Moja teściowa, prosta ale mądra kobieta, mawiała „ czego nie załatwisz uśmiechem to i tak nie wyrąbiesz siekierą”. Myślę, że ten uśmiech może symbolizować łagodność, ale nie płaszczenie się przed innymi. Wielokrotnie stosowałam tę zasadę w różnych sytuacjach i stwierdzam że działa znakomicie.
@ewelinawalek97 Жыл бұрын
Łagodność to jest siła i miłość 😊
@kondycja77 Жыл бұрын
Materiał na wagę złota w naszych trudnych, zabieganych czasach. Słucham Twoich podcastów z ogromnym podziwem, zaciekawieniem i chęcią zmian w sobie. Ten proces jest we mnie bardzo silny, pewnie dlatego też trafiłam na Twoje wartościowe treści. Podzielam zdanie że łagodność to druga strona siły. Jej lepsza wersja. Praca nad nią jest codzienną próbą zamiany siebie na lepsze. Życzę wszystkim tym którzy czują taką potrzebę, by udawało się im pokonywać następne etapy dążenia do poczucia się dobrze samym że sobą. Wartością dodaną jak wiemy, będzie fakt iż nasze otoczenie też na tym zyska. Dziękuję Marto za Twoje treści!! Życzę dobrych inspiracji i fajnych ludzi na drodze ❤️
@mariakakol61748 ай бұрын
Czuję, że wielu z nas nie przychodzi na myśl, że łagodność wcale nie musi oznaczać braku stanowczości. Na pewno nie jest łatwo być łagodnym i stanowczym zarazem; ale przypuszczam, że czasami jednak się da. Że można na przykład bronić swoich praw i granic bez krzyku i narzucania, spokojnie. Nie zawsze to działa, ale krzyk też przecież nie zawsze odnosi skutek.
@alinasejwa7666 Жыл бұрын
Pani Marto, Pani kanał to moje odkrycie, postanowiłam obejrzeć odcinki od początku 🙂 Dzisiaj jestem tutaj 😊 Bardzo potrzebna wiedza dla mnie na ten tydzień i resztę dni 😍 Dziękuję
@macmroz2 жыл бұрын
Szwejk jest takim przykładem dobrotliwego bohatera, który rozbraja wszelkie złe moce swoją postawą i łagodnością, a jednocześnie ukazuje absurd systemu i siłowego rozwiązywania problemów.
@kejtisgrejt79792 жыл бұрын
Czasem się z Panią nie zgadzam w pewnych punktach poruszanych tematów, czasem mnie Pani „złości” ale w sposób zawsze produktywny. Słucham Pani w większości leżąc w wannie, jak w bezpiecznej kapsule podczas badania i każde słowo budujące Pani zdanie dociera nie tylko do głowy ale i „serca”. Jestem pod wrażeniem pani otwartości i naturalności. Jest Pani jedynym autorem podcastów, którego słucham regularnie .. bo całym swoim życiem uwielbiam prawdziwość.
@katarzynaek89543 жыл бұрын
Pani Marto, fantastyczny podcast! Dosłownie i w przenośni. Absolutnie ujęła mnie wycieczka analityczna na teren baśni. 😍 Jako zdeklarowana fanka C. Pinkoli Estes, R. Bly'a i naszej rodzimej J. Waiss (genialne "Ścieżki baśni" i "Bracia Grimm i siostra Śmierć") zawsze z rozkoszą wyławiam te baśniowo-magiczno-jungowskie momenty w Pani wypowiedziach. Zaś Ragnar, wiedźmin i inne Mordory zdarzające się tu i tam w różnych odcinkach to po prostu wisienka na torcie.Taki subtelny znak , że Pani jest z tej samej bajki.🤓 Co do baśniowych prostaczków i fantastyki razem wziętych: to przecież właśnie z tego konceptu najmłodszego, najsłabszego baśniowego brata, który dokonuje tego, co nie udało się pozornie lepiej wyekwipowanemu starszemu rodzeństwu, skorzystał Tolkien, tworząc postać Froda. Dzięki popularności Jacksonowskiej ekranizacji "Władcy Pierścieni" Frodo (nie rycerz bez skazy Aragorn czy rycerz ze skazą 😉 Boromir) miał szansę mocniej zaistnieć w zbiorowej świadomości i chociaż troszeczkę przełamuje popkulturowy monopol superbohaterów na ratowanie świata.
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
Oj, ja tu będę bronić Aragorna - on nie jest rycerzem bez skazy. On ma wiele skaz, które pięknie obrabia. Z Frodo pełna zgoda i cieszę się, że moje fantazy wycieczki są dodatkową wisienką.
@cosmoclub3 жыл бұрын
Trafiłam tu po podkaście z Karoliną Sobańską. Słucham codziennie, ale przyznaję się, że bardziej o świcie niż o zmierzchu. Co za kopalnia wiedzy i nauki o sobie, uświadomiłam sobie tak wiele rzeczy, których wcześniej nie rozumiałam albo nie widziałam. Z łagodnością mam problem, nie umiem w nią za bardzo.. Ale uważam, że ta praca nad sobą jest piękna i przynosi dużo satysfakcji. Robi Pani/ Robisz bardzo dużo dobrego i dużo potrzebnego! I mega jestem podjarana, że mam jeszcze tak dużo podcastów to odsłuchania!
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
Bardzo się cieszę, ze odkryłaś Zmierzchy. Może uda się odkryć Łagodność. :D
@magdalenapastuszka48953 жыл бұрын
Ja też podskakuję z radości na myśl ile jeszcze przede mną 😊😊
@zbigniewwasiak10503 жыл бұрын
Zacząłem słuchać , teraz wiem że warto . A łagodność to jest to .
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
:) fakt
@dominikamaj31683 жыл бұрын
Dziękuję!!!!!
@wymazona44542 жыл бұрын
Bardzo otwierający głowę zarówno ten odcinek, jak i cały podcast
@monikaponiewierska15493 жыл бұрын
Taka kraina łagodności (jak tytuł albumu ) bardzo mi odpowiada i brakuje w codziennym życiu,obyciu.No ale można się ''nienapier....ać'' -to jest ogromny krok. Dziękuję za oceaniczny odcinek!
@Maja-cj1xh3 жыл бұрын
"Spróbuj mówić🗣️❤️👤szeptem, gdy wokoło zgiełk" - fragment piosenki Anny Marii Jopek... Pani Marto🐻, dziękuję za łagodność🦋
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
@agnieszkakonieczna38557 ай бұрын
Piekny stan lagodnosc. Jaka przestrzen sie otwiera
@mariakakol61748 ай бұрын
Teraz wpadł mi do głowy przykład: Kubuś Puchatek. Konkretnie, mam na myśli odcinek "Wielki napad na miód". Jeden Wuzel i jeden z Hefalumpów sprowadzają potwora, Wustera, by ten pomógł im okraść Puchatka z miodu. Przychodzą, żądają miodu, a Puchatek mówi "Przyjaciół się prosi. I przyjaciele się dzielą.". Stan i Hef (tak nazywają się ci dwaj) nie akceptują czegoś takiego i nadal grożą, a Wuster nagle łapie ich i mówi "Nie. Prosimy. Można prosić o trochę miodku?". Puchatek z przyjemnością spełnia prośbę.
@agatiitaozi2155 Жыл бұрын
Jeśli ktoś mówi że świat stoi przed Tobą otworem, to zastanów się jaki to otwór
@monikasadkowska92525 жыл бұрын
Bardzo cenię Pani podcasty, są moim niedawnym odkryciem. W przypadku tego odcinka jednak mam uwagę. Pamiętajmy, że duża część polskiego społeczeństwa żyje w trudnościach finansowych, które wymuszają na nich bycie twardymi superbohaterami/kami. Uważałabym z prywatyzowaniem winy - eksploatujący nas system ekonomiczno-społeczny bardzo przyczynia się do narzucania nam tej roli. Pozdrawiam!
@agatahyra49495 жыл бұрын
Właśnie!
@MartaNiedzwiecka5 жыл бұрын
Dobrze rozumiem argument socjo-ekonomiczny i w zasadzie się z nim zgadzam. Konkretnie z tą jego częścią, która pokazuje, że praca i życie w niesprawiedliwym systemie utrudnia jednostce normalne, zrównoważone życie. Jednak nie przyznaję się do prywatyzowania winy, chociażby dlatego, że nikogo nie obarczam winą. Nasza odpowiedzialność za nasze życie, to także sztuka bardzo trudnych wyborów w określonej sytuacji materialnej. Nie wiem, czy trzeba zmierzać w stronę zaburzonych postaw psychicznych (np. wspomniana w podkaście twardość), żeby przetrwać w świecie? Czym innym jest dla mnie zarabianie pieniędzy (choćby trudne i w znoju), a czym innym jest internalizowanie postawy w której tylko te "twarde" jakości mają dla nas rację bytu i tylko w nie wierzymy. Jeśli by tak było, to nie mielibyśmy rekinów wśród bogatych ludzi, bo oni przecież nie zmagają się z niesprawiedliwym systemem, tak jak niezamożni. Wiara w to, ze tylko siła i docisk jest naszym orężem w świecie jest dla mnie jedną z pułapek zastawionych właśnie przez ten niesprawiedliwy system ekonomiczny. Pozostaję wdzięczna za uważne słuchanie i ciekawy komentarz.
@MartaNiedzwiecka5 жыл бұрын
Proszę rzucić okiem na odpowiedź na pierwszy komentarz. Pozdrawiam
@armena1703 жыл бұрын
Wpadłam na ten kanal w maju 2021 r , jak to miło usłyszeć o podróżach i knajpach...
@kamilakochaniec16202 жыл бұрын
Dziękuję Cudny odcinek🙂
@justyna009962 жыл бұрын
Kocham Cię Martusia 💕
@ewabaranska58943 жыл бұрын
Dziękuję bardzo 🌹
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
:D
@TheSnackWrap3 жыл бұрын
Zastanawiam się, czy Gerda z ,,Królowej śniegu" nie jest fajnym przykładem łagodności jako siły. Poprzez tę charakterystykę niejednokrotnie zjednywała sobie bohaterów po drodze, a jednocześnie nie ustępowała determinacją żadnemu superbohaterowi. :)
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
Bardzo fajne skojarzenie, bardzo :)
@TheGoby3 жыл бұрын
Piękne!
@martastrzelczyk22103 жыл бұрын
Czyli jak Pani zauważyła wyładowujemy się na sobie i na najbliższych . Coraz częściej się szanuje i swoje granice w sposób asertywny czyli łagodny .
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
Elastyczne granice to podstawa do łagodności
@mariakakol61748 ай бұрын
Przykładu dotyczącego kobiety nie zrozumiałam. Co wspólnego z twardością ma zadręczanie się przeszłymi niepowodzeniami? Z innej beczki: proponuję polski odpowiednik "self-kindness": samoczułość🙂
@dawidmaciejewski32293 жыл бұрын
💙
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
:)
@monikabua95712 жыл бұрын
Z łagodnością kojarzy mi się Gandalf, Elrond, Arwena i w ogóle elfy z Tolkiena, siostra Elsy z Krainy Lodu, trochę Hermiona, Luna, być może Hagrid albo nawet Dumbledor, Mulan, Ice z nowego Top Guna, może trochę Calanthe nawet
@AZ141016 ай бұрын
weź nie pier.....ol
@monikabua95716 ай бұрын
@@AZ14101 dlaczego?
@AZ141016 ай бұрын
@@monikabua9571 bo to są produkcje dla gimbazy(wymagaj od siebie więcej), jak chcesz obejrzeć prawdziwy obraz z łagodnością w tle to obejrzyj "Ame Agaru" w reż. Takashi Koizumi
@nietypowerozwiazania16592 жыл бұрын
Niedźwiedzka nie denerwuj ludzi pracy tym oceanem :)
@pawegromadzki1663 жыл бұрын
@Marta Niedzwiecka zna pani prace Davida R. Hawkinsa?
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
Znam
@pawegromadzki1663 жыл бұрын
@@MartaNiedzwiecka słuchając Pani podcastów odniosłem wrażenie, że jest Pani bardzo spójna z technikami uwalniania przedstawianymi przez Hawkinsa. W związku tym mam prośbę o nagranie podcastu nt techniki uwalniania, opisanej w książce Hawkinsa o takim tytule.
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
@@pawegromadzki166 Rozważę propozycję.
@dariuszjablonski19695 жыл бұрын
współczesna bajka - Dancer in the dark
@MartaNiedzwiecka5 жыл бұрын
? ? ?
@dariuszjablonski19695 жыл бұрын
Podrzuciłem przykład bohaterki do ilustracji tezy (z kultury)
@MartaNiedzwiecka5 жыл бұрын
@@dariuszjablonski1969 Achus, to już rozumiem. Choć zdaje mi się, że to nie jest dobry przykład dla mojej tezy o łagodności. Bohaterka nadużywa siebie, dając i poświęcając się.
@dariuszjablonski19695 жыл бұрын
Marta Niedzwiecka poświęca się na zewnątrz tak to wyglada bo ma specyficzna 'naiwną' konstrukcje wewnętrzną (tak bym to określił) najfajniej to widać w scenie która zapadła mi w pamięć kiedy idąc na stracenie przytula tego więźnia z mijanej celi. Jest zwyczajnie mega współczująca. Także nie upieram się jakoś specjalnie ale myśle ze to jednak dobry przykład (bronię ego ;))
@MartaNiedzwiecka5 жыл бұрын
@@dariuszjablonski1969 Nie będę atakować ego :) Najwyżej obejrzę Przełamując raz jeszcze, żeby sprawdzić co teraz o tym myślę.
@MLBDN3 жыл бұрын
Heloooł... Jeśli chodzi o łagodnych bohaterów, to co z Clarkiem Kentem aka Supermanem ?
@MartaNiedzwiecka3 жыл бұрын
Może to jest trop? (zamyśla się) słabo się znam na Supermanie, ale coś w tym jest
@nataliaajdinovic77152 жыл бұрын
~
@kasiachylenska72612 жыл бұрын
Każdy podcast, który słucham,jest po prostu fenomenalny . Poznałam Twój kanał kilka dni temu , pięknie mi się pozamykalo wiele wątpliwości ,nad którymi pracowałam od lat . I odpieprzylam się w końcu od mojej matki . Dziękuję ♥️
@agathacz31454 жыл бұрын
Takie trochę buddyjskie
@MartaNiedzwiecka4 жыл бұрын
I stoickie, i zen i wiele innych :)
@AZ141016 ай бұрын
czyli cywilizacyjnie obce europejczykom
@marlena2716 Жыл бұрын
Polecam serdecznie : The Kindness Method by Shahroo Izadi. Apropo tematu o łagodności