Ez a torok, egy izmosabb atomvillanás után is hirdetné az örökkévalóságnak a gondolkodó ember emlékét. Köszönet a remek videóért.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Ez jó volt. Köszönöm. 😀
@reifrobert17122 жыл бұрын
Ilyen szakemberek kellenének az iskolákba szakmai oktatóknak ha létezik e még ilyen a mai oktAtási rendszerben!
@gerybiker72192 жыл бұрын
Köszönjük szépen! Nagyon elegáns és szakszerű megoldás született ismét! Még sok ilyen videót szeretnék / szeretnénk látni ahol egy ilyen igazi SZAKEMBER tanít!
@RockBanditable2 жыл бұрын
Ismét egy profi videó, egy profi munkáról ! Emelem kalapom a mester előtt. Köszönöm.
@gaborfarkas96732 жыл бұрын
Kedves Miklós! Mint mindegyik videója, ez is jó minőségű, szuper tartalommal, a gondolkodó ember példáját mutatja! GRT!!!
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm.
@harpauerjozsef50092 жыл бұрын
Miklós sokadjára bizonyította, hogy aki dolgozni akar, az a feladatra megoldást keres, aki nem, az kifogást. Gratulálok a megoldásához!😊
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm.
@sandorkolman98032 жыл бұрын
Megint egy remek megoldás!👍 Csodálattal bámulom mindig, hogy hogyan sikerül újra használható gépet csinálni egy olyan masinából, amihez nem lehet kapni alkatrészt.👍
@laszloalbert47482 жыл бұрын
Üdv, az eddigi összes hozzászólást megértem, mert ez ismét egy kiváló és szakszerű munka! Köszönöm.
@gaborszarka36352 жыл бұрын
Horváth Úr ismét zseni!!! Köszönjuk
@engine20132 жыл бұрын
Ezért jó szakember!! Előre gondolkodás mellett menekülő utat is hagy. (súber tű) Ha szomszédok lennénk, biztos nem szeretne, mert mindig ott lábatlankodnék, hogy csodálkozzak.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Engem nem zavar a nézelődés. Sőt. Amikor csak lehet, megkérem a tulajt, hogy várja meg a javítást, mert akkor biztosan elviszi a gépet és nem kell kerülgetnem. Közben magyarázni is szoktam, hogy mit miért csinálok, vagy, hogy valamit leszerelek, mit fogunk alatta/benne látni. Általában lelkesen mennek el, és szokták mondani, hogy az iskolában nem tanultak annyit fizikáról, mechanikáról, mint nálam ez alatt az idő alatt. 🙂
@bajnaigordonofficial2 жыл бұрын
Köszönjük, a hitközség nevében! Hasznosabbnál hasznosabb tartalmak. Isten áldja Miklós bátyám jó egészségben hosszú élettel!
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm.
@galmihaly21752 жыл бұрын
Elkényeztet minket. Köszönjük.
@csulokdog79922 жыл бұрын
Üdvözlöm!A megszokott profizmust láthattuk megint!Köszönöm a videót!Jó egészséget a további munkához!
@TheOgrepapa10 ай бұрын
Ez nemsemmi alkatrészt legyàrtani mellette ez a fùvoka dörzsàrazàs ma is tanultam valamit igytovàbb igényes preciz munka mint mindig
@Horváth_Miklós10 ай бұрын
Köszönöm.
@robertszibilla544323 күн бұрын
Jó napot mester, Nekem is Solo permetezö gépem van a gépre az van ráírva : Typ :Solo 40123 Bestartol, megy egy darabig aztán fulladozik alapgáz megy de ha rá teszem a gázt akkor fullad Mi lehet a baj Gyertya jo cere új Karbesz tiszta Levegö szürö tiszta Várom a válaszát mester
@istvankiss57832 жыл бұрын
Nagyszerű,szakszerű! Köszönöm a videót!
@miklossinko71038 ай бұрын
Üdv Mester! Ezeket a karbikat robi 55 rotakapákra szoktam rakni, mert álltalában a ikov karbikkal szokott gond lenni, az új meg drága, ez meg 4000 ft ma is. Ott nem kell a fúvókát bántani, pont jó neki. Viszont ennek a karbinak egy átka van, felfogatásnál a spiáter 4 fül könnyen elpattan. China...
@Horváth_Miklós8 ай бұрын
Nem rossz ötlet, bár az én környékemen már kivesztek a Robi 55 gépek. Pediog nekem még van pár darab vadi új Jikov karburátorom is . Igaz, hogy Terrára való, de ez csak kis átalakítást igényel.
@gaborsomlai57042 жыл бұрын
Fantasztikus tudásod van, tanítanod (is) kellene!
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm. Amikor fiatal voltam, még tanulni sem igazán engedtek, mert az én apám "maszek" volt, és mint ilyen, a nép ellensége. Kalandos úton azért csak sikerült bejutnom egy szakközépiskolába. A főiskolára nem vettek fel elsőre, másodszor meg már nem akartam nekifutni. A bármilyen irányú tudás ma Magyarországon nem erény, hanem gyanakváskeltő. Tehát én elvagyok a zavarosban, nem igénylik a tudásomat. :)
@gaborsomlai57042 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós sajnálom, de megértem az álláspontodat. Marad akkor a videókészítés. Valahogy csak túléljük 😁👌
@roci88172 жыл бұрын
Ismét profi munkát végeztél Miki , nagyon szeretem ha mutatod az eszterga munkákat, ugyan is nekem is van esztergám, tanulni mindig jó.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Igen, ezt többször írták, hogy keveset látni az esztergálásból. Most ezekre reagálva mutattam többet.
@SLeslie2 жыл бұрын
Akkor azért mégsem emésztődik meg minden, ami leesik abban a műhelyben. Azért értéket is találni. :D Ráadásképp pedig köszönjük a nagyszerű videót!
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
😀 Köszönöm.
@filmelozetesek12 жыл бұрын
Ezt így kell csinálni, csak a mai világba nem sokan fordítanak ennyi időt egy ilyen műveletre. Ha igen akkor meg olyan árat mondanak ilyen gépmunkával történő esetre hogy a permetező se ér annyit :D
@andrasorosz5662 жыл бұрын
Profi munka👍Gratulálok!
@gaborordog89022 жыл бұрын
Nagyon,jó a videó.Óriási segítség, az eszterga pad,nélküle kacifántosabb lett volna.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm. Igen, valóban így van. Amikor valaminek a javítását fejben lefuttatom, már eleve benne van minden szerszám és gép, ami a rendelkezésemre áll. Síkköszörűben, vagy marógépben ezért nem gondolkodom sosem. Mert az nincs. :)
2 жыл бұрын
Ezen az adapteren a T-rexek taposhatnak majd! Stabil lett nagyon! Nagyon jó ütemben jönnek a videók! Köszönjük szépen!
@RMiki19722 жыл бұрын
Szép munka.Köszi a videót.
@csabatamba80812 жыл бұрын
Remek munka Miklós! Szépen zenél a gép. Én ezeknél a karburátoroknál gyári konfigurációban is rá szoktam dörzsárazni (3WF-3 kínai permetező), mert ott is eleve keveset ad. Mivel ezeknél sajnos a csonkra ráfutó rész elég pontatlan és puhasága miatt könnyen vetemedik is hajlamos a fals-levegő szívására. Itt egy csonk aláesztergálás után egy megfelelő méretű, legalább 1 mm falvastagságú műanyag betét kerül a karburátor csatlakozó hüvelyébe, így már tuti szokott lenni. Az úszóház alján lévő leeresztő szelep gumi tömítése nem benzinálló, hamar ez is el kezd csepegni. Ezt amennyiben úgy szétszedhető, hogy vissza lehet szegecselni a kart akkor, benzinálló tömítésre cserélem, vagy egyszerűen egy csavart teszek a helyére tömítőalátéttel.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm a tapasztalatokat, megjegyzem magamnak. Ennek már fémbetétes volt a szívócsonkja. A régi, tisztán műanyagcsonkosok SOLO-k nálam is megfordultak hasonló hibával. Ott ki szoktam szabályozni a karburátor belsejét alakhelyesre, meg a szívócsonkot is. Aztán műanyagból perselyt szoktam készíteni a kettő közé.
@dannycan56932 жыл бұрын
Szia Miki-bácsi! Teljesen korrekt volt. Üdv:Vecsésbúl.
@Zsoze2 жыл бұрын
Nagyszerű lett a videó gratula.👌👍
@zotyadj2 жыл бұрын
Acélos lett a masina :) Köszönjük a videót! :)
@deamon-tx1xl Жыл бұрын
Üdv :) Találékony a MAGYAR :)
@ferencolah33532 жыл бұрын
Köszönjük MESTER!!!😉
@kallaibence75152 жыл бұрын
Kedves Miklós Mester! Ez jobb lett mint a gyári. Szép munka ismét! A kalapács a tokmány mögött nem rosszalkodik? Jó egészséget ,és sok jó videót!
@06janika2 жыл бұрын
Szép munka ezt én is megcsináltam 2éve és azóta is megy a gép.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Köszönöm. Az elsőt én is valamikor két éve csinálhattam.
@galsandorszabolcs14562 жыл бұрын
Kiváló videó, külön köszönet, a végén a kis hozzáfűzött magyarázatért! Csak még egy kérdést, ha megengedne (mint Columbo): az a dörzsár egy többméretes készlet része vagy egyedüli és annak a kúpossága megegyezik a súbertű kúposságával? Köszönöm szépen, ha megtisztel a válasszal! További szép nyarat kívánok! :)
@krisztiankiss21242 жыл бұрын
A subertű kuposságának nem kell megegyeznie a a fúvóka kuposságának mert nem ott szabályoz hanem ott ahol a karburátorban belemegy a súbertű. Azért kupos a dörzsár mert ha nem lenne az akkor kb 100nál több fix dörzsárnak kéne lennie egy fúvókadörzsárkészletben.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
A kérdésre a lényegi választ megadta Kiss Krisztián. Én már csak cizellálom. A dörzsár egy tizenkét darabos készlet része. Plusz tizenharmadiknak a nyél. A fúvókában nem kell a furatnak kúposnak lenni, hiszen a filmen is látható, hogy mindkét irányból megdörzsáraztam a fúvókát. Azért kúpos, hogy több méretet lehessen kialakítani vele. Az is lényeges volt Krisztián válaszában, hogy a súbertű sosem ér le a főfúvókáig, a keverőcső felső végében szabályoz csak.
@tycoon59902 жыл бұрын
Nekem tetszik hogy kicsit részletesebben bevan mutatva a munkamenet.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Igen, ebben a filmben szándékos volt a részletekbe menés. Időnként elhangzik a hozzászólásokban, hogy szerettek volna többet látni például az esztergálásból. Most abból is többet megmutattam.
@tycoon59902 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Így tovább! :)
@ferencmiriak80418 ай бұрын
Enyem is pont ilyen es szeretnem hogy nekem is megcsinalnad igy.Hol vagy elerheto ?
@marcielnok2 жыл бұрын
Szuper hogy a végén még volt az a gondolat, mert pont azon járt az agyam, hogy a tűt hol hagytad. 😂
@SenkiNevem2 жыл бұрын
Az a varrat, vagy 5 alkalommal neztem meg, gyonyoru lett!! Nem vagyok egy szaki, ma is probaltam ivvel heggeszteni, nagyon sokat kell gyakorolnom... ( Kerdeznem, a varrat ivvel vagy Co-val keszult? )
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
A CO is ív. :) De értem a kérdést természetesen. Bevont elektródás ívhegesztéssel készült. ESAB OK 4616 elektródával és egy REHM BOOSTER 150 inverterrel. Öregecske gépecske, nekem tökéletesen megfelel. Amiről film készült 2007 óta, azt mindet ezzel hegesztettem. (meg előtte is) Itt van róla egy kis filmecske. kzbin.info/www/bejne/iJbGkoBpmrd7nKs
@SenkiNevem2 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Koszonom a valaszt, erre nincsenek szavak, az a varrat pont mint a tankonyvben! Minden tiszteletem, koszonom a videot!
@szabolcshegedus2842 жыл бұрын
Mester munka.
@szglazer11 ай бұрын
Kedves Miklós a súbertű nem.csak részterhelésen szól bele a kevérkképzésbe? Teljes gázon úgy vettem észre hogy már nem
@peterkiss46862 жыл бұрын
Kedves Miklós! A sok esztergálással és heggesztéssel ki fogsz jönni a 210Kwh kedvezményes áramdíjból?
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Szerintem ki. Jelenleg kéthavonta fizetek 10200 Ft körül. Attól, hogy egy esztergán van egy másfél kilowattos motor, még nem jelenti azt, hogy folyamatosan annyit is fogyaszt. A hegesztő sem húzza az ívet órákon át. Tudom, hogy meglepő, de mindig is ilyen kevés volt a villanyszámlám. Pedig volt óracsere is, tehát nem egy spórolós óra miatt ennyi.
@Goethetractor2 жыл бұрын
Szép munka volt. Én most találtam a neten eredeti Bing karbit egy régi géphez, de nem volt egyszerű.
@adamsindler5322 жыл бұрын
Szép munka
@Vatzekatya2 жыл бұрын
Apellálok! ;) Simán lehet CSÖKKENTENI a fúvóka átmérőjét! 😀Nem olvastam el az összes zelóta kommentjét, de valaki említette: beforrasztani, újra fúrni. Nettó fasság. 😛 Két dornival finoman megkoccantva a fúvókát simán össze lehet zömíteni őkelmét! ;-) Arra kell figyelni, hogy maradjon akkora luk még, hogy beférjen a dörzsár hegye - egyébként kell fúró is, amit nem triviális beszerezni - mondjuk falun. ;-) (Régi gáztűzhelyet állítottam át így PB palackra, mert a lakótelepen kidobták a városi gázról levéve, ami gáztűzhelyt azonnal lenyúltam, PB palackról hajtva a garázsomban tepertő olvasztásra, cefre kifőzésére kisüstben használva... emígyen. 😀 😛 Anno a ezeket a tűzhelyeket kétféle dűzni szettel árulták: egy földgázhoz, egy másik pedig PB palackhoz valóval. A beüzemelésnél a lakótelepi gazdasszonyok vagy mindjárt kidobták vagy "jól" eltették a PB szettet... az eltevés természetesen gyakorlatilag egyenértékű volt az azonnali kikukázással! Sose lett meg többé... 😕 Megmég: az összeroppantott fúvókára ható gáz és benzin átfolyás errodáló hatása konvergál a nullához! 😛 Ergo: tökéletes dirty hack. ;-)
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Logikusnak hangzik, de én azért mégis csak forrasztani fogom ha szűkíteni kell. A deformálás a fúvókán lévő menetre is hat. Márpedig ha így behajtom a karburátortestbe, akkor abban is deformálom a menetet. Szóval nekem nem szimpatikus a módszer. esetleg úgy, ha utána rá tudok hajtani egy menetmetszőt, a menet helyreállításának céljából. De akkor is fenntartásaim vannak, mert a fúvókák anyaga sokszor kiszámíthatatlan és a törésre is hajlamos.
@Vatzekatya2 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Mester!!! Írtam: 2 azaz két dornival! :-P Az egyik legyen az üllő|csésze, a másik a kalapács|bélyeg! ;-) Hezza ne nyúlj a menethez! ;) Dugd bele a fúvókába innen-onnan a gömbanyagokat... Oppá... uraságodnak van esztergája... 😲 Tokmányba egyik dorni, szegnyeregbe a másik, közéjük a dűzni - nyomasd őket picit össze. ;) I have spoken.
@rozsdastunemenyek6 ай бұрын
Tisztelt Miklós! Tetszett a fuvóka dörzsárazás. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Mi a tapasztalata a Robi 52 (Tomos Bing karburátorral) géppel kapcsolatban. Amiket eddig javítottam, szinte mind kevesellt. Dörzsárazásról nem hallottam még, a benzinszintet próbáltam emelni, de az sem segít igazán. Előfordulhat, hogy azokon a gépeken valami gyári hiba van a karburátorral? Érdemes tehát dörzsárazni? Tisztelettel köszönöm válaszát: Balázs.
@Horváth_Miklós6 ай бұрын
Kedves Balázs. Így százötven felett már talán megbocsájtható, ha nem emlékszem vissza minden filmemben elmondottakra szó szerint, de abban biztos vagyok, hogy a filmben elmondtam, hogy a dörzsárazás egy visszavonhatatlan folyamat. Tehát ebből adódóan nagyon meg kell gondolni, hogy végrehajtjuk-e. Amikor egy típusidegen karburátort építünk be egy gépbe, akkor nem sokat kell rajta gondolkodni, hisz az a karburátor nem erre a gépre készült, tehát ha kevesell, akkor nincs mese kell dörzsárazni. De ha egy gép a saját karburátorával nem akar jól menni, ne nyúljunk inkább a fúvókához. (A normál tisztításon túl) Természetesen ismerem a Tomos ezen betegségét, magam is sokszor futottam bele. Az benzin/levegő keveréket másképp is lehet dúsítani, és a Tomosok esetében én ezt szoktam választani, mert visszavonható, változtatható, tehát büntetlenül végrehajtható és ha nem jött be, visszaállítható az eredeti kiindulási állapot. A módszer a következő. A tomosoknál a torokról, ahova a gumi gégecső felmegy, le lehet húzni azt a kis fehér műanyag torokszűkítőt. Abba a műanyagba szoktam készíteni fakötésű-alátétből egy betétet, ami tovább szűkíti a torkot. Ezt a műanyagba hátulról beteszem és úgy tolom fel a karburátorra. Így azonnal rögzítve is van. Az alátéten lévő nyílás nagyságával lehet játszani és kialakítani azt az átmérőt, amivel a motor jól gyorsul, és még nem is fojtja meg, tehát nem eteti túl a motort a karburátor. Kicsit tökölős, időigényes a feladat, de semmi visszavonhatatlan nincs benne, maximum az időnket toljuk el, de semmi eredeti alkatrészt nem teszünk tönkre.
@rozsdastunemenyek6 ай бұрын
@@Horváth_Miklós nagyon szépen köszönöm válaszát. Meg fogom próbálni, amit javasolt. Tényleg igaza van, ez így legalább visszavonható beavatkozás. Mindenesetre érdekes, hogy akkor nem csak én vettem észre a Tomos motorok ezen hibáját, tehát lehet mondani, hogy típushibáról van szó. Köszönettel: Balázs.
@Horváth_Miklós6 ай бұрын
@@rozsdastunemenyek Aki javította őket nagyobb számban, azok minden észrevették ezt a jelenséget. Akár nevezhetjük típushibának is.
@tiborkajtar37825 ай бұрын
Kedves Miklós,szakmai tanàcsot szeretnék kérni, kinai benzines hàti permetezőről van szó.Mekkora hèzagot àllitsak be a lendkerèk ès a gyujtó tekercs között?
@Horváth_Miklós5 ай бұрын
Én fél milliméteres tömítőpapírt szoktam a lendkerékre tenni a mágnesnél és hagyni, hogy magához rántsa a mágnes a gyújtótekercs vasmagját. Ebben a helyzetben meghúzom a rögzítőcsavarokat, majd a lendkerék elfordításával kiveszem a papírt.
@tiborkajtar37825 ай бұрын
Köszönöm,jó lett
@Horváth_Miklós5 ай бұрын
@@tiborkajtar3782 Örülök, hogy sikeres volt a beavatkozás.
@galmihaly21752 жыл бұрын
A vezetékes telefon szokott csörögni?
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Igen. De nem mindig vagyok a közelében.
@marselluswiedia28872 жыл бұрын
Egyszer valahol azt hallottam, hogy a fúvóka furata szűkíthető, ha beforrasztjuk, majd újra fúrjuk és dörzsárazzuk. Igaz lehet ez, vagy a forrasztóónt elkorrodálja a benzin? Egyébként gratulálok a karbi beállításához!
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
A dolog igaz, és én is alkalmazom ha a szükség úgy hozza. Persze elmondani sokkal egyszerűbb, mint elvégezni. Nem is a forrasztással van gond, mert az megy egyszerűen. A nehézkesebb a fúrás. Célszerű eleve a szükségesnél kisebb furatot készíteni, hogy a tényleges méretet dörzsárazással érjük majd el. Az ilyen 50 ccm alatti kétütemű motorok főfúvókái 0,5-0,8 mm körül vannak. A fúrótokmányok döntő többsége nem tudja megfogni az ilyen méretű csigafúrókat. Mivel pici az átmérő, a normális vágósebességhez nagy fordulatra van szükség. A kicsi fúró könnyen törik. Szóval vannak nehézségek, amiket le kell küzdeni, de megoldható, és mint írtam én is alkalmazom a módszert. A benzin egyébként nem károsítja a forrasztó ónt. Elvégre a régi karburátorokban az úszók sárgarézből voltak, ónnak összeforrasztva.
@marselluswiedia28872 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Köszönöm a kimerítő választ! …Nos, valóban, a saját Simsonom eredeti karbijának úszójáról elfelejtkeztem. :)
@laszloodor69192 жыл бұрын
Karbi úszó beállításához hozzá tudsz szólni?
@kalmancsernovszky28222 жыл бұрын
20.00nal Nightwish a háttérben?? Wow Mester!
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Igen. Húztam is a seggemet, mert a feltöltés után még vagy negyven percig ellenőrizte a KZbin a filmemet szerzői jogvédelmi szempontból. Van pár filmem, ami ez okból a németeknél nem tekinthető meg, illetve levették róla a hangot. Egyébként van egy másik (szerintem) emblematikus előadó is a filmben. Csak ő még nem világhírű. Diana Ankudinova. Fenomenális tehetség. A filmen, amit ideteszek, még csak tizenöt éves volt. (most sincs húsz) A memóriakártyán, amiről egész nap szól a zene a műhelyben, elég sok dal van tőle. kzbin.info/www/bejne/iYqWgI2Most6jNk
@adolfboncidai4442 жыл бұрын
👍👍👍
@kovacsmorgan670 Жыл бұрын
Kedves Miklós, Remélem megenged nekem egy -talán- szakmai jellegű kérdést, amivel el is árulom a témában való járatlanságomat. Örököltem egy dugattyús kompresszort, aminek elkezdtem a hóna alá nyúlni, mára csak annyi maradt, hogy a hiányzó légszűrőházat, légszűrőstől pótoljam. Nem találok rá valót és mivel ismerem a típust a gyári szűrője elég gagyiságos, így normális papírszűrős házban gondolkodom. A dolog érdekessége, hogy a szívónyílása a videóban szereplőhöz hasonlóan téglalap keresztmetszetű, amihez készítenék egy hasonló torkot, ennek a szívónyílásnak a mérete 40*20 mm. Itt bizonytalanodtam el, mert az általam elérhető árú légszűrőházaknak a nyílása kör keresztmetszetű, de 20-as átmérőjű. Légtechnikai tapasztalataimból kiindulva ha négyzet keresztmetszetű nyílásról vagy csőről megyünk kör keresztmetszetűre, mindig egy területszámítással kezdünk. A kérdésem az lenne tehát a hosszú bevezető után, hogy itt a két nyílás között viszonylag nagy méretbeli különbség van, okozhat-e problémát, ha kvázi leszűkítem ezt a 40*20-as nyílást egy 20mm belső átmérőjű csonkkal? Köszönöm!
@Horváth_Miklós Жыл бұрын
Hát ne szűkítsed le. a húsz milliméter amúgy is már első hallásra is kicsit karcsú egy kompresszornak. Azt írod, hogy a közdarabot te készíted. Innentől azt csinálsz, amit akarsz. Nehogy már egy bizonyos légszűrő befolyásoljon. Rengeteg légszűrőbetét létezik. Én a saját építésű kompresszoromhoz akkoriban a szintén nagyon olcsó kategóriát képviselő kispolszki légszűrőbetétet használtam. Még átlátszó fedelet is készítettem hozzá, mert akkoriban még létezett a visszaváltható vastagfalú keményebb PET palack. A hivatkozáson láthatsz pár képet az én kompresszoromról, közöttük a légszűrőjéről. Remélem tudtam segíteni. photos.google.com/share/AF1QipOybVwqyiEbUOw0LWcE5okBn3_cBF3AFxvXZbi--yEAtovpRsu-EDPEvvI1DAJptQ?key=WTVuajk2RVFRU1hhSFBDa2pjTmZUUjRKSzBUNGJR
@kovacsmorgan670 Жыл бұрын
Köszönöm az ötletet és a fotókat is, valamint a megerősítést. Menet közben én is elgondolkodtam, hogy nem kell ilyen keretek közé szorítanom magamat. Találtam a neten egy jóképű quad légszűrőt, de van itthon egy ducato légszűrő ház, az mondjuk elég méretes, legalább nem redukálja a levegő útját. Foglalkoztatta már a kompresszor hangcsillapításának gondolata? Angol nyelvterületen sok film foglalkozik a témával. Lemodelleztem egy hevenyészett kipufogódobot, vagy hangtompítót a szívónyílás elé és valóban érezhető a különbség. Nem is annyira hangerőben, inkább az éles "kalapáló" hangszíne lett a fülemnek elviselhetőbb.
@Horváth_Miklós Жыл бұрын
@@kovacsmorgan670 Mivel a családi házam szuterénjében van a műhelyem, másokat nem zavar. Ezért a dolog nem foglalkoztatott sosem, de biztosan lehetne csökkenteni a hangján. A kétütemű motoroknál szintén létezik a jelenség is, és a csökkentésére született megoldások is. Ott ez is a neve. "Szívászaj csillapító." Tulajdonképpen a motor és a légszűrő közé beiktatott nagyobb térfogat. Többek között ezért sem támogattam senkinek azt a tervét, megoldását, hogy az eredeti gyári légszűrő helyett "tuninglégszűrő"-t szereljen a motorjára. A Quad légszűrő, az az. 🙂 Tulajdonképpen egy csicsás burkolat nélküli papírszűrő.
@kovacsmorgan670 Жыл бұрын
Értem a felvetést, azt hiszem az aggályait is értem a tuninglégszűrővel kapcsolatban, ám itt nem a többletlevegő áteresztése lenne a cél a szűrt levegő minőségének rovására, hanem egyáltalán egy normális levegőszűrő. A sűrítő szívónyílás és a szűrő közé iktatott zajcsökkentés már csak egy plusz gondolat volt, bár érdekes módon a korábban említett külföldi videósok a szűrő szívónyílása elé (nyilván olyan kialakítású a szűrőház is) tesznek valamilyen csillapítást, akár kipufogódobot. Itt jó nagy utat tesz meg a levegő, mire a hengerbe jut... Igazából ez az ötlet a megkopott hallásom szintentartásáról szól, tudja, a sok éves zárt téri lakatosmunka, meg az fémipari szuperhősködés rajta hagyja a nyomát az ember egészségügyi állapotán 🙂
@MrAvolance2 жыл бұрын
Szia Miki bácsi,mint géplakatos és mint régi simsonos egy kérdés fogalmazódott meg bennem.Remélem tudsz válaszolni.Szerinted ezek a kínai karbik mennyire megbízhatóak?Annó gondolkodtam egy hasonló karbin,hogy rá faragom a Simson-ra,de sosem tettem meg,te próbálkoztál már hasonlóval?Hisz mint tudjuk minden Szimós kolléga problémája az az utángyártott alkatrészek minőségéből ered....ezzel pedig talán megoldhatóak lennének a karburálási problémák!Válaszod előre is köszönöm!
@gmeszi.2 жыл бұрын
Nem tudom, hogy ez mennyibe kerül de a "kinai" elsődleges előnye, hogy tizenketőt veszel egy áráért és egy karbi egy idény.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Konkrétan ezt nem érdemes ráfaragni, mert ennek 14 mm-es a torka, a Simsoné pedig 16 mm. Nincs üresjárati rendszere, mert a felhasználás helyén nincs rá szükség. Tehát ez mindenképpen felejtős. De a ki tudja hol készült utángyártott 16N1 és 16N3 karburátorok között vannak viszonylag elfogadható minőségűek. Az újat mindenképpen szét kell szerelni és kitisztítani, mert időnként előfordul, hogy marad benne némi forgács. Régebben, amikor még javítottam Simsont, párat én is szereltem fel és azokkal nem volt probléma.
@zsolthorvath86312 жыл бұрын
Üdv! Adott lenne egy régi 4 ütemű kawasaki motor amin sajnos tönkre ment a szívócsonk azt szeretném megkérdezni hogy tudna esetleg egy másikat készíteni hozzá?
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Ez így túl kevés információ, mivel nem ismerem az adott motort. Látni kellene a régit.
@zsolthorvath86312 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Esetleg egy e mail címet adna? Arra tudok küldeni képeket
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
@@zsolthorvath8631 ankerkukacfreemailponthu
@zsolthorvath86312 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Ebben a formában így nem tudom elküldeni
@zetenytoth87312 жыл бұрын
Ez milyen karburátor?
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Az eredeti egy Bing. Az új egy névtelen kínai.
@mrsmall-kn9jt2 жыл бұрын
Nagyon jo hogy ijen hasznos videokat teccik feltölteni
@tamasreiter91142 жыл бұрын
Nem hiszem el hogy a bingnél nem kapható alkatrész és/vagy komplett porlasztó. Azt tapasztaltam hogy a bing karbik nem egy tartós darabok. Hármat elkoptattam már simsonon.
@laszloodor6919 Жыл бұрын
Mi történt az eredeti karbival? Csak az úszóra lenne szükségem.
@Horváth_Miklós Жыл бұрын
Visszaadtam a tulajdonosának. Így is kevés a helyem, hát ha még minden kiszerelt alkatrészt beraktároznák.
@linsgream98892 жыл бұрын
Made in Western Germany... :) bírja a strapát rendesen.
@tomkomarom2 жыл бұрын
a zundert gondolom kiszedted a csőből...
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Természetesen még az esztergapadban forgás közben beletoltam a sabert.
@7Toki7772 жыл бұрын
Ha a Mestert klónoznánk...
@68deerman2 жыл бұрын
Az eredeti szívócsonk nem spórolásból műanyag, hanem mert meg kell szakítania a hővezetést. Én inkább arra ültettem volna az új flansnit, nem közvetlenül a hengerre. Áramlásilag is szerencsésebb lett volna. Nem kritika, csak vélemény.
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
Reméltem is, hogy nem kritika, mert a jelenséggel olyannyira tisztában vagyok, hogy az előző hasonló témájú filmemben kitérek a hőátadás jelenségére, és azt is kifejtem, hogy miként akadályozom meg azt. Gondoltam, akik figyelemmel kísérik a filmjeimet, látták, nem kell újra elmondani. kzbin.info/www/bejne/bKi5daaHZrSUadU Azt azért nem gondoltam, hogy annak alapján valaki megpróbál kioktatni. :) Áramlástanilag az én szívócsonkom sokkal szerencsésebb mint a gyári, mert ezen nincs akadály a gyárival ellentétben. 2:45 -nél gyönyörűen látható, hogy egy akadály van az áramlás útjában, míg az enyémnél ilyen nincs. Ahogy azt a film végén mondtam, majd számtalan dolog lesz, amiről még lehetne beszélni. Az egyik ilyen, hogy menet közben direkt ilyen célból többször megfogtam a szívócsonkot, hogy mennyire melegszik vissza. Én is meglepődve tapasztaltam, hogy kimondottan hideg. Feltételezem, hogy a belül folyamatosan nagy sebességgel áramló nagy mennyiségű friss levegő hűti le a csonkot. Tehát értelmetlen lett volna a nagyobb hőszigetelésre fáradtságot fordítani. Egy dolog az elmélet, és egy másik, a gyakorlat. Bár az is az elméleten nyugszik, csak némileg másképp jelenik meg a valóságban. Eddigi pályás során rengeteg hengert fúrtam meg. Kapálógépét, fűnyíróét, japán robogóét, Simsonét, és ki tudja még milyen motorokét nem. Sok érdekes dolgot megtapasztal fúráskor az ember. Ha direkt szemléletessé akartam tenni, akkor szándékosan a legelső fogásvétel kicsi volt. Ilyenkor gyönyörűen láthatóvá válik abból, hogy hol éri el a kés a henger falát és hol nem, hogy hol keletkeznek a legnagyobb kopások. Az egyik ilyen hely, nem meglepő módon a szívócsatorna alatti terület. Pont azért, mert a motor más területeihez képest, itt extrém hideg levegő (benzin/levegő keverék) áramlik be a motorba, ami a henger említett területét állandóan túlhűti. Tehát létező jelenség, a szívócsonk belső hűtése. Motorkerékpárokon viszont valóban előfordulhat, hogy megforr a benzin az úszóházban. Mert a menetszéltől takart területen van a karburátor, sőt, a forró levegő jut a hengerről a karburátorra. A motoros hátipermetezőnél viszont a turbinaág van megcsapolva, és így kerül hűtőlevegő a hengerre, ami pedig "mellé megy" az közvetlenül hűti a szívócsonkot.
@dobosatis2 жыл бұрын
Ha megfelelő a tömítés akkor nem szokott ebből gond lenni, az áramlás hűt annyit. Persze, mint Mikós is írta mkerékpároknál előfordulhat a nagy melegben gebasz, de ott is szerintem inkább a tudatlanságból ered a gond ha már valaki megpiszkálja.
@krisztiankiss21242 жыл бұрын
@@Horváth_Miklós Áramlástanilag jobb a gyári mert nincs hirtelen keresztmetszettváltozás. Nálad a kör alapú csőből megy hirtelen egy téglalap alapú szívónyílásba. Attól függetlenűl én is így csináltam volna meg. Örüljön a Solo gép (meg a gazdája) hogy még mehet így egy darabig. :)
@Horváth_Miklós2 жыл бұрын
@@krisztiankiss2124 Most is csak arra az ominózus 2:45 -nél látható momentumra hívnám fel a figyelmet. A keresztmetszet egy harmadát elfedő küszöb található a torokban. Innentől hiába készítettek egy kőrből négyzetesbe átmenetet, ha az egészet agyonvágták azzal az örvénykeltő küszöbbel.