W ciągu 31min 20 sek wyjaśniłeś 1. Dlaczego białko i Tłuszcze są tak ważne w diecie 2. Dlaczego powinnam jeść więcej ( God bless u 🙌🏻😂) 3. Dlaczego moje "redukcje" nigdy nie przyniosły zamierzonych efektów = Dziękuję !!! 🤸🏻♀️
@Natalia-df5wd7 жыл бұрын
Dziękuję! Same przydatne informacje, seria idealna :)
@hankacyganka7 жыл бұрын
Takiego filmu mi brakowało na polskim YouTubie! On jest po prostu... mądry. Zawarłeś tu wiele trafnych uwag. Rzeczywiście w połowie cyklu: szok! Co się dzieje? Waga stoi albo nagle rośnie, nie ma szans na wielkie aktywności, zwłaszcza jeśli ich z natury nienawidzicie, bo na myśl o wysiłku przychodzą... czarne myśli, a w ślad za nimi totalne zniechęcenie do odchudzania (szczególnie dwa dni przed okresem, wtedy to już prawie "depresja" ;)) Nagle jakieś ataki głodu, ciężko to opanować. A to trzeba po prostu... zrozumieć i przeczekać bez szaleństw! Tyle... Minie, a już po okresie będzie w dwa dni 2 - 3 kg mniej i to ot tak. Wiadomo, woda wodą, głównie o to tu chodzi, ale nie tylko, bo zwykle to co zostaje to też mniej w stosunku do poprzedniego miesiąca o tej samej porze ;) Moje odchudzanie to nic wielkiego, żaden mega plan, po prostu trzeba się ogarnąć, ale aby to szło sobie spokojnie i skutecznie, ba, aby w ogóle szło do przodu, trzeba zrozumieć swój organizm, bo inaczej łatwo w chwili słabości zaprzepaścić własne starania. Oj, przed okresem o to łatwo, bardzo łatwo :( Potem wszystko wygląda inaczej. Tylko tu trzeba cierpliwości i spokoju, czyli wiedzy, że tak może być ;) Dzięki!
@welle90433 жыл бұрын
Fajnie napisane. Dopiero ćwicząc zauważyłam, że mam "taki" problem. 2-3 dni przed okresem nie mam ochoty na nic oprócz węglowodanów, brzuch jak balon, samopoczucie i motywacja na dnie. To mija i jak przyjdzie okres widzę się na nowo, już w drugim, trzecim dniu cyklu mogę ćwiczyć i jeść normalnie wg planu.
@michalbozek30316 жыл бұрын
Mega przydatna seria nawet dla facetów szczególnie jeśli trenuje się kobiety. Pozdro
@martynamartyna9067 жыл бұрын
Zajebiście że nagrałeś taką serię. Mega, pozdro!
@Daniel_Radzikowski7 жыл бұрын
Jak zawsze wysoki poziom :) świetny materiał!
@iwr.20146 жыл бұрын
I ty człowieku to wszystko tak z pamięci? Respekt i dzięki za podzielenie się wiedzą.
@PiotrTomaszewskiSzmexy6 жыл бұрын
Dziękuję :D z pamięci ^^
@wwa926 жыл бұрын
tuż lrzed miesiączką mam najwięcej siły :) dzieki za ten film
@esawu19857 жыл бұрын
Rewelacyjny materiał Szmexy
@kruszki66827 жыл бұрын
O kurczę, nie sądziłam że mój organizm jest tak skomplikowany 😯 dzięki za uświadomienie Szmexy 💕
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
A proszę :D
@kruszki66827 жыл бұрын
Piotr Tomaszewski i wesołych świąt dziku! 🎅😅
@kubataaa7 жыл бұрын
Najlepsze intro na kanałach fitness
@eoscris6 жыл бұрын
Świetny materiał! Super seria! Przegladam neta ale jeszcze nikt tak dokladnie tego nie powiedzial! Duzy plus !! Jak w książce o tym piszesz to chyba bede musiala siw skusić na nią ;) pozdr Dziku ;)
@Paulina-le4lr7 жыл бұрын
czekam z niecierpliwością na książkę :)
@Jon-np3tq7 жыл бұрын
Szmexy widzę, że ostro zbierasz punkty żeńskiej strony widzów :-) walka o suby idzie pełna parą 👍. Twoja strategia jest dobrze przemyślana duży plus za to widać, że myślisz. Dobre filmiki kręcisz choć trochę za bardzo podlizujesz się kobitkom :-) Szacunek za kreatywność, trochę hejtu było i trochę pochwał z mojej strony więc wyszło W sumie na zero, pozdo 💪😁
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
Hah :D dzięki wielkie za komentarz :D nie wiem gdzie sie podlizuje szczerze mówiąc :D do kobiet podchodzi się zupełnie inaczej w kwestiach żywieniowo-treningowo-motywacyjnych :D
@agatah86477 жыл бұрын
I życiowych ;)
@ilonami85295 жыл бұрын
Nie podlizuje a mowi jak jest, jakie sa fakty.
@margaretofficial22987 жыл бұрын
Mi pasuje więcej filmików dla kobiet :)) pozdro !
@iwonamroz84995 жыл бұрын
Super!!!!!!!
@wiktoriapajewska73805 жыл бұрын
Wow, świetny filmik! Nie miałam o tym pojęcia! Wprowadzę te zmiany do siebie^^ Dzięki!
@adrianm1137 жыл бұрын
A chuj zobacze już tą reklame przed filmem, dam Ci zarobić 😘
@Dietetyka--pg2mj5 жыл бұрын
5:20 od razu po owulacji nie ma fazy folikularnej, tylko lutealna, mam nadzieję że to przypadkowa pomyłka (bardzo możliwe że z Twojego filmiku jakieś kobitki dopiero dowiadują się że mają fazę taką a taką i kiedy ona jest więc jest to ważne)
@barbarawatanabe21014 жыл бұрын
no wlasnie przegladam sama komentarze, czy tylko mnie coś sie nie zgadza :) Chyba przypadkowa...
@aliyadanceanddiet7 жыл бұрын
Brawo, uświadamiaj moją płeć 👏👏👏 pozdro 😊💪👊
@joannakilanowska56297 жыл бұрын
Dziękuję za ten filmik😍to teraz rozumiem dlaczego mam spadek siły przed babskimi dniami.
@adenozyno3fosforan10 ай бұрын
❤ Poleciał sub za: 1. Niezaklinanie rzeczywistości, że kobiety i mężczyźni są tacy sami w kwestii treningu i diety. Jesteśmy totalnie różni, a tak mało się o tym mówi !! 2. Omówienie jak planować nasz trening w kontekście cyklu menstruacyjnego. 3. Dobitne wyjaśnienie, że trening siłowy nie zrobi z nas kulturystów 😅 4. Masę innych ciekawostek np. o osteoporozie, głodówkowych dietach. Osobiście bardzo dziękuję, bo mam w końcu nadzieję, że moja dieta i trening przyniosą oczekiwane efekty. (Waga po ciąży: 75 kg, obecnie 64 kg i chcę zredukować jeszcze 6-7 kg)
@joannaoleksy17787 жыл бұрын
Tematyka idealnie wpasowana w moją sytuację 😂 Potrzebuje pomocy! W styczniu mam studniówkę, biorę tabletki anty i tak mi się zajebiscie złożyło że okres dostaje w piątek a w sobotę mam studniówkę. Znasz może jakieś sposoby na to, żebym nie była tak "zalana" interwały, tabletki cokolwiek? Jak każda kobieta chce wyglądać na studniówce zajebiscie a nie czuć się jak zalana świnia 😇😇🤔
@p4czula2 жыл бұрын
5:19 "mierzyc raz w miesiacu po owulacji, czyli poczatku fazy folikularnej"? pomylone pojecia. cykl zaczyna sie miesiaczka (faza folikularna trwa do owulacji), po owulacji jest faza lutealna. kiedy więc sie wazyc?
@PiotrTomaszewskiSzmexy2 жыл бұрын
Po owulacji 😉
@p4czula2 жыл бұрын
@@PiotrTomaszewskiSzmexy dzięki :) pozdrawiam
@zuzia71012 жыл бұрын
🤗
@ka_ttan7 жыл бұрын
🔥🔥🔥
@asiad82977 жыл бұрын
5:19 - to kiedy w końcu się ważyć? Bo najpierw mówisz, że tuż po owulacji a potem, że na początku fazy folikularnej.
@PiotrTomaszewskiSzmexy6 жыл бұрын
Po okresie, mój błąd
@asiad82976 жыл бұрын
Dziena :)
@soniakazmierczak69305 жыл бұрын
Ja tam waze sie zawsze raz w tygodniu.. na rano w sobotę po pierwszej toalecie, na głodnego.. I nie zawracam sobie dupy gdy w czasie okresu mam więcej na wadze niz w pozostale dni ważenia bo to sie przecież unormuje po paru dniach..
@kasiadarowska6 жыл бұрын
Bardzo dziękuję! Już wiem czemu "przed" zeżarłabym konia z kopytami:)))
@anexx887 жыл бұрын
oglądam 2x żeby zakodowac :)) super informacje dzięx. mam tylko pytanie bo ci się pogubilam... "najlepiej się ważyć po owulacji w pierwszych dniach fazy folikularnej" chodziło że zakaz po menstruacji? Bo wtedy jest faza folikularna a nie po owulacji????
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
Dokładnie tak, moje przejęzycznie i myślałem o menstruacji :)
@emiliajakubiszyn89817 жыл бұрын
Hej, czy pojawi się może na Twoim kanale filmik o budowaniu masy mięsniowej u kobiet? Jak dotąd pojawiły się filmiki z tematyką redukcji. Bardzo mi się podobały, można się dużo dowiedzieć od Ciebie. Widać, że mówisz od rzeczy i masz wiedzę.:) Interesuje mnie czy na masie urośnie mi biust? Co zrobić, żeby się nie "zalać" i czy powinnam startować od mojego zapotrzebowania+intensywność treningów i dopiero powoli dodawać sobie kalorii?
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
Już jest :) "Masa u kobiet szmexy" wpisz w wyszukiwarke :D
@sylwiabiernacka39334 жыл бұрын
Siostry moje kochane to dla was😘i dla tych co nie wiedzą jak do tego podejść, bo ja nie nadążam
@soniakazmierczak69305 жыл бұрын
Az sie dziwnie słyszy jak to facet mówi ^^ ale ważne że z głowa..
@dpsz26185 жыл бұрын
Witam, bardzo dziękuję! Czy mógłbyś podać jakiś przykładowy trening dla kobiet po ciąży i cesarce? Ważę o 20 kg więcej niż przed ciążą. To jest katastrofa. Jak się do tego zabrać z głowa i przy tym jeszcze mieć czas dla dziecka (dzieci). Chodzi mi o jasne zasady i szybkie efekty. Moim problemem jest też zmęczenie, brak siły. Dziękuję.
@martam93275 жыл бұрын
Bardzo Ci do twarzy w tym kolorze ;P
@PiotrTomaszewskiSzmexy5 жыл бұрын
Dziękuje 😈
@monika14295 жыл бұрын
Czemu w drugiej fazie cyklu mam częste hipoglikemie? Dodam, ze muszę wtedy jeść duzo węglowodanow, aby nie spadal mi cukier. To juz mnie męczy. W pierwszej fazie jest wszystko w porządku. Co mi poradzisz? ☺
@rozabiernacka92616 жыл бұрын
Robię redukcję 2 tyg ujemny bilans i 2 zerowy, chciałabym to połączyć z cyklem. Jak myślisz, kiedy lepiej mieć bilans ujemny? (5 treningów w fazie 1 i dwa w fazie drugiej ;)
@agatacz.17967 жыл бұрын
Szmexy napisz książkę! Masz mega wiedzę 😉😉! Pozdrawiam. Jak napiszesz kupię!!!!!!!!
@ewasudu1815 жыл бұрын
ja tez !
@katarzynahertlein40227 жыл бұрын
I woda... Retencjia wody nawet 1,5kg waga idzie w górę 🐖
@wojtekkuligowski98077 жыл бұрын
Pięćdziesiąty trzeci! Wygrałem życie bo mogę czerpać wiedzę od DR.SZMEXA
@shinelikebride58747 жыл бұрын
a rozkład makro na poszczególne posiłki ma znaczenie? czyli jest to generalnie obojętne czy śniadania i kolacje sa bt, a węgle tylko od drugiego posiłku?
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
Nie ma większego znaczenia :) dla rozwoju masy mięsniowej dobrze byłoby dostarczać 30-40g białka na posiłek i jeść więcej węglowodanów okołotreningowo, ale prócz tego to wiele tego nie ma
@hanna.ganobis6 жыл бұрын
Pomiary zaraz po owulacji, „w pierwszych dniach fazy folikularnej”???? Owulacja jest przecież mniej więcej w połowie, przy cyklach 31-32 dniowych pewnie w 17-18 dniu cyklu, a potem już faza lutealna...
@PiotrTomaszewskiSzmexy6 жыл бұрын
Tak, mój błąd, chodziło mi oczywiście o menstruacje.
@BaNuj7 жыл бұрын
No i też trochę sam się nauczyłem, bardzo ciekawe. Jestem też ciekaw czy zależnie od oogenezy w lewym czy prawym jajniku w fazie folikularnej zmienia się odczuwanie i natężenie pozytywnych czynników [estrogen, wiecej energii, lepszy humor] a w fazie lutealnej negatywnych podczas menstruacji [depresja, zmiany nastrojów, uderzenia gorąca, zmiany temperatury]. Czy np. kiedy komórkę jajową wytwarza lewy jajnik to te skutki cyklu są mniej/bardziej odczuwalne przez kobietę, a kiedy wytwarza prawy jajnik to jest to odczuwane mniej? Czy to który jajnik bierze w cyklu aktywną rolę ma wogóle znaczenie ? Co na to zainteresowane? Jak to u was może wyglądać ?
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
Wg. mnie: 1. Nie ma to znaczenia 2. Nawet jak ma to i tak nie jesteśmy w stanie zbytnio na to wpłynąć, więc nie ma to znaczenia :D Trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre kobiety mają to bardziej nasilone, niektóre mniej. Są też odczuwalne, bo są to większe zmiany :)
@BaNuj7 жыл бұрын
Dzięki za odpowiedź. Sądzę, że miałoby to znaczenie jeżeli chodzi o efektywnośc treningów i odchudzania oraz ich jakość. W przypadku gdy udział w menstruacji bierze np. prawy jajnik i kobieta wyraźniej odczuwa negatywne skutki okresu trudniejsze [kumulacja kortyzolu, słabsze oczyszczanie się organizmu] niż gdy menstruuje prawy jajnik [ten po lepiej ukrwionej stronie ciała] kiedy okres jest znacznie spokojniejszy i w danym miesiącu może pozwolić sobie na więcej. W tej sytuacji należałoby brać pod uwagę podwójny cykl, tzn. dwumiesięczny czy wręcz kwartalny i tak też budować ewentualne plany treningowe. Być może dla większości kobiet to są tak małe różnice, że można tę kwestię pominąć i pozostać przy cyklu miesięcznym. Z tego też powodu byłem ciekaw jak to jest u źródła -> kobiet. Niestety nie mam materiału badawczego pod ręką, ani też możliwości brania udziału w takich badaniach. :) Asymetryczność ludzkiego ciała i np. samo rozmieszczenie głównych żył czy organów ma np. wpływ na jakość treningów i efektywność ćwiczeń jeżeli chodzi o mężczyzn z dominującą prawą i lewą stroną ciała. To już takie datale fizjonologiczne. Niemniej jest to ciekawy temat i razem z problematyką asymetryczności i jednoboczności ciał brać też pod uwagę różnoraki cykle biologiczne w organiźmie występujące w różnych interwałach czasowych.
@adapienkowska26055 жыл бұрын
@@BaNuj nie dowiesz się tego 'u źródła' bo te parę kobiet, które by ci nawet odpowiedziało nie miałyby znaczenia, bo nic o nich nie wiesz. Nie wiesz czy są reprezentacyjną próbką. Czynników mogących na coś takiego wypływać jest mnóstwo: wiek, ilość ciąż, dieta, środowisko (wieś, miasto też jakie miasto i jaki ma mikroklimat), przebyte choroby, problemy życiowe, itp.
@klaudiarazor2077 жыл бұрын
To wyjaśnia czemu raz w miesiącu jestem mega muchą i nie chce mi się oddychać 😂
@hankacyganka7 жыл бұрын
Klaudia Iwasieczko Znam to i nienawidzę ;)
@konrad91997 жыл бұрын
Gorzka rules
@cripkillah7777 жыл бұрын
Pięćdziesiąty drugi ! Co wygrałem ?
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
Talon, tradycyjnie :D
@agnieszkalewandowska564 жыл бұрын
Ja pierdykam jak można nie znać swojego organizmu. Naprawdę o tym nie wiedziałyście, że naszym organizmem sterują hormony? Życzę powodzenia w trakcie klimakterium, wtedy będzie jeszcze gorzej o zmniejszenie wagi. Ja od zawsze mam krótkie cykle, najwięcej energii mam przed okresem i w trakcie, później mam wszystko w d.... Czyli nie wpisuję się w to co on mówi.
@xosti28026 жыл бұрын
Pierwsza faza zaczyna się zaraz po okresie czy wraz z okresem?
@PiotrTomaszewskiSzmexy6 жыл бұрын
Po menstruacji.
@fusy7 жыл бұрын
Myślisz że jak zapodam Twoje gadki mamie 60+ to wysłucha? Kto wie! Przydałby się odważny odcinek o odchudzaniu dla kobiet w tym wieku, bo przykładowo nie jest to śmieszne gdy pierwsze objawy przewlekłej niewydolności żylnej sprawiają ból w nodze. Ja czytałem o IF 5:2 na początek.
@PiotrTomaszewskiSzmexy7 жыл бұрын
No generalnie IF jest świetnym pomysłem dla ludzi starszych i generalnie dla ludzi, którzy nie chcą/nie mogą wprowadzać jakichś restrykcji dietetycznych. Albo IF 5:2 albo po prostu 18-20godz.
@fusy7 жыл бұрын
Ile witaminy D dziennie i czy raczej powoli nie na jeden miesiąc ale przez dwa, dla 60+? (K2MK7 też)