Úžasná doba leteckého průmyslu v Aeru Vodochody. Já byl u toho od r. 1962 a spolupracoval na produkci.
@hanasalavcova37956 жыл бұрын
Prostě vidím své dětství a létání mého otce. Tahle generace milovala létání úplně jinak!!! to je pro ně láska na celý život - ale některým minulý režim zařídil praktický rozvod s létáním. Ale ze srdce jim to nikdo nevymaže a nám, jejich dětem, také ne!!! Hana Salavcová - Eliášová
@СергейСоломыкин-э7ъ4 жыл бұрын
Очень удачная машина. Красавец дельфин!
@peterpodstanicky53382 жыл бұрын
Velmi zauijímavý a poučný dokument, velmi rád by som si pozrel keby bol aj dokumentárny náučný film o MIG 21
@miridudi36896 жыл бұрын
můj první model z KP Prostějov....někdy v roce 83.............
@SupFromCz6 жыл бұрын
Fakt sympatické letadlo. Proudová klasika bez počítačů a dalších podobných nesmyslů.
@P61guy612 жыл бұрын
👍👍
@obcanceska17295 жыл бұрын
Strašně se mi líbí, že se při natáčení vojenského filmu ještě naučí hrát na různé hudební nástroje, či si hru na ně procvičí příslušníci vojenské hudby.
@ctihodnymuz724 жыл бұрын
Ano. Také vám to zní jako hra muzikantů začátečníků, kteří hrají skladby začátečníků skladatelů?
@ben-23685 жыл бұрын
Is there an English translation?
@mjjisbest34493 жыл бұрын
No there isn't ☹️
@patsematary3 жыл бұрын
insert captions and subtitles in English and multiply for 1000 your audience
@mildas14 жыл бұрын
Jaký je rozdíl mezi L-29 C-29??
@wabbisvk894 жыл бұрын
žiadny ide len o označenie
@dusanbolek80043 жыл бұрын
To byl pozustatek povalecneho znaceni letadel, ktery v dobe vzniku dokumentu jeste dozival. Po valce se vsem letadlum slouzicim v CSLA davalo armadni typove oznaceni podobne jako maji dodnes Americane. U nas to bylo S jako stihaci, C cvicny, D dopravni a B bombardovaci. Takze treba premotorovany Messerschmidt Bf-109 byla S-199, Me-262 Schwalbe byla S-92, Mig-15 byl S-102, cvicne Delfin C-29, Jakovlev Jak--11 byl C-11, nebo treba Dakota D-47 ci bombarder Il-28 jako B-228. A pak se to jeste kombinovalo, takze cvicna sparka Mig-15UTI byla CS-102 (C jako cvicna, S jako stihaci). Nekdy v sedesatych letech se od toho pak zacalo postupne upoustet a novejsi stroje uz byly oznacovany jen kodem od vyrobce, takze treba Mig-21 uz byl proste Mig-21, zadne domaci oznaceni uz nemel.
@martinbrezina14816 жыл бұрын
Rád se dívám na tyto historické dokumenty, dnes se již něco podobného netočí. Ale poslední dobou mne rozčiluje ta "móda" rozostření obou okrajů. Může mi někdo vysvětlit, proč se tak děje? To má jako vypadat, že to bylo natočeno mobilem?
@pumelo16 жыл бұрын
nevím proč to tak udělali, přitom je jasně vidět, že těmi pruhy zneviditelnili původní obraz, asi tam mají nějaké nové mladé pitomce co toto vytvořili a znehodnotili původní film. Mají to od určitého dílu všude.
@yarousch6 жыл бұрын
Je to trochu jinak. Rozostřené okraje filmu pouze „dovyplňují“ originální formát 4:3 na dnešní „standard“ 16:9. Žádný původní obraz na okrajích není. Je to pouze doplněná, strojově upravená část původního obrazu. Nevím proč to dělají. Mnohem méně rušivá je černá plocha, která automaticky vyplní nevyužitou část monitoru při zobrazení na celou plochu monitoru (fullscreen).
@hartman123496 жыл бұрын
Takovyhle krasny letadla jsme umeli delat , cloveku je smutno co vsechno je nenavratne pryc :-( , dneska je sikovnost lidi smerovana primarne k hrabani majetku :-( , stat je vyrabovana mrsina tesne pred chcipnutim , peknej vdek nasim predkum kteri se snazili aby se nam v nasi zemi zilo lepe :-(
@andrejcepko6 жыл бұрын
pepa zdepa to si vůbec nemyslím.Například v odvětví ULL si myslím,že jsme velmoc.To by bylo křivděno všem těm bystrým hlavám a šikovným rukoum
@AdamSmith-vq7do6 жыл бұрын
co je ULL?
@prejdak6 жыл бұрын
Pořád umíme dělat letadla. :)
@Tamburahk6 жыл бұрын
ultra lehký letoun. ČR je jak řekl pepa zdepa naprostá velmoc a špička. na to jaka jsme maličká zemička tu máme nejhustší průmysl právě na ULL. a to nemluvím o tvorbě historických (létajících) replik letadel.
@pejan6 жыл бұрын
Proboha to není o tom, že by to nikdo neuměl udělat, ale že dnes už není doba megalomanská a vývoj a výrobu takovýho éra stát jako ČR už dnes neutáhne. JInak o L159 Alca jste nikdy neslyšel?