Первый проект в пакете Quartus Prime. Версия для платы OMDAZZ с микросхемой Cyclone 4

  Рет қаралды 5,600

Лабораторія Цифрового Дизайну

Лабораторія Цифрового Дизайну

Күн бұрын

Пікірлер: 18
@bdfy8349
@bdfy8349 4 жыл бұрын
Спасибо большое за видео! Помогло разобраться.
@eclecticprog
@eclecticprog 3 ай бұрын
Добрий день. Підкажіть будьласка, з чого починати вивчення ПЛІС, якщо я ніколи з ними не працював і взагалі нічого не знаю? Я закачав багато книжок, але всі вони для підготовлених людей, і для мене вони незрозумілі. Може порадите яку книжку, або може десь можна дістати навчальний курс для студентів, щоб з самих азів починати? Не можу знайти літературу для самих початківців.
@ddlab-ua
@ddlab-ua 3 ай бұрын
Доброго дня. Два варіанти: 1. Якщо у вас є основа у вигляді цифрової/компютерної схемотехніки, то раджу брати будь-яке видання Харісів (Харріс, Харріс Цифрова схемотехніка та архітектура компютера) і починати читати з того, що не знаєте + робіть наші лаби по мовам опису апаратури і схемотехніці - вони є на каналі в цьому плейлисті - kzbin.info/www/bejne/qZWVpoGAeq50has. Також раджу канал Лабраторії Лампа - там теж багато чого. З ПЛІС - раджу Альтеру -вона простіше, ніж Xilinx. З плат - краще все ж таки щось від Терасіка - наприклад DE10-Lite, або така, як в цьому відео. Її можна взяти на Алі - я так і робив. 2. Якщо такої бази нема - теж беріть Харісів і починайте спочатку. Плата ПЛІС в такому випадку вам поки не потрібна. Раджу подивитись на цьому каналі відео по дискретній математиці - я спробував без зайвої води довести до створення схеми на дискретних компонентах - там залишилась не зробленими лише пара відео. Ось плейлист - kzbin.info/www/bejne/hmOucot8a62Cg5o З мов опису апаратури раджу зразу брати SystemVerilog - він простіший.
@eclecticprog
@eclecticprog 3 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую за розгорнуту відповідь! Книжка Харісів в мене є, але поки руки не дійшли, зараз читаю Хоровіц Хілл. Підписався на ваш канал і на Лампу, буду вчитися. В аналоговій електроніці я нормально розбираюся, а цифрова як темний ліс, і вона складніша. Дякую що робите навчальний контент.
@eclecticprog
@eclecticprog 3 ай бұрын
@@ddlab-ua Дякую за розгорнуту відповідь! Підписався на ваш канал і на Лампу, буду вчитися. В аналоговій електроніці я нормально розбираюся, а цифрова як темний ліс, і вона складніша. Дякую що робите навчальний контент.
@boson_higgs
@boson_higgs Жыл бұрын
Добрый вечер ! Порекомендуйте пожалуйста, эту плату можно брать (нашел такую на Озон)? Полное название платы с озон ПЛИС Altera CycloneIV EP4CE6E22C8N, или какую лучше выбрать для таких проектов? Там есть еще такая , она дешевле правда EP4CE6e Hurricane Altera (Интеллектуальная плата разработки FPGA Niosii Дистанционное управление несколькими модулями). Спасибо.
@ddlab-ua
@ddlab-ua Жыл бұрын
Если именно такая, как на видео - то єто китайская плата с алиєкспресс. На 6 или 10 тіс. логических єлементов. Вполне для новичков подходит. Производителей такой платі много. Берите любую.
@boson_higgs
@boson_higgs Жыл бұрын
@@ddlab-ua спасибо ! Значит буду с АлиЭкспресс заказывать .
@biawolf7086
@biawolf7086 Жыл бұрын
Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, где взять назначения пинов?
@ddlab-ua
@ddlab-ua Жыл бұрын
Доброго дня, це залежить від конкретної плати, з якою ви працюєте. Беріть документацію - там повинно бути все написано. Якщо для OMDAZZ - то ось тут є документація від китайців. drive.google.com/drive/folders/1xNECuJpmpkfVPzcRFOeKwdMgdZNNhZW3?usp=sharing
@14types
@14types 3 жыл бұрын
А что дальше? Ну вот создали проект, а что с ним дальше делать? Как из него создать отдельное устройство? Или как это всё работает?
@ddlab-ua
@ddlab-ua 3 жыл бұрын
Сделали проект и запрограммировали его в плату. Вот вам работающее устройство. А если хотите, чтобы работало без компьютера - необходимо залить прошивку во внешнюю флеш - она стоит на отладочной плате.
@MrDenhard
@MrDenhard 7 ай бұрын
У вас взагалі то навпаки, виходить таке так би мовити анті ХOR ( key1 true ;key 2 true; a LED горить)
@ddlab-ua
@ddlab-ua 7 ай бұрын
Це проблема цієї плати - у неї ненатиснута кнопка - 1, натиснута - 0. 1 на виході - світлодіод не горить, 0 на виході - горить. Тому для перевірки логічних функцій і нормальної роботи треба інвертувати сигнали
@ВитяДубов
@ВитяДубов 6 ай бұрын
@@ddlab-ua У меня такая же проблема: при элементе И он работает как ИЛИ. Можно как-то исправить или остаётся только жить с этим?
@ddlab-ua
@ddlab-ua 6 ай бұрын
@@ВитяДубов Можна. Треба змінити схему, оскільки саме в цій платі така ситуація: ненатиснута кнопка - 1, натиснута - 0. На виході 1 - світлодіод не горить, на виході 0 - горить. Для цього треба поставити по входах інвертори та інвертор на виході. І тоді все буде працювати правильно.
@ВитяДубов
@ВитяДубов 6 ай бұрын
@@ddlab-ua Благодарен!
@ddlab-ua
@ddlab-ua 6 ай бұрын
@@ВитяДубов Заходьте ще.
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 19 МЛН
Что-что Мурсдей говорит? 💭 #симбочка #симба #мурсдей
00:19
Гениальное изобретение из обычного стаканчика!
00:31
Лютая физика | Олимпиадная физика
Рет қаралды 4,8 МЛН
Лекция №4 "Пример законченного FPGA-проекта"
54:01
Набор для изучения FPGA | Altera Cyclone
5:26
40 разбойников
Рет қаралды 33 М.
ПЛИС | Чем FPGA лучше МК
22:52
KARMA Electronics
Рет қаралды 10 М.
1. ПЛИС (FPGA) Введение
15:20
Страничка инженера
Рет қаралды 51 М.
So Cute 🥰 who is better?
00:15
dednahype
Рет қаралды 19 МЛН