Nie potrafię zrozumieć tego, że w Naszym kraju ciągle za bardziej "normalny" i akceptowalny sposób radzenia sobie z problemami i emocjami uznaje się picie alkoholu. Natomiast ludzie leczący swoje problemy emocjonalne lekami czy terapią, pod kontrolą specjalisty, uznawani są za słabych, gorszych, leniwych czy psychicznych niejednokrotnie musząc ten fakt ukrywać przed otoczeniem, żeby nie zostać napiętnowanym z tego powodu. Bohatera odcinka przytulam i życzę jak najwięcej tych dobrych dni.
@andredo48802 жыл бұрын
Wiesz dlaczego? Poczytaj sobie trochę o prawdziwej historii Polski, o kilkusetletnim epizodzie niewolnictwa zwanego dla niepoznaki pańszczyzną. Kościół i alkohol były jedynymi możliwościami na odskocznię od tragicznego i ciężkiego życia. I tak przez wieki.
@Doro7782 ай бұрын
Polski zaścianek niestety
@elwiranatemat60722 жыл бұрын
To jak zostaliśmy wychowani rzutuje na całe nasze życie. Niestety to musi wyleźć. Sama borykam się z depresją. Nikt kto nie przeżył nie zrozumie tego bólu. Pozdrawiam
@barbarazoadek56552 жыл бұрын
Ależ to życie jest czasami poplątane 😢 Wg mnie jedna z bolesniejszych historii. Aż czuć ten skapujacy ból z chlopaka, lepki jak zywica... Życzę, Danielu, szczęścia i żeby te trudne doświadczenia zostały z Tobą nie jako balast, a jako mądrośc na dalsze szczęśliwe lata życia 🧡🧡🧡 I dołączam sie do życzeń p. Małgosi: miej w 🍑 to co myślą o Tobie inni!
@gosiammm68312 жыл бұрын
Super Malgosiu przeprowadzasz rozmowe delikatnie i z empatia
@dolores72992 жыл бұрын
Danielu, jesteś bardzo wartościowym człowiekiem o pięknej i wrażliwej duszy. Uwierz w to.
@PaulinaBerlik2 жыл бұрын
Bo tylko wrażliwi ludzie choruja na depresje.
@danutar.u17012 жыл бұрын
Daniel jestes cudnym człowiekiem ,zycze Ci szczescia ,zeby juz nikt Cie nie dobijał .
@barbaralubikowska14322 жыл бұрын
Bardzo cenny program. Życzę Panu , aby odnalazł siebie i szczęście!
@elzbietawalczak12792 жыл бұрын
Bardzo lubię Twoje spotkania
@deynaa1000 Жыл бұрын
Dziękujemy.
@sekielskibrothersstudio Жыл бұрын
Dziękujemy :)
@KatarzynaPająk-n4pАй бұрын
Trzymam kciuki za proces zdrowienia i swobodę w wyrażaniu emocji.
@sabinarunka14572 жыл бұрын
Ja oglądałam taki serial na TLC Sprawy wielkiej wagi i tam są historię bardzo otyłych ludzi wiele z nich traumy z dzieciństwa zajadalo.
@maaczarna67992 жыл бұрын
Nie ogarniam tej żonki pana ,po prostu współczuć tylko takiej pani. Jak mój mąż otrzymał diagnozę, robiłam i robię wszystko, żeby go wspierać. Nie wyobrażam sobie zostawić człowieka w taki momencie. W sumie to w ogóle w żadnym bo bardzo go kocham.
@sylwiaszewczyk16062 жыл бұрын
Dzięki
@Magda.lw122 жыл бұрын
Bardzo współczuję Panie Danielu To za duży ciężar który Pan niesie. Ale życie jest długie i warto szukać dróg uzdrowienia. W przypadku tak ciężkich doświadczeń warto pracować też terapią z ciałem. To w nim siedzą też zamrożone emocje i uczucia. Somatic expiriens, teoria poliwagalna. Itp. Życzę odwagi w stawaniu się sobą. A Tobie Małgosiu dziękuję za empatyczny styl wywiadu, zresztą jak zwykle. 💛
@MM-ri5oh2 жыл бұрын
"Nie czekaj, nie bój się szukaj pomocy" Szybciej wiatr w polu znajdziesz niż pomoc.
@exs35742 жыл бұрын
A próbowałeś/aś?
@MM-ri5oh2 жыл бұрын
Oczywiście.
@terminzawity2 жыл бұрын
Prowadząca swoim programem i tymi wywiadami już pokazuje co można robić i jak robić. Pójście do lekarza, tabletki lub wzięcie chorobowego mogą wydawać się ostatecznością ale są to zawsze jakieś drogi pomocy..
@ola966162 жыл бұрын
Jesteś na najlepszej drodze! Wszystkiego dobrego ❤
@sabinarunka14572 жыл бұрын
Pozdrawiam🙋😉💓💓💓💓
@mglov77102 жыл бұрын
Dziękuję
@aleksandrabiegalska74792 жыл бұрын
A propos tej wypowiedzi Gosi że Daniel miał szczęście że został skierowany na terapię NFZ - może mało osób o tym wie, ale terapia na oddziałach dziennych faktycznie jest łatwo dostępna, nie czeka się latami tylko miesiąc lub kilka miesięcy. Czesto nie trzeba mieć skierowania bo rozmowie klawalifikacyjnej jest psychiatra, który kieruje, a jesli jednak trzeba to nawet interniste można poprosić. Tylko że raczej się nie połączy tego z pracą (choć znam jedno miejsce gdzie są grupy popoludniowe) trzeba mieszkać w takim miejscu żeby mieć możliwość codziennie dojeżdżać no i zależy od problemu ale często tak jest, że trzeba ja kontynuować w formie indywidualnej. Ale zdarza się, że wtedy kierują bez kolejki do jakiegoś terapeuty od nich.
@poorpoora Жыл бұрын
Rozumiem cie kolego. Jestem z toba
@tamaralubinska36762 жыл бұрын
💕
@ilonan8570 Жыл бұрын
To jest wręcz prostactwo czy od rodziny czy id otoczenia nie rozumieć choć trochę choroby!!
@hannakraczek32922 жыл бұрын
Jest też druga strona medalu. Jeżeli jesteś obok takiej osoby i bardzo Ci na niej zależy, to też przeżywasz ciężkie chwile.Osoba z depresją jest tak bardzo na sobie skoncentrowana, że padasz na pysk, żeby jej pomóc, ona tego nie widzi. Nie widzi Twojego zmęczenia, Twoich potrzeb. Jest ciągle niezadowolona i jest to rodzaj pułapki.
@maamiss55612 жыл бұрын
To prawda, jak zatem żyć z osobą permanentnie skoncentrowaną na swoim bólu? Bycie w związku partnerskim z taką osobą powoduje "współuzależnienie".
@hannakraczek32922 жыл бұрын
@@maamiss5561 Dokładnie
@h4xi0rek2 жыл бұрын
Podejmując się opieki warto się też nauczyć samemu stawiać granic i dbać w pierwszej kolejności o swoje zdrowie i samopoczucie, bo bez tego i tak te pomaganie nie będzie efektywne i w pewnym momencie "walnie". Dużo osób, które się tego podejmuje, same niestety boryka się ze schematem samopoświęcenia i też potrzebuje pomocy psychologicznej. Tak jak w ratownictwie medycznym - nie ratujemy, jeśli ryzyko dla ratownika jest zbyt wysokie.
@ekstraBabka2 жыл бұрын
Panie Danielu, jak to mówił prof. Osiatyński: "Wstać rano, zrobić przedziałek i odpi******ć się od siebie".
@AustraliaPolska5 ай бұрын
To dla alkoholików chyba
@amelka63369 ай бұрын
Ludzie nie wierzą w depresję ale wierzą w religię wymyśloną 2000 lat temu. Rewelacyjne stwierdzenie. Prawdziwy, szczery Polano ♥️
@aldonaiwaniuk2 жыл бұрын
Ja przyjmuję osoby jakie są i dla mnie wygląd jest trzeciorzędny...pierw jest wnętrze, potem czyny i zawsze cenię pozytywy. A wygląd... to się zmienia z biegiem lat, więc trudno oceniać wygląd. Życzę akceptacji całkowitej siebie i pokochania siebie.
@sebastianantonowicz-wsparc83202 жыл бұрын
Otyłość to choroba. Okrutna, ale choroba. Czasem pacjenci liczą, że operacja bariatryczna, chirurgia estetyczna dadzą szczęście i spokój. Podobnie jest z osobami ćwiczącymi nałogowo na siłowni, opadającymi się w solarium, upiększającym swoje ciało - podejmują kolejne kroki, żeby się „naprawić” (jak często mówią), ale to daje ukojenie na bardzo krótko. To chwilowe szczęścia. A potem - znów mało. Fajnie, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nasze szczęście nie kryje się w wyglądzie, tylko w naszej głowie. Powodzenia wszystkim z chorobą otyłości! Trzymam kciuki!
@aleksandrafabi2 жыл бұрын
Jeśli nie masz w sobie akceptacji i miłości dla samego siebie, to wciąż będziesz trafiać na okoliczności i ludzi, którzy Ci to będą pokazywać. Tam jest klucz. Odpowiedź jest w Tobie, nie w partnerkach, nie w rodzinie, nie w wyglądzie. Wiem, brzmi to banalnie, ale to jest to co zmieniło moje życie, a też zmagałam się z depresją od dzieciństwa, uzależnieniami, związkami przemocowymi itd. Sprawczość, odpowiedzialność za swoje życie i miłość i akceptacja do siebie już teraz i tutaj to jedyne co nas może uwolnić. Pierwotnym i jednym zamierzeniem Boga (czy wszechświata zależnie od tego w co wierzysz), jest to by być szczęśliwym tu i teraz. Polecam Louise Hay, Abraham Hicks lub Specbabkę. Tak, można żyć inaczej 💚
@sawkakepa79702 жыл бұрын
Choruje na otyłość i bardzo rozumiem Pana,Również myslę o operacji ale nie jestem pewna czy moja głowa poradzi sobie z tym,/Podobnie odczuwam jak Pan.
@dopaminka26532 жыл бұрын
Skupiamy się na dzieciństwie które minęło, potem na krzywdzię którą nam wyrządzili, a lata mijają i nadal jesteśmy w pustce. Jeśli psychologia i psychiatria pomaga to dlaczego dalej czujemy się tak samo źle. Każdy z nas przeżył w swoim życiu rodzaj patologii i lęk który nam towarzyszy od zarania dziejów. I tylko jedno nam pomoże. Jesteśmy zajebiści tacy jacy jesteśmy nie tacy jak chcielibyśmy być.
@agathanks54342 жыл бұрын
Święte słowa 👍 Ale to nie jest takie proste wszystko jest w głowie a tam wejść nie jest łatwo i nie każdy ma tyle siły aby wyjść z traumy dzieciństwa 😢😒
@dopaminka26532 жыл бұрын
@@agathanks5434 Owszem, ciężko, ale jest to możliwe tylko zamykając ten rozdział. Ja podołałam, ty też możesz.
@agast762 жыл бұрын
@@dopaminka2653 Niestety nie, już udowodniono to że jak jedna osoba coś zrobiła nie musi zrobić tego samego ktoś inny.
@dopaminka26532 жыл бұрын
@@agast76 Jeśli jakaś osoba zakłada z góry że sobie nie poradzi, to nie jej czas. Siła jest tylko w nas samych i to my wiemy kiedy jesteśmy gotowi by odpuścić, zdystansować się, i brnąć na przód nie krzywdzac siebie i innych po drodze.
@taola25632 жыл бұрын
Oj za bardzo się ludzie swoim wyglądem przejmują:(
@solarr22 жыл бұрын
👍🤘👍
@mateuszkowalski92292 жыл бұрын
W dzisiejszych czasach oczekuje się od mężczyzn aby byli: zaradni, bogaci, ale jednocześnie ulegli; aby byli twardzi, ale jednocześnie czuli; żeby byli pracowici ale jednocześnie ciągle pachnący i idealnie uczesani nawet w czasie pracy i żeby nieustannie mieli 200% energii na seks; żeby byli święci a jednocześnie nie byli grzeczni. To są takie sprzeczności kierowane do mężczyzn przez kobiety, że nie sposób sobie z tym poradzić bez alkoholu albo nadmiernego obżerania. Kobiety od dzieciństwa wychowywane na księżniczki chcą mieć partnerów idealnych, z wszystkimi cechami, które wręcz się nawzajem wykluczają. Lecz kobiety nie potrafią zrozumieć tego, że niektóre cechy, które one oczekują wzajemnie się wykluczają, bo nie da się zarabiać ponadprzeciętnie i jednocześnie być atletą i jednocześnie czułym wrażliwym poetą znającym się na sztuce, teatrze, muzyce, jednocześnie mieć zawsze czas dla kobiety i zawsze energię na seks. Można i trzeba się starać, aby mieć te wszystkie cechy, ale różne są wyniki tych starań i kobiety powinny umieć być wyrozumiałe.
@magda13092 жыл бұрын
Uważam, że generalizowanie nigdy nie jest dobre;) cecha dojrzałego mężczyzny i dojrzałej kobiety to wspólne uzupełnianie się, tylko kluczem jest tu słowo "dojrzałość". Nad tym trzeba pracować, zarówno tycY się to do mężczyzn, jak i kobiet. Pozdrawiam i życzę powodzenia ✊
@simmade42432 жыл бұрын
Co za bzdury
@trishb90132 жыл бұрын
Rozumiem frustracje, ale prawda leży po środku. Od kobiet również wymaga się niemożliwego - żeby były matkami i kochankami, miały karierę i idealny dom, wszystko ogarniały z uśmiechem na twarzy i wyglądały jak z magazynu po filtrach ..to działa w obie strony tam gdzie lubię mają niedojrzałe oczekiwania względem drugiej osoby i nie akceptują słabości jako części życia. proszę nie poddawać się takim myślom w żadnym kierunku, mężczyzn i kobiet. Bądźmy dla siebie wyrozumiali i czuli. Pozwólmy sobie na czułość względem siebie i okazujmy ją innym. Serdecznie pozdrawiam
@hermenegildakociszewska-v3o2 жыл бұрын
ten Pan ma piekna dusze i zycze mu jak najlepiej, chociaz sama nie wiem jak osiagnac rownowage, jak sie jest zle ustrukturowanym od zarania, to malo co moze nam pomoc, a jedzenie jest fajne i trzeba sobie robic frajde, oczywiscie z umiarem, pozdrawiam
@PaulinaBerlik2 жыл бұрын
Sama zmagam sie z depresja od dziecka juz a mam teraz 52 lata. Ja mówie o swojej chorobie ,nie ukrywam. Nie wierze w zadne syntetyczne leki ponieważ przerobilam to na sobie. Nigdy nie bylam w psychiatryku. W Holandii najpierw chodzi sie na terapie do psychologa a pózniej ewentualnie psychiatra i leki wdrażają. Dlanie ani psycholog ani psychiatra nie byly dobra opcja i nic nie pomoglo.Ja wierze w totalna biologie. Jezeli nie zyjesz tak jak byś chciał z depresji nigdy nie wyjdziesz! Trzeba zmienić otoczenie ,otaczać sie pozytywnymi wesolymi ludzmi i robić w zyciu to co sie lubi.
@gawmich Жыл бұрын
coś w tym jest...
@interproservice Жыл бұрын
Pamietajcie mozna byc w miare wesoly i "normalny" i tez byc w ciezkiej depresji
@Rose-ul6cs2 жыл бұрын
The best życzenia na koniec programu, Bingo 💛
@iwonamarczak81982 жыл бұрын
Otyłość jak widać może mieć różne oblicza i nie zawsze jest to kwestia wyłącznie niewłaściwej diety. Bo przyczyna może siedzieć w człowieku głębiej w tym również można mieć uwarunkowania nawet genetyczne. Dlatego do problemu trzeba zawsze podchodzić bardziej globalnie. W szpitalu medicover leczeniem zajmują sie specjaliści, którzy nim opracują program terapii, najpierw szeroko analizują dany przypadek
@sawkakepa79702 жыл бұрын
Operacja plastyczna po operacji bariatrycznej jest refundowana przez nfz
@aleksandraostrowska121610 ай бұрын
Widzę że Pan mocno siedzi w obwinianiu bliskich, otoczenia, że nie rozumieli, nie wsparli, nie zaopiekowali. A sam przyznaje, że nie rozumie swoich zachowań i jak ciężko z jego chorobą musiała zmagać się żona, dziecko, rodzina. Kto utrzymywał i wychowywal Pana córeczkę gdy Pan chorował i przeżywał emocje? Rodzice przyjęli do domu i to kilka razy? Może trochę zrozumienia dla innych nie tylko dla siebie?
@agnieszkarak2892 жыл бұрын
nie netresuje mne kto ten fi8lm sposnsoruje
@ulasolinska-marek88412 жыл бұрын
×2
@mareknowak42792 жыл бұрын
Jedyną szansą tego człowieka jest zakład ogólnobudowlany. Praca po 12 godzin, jako pomocnik murarza. W delegacji. Zaklęte koło musi zostać rozbite. Tylko radykalne kroki mogą to zmienić. Inaczej wciąż będzie wracał do przeszłości.
@gosiammm68312 жыл бұрын
Czlowieku wejdz w sport Silowe cwiczenia buduja sile psychiczna Wiem bo sama jestem mega wrazliwcem i depresja nie jest mi obca …
@piotrk.9962 жыл бұрын
Dziewczyno,zastanow sie 2 razy zanim cos napiszesz.Cwicze na silowni kilka lat ale jak mnie zlapala depresja to sztangi nie potrafilem podniesc.
@fifim19352 жыл бұрын
Tego Pana to tylko pogłaskać i powiedzieć bidulku. Niech pracuję nad sobą i przestanie robić z siebie ofiarę
@kwiatek13372 жыл бұрын
😞 ohydny jest Twoj komentarz pewnie Twoja osobowosc tez taka jest .
@fifim19352 жыл бұрын
@@kwiatek1337 Przepraszam bardzo ale ten Pan robi z siebie ofiarę bo nie dość konsekwentnie podchodzi do leczenia. Zwyczajnie lubi ten swój stan smutku bo może liczyć na współczucie innych. A z Pani to raczej prosta kobiecina jest, która nijak nie ma o niczym pojęcia
@AC-jl7hb2 жыл бұрын
@@fifim1935 Mama nadzieję, że jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji w życiu nikt nie będzie Cię oceniał w tak okropny sposób jak ty to robisz kompletnie nieznanej osobie. Obyś w życiu nie spotykał takich ludzi jak Ty.
@aniawojciechowska30992 жыл бұрын
Z ciekawości przeczytałam inne Twoje komentarze, ten juz nie dziwi, stała narracja, bardzo spójna z resztą.Wszystko wiesz, diagnozujesz innych...Poszukaj pomocy, bo bardzo jej potrzebujesz.
@fifim19352 жыл бұрын
@@aniawojciechowska3099 eh.. zawsze znajdzie się jakiś gromadka oburzonych twardogłowych