Pomogłeś mi przezwyciężyć lęk przed moją rozprawą doktorską. Dziękuję. Dzięki twojej pomocy dziś jestem doktorem prawa.
@katarzynak8436 Жыл бұрын
Gratulacje 🎉
@lusholywell5 жыл бұрын
moja przeciwność do rozpoczęcia to poczucie wyraźnego zniechęcenia i przytłoczenia które przychodzi do mnie prawie za każdym razem kiedy męczę się z szukaniem materiałów. co wpisuję w wyszukiwarkę to się okazuje, że znowu kolejna pozycja jest niedostępna w bibliotece, z którą się skumplowałam. w google scholar i google books też mało pozycji i w uczelnianej bibliotece tez za wiele nie ma, a brakuje mi jeszcze źródeł, no bo przecież w mgr obowiązuje dyskusja różnych autorów. dodatkowo dzisiaj dowiedziałam się, że jest jeszcze więcej wyszukiwarek, co mnie zniechęca, przytłacza jeszcze bardziej i na dodatek nuży.. nie odpowiada mi męczenie się z samym szukaniem, jest to dla mnie najgorszy etap tak samo jak za czasów licencjatu, byłam dobita i przytłoczona bardzo często i to strasznie mnie opóźniało. Gdybym byla robotem to bym miała wiecej wytrwałości. no a przecież książek nikt mi nie poszuka.. i nie zapewni, że korzystając tylko z danej jednej czy dwóch wyszukiwarek na pewno wszystko znajdę. męczy mnie kopiuj-wklej i widzenie, że znów pozycji ktorej szukam nie ma >,< przez to wszystko nie chce tego robić. no ale chce dalej studiować to co studiuję więc nie mogę zrezygnować ze studiów, a żeby zaliczyć semestr musze napisać choć 5 stron.. no ale najpierw muszę sobie rozłożyć które na ktore nazwiska w kazdym podpunkcie sie powołać, żeby nie było że piszę teraz 15 stron z jednej książki.. heelp desperacja
@AkademiaBelfra5 жыл бұрын
Bardzo mi przykro czytać, że jest Pani w takim stanie. Smutno, że zwykle najlepszych studentów dotykają problemy, które są w ogóle niezauważane przez słabeuszy. Nie mam tu jakiejś świetnej rady dotyczącej metodyki pisania, bo wydaje mi się, że problem tkwi w Pani, a nie w braku dostępności materiałów. Proszę się spróbować wyrwać z pętli poprzez rozpoczęcie pisania. Proszę pisać na podstawie tego, co jest. Zacząć od banalnych źródeł typu wikipedia (zawsze można skreślić z pracy), słowniki internetowe, encyklopedie, leksykony. Proszę po prostu pisać, byle co (jak już ustaliliśmy można później usuwać) ale pisać. Gdy już Pani napisze, problem braku dostępności rozwiązuje się jedną wizytą w porządnej bibliotece w dużym mieście np BUW Warszawa. Życzę powodzenia i wiem, że jeśli się Pani zdystansuje od aktualnych barier, Pani praca będzie świetna!
@lusholywell5 жыл бұрын
@@AkademiaBelfra Jejku, dziękuję za odpowiedź! :)
@AkademiaBelfra5 жыл бұрын
@@lusholywell Proszę dać znać, jak idzie :)
@lusholywell5 жыл бұрын
@@AkademiaBelfra Wczoraj zaczęłam i napisałam 3 linijki a dzisiaj to prawie stronę już 🙂😁
@AkademiaBelfra5 жыл бұрын
@@lusholywell No i świetnie. Przyjdzie kryzys, wtedy proszę nie zapominać o napisaniu trzech linijek :)
Krótko, zwięźle i na temat 👌Świetny kanał i jeszcze lepsza motywacja! Dzięki za film🔥
@AkademiaBelfra2 жыл бұрын
Trzymaj się!
@piotrolejniczak43937 жыл бұрын
no dobra, odrobinę mnie zmotywowałeś
@AkademiaBelfra4 жыл бұрын
No i świetnie!
@aleksandrabeben83054 жыл бұрын
Zastanawiam się jak Pan rozgryzł moje obliczenia dotyczące czasu ! Aż mi głupio, przecież jedna strona dziennie, w dni robocze wydaje się genialne 😂 a tu takie rozczarowanie.
@AkademiaBelfra4 жыл бұрын
Hehe, to są uniwersalne prawidła życia akademickiego, jedna strona dziennie to NIESKOŃCZENIE WIĘCEJ niż ZERO. Jeśli to się nie zgadza, proszę wziąć pod uwagę wszystkie liczby między 0 a 1 :)
@magdalenadrzumska92636 жыл бұрын
moje trudnosci, brak jakiegokolwiek pomyslu na temat, wchodzilam na rozne fora , nic nie znalazlam, w przeciwnym razie pisalabym juz nawet dzis, bo nie lubie odkladania na ostatnia chwile
@AkademiaBelfra6 жыл бұрын
Bo tematu nie znajdzie Pani na forach :) proponuję szukać w bibliotece, przeglądając spisy treści książek, czasopisma i inne materiały. Proszę porozmawiać z promotorem, może rozmowa będzie inspiracją. Pozdrowienia!
@magdalenadrzumska92636 жыл бұрын
@@AkademiaBelfra bardzo dziekuje za odpowiedz
@barbaranowak96865 жыл бұрын
Pan coś mówił, że piszemy od ogółu do szczegółu, jako np piszemy o wątrobie to najpierw nawijamy o organach, a jesli mój temat to mniej więcej " jak Polska walczy z alkoholizmem" to mój ogół to ogólnie co to jest alkohol i jak do tego doszło że się upijalismy?😂 Bo ja już obrona w czerwcu..😄
@maciejpionek98327 жыл бұрын
Haha, no i wytrącił mi Belfer kilka wygodnych wymówek z rąk! ;)
@AkademiaBelfra4 жыл бұрын
Cieszę się!
@Smerfiaczek19907 жыл бұрын
Obliczenia i wykresy trwało to wieki potem uzasadnienie kształtu kadłuba doboru silnika przekładni i śruby oraz agregatu prądotwórczego na podstawie obliczeń i literatury to była pestka i jeszcze instalacje paliwowa olejowa wodna jest to przepisywanie podręczników i instrukcji zebranych podczas praktyki morskiej i praca obroniona na 4,5 jeszcze zestaw 150 pytań na obronie to dodatkowe obciążenie.
@AkademiaBelfra4 жыл бұрын
Brzmi skomplikowanie!
@klaudiaskalska32992 жыл бұрын
Kiedy dodawac przypisy? Czy jezeli przeczytam ksiazke, zrobie notatki i swoimi slowami to opiszę to musze dodac przypis? Bo w sumie napisalabym to na podstawie czegoś?
@AkademiaBelfra2 жыл бұрын
Pani Klaudio, tak trzeba dać przypis. Oczywiście przypis do Pani omówienia, czyli notatki. Nie trzeba wtedy oznaczać tego fragmentu cudzysłowem, ponieważ został zredagowany przez Panią.
@klaudiaskalska32992 жыл бұрын
@@AkademiaBelfra dziękuję bardzo za ważną dla mnie informacje 🙂
@nawro45074 жыл бұрын
chce napisać swoje przykłady w pracy dyplomowej. jak to zrobić poprawnie
@AkademiaBelfra4 жыл бұрын
Nie do końca rozumiem pytanie, co to znaczy dla Pana "swoje przykłady"? Czy chodzi o tzw "badania w działaniu (ang. Action Research)"?
@annaambicka62547 жыл бұрын
to wszystko to są rzeczywiście wymówki. moja trudność nie wydaje mi się wymówką - otóż nie wiem jak napisać ankietę do badań by badania były poprawnie wykonane. czy znajdę gdzieś jakieś materiały na ten temat?
@AkademiaBelfra7 жыл бұрын
Jasne! We wszystkich książkach z metodologii badań, które obejmują technikę badań ankietowych. Całkiem niezły poradnik jest tutaj: www.webankieta.pl/blog/idealna-ankieta-czyli-jakich-bledow-unikac-podczas-tworzenia-kwestionariusza/ A od siebie dodam, że warto przetestować pytania ankietowe, czyli zadać je najbliższym i zobaczyć, czy odpowiedzi, które są udzielane nie rozmijają się z Pani oczekiwaniami.
@annaambicka62547 жыл бұрын
dziękuję za wskazówki, na pewno skorzystam :)
@chabberekx41128 ай бұрын
🙏❤️
@urzytkownikyoutube13395 жыл бұрын
Fajna muzyka na intro :)
@AkademiaBelfra5 жыл бұрын
Dzięki, też mi się podoba. Proszę zwrócić uwagę na tytuł "Fluffing a Duck" - jest jeszcze bardziej zabawny niż sama muzyka :)
@Kamislaf4 жыл бұрын
@@AkademiaBelfra czy to oznacza "Puszysta kaczka"?
@magorzatakaminska63735 жыл бұрын
To właśnie taka ja w dniu dzisiejszym, kiedy już wszyscy mają po 3 rozdziały a ja nie zaczęłam... moja wymówka to brak programu do pisania 😂😂😂 Chyba w końcu coś będę musiała z tym zrobić.
@AkademiaBelfra5 жыл бұрын
Proszę zacząć od jednej strony, niech to nie będzie wstęp tylko omówienie pojęcia jakiegoś na podstawie dwóch, trzech źródeł. Jeśli nawet jedna strona przeraża, proszę napisać pół :)
@TomaszMoczarski5 жыл бұрын
uczelnie udostępniają możliwość pobrania Office 365 za darmo na czas studiów, wystarczy zapytać w dziekanacie. Ponadto są też darmowe odpowiedniki Microsoftowego Worda, Libre Office, coś od Kingsoft, ew. Open Office... Poza tym biblioteki uczelniane, miejskie dysponują legalną wersją pakietów MS Office, więc albo są wyniki albo wymówki ;-) powodzenia!