W końcu unikatowy materiał dla którego subskrybuje kanał. Świetna robota! Nie dość że gość ciekawy, to chciałbym pochwalić technikalia. Bardzo fajnie przygotowana plansza. Podpisani uczestnicy. Skórka dostosowana do gościa. Wizualizacja która pokazuje kto aktualnie mówi. Bardzo jakościowo. Doceniam wszystkie twoje materiały, ale tutaj jest treść własna, nie analiza materiału, stąd moje zachwyty. Gość również fantastyczny. Same konkrety. Gratuluję i materiału i waszych osiągnięć. Ah... no i ja byłem jednych z tych co czekał na Ghostrunnera 2, a nie cyberpunka i będę czekał na 3 gdyby kiedyś miała powstać. ;)
@vxd5559 сағат бұрын
Świetnie patrzy się jak niesamowicie cieszysz się ze spotkania z Radkiem. Dziękuje Radkowi za przekrojowe spojrzenie na ostatnie lata branży i krótką historię Ghosrunnera. Licze na kolejnych świetnych devów. Ja to oczywiście chciałbym kogoś od programowania. Chętnie posłuchałbym specjalisty odnośnie programowania zorientowanego na dane. Jak zwykle podziękowania dla Łukasz i Izy.
@yooguruto3 күн бұрын
Leci lapka w gore. Interesuje mnie posiekanie tematu produkcji, wizji i marketingu, ktory musi zaczac swoja robote zapewne na dlugo zanim wersja gold powstanie. Innymi slowy jak toz robic dobrze, zeby nie naklamac za mocno, jak to bylo w przypadku Anthem na przyklad. Dzieki i keep it up.
@OctopusBeCool2 күн бұрын
Branżowe wywiady!! zawsze na tak!!
@KrzysztofPatejuk7 сағат бұрын
Super rozmowa. Oby więcej.
@WielkiemiHalo12 сағат бұрын
Myślałem że lepiej na tym kanale nie może być. Potem dostałem podcast ❤
@OliksOne3 күн бұрын
Siema. Ciekawy temat, dobra formuła i wartościowy materiał 🔥. Trzymam kciuki za kolejnych gości. Dobrze mi się malowało z tym materiałem w tle. Wszystkiego dobrego 🎮
@michafryc28452 күн бұрын
Hej Grzesiek, świetny materiał! Może udałoby się zrobić odcinek podcastu odrobinę bardziej sfokusowany na wizualiach w grach? Kiedyś wspomniałeś, że artysta 2D powinien przynajmniej wiedzieć, jak zaimplementować swój projekt postaci do silnika gry. Może byłoby to ciekawe dla artystów aspirujących do pracy w przemyśle gier wideo. Na przykład rozmowa z art directorem z fajnego studia. Oglądam w miarę możliwości każdy materiał, mega doceniam inside, który nam dajesz do świata game devu.
@MichalSokolski2 күн бұрын
Fajny wywiad. W temacie kryzysów, obecny wynika z globalnej sytuacji, a gamedev jest na końcu tego łańcucha. Wojna handlowa USA-Chiny powiększająca barierę wejścia i de-globalizację sprzedaży. Wojna na wschodzie i narastające odcięcie Rosji, która była i jeszcze jest istotnym rynkiem dla gier PC. Nie stawiałbym tak dużo na Wiedźmina 4, bo to właśnie Cyberpunk, czyli poprzednia gra CDPred był jedną z czerwonych flag dla inwestorów. Na koniec dnia gra wyszła OK, ale poważne pęknięcie na gamedevie zostało. Globalna gospodarka przechodzi olbrzymie zmiany, które w ostatnich latach się kumulują co nie pozostaje bez znaczenia dla ilości gotówki w kieszeniach także graczy. Wzrost znaczenia gier dla kultury spowodował również, że branża stała się zakładnikiem i frontem walki ideologicznej, która niestety odbija się na jakości wielu produkcji, co zniechęca graczy. Moim zdaniem przyszłość branży jest w mniejszych zespołach, sprytnym developmencie i oryginalnych projektach oraz z drugiej strony AAAA, do których ci mniejsi nie będą mieli podejścia ze względu na skalę. AI może nie będzie generowało gierek na Steam, ale na pewno wpłynie na zmniejszenie zapotrzebowania na tłumaczenia, lektorów (szczególnie 2 i 3 planowych), copywriterów i dużą część testowania.
@OkiemDeva2 күн бұрын
A jak Twoim zdaniem aktualna sytuacja (zwłaszcza rosnące napięcia USA-Chiny) wpłynie na inwestycje NetEase i Tencent na zachodzie? Czy wzrost ludności i poziomu życia obszaru MENA (Afryka Płn i Bliski Wschód) oraz coraz śmielsze inwestycje chociażby Arabii Saudyjskiej będą miały rosnące znaczenie na zachodzie? Co do genAI się zgodzę - to co wtórne i mniej zauważalne przez klienta będzie pewnie opierane na modelach językowych coraz bardziej.
@MichalSokolski2 күн бұрын
@@OkiemDeva To bardzo dobre pytanie. Tencent jest np. sporym akcjonariuszem Epic, który może nie jest monopolistą, ale UE dla tytułów AAA zaczyna nie mieć alternatyw, a przykład historii Renderware, pokazuje, że może mieć to nieciekawe skutki. W kontekście nasilającego się konfliktu o wpływy, takie inwestycje mogą napotykać się z nowymi barierami. Jak pokazuje przykład kłopotliwego rosyjskiego kapitału w zachodnich spółkach, istnieją sytuacje, gdy zaczyna mieć to realny wpływ na działanie firm. Mam nadzieję, że te ryzyka nigdy się nie ziszczą. Dla naszej branży pokój na świecie i zdrowe układy gospodarcze są kluczowe dla dalszego rozwoju. Schodząc na ziemię, w obecnej sytuacji gospodarczej, chińskie inwestycje w zachodnie spółki również spowolniły, poza tym widać, że strategia opierająca się na wycenie spółek na podstawie ilości zatrudnionych osób, jest krótkowzroczna. Nie widzę dużego znaczenia dla naszej branży MENA, przynajmniej w krótkim i średnim okresie. Za duże różnice kuturowe. Dużo bliższa nam Japonia - kluczowy kraj w rozwoju gier, na swoim olbrzymim rynku wewnętrznym w top 20 sprzedaży ma może 2-3 gry zachodznie. Polskie globalne hity jak Wiedźmin czy Cyberpunk nie są tam bardzo rozpoznawalne. Edgerunners (anime) wydaje się bardziej rozpoznawalne niż sama gra. To pokazuje jak istotne są bariery kulturowe.
@tomaszmaligranda52962 күн бұрын
1:22:41 godzina z takimi gośćmi to raczej podstawa.
@OliksOne3 күн бұрын
Zasięgowy 👁
@m-biernat3 күн бұрын
Na następny odcinek może jakiś programista, najlepiej z jakiejś ciekawej specki (poza gameplayem i ui).
@OkiemDeva3 күн бұрын
Dogaduję się z Eremite Games, twórcami Against The Storm by pogadać o sferze technicznej w zespołach indie.
@OliksOne3 күн бұрын
@@OkiemDeva Fantastyczne wieści - czekam z zaciekawieniem 🙂
@user-jdr93q8yer9g3 күн бұрын
Ale bądźmy poważni. Padem to sobie możesz dłonie pomasować dzięki tym fikuśnym wibracjom jeśli masz artretyzm, a nie w strzelanki grać 😂