Чудовий проект. Похожий проект розробив собі ,розмір 7,5*12,0 м по внутрішніх стінах , на дві кімнати. Так як ділянка 12соток розміщений по ширині , вхідна група там де у вас гостьовий туалет . На місті ванної- котельна , на проти два сан вузла. Друга кімната розміщена там де у вас передпокій. Криша двох скатна , в будинку друге світло , і антресоль. Чекаю від архітектора перші ескізи, вносимо поправки , і чекаємо дозвіл на будівництво.
@andriytsebrienko276626 күн бұрын
Дуже чудово що робите дві окремі кімнати. Загальна зала чи кімната-столова/кухня - це приміщення яким користуються всі, а не конкретно хтось з членів родини. Тому при внутрішніх розмірах 65-70 м2 обов`язково потрібно робити дві кімнати, санвузол та ванну роздільно, і буде всім щастя і гармонічне проживання в будинку🤓🥸😎
@PaulMatskevich27 күн бұрын
Доброго вечора! Олександр, ви помилилися, згідно Порядку проведення технічної інвентаризації: 97. Загальна площа житлового будинку садибного типу, дачного та садового будинків визначається як сума площ усіх приміщень без урахування площ балконів, лоджій, терас, прибудованих альтанок (відкритих веранд), технічних підпіль, горищ. До загальної площі таких будинків включаються площі приміщень усіх поверхів, враховуючи мансардний, цокольний і підвальний. Площа горища, технічного поверху або підвалу заввишки 1,9 метра і менше, а також портиків, ґанків, зовнішніх відкритих сходів та пандусів, відкритих та критих терас до загальної площі будинку не включається.
@TerekhovO26 күн бұрын
Ок. Внесіть зміни в ДБН Житлові будинки.
@PaulMatskevich26 күн бұрын
@@TerekhovO Я з вами згоден, але я лише звичайний технік з інвентаризації нерухомого майна, який діє в рамках Порядка
@TerekhovO26 күн бұрын
@@PaulMatskevich А це Проект Архітектора зроблений згідно діючих ДБН України.
@PaulMatskevich26 күн бұрын
@@TerekhovO Ви просто акцентували увагу на даних бті, тому я вам написав
@TerekhovO26 күн бұрын
@@PaulMatskevich Дякую.
@pasdh28 күн бұрын
Зробив вибірку з офіцйної інструкції БТІ, спеціально для Вас, оскільки Ви посилались на БТІ, я думаю на офіційному сайті найдете. II. Об'єкти, що підлягають технічній інвентаризації 1. Загальні положення (вибірка) 1) будинки квартирного типу різної поверховості, гуртожитки та їх секції; 4) будинки садибного типу; 2. Будинки квартирного типу різної поверховості, гуртожитки та їх секції 1. До будинків квартирного типу належать дво- та багатоквартирні будинки. 2. Будинок квартирного типу може бути зблокованого, секційного, коридорного, галерейного і терасного типів. 3. Будинки садибного типу 1. До будинків садибного типу належать малоповерхові житлові будинки та домоволодіння, розташовані на присадибних ділянках у межах садибної забудови населених пунктів, одноквартирні житлові будинки, котеджі, особняки, блоковані. VI. Підрахунок площ об'єктів 25. Загальна площа квартир, будинку квартирного типу та гуртожитків визначається як сума площ приміщень, а також площ балконів і лоджій із такими знижувальними коефіцієнтами: 1) для балконів і терас - 0,3; 2) для лоджій - 0,5; 3) для засклених балконів - 0,8; 4) для веранд, засклених лоджій і холодних комор - 1,0. 27. Загальна площа будинку садибного типу, дачного та садового будинків визначається як сума площ приміщень без урахування площ балконів, лоджій, терас, прибудованих альтанок (відкритих веранд), технічних підпіль, неопалюваних горищ і відкритих паркувальних місць із навісами. До загальної площі таких будинків включаються площі приміщень усіх поверхів, враховуючи мансардний, цокольний і підвальний. Під час підрахування загальної площі будинку садибного типу: 1) площа, яку займають піч або камін, до площі приміщень не включається; 2) площа технічних поверхів (технічного підпілля або підвалу заввишки 1,9 м і менше), холодних (неопалюваних) горищ незалежно від висоти, в тому числі технічного горища, до площі будинку не включається. Площа прибудованих ґанків (портиків), не засипаних пустот під ґанками, зовнішніх відкритих сходів та пандусів, відкритих та критих терас (мощення) до загальної площі будинку не включається. У поняття загальної площі для будинків садибного типу (котеджів) не входять лоджії, тераси та балкони взагалі. Будинок квартирного типу це коли 2 та більше (там площі літніх враховуються з коефіцієнтами). Зрозуміло, що при проектуванні та будівництві котеджів всі хочуть це врахувати і це правильно, бо додаткові затрати, проте це не є загальною площею згідно нормативних документів. Це можна назвати загальною площею проектування наприклад і тоді рахувати так як Ви, але загальна площа будинку має бути близька до БТІ інакше буде нестиковка з будівельним паспортом та фактичними обмірами і можуть бути проблеми, на етапі реєстрації декларації.
@TerekhovO28 күн бұрын
Дякую. Ці данні є в ДБН Житлові будинки. Підписникам вибірка корисна. В том же ДБН читко вказано - одноквартирний будинок (котедж)
@pasdh28 күн бұрын
@TerekhovO Будь-ласка, тут основне що загальна площа будинку пане Олександр, згідно неї рахується без лоджій, терас, ганків і тд, і це подається у декларацію. А Ви наполягаєте що площі терас входять у загальну, а я обґрунтував що для котеджів не входять. Ви прирівнюєте будинок садибного типу (котедж) до будинку квартирного типу, а це зовсім інші типи будинків і площа рахується по різному. Також нагадаю що загальна площа ще й до того коли вона виходить за певні межі оподатковується, тому ця цифра вкрай важлива.
@TerekhovO27 күн бұрын
@@pasdh 1. Є загальна площа будинку згідно заповнення експлікації в Проекті, є житлова площа будинку, є площа по БТІ для оподаткування. Рахуєте підлоги - 1. Рахуєте енергобаланс - 2. Сплачуєте податки - 3. Тому вибачайте не розумію суті вашої претензії. 2. Я не працюю в БТІ тому мені їх інструкції до одного місця. Згідно ДБН В2.2-15:2019 Житлові Будинки. Додаток А (Обов'язковий) Визначення ... площі будинку... Тут вказані коефіцієнти. Згідно п. 3.8 житло 1 категорії. Житло … та одноквартирних будинків (чи котеджей), які забезпечують рівень комфорту не нижче за мінімально допустимий. 3.27 площа квартири (НЕ БУДИНКУ!!! Цю площу ще називають - житлова) Сумарна площа житлових і підсобних приміщень квартири без урахування лоджій, балконів, веранд і терас, холодних комор і зовнішніх тамбурів. Тому ми вказуємо в проектах загальну площу приміщень, та площу з коефіцієнтами згідно додатку А. Житлову не вказуємо. Її можна порахувати в експлікації. Тому взагалі не розумію що ви намагаєтеся доказати вказуючи ті самі коефіцієнти з ДБН... ДБН Садибні будинки багато років як не дії. Тому таки поняття в ДБН відсутні.
@pasdh27 күн бұрын
@@TerekhovO Дбн по плануванню територій 2019р є визначення що таке садибний будинок та забудова, п 3.56-3.57 , те ж саме що і у БТІ чи для Вас це теж не документ? Причому тут категорія житла? Це просто рівень комфорту який обмежує нижній та верхній пороги площ (це взагалі стосується більш квартир з держбюджету, щоб економити) . Нічого не хочу нікому доказувати, просто ще раз коефіцієнти до площ враховуються лише при визначенні площ будинків квартирного типу (2 та більше квартири) , для садибних не враховуються. Все інше відсебятина. Тобто якщо вже писати два стовпчики (хоча це теж не по ДСТУ) то писати повні площі в одному (без коефіцієнтів), а у іншому все крім літніх приміщень (лоджій, балконів, терас) і другу цифру подавати до ТЕП у будівельний паспорт. А при такому варіанті як у Вас немає тої цифри, що треба, принаймні у цьому відео такої цифри не було. Ви ж робите ескізні наміри? Ви її окремо вираховуєте для тепів? Таке враження, що Ви розумієте про що мова, проте свідомо перекручуєте поняття, щоб не визнати, що помиляєтесь, вибачте. Думаю продовжувати не варто.
@RudyArchitectKiyiv26 күн бұрын
@@TerekhovO Чи можливо зробити темою вебінару даний "СР....ЧЧЧ" про те, як різні спеціалісти по різному рахують площу . Або ж хоч трохи освітити цю тему, якщо вона не набере голосів. Дякую.
@PolBen27 күн бұрын
Все гарно і зручно. Маю одне питання: я часто бачу роздільно санвузол і ванна кімната, і це мега не зручно. Чому не посиавити унітаз також у ванній кімнаті і тоді то буде зручно.
@TerekhovO27 күн бұрын
Поняття не маю навіщо... Але кому треба - зробить.
@artemmel88827 күн бұрын
будинок з такою компоновкою і однією спальнею (на 2 людей) - щось тут не сходиться. Тут повинно бути мінімум дві спальні. Щодо спальні: місця для зберігання - недостатньо, а кабінет зроблений для чоловіка (де тоді макіяжний столик для жінки?) Це проект для літньої пари, або пари без дітей, які іноді приймають гостей і можуть залишити їх на ніч спати на дивані в вітальні. Дуже утилітарний проект. Додати ще одну спальню і буде норм
@TerekhovO27 күн бұрын
Це ваш будинок?
@criticism_humilis_ortus28 күн бұрын
"Платон мені друг, але істина дорожча": тільки одна кімната - дуже ускладне експлуатацію та майбутній продаж будинку. Навіть для однієї людини може бути потреба у кабінеті. А з часом може бути потреба спати окремо... Якщо літні володарі маєтку мають внуків - де їх розмістити??? 🙄🙄 Вважаю, що такий будинок має дуже специфічну нішу застосування. Для чисельної більшості треба починати від двух спальних.
@TerekhovO28 күн бұрын
Тут дві кімнати. Мені наприклад вистачає.
@criticism_humilis_ortus28 күн бұрын
@TerekhovO особисто Вам - то зрозумiло! Але, як Ви казали ранiше: будинок - то iнвестицiя!!! А перше правило iнвестування - ЗАХИЩАЙТЕ власнi iнвестицiï. Можливо я дуже помиляюсь, але якщо збiльшити жилу площу будинку на 12-14 квадратiв, його собiвартiсть не подвоïться. А от попит при продажу збiльшиться у рази
@TerekhovO27 күн бұрын
@@criticism_humilis_ortus да не всім це потрібно! Типових проектів повно. Оберуть який потрібно. Всім не вгодиш...
@pasdh28 күн бұрын
А навіщо несуча стіна по осі 2? Якщо перекриття панелями то без неї можна обійтись, це і фундамент здешевить. Збірні плити покласти на стіну по осі Б та В, там проліт 6400 не розумію чому Ви так зробили
@TerekhovO26 күн бұрын
Це не робочий проект. Але буде і в робочому для спрощення перекриття без монолітних ділянок.
@pasdh26 күн бұрын
@TerekhovO А навіщо монолітні ділянки? У Вас ширина 7250мм по внутрішньому габариту. 7200 ідеально було б. Або плити по 1см порозсовувати, потім всеодно розчином заповнюються шви. 6х1200 і все. А як вам та стіна допомагає? У верхньому на плані прольоті та ж сама ширина 7250мм, не розумію рішення. Так було б лише 2 типорозміри плит мінус несуча стіна, мінус фундамент.