Rendkívül jó tananyag egy nagytudású kertbaráttól! A videó is jól szerkesztett, kifejezetten élvezhető lett! Köszönjük!
@kertbarat41994 жыл бұрын
Mi is nagyon szépen köszönjük a dicséretet!
@ИринаКиреева-у8у3 жыл бұрын
Здравствуйте,смотрю на Вас,и думаю,мы живём в разных странах,а работаем на своей земле,точь в точь одинаково! Вам большой респект за Ваш труд,и информацию!👏👏👏
@kertbarat41993 жыл бұрын
Большое спасибо! Видео подписано.
@jozsefbotos93123 жыл бұрын
Legjobb videó amit eddig láttam.
@kertbarat41993 жыл бұрын
Köszönjük szépen a visszajelzést!
@janosracz1887 Жыл бұрын
Szép napot.. Én 2 napja vetettem el a palántákat, de azt vettem észre hogy a levele kicsit elszineződött, és valameik picit száraz lett.. Egy kedves szomszédom azt mondta kiültetés után ez normális.. Remélem nem lesz baja.. A talajban vagy 15 eve nem volt semmi vetve, elviekben nagyon gazdag tápanyagban.. És nagyon jó puha a föld..
@kertbarat4199 Жыл бұрын
Kedves János! Tapasztalatom szerint akkor színeződik el a paradicsom palánták levele, ha megfáznak. A meleg lakásból - vagy fóliasátorból kikerülve - a hajnali 3 - 4 fok is hirtelen stresszes volt a palántáknak. A levélszélek száradása napégés is lehet. Amennyiben nem volt a palánta szoktatva a napfényhez, érdemes árnyalni raschel hálóval az első időben. Sikeres kertészkedést kívánunk!
@hungaricumbudapest Жыл бұрын
élvezet nézni, mindig❤
@peterasztalos93914 жыл бұрын
Nagyon szuper video
@kertbarat41994 жыл бұрын
Köszönjük szépen!
@szilviavarkonyi79422 жыл бұрын
Mikor és hányszor kell permetezni a paradicsomot és mivel? Élvezet nézni a szakértelmét és türelmét amivel dolgozik! Szívből gratulálok.
@kertbarat41992 жыл бұрын
Kedves Szilvia! Először is köszönöm az elismerést! A kérdéseire nehéz egyértelmű és mindig érvényes választ adni, mert a permetezést sok minden befolyásolhatja. Ilyen tényezők például, hogy milyen betegség jelentkezik az ültetvényben, milyen az időjárás, milyen fejlettségűek a növények, érik-e már a paradicsom és hagyományos vagy biológiai permetezőszert használunk-e. Tavaly június 2-án permeteztem először megelőzésképpen a gombabetegségek ellen egy Polyversum nevű biológiai szerrel. Három hét múlva ismételtem meg a permetezést, ekkor már jelentkezett kis mértékben az alternáriás gombabetegség. Július közepén Ridomil nevű gombaölő szert alkalmaztam. Az érési időszakban már nem használtam, nem használok vegyszert. Előző években megelőzésképp - vagy ha szükséges volt - Ridomilt használtam.
@ellyzabethnotyourbiznes16453 жыл бұрын
Przepiękne uprawy. Życzę dużo wytrwalosci.!👍⚘
@kertbarat41993 жыл бұрын
Dziękuję Ci bardzo!
@יעקבכהן-כ8י3 жыл бұрын
Örülnék, ha látná, hogyan készíti elő a talajt az ültetéshez, amikor a talajt elhanyagolták
@teodorbondor58633 жыл бұрын
Harnic domn ! Super !
@kertbarat41993 жыл бұрын
Köszönjük szépen!
@flame04ful4 жыл бұрын
Üdvözlöm! Azért jó egy kicsit ferdén elhelyezni ültetőgödörben a palántát, mert így jobban szétterülnek majd a fejlődő gyökerek és több oldalgyökeret hoz, vagy valami más okból érdemes így ültetni? Köszönöm előre is megtisztelő válaszát!
@kertbarat41994 жыл бұрын
Nekem már kissé felnyurgultak a palánták, ezért is tettem több szárrészt a talajba. Fektetve nem kell túl mély gödröt ásni, de valóban, így jobban szétterül a gyökérzet. A rövidebb szárú palántákat elég csak mélyebbre ültetni, hogy a szár, föld alatti részéből is eresszenek gyökeret. A nagyobb kiterjedésű gyökérzet több tápanyagot biztosít a növénynek.
@flame04ful4 жыл бұрын
@@kertbarat4199 Köszönöm!
@sandorneszabo78803 жыл бұрын
Ki
@Gubancosful3 жыл бұрын
Üdvözlöm! Még csak most találtam rá a videóira. Szeretném megkérdezni hogy merrefelé van ez a terület?
@kertbarat41993 жыл бұрын
Nógrád megye, Somoskőújfalu.
@esztermajlath99313 жыл бұрын
Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a csatornára:) szuper videók. A paradicsom,ha agyagos földbe kerül elültetésre,mennyi időt bír ki víz nélkül?
@kertbarat41993 жыл бұрын
Ha szabad gyökerű paradicsomot ültet, lehetőleg a késő délutáni időben végezze és azonnal jól be is kell locsolni azt. A poharas palántákat is célszerű még nedves föld esetén is belocsolni, így gyorsabban felveszik a talajjal a kapcsolatot, függetlenül attól milyen kötöttségű a talaj.
@tundeszoke46442 жыл бұрын
Üdvözlöm!A paradicsom fajták nevét amit ültetett megtudhatom?Előre köszönöm válaszát
@tundeszoke46442 жыл бұрын
Üdvözlöm!Választ kaphatok a kérdésemre?
@kertbarat41992 жыл бұрын
Kedves Tünde! A videó készítésekor 22 fajta paradicsomot ültettem. A magok nagyobb részét én fogtam az előző évi termésekből, többnek az igazi nevét sem tudom. Kisebb részüket vettem csak szakboltokban, mint pl. a Kecskeméti Jubileum, Korall, ACE 55, Oxheart fajták. Javaslom, nézze meg a "Paradicsomszüret Goldperger Andrással" c. videónkat, ott több fajtát bemutatok. kzbin.info/www/bejne/lZeVmmWubKh7bLs
@Mateassszz2 жыл бұрын
azt szeretném kérdezni, hogy a fektetett növény alsó levelei leérnek a foldre, ez nem probléma?
@kertbarat41992 жыл бұрын
Kedves Márton! Jó az észrevétele. Nem jó, ha leérnek a levelek a földre, ám az sem jó, ha egyszerre sok levéltől szabadítjuk meg a növényt palántázáskor. Az ültetés utáni 1-2 héten belül folyamatosan, egyesével szedem le - mindig alulról felfelé haladva - a földdel érintkező leveleket a szárról.
@pzbfcxvefsyhrzpqwdh8522 Жыл бұрын
1nm2 területen kb hozzávetőlegesen mennyi mennyisegű pari jön le ? 10kg vgy még is mennyi hozzávetőlegesen
@kertbarat4199 Жыл бұрын
Kedves Kérdező! Négyzetméterre kivetítve nehéz meghatározni házi kertben a hozamot. Az ültetési hálózattól, a fajtától, a tenyészidőtől és a növények egészségi állapotától is függ a termés mennyisége. A folytonnövő lugas, vagy a koktélparadicsom nagy szórást mutat ennek tükrében. Tőre bontva 4-5 kg-ot is hozhat egy hagyományos, determinált tő.
@pzbfcxvefsyhrzpqwdh8522 Жыл бұрын
@@kertbarat4199 kôszi a választ
@יעקבכהן-כ8י3 жыл бұрын
Nem olcsóbb paradicsomot vásárolni a boltban? Számításom szerint az anyagköltségek és a munkaerő-befektetés drágább
@kertbarat41993 жыл бұрын
A kiskerti kertészkedés valójában egy hobbitevékenység, ahol az anyagi beruházás és a ráfordított munkavégzés egy meghatározott cél érdekében történik. Lehetőség szerint a legköltséghatékonyabb módszerekkel. Ezt több videóban is hangsúlyozom. Aki ráérez ennek a „munkának” az „ízére” annak a vénájává válhat. Mindenért kárpótol mikor látom a növények fejlődését a kertemben és a saját magam által termesztett zöldséggyümölcsöket (paprikát, paradicsomot, uborkát stb.), akár egy zsíroskenyér mellé elfogyaszthatom. Tudom, hogy nem agyonvegyszerezett, akár bio módon is termeszthetem, de ha permeteztem is, azt is tudom, hogy mikor és mivel teszem azt. Ez az ízvilág - saját munkám gyümölcse - egészen más, mint a zölden leszedett és raktárban vagy kamionban gázkeverékek által kényszerérő import paradicsom ízvilága. Semmiképp nem vásárolható meg a szupermarketek polcairól.
@יעקבכהן-כ8י3 жыл бұрын
@@kertbarat4199 De vásárolhat organikus zöldségeket, és mindegyiket külön-külön választhatja meg
@kertbarat41993 жыл бұрын
@@יעקבכהן-כ8י I’m with him like an angler with fish. You don’t take the fish at the market, you rather wait for it on the lake shore. I like gardening.
@zoltanhorvath26213 жыл бұрын
Boltban vásárolni miért is olcsóbb?? Kb.min. 500 Ft per kilo, agyonvegyszerezett es ízetlen. Ha megveszi az ember a magokat, minimális mennyiségű föld stb, gombaölő, ez hogyan is lesz drágább mint a boltban, nem értem...később saját maguk állnak rendelkezésre, plusz komposzt. Egyre kevesebb pénz kell hozzá, inkább csak munka és hozzáértés...