Petře, Vy , jste borec , ráda Vás poslouchám , mluvíte jasně a přímě , všechno to má začátek prostředek a konec , což třeba u mě je celkem náročné , já si tak někdy odskočím v hovoru jinam , mně to smysl dává 😅 , bohužel většinou jen mně 😂, tak pak zas dovysvětluji a je to o to delší ....takže dost oceňuji to , že to Váš hovor nemá moc "omáčky" okolo ....A líbí se mi i to , že se nebojíte říci i něco , zaco dopředu víte , že dostanete "bídu" ...tento formát i s Jirkou mě baví moc , jen tak dále 👍🖐️
@fitness00797 ай бұрын
Moc díky! 😊
@NeSsinQa7 ай бұрын
❤❤❤❤❤🎉🎉🎉🎉, připíchnu se, mám to úplně stejně s tím slovním projevem jako Vy, navíc jsem Vás, Petře, minulý rok zažila naživo na Festivalu uvědomění ve Svojšicích a ten Váš projev ❤❤❤❤, jednoduše měl hloubku, zastavil a chytil za srdce ❤❤❤❤❤🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉😅😊. Sleduji Vás snad už od základky, cca od 10 let, když jsem začala řešit stravu, no, a je mi 29 letos 😅😅😅🎉🎉🎉, jen tak dál ❤❤❤❤.
@petedea6257 ай бұрын
Milá pani, pokiaľ chcete mať prehľad o tom, ako to v skutočnosti s potravinami je, treba hľadať informácie z viacerých zdrojov a nie len počúvať niekoho, kto povie to, čo mu vyhovuje a brať to ako Písmo sväté. Len tu na KZbin je nespočetné množstvo dokumentov, ktoré pojednávajú o rôznych potravinách, ako napr. mlieko, cukor, ryby, priemyselne spracované potraviny, atď., ktoré obsahujú informácie, z ktorých by ste boli zhrozená. Len treba hľadať a na základe informácií z viacerých zdrojov, si vytvoriť svoj vlastný názor a nie automaticky prijímať názory niekoho iného. A keď si tie informácie nájdete a hlboko sa nad nimi zamyslíte, potom Vám už možno tento pán, až takým veľkým borcom nepríde, pretože on veľa veľmi dôležitých informácií o potravinách buď nevie, alebo ich zámerne zamlčuje.
@lukasklecka5547 ай бұрын
@@petedea625 Pro laiky stačí obecně. Není potřeba jim plnit hlavu. Kdyby dodržovali alespoň 40% rad pana Havlíčka, tak jsme někde jinde. Mimochodem prosím uveďte příklad informace,které "zamlčuje" nebo zkresluje. Osobně by mě zajímalo. (mno a on taky nemůže veřejně plácat každé moudro z netu bez "studie"=> nezávislé ovšem)
@doktorfrajer43587 ай бұрын
@@lukasklecka554 Stačí se podívat na eshop kterého je součástí,tam je ultrazpracovaných doplnků stravy milion a tak šílených chemických mixů že to možné není.Lidé tomu věří a on vlastně mlčí o tom jak k h*** jsou,hlavně když to vydělá.
@evaprochazkova81356 ай бұрын
Moc zajímavé a poučné👍Díky a těším se na další pokračování.Eva
@verakahankova18977 ай бұрын
Díky za skvělé vysvětlení!!!
@jobik3336 ай бұрын
Skvělé shrnutí. 😊
@Micha_Lela7 ай бұрын
Výborný díl 😊
@Dinifrundin7 ай бұрын
Sto krat lepsie ked to robíte sám mnoho informacii bez zbytočných kecov okolo s tým druhým pánom 👍👌
@fitness00797 ай бұрын
Aj ten druhý pán má co říct, budeme ted mít více formátů :)
@Snowgoons1667 ай бұрын
Rád bych viděl video na téma BIO potraviny, maso Grass fed apod. Případně jejich vliv a obsažení vitamínu a minerálních látek.
@fitness00797 ай бұрын
Díky za podnět, píšu si. :)
@NeSsinQa7 ай бұрын
Diiiikyyy ❤️🔥🤍☀️🥹🥰❤️❤️❤️❤️.
@Ondrus217 ай бұрын
A kde je seženeš?
@sonavagnerova41746 ай бұрын
Diky ❤
@plzenaak7 ай бұрын
Frťánek, nelze než souhlasit ...😊
@fitness00797 ай бұрын
:D
@marketakorsova37447 ай бұрын
Dobrý den, opět krásné video. Prosím vás, mám intoleraci na mléčné bílkoviny. Mohl by jste mi poradit, co bych měla do jídelníčku zařadit. Děkuji.
@fitness00797 ай бұрын
Díky za dotaz, píšu si jej do otázek.
@iva18767 ай бұрын
@@fitness0079 Přidávám se s prosbou o toto téma. Nemám alergii, ale intoleranci, ovšem také nic moc.
@janasykorova98593 ай бұрын
Též mě zajímá mám alerhlgii na mléčnou bílkovinu
@ingridlaskova85267 ай бұрын
Slyším prvně o nějakém konjaku. 😀
@jitkahavlikova78827 ай бұрын
Nebylo tu nekde i video na tema soja a kukurice? Zejmena soja by me zajimala velice proc senedoporucuje. Jinak super videjko!
@petra41897 ай бұрын
Obsahuje fytoestrogeny, tzn. Nevhodné pro děti do 18 ti let a muže také...
@vierahralova35577 ай бұрын
Proč ne pro děti do 18 let? Jaké to má zdravotní dopady?
@petra41894 ай бұрын
@@vierahralova3557 přesně nevím, ale předpokládám, že vadí kvůli hormonům?!
@jirilacina37307 ай бұрын
Upřímně, díly, kdy funguje Jirka sám a Petr sám, jsou obsahově mnohem vydařenější. Ve dvou se zpravidla jen smějete, samé srandičky, utíkání od tématu, Petr skáče Jirkovi šipky do pr.... (všechno mu vždycky mohutně odsouhlasí) a kolikrát za dvacet minut nepadne nic hodnotného. Rozesadit vás, abyste se místo výuky jen nevybavovali, byl od paní učitelky výborný nápad ;-).
@fitness00797 ай бұрын
Občas budou kluci takto rozsazení, ale myslíme, že každé video má co do sebe. 😊
@janasykorova98593 ай бұрын
100 lidí 100 názorů.Me se líbí jakékoliv jejich povídání on i ten jejich humor patří k životu a vždy se dozvím skvělé informace
@luckaprouzova79087 ай бұрын
Řídím se heslem, pokud jídlo obsahuje něco co neumím ani vyslovit, nejím to 😂. Chci pane Havlíčku moc poděkovat za tvorbu ❤. Pořád mě ale zajímá téma cukr ..byl tu vždy je a asi bude...v čem je ta chyba že je cukr nyní na black listu? Je to v množství, tím že se změnil životní styl lidí atd..a když by byla možnost tak jako nějaká éčka, byl by jste pro obsah cukru v jídle omezovat.
@fitness00797 ай бұрын
:D Skvělá metoda!
@emdy53787 ай бұрын
Prosim prosim, chtel bych slyset vas nazor na kebab jednou az dvakrat tydne.. moc dekuji😊
@marekrusek29207 ай бұрын
👍
@fitness00797 ай бұрын
:)
@miroslavaotoupalova22967 ай бұрын
Dekuji za skveleho Petra Havlicka👏 Mam dotaz ohledne “rychleho”metabolismu. Silove cvicim, hodne chodim a hodne palim (cca 2200 kcal/den). Jsem hubena, mam nizke % tuku, ale jim hodne … az nestridme oproti normalu. Jaky to ma vliv na dlouhovekost? Obecne se doporucuje stridmost, ale to v mem pripade nelze. Dekuji predem za odpoved
@petralukacova33407 ай бұрын
Když mne ty konjakové těstoviny fakt chutnají 🤣 Ale pouze v jedné úpravě. Tučnější maso, hromada zeleniny, omáčka. No dostanu se klidně i na 500kcal na porci 🤣 Mám to ale zřídka, takže v pořádku 🙂
@fitness00797 ай бұрын
Já jsem četla "tučňáčí" :D Všechno zřídka je v pohodě, ikdyby to tučnáčí maso bylo! :D
@petralukacova33407 ай бұрын
@@fitness0079 nevím jestli se dá tučňák jist, ale kdyby na to přišlo tak to koštnu 🤣
@milancech78427 ай бұрын
Mohu se prosím také zeptat na průmyslově zpracované potraviny, a to zařadil byste tam i toastový chléb (vydrží podezřele dlouho), kvalitní margaríny, poctivý kečup, ovesné mussli, sojové tofu natural a další sojové výrobky? Občas tyto výrobky zařazuju pro změnu místo jejich přirozených podob. Ono je to asi docela rozsáhlé téma. Děkuji velice za odpověď.
@fitness00797 ай бұрын
Petr ve videu přesně popisuje, jak ty potraviny poznat. Čtěte složení. 😊 Pokud je zařazujete OBČAS a nestavíte na nich jídelníček, tak je to v pořádku.
@verunkaberuska71665 ай бұрын
Dobrý den, je prosím granola bez cukru ultrazpracovana potravina, tedy nevhodná na snídani? Pokud je v pořádku, jak dostat do snídaně více bílkovin? Konzumuji s kefírem. Děkuji moc
@fitness00795 ай бұрын
Vločky jsou taky zpracované potraviny, nebudeme je proto jíst? Petr ve videu vysvětluje, jak to rozeznávat. :)
@janawaisova18187 ай бұрын
11:38 molto bene 😅😊
@martinbares16467 ай бұрын
Super video 💪 Mám tedy dotaz, když za den "sežeru" třeba 2 jablka, 2 banány a k tomu nějakou tu marmeládu (jak odochucení jogurtu) nebo kousek sladkého, tak se nemusím stresovat z toho, kolik cukru jsem do sebe za den dostal?
@FitMatúš6 ай бұрын
Ak si aktivny a nie si inzulinovo rezistentny, tak nemusis sa bat..
@MyAny19947 ай бұрын
Dobry den, moc prosim o Vas nazor na problematiku sladidel. V cem tkvi pricina problemu? Jeden z nazoru je(jak jste rikal sam v jednom videu), ze mozek zaznamena sladkou chut-aktivuje se tim inzulin a rozviji se tak inzulinova rezistence. Jiny tabor zas tvrdi, ze inzulinova rezistence nevznika, jelikoz inzulin se vyplavuje jako reakce na zvyseni glukozy v krvi a jelikoz glukoza nam v krvi po poziti sladidla nestoupne- inzulin se tedy neaktivuje. Moc prosim o Vase vysvetleni, moc dekuji za vase skvela videa.
@janasykorova98593 ай бұрын
Jestli můžu tak není to z mé hlavy a už vůbec nevím ktery odborník o tom mluvil ,ale umělá sladidla jsou jed.Pokud nechcete cukr tak přírodní stévie a nejlépe naučit se nesladit
@AndrePustka7 ай бұрын
Dobrý den, díky moc za toto video. Pro případný další díl bych měl prosím dotaz k VLÁKNINĚ. Je pro tělo (pro střeva) nějaký rozdíl v tom, když např. sním jablko/vypiju smoothie z něj udělané/vypiju jablečný mošt z něj udělaný? Zbyde v tom moštu vůbec něco, krom sladké šťávy? S tím souvisí ještě dotaz, zda je vláknina nějak "narušena" např. v hladkých celozrnných moukách. Děkuji! PS. v jiných komentech už zaznělo, že když natáčí video Jirka nebo Petr každý sám, je to efektivnější, je to celé více k věci apod. - souhlasím =).
@fitness00797 ай бұрын
Dobrý den, tady jeden díl k vláknině již máme: kzbin.info/www/bejne/aZXSZn6HiqyZhc0, ale rychlá odpověď, ano je to rozdíl, v moštu vláknina není. Každopádně dotaz si píši dovysvětlíme.
@AndrePustka7 ай бұрын
@@fitness0079 Děkuju!
@AAndYY87 ай бұрын
Me by zajímalo Peter, zda se dá znovu naučiť čreva k produkcii enzýmu laktaza. Někde jsem čítala, že sa to dá, keď budeme jesť kvalitne mliečne průmyslove nezpracovane výrobky? Je to pravda? Vy ste kedysi v hovoril, že laktóza vám tiež robila zle jeden čas, ale potom že už zase jíte vsechno. Tak by me zaujímalo, ako ste toho dosahl. Ďakujem
@LenkaLiptakova-qs8hg7 ай бұрын
Dobrý den, není to úplně k tématu. Ale ráda bych se zeptala. Co si myslíte o takovém tom rádoby pečivu co teď frčí na internetu. Např: Vajíčko, lučina, prášek do pečiva? Děkuji moc Lenka
@fitness00797 ай бұрын
Můžete nám prosím poslat o co přesně jde? 😊
@LenkaLiptakova-qs8hg7 ай бұрын
@@fitness0079 No to je vlastně celý recept,pak upečete.Nebo cottage místo lučiny, vajíčka, prášek do pečiva,posypat semínky,,vzniknou takové placky,bulky. Jen by mě zajímalo jestli je to dobrá varianta místo normálního pečiva. Snad je to trošku srozumitelné 🙂 Moc děkuji za odpověď 🍀
@marti_vel6 ай бұрын
Ještě se tam dává mouka, jinak by to byl spíše takový tvarožník😁 za mě super vyvážené jídlo, třeba cottage+ pohanková mouka+vajíčko, posypat semínky,upéct a k tomu zeleninový salát. 👌máme moc rádi ❤
@LenkaLiptakova-qs8hg6 ай бұрын
@@marti_vel Moc děkuji,alespoň nějaká odpověď 😊 ano zapomněla jsem, že v receptu byly vločky. Už jsem i zkusila a bylo to dobré,jen příště víc soli 😊
@veka58337 ай бұрын
Dobrý den, mě by zajímalo, jak je to se žvýkačkami, zda to má nějaký vliv na trávení, jelikož nás učili, že trávicí proces začíná už v dutině ústní, ale zase žádnou potravu nepřijímám, jak to to tělo vnímá? Já osobně, když delší dobu žvýkám, tak mám pak rychleji hlad.
@fitness00797 ай бұрын
Napsala jsem si na seznam. :D
@Margaret_8_8_87 ай бұрын
Dobrý den, chci se zeptat, o které bylinky se jedná okolo 2:08? 🫢
@janasykorova98593 ай бұрын
Najdete na google ale za mě bobkový list,saturejka,oregano záleží na receptu
@JaroslavZeman7 ай бұрын
Ahoj. Rád bych se zeptal Petra, jak dlouho namáčet luštěniny. A zda doporučuje různé časy pro různé typy luštěnin. Děkuji.
@JaroslavZeman7 ай бұрын
Vlastně stejný dotaz mám i pro obiloviny. Různé druhy. A pak zvlášť na rýži a pohanku. U nich jsem zaznamenal doporučení opražit nasucho a pak vařit. Jak to tedy je? Děkuji.
@lnkc13106 ай бұрын
@@JaroslavZemanTipuji, že opražení je kvůli chuti. Někde jsem zaslechla, že rýže má tendenci z půdy vytahovat arsen, takže by se měla rozhodně namáčet, případně vařit ve velkém mnozstvi vody v poměru 1:4 a nejíst každý den.
@n0m_Vide7 ай бұрын
Musím uznať, že aj samostatné videá majú niečo do seba.. aspoň sa neustále nemení téma na úplne náhodné veci alebo historky a pod. ale preberá sa to, čo je aj napísané..
@fitness00797 ай бұрын
Bude to teď takové pestřejší, samostatně i dohromady. Myslí, že každé video má co do sebe. 😊
@petrmysicka7 ай бұрын
Sam mnohem lepsi, vecny a normalni.
@Matej-c4h7 ай бұрын
⚠️ U fermentovaných potravin je asi největší riziko možná přítomnost botulotoxinu, který způsobuje botulismus, což může být smrtelné. Doma to nezjistíte, ale je dobré si alespoň hlídat pH.
@alexhofman74897 ай бұрын
Zajímá mě váš názor na stravování v restauracích a jídelnách. Při velké nabídce jídel se vaří hlavně z polotovarů, u kterých není možné zjistit složení. Třeba polévky, omáčky, šťávy, bramboráky, obalované sýry atd. Má smysl řešit zdravou stravu když se preferuje jídlo mimo domov?
@fitness00797 ай бұрын
Podle toho, jak často v reastauracích jíte :) Podcast na toto téma už máme kzbin.info/www/bejne/i3-aoJ2edqeGb6cfeature=shared 😊
@krystofmares88577 ай бұрын
Zdravím. Chtěl bych vyzkoušet metodu že sním všechno jídlo cca před polednem, až před 1 odpolední, a to proto aby když jdu spát tak bych měl pomalejší bušení srdce, a mělo by to pomoct ke kvalitě spánku. Je bezpečné toto skoušet? Na co bych si měl dát pozor? Pokud sním tolik jako jsem dříve snědl za celý den, je to ideální dávka či bych měl jíst více/méně?
@fitness00797 ай бұрын
Dobrý den, na přerušované hladovění jsme natáčeli zrovna podcast, takže tam k tomu Petr mluví.
@krystofmares88577 ай бұрын
@@fitness0079 děkuji, podívám se
@Pa-Vel7 ай бұрын
Zdravím, k těm třídám potravin a míry zpracování je to jednoduché. Má to štítek o složení? Je to zpracovaná potravina Má to více chemie/divných slov ve složení než základních surovin? Tak to je ultrazpracovaná potravina. Základní potraviny jsou bez štítku...
@m332657 ай бұрын
Dneska už údajně existuje přes 70 různých přidaných sacharidů do zpracované potravy, všemožných doplňků. Schválně, kolik jich znáte, ale vsadím se, že jich oba dáme z hlavy dohromady asi tak 5. Takže zpracovaná strava není jenom o sacharidech, co vidíte na štítku, ale i těch, co tam nevidíte. Tohle na mě vyplivla umělá inteligence: Jednoduché cukry Glukóza (hroznový cukr) Fruktóza (ovocný cukr) Sacharóza (řepný nebo třtinový cukr) Galaktóza Dvojité cukry Laktóza (mléčný cukr) Maltóza (sladový cukr) Trehalóza Sirupy Vysokofruktózový kukuřičný sirup (HFCS) Kukuřičný sirup Javorový sirup Agávový sirup Rýžový sirup Cukerné alkoholy Sorbitol Mannitol Xylitol Erythritol Maltitol Isomalt Laktitol Oligosacharidy Fruktooligosacharidy (FOS) Galaktooligosacharidy (GOS) Inulin Modifikované škroby Modifikovaný kukuřičný škrob Modifikovaný bramborový škrob Další přidané sacharidy Dektróza Maltodextrin Dextriny Glukózový sirup
@m332657 ай бұрын
A pokračujeme: Další přírodní sladidla Med Melasa Kokosový cukr Datlový sirup Stévie (ačkoli jde o sladidlo s nízkým obsahem kalorií, obsahuje složité sacharidy) Jakonový sirup Speciální sirupy a sladidla Hroznový sirup Karobový sirup Yaconový sirup Syrup z topinambur Palmový cukr Sirup z černého jeřábu Další cukerné alkoholy a polyoly Polyglycitol Hydrogenovaný škrobový hydrolyzát Syntetická sladidla (obsahující sacharidy nebo deriváty) Tagatóza Allulóza (psáno též jako D-psikóza) Specializované modifikované škroby Odolný škrob (resistant starch) Preželatinovaný škrob Komplexní sacharidy Cyklický dextrin Isomaltooligosacharid (IMO) Resistant dextrin Speciální sladidla z fermentace Ribóza Další přidané sacharidy Leucrose Palatinose (isomaltulóza) Tapiokový sirup Sweet whey powder (sladké syrovátkové prášky)
@m332657 ай бұрын
a další: Další přírodní sladidla a sirupy Granátový sirup Moravský slad (výtažek z ječmene) Sladový extrakt Artičokový sirup Sirup z hnědého rýžového sladu Další polysacharidy Arabinogalaktan Glukomanan (konjaková moučka) Karagenan Guarová guma Xantanová guma Cellulóza a modifikovaná celulóza Pektin Agar-agar Další speciální deriváty sacharidů Glykosidy (např. steviol-glykosidy ve stévii) Laktózové sirupy Sójové oligosacharidy Glukózo-fruktózový sirup Invertovaný cukr (invertní cukr) Další uměle vytvořené sacharidy Neotame (i když je to hlavně umělé sladidlo, má sacharidové základy) Sukralóza (z chemicky modifikované sacharózy) Speciální formy a směsi sacharidů Krystalická fruktóza Turbinado cukr (méně rafinovaná forma třtinového cukru) Sušený třtinový sirup Další prebiotické vlákniny Psyllium husk (psyllium slupky) Laktosacharidy Glucomannan (konjakový mannan) Beta-glukany (např. z ovsa nebo ječmene) Další přírodní sacharidové extrakty Lucuma prášek Mesquite prášek Speciální fermentované produkty Fermentovaný rýžový sirup Fermentovaný pšeničný sirup
@m332657 ай бұрын
a stále nekončíme: Další sirupy a sladidla Sirup z bílé moruše Datlový cukr Cukr z kokosových květů Pandanový cukr Sladový ječný sirup Další modifikované škroby a deriváty Kationové škroby Hydroxypropyl škroby Oxidované škroby Fosforylované škroby Cross-linked škroby (škroby s příčnými vazbami) Další cukerné alkoholy Hydrogenovaný maltodextrin Laktitol sirup Další složité sacharidy a oligosacharidy Manno-oligosacharidy Xylo-oligosacharidy Arabinan Rafinoza Další přírodní a rostlinné sladidla Monk fruit extrakt (extrakt z ovoce mnichů) Sirup z čiroku Šťáva z cukrové třtiny Birch syrup (březový sirup) Další vlákniny a gely Polydextróza Lignin Kostní moučka Guma arabská Guma tragant Další speciální sladidla Acesulfam draselný (Ace-K) (používá se v kombinaci se sacharidy) Aspartam (v kombinaci s maltodextrinem jako plnivo) Další přírodní výtažky a koncentráty Konzentrát z ovocných šťáv Sirup z plodů břízy Lucuma prášek Další enzymaticky hydrolyzované sacharidy Enzymaticky hydrolyzovaný kasein Enzymaticky hydrolyzovaný sójový protein Další přírodní cukerné složky Kokosový nektar Palmový nektar Další sladidla a deriváty sacharidů Cyclodextriny Palatinosa (izomaltulóza) Další komplexní sacharidy Stachyóza Verbaskóza
@m332657 ай бұрын
A bylo by jich ještě víc...
@dajosoba.32637 ай бұрын
Ahoj
@fitness00797 ай бұрын
Ahoj :)
@TheArtsvk7 ай бұрын
Dlhobo mam rezim: ranajky ovos + rastlinne mlieko ovocie, olivrant vajcia, obed maso (kuracie, hovadzie, ryby) + ryza (cervena, cierna, hneda) a kopa zeleniny, vecera detto. Je to udrzatelne? Nebude mi nieco chybat? Ziadne pecivo, sladke napoje, mliecne vyrobky, cukroviny, zmrazene potraviny, alkohol, cigarety.
@evailavska47107 ай бұрын
Mňa by zaujímalo ,prečo dovolíme ,aby sa vyrábali nezdravé potraviny,prečo vy a lekári či vláda proti tomu nezasiahla už dávno.Sú ľudia čo si nemožu dovoliť drahé ,čo ale asi nie je vždy zdravé ,,potraviny.
@lukasklecka5547 ай бұрын
Velmi dobrá otázka. Dle mě i jednoduše odpověditelná. Jde o peníze. Ze zdravého a spokojeného člověka je jich málo vyždímáno, propláceno pojišťovnou. Ideální stav je léčit a podávat preparáty. Prevence je levná....
@Ondrus217 ай бұрын
Zpracované potraviny jsou všechny, kromě těch základních, tedy ovoce a zeleniny tak, jak se sklidí, a naporcovaného masa (ne uzeniny). Mléčné výrobky nejsou základní potraviny a mléko je základní potravina jen v případě, že není pasterizované a homogenizované. Domácí marmeláda samozřejmě zpracovaná je. Není tak špatná, jako průmyslově zpracovaná, ale pokud člověk není opravdu metabolicky naprosto zdravý a nemá v pořádku játra, udělá nejlépe, když se jí, a stejně tak jakémukoliv sladkému ovoci, úplně vyhne. A pokud už někdo jí sladké ovoce, ať si z něj pro boha alespoň nedělá šťávy. To je to nejhorší, co se tím dá udělat. Tím se zbavuje vlákniny a koncentruje fruktózu. Instantní kávu bych nepil vůbec. Kávu jenom čerstvě mletou. A ještě poznámka k těm "přirozeným" sacharidům v ovoci. Ano, ovoce jsme tady měli vždy, ale nikdy ne tak sladké jako teď. Rozdíl mezi dnešním banánem a banánem, který tu jedli naši předkové před desítkami nebo stovkami tisíc let, je asi jako rozdíl mezi čivavou a vlkem.
@jitkarokytova73627 ай бұрын
Tak s polovinou souhlasim a polovinou ne. Prectete si historii o tom jaky mame enzym abychom zpracovali mleko. A neco o tom, ze nepasterizovat je obrovske riziko prevysujici benefit. Doporucuji videa institut moderni vyzivy.
@janasykorova98593 ай бұрын
Nesouhlasím s chutí ovoce právě že dnešní ovoce i zelenina nemá žádnou chuť pokud si ji sami nepestujeme já si ještě pamatují ovoce jako dítě a to nejsem dinosaur domácí rajče i dnes je sladké a kupované je bez chuti.Jedl jste někdy třešně ze stromu přímo? Asi ne ale kupte si třešně v obchodě mi jako děti jedli ovoce v sezoně na kila ale ne z obchodu ale z vlastní produkce žádný můj vrstevník nebyl obézní jelikož jsme měli strašně moc pohybu pokud jsme seděli tak jen proto že jsme museli sedět nad učením .
@Ondrus213 ай бұрын
@@janasykorova9859 Třešně jsou ještě ta lepší volba, pokud jde o ovoce, protože alespoň redukují kyselinu močovou. Ale ani tak bych to nejedl na kila. Jediné sladké ovoce, které osobně konzumuji, jsou jenom maliny, borůvky a jahody a jen ve velmi malém množství a jen výjimečně. Ovoce pořád obsahuje fruktózu. A fruktóza je prostě fruktóza.
@pikunder7 ай бұрын
Rád by som poznal váš názor na Alpha gpc!
@fitness00797 ай бұрын
Ahoj, Alpha GPC není legislativně schválená.
@Gabriela-uz9zo7 ай бұрын
Hnědá čočka se namáčet musí, ale černá, žlutá, nemusí.Luštěniny se musí pořádně propláchnout .....Luštěninové těstoviny se řadí mezi spravované potraviny.
@severni0vietnam7 ай бұрын
Konjak mi absolutně nedává smysl. Pokud chci jíst málo kalorické jídlo, tak vynechám nějaké konjakové těstoviny a jako přílohu si dám půl litru vody, kaloricky voda vyjde lépe a taky mě zasytí.
@fitness00797 ай бұрын
Ani nám ne :)
@martinastercova55256 ай бұрын
A co homogenizace mléka ? To je přece průmyslové zpracování. A z homogenizovaného mléka se vyrábí sýry i jogurty.
@fitness00796 ай бұрын
Výroba ovesných vloček je taky průmyslové zpracování... Je třeba umět rozlišovat zpracování a zpracování.
@martinastercova55255 ай бұрын
@@fitness0079 proč sem pletete vločky? Asi nevíte co je homogenizace a jak škodí lidem.
@DammCZ7 ай бұрын
Proč bychom meli blanšírovat luštěninu? To je kuchařská technika pro zachování struktury a barvy, ne pro zlepseni nutričních vlastností luštěnin. Obecně je zbytečné vyvolávat u lidí obavy v ramci luštěnin, jíme jich málo a tyhle antinutriční zkratky k tomu dle mě úplně zbytečně přispívají. Vždyť jste, Petře, advokát dobrého jídla a luštěniny mezi něj rozhodně patří.
@psisteak41227 ай бұрын
Proč mluví jak mentál a dává přízvuk na každou slabiku? On utekl z ústavu? Jinak tedy rada "vyzkoušejte, uvidíte", je opravdu hodná jeho génia ...
@fitness00797 ай бұрын
Za klávesnicí je každý hrdina, že? 😊
@psisteak41227 ай бұрын
@@fitness0079 No jestli nemáte lepší argument, tak děkuji za projevení souhlasu 🙂
@MariaM-tn5ro7 ай бұрын
Opravdu mluví dnes nějak divně, nevím proč...? To ale není důvod k urážení! Jeho videa jsou vždy zajímavé a přínosná.