Дім, милий дім: як Радянський Союз знищував індивідуальність через житло

  Рет қаралды 22,394

Суспільне Культура

Суспільне Культура

Күн бұрын

Пікірлер: 125
@okeyolee777
@okeyolee777 4 күн бұрын
У нас в сім'ї не залишилось нічого, ні дому, ні речей, ні спадку. І тепер знову треба все будувати з нуля. Моя бабця була висмикнута з рідного дому в 50х, бо робота була на Донбасі, і я висмикнута з дому. Я дуже заздрю людям, які можуть поїхати на свою малу батьківщину, бо в цих місцях схована частина нас. Інколи, я мрію про те, щоб я могла забрати з тієї квартири на паи'ять. Немає історії, немає коріння, тільки спогади
@NadiiaProPsy
@NadiiaProPsy 5 күн бұрын
О! Ми ще довго будемо відчувати на собі наслідки відсутності власності та знищення індивідуальності. Дуже важливо, щоб ми свідомо змінювали це в собі, а не розраховували на "якось саме зміниться"
@paniYana
@paniYana 5 күн бұрын
Неймовірно важливо, що ми почали про це масово говорити та обговорювати. Саме вже обговорення проблеми є актом декомунізації. За цим прийде і інший важливий крок у напрямку звільнення себе від рашистського ярма. Усвідомлення, обговорення, втілення.
@annashkliar
@annashkliar 5 күн бұрын
Дивлюся, і так мені сумно, боляче. Як багатьом те відео про радянську їжу. І ще думаю, яка ж прірва у особистостях людей мого віку (народжених ближче до незалежності) і людей, які виросли і сформувалися в ті часі типової рабочої особистості - неіндивідуальності. Навіть мої батьки, які ж вони насправді в глибині душі інші, ніж я. Боляче за неіндивідуальність, за відсутність приватної власності і відчуття спадщини. Відчуття того, що людина в своєму просторі на щось впливає і відповідно має відповідальність. Мрію створити таку спадщину.
@ЛяляЖукова-и3п
@ЛяляЖукова-и3п 3 күн бұрын
Ви не зовсім праві…. Я народилася у 1964 р., але на мене зовсім не вплинув ссср і мені так огидний то совок…. Я ще малою була, років 7…, а вже задумувалась над тим, чому в нашій країні усе таке огидне, сіре та сумне…., чому партійна верхівка і начальство живуть багато…, а прості люди - бідно…, при тому що нам розповідають про рівні права та комунізм….
@JoanaSakay
@JoanaSakay 2 күн бұрын
Дякую за ваші відео. Вони допомагають переосмислити радянське минуле і іншими очима подивитися на Україну. Продовжуйте.
@danylo7201
@danylo7201 5 күн бұрын
У Івано-Франківську, до речі, було міське кладовище позаду готелю "надія" та драмтеатру, датоване 1780-ими роками, що робило його одним з найстаріших українських цвинтарів (саме українських) У 1980-ому році було підірвану церкву перед ним, на місці якої побудували леніна, а сам цвинтар рівняли бульдозерами кілька діб Одиниці могильних памʼятників було вивезено перед самою зачисткою і потім їх повренули за незалежної України, але майже все було знищено На місці побудували готель "надія", драмтеатр та вже згаданий памʼятник Історію нищили, щоб ми не могли ні на що претендувати, ні про що згадувати, щоб нам казали, що ми нічого не варті - а ми в це вірили
@Захарія-я3з
@Захарія-я3з 3 күн бұрын
Щось схоже на Маріуполь тепер…,нищили, нищили, нищили все разом з людьми.🤷‍♂️🇺🇦
@olgadydenko
@olgadydenko 5 күн бұрын
Килим на стіні, в моєму диитинстві точно, висів для збереження тепла, стіна була зовнішня, батареї ледь теплі
@arianerina54
@arianerina54 3 күн бұрын
в моєму це було ще й "хоч якась звукоізоляція"
@anya190
@anya190 2 күн бұрын
​@@arianerina54і в мене батьки завжди так казали
@АллаДанілова-л1у
@АллаДанілова-л1у 5 күн бұрын
Маю свій блог про стару архітектуру Івано-Франківська. І совкові впливи дуже видно - люди не цінують будівлі, в яких живуть. Вони вважають, що як і казалось, місто повинне все робити для них. Натомість часто навіть позамітати чи протерти вікно на сходах нікому. Про те, що в таких квартирах часто варварськи знищується все, навіть не кажу. Бо на зауваження про будинок чи квартири звучить одне "та воно ж старе, кому то потрібно?". І це дуже сумно.
@МикитаВєрєйкін
@МикитаВєрєйкін 5 күн бұрын
Вельми дякую, за подану цікаву та важливу інформацію.Натхненя та успіху всій командні 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💯🤝❤️‍🔥
@enot_anima
@enot_anima 5 күн бұрын
Дуже дивно для проєкту, що бориться з совочною спадщиною, брати і вставляти швондера. Це реально хвороба - вважати, що це мають знати українці
@oleksandrbyelyenko435
@oleksandrbyelyenko435 3 күн бұрын
Не читав і не дивився Собаче Серце, але куди дітися.... Знаю швондера
@Tayemna_kimnata
@Tayemna_kimnata 5 күн бұрын
Дякую за Вашу працю ❤
@alexanderl253
@alexanderl253 5 күн бұрын
Як завжди хороший, актуальний випуск! Дякую за важливу працю!
@nadineb234
@nadineb234 4 күн бұрын
Дякую за вашу роботу, дуже подобається цей формат випусків, пізнавально
@feli4e159
@feli4e159 4 күн бұрын
Суспільне, ви неймовірні! Дякую за все, що ви робите! Обожнюю вас❤❤❤ Дякую!!!
@ihorbaran450
@ihorbaran450 5 күн бұрын
Дякуємо вам за тему 💙🇺🇦✌️
@olegmatveev4698
@olegmatveev4698 5 күн бұрын
До речі, в селі ситуація була інакша. Принаймні на заході України, незважаючи на відсутність приватної власності, хати будувалися власноруч і тяглість "власності" між поколіннями зберігалася. Щодо міських будинків, то одним з індикаторів змін поглядів є перехід від ЖЕКів до ОСББ.
@ИннаКузнецова-е8и
@ИннаКузнецова-е8и 4 күн бұрын
На сході теж так, бабусині батьки самі будували собі хату після війни. Потім у 70-х вони навіть якось змогли її продати і купити будинок в іншому районі.
@lisovyj_diadko
@lisovyj_diadko 3 күн бұрын
відкрию вам таємницю: скрізь по Україні приватні будинки здебільшого будувалися власноруч. не знаю, як там у вас на заході, а у нас це робилося толокою. що на Запоріжжі, що в Ірпені.
@msheludko
@msheludko 4 күн бұрын
Я жила в комуналці на липках з народження до 9 років. Комуналка була в будинку який до революції належав багатій сімї. У нас були їх старовинні фотоальбоми та листи. Деякі антикварні предмети інтерєру. Я дитиною розглядала це все з цікавістю але ще не розуміючи що це все означало для тих людей, справжніх власників. Нас жило три різні сімї в одній квартирі. Один з жильців був алкоголік, іноді валявся в прихожій обіссаний, а я памятаю через нього стрибала. Нас спочатку жило четверо в одній кімнаті. Плити на кухні було дві, туалет один. Замість туалетного паперу газети. Миші і таргани теж жили там... я рада що я пережила це дитиною і в мене немає жахливих спогадів про це все як у моєї мами, для мене це було просто нормою бо іншого я не знала. А мама згадує ті часи з жахом, в магазинах нічого немає, купити щось майже нереально.
@FacesOfIndependence
@FacesOfIndependence 5 күн бұрын
Дуже важливий випуск! Дякую Олесі за круті теми!
@LesiaKotubey
@LesiaKotubey 5 күн бұрын
Дякую за підтримку ❤
@ОленаЮрчук-к2ь
@ОленаЮрчук-к2ь 5 күн бұрын
Лайк на підтримку вашого каналу 👍 Дякую за вашу працю. Хай процвітає український ютуб ❤
@olgatomenko1828
@olgatomenko1828 5 күн бұрын
У пана Юліана Чаплінського є чудовий влог. Запрошую дивитись для розширення власних горизонтів щодо архітектури. Ну, і запрошую глядачів, яким сподобалось це відео, ділитись ним з друзями та обговорювати
@yarikkrava9256
@yarikkrava9256 23 сағат бұрын
Дуже пізнавальне та рефлексійне відео! Я як архітектор дуже часто зіштовхуюсь із піднятими темами. Особливо коли люди хочуть будувати великогабаритні будинки в декілька поверхів, але питання - для чого?( Ще забули згадати (лише одна фраза була сказана ) це балкони, точніше їх назвати так вже тяжко, коли люди роблять з них цілі кімнати, які виглядають на фасаді наче табір кочівників - хаотично та не вписується в ансамбль будівель, створюють небезпеку, а особливо балкони на старих історичних будівлях… Дуже сумно насправді це все.
@Yevgen6R
@Yevgen6R Күн бұрын
Дякую!🇺🇦
@dariiat3788
@dariiat3788 5 күн бұрын
Дякую за цікаві факти ❤
@АнастасіяЗубченко-ж8й
@АнастасіяЗубченко-ж8й 5 күн бұрын
Вау, дуже крутий контент! Продовжуйте!❤
@ЛюдмилаДаниленко-у9г
@ЛюдмилаДаниленко-у9г 5 күн бұрын
З задоволенням переглянула. Потрібну справу робите
@hirskadusha
@hirskadusha 4 күн бұрын
А ваш канал обожнюю і цей випуск дуже цікавий, дякую вам за це ❤
@Стрих-ь4я
@Стрих-ь4я 5 күн бұрын
Стосовно килимів на стінах, вони частково слугували звуко- і теплоізоляцією
@ОльгаІванишин-ф6ю
@ОльгаІванишин-ф6ю 2 күн бұрын
Дуже дякую вам за вашу роботу. Відео дуже ТОПове.
@annakartushova7148
@annakartushova7148 3 күн бұрын
Як добре,що це минуле. Хочу вірити,що свідомості моїх співгромадян вистачить щоб це жахіття не повернулось.
@anya190
@anya190 2 күн бұрын
Ми з чоловіком народились у 80-х. Він все дитинство до повноліття жив у приватному будинку, а у квартирі. Зараз разом у квартирі. Він постійно дивується тому, що всі довкола ставляться як до свого тільки до квартири, але не до під'їзду а тим паче до прибудинкової території. Для мене все цілком зрозуміло, адже я щростала так само: моє ось тут за зачиненими дверима. А там - то вже не моє. Наше минуле формує наші погляди
@alexdanko5619
@alexdanko5619 3 күн бұрын
Як завжди, унікально і інформативно
@dimondsw
@dimondsw 3 күн бұрын
так сталося, що ріс у селі. але батьки побудували унікальний дім. такі меблі я також бачив тільки у нас. навіть килим на стіні був не як у всіх. але був як у всіх на стіні)) за те що не жив у трафаретному місці, дуже дякую батькам.
@СвітланаСкорик-о4х
@СвітланаСкорик-о4х 5 күн бұрын
Чомусь всі говорять про совєцьке житло у минулому часі. Мільйони людей продовжують жити в тих же "хрущовках ", готельках та гуртожитках. Хто встиг отримати квартири, ще за срср, тим можна сказати, пощастило. Так, саме тоді, в людей відбили, в прямому та переносному значенні відчуття власності, і це з нами на довго. Можливо лише майбутнім поколінням, за зпиятливих умов, вдасться змінити щось .Почасти, навіть за парком не дешевого маєтку, ростуть непролазні чагарники. Сходові клітини, або навіть майданчики , ліфти , далі, двори, дороги зупинки громадського транспорту у вкрай занедбаному вигляді .Перелік безкінечний. Я залишилася жити в гуртожитку. В сусідніх кімнатах народилися та підростають діти, для яких срср продовжується, в його не найкращому прояві. Маю на увазі брежневські часи. Ти був рабом держави, але вона як твій господар,іноді, давала якийсь "пряник ". Зараз, як найвищу цінність, маємо Свободу, а от можливості надзвичайно обмежені. Старше покоління все родом з срср. Зкалічине ментально, при цьому кого ми могли виховати? В більшості, собі подібних. Поки що продовжується спадок минулих років, ти для держави, а не вона для тебе.
@ІринаШевчук-п6р
@ІринаШевчук-п6р 5 күн бұрын
А чим вам хрущовки,, готельки не подобаються? Це своє житло. Інфраструктура краща ніж те,що будують зараз,якісь не зрозумілі 27 поверхові будинки,які будують на інфраструктурі,яка є. Це двори,природа,парки
@lisovyj_diadko
@lisovyj_diadko 3 күн бұрын
@@ІринаШевчук-п6р нещодавно побував в гостях в хрущовці. давно взагалі в місто не їздив, і в квартирах давно не був. і в мене шок: яке там все мале і тісне!
@new-lviv
@new-lviv Күн бұрын
​@@ІринаШевчук-п6р дивлячись де і хто. Багато сучасних ЖК мають гарний внутрішній двір з дитмайданчиками, а назовні перший поверх зайнятий комерцією. Вхід не про під'їздах, а через спальний вестибюль з кількома входами. Поверховість до 10 поверхів.
@ОляГавришок
@ОляГавришок 4 күн бұрын
Заповнюю прогалини, а з Вами це легко і терапевтично. Дякую за професіоналізм!
@green_tea_lover95
@green_tea_lover95 4 күн бұрын
дякую, дуже корисне відео! ❤ 🇺🇦
@vitashalnova5652
@vitashalnova5652 4 күн бұрын
Мені 44, я народилась і батьки отримали трикімнатну квартиру. Тож у принципі умови були нормальні. І я вважала, що так живуть всі. Коли студенткою, в Харкові попала в комуналку- це був шок.
@ОксанаОстапенко-з5х
@ОксанаОстапенко-з5х 5 күн бұрын
Зараз з'явяться нові проблеми покоління коли більшість лишилася власного житла, все життя збирають на купівлю квартири все в неї потім покращення і водночас всьго лишились
@vitaliykharchenko6529
@vitaliykharchenko6529 2 күн бұрын
Хороша розповідь про наше радянське минуле і як воно впиливає на наше теперішнє і майбутнє
@yevgeniyailchenko4613
@yevgeniyailchenko4613 5 күн бұрын
Ціла шафа кришталю! А ще книги які давали за макулатуру, не важлива яка, то книга. "Кращий подарунок, то книга"
@yeenit7816
@yeenit7816 5 күн бұрын
Гарний випуск, але варто було б згадати що у країні де всі приорітети - шоб всі нас боялись всі гроші йшли на воєнку і пропаганду. Звідси відсутність інклюзії, естетики та індивідуальності - бо то все ізлішества, «буржуазний» тип мислення і т.д. Бо люди не в приорітеті оскільки це дешевий біоматеріал. Тому їх потреби нікого не цікавлять. Чому дивуватись що наше бачення естетики і норми - м’яко кажучи не дуже..
@okfineline
@okfineline 5 күн бұрын
В доміно, до речі, грають і досі завзяті дідусі на столиках Соборної площі в Одесі.
@MariiaKuzmina-i1f
@MariiaKuzmina-i1f 3 күн бұрын
в кривому розі так само. :)
@SensePilot
@SensePilot 4 күн бұрын
Трясця... Побачив ту люстру - пальцями згадав це явище. Батьки десь намутили "бартером", але воно було в стані набору деталей. Зриваючи пальці в кров, збирав ті висюльки... якесь падло допетрало зробити з'єднувальні кільця з каленого металу... Потім власноруч продавав її на базарі. З других вихідних - нарешті ушла. На вторговані гроші були куплені джинси-мальвіни та "дорослий" мисливський ніж. Так почались 90-ті...😊
@jasmineflower299
@jasmineflower299 4 күн бұрын
Килими на стінах були не так оздобою, як утепленням. Бо спали люди не на ліжках, а на диванах, що були притиснуті до стіни, а стіна в панельному будинку була тонка і не утеплена. І в перших і останніх підʼїздах будинку під килимами взимку наростав прошарок льоду, і якби не килим на стіні, то всидіти, а тим паче, спати під такою стіною було неможливо
@RomanSharyi-video
@RomanSharyi-video 5 күн бұрын
Столики у дворі хрущовок і брєжнєвок (мікрорайони, зведені наприкінці 70-х і на початку 80-х) - то святе, зазвичай вони розміщені в тіні дерев. Часто плодові дерева залишалися у дворах з колишніх присадибних ділянок - індивідуальної забудови, яку зносили, а господарів розселяли під час закладання нового мікрорайону. Пригадую, місця всередині житлового кварталу вистачало для імпровізованого мініфутбольного поля, а на напівпорожній парковці грали в "квадрат" - гру для чотирьох із м'ячем і непростими правилами. У другій половині 90-х, коли школам бракувало ресурсів для догляду за спортивними майданчиками, хтось приніс у сусідній двір баскетбольну стійку. Зараз майданчик з тріпачками-воротами, вкритий відсівом, зайняли автомобілі; парковка біля під’їзду також ніколи не буває порожньою. Взагалі, внутрішньоквартальні громадські простори, створені руками мешканців, сприймаю як продовження лавок і альтанок біля сільських хат чи особняків - затишні місця, де можна зустрітися та поспілкуватися з близькими сусідами, наглянути звідти за дітьми. Тим більше, що після переселення колишні сусіди по присадибних ділянках, зазвичай, продовжували жити неподалік - їм пропонували квартири в уже зведеному кварталі. У моєму дворі було популярно грати не тільки в доміно та шахи, а й у нарди та різні карткові ігри. Збиралися переважно чоловіки пенсійного віку, люди з інвалідністю, безробітні - ті, хто мав багато вільного часу. Зараз ці місця маргіналізовані. Нечасто тепер зустрінеш літніх людей за столиком у дворі - ті, хто в кращому здоров’ї або користується кріслами колісними, віддають перевагу прогулянкам у скверах, а в шахи, а інколи і в доміно грають на "стометрівці" - центральній частині проспекту Свободи у Львові.
@Ina_Igel
@Ina_Igel 4 күн бұрын
Килим на стіні - утеплення та хоч якась додаткова звукоізаляція. Очевидно ж.
@kramarenko7270
@kramarenko7270 5 күн бұрын
Де купити такий світшот? Дякую за відповідь і за тему
@marmoroute
@marmoroute 5 күн бұрын
Це футболки від каналу Хащі - @hushchi
@natalkasoiko5335
@natalkasoiko5335 5 күн бұрын
Це мерч Хащі
@kramarenko7270
@kramarenko7270 5 күн бұрын
@@natalkasoiko5335 дякую
@Krasunia25
@Krasunia25 5 күн бұрын
І не тільки дефіцит був причиною бідного інтер'єру. Відсутність грошей теж були причиною, бо мізерні зарплати...
@fedirkovalov7664
@fedirkovalov7664 2 күн бұрын
Гарні сережки
@k8most
@k8most 4 күн бұрын
Крута футболка!
@user-vf1qq4uy6x
@user-vf1qq4uy6x 5 күн бұрын
Це як московиті кажуть , як окупували Київщину , як це ходити в туалет в кімнаті, в туалет треба ходити на вулицю. Так само і з килимами.
@Kyiv_UA_Sport
@Kyiv_UA_Sport 5 күн бұрын
Мені пощастило, бо всі свої роки живу у нових (на той час) будинках, а не в "савєцкіх" халупах "безкоштовних" (як "думають" всі "уССкаязічніє" совкопітеки). Звісно, бував сотні разів в гостях у родичів та приятелів в будинках 1950-1970-хх років. Але без цих "савєцкіх дізагнів" у них в оселях :)
@ІринаШевчук-п6р
@ІринаШевчук-п6р 5 күн бұрын
То ви хрущовки називаєте халупами? Це одне з найкращого житло, не високі, з інфраструктурою, дворами. Ваше нове житло це часом не 20 поверховий будинок? Бо мурашники за кордоном заборонили, тільки в Україні,і в Росії. Бандитський бізнес гірший ніж совєтські хрущовки,бо їх будували так як треба, без обману людей на гроші
@booksandmusicals
@booksandmusicals 12 сағат бұрын
Я зараз не у своїй рідній Полтаві, але там залишилася нещодавно куплена і ще не повністю облаштована квартира в "хрущовці". Будинок у жахливому стані, стіни потріскані, фундамент прогниває. Моя мама ходила по під'їздах збирати підписи на відновлення. Не всі відкривали двері, не всі підписували, тож так нічого і не вийшло. Територія навколо дому теж так собі, але не настільки, як сам дім. Всі чекають, поки ЖЕК розбереться, люди не розуміють, що треба брати справу в свої руки і ніхто за них нічого не буде робити. Варто було б створити ОСББ, та ніхто не погодиться. Добре, що це тільки одне покоління таке, для наступних життя буде кращим.
@y.m.
@y.m. 2 күн бұрын
в моєму підʼїзді у Львові половина мешканців старші і російськомовні. будинок 30х років. так дивно уявляти що можливо батьки цих людей це діти асвабадітєлєй. ще й купа шкіл навколо були російськомовними.
@ОльгаС-п3д
@ОльгаС-п3д 11 сағат бұрын
Формула успіху радянського союзу - забрати все, дати крупинку. Результат - люди вдячні за крупинку
@taniakapoc
@taniakapoc 3 күн бұрын
Пішла до школи в 1985р. В нашому класі вчилася дівчинка, яка не могла ходити. Вона не була присутньою на уроках, вчителька до неї ходила додому після занять з нами, добре, що це було поряд зі школою. Літом її мама з нею гуляла парку і возила її на звичайній дитячій калясці, бо дитячого інвалідного крісла не було...
@ОленаПанасенко-с4н
@ОленаПанасенко-с4н 2 күн бұрын
😢
@artvek
@artvek 4 күн бұрын
дякую ! згадала ... і сміх ... і гріх... )))) я мешкала з бабусею і дідусем в Києві на вул Леніна в комуналці.... так... але речі мене оточувала старовинні... я би сказала раритетні.... а тато мешкав в іншому місті в хрущовці... де тепер живу я... і так стінка залишилася не така совкова але...
@new-lviv
@new-lviv Күн бұрын
Подивіться хататур, багато хто гарно переробляє стінки до невпізнаваності
@artvek
@artvek Күн бұрын
)) дивлюся !!! але то гарна нестандартна стінка і вона вщент заповнена книгами там на вітрінах нема кришталю )) і це згадка про чоловіка ... це його стінка )) але хататур супер !!!
@mizantrop-s
@mizantrop-s 5 күн бұрын
Я з чотирьох років жив у "хрущовці", тому комунальне дитинство майже не пам'ятаю. Але як одружився, то рік знов потрапив до комуналки (один з будинків над Бесарабкою). Знаєте... незважаючи на високі стелі та еркери, нехай буде навіть суміщений санвузол (в однокімнатній квартирі), але свій. Між іншим зовнішні стіни в тому дореволюційному ще будинку були товсті, а от внутрішні з дранки, навіть цвяха не забити. Так що не ідеалізуйте. Загальні речі. От ми лаємо "Іронію долі", а вона, до речі, починається з мультика про те, як підрізали крила архітекторам, все будівництво стало однаковим, і ми всі стали однаковими (перші слова стрічки). Пам'ятаєте ДБК-1, 2, 3, далі по списку і вантажівки, що розвозили панелі по будмайданчикам? Але при цьому, наприклад, в країнах Балтії все одно примудрялися будувати з урахуванням місцевих традицій. І взагалі неправильно казати, що Москва тисла саме на Україну (не тільки в цьому роліку, в усьому циклі). Москва тисла на всіх, але якщо в країнах Балтії чи Закавказзя місцева влада, як могла, послаблювала цей тиск, то українська, навпаки, підсилювала ("коли в Москві стригуть нігти, в Києві відрубають пальці" воно ж не зі стелі з'явилося). Але це тема для окремої дискусії.
@marinagrudneva7565
@marinagrudneva7565 4 күн бұрын
цікаво по собі оцінювати останню частину про розміри житла, я з двох років жила в приватному будинку і зараз, коли я вже живу одна у мене немає бажання мати велику територію, навіть орендована двушка мені завелика, а коли я думаю про свій приватний будинок (потенційний), то там бачу тільки один поверх, дві-три кімнати і невелика прибудинкова територія (це в мені говорить травма 4 городів, які я їздила садити в дитинстві)
@НаталяСтаніславська-п1ч
@НаталяСтаніславська-п1ч 4 күн бұрын
Я виросла в Одесі,в гуртожитку,де було 6 родин на одній кухні. На всіх був один умивальник,а інші зручності у дворі. Готували їжу до 1974 року на примусах, потім з'явилися електроплитки.
@nataliiazanyk3452
@nataliiazanyk3452 3 күн бұрын
Вірю, що ви пишете правду, але розум відмовляється вірити... Як таке можливе?! У моїй Коломиї в ті часи навіть уявити такого не можливо. Може тому, що маленьке місто в порівнянні з Одесою
@ragnardanneskjold9036
@ragnardanneskjold9036 5 күн бұрын
З радянського побуту треба людям показати всі дома нквс в країні
@ragnardanneskjold9036
@ragnardanneskjold9036 5 күн бұрын
В різних містах є щось схоже на будинок слово
@TheKaktuc
@TheKaktuc 3 күн бұрын
Та нічого і не змінилось. Подивіться як ведуть себелюди, - в багатоповерхівках продовжують засирати сходові майданчики виставляючи сміття з квартир з якого тече. Те що за дверима їхньої крартири бидло не цікавить. А собак вигулюють прамо під двері під'їзда або під двори у приватному секторі. " А что сдєсь такова?"- така відповідь на зауваження.
@КатеринаОльшанская-ь1н
@КатеринаОльшанская-ь1н 2 күн бұрын
дизайн інтерʼєрів був. як спеціальність, але чисто теоретична. дисципліна навіть проєктувала заводи всередині, їдальні, кімнати відпочинку. тільки це все на папері.
@non_binary_deus
@non_binary_deus 4 күн бұрын
Зараз живу в колишньому гуртожитку і це жах в плані людей... Тут половина неблагополучні, половина просто пофігістів. Їм буквально срати на під'їзд, вони вважають що це не їх відповідальність, кидають сміття, дають нагадити собакам, всі входи відкриті. Просто виходиш в під' їзд і стає сумно... Хто відповідає за будинок абсолютно не ясно, якщо щось треба ти можеш лише в рельсу подзвонити... Хазяйка розповідала, що після приватизації їм буквально примусом доводилось змушувати цих сусідів ставити нормальну каналізацію і тд. І то проблем досі багато, але ніхто їх не вирішує. Плата за квартиру росте, але за ті гроші нічого не робиться. Дякую вам за ваші відео.
@ИннаКузнецова-е8и
@ИннаКузнецова-е8и 4 күн бұрын
Як казала моя бабуся, килими на стінах то не для інтер'єру, а для збереження тепла.
@alexyarmolenko8419
@alexyarmolenko8419 4 күн бұрын
Все це нікуди не зникло. Свідком є Київ, справжня архітектурна потвора, з неякісним новим житлом, перебування в якому може добряче травмувати.
@IhorKevin
@IhorKevin 4 күн бұрын
Такий тихий звук, що я не витримав більше 5 хв. Вимкнув, хоч там імовірно цікаво :(
@vsip-y5f
@vsip-y5f 3 күн бұрын
Хммм. Треба зробити ще одне вiдео про хрущьовки
@walery-m4h
@walery-m4h 3 күн бұрын
Не знаю, я з села, і в нас була власна хата, як і в моїх бабусів- дідусів.
@МаріяКратенко
@МаріяКратенко 5 күн бұрын
Стосовно гри в доміно на «століках», в Харкові діди грають майже в кожному дворі, через двір, досі
@alicelechner2132
@alicelechner2132 4 күн бұрын
Садочок в який я ходила в дитинстві був побудований на місці єврейського кладовища
@МиколаЧорнозем
@МиколаЧорнозем 4 күн бұрын
Черги за килимами пересварили на довгі десятиліття багатьох сусідів, співробітників, родичів. Не мати килимів було непрестижно і навіть соромно, а от не хотіти мати килимів...ризиковано було навіть таке говорити.
@Vasyko
@Vasyko 4 күн бұрын
Тільки за футболку дівчині лойк!)
@danylo7201
@danylo7201 5 күн бұрын
Мої батьки скитались від гуртожитків до гуртожитків, все майно від прадіда розкуркулили Тільки за незалежної України почало появлятись розуміння власного житла і почались суттєві зміни
@samba_11
@samba_11 4 күн бұрын
Та в багатьох населених пунктах і досі немає централізованого водопостачання
@irynaskvortsova6996
@irynaskvortsova6996 5 күн бұрын
Хрущовка то був успіх після бараків та комуналок.
@AliAli-gc4yk
@AliAli-gc4yk 3 күн бұрын
О а ще гіперкомпенсація проявляється в цих височезних мурованих з каменю чи цегли або з металу огорожах, так щоб повністю відгородитися від зовнішнього світу, від сусідів
@dmytrolisunov4073
@dmytrolisunov4073 3 күн бұрын
@northface88
@northface88 3 күн бұрын
футболка із "Хащів" 🫠👍
@go2it660
@go2it660 4 күн бұрын
Дуже цікаве відео, але звук дуже поганий - максимальна гучність взагалі не витягує - доводиться вслухатися
@ОксанаОксана-щ2о
@ОксанаОксана-щ2о 4 күн бұрын
На превеликий жаль ,в Києві і досі зносять історичні будівлі ,бо меру Кличко начхати на наше минуле .Я вважаю його повністю ватною особистістю із совковим світоглядом Дитинство моє пройшло в Києві ,вулиця Малишка ,в гостинці ,в 10 метровій кімнаті на 4 осіб ( старший брат ) . Матуся нас купала разом з братом в одній сидячій ванні ,коли ми були маленькими 🙄 Коли брату виповнилося 13 років ,а мені - 7 ,татові дали трьох кімнатну квартиру лише тому ,що він був будівельником ,і цю ' розкіш " він заробив Всім серцем ненавиджу совок ,бо наразі я проживаю в маленькій двохкімнатній хрущовці з чоловіком та двома дорослими синами ,а вранці за щастя встигнути заскочити в сумісний туалет ☹️ Перспективи змінити убоге житло на комфортне , поки не бачу Дякую каналу ,що допомагаєте українцям пропрацювати свої травми від срср і почати , нарешті , жити на повні груди
@samba_11
@samba_11 4 күн бұрын
А всіх українських хатах з глини чи дерева була висота 4 метри? Чому ви порівнююте комуналку з сучасним житлом, якого в Україні немає в 50% населення і досі
@ПавлоЛабунський-о5с
@ПавлоЛабунський-о5с Күн бұрын
Якщо в союзі так нищили історичну забудову, то що нищать зараз?
@sho_ye_ua
@sho_ye_ua 3 күн бұрын
Звідки футболка пані ведучої?
@lisovyj_diadko
@lisovyj_diadko 3 күн бұрын
ооооо домішношні столики... бррр їх потім солідолом обмазували, шоб по ночах не бухали.
@hirskadusha
@hirskadusha 4 күн бұрын
У Туреччині в доміно, чи то ж бо їхню гру, забула назву, грають досі в спеціальних кафе. Більш організовано) і чай п'ють
@ИннаКузнецова-е8и
@ИннаКузнецова-е8и 4 күн бұрын
То не доміно, то окей, там щоб грати потрібно чотири гравця.
@ihohor
@ihohor 3 күн бұрын
17:40 Пан ніде не ходить тому й не бачить. І тепер у громадських просторах люди грають у доміно, карти, шахи та шашки.
@samba_11
@samba_11 4 күн бұрын
А що всі жителі Львова мали свій власний будинок до 1939 року?
@КатеринаОльшанская-ь1н
@КатеринаОльшанская-ь1н 2 күн бұрын
ліфтів в 5тиетажках також не було через економію, цілий гост був🤣 але ви спробуйте втиснутися в ліфт на візку в 9типоверховому будинку. якщо зможете ще до нього дістатися.
@irynaskvortsova6996
@irynaskvortsova6996 5 күн бұрын
У селі батьківську хату до самого учора було майже неможливо успадкувати. Заплутано, довго, непевно, дорого. Це одна з причин, чому опустілі села. А ще багато з них ще об'явили "неперспективними", щоб побільше рабів.
@ПавлоЛабунський-о5с
@ПавлоЛабунський-о5с Күн бұрын
Чаплінський, якого постійно звинувачували в порушеннях при забудові, розповідає про союзні забудови. Бля.
@stepanyda-x7v
@stepanyda-x7v 2 күн бұрын
Ну і в совку була криміналізована підприємницька діяльність
@СвятославЛукьяненко-х8т
@СвятославЛукьяненко-х8т Күн бұрын
В комуналці не жив. В хрущі жив
@IsshinAshinaa
@IsshinAshinaa Күн бұрын
Нове відео і знову про Совок, можливо досить вже чи тем інших немає?
@katesvi6038
@katesvi6038 Күн бұрын
Ви висміюєте минуле, таким був побут 40 років тому))) Тоді айфонів також не було, телевізорів 4к. Тут також совок винен?))) Ви думаєте, що все те що існує зараз сучасне, було і в часи совка. Але це не так. Почитайте які ремонти були в інших країнах в ті роки…
@alla2204
@alla2204 4 күн бұрын
Так, комуналки це дійсно жахливо, і хрущовки з брєжнєвками мають бути адаптовані до сучасних реалій. Але якщо брати сучасну київську забудову, і порівнювати з совковою, то в останньої є певні плюси: зелені двори, низька поверховість, і простір між будинками. Просто Кличко настільки чорт, що через жахливість нової забудови, навіть совєцька здається такою ще нічогенькою😢
@victorplut1111
@victorplut1111 3 күн бұрын
Щось єксперт зовсім якось не туди пхне своїм єксперством. Килим на стіні це по перше зберігання тепла в кімнаті і вони були і на стінах і на підлозі. А що до стандартних речей. Зараз усе індивідуально ,а більшість все одно пещерні довбойоби)
@YulkingPechonchyk
@YulkingPechonchyk 4 күн бұрын
Знаєте, що ще цікаво? Скільки нерухомості наразі мають в містах нащадки українців , навіть на заході України, а скільки нащадки росіян. Не маю претензій до українців, батьки чи діди яких сюди були переселені і їм надавалось житло.Просто сама фактологія і статистика цікаві.
@anya190
@anya190 2 күн бұрын
Я так часто задаюсь питанням: а скільки російськомовних в Україні є нащадками московитів, а скільки є зросійщеними українцями, що були русифіковані
@stepanyda-x7v
@stepanyda-x7v 2 күн бұрын
Зараз квартири приватизовані але дах має ремонтувати громада. Совок.
@AleksLakta-kt5sc
@AleksLakta-kt5sc Күн бұрын
Дитина, яка народилась максимум в 1991 році розповідає про СРСР.
@samba_11
@samba_11 4 күн бұрын
Та в багатьох населених пунктах і досі немає централізованого водопостачання
Kluster Duo #настольныеигры #boardgames #игры #games #настолки #настольные_игры
00:47
НИКИТА ПОДСТАВИЛ ДЖОНИ 😡
01:00
HOOOTDOGS
Рет қаралды 3,1 МЛН
Я сделала самое маленькое в мире мороженое!
00:43
Каха и лужа  #непосредственнокаха
00:15
Мітка ІМПЕРІЇ? Що робити з русифікованими прізвищами
23:53
Kluster Duo #настольныеигры #boardgames #игры #games #настолки #настольные_игры
00:47