3 éves videó. Én most vettem ilyen gépet (nem láttam a videót előtte). Használtam fél órát. Vissza is vittem a fenébe. Sok Parkside cuccom van, de ez a gép hibás konstrukció. A tányér mozgás volt a gond nálam is. A fej mozgását megnéztem, egyszerűen le kell csavarni a csiszoló tányért. Pontosan ahogy mondtad, kilazult egy csavar. Az a csavar nem lazulhatna ki. Önzáró a csavaranya, de az önzáró része nem érintkezik a menettel, mert eléggé hosszú. Így nem záródik a csavaranya, rezgés hatására azonnal kilazul és mozog a fej. Munka közben nem hasznos. A tépőzáras felület se bírja sokáig, már pár korong csere után elkezdett leválni. Úgyhogy ezt a gépet senkinek nem ajánlom. Egyébként ha kicsit jobban rányomod a felületre, le is áll a forgás. Volt 7 évig egy Einhell gépem, az izomból tudott forogni. Most vettem ehelyett egy egyszerűbb Makitát kényszerből, az is sokkal jobban bírja. Max az utóbbinak nincs fordulatszám szabályozója.
@gyorgynemeth4484 Жыл бұрын
Nagyon szuper videó! Az, hogy már mozog a feje kb előrevetíti mire való ez a gép. Nagyszerű a magyarázat a gépek ára és használhatósága között. Természetesen HA meg lehet csapágyazni, és ez szervizben történik, már sokkal drágább lesz, mint egy olyan barkácsgép ami nem öt perc után kezd szétesni.
@zsoltbogdanovics77663 жыл бұрын
Ismét egy jó videó! Így tovább Zolikám!!
@ZoltanBorsoDiY3 жыл бұрын
Köszönöm!
@laszlomaurer2593 жыл бұрын
Szia Zoltán! Tetszenek ezek a tesztelős videóid. A barkács és az ipari felhasználásu gépek között, még magtalálhatók a piacon a félprofi (kiss ipari) és a prémium barkács kategóriás gépek is.
@Norb233 жыл бұрын
Szia! Most lesz ilyen gép a Lidben és Aldiban is ugyan annyiért. Viszont az Aldis 430w-s lehetséges jobb választás mint a Lidl verzió 8000Ft-ért.
@vandormagyar14322 жыл бұрын
Szia Zoli! Légyszives ha van lehetőséged csinálj egy tesztet parkside passp ütve csavarozóval! Mindenki,én is megvan őrülve ezért a gépért! Brutál erős és ár-értékben is csábító! Köszi!
@ZoltanBorsoDiY2 жыл бұрын
Folyamatban .
@piros363 жыл бұрын
Köszönöm Pman
@koppanybarbely469311 ай бұрын
Tisztelt Mindenki! Érdeklődni szeretnék, hogy kb. 4o nm lakkozottlambéria csiszolására alkalmas-e az excentercsiszoló??
@vikingviking95143 жыл бұрын
Nem gondolom hogy csak előkészítő csiszolásra való. Egy fontos dologról nem beszéltél a csiszoló papírról. Persze hogy nyomot hagy ha durva 40-es 60-as papírral használod, fokozatosan finomabb papírt kell használni. El lehet menni 320-as vagy akár 400-as finomságig is biztos nem fog nyomot hagyni a fán. A fogantyú meg nem azért van hogy rányomjuk az anyagra, a gép saját súlyát kell használni.
@ZoltanBorsoDiY3 жыл бұрын
Fánál 180-220-as finomság ameddig érdemes elmenni, de ott már nagyon hamar eltömődik a papír és gazdaságtalan.Azt meg elmondtam a videóban hogy nem kell rányomni a gépet az anyagra.
@tiborkovacs50893 жыл бұрын
Én most vettem egy akkus excentercsiszolót remélem beválik majd széldszka csiszolásra meg kerítésléc csiszolásra remélem alkalmas lesz a régi festéket leszedni ami le jön
@ekrist41913 жыл бұрын
Pont, hogy nem előcsiszolásra, hanem finiselésre, a végső csiszolásra alkalmas ez a gép igazán. Egy rezgőcsiszoló és egy szalagcsiszoló mindig ugyanazon a pályán mozgatja a csiszolószemcséket, és ezeknek a nyoma látszik a fában.. az excentercsiszoló viszont nem csak forog, hanem közben rezeg is, így finomabb papírral, (pl.: P150, P180) nem hagy nyomot a fán, mivel nem egyvonalú, hanem kiszámíthatatlan a mozgása. Durva csiszolásra szalagcsiszolót szoktunk használni, mert a másik két géphez képest jóval egyenesebb felületet lehet elérni vele, és több anyagot is választ le.
@ZoltanBorsoDiY3 жыл бұрын
Te tudod, én maradok a jól bevált kezemnél és a szál iránnyal párhuzamos csiszolásnál.
@ekrist41913 жыл бұрын
@@ZoltanBorsoDiY Egy-egy darabnál a Te megoldásod is jó, de ipari körülmények között ezt excentercsiszolóval szoktuk csinálni, mert sokkal gyorsabb, és szebb lesz a felület. Nem beszélve arról, ha keményfával dolgozik az ember. Otthoni barkácsolásnál kézzel is elvégezhető a művelet, ahogy írtad, ha nem számít az idő, és az energia.
@ZoltanBorsoDiY3 жыл бұрын
Látom egyről beszélünk csak más oldalról közelítjük meg a dolgokat. Műhelyvezető voltam egy ipari fenyőbútor gyártó cégnél ott alap volt a gömbölyítések, bütü felületek, sőt néha még a lap elemek excenter csiszolóval való végcsiszolása. Utána kerültem egy kis szériás bútorokat, belső építészeti elemeket gyártó asztalos műhelybe, ott szó szerint kihajtottak a műhelyből mikor kezembe vettem az excenter csiszolót felület és el és előtt. A pácolt felület az ami igazán kiemeli az előkészített tömörfa csiszolási "hibáit". Van olyan ügyfél aki nem elégszik meg az ipari minőséggel.
@ekrist41913 жыл бұрын
@@ZoltanBorsoDiY Így van, ezzel teljesen egyetértek. Sajnos vannak olyan felületkezelési eljárások, ahol még finomabb felületre van szűkség. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le, ami az esetek 95%-ában beválik, pl.: lakknál, olajnál, vagy lazúrnál.
@krisztiankovacs63772 жыл бұрын
Ha a házba 40 eves, használt a tölgyfa parketta, akkor csiszolni ez jó? Ráérek.
@ZoltanBorsoDiY2 жыл бұрын
Maga a gép jó lenne , de ahhoz a felülethez kevés ez a teljesítmény . Arra gomdolok , hogy túl sokat kellene folyamatosan mennie a gépnek. Inkább egy másik gépet ajánlanék a márkán belül : ugyfelszolgalat.lidl.hu/SelfServiceHU/s/product2?productId=01t1t000003d2UrAAI#q=PWBS%20180%20B3
@husqvarnasfiu3 жыл бұрын
Amúgy én kis koromban (nem is tudom hány éves voltam talán 11-12-13-14) életemben először kezdtem gyorsan megtanulni csiszolni mert ugye nagyon szerelmes voltam ebbe a gépbe és mindig az tetszett hogy masszírózás érzés rezgés fogott meg és hogy szépen le csiszoltam a fákat. 🙂❤️ Apukámnak segítettem neki a terasz tetőre a fa gerendákat oszlopokat építeni hogy ugye fogja a tetőt, kint a teraszban legyen eső és napvédés ellen és hogy élvezzük a kerti életünket. (Ez körülbelül 2004-5-6-7 évben történt) 🙂👍
@kalmanrichard81643 жыл бұрын
Én csiszoltam vele betonfalon festéket ...ha 1 évig bírja is megérte. 😀