Bardzo mi to pomogło wyrażam wdzięczność i zdrowia życzę :)
@maciejpiorun Жыл бұрын
Super merytoryczny i ciekawy film👍
@GrandePunto8V11 ай бұрын
To są podstawy, które oddzielają leszczy od zawodowców. Czyli przejście z rozumowania tylko o wymiarach, kształtach (geometrii), ewentualnie chropowatości powierzchni, do myślenia w kategoriach struktury materiału, składu chemicznego, rozmiarów ziaren itd. Oraz jak narzędzia (skrawające, ścierne) działają na tę strukturę (pomagają, czy psują). Chłodzenie, grzanie, spawanie/napawanie, to samo (ingerencja w strukturę - dlatego np. doświadczony spawacz będzie kręcił nosem, a głąb nawali spoiwa jak małpa i myśli, że coś "zregenerował").
@matthiasgod6473 Жыл бұрын
Bardzo interesujące. No i cóż za wiedza pani żonki. Brawo!
@krzysztofmionski1936 Жыл бұрын
Tradycyjnie.... 💐......dla Ani i szacunek dla mistrza Dworaczka.....👍
@wiejskie-zycie Жыл бұрын
Al 78 +SI 17 =95 Aniu bardzo dobrze siadaj 3=, tak mawiał mój Profesor czy reszta 5% to ten tajemniczy Gównolit? Piotrze świetny kanał i ogromna wiedza przepleciona dobrym humorem, oby tak dalej.❤ Cichutko zazdraszczam takiego warsztatu i pasji dzielonej razem z naszą lepszą połową, lecz do wspólnego interesu musi być Żona przez duże Ż, pozdrawiam Pania Annę.
@ireneusz427 Жыл бұрын
To jest duraluminium... Może zawierać również inne pierwiastki
@ROBROYPL Жыл бұрын
Właśnie na taki odcinek długo czekałem. Dziękuję i Pozdrawiam !
@sawekch4898 Жыл бұрын
Mądrego miło posłuchać.
@Michjak9127 күн бұрын
Spoczko 👍
@kamilolejniczak7943 Жыл бұрын
Witaj. Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam
@bennek87007 ай бұрын
Witam serdecznie. Bardzo fajny materiał 😁 Poczułem się jak na warsztatach w szkole 20 lat temu he he. Pozdrawiam pana profesora i panią operator kamery🤗🤗🤗
@zigzig2477 Жыл бұрын
Masz wiedzę... Pozdrawiam serdecznie 💪
@GrandePunto8V11 ай бұрын
Tyle, że to są podstawy (kwestia ziaren/struktury materiału), aby się kwalifikować jako zawodowiec (mechanik, ślusarz, ślusarz narzędziowy i tym podobne profesje).
@danielrenowski9977 Жыл бұрын
Witam super film zastanawiało mnie w jaki sposób w silnikach np:kosiarek w których bardzo często stosuje się cylindry aluminiowe jak to może działać,teraz wiem po obejżeniu filmu że stosuje się krzem,moim zdaniem nie ma jak tuleja żeliwna dużo trwalsza,pozdrawiam...
@andrzejwilimajtys8285 Жыл бұрын
Super materiał
@Qwertyuiop-12311 ай бұрын
Świetny film!
@hanskloss7496 Жыл бұрын
Aluminiowe bloki były tez w tak zwanym schleuderguss verfahren robione
@Miro300hp Жыл бұрын
Jeb.. nicasil, dobra robota 💪 😁
@marcinkowal658 Жыл бұрын
super filmik dzieki
@piotrekteleon9038 Жыл бұрын
Totalna zabawa, brak wiedzy na temat nikasilu, często mylonym z nicasil, co do odróżnienia cylindra aluminiowego z żeliwną tuleja, trzeba być ślepym aby nie widzieć różnicy między np kolorem, co do samego nikasilu, osobiście regeneruje cylindry w Polsce nakładając „nikasil” głupie stwierdzenie gdyż każda firma na świecie ma swoją powłokę, a nie „nikasil” oczywiście , każda powłoka jest z nikłem i węglikiem krzemu, bądź inne powłoki jak gowniany chrom techniczny, mam nadzieję że raz z nowym rokiem zacznę regenerować cylindry na masową skalę, na razie kończę budowę honownicy. Nikasil jest twardy (na poziomie 55HRC w zależności od producenta) mój ponad 65 (W razie pytań pisać pod kom, dam mail A tak poważnie, proszę się nie wypowiadać na tematy na które Pan nie ma zielonego pojęcia
@GrandePunto8V11 ай бұрын
To jest i tak nieźle jak na mechanika samochodowego. Oni są najniższą kastą w świecie Mechaniki (w ogóle motoryzacja to zakała tej dziedziny nauki, tylko tu się nadal walczy z głupotami jak smarowanie, problemy dawno rozwiązane choćby w przemyśle, lotnictwie itp.). Ten jest powyżej średniej i możemy go "przyjąć do bandy".
@meteor10159010 ай бұрын
Mam do naprawy blok nikasil z quada Polaris 850 daj namiar do siebie
@jarafal458 ай бұрын
Cylinder w motocyklach także regenerujesz?
@piotrekteleon90388 ай бұрын
@@jarafal45 tak, głównie cylindry cross
@jarafal458 ай бұрын
@@piotrekteleon9038 posiadasz jakąś stronę w internecie?
@Anonymous-PL Жыл бұрын
Dobry film
@levisik Жыл бұрын
Super
@mirkomz Жыл бұрын
Sama prawda, świetny filimik. W najnowszych BMW (w VAG i Mercedesach już chyba też) wycofali się z alusilu czy nikasilu i cylindry mają powłokę natryskiwaną plazmowo. Trzeba by poszukać w sieci, ale z tego co pamiętam głównie żelazo. Pzdr 👍
@robertw.8480Ай бұрын
Oklaski. Ktoś wytłumaczył jak krowie na rowie. Warto obejrzeć.
@smiglo2439 Жыл бұрын
Panie kochany skąd tyś taką fajną Anie wziął i znalazł, bo też bym taką chciał :D Pozdro ;)
@autoserwisdworaczek9736 Жыл бұрын
W warsztacie poznałem 😁😁😁😁
@ard3611 Жыл бұрын
Piotek plis doradź. Diesel po wyżej 1/2 paliwa na zimnym pali ok po niżej się dławi tylko na zimnym. Po wyżej pół baku igła pali od szczała. Doradz co to może być ?
@LHITS350 Жыл бұрын
Albo można chromowac. W Polsce sa firmy zajmujace sue chromowaniem. Chrom ma podobna wytrzymalosc do nikasilu a jest tańszy.
@sztukmistrzzmlekoity383 Жыл бұрын
W dwusuwach daje radę to i w czterosuwach powinno działać...
@marcinstoker3435 Жыл бұрын
SW400 miało chromowane tuleje cylindrowe na początku produkcji, ale wycofano się z tego i zastosowano zwykle żeliwne tuleje oraz chromowane pierścienie ogniowy i olejowy.
@romank934 Жыл бұрын
Chrom nie trzyma się aluminium ( podobnie jak inne powłoki metalowe) stąd opracowano i opatentowano nicasil. Alu i jego stopy trudno się malują i pokrywają powłokami.
@LHITS350 Жыл бұрын
@@romank934 To jak chromuja aluminiowe cylindry? Skąd jest na gładzi chrom w silnikach pilarek i kos? Powłoką nikaslilu tk też częściowo metalowa powłoką. To je amelinium tego się nue maluje🤣🤣🤣 Dobrze ze Mahle o tym nie wie I dalej chromuje aluminiowe cylindry.
@zeejay8327 Жыл бұрын
Jak to jest z pierścieniami po tulejowaniu alusilu. Czy pierścienie od alusilu będą pracować w żeliwnej tuleji?
@Piasek-lr8gr Жыл бұрын
Mowiac prosto: coraz wiecej silnikow nadajacych sie do czego kolwiek poza wyrzuceniem na zlom... To ci dopiero ekologia🤯
@michal.abramowicz Жыл бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@sztukmistrzzmlekoity383 Жыл бұрын
A co z chromowaniem cylindrów? Kiedyś stosowano tę technologię w pilarkach spalinowych i działa do dziś w pilarkach chińskich.
@arcturus9670 Жыл бұрын
....👍
@Fabian-q4b9 ай бұрын
planuje kupicz cylinder do piły pokryty NIKASILEM ile taki cylinder wytrzyma
@slawekbnasik1344 ай бұрын
Stihl, Husqvarna wszystko na nicasilu.
@2Barts1 Жыл бұрын
Wojtala garage nie robi nikasilu?
@Damianos980 Жыл бұрын
Nikt w polsce tego nie robi
@autoserwisdworaczek9736 Жыл бұрын
Wojtala wstawia tuleje
@romank934 Жыл бұрын
@@Damianos980 koszty patenty trudna technologia
@slawekbnasik1344 ай бұрын
Nicasil to do Holandii Powerseal.Słyszałem,że lepszy jakościowo od Langcourt. kzbin.info/www/bejne/lWirZ4iQibyYma8si=fUaOhvacnOme8wLj