, hogy csak piár fogás ez az egész és csak parasztvakításnak rakták bele,ha egyáltalán tényleg belerakták. A kijelző tényleg szuper,de cserébe SOHA nem szedheted szét a computert a speckó ragasztás miatt. Így nem lehet utólag sem hátlapot (ha letörik a rögzítő fül),sem pedig akksit cserélni,pedig az összes többi Bryton tipusnál ez megtehető. A mobil app elég jó lenne,ha talál netet... Ha meg nem (a világ végén az erdő közepén) akkor az is kuka,mert még a túra átlag és max emelkedési %-át sem tudod megnézni. Ez már nem fért bele az ezer csillió, egy bringatúrázónak tök felesleges funkció közzé. A frissítések mondhatni feleslegesek,semmi nem változik,csak néha még lassabb lesz tőle... Lefagyni is szeret,de cserébe frankó gombkombinációval lehet időnként hard resetelni. Szuper (vacak) egy cucc,csak arra nem lehet használni amire eredetileg megvette az ember nem is olyan kevés pénzért. Aki nem hiszi nyugodtan nézzen utána több bringás fórumon és ne csak és kizárólag az én saját véleményemre alapozzon mielőtt hasonlót tervez venni... És a végére csak annyit,hogy a többi Bryton tipus is ugyanezekből a sebekből vérzik,talán kivétel nélkül... SAJNOS!
@andras38474 жыл бұрын
A meredekséget késleltetve jelzi ki, felmész egy dombra már sikon tekersz de ő még százalékot ír.. illetve hiába spd szenzor, elindulsz, kell pár sec hogy elinduljon a rögzítés, és ha megálltál kell kis idő hogy megálljon a rögzítés.
@ferencracz65955 жыл бұрын
Jó lett az összefoglaló! Valóban jó kis óra! :) Viszont.... Kb. 2 hónapja van meg a 420 és hidegebb időben is volt alkalmam használni. Ezzel kapcsolatban sajnos azt vettem észre, hogy van az óra csudaszép kijelzőjének hátránya is. Vagy lehet, hogy ez csak velem fordult elő?? Úgy gondolom, hogy a ragasztott kijelző hátránya az, hogy eltűnt a kijelző elöl a légréteg. Így az óra kevésbé ellenálóbb a hideg időben. Valóban jó dolog, hogy nem tud párásodni az óra és az is frankó, hogy könnyebben olvasható lett a kijelző, viszont ez nekem /mivel egy állat vagyok és mínuszokban is megyek/ hátrány is sajnos. -7 foknál azt vettem észre, hogy a számok a kijelzőn mintha "befagytak" volna. Már váltott az óra az adat képernyők között ,de még az előző adatok számai halványan ott maradtak. Gondolom ez nem túl jó. A 330-nál nem volt ilyen gond, még ettől hidegebb időben sem. Mind a 2 órának ugyanaz a minimum üzemi hőmérséklete, /-10fok/ mégis a 330-al nem volt ilyen probléma még -15 foknál sem. A 420 meg már -7 foknál akadozik. Ettől függetlenül szeretem a rider 420-at használni, max -5 fok alatt zsebre vágom, de úgy meg mi értelme van. :)
@MozgasvilagHungary5 жыл бұрын
Mínuszokban a legtöbb elektromos kütyü hajlamos belassulni, így mínusz hétnél az ilyeneken nem szoktam meglepődni (persze nyilván az a legfainabb, ha még annak sem kell meglepődnie, aki amúgy meglepődne... :) ha érted, hogy értem). A kijelzős dolgot nem vettem észre, amit te is írtál, csak a leállítás/elindítás lassult be egy picit, de nem jelentősen a mínusz 7-8ban.
@salomaothe3 жыл бұрын
is navigation good for doing MTB trails?
@MozgasvilagHungary3 жыл бұрын
The Bryton system use OpenCycle maps, so if the map knows the route, the answer is yes (I show it at 2:45). You can try the route planning in Active app. If you use gpx tracks its also a good solution.
5 жыл бұрын
Szerintem a több kerékpár beállítás azért lehet hasznos, hogy a computer tudja melyik szenzorokkal mérjen. Jó lehet hogyha egyszerre van "bevetésen" két - felszenzorozott - kerékpárod. Így biztosabb hogy annak a kerékpárnak az adatait látod, amelyiken ülsz :)
@MozgasvilagHungary5 жыл бұрын
Úgy általában persze értem, hogy miért jó, ha több kerékpárral használhatjuk egyazon komputert, hisz én is több bringát használok aktívan. Azt nem tudom, hogy mikor lehet jó, ha ezt menet közben, akár az út felénél tudom állítani... talán akkor, ha rájövök, hogy másik bringán ülök, mint ami be van állítva.
@davidvincze8355 жыл бұрын
hány napi adatot tud tárolni?
@laszlokircsi76894 жыл бұрын
Tudtommal 300 óránnyi adatot képes egyszerre tárolni. Utána elkezdi törölni a legrégebbieket,de magad is törölhetsz bármit a memóriájából.