W dniu dzisiejszym, będąc w środku remontu mieszkania w wielkiej płycie, uroczyście przysięgam że nie będę już narzekał na polskie budownictwo w czasów słusznie minionych. Pane Regan, to jest dramat.
@wojtas-42 жыл бұрын
Ja remontuje 100 letni dom, i też po obejrzeniu tego filmu😱 NIE BĘDĘ NARZEKAŁ😎
@keksiu3512 жыл бұрын
Jak remont?
@komak2502 жыл бұрын
Zgłaszam wniosek formalny o dłuższe filmiki bo mi zawsze herbaty zostaje i ja nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem
@jerryl66342 жыл бұрын
Przerzuć się na kawę. Zazwyczaj pije się ją z mniejszych naczyń🙂
@_J.D._2 жыл бұрын
Pij ją szybciej :) Pozdrawiam :)
@komak2502 жыл бұрын
@@jerryl6634 No właśnie nie lubię kawy 😂
@komak2502 жыл бұрын
@@_J.D._ Niby można ale lepszy był by dłuższy odcinek 😁
@mrowkazed32312 жыл бұрын
Jeśli jednak do tejże herbaty dolejesz mleczka to ta herbata szybciej zmniejszy swe właściwości termiczne i szybciej ja będziesz mógł ukończyć.🤣
@SangOffGanja2 жыл бұрын
Super odcinek jak zwykle tylko jedna rzecz błędnie powiedziana ale to z racji na to że Panowie nie w temacie konstrukcji. Chodzi o szkodniki drewna. Kornik jest szkodnikiem żerującym w korze żywego drzewa. Szkodnikami żerującymi w drewnie konstrukcyjnym zazwyczaj są dwa robaczki spuszczele pospolity i kołatek. Małe otwory okrągłe w drewnie to kołatek a spuszczele robi większe i owalne. Pozdrawiam 😃
@130rapid2 жыл бұрын
Boże, broń przed zabytkiem? To zależy. Znany mi ceglany domek-poniatówka z 1938 r. okazał się prawdziwym Masterpiece. :D Uświadomiliśmy to sobie przy remoncie i adaptacji. Więźba dachowa solidna, bez robali, piękne wkręty i gwoździe z wciąż lśniącego miejscami mosiądzu, tylko nieliczne ubytki cegły na zewnątrz, wciąż jednolity 80-letni eternit na dachu. To było skromne budownictwo społeczne, ale współczesna ekipa remontowa cmokała z zachwytu, klękała i kreśliła w powietrzu znak krzyża. Tak naprawdę wystarczyły nowe podłogi i sufity (bo trzcina na glinie zestarzała się najszybciej), okna (drewniane i w stylu z epoki), dla spokojności nowa elektryka, wod-kan i odświeżenie wnętrz.
@dzukowski2 жыл бұрын
Dachu nie zmienialiscie?
@130rapid2 жыл бұрын
@@dzukowski Eternit na dachu na razie pozostał. Poprawiony, doszczelniony, ale ciiii.... :D Jeden krótki element więźby wymagał wymiany z uwagi na przegnicie spowodowane zaciekaniem wody.
@lukas__92702 жыл бұрын
Wielkie dzięki za odcinek. Podoba mi się w jaki sposób opisujecie skąd bierze się dana rzecz w tutejszym, wyspiarskim budownictwie, w szczególnie jeśli chodzi o instalacje elektryczne. Ogólnie lubię ciekawostki, zawsze są "smaczkiem" w filmach które oglądam na yt, ponad to mieszkam tu ponad 3 lata i ze względu na sytuację na rynku pracy postanowiłem się przebranżowić i jestem w trakcie wyrabiania kilku szkoleń elektrycznych. Z waszych filmów wręcz idealnie mogę się przygotować na to , co może mnie czekać "w terenie". Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w każdych warunkach.
@romanmarcinkowski56492 жыл бұрын
Dziękuję za film, z niecierpliwością czekam na kolejne, serdecznie pozdrawiam.
@michau752 жыл бұрын
W nosie mam stan tego budynku. W ogóle mnie to nie interesuje. Ale dwa razy obejrzałem cały film ze względu na głos lektora i sposób formułowania zdań tej opowieści.
@annakowalska43662 жыл бұрын
Dokładnie ja mam to samo, głos mnie powala
@sebastianwisniewski26342 жыл бұрын
Czubówna się chowa😄😄😄👏👏🍻🍻🍻🍻🍻
@andrzej45122 жыл бұрын
@@sebastianwisniewski2634 Nie przesadzajmy ale PORÓWNYWALNIE! :-)
@edekkilinski68102 жыл бұрын
Oglądam całą serię nie wiem już któryś raz ale codziennie od miesiąca odpalam po kilka odcinków w ramach uspokojenia zwojów mózgowych
@Boodroo2 жыл бұрын
Niby yt nie emituje zapachów ale po kilku latach na wyspach dosłownie czuję smród tych wykładzin oglądając ten film plus zatęchłe smaczki 🤣
@Ivecos4802 жыл бұрын
Nieźle.... Jak w Indiana Jones, ciemne zakamarki, i 3/4 mln funtów. Gorące pozdro dla Was chłopaki ^^
@jk-ln8so2 жыл бұрын
Komentarz do obrazu ,super . Film ,super . Drewnianą konstrukcję zjada kołatka nie kornik . Kornik żeruje pod korą drzew , kołatka zaś w drewnie i te otworki w drewnie to jej robota. Kołatka nie kornik. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na więcej.
@Romczyn2 жыл бұрын
Kołatka to jest na drzwiach, a owad nazywa się kołatek :p ewentualnie też mogą to być spuszczele.
@jk-ln8so2 жыл бұрын
To by się zgadzało kołotek nie kołatka a tym bardziej nie kornik.
@bartek5822 жыл бұрын
Są tam magiczne miejsca. Pracowałem kiedyś przy takim budynku, pracy dużo ale chciało by się w takim zamieszkać, choć na chwilę (oczywiście juz po remoncie) stoją w takich miejscach gdzie jest cisza spokój cywilizacja kilka km dalej. Dzięki za odcinek, pozdrawiam z Warmii.
@scanraw68742 жыл бұрын
W poniemieckich domach, nabijali na deski siatkę z drutu, łączoną "krzyżakami" z ceramiki. Technologia kosmiczna, w porównaniu z wyspiarskim podejściem.😆
@Rubeus10002 жыл бұрын
Tyle, że domy o jakieś 60-70 lat młodsze
@scanraw68742 жыл бұрын
@@Rubeus1000 aż tak głęboko, nie wchodziłem w temat. Trzcinę na pewno stosowano. Aczkolwiek zależało to pewnie, od pieniędzy.
@Rubeus10002 жыл бұрын
@@scanraw6874 kwestia pieniędzy i podejścia do tematu. Nie wiem czy wyciągam słuszne wnioski, ale mam wrażenie, że na Wyspach podejście jest "tak się zawsze robiło i się sprawdzało, więc po co zmieniać".
@Speedkam2 жыл бұрын
@@Rubeus1000 tak i nie. Poza tym oni byli pionierami wielu technologii i pierwsi adaptowali standardy, później okazywało się, że standardy można ulepszyć i anglicy zostawali trochę w czterech literach. Tak jest np z metrem w londynie i glasgow, dwoma kranami, skrajniami kolejowymi itd itd itd.
@scanraw68742 жыл бұрын
@@Rubeus1000 też mam takie wrażenie. Podobna sytuacja co w Japonii, wyspiarski kraj "wywyższający" swoje. @Kamil Coś w tym jest.
@rekawek62 жыл бұрын
genialne. Nie dość, że pokazaliście te odmienności to jeszcze wytlumaczyliscie, skąd się biorą.
@szpynda2 жыл бұрын
"Zesrać się na miętowo" nabrało dosłownego znaczenia. A tak na poważnie to ta armatura jest genialna stylistycznie i zazdraszczam.
@adams13482 жыл бұрын
Remontowalem takie domy w USA, niektore z tych lat. Podobna technologia, te listewki w scianach z narzuconym tynkiem. Byly tez w scianach rurki na 'gaz swietlny' z czasow przed elektrycznoscia. Gaz byl rozprowadzony po calym domu i w kazdym pomieszczeniu byly lampy gazowe.
@keksiu3512 жыл бұрын
O cholera, to z jakich lat taki dom? Niezłe znalezisko-antyk z takimi bajerami. Jakby dać zapłon w rurki to ogrzewanie ścienne by było : D
@adamlen52 жыл бұрын
Pierwotna konstrukcja tego domu jest super. Tzn. była super 100 lat temu i pewnie nie wiele innych krajów w tamtym okresie miało lepsze warunki mieszkaniowe niż ten tutaj pokazany. Ale...minęło 100 lat i nie spełnia to absolutnie żadnych obecnych norm, więc po co to remontować. Rozumiem, jeśli byłby to unikat albo lokalizacja wyjątkowa, ale takich domów z tego co widać są tam miliony więc zrównać z ziemią i budować nowe o wyglądzie zewnętrznym podobnym do starego bo akurat te wioski z domami o zbliżonym wyglądzie mają swój urok.
@szpunar852 жыл бұрын
Demontowałem a właściwie zrzucałem raz taki sufit z listewek. Trauma zostanie ze mną do końca życia.
@ontroea32122 жыл бұрын
Jak stoi to po co ruszać? położyć nowe gazety, takie kolorowe.
@maciejdomanski95722 жыл бұрын
"Cuda na mapeiu" spowodowały u mnie zbyt duży odruch radości w trakcie spożywania jabłka. Dziękuję - sprzątałem z radością.
@Admapex2 жыл бұрын
Już nic nie będzie takie jak dawniej. Co się zobaczyło, nie da się odzobaczyć.
@Stachu90062 жыл бұрын
Widzę, że nie tylko w Polsce druciarstwo budowlane stoi na tak wysokim poziomie. Mega odcineczek :) Wincyj Panowie wincyj :p
@dawid94082 жыл бұрын
Kurczę, mam 0 pojęcia o elektryce i oglądam filmy elektryka. Jednak te filmy są naprawdę wciągające i ciekawe.
@hahalek2 жыл бұрын
Ależ porywający odcinek, na który odpowiem prostym: WINCYJ!!! :) PS. Jak już pewne mity obalamy to przy okazji powiem, że kornik zjada żywe drzewo, a drewno to ulubiony przysmak innych gatunków. Takich jak np. jegomość o wyszukanej nazwie: Spuszczel.
@zdzislawkam27562 жыл бұрын
Super technologia. Dziękuję za przybliżenie szczegółów tej technologii. Życzę dużo samozaparcia. Z nieciepliwości i ciekawością czekam dalszą cześć i pozostałe perełki ... . Pozdrawiam
@AmenofisFikke2 жыл бұрын
To powinno być emitowane na National Geographic albo planete .Bardzo interesujące.
@Darek802 жыл бұрын
Super materiał! Jak się cieszę ze swojej rudery z 1968r. Podczas remontu generalnego też były "kwiatki". Pozdrawiam!
@on96762 жыл бұрын
Rosołek,piweczko i proszę,ruch oporu 😁😁👍👍 Bosze,jak to imperium gnije od środka...
@Blaze8304 Жыл бұрын
Jakbym ogladal nasz dom z 1963 roku przed generalka ^^ Najbardziej mnie rozbawily dwie poprzednie instalacje elektryczne zostawione w podlogach i scianach i zapomniane, a "nowe" kable byly ciagniete wzdluz starych. Taka "mapa". Elegancko.Przynajmniej zarobiony jestem ze sprzedazy nadmiaru miedzi. Azbest w sufitach, podlogach, starych zbiornikach na wode (sic!), Pelen wypas. Zestaw wypoczynkowy "rak". Piekna sprawa. Sciany w domu opisywanym przypominaja mi moje. Tynkarze musieli miec niezla bibe robiac chalupke... Zdaje sie to byc polaczenie duzych ilosci amfetaminy w polaczeniu z marihuana do wciagania i wieloma butelkami carlinga. Mnie juz ciarki nie przechodza, Ja przechodze nad tym do porzadku dziennego.
@alan_s_7372 жыл бұрын
11:19 od razu poznałem po umywalce że jest z Made in USA, jest to najpopularniejsza umywalka spotykana za wschodnim wybrzeżu, głownie w NYC xD
@leszekbzdura73372 жыл бұрын
Stary! Demontuj i sprzedawaj na eBay'u! 😁
@rafapaszkiewicz80882 жыл бұрын
Mieli rozmach z przybijaniem deseczek, pamiętam jak rozbierałem budynek gospodarczy w jednym z dawnych pgrów, tam zamiast desek była trzcina która trzymała tynk z pisaku i wapna :)
@romekdyzma72762 жыл бұрын
trzymała tynk z pisaku i wapna :)- I to cię dziwi i śmieszy? Niewiele wiesz o budownictwie, taki budowlany ignorant z ciebie.
@ggnagognagoma24622 жыл бұрын
maty trzcinowe to jeszcze za Gomółki dawali
@georgegordonbrown95222 жыл бұрын
@@ggnagognagoma2462 Ja widzialem za gierka
@inalorek82252 жыл бұрын
Tzw. podsufitka - to stosowano takze w Polsce juz przed wojną -"zeby bylo taniej. Fachowiec ze mnie zaden - ale stary 100 letni dom juz w Polsce rremntowalam - na szczescie nikt nie pamietal daty budowy... wiec konserwator się nim nie interesował. I byl w o wiele lepszym stanie.Tylko drewniany strop szwankował.
@ggnagognagoma2462Ай бұрын
nowoczesne z drutem nie z nicią
@iwon442 жыл бұрын
Uwielbiam ten kanał. Nie jestem elektrykiem, ale lektorski głos, z humorem pełny świetnego sarkazmu, powoduje że cały film oglądam z bananem na gębie! Great Job !
@okoproroka15612 жыл бұрын
U nas w polsce w poniemieckim domu też były takie prowizorki. Pewnego razu ściana działowa wewnętrzno-zewnętrzna samonośna postanowiła się z nami pożegnać i rozsypać okazało się że ulepiono ścianę z gliny.
@Rebeliant19942 жыл бұрын
Niesamowite, cały odcinek miałem oczy otwarte jak pięciozłotówki :D
@PolskiKierowca2 жыл бұрын
Jak ktoś pomieszkał w wynajmowanym domu w Anglii, to się już takim rzeczom nie dziwi, tylko mówi "O! Porządna, stara, przedwojenna robota."
@dorincarnadine77582 жыл бұрын
Kto mieszkał w Irlandii powie to samo.
@Speedkam2 жыл бұрын
Bo na wynajem się nie opłaca remontować.
@GTR2212 жыл бұрын
jak ja sie ciesze ze yt pokazał mi ten kanał. to niesamowaite jak angilia buduje w tym zestawieniu to mój stary komunistyczny budynek to jest szczyt technologiczny edit : pisze o wszystkich filmach
@haloperidol83592 жыл бұрын
Szanowny....Powinien Pan kręcić filmy. Znakomity komentarz, świetny głos, suspens godny Hitchcock'a. Swoją drogą...po raz kolejny przekonuję się , że polskie kompleksy są zupełnie nieuzasadnione...😁
@wielkopolanin73872 жыл бұрын
Panie Regan jesteś pierwszym elektrykiem którego filmy jeżeli nie dotyczą fachowych rzeczy lubię oglądać. Ja z mojej strony proszę o więcej takich filmów. Co jak co dobrze że statki budowali lepiej bo by nigdy tyle świata nie mogli okraść żeby później takie cuda budować ;))
@michal.kudlacz2 жыл бұрын
Owszem mam zaplanowany piątek. Oglądanie kolejnego odcinka ruchu oporu😁
@Apacz9602 жыл бұрын
Instalacja pod podłogą identyczna jak u mnie. Tych starych puszek bakelitowych to już kilka naliczyłem. A najlepsze jest to, że kable były wymieniane z końcem lat 90tych. Stare puszki jednak pozostały u służą do dzisiaj.
@cyz86xu132 жыл бұрын
najpewniej zjawisko podobne do wymiany kabli aluminiowych na miedziane w polsce, po co się szarpać i wymieniać całe jak po wymianie pierwszych 15cm i tak się nikt nie skapnie
@arturwilk92902 жыл бұрын
Niecierpliwie czekam na kolejna część...
@polskizwiazeknaczelnychhej11002 жыл бұрын
Dom jest w tak kiepskim stanie ponieważ jest stary i często był przebudowywany. W Polsce też można takie coś zobaczyć, jednakże przedwojenna, niemiecka budowa jest po dziś dzień doskonała.
@ggnagognagoma24622 жыл бұрын
dodam że w Polsce jeszcze wojny dostarczały bodźców do remontów czy nawet budowy od nowa. W GB tylko naturalne zdarzenia lub pech decydował o zniszczeniu
@Speedkam2 жыл бұрын
@@ggnagognagoma2462 e, nie do końca. Mieli całe programy wyburzania. Kiedyś burzyli „wiktoriańskie slumsy”, a teraz ochoczo pozbywają się bloków.
@MichaPorola2 жыл бұрын
W PL jednak bywały niegdyś mrozy i po -40 więc trzeba było budować coś w czym nie groziła śmierć z zamarznięcia. W UK przynajmniej częściowo tego problemu nie było (wod-kan na zewnątrz ściany, o tempora o mores o k..a)
@ArturWojciechTurek Жыл бұрын
Kiedyś myślałem że to u nas ( dolny śląsk / Zachodnia Polska ) Niemcy budowali liche domy ale teraz jak już człowiek widzi architekturę wielu kraj w tym Wielkiej Brytanii to wiem że te domy naprawdę są solidne. Przykład ? - Większość domów murowana zwykle piaskowiec lub cegła na 2/3 warstwy. Tynki do dzis często w wielu domach nie pękają a drewno dopóki nie miało kontaktu z wilgocią dalej działa super. Sam w domu dziadków mimo około 100 lat dach jest w bardzo dobrym stanie a krokwie są naprawde solidne i grube nie żałowali materiału.Pewnie takich elementów jest pełno ale nawet elektryka większość w aluminium była , aktualnie każdy zmienia na miedz. Domki z XIX wieku jeśli są zamieszkane i remontowane nadal cieszą oko i będąc w środku człowiek dowiaduje sie ile takie domy miały funkcji ( od wentylacji po klimatyzacje )
@TakAndrzejPolak Жыл бұрын
Tutaj jest prezentowany dom, którego zasadnicza część jest z 1842 r., a ty pewnie mówisz o domu zbudowanym pod koniec 19 wieku, albo nawet i na początku następnego. Pół wieku na szlaku rozwoju technik budownictwa to jest szalona różnica. Zadanie domowe do odrobienia: Jak bardzo na Dolnym śląsku rozpowszechniona była cegła w budownictwie indywidualnym, szczególnie wiejskim, około 1850 roku ?
@katarynakatarzyny410 ай бұрын
Mi niemieckie budownictwo zawsze kojarzyło się z dobrą jakością.
@katarynakatarzyny410 ай бұрын
@@TakAndrzejPolak a Pan w szkole uczy, że rozdaje innym zadania domowe? To jakaś naleciałość z pracy😂?
@ggnagognagoma2462Ай бұрын
@@TakAndrzejPolak Bardzo, najczęsciej w ścianach szachulcowych i zgodnie przepisami p. poż. Drewno drogie,a cegła była tania bo z cegielni opalanych węglem
@TakAndrzejPolakАй бұрын
@@ggnagognagoma2462 W połowie XIX szachulec był właśnie kompromisem między tanim drewnem i jeszcze drogą cegłą.
@ogrodpodlasem2 жыл бұрын
Ale super , nawet nie sądziłam że mnie sprawy budowlane tak interesują :-)
@gregpol51842 жыл бұрын
Warty 3/4 miliona funtow to jest 750 000 £ piekny zabytek,... powodzenia w rekonstrukcji, pozdr GregPol
@YoursInThirst2 жыл бұрын
1 kwietnia będę oglądał odcinek specjalny Ruchu Oporu :)
@extremejacek2 жыл бұрын
Nigdy nie miałem okazji zwiedzić Wysp. Byłem tam 2-3 razy ale tylko na lotnisku :) Po tych filmach nabieram coraz większej choty na spędzenie tam wakacji :)
@beniamintymicki98332 жыл бұрын
Nowy odcinek mojego ulubionego kabaretu 😍 jak to dobrze chłopaki że nie zapomnieliście o nas. 😂
@smolek44792 жыл бұрын
Ten odcinek jest genialny. Gratuluję.
@alicjajuly1882 жыл бұрын
thx! lubie bardzo wasze ,,jazdy,, / herbate juz zrobilac i . . .gdybym nie widziala, nie uwierzyla bym , przeciez to kryminal Moja Babcia Jozefa powiedziala by: smrod, brod i ubostwo . . .takie imperialne . . .hahaha!
@americanwoodworkingtrickss65432 жыл бұрын
W stanach tez spotyka sie takie "cuda "budownictwa. Pozdrawiam
@andrzej21111 Жыл бұрын
Nic dziwnego. Majster z Wielkiej Brytanii przybył do USA.
@wog9813Ай бұрын
Biedna północ Anglii. Osada pogórnicza. Prawnik dopinający transakcję nie był w stanie podać roku budowy. Polecił szukać po sąsiednich domach kamienia z datą. Niedawno, agent ubezpieczeniowy powiedział, że według dostępnych mu danych to dom z 1910 roku. Nie wiem komu wierzyć prawnikowi czy agentowi ale... nie o tym. Dom różni się od pokazanego chyba tylko ścianami. U mnie w całości ceglane. Przyzwoite cegly, naprawdę. Podwójny mur z odstępem i powietrzem jako izolacją. Posadowiony praktycznie wprost w wilgotnym gruncie. Podłoga, zawieszona czy jak Reagan mówi, lewitująca niewiele ponad klepiskiem. Ściany działowe to taka sama plecionka listewek oblepionych zaprawą jak na filmie. Dom trudny do ogrzania. Kiedyś przez szpary w podłodze wlatywalo powietrze do pieców i kominków opalnaych węglem lub drewnem. Dziś jest piec gazowy więc nie ma przewiewu a co za tym idzie jest i zimno bo ciągnie i wilgotno bo klepisko nie ma szans osuszyć się. Za każdy razem kiedy przyjeżdżam do kraju to pierwszą rzeczą jest pranie wszystkich ubrań. Będąc tam powonienie wyłącza się na stęchliznę. Tutaj zaczynasz czuć, że twoje ubrania oddają zapachem prlowskich, papierowych domków dowolnego ośrodka FWP. Kto był ten wie. To kraj, w którym chyba podstawowym produktem są wszelkiej maści odświeżacze powietrza. Legary podłogi piętra nie wiedzieć czemu, nie trzymają poziomu. Nie wiedziałem. Na szybko wyrzuciłem wykładzinę dywanową, zerwałem dechy podłogowe. Położyłem płyty wiórowe, na to panele i.... chodzę teraz po pokoju jak pijany marynarz po pokładzie w czasie sztormu. Instalacja elektryczna to dopiero jazda. Że to wszystko działa to ja sam nie wiem jak. Przygasały światła na piętrze. Na strychu plątanina kabli, setkami wychodzących z bakielitowych "krążków hokejowych". W jednym z nich ślady przegrzania na izolacjach. Padł licznik gazu. Jeden ze splajtowanych już obecnie dostawców gazu miesiącami nie mógł przysłać gazownika. W końcu, kiedy się udało to przyszedł i... odciął mi gaz. Twierdził, że skrzynka z wyłącznikami prądowymi jest zbyt blisko instalacji gazowej w szafce, w kuchni. Wtedy nie wiedziałem, że jest stosowana magiczna zapora foliowa skutecznie oddzielająca gaz od prądu. Nie pomógł certyfikat British Gas z inspekcji instalacji z czasów poprzedniego właściciela. Luty, zimno bo angielska zima a ja mam odłączony gaz. Ale gazownik okazał się być ludzki. Chociaż nie powinien to dał mi telefon do znajomego instalatora, który miał przyjść i przesunąć licznik gazu. Był wtorek, znajomy ludzkiego i życzliwego gazownika, który odciął mi właśnie gaz, na szczęście był zarobiony i mógł przyjść dopiero w piątek. Powtarzam, to był luty. Jeszcze przed pandemią i jeszcze przez brexitem. Dobrze, że znajomi dali mi namiar na takiego lokalnego Reagana od gazu. Zrobił wszystko jeszcze tego samego dnia. Przesunął licznik o centymetr albo dwa, o tyle o ile było miejsca w szafce. Przyłączył ponownie gaz. Wystawił certyfikat, że wszystko kul i olrajt. Wziął czwartą część tego co śpiewał znajomy tego ludzkiego, tego co mi odłączył. To, że jakby co, to znaczy jakby gaz się ulatniał a przy tym prąd iskrzyl to i tak wszystko wywali i wzleci w poszukiwaniu Merlina jest pewne jak amen w pacierzu. Ten centymetr czy dwa na pewno nie robią żadnej różnicy. Ponownie pozdrawiam z zapyziałego miasta nad burym Donem.
@Miko802 жыл бұрын
Bardzo ciekawy odcinek. Dla mnie szczególnie interesujący. Pozdrawiam.
@annakrzyminska8033 Жыл бұрын
Przebijam. Kilka lat temu byłam w Finlandii i przemierzając tamtejsze szlaki trafiłam na zniszczony, opiszczony stary dom. W nim też na podłodze pod linoleum była izolacja z gazet. Gazet z około 1945 roku! Pamiętam, że w jednej był artykuł, w którym pisali coś o Mussolinim.
@MrWrgh7 ай бұрын
Ostatnio skrytykowałem budowe domu ze słomy na fundamentach z opon przez pewnego młodego człowieka na lubleszczyźnie ...patrząc na to tutaj doszedłem do wniosku ,że będę musiał go przeprosić i posypać głowę popiołem...
@jacek-jan2 жыл бұрын
11:23 kiedyś Tales z Miletu, dziś Sedes z Bakelitu 11:47 nie Awokado a Turkus cena wywoławcza 400£ i 47 obserwujacych. 13:49 znajomy znalazł coś podobnego pod dywanem w hotelu w... Korei Północnej. Inne wspomnienie z niniejszego przybytku: Spadła mu zaślepka czujki dymu prawie na czuprynę i okazało się że zamiast zawodnego czujnika na baterie była niezawodna kamera przewodowa (zapewne podpięta pod pobliską jednostkę straży).
@rafapiosik51722 жыл бұрын
Witam wszystkich 👋😊 Melduję się 💪👍
@maciejcioch32422 жыл бұрын
Świetny odcinek, Indiana Jones się chowa przy takiej archeologii
@drhakim83652 жыл бұрын
Ten budynek odzwierciedla poziom i prestiż Jeremy Clarksona.
@piotrmaslak26172 жыл бұрын
Po takich widokach, dochodzę do wniosku, że angole powinni pić herbatkę "góralską" z prądem i to w dużych ilościach. Tak jak w tytule, skansen. Za miesiąc lecę na wiochę koło Bristolu to popatrzę osobiście. Jesteś super.
@grzegorzf73882 жыл бұрын
O rany , nawet mi się nie śniło takie cudo, aż ciary idą , pozdrawiam
@krzysztof_antczak2 жыл бұрын
Ciarki mam na calym ciele 😄 Regan jesteś wielki, ogromny 🍺 dla Ciebie za ten materiał. Juz nie mogę doczekać się poczatku kwietnia 👍😄
@BarsumTech2 жыл бұрын
Jak zwykle świetnie się słuchało :) Ale pytań to ja mam kilka- jakim cudem ta rozpadająca się w oczach stodoła jest warta 3/4MLN funtów?! To jest budynek o statusie zabytku i dobra narodowego czy jak? Ja to prosty człowiek jestem i patrząc na to z perspektywy polskich realiów mi się to nie spina po prostu :D
@RuchOporuElektryk2 жыл бұрын
Bardzo fajne pytanie, postaram się odpowiedzieć na nie w następnym odcinku w tej posesji.
@PiotrPilinko2 жыл бұрын
Jak się patrzę na tego grzybulca to moje uczulenie na roztocze kurzu dostaje właśnie raka...
@jacek-jan2 жыл бұрын
@@RuchOporuElektryk ja (co prawda w Niemczech) podczas prac w nowych mieszkaniach (4-5K € za m²) widywałem podobny grzyb i równie dziwaczne rozwiązania.
@Nebutek2 жыл бұрын
Najważniejsze że dywan jest, ściany pomalowane. Nie wiem o co chodzi z tymi poziomami i pionami. CZEPIASZ SIĘ dziadek tak miał, miał było dobrze było. Ojciec tak ma ma ..... jak działa to jest dobrze i nie trzeba zmieniać. Esteta się znalazł jak by nie ruszał to jeszcze jego by przeżyło. Czasami zastanawiam się w jaki sposób oni władali dużą częścią starego świata. Pozdrawiam Serdecznie
@kamolsamol47302 жыл бұрын
aż dostałem ciarek i flashbacków z wymiany instalacji w podobnym domu w Niemczech... nigdy więcej
@rogerpilot38332 жыл бұрын
Oj Będzie lajw! Nie mogę się doczekać👏👏👏
@pawelabrams2 жыл бұрын
Chapeau bas za montaż, głos niesamowity... Instant subskrybcja!
@erdna73732 жыл бұрын
Miałem dodać, że ta posiadłość pomimo stanu i tak kosztuje nieosiągalne pieniądze ale właśnie to dopowiedziałeś. Wczoraj też byłem w podobnej "posiadłości" walijskiej w podobnym stanie i z mieszkańcami. Listewki i instalacja była na wierzchu.
@no_more_free_nicks Жыл бұрын
@9:00 - to wyjaśniłeś w końcu coś czego nie mogłem do tej pory zrozumieć, skąd tyle tych wykładzin dywanowych, nawet w łazience.
@wiktor19832 жыл бұрын
16:10 Chciałbym tylko uściślić, że ksylofagi żerujące na drewnie konstrukcyjnym nie są kornikami, gdyż korniki jak nazwa wskazuje żyją pod korą. Tutaj mogą występować kołatki, spuszczele i inne drewnojady.
@MrSznajder952 жыл бұрын
No nareszcie film. Miłego dnia.
@casmon712 жыл бұрын
Odkryłem kanał niedawno i chociaż z elektryką nie mam nic wspólnego to świetnie się to ogląda, a jeszcze lepiej słucha. Pozdrawiam
@vastinkelter13932 жыл бұрын
5:02 ale to akurat rozumiem, bo jak powiesisz kilkanaście kurtek to normalnie by nie dało przejść a tak ładnie przesmyk jest XD i buty pod spodem też nie wadzą. Zabiłeś mnie tym natchnieniem w słowie przeplatają... 10:29 Aż poczułem powiew poezji :D
@roro-xj8vm2 жыл бұрын
Jesteś mistrzem. uwielbiam oglądać i SŁUCHAĆ twoje filmy. wilki szacun. Z niecierpliwością czekam na nowe filmy :)
@arturbigboss12 жыл бұрын
Świetny odcinek Czekam na ciąg dalszy
@kaantechnik2 жыл бұрын
Kilka innch jaskrawych patologii konstrukcyjno-budowlanych widocznych w filmie: 5:44 silnie skorodowana drewniana belka stropowa w piwnicy zamiast do wymiany, została podparta dwoma cienkimi kantówkami stojącymi na fundamentach z pojedynczych cegieł 6:50 osłabienie stropu poprzez nacięcie od góry drewnianych belek w celu przeprowadzenia instalacji, dla przykładu taka 4 cm głębokości bruzda w belce o wysokości 20 cm osłabia nośność elementu na zginanie o połowę! Generalnie jeśli już na prawdę nie da się ominąć to najmniej szkodliwy jest przewiert w środku wysokości przekroju. 7:35 ruszt drewniany na ścianie wraz z nabitą folią powoduje kondensację pary w pustce, a warunki tam panujące sprzyjają rozwojowi rakotwórczych pleśni 15:35 znaczna korozja środkowej belki, przyczyną działalność owada lub rozkład biały drewna, prawdopodobnie kwalifikuje ten element do wymiany Było by tych znalezisk dużo, dużo więcej gdzyby tak analizować każdą sekundę tego wzruszjącego filmu... Opór z Wami!
@jezalb27102 жыл бұрын
Drewniane belki/deski korodują? Ciekawe😄
@kaantechnik2 жыл бұрын
@@jezalb2710 rozumiem, że korozja kojarzy Ci się tylko i wyłącznie z rdzą... otóż nie, tu chodziło mi o korozję biologiczną, weź wpisz w googlach słowo "korozja" to zobaczysz ile różnych rodzajów korozji występuje. Na koniec jeszcze kolejna ciekawa informacja dla Ciebie: cegły i beton też korodują 🤯
@jezalb27102 жыл бұрын
@@kaantechnik ja kieruję się słownikiem. A nie googlem.
@kaantechnik2 жыл бұрын
@@jezalb2710 ja w kwestiach budowlanych piszę wprost z głowy, ale doceniam, że używasz słownika, napisz jakiego i zacytuj proszę jakie jest w nim wyjaśnienie dla słowa "korozja", ja chętnie uzupełnię swoją wiedzę, jeśli mam jakieś braki
@piotrroz99342 жыл бұрын
@@kaantechnik istnieje pogłoska, że on wciąż szuka tego słownika... 🤔😉
@BarbaraBarbaraBarbaraB2 жыл бұрын
Czy tylko mi się ta łazienka skojarzyła z filmem "Lśnienie"? Jak również mam nadzieje, ze zachowaliscie kawalek gazetki sprzed czterech dekad. Taka pamiątka kosmiczna! Pozdrowienia i dzięki za odcinek!
@leszekbzdura73372 жыл бұрын
A jak równo ułożona!
@Egon19822 жыл бұрын
Ta gazeta ze szczochami sprzed 40 lat to juz taki zabytek muzelny mozna by rzec;) za jakies 60 lat nasi potomkowie pojda do muzeum i powiedza.. widzisz ta gazete? Wyobraz sobie ze 100 lat temu ktos na to lał jak nie trafil do kibla xD
@piotrczyzewski28132 жыл бұрын
Dziękuję:-). Bardzo ciekawy odcinek.
@karbonowy2 жыл бұрын
Regan, świetny odcinek, przyjemnie było obejrzeć! Ale sam budynek przerażający...
@user-re7cq3wy6r Жыл бұрын
Nie sądziłem że ich budownictwo to aż taki syf. Byłem w wielu glinianych chatach z początku 20 wieku w Polsce i były wykonane lepiej i nie miały problemów z grzybem. Tu wszystko zgnite
@tomaszgebel90382 жыл бұрын
Głos na miarę śp. Tomasza Knapika. Mógłby Pan, jak nic, zrobić karierę w branży filmowej.
@wenancjuszwolter66812 жыл бұрын
Subtelność humoru powala !
@andrzejszyszo42849 ай бұрын
Przez ponad dekadę do moich obowiązków należało zwiedzanie starych budynków i badanie ich stanu albo w trosce o mieszkańców gminy albo o wykonanie zlecenia firmy prywatnej. Naoglądałem się tych piwnic, strychów, dachów i mieszkań za wszystkie czasy, pochodzących z bardzo różnych szkół konstrukcyjnych: Mazowsze, Pomorze, Warmia. W całej karierze raz jeden spotkałem się z budynkiem zagrożonym konstrukcyjnie, w całej reszcie problemami były: nieszczelność połaci wynikająca z długotrwałej eksploatacji (łatwe do opanowania), kretyńsko przeprowadzone remonty na poddaszach naruszające więźbę dachową oraz kominy, kominy i jeszcze raz kominy dymowe (prowadzenie, odległości od drewna, podłączenia, stan). Takiego syfu jak pokazujesz w swoim cyklu nie widziałem nigdy, a budynek z tego filmu wyremontowałbym co najwyżej koparką. Jestem przekonany, że w wielu krajach Europy koszt remontu tego czegoś będzie wyższy niż koszt zbudowania od nowa, a trzeba pamiętać, że ŻADEN remont nawet nie zbliży się jakością do tego co daje budowa od zera. choćby dlatego że pewnych elementów już się wymienić nie da. Nie wiem jakie przepisy zmuszają/zachęcają ludzi do brnięcia w to gówno, ale przypomina mi to czasy kiedy w Polsce trzeba było kupować starego 125p czy malucha i spawać go od nowa u znajomego na wsi, bo nie było alternatywy. 14:45 grubość muru podaje się w długościach cegły więc to co pokazujesz to ściana na jedną cegłę (25 cm). Jednak ta konkretna konstrukcja, wbrew twoim słowom, jest w zasadzie murem dwuwarstwowym z zerową przestrzenią powietrzną 😃. To są dwie ściany stojące obok siebie, ale zupełnie niezwiązane konstrukcyjnie, tak jakby ktoś postawił jedną, grubą na pół cegły (12,5 cm) która coś podpierała a potem na styk dostawiono drugie coś obok i tak dostaliśmy dziwną konstrukcję 2x12,5 cm, o wiele słabszą od ściany przewiązanej prawidłowo, grubej na 1 cegłę (25 cm). Innego (wytłumaczalnego) powodu takiego budowania nie widzę.
@kalabancjusz9 ай бұрын
pustka powietrzna pomiędzy dwoma warstwami cegły ma według pierwotnego zamysłu chronić przed wilgocią tak że gdy warstwa zewnętrzna jest mokra od deszczu ta wewnętrzna pozostaje sucha. Przy okazji stanowi to prymitywną izolację termiczną. Tu w Australii gdzie mieszkam, całkiem dobrze chroni przed upałem gdy warstwa zewnętrzna nagrzewa się od słońca.
@andrzejszyszo42849 ай бұрын
@@kalabancjusz Tu nie ma pustki, jest ściana na styk do ściany, jak garaż dostawiony do garażu sąsiada.
@macsol179727 күн бұрын
Tu jest bard o prosty powód budowania takiej ściany. Są to jak zwykle koszty. Ścianę od zewnątrz elewacyjną wykonywał wykwalifikowany , wysoko opłacany fachowiec z najlepszej dostępnej i drogiej cegły . Wewnątrz ściany budowali uczniowie lub pomocnicy z materiałów cegłopodobnych . Ściany potem tynkowano , więc wygląd i sposób ułożenia cegieł był mało ważny. Niektóre cegły z zewnątrz były układane w poprzek ściany co miało zapewnić połączenie obu części. Większość cegieł które od zewnątrz wyglądają na cegły poprzeczne to tylko połówki cegieł.
@slawomirmateja1662 жыл бұрын
Bardzo dziękuję i cieszę się już na następny odcinek. Pozdrawiam 😀
@danielbodo83382 жыл бұрын
Fajny odcinek i przypomniało mi się jak kiedyś mieszkałem na wyspie. Więc to wszystko jest mi znane. Ale zawsze mnie śmieszą te ich dziwne rozwiązania techniczne. Bardzo śmieszne są instalacje chyddauliczne pomijam osobne kurki ale głównie chodzi mi o bojlery do grzania wody w domu które posiadają zbiorniki wyrównawcze na strychach misterna instalacja. Pozdrawiam
@zbigniewpilipczuk88642 жыл бұрын
Nie rozumiem czego się tu bać, chyba jedynie architekta partacza, bo mam nadzieję, że remont nadzoruje ktoś kumaty. Piękny dom z epoki który ktoś chciał popsuć wylewką betonową. To jest standardowa przypadłość starych domów niestety i wynika z niewiedzy ówczesnych budowlańców a nie ze złej woli. Cement schnie szybko w przeciwieństwie do wapna które wymaga długich przerw techmologicznych. A propos tynku na listewkach to moje pierwsze mieszkanie, na śląsku w familoku z 19go wieku, tynk miało zrobiony na matach z trzciny. Tynki nie zostały zbite tylko naprawione i tak sobie żyją już ponad sto dwadzieścia lat. Dopiszę jeszcze, że zaprawy tynkarskie z włosiem kozim czy końskim cały czas są produkowane ale o ile nie wymaga tego konserwator to zastępuje się je (włosie) włóknem polipropylenowym. Po pierwsze primum w takim domu to trzymamy się z dala od cementu, dlatego ta wylewka ma zostać skuta a w zamian albo klepisko albo wylewka wapienna, tak samo jak ta smoła na klepisku, trzeba ją zerwać. Niestety taki dom trzeba ogrzewać i wietrzyć. Żeby ogrzewanie nie kosztowało majątek warto założyć wentylację z rekuperacją bo jak wszyscy wiedzą woda ma bardzo duże ciepło właściwe i warto je odzyskiwać. Ściany są wilgotne bo woda pod wylewką migrowała w stronę ścian a nie parowała powoli całą powierzchnią. Sam mieszkam w starym domu, bez fundamentów, z podłogą na gruncie a nie ma u mnie wilgoci czego nie można powiedzieć o domu sąsiada zbudowanym w podobny sposób ale z podłogami betonowymi zrobionymi w latach 90tych. U mnie były takie same ale zostały skute przy okazji remontu 7 lat temu. Podłogi warto by zrobić na spienionym szkle ale chyba nie muszę podpowiadać technologi limecrete. Trochę chaotycznie wszystko napisałem, sorki. Kibicuję projektowi i czekam na kolejne odcinki.
@STACHUrka2 жыл бұрын
A ja bym to zrównał z ziemią i postawił domek szkieletowy ocieplony nowoczesnymi technologiami tzw. zero-emisyjny i na bank wyszło by taniej i szybciej a w dodatku od zewnątrz można go upodobnić do tego starocia tak że nikt nie zauważy że to nowoczesny dom.
@zbigniewpilipczuk88642 жыл бұрын
@@STACHUrka Co następne? Stare książki bo karki pożółkły, obrazy bo farba się łuszczy, pomniki bo gołębie na nie nasrały i łatwiej zrobić nowe, plastikowe. Architektura jest częścią historii i powinno się o nią dbać. Tak a propos, w Anglii jeżeli już coś się zawali i pojawia się plomba, to takie działki zabudowuje się we współczesnym stylu a nie udaje czegoś z epoki. Na pewno jest tak w miastach, wsie to inna historia. Poza tym, chętnych na takie domy nie brakuje tak samo jak działek gdzie można budować w nowych technologiach.
@szpynda2 жыл бұрын
Kumaty? Zawiało srogim optymizmem.
@zbigniewpilipczuk88642 жыл бұрын
@@szpynda Oby nie. Jako ciekawostkę tylko dodam, że wiele rzeczy w moim własnym domu "popsuł bym" gdyby nie tynkarz, taki starej daty, który podpowiedział to i owo a co z biegiem lat okazuje się bardzo dobrze działać.
@aric34882 жыл бұрын
Wyjeżdzasz tu z kosmiczna technologi dostępna w Europie chciałbym przypomnieć zw Uk już jest po brexicie wiec i tak ten dom Ma szanse bo trafi w ręce polskiej ekipy 😬
@andrzejpopowicz15102 жыл бұрын
Wpadłem przypadkiem .. A czekam na drugą część 🙊🙈🙉👏💪
@robertpacholski21002 жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@marekuryga45002 жыл бұрын
Te drogi po wioskach to jak w Holandii - jeszcze mijanek brakuje co 100 metrów
@eliaszbednarczyk63702 жыл бұрын
Jak zwykle obejrzałem z przyjemnością 😁. Pozdrawiam
@aajzen29522 жыл бұрын
Już nigdy nie będę narzekał na "mój" dom z dwóch warstw cegły 😆
@sebastianuchman31452 жыл бұрын
Dzieki za odcinek, rewelacja! W zadnym muzeum czy skansenie tego nie zobaczysz...
@marekward12 жыл бұрын
Robota robotą, ale jakieś obowiązki filmowe wobec nas też są :) , super :)
@Informatykwakcji2 жыл бұрын
🎧🎧🎧 Masz super głos! Aż przyjemnie posłuchać! Gdybym miał taki głos, to pewnie też miałbym mnóstwo subskrybentów! Do tego kolejny odcinek, jak zwykle super merytoryczny! Nie myślałeś, by zostać lektorem czy radiowcem? 🎧🎧🎧
@krzysztofhary72622 жыл бұрын
Aż poczułem zapach grzyba i próchna.
@artemsokolowski79182 жыл бұрын
Będzie co robić. Prowadzący widać wziął już zaliczkę i zainwestował w grafika-magika :)
@leszekbzdura73372 жыл бұрын
Mi się o Matrix'a zakrawa xD
@wwmajor2 жыл бұрын
Świetny odcinek. Ten materiał powinien zobaczyć każdy kto marzy o odremontowaniu starego domu z "duszą". Z ciekawostek dla budowlańców: wentylowana podłoga jest genialna. U nas stosuje stosowało się ściany wentylowane i stropodachy wentylowane (w każdym bloku z wielkiej płyty) Szacun za wizualizację.
@damian500112 жыл бұрын
Tylko, że w Polsce stary dom to nie jest taka patologia jak tutaj pokazana z UK. W Polsce stary dom można bardzo łatwo i w miarę szybko dostosować pod nowoczesne rozwiązania, a w UK szybciej to wyburzyć i postawić w to miejsce normalny budynek. Ja w Polsce nie kupiłbym/wybudowałbym nowego domu tylko kupiłbym stary i go wyremontował. W UK nawet bym o kupnie starego domu i o remoncie nie pomyślał widząc coś takiego.
@wwmajor2 жыл бұрын
@@damian50011 Oj nie zgodzę się. Polskie domy są pełne zamaskowanych gówien. W zasadzie w każdym domu który sprawdzałem była przynajmniej połowa poniższych błędów: *Brak wieńców pod murłatami *Brak ciągłości hydroizolacji *Nieodpowiedni i źle zagęszczony materiał pod podłogą na gruncie *Podpieranie stropów ścianami działowymi (nagminne i karygodne) Elektryka też szkoda gadać. Wszystko kręcone na ryja bez utrzymania przekrojów. Dlatego fotowoltaikę przyłącza się do gniazda siłowego bo to jedyna uczciwa linia zasilająca w domach. Remont starego domu to zawsze dylemat jak głęboko wchodzić i na czym się zatrzymać.
@dezorientacja23712 жыл бұрын
@@damian50011 Chyba nie wiesz o czym piszesz.Jeśli budynek w Polsce jest na liście zabytków to remont czegoś takiego kosztuje krocie,W Raszynie starą austerię z początku XIX wieku właśnie przerobiono na pałac ślubów. Jednopiętrowy budynek o łącznej powierzchni użytkowej około 350 m2. Koszt to 17 mln PLN a to tylko pierwszy etap. Ma pójść na to jeszcze drugie tyle.Razem około 30 mln. Nieźle co?
@keksiu3512 жыл бұрын
@@dezorientacja2371 to co tam będzie, marmur, egzotyczne drewna, freski na suficie Michała Anioła, złocone poręcze i malowidła znanych malarzy?
@dezorientacja23712 жыл бұрын
@@keksiu351 Wszystko to będzie Keksiu! Co prawda nie w austerii/pałacu ślubów ale w domach konserwatora zabytków,wójta,dostawcy materiałów, inżyniera budowy itp. Nic się nie zmarnuje... :)
@Michaus2 жыл бұрын
Nie mogę doczekać się piątku!
@jarosawmalinowski81302 жыл бұрын
Fascynujący film, więcej takich.
@maciejs33292 жыл бұрын
Ile trzeba było czasu by to postawić, ponabijać te listewki zmieszać tony tej zaprawy....Patrzę na to i mam wrażenie że gdyby ś.p. Bareja obejrzał to po nakręceniu serialu Alternatywy 4, to spaliłby taśmy matki ... Genialnie opowiedziana historia, lepsza od historii zamku w Malborku. Aha.. muszę spytać - Czy w Anglii buduje się w ogóle cokolwiek nowego we wsiach i miastach ? Jaki jest koszt postawienia jakiejś chałupki rzędu powiedzmy 120m2?? jeśłi coś w tym stanie jest warte 750kGPB i jeszcze ktoś inwestuje w remont kapitalny przy takiej skali tematów zamiast budować nowe... nie ogarniam.
@Speedkam2 жыл бұрын
Tak się robiło 100 lat temu przed pojawieniem się karton gipsu. Ścianki działowe i sufity. Niejednokrotnie zaprawa wzmacniana była końskim włosiem. W sumie dobry wynalazek.
@MichaPorola2 жыл бұрын
@@Speedkam u nas robili stropy z trzciny mieszanej z wapnem