Professor odc. 16 - Autofagia czyli samozjadanie

  Рет қаралды 179,116

SCE TV

SCE TV

Күн бұрын

👉 Nasz sklep: oszukajczas.pl
👉 Nasza Grupa na FB: / 403101261572368
W 2016 r. profesor Ōsumi otrzymał nagrodę Nobla za odkrycie mechanizmów autofagii, czyli zjawiska samozjadania.
Jest on kluczowym procesem do uzyskania pełnego zdrowia i maksymalnego przedłużania życia. Musimy regularnie włączać autofagie, aby naprawiać komórki i usuwać patologiczne śmieci i złogi zewnątrz oraz wewnątrzkomórkowe.
Autofagia recyklinguje śmieci komórkowe lub uszkodzone fragmenty komórek, aby dać surowiec do ponownej syntezy protein i naprawy lub tworzenia nowych struktur komórkowych i macierzy zewnątrzkomórkowej.
W tym odcinku opowiem kiedy najefektywniej inicjowana jest autofagia, jakie środowisko hormonalne i status energetyczny jest wymagany do przeprowadzenia skutecznego samooczyszczania. Dodatkowo wspomnę o pewnych substancja mających właściwość pobudzania autofagii.
Zapraszam.
#AntiAging #Autofagia #Zdrowie #sce

Пікірлер: 424
@rtgigontworzymyzpasja6892
@rtgigontworzymyzpasja6892 11 ай бұрын
Niesamowite jak pięknie funkcjonuje nasz organizm, tylko chcieć mu dać działać. Proces autofagii jest zdumiewający. Zdecydowałam się na głodówkę 72 godzinna, choć będzie trwać dłużej bo jutro ją skończę i efekty już są widoczne. Zmniejszyły się stany zapalne dłoni i obrzęk prawie znikł. Żadne leki przeciwzapalne tego nie zrobiły. Naprawdę cieszę się ogromnie bo od 6 lat choruję na reumatoidalne zapalenie stawów i ból jaki towarzyszy tej chorobie nie jest przyjemny a tutaj taki piękny efekt. Będę kontynuować głodówki aż zupełnie wyjdę z stanów zapalnych. Dziękuję za ten materiał 😊
@SCETV
@SCETV 11 ай бұрын
Bardzo się cieszę choc polecam także kwasy omega-3, olej z wiesiolka, MSM, bor, zadbanie o mikrobiote jelitową, zbadanie poziomu d3 a potem suplementacje d3 z k2 oraz w diecie więcej potasu
@rtgigontworzymyzpasja6892
@rtgigontworzymyzpasja6892 11 ай бұрын
@@SCETV dziękuję 👍
@maciejborucki7189
@maciejborucki7189 9 ай бұрын
Hej, moja mama również ma reumatoidalne zapalenie stawów.. faszeruje się lekami, do tego depresja.. kolejne leki.. Napiszesz mi jak sobie radzisz z chorobą?
@rtgigontworzymyzpasja6892
@rtgigontworzymyzpasja6892 9 ай бұрын
@@maciejborucki7189 Witaj. To jest trudna sprawa z RZS ale można złagodzić objawy choroby ale jest to długa i żmudna praca ale efekty są widoczne po zastanowieniu tych rzeczy. . Ważne jest to co jemy czyli unikanie produktów zakazanych w RZS, można o tym poczytać. Dużo mi pomogła 7 dniowa głodówka zdrowotna o wodzie, organizm się oczyszcza i znikają stany zapalne. Ważna jest odpowiednia Suplementacja. Zadbać o jelita, probiotyki dobrej jakości polecam z firmy LR, maślan sodu na jelita. Duża dawka witaminy D3 ja biorę 10000 jednostek z Mk27, omega 3 duża dawka, siarka MSM na stawy, krzem.Suplementacja witamina C, czarci pazur. Obecnie jestem na terapii borem i magnezem mówi o tym Barbara Kazan jak stosować. Bardzo ta kuracja mi pomogła oczyściła stawy z zwapien i mniej bolą i nie mam sztywności porannej. Od 5 miesięcy już nie biorę leków, które sama odstawiłam i czuje się o wiele lepiej niż kiedy je brałam. Wróciłam do biegania. Także warto zdobywać wiedzę i szukać innych rozwiązań. Posłuchaj jak wyleczyłem nieuleczalne właśnie głodówkami. Dużo jest możliwości tylko to wymaga za wzięcia się i dyscypliny ale warto. Mam nadzieję że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam i życzę powodzenia dla mamy.
@rtgigontworzymyzpasja6892
@rtgigontworzymyzpasja6892 9 ай бұрын
@@maciejborucki7189 Witaj. Jeśli chodzi o RZS to nie jest to łatwe ale można sobie pomóc na kilka sposobów. Eliminacja z diety rzeczy które szkodzą. Dieta ma ogromne znaczenie. Zadbanie o jelita, szczególnie w tej chorobie bierze się silne leki, które niestety niszczą florę bakteryjną jelit i suplementacja dobrymi probiotykami poprawi ich pracę a maślan sodu wzmocni dobre bakterie jelitowe. Suplementacja witamina D3 ale w dużych dawkach i Mk27 oraz siarka MSM, krzemem. Duże dawki Omega 3,witaminy C. Można wspomagać się kurkumina z pieprzem. Osobiście polecam głodówki zdrowotne o wodzie. Po ostatniej 7 dniowej czułam się rewelacyjnie, znikły obrzęki i znacznie poprawiła się ruchomość stawów. Polecam posłuchać Barbare Kazan o terapi borem i magnezem, też stosuje i daje efekty ale po dłuższym czasie. Jest to proces dlugofalowy i trzeba być cierpliwym w działaniu. Mam nadzieję, że coś pomogłam. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia dla mamy.
@grzegorzbuczek1398
@grzegorzbuczek1398 2 жыл бұрын
śmiali się ludzie z postu w piątek i przed świętami ;) wszystko to co było dawniej stosowane leczyło !
@angee-magha3358
@angee-magha3358 Жыл бұрын
Grzegorz nie jestem zwolennikiem żadnej religii,ale każda ma post w swojej nauce i to jest wartościowe . Ramadan jest swoistym IF ,w kk co piątek zachowujemy całkowity post ( taki właśnie przeprowadzam ) w buddyzmie (który jest religią już mniej filozofią )
@ez8553
@ez8553 Жыл бұрын
Pysiu nie u ludzi
@asnx456
@asnx456 10 ай бұрын
​@@ez8553a ludzie to co rośliny?
@HanneloreKantt
@HanneloreKantt 10 ай бұрын
Nie żreć
@tomaszgajewski260
@tomaszgajewski260 Күн бұрын
Dla zasięgów, pozdrawiam Pana doktora 🍀
@danutamatusiak8572
@danutamatusiak8572 10 ай бұрын
W swoim zyciu bylam na glodowce 30 dni.Byl to najpiekniejszy okres w moim zyciu.Powodem tego byl guz w prawej piersi wielkosci sliwki bardzo bolacy.Lekarze mi powiedzieli co mnie czeka tj obciecie piersi,wyciecie wezlow chlonnych i naswietlania.Moje 2 kol to zrobily i juz dawno gnija w ziemi.Ja zrobilam glodowke wg prof Breussa ze Szwajcarii ktory wyleczyl 40 tys osob z roznymi rakami Pilam tylko soki wymieszane razem tj.szkl soku z buraka+1/2 soku szkl z marchwi i 1/4 szkl soku z selera i herbaty antyrakowe . Po 30 dniach po guzie nie bylo sladu. Zginal tez reumatyzm/po 30 latach nadal go nie mam/, ustaly bole serca i glowy do dzis.Ale zeby zabic pamiec komorki rakowej trzeba glodowac 42dni bo wtedy mozg zabija pamiec komorki rakowej i nigdy nie bedzir zadnych przezutow.Warto ale po glodowce trzeba jesc przez tydzien ugotowane i zmiksowane warzywa aby przywrocic wszystkie funkcje jelit.Inaczej nastepuje skret kiszek i umierasz na 100%.trzeba uwazac,Przy glodowce czulam sie swietnie bo cere mialam brzoskwiniowa chodzilam do pracy i na basen oraz na tance.Teraz znow zamierzam zrobic troche postu aby po 30 latach oczyscic organizm z toksyn ktore znow sie nazbieraly.Polecam kupic sobie ziolo Moroznik /tak jak pisze/ktore zasysa glod i nie chce sie jesc przez 3 dni bo sa ciezkie.Ale na prawde warto bo tylko glodowka przedluza zycie.Podczas tej glodowki nie tracimy sil bo odzywiamy krew.Pozdrawiam.
@ewajazwinska934
@ewajazwinska934 10 ай бұрын
Też zrobiłam, ale mi na moją zmianę nic nie pomógł ten post. A byłam 42 dni. Fakt że okazało się po wycięciu że nie jest tak groźny, ale jednak musiałam się poddać operacji, nic nie zniknęło, ale to prawda również czułam się na tym poscie doskonale. Pozdrawiam
@HanneloreKantt
@HanneloreKantt 10 ай бұрын
Nie żreć
@annazamiarska3148
@annazamiarska3148 10 ай бұрын
Witam.chciala bym wiedzieć jakie to zioła przeciwrakowe. Pozdrawiam
@czeslawsokolegromowladny1423
@czeslawsokolegromowladny1423 9 ай бұрын
Moroznik nie ma w zielarskim prosze podac pelno nazwe?
@MartaMrozowska-pf4um
@MartaMrozowska-pf4um 5 ай бұрын
To prawdaJa trochę dłużej. SPRwdzalam swój mozg.Bylo wspaniałe,orga izm działał świetnie a mozg jeszcze lepiej.
@ImYouNique
@ImYouNique 3 жыл бұрын
Wlasnie jestem na 3 dniu postu, dzisiaj koncze i wlasnie robie trening silowy, sam jestem zaskoczony ile jeszcze sily mam biorac pod uwage ze nie jadlem nic przez 3 dni. Pozdrawiam.
@pawekurowski434
@pawekurowski434 2 жыл бұрын
Jak przeżyć 3 dni postu o samej wodzie ?
@Katarzyna-Maria
@Katarzyna-Maria 2 жыл бұрын
@@pawekurowski434 Zasadne pytanie, to : "Jak przeżyć czterdzieści dni o wodzie". Trzy dni to drobnostka (wiadomo, nie zawsze - powód: łakomstwo😅).
@pietrogra5563
@pietrogra5563 2 жыл бұрын
@@pawekurowski434 napewno pomoże opróżnienie całkowicie lodówkę i pozbyć się przekąski z mieszkania
@arturbrussman7275
@arturbrussman7275 2 жыл бұрын
Ja zrobiłem 14 dni i było ok
@pawekurowski434
@pawekurowski434 2 жыл бұрын
@@arturbrussman7275 14 dmi o samej wodzie ? To długo.
@BoskiSmok-k6z
@BoskiSmok-k6z 6 ай бұрын
Cale zycie liczenie makro, odpowiednia ilosc posilkow i bialka, zeby tylko nie "spadlo". Od 2 miesiecy jestem na poscie przerywanym 6/18, czasem 5/19. I jestem po prostu zdziwiony. Mam wrażenie ze moj antykatabolizm jest nasilony, miesnie wogole nie zlatuja. W dni treningowe jem bialko i wiecej wegli po treningu i musze przyznać- czuje sie o wiele lepiej niż na przeróżnych super dietach. Nie ma tez tej paniki- o nie, nie zjadlem juz 4h muszę biec po jedzenie 😂. Ten post to super sprawa. Raczej juz przy tym zostane
@SCETV
@SCETV 6 ай бұрын
Hormony
@BoskiSmok-k6z
@BoskiSmok-k6z 6 ай бұрын
​@@SCETVno nie wiem.. jestem już po 30tce. Trenuję od 16ego roku życia. Może organizm w jakiś sposób przyzwyczaił się do ilości tkanki mięśniowej. W każdym razie najbardziej zaskakujące dla mnie jest to ile mam energii w ciągu dnia i jak dobre mam samopoczucie. Wczesniej wydawało mi się, że nie potrafię funkcjonować bez regularnego jedzenia. Czułem się jakbym słabł, opadał z sił, motywacji. Odkąd wdrożyłem IF okazuje się, że jest całkowicie inaczej
@romanticcyclist
@romanticcyclist Жыл бұрын
ograniczenie spozycia węglowodanów i codzienna dawka sportu aerobowego to recepta na długie zdrowe życie, ja dzięki temu w 1,5 roku spaliłem 40 kg tkanki tłuszczowej, z ktora walczyłem ponad 20 lat roznymi specyfikami, dopiero sport zrobił tzw robote wprowadzony na stałe do mojego życia. Naprawde mozna zaczac go uprawiac w kazdym wieku, ja zaczalem uprawiac kolarstwo szosowe w wieku 49 lat pokonuje ok 1200 km miesiecznie, tuż po 50tce wprowadziłem bieganie, biegam ok 50 km tygodniowo ograniczajac troche kolarstwo traktujac je dzis jako w zasdzie taka aktywna regeneracje po bieganiu i dziala to fenomenalnie, nigdy nie mialem w moim zyciu takiej formy, tak wysportowanej sylwetki i takiego samopoczucia i checi do zycia jak dzis, wystarczylo 1,5 roku ,przemodelowanie swojego sposobu patrzenia na jedzenie, na aktywnosc. Polecam kazdemu bo zadna dieta nic nie da, organizm tego nie wytrzyma. W sporcie aero piekne jest to ze po prostu po pewnym czasie naturalnie odechciewa sie tych niezdrowych rzeczy tak bylo u mnie co zaskutkkowalo znacznym obnizeeniem spozycia weglowodanow co uratowalo mnie przed widmem cukrzycy, wyleczylem sie z nadcisnienia i tachykardii na ktore mialem juz przepisane tabletki i zniwelowalem ryzyko wielu innych niebezpiecznych skorzeń. Naprawde warto zaczac uprawiac sport i wprowadzic chocby delikatne modyfikacje w diecie a zaistnieja naprawde cudowne rzeczy w waszym zyciu, polecam kazdemu.
@UrszszUla
@UrszszUla 10 ай бұрын
Gratuluję 😊
@HanneloreKantt
@HanneloreKantt 10 ай бұрын
Nie żreć
@aldon9805
@aldon9805 Жыл бұрын
Polecam zacząć post zwłaszcza w momencie jak zaczynamy czuć początek choroby typu ból gardła, gorączka czy nawet grypowe bóle mięśni. Zobaczycie wtedy jak niesamowity jest nasz organizm...
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 Жыл бұрын
Wtedy to mamy naturalny jadłowstręt
@aldon9805
@aldon9805 Жыл бұрын
@@tomaszwozniak5537 otóż nie każdy ma jadłowstręt
@magal8982
@magal8982 9 ай бұрын
​@@tomaszwozniak5537może częściowo, ale zaraz rodzina podtyka choremu pod nos, bo trzeba się,,wzmacniać,,😅😅 Ale napewno warto wtedy wykorzystać fakt, że się nie chce jeść. Ostatnio złapała mnie bliżej nie określona infekcja, bóle stawów dreszcze, bez kaszlu, kataru,i bez wysokiej temperatury. Weszłam w sposób naturalny w głodówkę na trzeci dzień wszystko ustąpiło. Zachęcona,że tak łatwo poszło pociągnęłam jeszcze dwa dni. Polecam
@pawelwas2891
@pawelwas2891 2 ай бұрын
Super wiedza ,robie głodówki od wielu lat , mój ulubiony czas to miedzy 48 a 72 godzin , po wyjsciu z głodówki bialko i tluszcze zwierzęce, jestem na diecie ketogenicznej carnivore, z każdą przebyta głodówka czuje sie lepiej .
@lider4u
@lider4u 2 жыл бұрын
jestem w necie od jego powstania i na YT też. Znam niemal wszystkich polskich promotorów zdrowia (określenie zgrubne). Ten "Professor" robi to w mojej opinii zdecydowanie najlepiej. Nie tylko jest w 100% kompetentny, ale też nie cofa się przed zająknięciami i drobnymi potknięciami językowymi co dodaje jego treści wiarogodności i naturalności. Inni "eksperci" niemal po każdym zdaniu wycinaja każde potknięcie, sklejaja, kombinują itd przez co przekaż traci na autentyczności. W przeciwieństwie do kilku innych biochemików na YT, Professor wprawdzie korzysta z nieuniknionych nazw specjalistycznych ale robi to raczej z koniecznosci i w sposób ograniczony. Jego "konkurenci" ewidentnie robią to by się popisywać i podkreślać swoje wątpliwe kompetencje, wycinając co 10 sekund wypowiedzi dzieki czemu łatwo spamiętać skomplikowane nazewnictwo- zbędne dla słuchaczy. Zdecydowanie będę udostępniał powyższe traści przyjaciołom!
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 2 жыл бұрын
Wow dziękuję!!!!
@mariakasper3845
@mariakasper3845 Жыл бұрын
❤Wspanialy wyklad
@VankillaVanil
@VankillaVanil Жыл бұрын
Czapki z głów za nagranie bez cięć i czytania, przy tej ilości przekazanych informacji 🤯💪🧠
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
Wszystkie takie są 😁
@VankillaVanil
@VankillaVanil Жыл бұрын
Z tą też myślą poszedł sub😁😁@@SCETV
@mateuszkowalski9229
@mateuszkowalski9229 Жыл бұрын
Przyszedłem z kanału dr Skoczylasa i zostaję na dłużej. Super dawka wiedzy, dzięki.
@drakodrako1
@drakodrako1 3 жыл бұрын
Mam nadzieję że kanał szybko się rozwinie .Dziękuję za cenne wiadomości.
@annarozanska4960
@annarozanska4960 2 жыл бұрын
Dziękuję za wszystkie wskazówki.
@karolzieba493
@karolzieba493 2 жыл бұрын
Duża wiedza. Szacunek. Dla przestraszonych dużą ilością informacji: niezależnie, czy wszystko rozumiecie, głodówka i tak zadziała. Zachęcam. Uważam, że minimum to 36 godzin i tak to stosuje, ale wtedy żal przerywać, bo dopiero w tym momencie zaczyna się dziać, to co pozytywne.
@juliettaswietlostaaa5795
@juliettaswietlostaaa5795 3 жыл бұрын
Jesteś cudowny. Kocham Cię realnie. W końcu znalazł się ktoś, kto mówi dokładnie jak jest i nie krytykuje głodówek, tylko promuje i sięga po dowody naukowe, badania. Niech dobry Bóg ma Cię w swojej opiece za to, że mówisz ludziom prawdę o zdrowiu. Jakie to jest piękne, aż chce mi się skakać z radości, że takich ludzi jak ty jest coraz więcej. Wysyłam duuuuużo miłości. Oglądam Twoje filmy i robię notatki, gdyż widzę jak jak jeszcze małą wiedzę mam w tym temacie....chociaż mi się wydawało, że coś tam wiem.....ale wiem, że nic nie wiem:)
@stanislawkazimir6465
@stanislawkazimir6465 Жыл бұрын
extaza
@joannakokocinska699
@joannakokocinska699 8 ай бұрын
Też zrobiłam notatki :) Na kalendarzu ściennym Każdy kto przejdzie, poczyta
@ryszardmatuszewski4419
@ryszardmatuszewski4419 2 жыл бұрын
Dodatkowo do ,,głodówki....., jest akcja w całej Polsce, wzmacniamy więzi-korzenie rodzinne, posadź drzewo mamie tacie siostrze cioci przodkom przyjacielowi dziewczynie dzieciom itd, NADAJ TEMU DRZEWU ICH IMIĘ, podaj dalej info, posadź 🍒
@lidoslawahaeu7512
@lidoslawahaeu7512 8 ай бұрын
Najlepszy, konkretny i rzetelny wykład, jaki znalazłam w języku polskim. Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia. Pozdrawiam serdecznie
@monikamateusiak5946
@monikamateusiak5946 Жыл бұрын
Super wszystko wyjaśnione ...Słyszałam o głodówkach ma już 1 za sobą teraz będzie ich więcej...
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
Życzę wytrwałości i dziękuję za komentarz 😉
@zpas7654
@zpas7654 6 ай бұрын
Miałem głodówkę 38 godz.spoko waga leci w dół.ja jem obiad potem przerwa 24 godz.czyli post.
@monikamonika5296
@monikamonika5296 Жыл бұрын
Niesamowity wykład i duża dawka wiedzy.
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
Dzięki za komentarz 😉
@vengine1558
@vengine1558 2 жыл бұрын
Panie Profesorze, jest Pan super. Dzięki, za szczegółowe informacje, niedługo nadrobię straty :) bardzo podoba mi się to, że jest Pan wiarygodny, a nie jak niektóry co czytają jak roboty. Mam nadzieję, że niedługo strzeli 100k. Pozdrawiam i zdrowia życzę :)
@ukaszz5050
@ukaszz5050 3 жыл бұрын
Jak zwykle - potężna ilość wiedzy :-) Super.
@rafalmarusiak6809
@rafalmarusiak6809 11 ай бұрын
Dziękuję panie profesorze🤝👍🙏😊.Ja atofagie stosuje już od 2lat👍😊głodówkami przeważnie i wysiłkiem fizycznym(pompki po pracy robię sobie💪😊) i zauważyłem potężną różnicę w moim życiu🙏🙏🙏😃😃😃.Jestem totalnie innym człowiekiem,bardzo dobrze się czuję,mam energię,duże chęci do życia,mam straszliwy popęd seksualny😃😜😊,nie wiem co się ze mną dzieje panie profesorze😃😃😃.No dodatkowo już od ponad 2lat nie jem cókrów,odrzuciłem z diety napoje gazowane i soki w kartonach wszelkiego typu i jest moc teraz potężna😃😃😃💪💪💪👌👌👌.Dziękuję bardzo panie profesorze że pan tu jest i uświadamia ludzi jak można zdrowo żyć🙏🙏🙏😊.
@Monika-ft5bw
@Monika-ft5bw Жыл бұрын
Jest też dodatkowy efekt z jedzenia co drugi dzień - co 2 tygodnie zrzucasz parę kilo.
@Malgorzata06
@Malgorzata06 5 ай бұрын
Jest Pan SUPER!Czesto wracam do Pana WYKŁADÓW i uzupelniam wiadomosci!!Wszystko uklada sie w całość.I ten ENTUZJAZM!!Bomba!!🎉🎉🎉🎉🎉🍀🍀🍀🍀🍀🍀Pozdrawiam serdecznie M🌸
@mateuszidzikowski3161
@mateuszidzikowski3161 2 жыл бұрын
Super film 🙂. Ludzi trzeba uświadamiać , aby nie dreptali o 5.00 przy przchodni po numerek 👍. Kawał dobrego materiału o zdrowiu.
@adrreb
@adrreb Жыл бұрын
Uwielbiam gdy ktoś tak tłumaczy! Podziwiam Pana wiedzę 💪❤️👍
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
🤗
@dorothymaleszewska2161
@dorothymaleszewska2161 3 жыл бұрын
Cieszę się ze odkrylam ten kanal.Mega wiedza Merytoryczna I zero pierdzielenia! Super 👌
@richardwenzlik6291
@richardwenzlik6291 2 жыл бұрын
Super ,dzisiaj po wysłuchaniu Pana rozpocząłem głodowke i uważam że jest to najlepszy sposób by być zdrowym. Pozdrawim serdecznie i dziękuję bardzo,Richie.
@rudolfna
@rudolfna 2 жыл бұрын
Regularnie wracam i słucham.
@romanticcyclist
@romanticcyclist Жыл бұрын
Przestawienie sie z węgli trwa ok 3 tygodni zanim przestajemy czuć silne uczucie potrzeby ich uzupelnienia, to jest trudne aby tyle wytrwac ale warto, ja to osiagnalem trenujac zawsze na czczo, jakos naturalnie wszedlem w ten proces efektywnego korzystania z energii z tluszczu od tego momentu zauwazylem ze drastycznie spadł mi apetyt, czasami zapominam cos zjesc, przestalem czuc ssanie w zoladku i ochote na niezdrowe rzeczy. Warto wytrwac ograniczajac wegle przez pare tygodni potem juz ich nie potrzebujemy tylu co kiedys. Po prostu zostalismy wkreceni na obroty weglem przez przemysl spozywczo, farmaceutyczno medialny to troche tak jak z odstawieniem narkotykow, czy alhoholu, na poczatku sa bardzo nieciekawe objawy czlowiek czuje ze umiera, ale potem jest juz tylko lepiej, uzaleznienie od cukru naukowcy mowia ze jest silniejsze niz uzaleznienie od heroiny i cos w tym jest.
@zbyszekzbigniew8265
@zbyszekzbigniew8265 2 жыл бұрын
jestem nowym słuchaczem. ale już bardzo się cieszę że trafiłem na Pana kanał. pozdrawiam i dziękuję
@marcin3136
@marcin3136 10 ай бұрын
Kiedyś czytałem o tym. I jeszcze coś było o samo-naprawianiu się DNA. Ale to już wąska fachowa wiedza. Pozdrawiam
@mylove7172
@mylove7172 5 ай бұрын
Dziękuję za Pana wiedzę. Jest mi pomocna przed kolejnym postem. Zdrawiam 😊😂
@krakraichbinda
@krakraichbinda Жыл бұрын
Podstawą życia jest cykl. Tak jak cykl roczny, dobowy, musi istnieć cykl anaboliczno - kataboliczny dla zachowania zdrowia.
@wszszler
@wszszler 2 жыл бұрын
Wysłuchałam pana wykładu ( zaraz wysłucham drugiego) , jest ŚWIETNY. Od jakiegoś czasu szukałam fachowego wykładu o autofagii ( mam wykształcenie medyczne i zrozumienie nie sprawia mi problemu). Udziela pan też bardzo konkretnych wskazówek praktycznych,co dla mnie jest bardzo istotne. Dziękuję. 👏
@MrSledz89
@MrSledz89 3 жыл бұрын
Naukowe podejście dużo odwołań do badań, dziękuję Ci za dzielenie się ta wiedza.
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 3 жыл бұрын
DZIEKUJE!
@BRYSTANGA
@BRYSTANGA 4 ай бұрын
Miałem dwie wypukliny w odcinku lędzwiowym. Drętwienie i sztywnienie nóg oraz problemy z wejściem na piętro. Po 6 dniach głodówki na wodzie wszystko ustapiło😁. Czyli organizm wchłonoł wypukliny i przebudował kręgi.
@BSL-pz4st
@BSL-pz4st 2 жыл бұрын
super przeniesienie nauki do praktyki , bez żadnych przekłamań farmaceutycznych
@Aleksbeska
@Aleksbeska Жыл бұрын
Zrobilam jeden 7 dniowy na samej wodzie pozniej 3 dniowy. Bardzo polecam. Do konca zycia bede robila glodowki kilka razy w roku
@amonkb
@amonkb Жыл бұрын
Jakie efekty dostrzegasz?
@Dudu-w4c
@Dudu-w4c 6 ай бұрын
czemu tylko kilka?
@sebastiannizioek833
@sebastiannizioek833 3 жыл бұрын
Genialne wytłumaczenie katabolizmu - podejrzewam ze mało kto przyrównuje katabolizm do czegoś dobrego
@stanislawkazimir6465
@stanislawkazimir6465 Жыл бұрын
szkoda, ze nie byl wspolpracownikiem Einsteina
@adamesteta581
@adamesteta581 2 жыл бұрын
Dla zasięgu i w podziękowaniu
@arturkoszykowski9592
@arturkoszykowski9592 3 жыл бұрын
Dziękuję za kolejny, ciekawy wykład.
@GDKTVKalisz
@GDKTVKalisz Жыл бұрын
Super Tomaszu !! :) Wiedzy nigdy za mało :)
@ewakempa4068
@ewakempa4068 Жыл бұрын
dziękuję za Twoje przekazy :) bardzo są wyczerpujące :)
@zupazpsa
@zupazpsa 2 жыл бұрын
Widać i słychać pasję w głosie, aż miło się słucha. Chylę czoła za wiedzę i trzymam kciuki !
@malgorzatafilatow1073
@malgorzatafilatow1073 Жыл бұрын
Dziekuje za wiedzę miło słuchac pana ❤
@rafapk5029
@rafapk5029 3 жыл бұрын
Dziękuję Tomku
@kotkreskowy585
@kotkreskowy585 11 күн бұрын
19:22- nie z wina, tylko z winogron. Widać, że Pan Roberta Rutkowskiego nie słucha😂
@agataradziwanowski7783
@agataradziwanowski7783 2 жыл бұрын
Bardzo przydatny materiał. Dziękuję
@magorzatagrzywa9922
@magorzatagrzywa9922 Жыл бұрын
🎉Super wiedza!!! ❤Dziękuję.
@mrowka32167
@mrowka32167 Жыл бұрын
Bardzo wartościowy merytoryczny materiał. Dziękuję
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
🙌
@elizabethbacon6151
@elizabethbacon6151 10 ай бұрын
Dziękuję bardzo za ten odcinek a szczególnie za dokładne wyjaśnienia autofagii czyli samozjadania . Po pańskich wyjaśnieniach programy o naszym organizmie stają się łatwo „przyswajalne”przez nasz sposób myślenia a tym samym bardziej zrozumiałe. Serdecznie pozdrawiam.
@romarybus4170
@romarybus4170 2 жыл бұрын
Cenne wiadomości __ między innymi stosuj głodówki. będziesz zdrowy.
@kristinalaursen5547
@kristinalaursen5547 3 жыл бұрын
Wspanialy odcinek 😁. Masa wiedzy 👍🏻 Dzieki
@bartomiejkosior8668
@bartomiejkosior8668 Жыл бұрын
Świetny film
@wojtu5
@wojtu5 11 ай бұрын
Dziękuję Zdrawiam
@SCETV
@SCETV 11 ай бұрын
Ja również pozdrawiam
@EssEncE_trek
@EssEncE_trek 2 жыл бұрын
Super, dzięki i pozdrawiam serdecznie
@halinaj.9897
@halinaj.9897 3 жыл бұрын
Dziękuję za ogrom wiedzy i pozdrawiam serdecznie
@Khon-Ma
@Khon-Ma 2 жыл бұрын
Dziękuję dziękuję dziękuję za wykład przynajmniej do momentu zamienników jeszcze raz dziękuję!!!
@Autobusiarz-3City
@Autobusiarz-3City Жыл бұрын
Mega wiedza Merytoryczna , dziekuje pozdrawiam
@Reniapolka
@Reniapolka 6 ай бұрын
Bardzo dobry przekaz
@reniaK
@reniaK 2 жыл бұрын
Super wiedza i świetnie przedstawiona,dzięki bardzo!
@marzenamikoajewska5271
@marzenamikoajewska5271 Жыл бұрын
Wspaniały wykład, mega motywujący.
@bolero1433
@bolero1433 9 ай бұрын
Super zrozumiały przekaz .Pomaga mi bardzo .Dziękuję.Pozdrawiam serdecznie.👍👋
@behappy-jv5md
@behappy-jv5md 4 ай бұрын
Tak czy siak bardzo dziękuję za ogrom wiedzy którą nam Pan przekazuje! 😊
@atolia1537
@atolia1537 3 жыл бұрын
Dopiero znalazłam ten kanał i od razu subskrybcja za dokładne informacje.
@malgorzatagabryszewska8763
@malgorzatagabryszewska8763 2 жыл бұрын
Między innymi robię glodowki wodne od przeszło 20 lat , właśnie w tym celu 😉 Ostatnia 52 dni . Polecam 😉
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 2 жыл бұрын
Wow
@maami59
@maami59 Жыл бұрын
Jak się Pani przygotowuje do postów?
@marcin6994
@marcin6994 2 жыл бұрын
Do tego wszystkiego dodał bym świadomy oddech. Który porusza energię w ciele.😁
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 2 жыл бұрын
Proszę oglądnąć wywiad o oddychaniu z Anią żak
@wojtun23bialy44
@wojtun23bialy44 Жыл бұрын
@@tomaszwozniak5537 mógłbyś podać jakiś link
@brca098
@brca098 Жыл бұрын
Ja polecam książkę Jamesa Nestora "ODDECH". Kluczem jest oddychaniem przez nos
@brylant8ct
@brylant8ct 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za kolejną wiedzę
@robertartemniak7261
@robertartemniak7261 Ай бұрын
Dziekuje za material. Jestem na głodówce trzeci dzien. Nie czuje glodu ALE 10 dni wczesniej bylem na poscie przerywanym 16/8 plus dieta KETO i deficyt kaloryczny 700kcl. Kolejne dwa dni jeden posilek dziennie przy deficycie 1100kc. Po tych 12 dniach wszedłem w głdówke. Suplementuje witaminę D3 4000iu, witaminę K2 100µg, ostropest plamisty 500mg, cytrynian potasu 4x700mg, cytrynian magnezu 2000mg, Witamina B6 10mg, EPA (kwas eikozapentaenowy) 330mg, DHA (kwas dokozaheksaenowy) 220mg, Witamina E 12 mg, Witamina C 1000 mg. Dwa razy dziennie pomiar, cisnienia krwi, wagi i cal ketonowych. Z kazdym dniem jest co raz łatwiej. Ustepują bule glowy, trzesienie miesni. itd. Bez przygotowania sie nawet nie zaczyjajcie bo znienawidzicie to narzedzie.
@teresanawrocka1625
@teresanawrocka1625 2 жыл бұрын
Witam dzis pierwszy raz ogladam slucham pana jestem bardzo wdzieczna panu za dzielenie sie wiedza ktora pan posiadl pozdrawiam pana serdecznie
@karolinao.985
@karolinao.985 Жыл бұрын
Dziękuję 🌿
@Marcelthepolishgrizzly
@Marcelthepolishgrizzly 6 ай бұрын
Właśnie podejmuje pierwszą próbę postu dłuższego niż 48h💪 Zobaczymy co z tego będzie. Post przerywany dał mi -35kg 😮
@d1chemik
@d1chemik 2 жыл бұрын
Świetny materiał mega wiedza od dawna stosuje głodówkę a był jeden z lepszych materiałów na ten temat dzięki 👌
@Kuba-tb9fg
@Kuba-tb9fg Жыл бұрын
Super!!
@ewachetnik2641
@ewachetnik2641 Жыл бұрын
Super informacje, dziękuje !!👍❤️
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
🙏
@zeronapfron4120
@zeronapfron4120 2 жыл бұрын
Kapitalny wykład.
@gimley
@gimley 2 жыл бұрын
Mega wartość!
@romanticcyclist
@romanticcyclist Жыл бұрын
Trening na czczo i pierwszy posiłek - obiad , trenuje tak od 1,5 roku żyje, mam się doskonale, mięśni nie ubywa, kondycja rośnie, da się, tylko trzeba chcieć
@amonkb
@amonkb Жыл бұрын
Jakie masz okienko żywieniowe? Stosujesz również posty? Pozdrawiam :)
@TheseDazeAudio
@TheseDazeAudio 2 жыл бұрын
Genialne!
@kika_100
@kika_100 Жыл бұрын
Bardzo dobry materiał, dzięki 😊
@maciejborucki7189
@maciejborucki7189 9 ай бұрын
Dziękuję za ten film, swoetny materiał. Juz go kiedys oglądałem, dzis do niego wrocilem wraz ze swoją pierwszą głodówką rozpoczynam życie z autofagią- świadomie
@lidoslawahaeu7512
@lidoslawahaeu7512 9 ай бұрын
Gratuluję. Jestem właśnie w ósmym dniu głodówki. Pozdrawiam i trzymam kciuki
@rafalpawel5876
@rafalpawel5876 8 ай бұрын
Z innej beczki, abstrahując od ciekawej merytorycznej tresci. Jak przyjemnie ogląda się ten film nakręcony w "jednym kawałku" , a nie z cięciami kadru co sekundę. Dobra robota - merytorycznie i technicznie.
@pawep.1049
@pawep.1049 3 жыл бұрын
Super ciekawe
@dawidmichakiewicz3209
@dawidmichakiewicz3209 2 жыл бұрын
Fajny materiał, dzięki!
@agnieszkaheld2693
@agnieszkaheld2693 2 жыл бұрын
Dziękuję ślicznie ❤️❤️❤️
@luQ89
@luQ89 Жыл бұрын
Mega materiał.
@AnnaLauriea
@AnnaLauriea 3 жыл бұрын
Super! Merytorycznie i właściwie. Kuracja drożdżami to ciekawy temat. Może coś o nich w kolejnym odcinku???
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 3 жыл бұрын
no myślę że warto podrążyć temat suplementacji nukleotydami bo to jest ciekawy trop w medycynie przeciwstarzeniowej
@barbaraz4203
@barbaraz4203 Жыл бұрын
Super kanał !!!
@mariamagdalena6984
@mariamagdalena6984 8 ай бұрын
Dziękuję, bardzo ciekawe 💚
@grazkam9709
@grazkam9709 2 жыл бұрын
Super ☕👍
@Laburnus
@Laburnus 2 жыл бұрын
Ja przez ostatnie miesiące preferuje 8/16, ale codziennie. Z pojedynczymi dniami w miesiacu, gdzie jest odstępstwo. A po dniu odstępstwa dzien pelnej głodówki. Efekty jak dla mnie niesamowite.
@krystynadytkowska4046
@krystynadytkowska4046 2 жыл бұрын
Popieram, ja też stosuję 8/16. Pozdrawiam
@funkyfilu
@funkyfilu 2 жыл бұрын
Napisz więcej o efektach :)
@dlugas1982
@dlugas1982 3 жыл бұрын
Komentarz na zasięgi. Dzięki za ten „wykład”. Czekam na „keto opowieść”😉pozdrawiam. A znam Cię dawnych filmików z „Dziadzią” 😂
@rudolfna
@rudolfna 2 жыл бұрын
Poszczę i słucham. Słucham i poszczę. ♡♡♡
@Lysy_Z_brodo
@Lysy_Z_brodo 2 жыл бұрын
Szacun że to wszystko z pamięci mówione
@tomaszwozniak5537
@tomaszwozniak5537 2 жыл бұрын
No tylko z pamięci
@AC-gt5gb
@AC-gt5gb Жыл бұрын
Lubie oana sluchac ...madry swoj człowiek
@SCETV
@SCETV 11 ай бұрын
Dzięki 🙌
@sawomir9664
@sawomir9664 Жыл бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@barbarabrecht6786
@barbarabrecht6786 3 жыл бұрын
Słucham twoich wszystkich wykładów.👍
@lidiael6794
@lidiael6794 2 жыл бұрын
Dziękuję 😊
@Lena1973ist
@Lena1973ist Жыл бұрын
Pięknie wytłumaczone , z pasją i dla normalnego człowieka ! Bardzo dziękuję !
@SCETV
@SCETV Жыл бұрын
Dziękuję, zapraszam do subskrybowania kanału 😊
@katalizatorka
@katalizatorka 2 күн бұрын
Moja babcia przeszła głód na Syberii. Miala 13 lat gdy ich wywiezli. Śnieg po pachy, praca przy wyrębie drzew, dzieci też, bo odgarniały śnieg, często nieodpowiednio ubrane. Do jedzenia tylko buraki cukrowe wykradzione z pobliskiej cukrowni, upieczone w plastrach, zawinięte w kawałek szmaty. Latem, to co udało się wykraść z pól rolnych po zbiorach: ziemniaki, troche zbóż. Zboża rozdrabniali kamieniem i piekli z tego placki. Miejscowi uczyli Polakow, jak przetrwac, jakie rosliny jeść, pokrzywe, lebiode. Jeszcze dopytam co jedli. I babcia prosi o odcinek nt. czemu na starosc wysiadaja biodra, bo boi sie, ze te biodra uziemia ja w domu. Za rok stówka. Wszyscy zgodnie twierdzimy, ze długowiecznosc zawdziecza głodówie.
@dowcipnis
@dowcipnis 2 жыл бұрын
Powtarzam ketoza post 20/4 z raz w tygodniu 24 godzinki zrobić postu i resztę dni po 20/4. I uzupełniać witaminy minerały. A także kiszonki aby nasze jelita były zdrowe. Wyrzucić przetworzone żarcie. Nie przypalać jedzenia. Jesc jak najwięcej surowego np duża sałatka plus gotowane jajka, oliwa można dodać trochę mesa jak ktoś chce.
✨ Co daje odkrycie w sobie poczucia świadomości? | Wzrost samoświadomości | Aneta Buczek
3:56
Aneta Buczek - Rozwój Duchowy i Terapie Naturalne
Рет қаралды 35
Beat Ronaldo, Win $1,000,000
22:45
MrBeast
Рет қаралды 158 МЛН
Post 24h dla zdrowia - czy to m sens?
39:46
Wojtek Woźniczka
Рет қаралды 37 М.
Dawid Dobropolski - Posty i Autofagia
41:00
Dawid Dobropolski
Рет қаралды 39 М.
Professor odc. 26 - Dlaczego cukier skraca nam życie
25:17
Tajemnica jednodniowej głodówki otrzymała Nagrodę Nobla
9:34
JASNA STRONA
Рет қаралды 750 М.
Regularne POSZCZENIE = efekt JOJO i drastyczne spowolnienie METABOLIZMU?
29:20
AUTOFAGIA u ludzi - czy istnieje? 💡
10:37
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 19 М.
Długowieczność - Autofagia, Dieta, Suplementy - Paweł Strychalski - DONF #108
1:06:43
Dietetyka oparta na faktach
Рет қаралды 10 М.