Spektrum ADHD - co badania i aktualna wiedza naukowa o tym mówią? - dr n.med. A. Wiśniewski

  Рет қаралды 42,565

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

2 жыл бұрын

Wiele osób używa zamiennie terminów ADHD i ADD, należy jednak pamiętać, że nie są to określenia, które posiadają takie samo znaczenie. Mimo pewnych podobieństw pomiędzy tymi jednostkami, ADHD i ADD posiadają wiele cech, dzięki którym różnicujemy te zaburzenia. Czym zatem różnią się ADHD i ADD? W jaki sposób diagnozuje się ADHD u dzieci, a jak ADHD u dorosłych? Czy możliwe jest wskazanie różnicy pomiędzy ADHD i ADD u dziewczynek oraz u chłopców? Gość webinaru - dr n. med. Artur Wiśniewski, który specjalizuje się w leczeniu i terapii dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z zaburzeniami neurorozwojowymi - odpowie na pytania związane z wspieraniem rozwoju i funkcjonowania osób z ADHD i ADD. Wspólnie z prowadzącą spotkanie - Michaliną Mruczyk, poruszą także temat najczęściej powtarzanych mitów na temat ADHD i ADD.
dr n. med. Artur Wiśniewski - Od 2000 roku pracuje jako lekarz, początkowo w ramach I Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, doświadczenie zawodowe zdobył w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego. Od 2005 roku pomaga również jako psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Od blisko 2 lat uczestniczy w tworzeniu nowych standardów pomocy w psychiatrii dzieci i młodzieży w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży Warszawa Bielany. Od 2013 roku jest kierownikiem merytorycznym czteroletnich studiów podyplomowych w psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Wydziale Zamiejscowym w Poznaniu, organizowanych w ramach Szkoły Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS, doświadczenie dydaktyczno-naukowe zdobył wcześniej jako adiunkt Kliniki Psychiatrii Wieku Rozwojowego WUM. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie, specjalizację z psychiatrii odbywał w I Klinice Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, a specjalizację z psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego w Warszawie, szkolenie podyplomowe z psychoterapii poznawczo-behawioralnej zdobył pod kierownictwem prof. Marka Reinecke. Specjalizuje się w leczeniu/terapii: dzieci i młodzieży, ale też osób dorosłych, głównie z zaburzeniami neurorozwojowymi (ADHD u dzieci , młodzieży i dorosłych). Przynależy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB), oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (PTP).
Michalina Mruczyk - psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Więcej o projekcie: www.psyche.swps.pl
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku ( / strefapsyche .
#ADHD #ADD #psychologia

Пікірлер: 77
@michak1175
@michak1175 Жыл бұрын
Od lat strasznie męczę się ze swoim życiem. Miałem masę różnych badań szukających tego co we mnie jest nie tak. Według tych badań jestem osobą bardzo inteligentna na poziomie 1.5% populacji. Oprócz tego mam masę talentów i umiejętność przynajmniej według oceny innych. Całe życie słyszałem, że jestem zdolny ale leń, że gdybym tylko chciał to mógłbym zbudować sobie życie na dowolnym z tych talentów ale niby mam słomiany zapał. Sam siebie zawsze uważałem za głupiego, pozbawionego umiejętności i wartości. Nigdy nie umiałem utrzymać się w pracy zazwyczaj ze względu na konflikty z przełożonymi. Wiele razy słyszałem, że ktoś mi czegoś zazdrości, że ktoś chciałby to czy tamto tak jak ja. Nienawidziłem tych sytuacji. Ja sobie nie zazdroszczę niczego. Cały proces życia pokazuje mi, że nie nadaje się do życia na tym świecie. Prawie wszystko robię inaczej niż inni, myślę inaczej niż inni, czuje się inny, funkcjonuję inaczej. Samotny, niezrozumiany, zasypywany pomysłami innych ludzi co do tego, co, jak i kiedy mam robić. Często słyszę, że się marnuje, że mając tyle zasobów powinienem przynajmniej z czegoś korzystać. Tym czasem ja nie potrafię, boję się, nie jestem w stanie korzystać nawet z małej części tego co umiem i wiem. Od lat próbuje się naprawić, cały czas nad sobą pracując, chodziłem na psychoterapię taka czy inną. Nic nigdy się nie zmieniało, byłem bezsilny, pogrążony w beznadziei, nienawidzący siebie, wiecznie rozczarowany sobą i światem. Załamywało mnie to, że nic nie jestem w stanie zmienić. Pan chodząca porażka, niewypał, zwykły zjebaniec. Od jakiegoś czasu żona (terapeutka) przekonywała mnie do tego, że jestem neuroatypowy, że według niej mam ADHD w połączeniu ze spektrum autyzmu. Z jakiegoś powodu nic nie budziło we mnie takiego oporu i sprzeciwu jak te rozmowy. Po jakimś czasie jej upór pokonał moje opory i poddałem się diagnozie. Boom! Skończyło się tak, że pani psychiatra przepisała mi leki na ADHD. O mój Boże! Ile to zmieniło... jakiś kosmos. Dalej mam masę mułu do przekopania, żeby wypłynąć na powierzchnię i dużo rzeczy ciągle sprawia mi trudności. Mimo to pierwszy raz widzę, że jestem w stanie sobie z tym poradzić, że teraz walczę z konkretnymi i w końcu jasnymi dla mnie problemami a nie sam ze sobą. Nie miotam się tak, nie spędzam całego czasu w swojej głowie. W końcu coś robię co przynosi rezultaty, w końcu czuje się w miarę OK, w końcu nie jestem swoim największym wrogiem i trudnością. W końcu widzę szansę na zakończenie tej męczarni. ADHD to problem w walce, z którym potrzebna jest wiedza. Ta wiedza jest mało rozpowszechniona i niedostępna nawet dla ludzi szukających wsparcia i pomocy jak ja. Takie materiały jak produkowane przez was powinny trafiać do szerszego grona odbiorców. Kończąc pozdrawiam wszystkich szukających swoich brakujących puzzli, oby wam się udało.
@kamiennykamien9578
@kamiennykamien9578 Жыл бұрын
Tak samo, nie jestem w stanie wysłuchać w momencie jak ktoś mi tłumaczy co mam zrobić, dosłownie nie cała minuta mi wystarczy aby informacja mi wyparowała z głowy, szybko się nudzę, uwielbiam adrenalinę i mocne wrażenia (skoki ze spadochronem, bungee, motoparalotnia zagrałem w serialu nawet) mówię co myślę, wchodzę w zdanie innym, łatwo wpadam w gniew, szczerze nienawidzę tego... Nie rozumiem skąd u ludzi twierdzenie że to dar, dla mnie to pewnego rodzaju zaklinanie rzeczywistości
@Proste50zycie
@Proste50zycie Жыл бұрын
Możesz zdradzić jakie bierzesz leki i w jakiej dawce? Z góry dziękuję, jestem w trakcie diagnozowania, mam wrażenie bycia kopią Twoich problemów ( mam48 lat ), pozdrawiam....
@michak1175
@michak1175 Жыл бұрын
@@Proste50zycie Hej biorę medikinet cr w niewielkiej dawce bo 20mg. Jak jest gorszy dzień albo bardziej wymagający to dodatkowe 10mg. I to zmienia na prawdę dużo, może nie ma już takiego efektu wow jak na samym początku ale efekty są zaskakujące.
@Proste50zycie
@Proste50zycie Жыл бұрын
Dzięki serdeczne za odpowiedź, miałeś może stany depresyjne lub lęk uogólniony?
@kamil5920
@kamil5920 2 жыл бұрын
Chciałbym tylko zwrócić uwagę na jedno ze sformułowań, parafrazując "nadużywanie alkoholu w trakcie ciąży może zwiększyć ryzyko późniejszych zaburzeń". Nie "nadużywanie", a spożywanie jakiejkolwiek ilości alkoholu, nawet minimalnej. To zawsze wpływa na rozwój mózgu dziecka.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Celne spostrzeżenie, dziękujemy za czujność 🙂
@januszperyt7111
@januszperyt7111 2 жыл бұрын
Dziękuję za wykład i wyjaśnienie tej przypadłości. Jestem osobą która odziedziczyła ADHD od rodziców. W młodości ta nadpobudliwość gładziłem nikotyna, piwem, ryzykownymi dyscyplinami sportu, pracoholizmem, religijnością. Dziś mam 63 lata i nauczyłem się obsługiwać i panować nad swoją nadczynnością i niedoczynnoscia. W tej naszej tradycji i kulturze hejtu osądu osobom z ADHD nie jest łatwo funkcjonować. Spoglądając na swoje życie i innych istot z tą przypadłością, zobaczyłem że jesteśmy eksploatorami, dzięki czemu potrafimy pójść za horyzont ludzkich ograniczeń i dokonywać odkryć. W mojej historii leczenia nie pojawiły się leki stymulujące o których Pan wspominał musiałem je wytworzyć endogennie, ale przez to jestem niezależny od apteki. Dużo pomogla mi twórczość Daniela Amena jak też coroczne spotkania z "Tygodniem mózgu" w poznawaniu siebie i swoich prawdziwych potrzeb, oraz stosowania strategii na siebie. Jeszcze raz dziękuję za tak pożyteczny wykład.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Cieszymy się, że materiał okazał się dla Ciebie wartościowy 😊
@bababa4275
@bababa4275 2 жыл бұрын
Dziekuje za wyklad i mam nadzieje ze ogladaja go nauczyciele. Wiele dzieci z ADD/ADHD nie lubi szkoly, ma niska samoocene w czesci poniewaz niektorzy nauczyciele zamiast pomagac tym dzieciom swoim zachowaniem obnizaja ich samoocene.
@AO-qe3if
@AO-qe3if 2 жыл бұрын
Niestety, większość nauczycieli nie rozumie problemów uczniów z adhd. Polska szkoła jest w ogóle nieprzygotowana do pracy z takimi problemami.
@SushiCorps
@SushiCorps 2 жыл бұрын
@@AO-qe3if Polska szkoła jest nieprzystosowana do pracy z uczniami. Zdrowymi też.
@totylkojaaa4572
@totylkojaaa4572 2 жыл бұрын
Nauczyciele praktycznie zawsze i wszędzie są tacy sami ..to specyficzną grupa. Każdy może to potwierdzić bo każdy się z nimi w życiu zetknie.. Mając swój b wąski horyzont. I tego się trzymają. Jeśli trzeba cos więcej od siebie wtedy to już w tył zwrot i koniec... Nic ponadto... .. Pracują mało zarabiają nieźle. Od dawna panuje obiegową opinia o nich że są obibokami którzy stanęli na rzęsach by znaleźć się tam gdzie się właśnie znaleźli aby móc dalej sie obijac...
@kysiapysia2302
@kysiapysia2302 Жыл бұрын
Pozostaje nauczanie domowe+ wdrozenie zalecen dla ucznia przez rodzicow.Nie trzeba chodzic do znienawidzonej szkoly, aby dobrze funkcjonowac.Nauczyciel na lekcji ma wachlarz diagnoz uczniow.Jest sam z czesto 28 roznymi uczniami na lekcji 45 minutowej.Rodzice czesto nie ogarniaja tematu, a szkola musi?
@ant0nio12
@ant0nio12 Жыл бұрын
Świetna seria, bardzo przyjemnie prowadzona rozmowa i merytoryczne odpowiedzi. Zgłębiam ten temat dopiero i ponownie wasze treści są bardzo pomocne!
@kingajonas5219
@kingajonas5219 Жыл бұрын
Zdolny ale leniwy to calkiem pozytywny komentarz. Ja zawsze slyszalam ze jestem taka ambitna i to brzmialo niestety duzo gorzej. W stylu- widzisz starasz sie starasz ale niewiele ci z tego wychodzi. Czyli nie jestes nikim szczegolnym, zadna zdolna osoba. Radzisz sobie bo jestes ambitna. Poza tym nic wiecej z ciebie nie bedzie Dodam ze mam ADHD zdiagnozowane w doroslosci.
@Kabeba86
@Kabeba86 Жыл бұрын
Rozwala mnie jedno. Mówimy że 70 % osób dorosłych dalej zmaga się z objawami choroby, a temat refundacji leków jest totalnie zlewany. Dlaczego tak się dzieje?
@katarzynaszukalska378
@katarzynaszukalska378 2 жыл бұрын
Dziękuję za tą rozmowę. Dała mi wiele odpowiedzi.
@e.beatszczygielska3124
@e.beatszczygielska3124 2 жыл бұрын
Dziękuję, bardzo wartościowy temat, pozdrawiam
@AO-qe3if
@AO-qe3if 2 жыл бұрын
Bardzo proszę o odcinek dot. nastolatków z adhd i wytycznych do pracy dla nauczycieli w szkole średniej, bo to jest ogromny problem :(
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Dziękujemy za sugestię, być może taki temat pojawi się w przyszłości 😉
@AO-qe3if
@AO-qe3if 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS idealnie, gdyby to był przekaz bezpośrednio do nauczycieli, z konkretami jak pracować z nastolatkami.
@piotr780
@piotr780 2 жыл бұрын
Palenia (wśród ojców wydaje się być jednym z czynników rozwoju ADHD), artykuły : "Father's nicotine use can cause cognitive problems in children and grandchildren", "Nicotine exposure of male mice produces behavioral impairment in multiple generations of descendants"
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe informacje - dziękujemy, że się nimi z nami podzieliłeś 😉
@qweasd4504
@qweasd4504 Жыл бұрын
Dobra rozmowa ciekawa z dużą ilością konkretów
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Жыл бұрын
Dziękujemy za te słowa. :)
@Elusar316
@Elusar316 2 жыл бұрын
Myślałem, że już dawno odeszło się od okreslenia ADD? Teraz rozgranicza się trzy podtypy ADHD (nadal idiotyczna nazwa): - typ głównie hiperaktywno-impulsywny - typ głównie nieuważny - kombinacja dwóch powyższych
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
W kwestii tak szczegółowych pytań zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z naszą prelegentką.
@jarekpoltacha618
@jarekpoltacha618 2 жыл бұрын
Czy wykonując AEG głowy u dziecka,można wykluczyć albo potwierdzic ADHD?Jeżeli neurolog stwierdził,że wynik nie odbiega od norm to można wykluczyć ADHD?Pozdrawiam😉
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Tego typu pytania należy zadać bezpośrednio specjalistom.
@PaulinaFox
@PaulinaFox Жыл бұрын
Zaznaczam sobie tylko, że obejrzany i nie będę powtarzać, bo mało naukowych danych.
@zyzo99
@zyzo99 Жыл бұрын
Odnajduje siebie i swoje dotychcz. problemy w ww materiale. Gdzie/jak sie diagnozowac aby protezowac farm. choc czesc aspektow adhd, ktore tak psuja zycie?
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS Жыл бұрын
Zachęcamy do wizyty u psychologa bądź psychiatry.
@OstraMalina
@OstraMalina 5 ай бұрын
ADHD - skutek bogactwa rodziców, które dziecko otrzymując, nie jest w stanie zrozumieć, kim czym jest. Wyjątkiem są mądrzy
@eazydither7757
@eazydither7757 2 жыл бұрын
Orientuje się ktoś gdzie mogę dostać odnośnie posiadania (lub też nie) add?
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Najlepiej udać się do kliniki specjalistycznej.
@eazydither7757
@eazydither7757 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS są jakieś konkretne rodzaje tych klinik do których powinienem się udać? Próbowałem w przychodni psychologiczno pedagogicznej i nie wiedzieli o fakcie istnienia add
@kasiag.8688
@kasiag.8688 2 жыл бұрын
W grupie facebookowej ADHD u dorosłych jest lista klinik
@ukasz6562
@ukasz6562 2 жыл бұрын
Podstawowe pytanie, skąd te choroby się biorą?
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Jeśli masz dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu z prelegentami 🙂
@ukasz6562
@ukasz6562 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS tylko to jedno, w końcu lepiej zapobiegać niż leczyć, itp. 🙂
@martazajkowska4529
@martazajkowska4529 2 жыл бұрын
To nie choroba, tylko zaburzenie
@mchl252
@mchl252 2 жыл бұрын
najprawdopodobniej dziedziczne zaburzenia rozwoju szlaków dopaminowych
@AA-mc7bx
@AA-mc7bx 2 жыл бұрын
A kto lubi takie nudne zadania, jak rozliczenia miesięczne i podatki??? I czy jeśli się ich nie lubi, a lubi akcję i zmiany, to nie znaczy od razu, że osoba dorosła ma ADHD.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
To nie do końca o to chodziło naszej prelegentce, chyba zbyt mocno generalizujesz 😉
@grzegorzstrongowski9439
@grzegorzstrongowski9439 2 жыл бұрын
Koles nie wie o czym mowi
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Dlaczego tak uważasz?
@grzegorzstrongowski9439
@grzegorzstrongowski9439 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS od 50tej minuty się wykoleił. Zdenerwowało mnie to wyrzucanie podpasek pod łóżko
@grzegorzstrongowski9439
@grzegorzstrongowski9439 2 жыл бұрын
Zabrzmiało to jak niby śmieszna anegdota.
@grzegorzstrongowski9439
@grzegorzstrongowski9439 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS przesadziłem
@Kikakao2
@Kikakao2 2 жыл бұрын
Prowadząca jest skupiona na sobie i bardzo mnie to denerwuje.
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Skąd taka opinia?
@ukasz6562
@ukasz6562 2 жыл бұрын
O matko, kobiety z ADHD to tragedia dla ich partnerów... A jest tego wysyp...
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Skąd taka opinia? 🤔
@ukasz6562
@ukasz6562 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS m.in. z filmu... zdrady, ryzykowne kontakty seksualne, roznoszenie chorób wenerycznych, rozwody itp.
@karolinafurtak4232
@karolinafurtak4232 2 жыл бұрын
aha, kobiety to tragedia. Ale mężczyźni z ADHD to nie tragedia dla kobiet? Stwierdzenie, że ktokolwiek z jakimkolwiek zaburzeniem jest "tragedią dla kogoś" jest bardzo krzywdzące. Bardzo seksistowski komentarz, a ten poniżej sprowadza osobę z ADHD do samych najbardziej uciążliwych zachowań, które nie są regułą. Samo ADHD nie prowadzi do zdrad, nieleczone ADHD może prowadzić do różnych sytuacji poprzez np impulsywność, ale to nie jest reguła że każdy z ADHD namiętnie zdradza XD
@ukasz6562
@ukasz6562 2 жыл бұрын
@@karolinafurtak4232 napisałem z męskiej perspektywy, zresztą jest o tym w filmie, więc pretensje proszę mieć do pana doktora jak śmiał coś takiego powiedzieć, a to że wy panie wpadacie w niewłaściwe towarzystwo to chyba jest wpisane w wasze geny, bo was pociągają psychopaci, narcyzi i patologiczni kłamcy (bad boye) tak jak nas piękne kobiety... a ponadto wam można tłumaczyć, dobrze radzić w kwesty relacji z różnymi typami a i tak zrobicie jak chcecie, a później płacz, gniew na cały męski gatunek i zgrzytanie zębów...
@XX-de8jp
@XX-de8jp 2 жыл бұрын
@@ukasz6562 dobra typie, to głównie ty tu zgrzytasz zębami.
@85emilch
@85emilch 2 жыл бұрын
Proste pytanie: czy tak atrakcyjna pani psycholog umówiłaby się z facetem, który ma problemy z uwagą? 😂😂
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS
@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS 2 жыл бұрын
Może warto jednak skupić się na temacie naszego webinaru, co Ty na to? 😉
@mariuszjastrzebski3394
@mariuszjastrzebski3394 2 жыл бұрын
@@StrefaPsycheUniwersytetuSWPS odpowiedź wymijająca, czyli z d...y.
@kasiag.8688
@kasiag.8688 2 жыл бұрын
Odpowiedź wymijająca może dlatego, ze to nie jest miejsce na takie komentarze :)
@ucjalucja7189
@ucjalucja7189 2 жыл бұрын
Myślę, że zawsze zapytać grzecznie można 😊. Wyrazy uznania za odwagę ☺️
@85emilch
@85emilch 2 жыл бұрын
@@ucjalucja7189 Wyrazy uznania dla mnie? 😃
ADHD w pracy - czym wyróżniają się pracownicy z tym zaburzeniem?
41:05
ADHD u dzieci - różnice między chłopcami i dziewczynkami, leczenie
1:00:06
Alat Seru Penolong untuk Mimpi Indah Bayi!
00:31
Let's GLOW! Indonesian
Рет қаралды 12 МЛН
MEU IRMÃO FICOU FAMOSO
00:52
Matheus Kriwat
Рет қаралды 38 МЛН
Just try to use a cool gadget 😍
00:33
123 GO! SHORTS
Рет қаралды 85 МЛН
Каха ограбил банк
01:00
К-Media
Рет қаралды 10 МЛН
Uzależnienie - objawy, diagnoza, leczenie - Anna Sternik, Joanna Flis
1:34:01
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS
Рет қаралды 59 М.
ADHD u kobiet okiem ekspertki | Dr Wenesa Gajos
46:12
Atypowe
Рет қаралды 6 М.
Samotność w związku. Razem czy jednak osobno? - dr B. Zalewski i M. Mruczyk
1:13:35
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS
Рет қаралды 39 М.
ADHD u dorosłych - Poszukiwania Wiktorii
29:04
PsychiatraPlus
Рет қаралды 21 М.
Usuną zmęczenie, uodpornią na stres i obniżą kortyzol. Napary z adaptogenów
18:15
Autyzm - co to jest, jak się diagnozuje?
36:53
PsychiatraPlus
Рет қаралды 10 М.
ADHD u dorosłych  Fakty i mity | Magdalena Chorzewska, Kanał Psychologiczny
29:46
Alat Seru Penolong untuk Mimpi Indah Bayi!
00:31
Let's GLOW! Indonesian
Рет қаралды 12 МЛН