Рет қаралды 9,502
Jei 2016 metais debiutavusio „Škoda Kodiaq“ apžvalgą pavadinau „lietuvišku standartu“, tai po metų pasirodęs mažesnis, bet ne ką mažiau praktiškas „Kodiaq“ yra neabejotinai optimalus pasirinkimas.
Iki kol „Volkswagen“ koncerno gamoje nepradėti gaminti modulinę MQB platformą turintys SUV „Tiguan“, į gamintojo sudėtį įėję čekai „Škoda“ savo šeimoje turėjo tik mažylį „Yeti“, taip pat panašaus dydžio komercinį „Roomster“.
Na, o pilnaverčiu SUV automobiliu tapo būtent „Kodiaq“. Kuris, būdamas net 4,7 metrų ilgio, buvo 20 centimetrų ilgesnis už „Tiguan“ ir galėjo turėti net 7 sėdimas vietas - tokia „Volkswagen“ versija debiutavo atskiru „Allspace“ vardu.
Tačiau didelis automobilis ne visiems tinkamas, ypatingai jei daugiau važinėjama mieste, tad po metų pasirodęs „Karoq“ tapo tuo aukso viduriuku tarp didžiausio gamoje modelio ir dar vėliau pasirodžiusio mažojo „Kamiq“.
Išskyrus naują kėbulą ir dydį, jis siūlė žinomus „Volkswagen“ koncerno sprendimus, tačiau įvilktus į čekišką drabužį. Kuris dažnai yra net labiau kokybiškas už motininės kompanijos automobilius, tiek kalbant apie apdailos medžiagas, tiek ir patikimumą. Tiek tik, kad naujausios ir pažangiausios technologijos pirma debiutuoja „Volkswagen“, o jau vėliau - ir „Škoda“ automobiliuose.
Su naudoto didžiojo „Kodiaq“ apžvalga galite susipažinti čia ( • Naudotas Škoda Kodiaq ... ) - galiu tik pasikartoti, kad net ir beveik 200 000 kilometrų nuvažiavęs automobilis atrodė tarsi ką tik iš gamyklos. Tą patį galima pasakyti ir apie mažesnįjį „Karoq“ - jei renkant informaciją apie naudotą bendraplatformį „Volkswagen Tiguan“ (jo apžvalgą rasite čia • Naudoto Volkswagen Tig... ) galimų probleminių vietų sąrašas buvo nemažas, tai „Karoq“ priekaištauti beveik nėra dėl ko.
Tau labiau, kad kaip sako „Bosch Car Service“ specialistai, į jį nebuvo montuojami technologiškai pasenę ir gana reiklūs 1,4 l TSI motorai, kuriuos pakeitė 1,5 l varikliai. Na, o kaip ir anksčiau, jei važinėjate modeliu su dyzeliniu motoru, svarbu rūpintis pilamų degalų kokybe, taip pat važinėjant trumpais atstumai genda kietųjų dalelių filtrai. Taip pat visais atvejais rekomenduojama automatinėje DSG transmisijoje kas 60 tūkst. kilometrų keisti alyvą.
Automobiliai galimi su 1 l, 1,5 l ir 2 l TSI motorais - mažiausias, trijų cilindrų variklis yra gana kompromisinis pasirinkimas dėl savo nedidelės galios, nors veikia patikimai. Tačiau optimalus būtų 1,5 l 150 AG motoras, kuris yra ir pakankamai galingas, leisdamas iki 100 km/h įsibėgėti per 8,6 sekundes, tiek ir pakankamai taupus (variklis turi dviejų cilindrų atjungimo funkciją). Su galingiausiais 2 l TSI ir turbodyzeliniais TDI motorais buvo galima ir visų ratų pavara.
Į bagažinę telpa nuo 521 iki 1605 l, tad tiek vietos turėtų užtekti ir keliaujant toli su šeima. Taip pat 2021 m. modelio atnaujinimo metu atsirado pasirenkami važiavimo režimai su kintamo standumo pakaba - standartiniai pakabos, taip pat vairo sistemos nustatymai yra komfortiški ir tai puikiai tinka šeimyniniam automobiliui, tačiau variklių galimybės leidžia važiuoti ir gerokai dinamiškiau, tad toks pasirinkimas dar labiau padidino šio praktiško ir patikimo naudoto automobilio įvairiapusiškumą.
Daugiau apie naudotą „Škoda Karoq“ žiūrėkite vaizdo medžiagoje.