Про "вкрадену" російську мову. Розбираю міфи. Сильно не бийте)))

  Рет қаралды 1,544

Буття, історія та мова

Буття, історія та мова

21 күн бұрын

#фейк, #міфи, #російська #мова
Підтримати канал (Монобанк) 5375 4114 1923 9244
PAYPAL : oleg.fedorchuk@gmail.com
----
Увага! Застереження:
Цей контент стосується вивчення історії. Автор засуджує будь-які прояви дискримінації та насильства. Будь ласка, розглядайте цей контент з обізнаністю та розумінням його цілей.

Пікірлер: 90
@ivandenisevyc-dorosenko8787
@ivandenisevyc-dorosenko8787 11 күн бұрын
Це чудово, мені близький Ваш підхід.
@Losperdoza
@Losperdoza 16 күн бұрын
Супер! Дуже важливу тему підняли.
@user-zo2sq1sz1x
@user-zo2sq1sz1x 19 күн бұрын
Пане,дуже цікавий матеріал,Дякую.На Чернігівщині слово кінь кажуть куинь.
@blackmolfar5994
@blackmolfar5994 12 күн бұрын
Давно відомо що "фрідом",це проект каналу "наш"
@user-gs8nc7xm6t
@user-gs8nc7xm6t 18 күн бұрын
Як приємно слухати професіоналів.Процвітання каналу.Дякую
@olegadamchuk4931
@olegadamchuk4931 17 күн бұрын
Автору респект! Ваш канал, мусить єдиний україномовний, де Ви намагаєтесь науково і критично осмислити різні міти і фейки, що нагруващено в українському інфопросторі в останні роки щодо московитів і московської мови. Це дуже важливо, бо мисумо знати правду про своїх ворогів. Ми не повинні пояснювати їх поведінку дурнею накшталт того, що вони походять від канібалів. Або, що фіно-угорські аборигени навчились московській мові через молитви. Одна заввага пану не вживати в мовленні слово "типу", як московитський жаргон. Не вживати слово "да", замість так. Не вживати англізми, якщо є свої слова. Я таксамо багато років цікавлюся глотогенезою руських говорів і літ. мов. Мою свою гипотезу-теорію розвитку цих говорів, спілкувався з відомими мовознавцями України, Білорусі тощо. Сам є носієм руських(українських) говірок Берестейшини. Планую стежити за каналом і писати коментарі. Удачі!
@michalpshenychnyak2743
@michalpshenychnyak2743 16 күн бұрын
Дякую за відео Стосовно фейкової сторінки. Тут більше цікаво використання місцями іншої/відмінної граматики у виданнях у різні роки навіть одним і тим же видавництвом. І у різних видавництвах користувалися різною граматикою. Навіть при друку офіційних документів. Хто як вчився. Наступне. Прив'зування болгарської мови до церковно-слов'янської думаю не зовсім коректне. Адже болгари прийшли зі сходу і створили понад Вологою Болгарський каганат ( можливо помиляюсь, але здається віра в них була - іудаїзм) і лише частина прийшла в сучасну Болгарію де і ассимілювалася зі слов'янами. Адже перші болгарські царі мали зовсім не слов'янські імена. Тож звідки взялася болгарська мова окреме питання. Ну і без сумніву церковно-слов'янська були основою для української та російської граматик. Просто для української трохи швидше. Тут багато факторів. І освіта, і торгові та політичні зв'язки. І релігійні традиції. Адже на заході більше було поширено читання біблії та пізніше створено загальновживану ( в т.ч. розважальну) літературу. Поширеним було і читання біблії та евангеліе як першоджерел, уроки катехізації. В російській православній традиції такого не було. Навіть не всі священики читали біблію. Вони взагалі могли бути неграмотними. Додайте незрозумілі мови підкорених народів. Сумна історія. Також можна згадати, що Ломоносова спочатку відправили до Києва вчити церковно-словянську, пізніше він вчився в Європі, і лише після цього осів у С.Петербурзі. Єдиний висновок- так, російська є штучною мовою розробленою для чиновників для об'єднання імперії. Вона не була наслідком природнього розвитку з мови народу.
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 15 күн бұрын
Так, на Балкани прийшли булгари й асимілювалися, але я ж не про походження болгарської мови. А. Галімов підняв питання створення першої літературної мови слов'ян, а її прийнято в науці називати 'староболгарською'
@michalpshenychnyak2743
@michalpshenychnyak2743 15 күн бұрын
@@istoriya-ta-mova а тут тоді не дуже зрозуміло. Бо створення міст та князівств означає управління та облік. А отже поширену писемність не серед ченців, а серед чиновників, військових, купців. Зрозуміло, що першоджерела не знайдені. Але очевидно вони були.
@michalpshenychnyak2743
@michalpshenychnyak2743 15 күн бұрын
Тут ще одне питання, адже християнство в Болгарії офіційно прийнято лише на 15 років раніше ніж в Києві. Тож в ІХ ст. очевидно, що мовою ченців була грецька. А якою мовою була мова повсякденного спілкування чиновників, військових (дружини), купців? Очевидно та, якою спілкувалася більшість жителів. Старослов'янська -древньокиївська. ;) А от має чому, як та на якій мові писали то вже питання до істориків. До того ж не варто забувати про свою "інквизицію" та боротьбу з поганством.
@volek6264
@volek6264 19 күн бұрын
Все ж таки про слов'янську археологію рекомендую подивитись - бо розвиток мови неможливо відокремити від міграційних процесів, перетинів і контактних зон з іншими етносами і тд Неможна лінгвістику аналізувати в вакуумі - це сама найпоширеніша помилка лінгвістів (( Почніть з середньостогівської культури і міграцій індоєвропейців культури шнурової кераміки - все походить з середнього подніпров'я
@user-cz2sz7lf8v
@user-cz2sz7lf8v 16 күн бұрын
Питання . Вельмишановний пан Автор як ставиться до вже досить поширеного твердження про те, що на території московського царства не було серед населення руської чи словенської мови, (підкреслю : серед переважної маси населення, про листування Алєксєя Міхалича з Хмельницьким я знаю …) що російська мова є новотвором, і літ їй біля 300, а в її відносно остаточній редакції - ≈ 200 (від Ломоносова й Пушкіна) ?? Це - дійсно так, чи й це згідно Вашого знання - інакше якось ?
@vladmag5163
@vladmag5163 19 күн бұрын
+
@user-qo1rg4wd8r
@user-qo1rg4wd8r 18 күн бұрын
Російський історик Ігор Данилевський є такий і багато лекцій в KZbin,історія починається з"Повісті минулих літ",цей історик саме літописами цікавився і розбирав по літерам.
@volek6264
@volek6264 19 күн бұрын
От якраз помиляєшся - вєнгри якось нав'язали 98% автохтонів свою мову і ті вивчили !!! В тому то і справа що слов'янського населення в волго-окському междуріччі не було, ти що прийшли в 11-12 столітті це були декілька відсотків населення новозбудованих міст
@user-cz2sz7lf8v
@user-cz2sz7lf8v 16 күн бұрын
Щодо обману у сторінці словника Даля свідчить також відсутність літери « ЯТЬ » у слові [ нарЕЧіе ] - на місці отої [ Е ] … Свідчення, що працювали безтолкові …
@user-wc5og8un7r
@user-wc5og8un7r 19 күн бұрын
Угорці зугощили декількасоттисячне населення українців за приблизно 100 років.З цього приводу вже є декілька відео на ютюбі.
@denisgreen9648
@denisgreen9648 18 күн бұрын
Авторе, як ви ставитеся до досліджень Шевельова шодо походження української, російської та білоруської? І чи погоджуєтеся ви з тим, що сучасна російська має великий церковнословʼянський(староболгарський) вплив?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
Звісно ж погоджуюся
@user-gx1hd6ki4v
@user-gx1hd6ki4v 19 күн бұрын
5:12 тільки хотів написати про те, що на обкладинці мало би бути "вєлікорусскАго"))))))
@volek6264
@volek6264 19 күн бұрын
Кривічі це балти, вятичі це взагалі вигадка літописця як і поляни...не перевіряються в паралельних джерелах
@user-mb4mw4bb7f
@user-mb4mw4bb7f 17 күн бұрын
пане "проффесор" - літери і звуку "Ф" в українській мові не було. Тому писалося і вимовлялося - "Х": Хведор, прохвесор... або - катедра.
@user-lv7rm2wx3y
@user-lv7rm2wx3y 17 күн бұрын
на що ви посилаєтесь?
@Volovica
@Volovica 18 күн бұрын
Я коли побачив той фейк із Далєм, плюнув і закрив для себе цей канал. Думаю такої великої купи лайна я ще не бачив....
@wowabigun7631
@wowabigun7631 18 күн бұрын
Експеранто де стало державною, щоб його репресивний апарат впроваджував?? А: грамота сцаря, в якій нічого угрофінського - це шедевер. Це типу: весь Рим точно розмовляв золотою латиною, бо нею писалися укази! (Ага, счас, якраз койне вони гутарили, ги.) І: латиноси розмовляють своєю іспанською, від якої у кастильців мізки закипають (свідок). Мабудь теж можна розвести 'наука-абразну' бодягу, але, просто всі знають: іспанська туди занесена. Крапка. Ну, а тут маємо чергову спробу натягти слов'янську сову на угро-фінський глобус, зробити вигляд, наче для території Шуждалі то є питомий, не нав'язаний в позаминулому сторіччі язик. (Для загального - поцікавтеся, чим займалася - окрім іншого- шановна французська Академія.) і: відсутність угрофінських слів у маАскавскам язикє - при незмінності населення - якраз свідчить про його штучність. Ву-а-ля.
@DARDA360
@DARDA360 18 күн бұрын
Перший підручник Магніцького(?) "Арітметіка" на якій мові?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
Гадаю, що на слов'янський))
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
@DARDA360 Усе що писалося було на церковнiй(болгаро-македонськiй) мовi.В тому числi "Граматiка" Мелетiя Смотрицького котрий придумав вiдмiнки i т.д. для цеї мови,фактично пiдготувавши для подальшого "прийому" у якостi офiцiйної в Рос. iмперiї.
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
@@AlexSilvestriv-cm6cz Мелетій Смотрицький придумав відмінки? До нього їх не було? Тобто слова не відмінювали? Хм... дивно. У літописах бачу, що слова відмінюються
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 17 күн бұрын
@@istoriya-ta-mova Смотрицький створив правила,до цього їх не було у церковнiй мовi.
@vidopliasov
@vidopliasov 19 күн бұрын
Сам лет десять назад клюнул на эту фальшивку, но потом, быстро разобрался что к чему.
@masja79
@masja79 19 күн бұрын
Юрій Шевельов у своїй праці "Між праслав'нською та російською" (1982) ствержував, що російські філологи так і не вирішили проблему становлення російської мови. Як Ви вважаєте наразі ця проблема вирішена?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
Гадаю, що навряд чи вони нам скажуть, що вони не розібралися з проблемою формування російської))))
@ostromysl
@ostromysl 18 күн бұрын
Не зовсім так) До прикладу радянський мовознавець Б. Ларін таки визнавав цю проблему.
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
@masja79 Усе давно вирiшено- 60% церковнiй,30% тюркськiй, решта 10% зi всiх мов свiту,так саме як i проф. МГУ Залiзняк "вирiшив" за 20 рокiв дослiджень новгородських грамот,що новгородцi до того коли їх всiх вирiзав Iван4 Кровожерливий зi "своїми татарами", говорили на ЛЕХIТСЬКIЙ мовi,тобто на старо-польськiй.
@user-kw5ns7fl3k
@user-kw5ns7fl3k 17 күн бұрын
Про порк і свинину Дядько, ви що зовсім московську мову не знаєте? Наприклад, корова і говядина, щоб далеко не ходити
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
У вяликодержавного народа,к которому и относится Афтар,очень туго с логикой всегда было,дело в том,что словарь под названием о "вяликорусском неречии" не мог выйти а-приори,потому как ещё на стадии рукописной не прошёл царскую цензуру,но в личной переписке Даля с друзьями инфа об этом сохранилась,не зря же она гуляла аж до нашего времени именно с таким заголовком-"Великорусское наречие руского языка"!
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
Випадiння голосних "Владимир",замiсть Володимир,"вратничок"... це абсолютнi болгаризми i до речi Иванов-Петров-Сидоров це найпопулярнiшi болгарськi прiзвища,з чого б це?
@vidopliasov
@vidopliasov 19 күн бұрын
Финских слов в русском действительно мало. Есть ещё один нюанс. Акание - это не финно-угорское, а балтское влияние, а точнение балтский субстрат. Похожее акание наблюдается и в Беларуси. Территория окания расположена севернее Москвы. Суздаль в окающем регионе, может быть поэтому в современном русском написание окающее, а произношение акающее.
@ostromysl
@ostromysl 19 күн бұрын
"Финский слов в русском действительно мало" - Ви зараз кажете про літературну мову. А в народних говорах фінських слів значно більше - особливо в "окаючих" північних діалектах. Фінським субстратом також пояснюється характерна риса північноросійських говорів - а саме цокання, тобто нерозрізнення фонем "ч" і "ц". Замість них вимовляють дуже м’яке "ць" ("щастье" - "сцястье", "стучать" - "стуцять", "бринчать" - "бринцять", "чай" - "цяй", "хочу" - "хоцю" тощо). Акання, а також якання, первісно було фонетичною рисою південноросійських діалектів. Як слушно завважив автор каналу, у Москві ще в XVII ст. нормою вважалося окання. А російська орфографія базується на церковнослов'янській, для якої було характерне окання. У дореволюційній орфографії навіть писали закінчення "-аго", замість "-ого" ("высокаго", "далекаго", "вкуснаго", "чернаго" тощо) - це чисто ц.-сл. риса. Плюс церковнослов'янськими рисами є написання "и" після шиплячих "ш" и "ж" ("жизнь" , "жито", "жирный", "широкий"), оскільки в ц.-сл. шиплячі були м'якими.
@vidopliasov
@vidopliasov 19 күн бұрын
@@ostromysl Норма литературного и граница акания - разные понятия, я говорил, что изначально русский формировался в ареале окания, а сей час столица находится в ареале акания, поэтому отличия написания и произношения. Плюс, появилась современная лингвистическая литература, которая выводит русский от четвёртой акцнетной группы славянских языков, которая является достаточно архаичной, где изначально не произошла вторая палатализация. Ареал формирования языка - волго-окское междуречье, которое как раз и поделено между акающими и окающими говорами. Дыбо В. А., Замятина Г. И., Николаев С. Л. "Основы славянской акцентологии." По этим данным, украинский, как и большинство современных славянских языков относится к третьей акцентной группе. Кривичский диалект ко второй акцентной группе. Ареал первой акцентной группы - восток Болгарии.
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
Так никто и не говорит что голядь,меря,эрзя и пр. народы исторической Московии или Залесья чисто финские,в современном русском языке вполне официально 60% церковного языка(болгаро-македонского),30%- ТЮРКСКОГО и 10% с миру по нитке. Именно по этому в Вики среди "искусственных языков мира" законное место занимает "русский език".
@vidopliasov
@vidopliasov 18 күн бұрын
@@AlexSilvestriv-cm6cz Язык Кржанича не есть современный русский язык, это два разных языка.
@ostromysl
@ostromysl 18 күн бұрын
Відсутність другої палаталізації -- риса давньоновгородської (ще словацької) мови, яка не була первісно властива мові ростово-суздальского кня-ства. В ростово-суздальському якраз казали "в руце", "на нозе" тощо. Ця риса там зберігалася до XVI ст. Відсутність другої палаталізації в російській мові -- це релікт поглинутої новгородської мови. А ось у північноросійських говорах згадане явище яскравіше виражено -- вони там можуть казати "могёт", "секёт", "пекёт". Знову ж таки, питання суперечливе, але багато московських мовознавців виводять російську з мови загарбаної держави, або й прямо кажуть, що в Новгородській республіці розмовляли російською. Релікти поглинутих мов не є свідченням давності мови, яка їх поглинула.
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
Афтар,не була болгаро-македонська мова "найближчою" до слов'янських мов,а мала уже писемнiсть на той час на вiдмiну вiд тої ж рускої i саме тому була привезена Кирилом и Миходом у якостi писемної в Київ.Лиш з часом усна та писемна мови почали взаємопроникати одна в одну.
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
З точки зору русина болгарська мова була йому ближча й зрозуміліша, ніж грецька чи латина. Я обмовився і пропустив "писемна", тому "це єдина писемна слов'янська мова"
@serdes74
@serdes74 16 күн бұрын
КАПЕЦЬ!!! Про що тут мова йде???? Так там же автор і говорив, що це перше видання НЕ ВИДАВАЛОСЯ і БУЛО ЗНИЩЕНЕ!!! А є тільки посилання у списках літератури у інших працях закордонних дослідників!!! А ця типу "фейкова" обкладинка - так це просто як ілюстрація до того факту, ні більше, ні менше!!! Ніхто не каже, що то справня сторінка!!! Так як справжньої вже давно не існує в природі - її знищили!!! Про що автор тут розпинається??? Краще нехай вивче бібліографічні посилання у зарубіжних авторів з саме такою назвою "Великорусское наречие руського языка"!!! Так як за кордоном імперці НЕ ЗМОГЛИ знищити роботи з посиланнями на "СЛОВАРЬ" зі справжню назвою!!! Про це і йшла мова у згаданому відео!!! ... Автору цього відео треба уважніше передивитися те відео!!!
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
Афтар,старо-болгаро-македонська(церковна) була лишень писемною,при чому тут "спiлкувалися",спiлкуватись могли на любому дiалектi рускої мови що князi ,а що простий народ?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
Розказуйте про це Аліку Галімову
@Ultra_Karas228
@Ultra_Karas228 19 күн бұрын
Чи вважаєте ви автора каналу історія русі фейкотвором?
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 19 күн бұрын
я за ним прискіпливо не спостерігаю)) Я б сказав, що іноді він займається маніпуляціями
@ostromysl
@ostromysl 19 күн бұрын
@@istoriya-ta-mova Здебільшого його маніпуляції стосуються мовних питань, оскільки він не мовознавець. Але багато раціональних міркувань теж є.
@volek6264
@volek6264 19 күн бұрын
Норманни які завоювали Британію були англи, сакси, юти і тд і говорили на давніх нижньонімецьких діалектах, франків там не було як і французької мови .... пардон це взагалі в штангу
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 19 күн бұрын
Шукайте, 1066 р. Norman Conquest, Old French
@volek6264
@volek6264 19 күн бұрын
@@istoriya-ta-mova так це вже не норманське а нормандське)) та і герцог нормандіі союзні війська із всієї сучасної Франції збирав
@DARDA360
@DARDA360 18 күн бұрын
@@volek6264 Ви помиляєтесь. Досліджуйте Siege of Paris (845) а також Siege of Paris by Rollo, чиїм нащадком був позашлюбний William the Conqueror (William the Bastard). Taм багато цікавого. Графство Руен було віддано Norsemen -- Normandy.
@wowabigun7631
@wowabigun7631 18 күн бұрын
Трошки ви різні епохи сплутати, нормани висадилися століттями пізніше ютів & K., на той момент нащадки вікінгів (нормани) цілком офранцузилися.
@user-sp6mo3rg1b
@user-sp6mo3rg1b 18 күн бұрын
С какой ещё "украинской" Луганщины Владимир Даль? Луганск в его время - это Славяносербский уезд Екатеринославской губернии. Никакими "украинцами" там и не пахло.
@AlexSilvestriv-cm6cz
@AlexSilvestriv-cm6cz 18 күн бұрын
@user-sp6mo3rg1b Даль писал своему другу-в Москве говорят на великоруском наречии только покуда видно с башен кремля,далее народ говорил на исконном финно-татарском.
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
Луганщина це регіон, в якому проживали етнічні українці
@denisgreen9648
@denisgreen9648 18 күн бұрын
Україна, в тому числі й Луганщина, були в складі російської імперії в той час, українською вона від цього не перестала бути, так само як і Варшава польською чи Гельсінкі фінськими
@vladimirgavrilov3026
@vladimirgavrilov3026 18 күн бұрын
Пахло московитами?
@user-lv7rm2wx3y
@user-lv7rm2wx3y 17 күн бұрын
А в чем разница между "украинцами" и "малороссами"?) Раз уж вы на это намекаете, недалекий человек) Кстати, русских тогда по такой логике тоже не было, а были великороссы Мало-Руси живе под различним именима (као Украјинци, Јужни Руси, Черкаси, Запорози; у Галицији: Русини, Галицијанци, Рушњаци, карпатски Руси, Хукули и Бојци у бреговитом делу Галиције); у западној Русији, у Пољској и Аустрији (у већем делу Галиције); даље живе, где мање где више, у Угарској (карпатски или угарски Руси), у Буковини и на јужној граници Аустрије. Летопис Матице српске. Том 155, 1888
@user-uw8wv5qm4f
@user-uw8wv5qm4f 18 күн бұрын
Слушаю и удивляюсь. Кто вы мужчина, что бы вещать?Учу сейчас польский и понимаю, руцкий-это упрощённый польский. Даже интересно. У поляков есть кура (одна) и куры(много).Откуда на раше куры, если курица?И звательный падеж тоже есть у поляков.Не говоря уже о том, что и в польском и украинском больше слов, чем в руцком.
@istoriya-ta-mova
@istoriya-ta-mova 18 күн бұрын
Щось ви несете? "руцкий-это упрощённый польский? " Англійська це спрощена німецька? Варто продовжити? Московити весь час кажуть про те, що вони найбільша країна світу, ви заразилися від них? Більше чи менше слів у мові? Як рахували?)))
@user-gr9bl6ds8f
@user-gr9bl6ds8f 18 күн бұрын
kzbin.infowOlJIt4qFCg
@vladimirgavrilov3026
@vladimirgavrilov3026 18 күн бұрын
Мордва, к примеру очень хорошо знала русский язык. По "цоканью" и "чоканью" определяли области расселения угро-финских народов.
@user-di9eh7wu8k
@user-di9eh7wu8k 18 күн бұрын
Ось так от,вліз в багно по коліна,шукач істини, і не можеш вилізти.Незнаю,не знайшов, може.І яка ж у тебе мета(адже ж є)?
La final estuvo difícil
00:34
Juan De Dios Pantoja
Рет қаралды 18 МЛН
Let's all try it too‼︎#magic#tenge
00:26
Nonomen ノノメン
Рет қаралды 55 МЛН
Як українська мова сформувала російську
21:54
Твоя Підпільна Гуманітарка
Рет қаралды 127 М.
Звідки походить тризуб || На чисту воду
57:00
Локальна історія
Рет қаралды 6 М.
Розсекречена історія. Ким був товариш Щербицький?
51:01
Що таке українська мова? • Ukraïner
17:26
Слова, які ми помилково віддали російській
16:52
Твоя Підпільна Гуманітарка
Рет қаралды 262 М.
Держави Русі не було?! Якусь нову методичку підвезли?
24:58
Буття, історія та мова
Рет қаралды 2,4 М.