Wy sobie kpicie, a to jest bardzo rewolucyjne rozwiązanie, na miare Zderzaka Łągiewki. Ja mam pytanie do pana doktora: czy jak sobie podniosę tył ciężarówki na poduszkach maksymalnie do góry, to zaoszczędze paliwa, bo będę miał ciągle z górki? :)
@krzysztof181997 жыл бұрын
orys - ty prześmiewco ;) Łągiewka to nic ! widziałeś generatory KESCHE ?
@ziemowit6787 жыл бұрын
Ciul z generatorami, przekładnia Żbikowskiego. To jest coś!
@sator6666667 жыл бұрын
Jakoś Łągiewce nie wyszło, nikt nie chciał w to zainwestować. Tak to jest, gdy się inżynierek bierze za wymyślanie a gdzieś ma obliczenia.
@MultiKomentator7 жыл бұрын
Zderzak łagiewki był prezentowany przy 40km/h i mial długość 1.5m. Przy 120km/h musiałby mieć 13.5m metrów długości.
@penetrus7 жыл бұрын
+MultiKomentator I ważyć więcej niż samochód ale tego nieuki nie potrafią pojąc. Łatwiej im uwierzyć w ufo i teorie spiskowe niż uzyć własnego mózgu.
@tobiasharis32786 жыл бұрын
Hoene Wroński wynalazł świetną przekładnię. Widać po komentarzach że niektórym trudno pojąć jak działa. Panie Józefie zastosowanie koła Wrońskiego w rowerze było bardzo dobrym posunięciem. W Pana rowerze , aby uniemożliwić rozdzielenie kół wystarczy do dwóch przeciwnych małych kółek dodać po drugiej stronie okrągłego otworu, kolejne dwa, osadzone na ramieniu obrotowym mocowanym na osi obecnych małych kółek.
@bolo387 жыл бұрын
Czy ten pan chodził do szkoły? PS: Powodzenia przy wjeżdżaniu pod górke
@Skogdust7 жыл бұрын
Im więcej ruchomych elementów tym więcej energii się wytraca, w samochodach o ile pamiętam tylko 40% energii z silnika jest przekazywane do kół, dlatego też w nowych samochodach nie robi się stałego napędu na 4 łapy
@dziabaq7 жыл бұрын
Siła jest taka sama bo po elipsie, wewnętrzne koło raz toczy się w dół ( ułatwiając jazdę ) ale później toczy się w górę ( utrudniając jazdę )
@braaaur7 жыл бұрын
Co z tego że debilizm, skoro materiał się klika i wyświetla elegancko :)
@ebebebebeebe97127 жыл бұрын
Jakub Bukała powiedz ze memujesz
@OurLifeisaMiracle7 жыл бұрын
jakoś nie widać po tym jak te oso y jeżdżą aby było im łatwo i aby były pozytywnie zaskoczone. .. raczej są rozczarowane a jazda wygląda na ciężką próbę :)
@michalstycz82747 жыл бұрын
Niech mi ktos wytlumaczy, jak wprowadzenie osmiu dodatkowych lozysk ma pomoc w obnizeniu oporow toczenia? perpetum mobile :P
@braadado7 жыл бұрын
A jak to mozliwe, ze dodajac bloczki do liny i tworzac wyciagarke, mozesz podniesc duzo wiecej niz tylko bezposrednio za pomoca liny ?
@michalstycz82747 жыл бұрын
braadado , to sie nazywa fizyka. I fizyka mi podpowiada , ze dodajac dodatkowe lozyska bilans energi bedzie ujemny. Twoje porownanie z wielokrazkiem jest w tym przypadku chybione
@HaloPiter7 жыл бұрын
@braadado, a sprawdzałeś, ile liny (jaką jej długość) musisz przeciągnąć rękami, a o ile podnosi się ciężar? Ten sam efekt w rowerze uzyskasz za pomocą odpowiednio dobranej przekładni łańcuchowej - też możesz wjechać pod większą górkę pedałując lżej, ale więcej.
@tomaszmuza19577 жыл бұрын
HaloPiter wyjąłeś mi to z ust :D zdanie po zdaniu chciałem to samo napisać
@pawelwis72156 жыл бұрын
Podnieść możesz więcej, ale napędzenie dodatkowych bloczków kosztuję energię.
@zpasji69797 жыл бұрын
Niestety opory będą trochę większe niż w zwykłym kole (dodatkowe łożyska) nie jest to też przekładnia ( 1 obrót obręczy = 1 obrót piasty) To koło ma dwie osi obrotu przesunięte względem siebie o promień otworu wyciętego w kole tego w którym chodzi rolka prowadząca - promień rolki prowadzącej) Ta budowa pozwala na obniżenie piasty, osi obrotu (punktu podparcia tego urządzenia) względem osi obrotu obręczy, opony. Podczas przyspieszania i hamowania oś obrotu tego urządzenia będzie wędrowała ku osi obrotu obręczy i tu też proszę nie szukać "wspomagania przez grawitacji" bo to tu nie występuje. Wynalazek jak wynalazek, może mieć swoje zastosowanie i go nie skrytykuje, ma swoje cechy. Jednak przeraziła mnie pana analiza tego urządzenia Panie Józefie
@marko_z_bogdanca7 жыл бұрын
Energia potrzebna do przetoczenia pojazdu z miejsca A do miejsca B będzie taka sama a więc to jakiś kit.
@maciejmizera9617 жыл бұрын
Ta dziewczyna na koncu ma napis na koszulce "fake" :D Pewnie sie zna.
@Lechoslowianin8 жыл бұрын
Może należało zacząć od obliczeń
@wobler49927 жыл бұрын
Polać temu panu, dobrze mówi.
@donfranki7 жыл бұрын
Jeszcze żaden filozof maszyny nie zbudował, a jeśli tak, to najpierw przeprowadził obliczenia. Niestety- u nas w Polsce są inżynierowie i "wynalazcy" Ci drudzy nagle wyskakują z czymś co nie działa, albo o od dziesiątek lat można kupić w sklepie. No, ale niektórzy lubią sobie wmawiać, że jest inaczej.
@donfranki7 жыл бұрын
+Rafał Mruk Nie kompromituj się chłopie. Jeśli uważasz, że liczenie różnych właściwości i oddziaływań polega na wciskaniu ikonek na ekranie komputera, to ja już nie mam nic do powiedzenia- sam się podsumowałeś. Nie obraź się zbytnio, ale to w nauce określane jest mianem analfabetyzmu wtórnego. Czy tata nie uczył cię co to jest książka, długopis i kartka? Proponuję zdać maturę i wybrać się na studia- przynajmniej inżynierskie, wówczas będziemy mogli wrócić do rozmowy. Prawda jest taka, że tej płyty gipsowej nie kupiłbyś w sklepie, gdyby nie inżynierowie, którzy wiedzą i liczą. Ten komputer którego używasz i sieć, dzięki której możesz się łączyć z innymi, a nawet oprogramowanie na Twoim komputerze i w serwisie YT również są dziełem inżynierów, którzy liczyli, a nie tych, co nie liczą tylko bezmyślnie robią i czasem im wyjdzie. Spójrz choć raz krytycznie na siebie i nie rżnij asa, którym nie jesteś, bo to wstyd.
@donfranki7 жыл бұрын
+Rafał Mruk drogi Kolego- dziś konstruktor żyje jak w puchu. Prawda jest taka, że w obecnej sytuacji na rynku aotomotive do pracy przychodzą jeszcze studenci przed obroną inżyniera, a o magisterce nie wspominając. Zarobki rzędu 5000 netto po dwóch, trzech latach pracy to nic szokującego. Wcale nie musi mieć 8-10 lat praktyki, jak to było jeszcze 5 lat temu. Obecnie konstruktor, to obok wariacji na temat inżynierii informatycznej jeden z najlepszych "zawodów" inżynierskich, a w dodatku jest to zawód bardzo uniwersalny i po krótkim szkoleniu można skakać po branżach- od konstrukcji kratowych, przez konstrukcję tłoczników, form do odlewania po konstrukcję, a raczej projektowanie półproduktów. Trzeba tylko widzieć co się robi. Tu nie ma miejsca na "latających" artystów. Trzeba być stąpającym pewnie po ziemi inżynierem.
@snajpertibijski10767 жыл бұрын
pracowac u ciebie nie osmieszaj sie nie stac cie;')
@patryqR9A4P8 жыл бұрын
0:27 Cytuję "rowerzysta który pedałuje używa tylko siły żeby jechać po gładkich kółeczkach wewnątrz koła... 6 razy mniejszy wysiłek" Panie (yhymm) "doktorze"... proszę podczas jazdy ze stałą prędkością po jednolitej nawierzchni zacząć powoli wciskać hamulec symulując dodatkowe opory toczenia. Jeśli będzie pan musiał używać coraz większej siły do utrzymywania tej samej prędkości początkowej, to oznacza że opory z kół jezdnych jednak przenoszą się na koła wewnętrzne, a rowerzysta używa siły nie tylko do jazdy po gładkich kółeczkach, ale także do pokonania oporów toczenia kół jezdnych. Szczere kondolencje dla absolwentów tej niegdyś szanowanej uczelni wyższej.
@MrPsychopeace7 жыл бұрын
możliwe że to na prawdę działa, kilka bloczków może sprawić że podniesiesz 500kg ciężar, to może i to działa
@krzysztofgarus35247 жыл бұрын
Fenrir dlatego mamy przerzutki
@MrPsychopeace7 жыл бұрын
tak wiem, dla tego mówię że te koła mogą działać, tak czy siak, póki sam na coś takiego nie wsiądę i się nie przejadę, nie uwierzę :)
@Bialy_17 жыл бұрын
Żaden mechanizm mocowania koła nie zmieni faktu że opona podczas toczenia stawia opór. Jedyne co tu widać to to że zamiast prostego łożyska które obecnie można kupić takie że nie stawia prawie oporu masz ten wielki idiotyczny mechanizm który zwiększa ciężar roweru a co za tym idzie opory... więc efekt musi być przeciwny do tego co ten koleś opowiada i nie trzeba na ten rower wsiadać żeby to zrozumieć. Może jak zamienili tanie zjechane chińskie łożysko to im się lżej pedałowało, ale jeżeli tak to jakby wymienili je na jakieś porządne wykonane precyzyjnie z dobrych materiałów to efekt byłby jeszcze lepszy.
@scorpioo73507 жыл бұрын
to mi przypomina przekładnie planetarną tylko trochę inaczej zbudowaną, bo tu nie ma kółek zębatych
@Wlodek14107 жыл бұрын
im więcej oporów toczenia, a wyjebane ide spać
@sprytnychomik7 жыл бұрын
Bałbym się tym rowerem jeździć, bo jeszcze bym pole grawitacyjne niechcący zepsuł przy szybszej jeździe i co by wtedy było?
@szpiderman7 жыл бұрын
Sprytny Chomik odlecialbys w kosmos, polski program kosmiczny
@vetisem81467 жыл бұрын
Jasne, chodzi głównie o obniżenie środka cięzkowski i subiektywne odczucie na kierownicy i rękach że nie trzeba walczyć o równowagę przy niskich prędkościach .a te kółeczka dają dodatkowy opór ponadto proszę w nie sypnąć piachu tojuż nie pojedzie ponadto mocno to komplikuje konstrukcje i masę..Także nic z tego nie będzie.Sory fizyki jeszcze nikt nie oszukał.
@dustinbrown19837 жыл бұрын
Please Release an English version of the video with English subtitles. Awesome Invention!!!
@Xayanix7 жыл бұрын
Dustin Brown actually its bullshit
@qoqtek7 жыл бұрын
I to mi się podoba! indie, chiny, Pakistan - będzie można im więcej kg nałożyć na taczki!!!
@Kirimasej7 жыл бұрын
Przy wiekszej predkosci, ta grawitacka chyba zwariuje prawda ? >
@ammorapl7 жыл бұрын
Jak by dać więcej tych kółeczek to rower sam by jechał. Perpetum mobile.
@jacekm47077 жыл бұрын
Przecież to nonsens. Fizyko jasno mówi że trzeba ileś tam siły włożyć do przesunięcia obiektu nawet takiego z kołami. Nie przeskoczy tego ani nie obejdzie. Ta siła z małych kółeczek i tak musi poruszyć dużymi kołami. Dziadka oszukasz dzieci oszukasz ale Fizyki nie oszukasz.
@wojtekjakubczyk57836 жыл бұрын
hm, powiedział co wiedział.... a słyszał o czymś takim jak sprawność całkowita przekładni??? /tradycyjna rowerowa ma bardzo niską z zasady realizacji...
@666marq7 жыл бұрын
Dobrze ze nie dodał jeszcze wiecej tych kółeczek a w tych kółeczkach jeszcze mniejsze kółeczka.. bo by go nie szło wyhamować skubańca :)
@baronlocal85697 жыл бұрын
Proszę włączyć w ustawieniach napisów filmowych. Please enable subtitles to movie settings
@KrzychuPL-rz9rq7 жыл бұрын
cos tak mysle ze przy wyzszej prędkosci bedzie touciazliwe. poza tym dociaza rower. napewno uniemozliwia jazde terenowa
@Sekeletu7 жыл бұрын
Konstrukcja prosta jak budowa cepa, zasada działania identyczna jak w pojazdach gąsienicowych, które jak sam pan doktor (z Bożej łaski) powiada, są mniej sprawne od pojazdów kołowych.
@Cysiu1067 жыл бұрын
Co za brednie, weź pan usuń ten film i nie kompromituj Siebie.Opory to ja widzę lecz wieksze, bo więcej dodatkowych ruchomych elementów, które powodują dodatkowe tarcie czyli opory.Dziękuje.
@FrankDrebinJunior7 жыл бұрын
TO naprawdę jest doktor PW ? Boże, jaki wstyd dla uczelni
@mareklimanowski7 жыл бұрын
3:08 kierownica zapierdalajacego wehikułu wpada w SHIME 😁
@krzysztof80957 жыл бұрын
Ja wolałbym zobaczyć jak to wygląda w symulacji (program do wizualizacji fizyki czy cuś ... ) To nie jest rozszczepienie atomu żeby potrzebny był superkomputer. Tworzymy numeryczny model "zwykłego" roweru i takiego z kołami Wrońskiego. (w badaniach terenowych za dużo zmiennych) Ta sama masa ładunku, taki samy napęd. A w innych filmikach autor roweru omija temat co będzie się działo na "nierównym" terenie.
@HermanOtto-wr2nn8 жыл бұрын
wszystko wszystkim jak będzie wyglądać zabezpieczenie roleczek przed błotem ?
@ukaszpanek80828 жыл бұрын
Neodym 39 nie potrzebne. wewnętrzne małe łożysko maszynowe, sprytne połączenie i po problemie. a z kontaktem zewnętrznym przy dbaniu o sprzęt nie będzie problemu
@mhead817 жыл бұрын
jedynie co to wymyśleć jakieś łożysko magnetyczne tak żeby os lewitowałą
@MultiKomentator7 жыл бұрын
Kreci się 6 razy lżej. Przekładnia 6:1?
@krzysztofkabaa35227 жыл бұрын
Ale opona nadal stawia taki sam opór toczenia, jaki stawiała... Perpetum mobile nie istnieje, a tu mamy tylko dodatkowe elementy mechaniczne, które mogą co najwyżej postawić dodatkowy opór, a nie go zniwelować.
@sergosergo41996 жыл бұрын
Jeden wielki błąd logiczny. Podniosłem sobie siodełko w rowerze i siedzę wyżej przez to mam jakby z górki i jadę szybciej 🤣
@bartekderek20908 жыл бұрын
moim zdaniem całkiem fajne ale jest to zbyt ciężkie a im ciężej tym lżej się będzie jeździć takie koło waży pewnie z 5 kg a dobre koło normalne waży około 0,7
@ocizzico7 жыл бұрын
Wewnątrz tych kółek wewnątrz koła można być też takie koła i było by jeszcze lżej.
@andrzejpl98977 жыл бұрын
Pan doktor bredzi jak potłuczony . Pan doktor tak naprawdę jest doktorem mniemanologji .
@tomaszstasiewicz65997 жыл бұрын
NIby doktor niby ten. A nie wie że jest coś takiego jak zasada zachowania energii. Energia grawitacyjna o której mówi to nic innego jak energia potencjalna. Kiedy energię potencjalną zwalniamy zostaje zamieniona w kinetyczną aż tą energię wytracimy. Tak na prawdę można to porównać do ciągłej wspinaczki. Tak jets i tutaj podjezdzamy małymi kółeczkami cały czas "pod górę". Tym samym w zwykłym rowerze większość naszej energii jest przekazywana jako energia kinetyczna, nasza siła nie musi "naładować" energii potencjalnej
@MultiKomentator7 жыл бұрын
Tomasz Stasiewicz W układzie zamkniętym tak, ale w kosmosie nie obowiązuje zasada zachowania energii. Rower musi wiec czerpać energie z kosmosu :)
@gecholnol2 жыл бұрын
Pod siodełkiem znajduje się etui na baterie a silnik jest gdzieś ukryty !!!!
@dianonizy7 жыл бұрын
i takie bzdury z publicznych pieniędzy dzieci uczyć wstyd!
@mcqcjc84097 жыл бұрын
NIE PROSCIEJ ZAMONTOWAC PRZERZUTKE
@imnotaplayer9577 жыл бұрын
bez sensu... nie prościej odchudzić rower do takich materiałów które zachowają sztywność i zwartość konstrukcji? Jeśli już ktoś ma problem z podjazdem pod górki to rower o masie poniżej 10kg pozwoli na sprawne poruszanie się w warunkach zróżnicowanych. BTW szosówki dla kolarstwa zawodowego wg norm UCI nie mogą być lżejsze niż 6.8kg, przeciętnie zależnie od zasobności teamu i własnych preferencji kolarze mają rowery o masie 7-8kg.
@BoGryf7 жыл бұрын
Nie ma głupich pomysłów, są tylko ludzie nierozumiejący zasady ich działania i przeznaczenia.
@kolviras7 жыл бұрын
Czyli taki rowerem można śmigać 200km/h. To dlaczego oni jadą tak powoli? 6 razy większa siła to biorąc pod uwagę że normalny człowiek ma w nogach 0,7 konia mechanicznego to około 4,7 koni mechanicznych a zawodowi kolaże nawet dwa razy więcej.
@neoprotekt5 жыл бұрын
Ps tyle siły użyjesz do rozpędzenia roweru ile do zahamowania minus opory toczenia i tarcia. = strata. Przecież perpetum mobile jest wynalezienie tylko zakazane.... co by bylo z elektrowniami. Pewnego czasu w 2017r byly jeszcze szczątki dokumentow publikowane w necie, za około 5miesięcy wszystkie dokumenty znikały z neta dziwne. Teraz nie ma śladu mówię o dokumentach Tesli. W 16wieku...
@Ja-wd9qd2 жыл бұрын
masz namiar na jakies darmowe Źródło energii?
@motorologiakrakowa Жыл бұрын
XD ale pierdolenie
@Ja-vu5ek7 жыл бұрын
Według mnie to nie działa. To znaczyło by że grawitacja nam pomaga? No to żeczywiście coś nowego. I cięższy zadek tym lżej mu się jedzie. No patrzcie. A ja całe życie myślałem że odwrotnie. Zresztą pewnie nie tylko ja sam. Takie zamocowanie koła moim zdaniem obniża tylko odrobinę oś jego obrotu. W jakim celu? Nie wiem. Ale na pewno nie powoduje to zmniejszenia oporów ruchu. Zwiększenie liczby elementów toczących się wewnątrz obręczy koła spowoduje tylko wzrost a nie zmniejszenie oporów. Skoro jest Pan taki pewien swego to proponuję test. Bierzemy dwa identyczne rowery. W jednym wymieniamy koła na te niby Pan rewolucyjne. Ważne żeby oba rowery miał identyczne felgi i opony o tej samej średnicy i bieżnika oraz stopniu zużycia. Wjeżdżamy na pochylnię i bez pedałowania w idealnie wyprostowanej pozycji ciała zjeżdżamy na teren płaski. Rower z mniejszymi oponami zjeździe szybciej i zajdzie dalej. Proste? To byłby jakiś tam dowód a nie subiektywne odczucia grupki dzieciaków. Takie jest moje zdanie. Kto się zgadza łapka w górę.
@Severiaan7 жыл бұрын
"żeczywiście" :):):)
@pryzmat82327 жыл бұрын
Pierwszy czołg zaprojektował da Vinci
@kazikkulih6 жыл бұрын
To jest tak głupie że aż szkoda komentować. Jeden wielki błąd logiczny
@iesatan27857 жыл бұрын
Nie chce wiedziec jak mocno mozna na tym zebami wywalic o ziemie na wybojach. plastikowe kułka + jazda w terenie = brak uzębienia.
@STUDIO24.fotki.filmiki2 жыл бұрын
Ten człowiek powinien mieć zakaz nauczania. Zabrać mu ten tytuł bo tylko wstyd przynosi posiadaczom.
@DigginSoul7 жыл бұрын
No nie wierzę. Koło zostało na nowo wymyślone 180 lat temu. Jak dla mnie bomba.
@Patyx422 жыл бұрын
Za takie pierdolenie powinni odbierać doktoraty XD
@panfistaszek73637 жыл бұрын
3:05 jej ręce xddddd
@Xayanix7 жыл бұрын
Pan Fistaszek krótki i nagły atak epilepsji
@iwannamynickagain9 ай бұрын
Przecież to "koło" to zwykła przekładnia...
@brysp7 жыл бұрын
Dzis 1 kwietnia?
@poland0117 жыл бұрын
Pomijając fakt jakiej siły potrzeba do napędzania roweru, a potrzeba takiej samej lub większej zważywszy na ciężar całego systemu i jego oddalenie od osi obrotu koła, ten system byłby totalnie niestabilny. Koło ma na tyle duży luz że nie wyobrażam sobie rozpędzenia się na czymś takim nawet na płaskim, nie mówiąc o zjeżdżaniu. Większej bzdury dawno nie widziałem.
@wojtekjakubczyk57836 жыл бұрын
zamiast krytykować na podstawie wiedzy szkoły podstawowej , w oparciu o którą loty kosmiczne ,nawet orbitalne nie są możliwe ( przecież powszechnie korzystacie z satelitów geostacjonarnych), to może drodzy sceptycy sprawdzicie rozwiązanie praktycznie ,to czy nawet napęd deptany( nożycowy) z wałem Kardana roweru , zapoznacie się z sprawnością całkowitą tradycyjnej przekładni pedałowo-łańcuchowej. A zrozumiecie jednak, że ten pan ma rację. Zresztą dziwnym zbiegiem okoliczności podobne rozwiązania były popularne i testowane u naszych wschodnich sąsiadów w latach60-70-tych XX wieku i są wykorzystywane w kilku rozwiązaniach technicznych ...wystarczy poszukać nawet na YT...
@wojt1984w6 жыл бұрын
wojtek jakubczyk Mozna link do tych filmow o ktorych wspominasz?
@czesawczapski69807 жыл бұрын
mój sąsiad ma lepszy patent przednie koło roweru o jeden rozmiar mniejsze i zawsze ma z górki
@wiesawfratczak32285 жыл бұрын
1.23 minuta filmu. O czym mowa.? Konkluzja - sedno wypowiedzi '' sprowadzona do.... wiem ale nie powiem?.. nie moGę bo moja wypowiedź PRZECZY,, aktualnei wierze, aktualnym dogmatom tej czy innej RELIGI, czyli Urojonomemu obrazowi (matriksowi) w jakim coś tam, zmieniamy, w którym coś tam,, rządzimy.? - i.... Nie rozważnie zmieniamy,alternatywne skutki bez ŚWIADOMOŚCI dalszej, lub dalszych konsekwencji
@MrAndiBo7 жыл бұрын
dr inż .... zbada układ sił?!? no nie, no k.r.a nie, Boże czy ty to słyszysz?
@Szym807 жыл бұрын
co w tym dziwnego??
@Parksus6667 жыл бұрын
ta a 1 koło warzy z 5kg tyle co cały dobry szosowy rower
@Severiaan7 жыл бұрын
"warzy" :):):)
@bmwaudi68537 жыл бұрын
W rowerze juz jest taka przekladnia i nazywa się najnizszym biegiem zwanym jedynką. Profesorek bierze kase za cos za co nalezy sie kop w pysk.
@chujdupaikamienikupaminist4937 жыл бұрын
Ale ten doktor jest głupi. Siła grawitacji nie może niczego wspomagać na poziomej powierzchni, bo jest prostopadła do wektora prędkości czyli wykonuje ZEROWĄ pracę.A na pochyłej powierzchni, - albo wspomaga pedalarza - pochyłość w dół - dodatnia praca siły ciężkości, - albo hamuje pedalarza - pochyłość do góry - ujemna praca siły ciężkości. A te dodatkowe mechanizmy w tym kole to tylko strata energii pedalarza.Ale cóż, doktor-idiota nie rozumie fizyki ze szkoły podstawowej.
@TomaszWalter-zo2sc7 жыл бұрын
Nie przyszło ci durniu do głowy, że przy pochyłości w dół jest dodatnia praca siły ciężkości, a przy pochyłości w górę kółeczka tak są skonstruowane, że nie dotykają brzegu kółka w którym sięobracają i nie wykonują żadnej pracy?
@tomaszmuza19577 жыл бұрын
Tomasz Walter i co rower lewituje? wyrażaj się jaśniej bo to można wywnioskować. Ps: Rowerzysta, cyklista, ale nie pedalarz... to nie staroświecka maszyna do drukowania tylko rower
@TomaszWalter-zo2sc7 жыл бұрын
+Tomek Muza Skończyłeś edukację na podstawówce? Nie znasz III zasady dynamiki?
@TomaszWalter-zo2sc7 жыл бұрын
+Tomek Muza Skończyłeś edukację na podstawówce? Nie znasz III zasady dynamiki?
@chujdupaikamienikupaminist4937 жыл бұрын
Tomaszu- kulaj Waltera. Nie ukończyłeś podstawówki, więc nie jesteś w stanie zrozumieć nawet III Zasady Dynamiki Newtona. Bij konia. Bijąc konia też możesz jechać wozem. Tylko uważaj, bo koń może kopnąć w łeb. Tak jak kiedyś cię kopnął w twoim trudnym dzieciństwie.
@Ferda19647 жыл бұрын
impressive
@snajpertibijski10767 жыл бұрын
ta sama zasada co te smieszne fdget spinery...
@kamisszady7127 жыл бұрын
Mogli wziasc jakies wigry3 czy inny polski rower, bo opowiadanie o nowej polskiej technologii zamontowanej na typowy tani chinski rower to troszcze zenujace, nieprawda?
@andrewvato4917 жыл бұрын
Parodia na kółkach :D jak mamy takich doktorów to nie dziwota, że jest jak jest. I jeszcze debili z dzieciaków robi. Masakra.
@ukaszpanek80828 жыл бұрын
bardzo fajna sprawa ale z paru przyczyn to nie ma prawa się udać. Po pierwsze luz na kołach i niska odporność na uderzenia boczne. Po drugie w kolarstwie górskim gdzie wszystkie technologie trafiają najpierw to się nie sprawdzi. Po prostu by się rozpadło, a po trzecie masa. aluminiowe byłoby drogie, karbonowe drogie bardzo, tytanowe nieopłacalne. Czyli nikt z powaznych producentów nie podejmnie się produkcji masowej.
@KamilWysockiGd7 жыл бұрын
O czym ty piszesz, myślę że tutaj chodzi o zwykłe rowery na dłuższe wycieczki. W rowerach sportowych musi być to lekki sprzęt ze względu: im lżejsze koło tym mniejsza siła potrzeba do jego rozpędzenia - prawa fizyki. Więc w MTB nigdy się nie przyjmie. Ale jeżeli faktycznie miało by to działać to myśle że bym zainwestował w taki patent dla roweru trekingowego przy > 150km wycieczeki
@andrzejziecina86165 ай бұрын
Żeby nikogo nie urazić, powiem tylko tyle, że to utopia. Fizyka się kłania...
@S....7 жыл бұрын
Widzialem rowery z cienszymi ramami w ktorych byly ukryte silniki i baterie... Tu jest nadzwyczaj gruba..
@laskolasko20007 жыл бұрын
fake News - czyli kłamstwo :-)
@ryszard7517 жыл бұрын
Pan dr musi zrobić dodatkowe badania...i następny z tak wyszkolonej ekipy ekonomista sypnie kasą z naszej kieszeni. Może mi ktoś określi jakie koszta ponosi Naród Polski na realizację głupoty w różnych dziedzinach.???
@arkpir8 ай бұрын
Muszę go zbadać, "żeby no można było w literaturze naukowej znaleźć coś o tym pojeździe", człowieku, jeśli odkryłeś coś, czego jeszcze nigdzie nie ma, co ma zadecydować o życiu i śmierci Afryki, to tego nie ma jeszcze w książkach naukowych.. Bo albo coś już było odkryte, albo to odkryłeś.. W tym kole nie ma żadnego wspomagania grawitacyjnego, grawitacja jest tu tylko czynnikiem zwiększającym opór, poza jazdą w dół oczywiście.
@leo9971007 жыл бұрын
Wymyśl coś lepszego jeden z drugim! dziękuję dobranoc
@Sekeletu7 жыл бұрын
Nie trzeba wymyślać, bo wymyślono już dawno i jest stosowane na co dzień.
@tomaszmuza19577 жыл бұрын
leo997100 "wszystko już było nie ma co ulepszać" ~ proboszcz z kiepskich. Obecnie wszelkie odkrycia są popełniane za pomocą miliardowych inwestycji (no fale grawitacyjne -gigantyczne konstrukcję żeby superczuly laser się minimalnie odchylił czy choćby zderzacz hadronów gdzie nigdy gołym okiem tego nie doświadczymy) więc wątpię że jednego z drugim na takie coś stać xD EDIT:albo w medycynie po latach badań, ale zostałem wyżej myślami przy fizyce.
@yournightmare99997 жыл бұрын
ja wole 32 przeżutki i was pierdole
@nayoutube8 ай бұрын
I taki gość jest doktorem.. Zero pojęcia o mechanice, pewnie również o fizyce.. Jakim cudem coś miałoby miec mniejsze opory, skoro jest więcej elementów, a ruch wykonywany podobny, główne opory toczenia, czyli histereza opony i gruntu bez zmian... Nie ma tu pola do zrobienia jakichkolwiek oszczędności, myślę, że opory ruchu są tutaj minimum o jakieś 30% większe niż w normalnym rozwiązaniu, a przy szybkiej jeździe, o jakieś 200%.
@zydekskurwiel66386 жыл бұрын
Kurwa fajne koła
@grzegorztoczek64977 жыл бұрын
to odkrycie Polak musi opatentowac bo jak sie kanalie zachodu dowiedzą to w autach to zastosują
@dokezboke96707 жыл бұрын
Grzegorz Toczek "odkrycie"..
@zbyszekkopec9088 жыл бұрын
Hoene Wroński to geniusz, ale Józef Okulewicz to też geniusz, bo odnalazł ten stary patent i robi teraz najnowocześniiejszą technikę. A żywe koło tez jest ciekawe i super nowoczesne.
@RockStarrr12347 жыл бұрын
patrząc na specjalistów w komentarzach aż dziwię się czemu polska nie jest narodem fizycznych noblistów.
@bartekdzien43857 жыл бұрын
To nie ma sensu.
@wielkiwybuchprezentacjamar34277 жыл бұрын
ale głupoty
@patryk23717 жыл бұрын
ale bzdura
@DupczacyBawol7 жыл бұрын
Toż to normalny rower. Co za bzdury. Może ten dr ma kuku, bo piepszy trzy po trzy.
@martinsmithtimes6377 жыл бұрын
no tak... po pierwsze obiecuje ze juz nigdy nie bede pisal doktorantów innym za żadne pieniadze ! (żart). Ale poważnie ile ten material wzbudził emocjonalnych komentarzy... większość negatywnych, bo śmiałe użycie terminow naukowych jak sie domyślam miało na celu opisanie efektu percepcyjnego... a nie napedu grawitacyjnego. Słuchajcie polacy i polscy scepto krytycy polowa waszych wpsiow i analiz jest tak samo pomylona i bezsensowna jak film... ale nikt nie napisal ze to doskonały pomysl artystyczno designerski. taka zabawka dziecięca mógła by wspaniale wyglądać i zarobić pieniądze, budujac gospodarke obrony i miejsca pracy... ja bym kupił z ciekawości.
@sylwesterbogusiak23347 жыл бұрын
Polacy jak zwykle sceptyczni. Kupią dopiero wtedy i to za niemałe pieniadze jak wprowadzi to do produkcji np. japońska firma Shimano. Wtedy będzie warto. Oczywiście wszyscy co komentowali znają się najlepiej na fizyce i nie potrafią zerkąć na zagadnienie "spoza pudełka". Kiedyś montowano eliptyczne zębatki, dlaczego więc rower z kołami Wrońskiego nie miałby znaleść odbiorców? Przy zastosowaniu lżejszych stopów i dokonaniu jakichś usprawnień konstrukcji można by walczyć o rynek. Choćby dlatego, że to wogóle jeździ, a koło centryczne już po prostu nudne.
@pakoakwa70327 жыл бұрын
gówno prawda
@wearemotorhead47473 жыл бұрын
Cyrk.
@tomaszmarkiewicz3657 жыл бұрын
FREE ENERGY!! xD
@bartekderek20908 жыл бұрын
moim zdaniem całkiem fajne ale jest to zbyt ciężkie a im ciężej tym lżej się będzie jeździć takie koło waży pewnie z 5 kg a dobre koło normalne waży około 0,7
@Skogdust7 жыл бұрын
Im więcej ruchomych elementów tym więcej energii się wytraca, w samochodach o ile pamiętam tylko 40% energii z silnika jest przekazywane do kół, dlatego też w nowych samochodach nie robi się stałego napędu na 4 łapy