Прийшла послухати Ларису, але - який же чемний і ввімкнений ведучий. Просто кайф
@forgiveness_denied2 жыл бұрын
супер канал, дякую ютубу за рекомендацію
@oksanav59312 жыл бұрын
Ведучий порадував професіоналізмом. І питання толкові і глибока обізнаність в темі і власне мова його теж гарна, багата 💙💛
@solo-mia2 жыл бұрын
Лариса Масенко! Фахівець і мудра людина!
@TheLalangue2 жыл бұрын
Люблю і поважаю пані Ларису ще з часів Могилянки. Чудове інтервʼю, дякую! Усім раджу праці Лариси Масенко з соціолінгвістики.
@mandryk_2 жыл бұрын
Всі російськомовні українці мусять зрозуміти чому вони стали російськомовні. Історична справедливість має бути відновлена!
@iris-t4832 жыл бұрын
Підтримую! В минулому кожної, майже, сім'ї є сторінки історії, на яких їх намагалися знищити, зіслати, зросійщити... І це важко, бо спрацьовує стокгольмский синдром, коли бабусі і дідусі виправдовують це все. Типу, люди і гірше жили, всі народи тоді страждали...
@ОльгаБендзар2 жыл бұрын
100%....декілька років тому назад Конституційний Суд України прийняв Постанову, в якій чітко вказано що поняття "російськомовний українець" - не існує. Цей термін було свідомо вкинуто в суспільні наративи пропагандистами для того, щоб переслідувати свої корисні мотиви - розкол українського суспільства. Є поняття "зросійщений/русифікований українець". Чому так - тому що російська мова в Україні виникла не органічно, а примусово.
@non_binary_deus2 жыл бұрын
Дякую за відео 💚
@VadimTar2 жыл бұрын
Дякую!
@charyna862 жыл бұрын
було б не погано якби у нас були зміни в освітній програмі. Що треба було розповідати дітям на уроках, якщо вони вважали, що у нас немає сучасних українських письменників?! і мала зарплатня або методичка з міністерству ніяк не заважає вчителю прививати любов дітей до українського. Але все ж таки міністерство має змінюватись, бо це сидіння на двох стільцях однією дупою вже бісить.
@DanyjilMavrynenko2 жыл бұрын
Ведучий просто клас.
@nikiforovpizza2 жыл бұрын
Все буде Україна!)
@OS3spys2 жыл бұрын
Дякую
@НазарЛьвівський-е3с2 жыл бұрын
Мова важлива завжди,а в час війни вона надважлива. Через масову російськомовність в Україні важко зрозуміти,хто свій,а хто чужий,тобто,хто друг,а хто ворог.
@НазарЛьвівський-е3с2 жыл бұрын
@@mikelosangeles6811 Ага! "Прекрасно". Вони і російською погано спілкуються.
@oksanamazurka8892 жыл бұрын
Їзжайте у Францію, і спробуйте влаштуватись на роботу. Без знання французької ваші шанси нульові! І що з того, що більшість французів «понімає» англійську. Це нічого не міняє Бажаю Україні такої ж мовної стійкості
@ЖИРНАбандерівськажаба2 жыл бұрын
Так взагалі в будь-якій країні. Крім України і звичайно ж, Білорусі, хоча там взагалі ніякої незалежності не залишилося
@tygr2 жыл бұрын
мова - це кордон нашої нації.
@danarossa2 жыл бұрын
Сам звук російської мови викликає нудоту. Мені радісно чути, що усе змінюється. Нам треба працювати аби динаміка зберігалася
@КрістінаСлаба-р4ф2 жыл бұрын
Файний ведучий
@ghirnyak2 жыл бұрын
Треба як найраніше зробити семантично-культурну революцію в колективному несвідомому людей, визначитися з дефініціями, особливо російськомовного контингенту: Русь - русин - русский, Беларусь - беларусин - беларусский, Россия - россиянин ( если этнос - московит) - российский язык. Задля того, щоб запобігти плутанині західного світу з назвою Русь - треба активно розповсюдживати не транслітераційний варіант "Rus", а її переклад "Ruthenia", для початку твердо імплементувати це в нашому суспільстві. Не розумію, чому ми перекладаємо наші імена, а не пишемо "Мырослав Тымощук", наприклад, мій особистий біль - це транслітерація літери "Г", так як ми користуємось кирилицею, вважаю неправильним транслітерувати її у вигляді "Н", як це є в латинських західнослов'янських абетках, яка є німецького формату, адже загальна мова транслітерації є англійська, в якій звук "г" мав би бути транслітерований за прикладом к(k) - х(kh), отже ґ(g) - г(gh), що ліквідує фонетичну плутанину, та підкреслить кириличну особливість.
@Animaterial2 жыл бұрын
Я, кстати, могу твою цепочку продолжить. Весь - Весин - весский, Чудь - Чудин - чудский. Это названия финских племен, проживавших в районе Ладоги - Новгорода
@Animaterial2 жыл бұрын
Такого этноса как московит в природе не было. :) Это польское наименование русских, живших за пределами Речи Посполитой. Так себя они никогда не называли. Это всё равно, что доказывать немцам, что они не дойчи, а немцы. Или финнам, что они не Суоми. Доходчиво объяснил? Можешь ещё грузинам подоказывать, что их этнос называется грузины, а не сакартвело. :)
@ВіталійПіцьків2 жыл бұрын
Мова є захистом держави від зовнішнього ворога.
@paulthedolt2 жыл бұрын
@@mikelosangeles6811 Британія не називає усіх, хто знає англійську, англійцями.
@paulthedolt2 жыл бұрын
@@mikelosangeles6811 росія називає людьмі русского міра усіх, хто знає російську. Подумайте, як сталося, що ви її знаєте взагалі.
@Animaterial2 жыл бұрын
@@paulthedolt Чтоб ты знал, Королева Британии является главой Канады и Австралии. :) Нэ называйэ...
@paulthedolt2 жыл бұрын
@@Animaterialі? Канадці чи австралійці тепер англійці чи як? бачу, поняття національності для тебе загадка, зрештою воно й не дивно
@paulthedolt2 жыл бұрын
@@mikelosangeles6811 те, що тобі, міша, важко усвідомити, чому ти російськомовний в Україні, не значить, що хтось "пособнік окупанта"
@user-SweetLana64 Жыл бұрын
Дай Бог,тщоб українці нарешті стали українцями!
@annaukraina19452 жыл бұрын
Слава Україні!!! Вічна пам'ять Героям Азову!!!! kzbin.info/www/bejne/g2HWXmygrt9pn6M
@Vlagyslav_Popko2 жыл бұрын
Винятково.
@bebra2202 жыл бұрын
топ
@K.M.I2 жыл бұрын
Ну зміни є, проте не всі повністю всі це зрозуміли, знати і розуміти її вам ніхто не заборонить.
@joncarter88962 жыл бұрын
Треба заборонити російську.
@Animaterial2 жыл бұрын
И в армию призывать только украиномовных!
@joncarter88962 жыл бұрын
@@Animaterial В армію призовемо всіх. А російську таки треба заборонити, щоб не заважала.
@georgiinazarenko5490 Жыл бұрын
Необхідні міри - необхідні заходи. Для ведучого.
@ВіталійПіцьків2 жыл бұрын
Але і росія глумиться над руською мовою.
@МаксимЛюльчак-т9щ2 жыл бұрын
У Польщі нікого не ущімляє польська,так само як у Німеччині німецька.
@halyaborysyuk50652 жыл бұрын
До журналіста, не перебивайте вашу гостю! Страшенно зле виглядає.
@dmythor2 жыл бұрын
Латвійських латів вже 8 років не існує. :)
@olhaparkhomenko70082 жыл бұрын
А закон у Латвії коли приймали? Ви добре слухали?
@dmythor2 жыл бұрын
@@olhaparkhomenko7008 Слухав уважно. Ведучий нічого не казав про прийняття законів і говорив нібито про чинні норми.
@olhaparkhomenko70082 жыл бұрын
@@dmythor закони країни Балтії прийняли після проголошення відновлення незалежності, ці країни тоді ще мали власну валюту.
@dmythor2 жыл бұрын
@@olhaparkhomenko7008 так, але дивно використовувати зараз старі валюти і старі суми, бо я впевнений, що штрафи індексують, як і зарплату, пенсії тощо.
@elianekorobkova64502 жыл бұрын
Московський діалект української мови не припиняє спроб залишитися в нашому просторі. Прямо зараз з'явилися нові тези моспропаганди, немов це така собі слобожанська мова, яку поцупили і на яку ми маємо першоправо. І москвароті з піною з рота починають впроваджувати цю тезу, бо не хочуть докласти зусиль на перехід до спілкування українською. Вважаю, що суспільству не можна розслаблятися. Будьмо пильними!
@anzheika29662 жыл бұрын
Я важаю питання мови спекулятивним. Ні росія, ні російська мова, ні росіяни не зникнуть з лиця землі. Не бачу проблеми використання російської у побуті
@iliagujejiani2 жыл бұрын
Російська у побуті - це ок) Але російська на державних телеканалах - це примусова русифікація
@Ganna-Mel2 жыл бұрын
Російська у побуті не дає людині абстрагуватися від "руцкого міра". Тобто людина вже не є українцем, але і росіянином також не є-щось між. Якщо вам подобається буть в проміжності-будь ласка, це ваш вибір.
@ОльгаБендзар2 жыл бұрын
дивно це чути ....в побуті в Україні має бути українська домінантною і крапка. Особливо після 24.
@olenakostenko4412 жыл бұрын
Как же все это тошно слушать! Каждый раз заглядываешь с надеждой, что может что-то до людей дошло. Ни-че-го! Никак не могут выкарабкаться из темного средневековья с такими фахивцами. Когда же это закончится? Разжигательница войны и ненависти между народами, професорка Лариса Масенко?
@paulthedolt2 жыл бұрын
Єлєна, а ви звідки "викарабкалісь" з такими думками?
@iris-t4832 жыл бұрын
Опираючись на свій досвід можу сказати, коли копнула в глиб коріння то зрозуміла, що зі сторони мами - сім'я прабабусі і прадідуся були розкуркулені і вислані в Казахстан, там зросійщені. Коли я дізналась це - зрозуміла звідки в мене комплекс, підсвідомий, щодо російської мови (десь в голові я вважала, що для виживання я маю говорити на російській, до того ж Миколаїв був дуже зросійщений). Спробуйте дізнатись свою історію, можливо, ваша сім'я також перейшла на мову окупації, щоб просто вижити колись? Я сама була російськомовна. І дуже гостро ставилася, коли мені говорили за мову. Та все стало на свої місця після 24 лютого, повернення назад для мене не може бути.
@Animaterial2 жыл бұрын
@@iris-t483 Чтоб выжить? А, что украиномовные в СССР или Российской Империи не выживали?
@iris-t4832 жыл бұрын
@@Animaterial я бачу велику кількість коментарів з цим наративом від Вас. Сподіваюсь, що Ви не куплений бот, а просто людина, на яку вплинуло зросійщення. Україномовним українцям було набагато важче пробитись, що мовиться, в люди. Хочеш працювати на престижній роботі - говори російською;хочеш добитись визнання як науковець - пиши праці російською, і т.д. Інакше тебе могли заслати на каторгу,якщо ти проявляв волю до ідентичності. Плюс гноблення української мови як мови аграріїв(тобто селюків), і цей наратив існував до 24 лютого так точно, велика кількість містян, навіть з бабусями або батьками з села, говорили російською, бо існував психо емоційний вплив від суспільства. Подивіться на Білорусь, у котрої відсоток люлей, що знають білоруську мову надзвичайно маленький. Чи Казахстан, Вірменію і т.д. Чи це є добре? Адже навіть ті калмики, сибіряки і інші малі народності нашого східного сусіда потихеньку втрачають себе,перестають існувати і стають однією біомасою з назвою "русские", навіть не росіяни.
@iris-t4832 жыл бұрын
І ще я забула про заборони української мови. Якщо не помиляюсь то їх дійшло до близько 100 випадків. Чому так активно подавляти якусь там мову? Балакають собі і балакають. Та, нажаль, це інструменти імператизму. Відняти мову, знищити пам'ятки архітектури, знищити митців, заборонити будь які згадки про минуле - і будь ласка, через декілька поколінь в тебе "оновлене" суспільство, яке не має коріння, не має на що опиратися. Ти ніхто. Біомаса, яка не має право ні на що.