Witam , PKS WOLÓW taki posiadal , latal na trasie Wrocław -Żmigród przez Trzebnice.i na odwrot Pomimo dyskomfortu milo wspominam za dzieciaka jazde tzw przegubowcem , i ten sw680 pod kocie gory dostawał ladnie💪 pozdr serdecznie Przemo👍🍺 😊
@tombouu2 ай бұрын
.Przepiękny autobus i to skonstruowane przy udziale Polaków. Polacy mieli udział przy konstrukcji oraz genezie powstania tego pojazdu. Gdyż ten pojazd powstał niejako na zamówienie Polski. Już w fazie prototypów i badania tego pojazdu do ówczesnej Jugosławii pojechał Polski silnik SW 680 o mocy 185 km a Polska była jednym z pierwszych odbiorców tego pojazdu a do nas trafiło 1020 sztuk najwięcej w historii jakiegokolwiek modelu firmy Ikarus Zenon.
@endrjuendrju45704 ай бұрын
Dojeżdżałem takim do szkoły, PKS Czwa miał kilka, lubiłem nimi jeździć, bo to jedyne przegubowce, które latały przez moją wieś.
@tombouu2 ай бұрын
Z Polski do Jugosławii podczas produkcji jechał nie tylko silnik ale także Polska skrzynia biegów z Tczewa S6 mechaniczna. Oczywiście siedzenia też z naszych polskich jelczy były montowane już w Polsce. Natomiast do Jugosławii jechał silnik oraz skrzynia biegów.
@krzysztof79134 ай бұрын
Wałbrzych-Kamienna-Góra też takie śmigały bardzo mi się podobały. pozdrawiam
@MarioGwo4 ай бұрын
Pamiętam w PKS Łomża jeździły, ile bym dał jeszcze raz pojeździć, ponoć wrak w okolicach Jedwabnych stoi
@ryszardwojna31154 ай бұрын
W MPK Poznań jeździły od 1992 roku przez około 10 lat (chyba 20 sztuk). W tych samych latach kilka sztuk jeździło w Swarzędzu
@mirsadkeric57574 ай бұрын
Veliki pozdrav i hvala za ovaj video iz Zemuna. 👋🇷🇸🇵🇱
@Sebastianowy4 ай бұрын
Świetny jest :D
@krystiandrwal43004 ай бұрын
Szanowny panie przypomniał mi pan lata trzy -czteroletniego dziecka jak byłem mały to z tatą jeździłem takim autobusem na trasie Lublin -Swidnik bo takowy był właśnie PKS Lublin pozdrawiam serdecznie zdrowia życzę 😊
@Patobus4 ай бұрын
Dziękuję bardzo, wkrótce opublikuję film z przejazdu, zapraszam do odwiedzin.
@janpawlak61124 ай бұрын
Odjeżdżały te autobusy z dworca południowego PKS ze stanowiska nr 1 dokładnie co 7 minut
@krystiandrwal43004 ай бұрын
@@janpawlak6112 dziękuję za info tak dokładnie z dworca południowego przy dworcu PKP lata 80-te i chyba późniejsze też ale mogę się mylić pozdrawiam serdecznie zdrowia życzę
@ЛЬВИНИ4 ай бұрын
Great video! ! !
@baranywmaskach2.0514 ай бұрын
U mnie w odziale pks było ich dużo Jeździły gdzieś od połowy lat 80 do około 2010 roku Mieszkam w górach i rano było go już słychać 15 minut przed przyjazdem na przystanek bo tak ech oddawało pracę silnika który głośno chodził Cała młodość mi towarzyszyły bo jezdzilem min do szkoły chyba z 11 lat Planowo 7:09 na moim przystanku do miasta Z dworca pks chyba 14:20 lub 14:15 (juz nie pamietam ) przed nim jechal na bis najczesciej h dziewiatka i konczyl kurs wczesniej bo ikarus by wszystkich ludzi nie zabral Kurs o godz okolo 23:30 z dworca czekal na pociag z katowic ( kierowca musial miać nocleg we wsi )
@AquariumAftermath4 ай бұрын
Pamiętam ten autobus😊 Polkowice - Lubin - Legnica PKS Lubin
@kynieks47544 ай бұрын
PKS Lublin, trasa głównie Lublin- Świdnik-Lublin, cała moja młodość.
@kamilaslimaki56554 ай бұрын
❤ super odcinek ❤ a jestem z Gdańska ❤
@artur92k214 ай бұрын
Pamiętam jak PKS Częstochowa posiadał pięć sztuk do obsługi linii podmiejskich. Były strasznie kiepsko wykonane, wiele elementów było pourywanych prawdopodobnie z powodu nie miłosiernych wibracji jakie powodował silnik. Autobusy jak na ówczesne warunki zostały wycofane na przełomie tysiąclecia. Wiele dużo starszych pojazdów służyło dłużej.
@tomekgenialny9544 ай бұрын
U nas był identyczny często nim jeździłem do Kruszwicy nazywaliśmy go "wahadło"
@tytus834 ай бұрын
Zawsze myślałem, że to jest Jelcz bo bardziej podobny do Jelcza niż Ikarusa. Jak jeździłem do rodziny w Świętokrzyskie to tam dużo ich jeździło (Kielce - Ostrowiec Świętokrzyski).
@przemyslawkorbal75244 ай бұрын
Straszna była jazda nimi w środku . Dzisiaj jedynie bym przejechał się ze względu na sentyment .
@pleple034 ай бұрын
W Bydzi nawet na miejskiej linii latały 😊71 i 56
@JeanPierreRheinault5 ай бұрын
Dojeżdżałem identycznym do szkoły.
@NITROWIS4 ай бұрын
Ja także 😊
@piputek4 ай бұрын
Przednia szyba jako Berliet, później znana jako od Jelcza. No i światła nie tyle z Jelcza co z.. dużego Fiata 125.. 😎 można było? można było 😋 no i drzwi od Mana, to fakt
@oliviru1004 ай бұрын
Jedzil kiedys na lini 107 SPPK Police miedzy 1997 a 99r bardzo duzy w srodku pojemny
@wlocek3694 ай бұрын
PKS Włocławek i PKS Lipno też miały po 2 sztuki.
@CoYoTeK944 ай бұрын
E tam, w Żarach to tych wozów 7 sztuk mieli. A każda inna.
@wlocek3694 ай бұрын
@@CoYoTeK94 masz na myśli ostatnie kilkanaście lat, czy cały okres eksploatacji ?
@dariusznowak90264 ай бұрын
@@CoYoTeK94 2 sztuki to może mieli w Lipnie, ale Włocławek posiadał ich więcej. Często były wystawiane na trasy g. 15.00 Włocławek-Bądkowo-Aleksandrów Kujawski i np. g. 18.25 Włocławek-Płock.
@galke19845 ай бұрын
Odnowiony pieknie 😀 ale scierwo to bylo straszne. W pierwszej polowie lat 2000 jezdzilo to jeszcze w PKS Zielona Gora. Jazda tym to bylo upodlenie. Trzaslo niemilosirrnie glosniej juz byc nie moglo i te spaliny w srodku cos okropnego. Zero sentymentu. Pozdrawiam 😀
@Patobus5 ай бұрын
Czuć, że jedziesz. :) Fakt, że silnik umieszczony pod podłogą to masakra dla pasażera - dotyczy to zarówno Zemuna jak i wszelkiej maści Ikarusów.
@omaciejo4 ай бұрын
PkS Gdańsk tesz chyba w 2000r roku jeździł głośny był ale fajna maszyna
@andrzeju_nie_denerwuj_sie4 ай бұрын
@@PatobusTylko Zemuny zdecydowanie bardziej rdzewiały niż Ikarusy
@artur92k214 ай бұрын
Mam te same odczucia. Ze względu na jakoś wykonania i awaryjność do dzisiejszych czasów są o wiele bardziej rzadkie niż ogórki. Może nie były aż tak powszechne, ale w różnych PKSach jeździło ich dosyć sporo. Na początku lat 2000 pamiętam że w okolicach Bielska Białej śmigały egzemplarze skrócone o przegub.
@artur92k214 ай бұрын
@@andrzeju_nie_denerwuj_siei strasznie w nich trzęsło. Pamiętam że w środku wszystko strasznie wibrowało i też chyba z tego powodu sporo elementów w środku było już pourywanych.
@jens23035 ай бұрын
Ten brzydki pojazd nie zasługuje na miano Ikarus i nie ma nic wspólnego z Ikarusem Węgry. To straszne, jak można coś takiego wyprodukować
@artur92k214 ай бұрын
@jens2303 Jakość wykonania była średnia. Myślę że ten polski silnik nie został z nimi w odpowiedni sposób "ożeniony". Prawdopodobnie to było źródłem ich problemów. Ale jak na motoryzację z krajów demoludów, ogólnie autobus nie był zły.
@tomaszkonieczka58974 ай бұрын
Tak jakby te węgierskie szroty były lepsze. Tam też śmierdziało, drgało, woda się na łeb lała z harmonijki a kierowca wnet musiał drzwi otwierać, żeby bieg wbić, bo taki skok dźwigni... Totalnie nie rozumiem tego fenomenu Ikarusa.
@misiek24604 ай бұрын
@@tomaszkonieczka5897 Cóż, to wszystko zależało od tego czy pojazd był zadbany czy nie. Ikarusy serii 200 były genialnie dopracowane i wręcz stworzone dla komunikacji miejskiej - szerokie przejścia, dobre płynne hamulce, wóz wręcz płynął po dziurach, w zadbanych egzemplarzach silnik był naprawdę cichy i w nowszych wozach nowy typ okien które już się nie trzaskały na dziurach. Może to dziwnie zabrzmieć ale jeździło się tym lepiej od współczesnych Solarisów mających tragiczne rozplanowanie wnętrza, kiepskie hamulce i drzwi żyjące własnym życiem zagrażające bezpieczeństwu pasażerów. Nie wspominając już o tym że jedzie się jak wozem drabiniastym.
@TrzyElektrody4 ай бұрын
W grójeckim PKSie takie przeguby latały na porannej Przysusze. Odjazd z Warszawy 6:45, powrót odjazd Przysucha 13:00.