Dylatacja czasu, skrócenie długości, niejednoczesność - kiedy zachodzi które z tych zdarzeń? Który obserwator widzi krótsze, a który dłuższe? Prędkość światła z punktu widzenia obserwatora w ruchu.
Пікірлер: 143
@mortharotmortharot38493 жыл бұрын
Super wytłumaczone! Oby więcej takich filmów ;)
@dawiddudek45385 ай бұрын
Super wytłumaczone, i mowie to jako osoba ktora nie byla orlem w szkole, pozdrawiam.
@korjac24802 жыл бұрын
Szanowny Panie, czapki z głów... ech gdyby mi to ktoś tak wytłumaczył w szkole średniej... noe byłoby takiej mordęgi później. Powtórzę za R Feynmanem może nie doslownie ale ... jeśli fizyka jest dla ciebie nudna , to znaczy że masz niewłaściwego nauczyciela., Nie wiem czy jest Pan nauczycielem ale niejeden nauczyciel mógłby się od Pana uczyć, jak przekazywać wiedzę, sukcesów życzę i pozdrawiam
@kitkuwu3 жыл бұрын
mega dobrze wytłumaczone
@koocowogorkabytkow55503 жыл бұрын
Sorrki i dzięki. Super Wiedza
@Braerious Жыл бұрын
Bardzo dobrze wytłumaczone!
@tretretre28185 ай бұрын
Bardzo niejasne wytłumaczenie 4:57 bo przecież gość w rakiecie nie wie kto się porusza czy ziemia czy rakieta. W tym sek z paradoksem bliźniąt...
@GoDrive7776 ай бұрын
Świetny kanał, ogrom wiedzy i umiejętność jej przekazania na najwyższym poziomie! Zastanawia mnie od jakiegoś - o ironio -czasu😊, taki temat: Mamy osie x i y, os x to upływ naszego czasu w sekundach, os y to... Pomiar tego czasu, nazwijmy to na potrzeby eksperymentu, jakimś bezwzglwdnym czasem, Boskim zegarkiem. Wykres powinien wyglądać tak, ze y=x, zatem powstaje półprosta tworząca kąty 45st z dodatnimi częściami osi x i y. I teraz: czy gdy zmienimy skalę tak, ze odległość od 0 do 1s na osi x będzie taka jak np średnica naszej galaktyki to wykres wciąż będzie polprostą czy pojawią się nieciągłości czyli czas plynie niewyobrażalnie malutkimi skokami? Coś jak nasze sekundy tylko miliardy miliardów krótsze.. ?? Pozdrawiam autora serdecznie i czekam na kolejne filmy, 👍
@CheeseCheetos4 ай бұрын
W jaki sposób chcesz przedstawić upływ czasu w kartezjańskim układzie współrzędnych? Z niewiadomych dla mnie powodów, zakładasz, że w "tym" tudzież konkretnym przykładzie, upływ czasu liczmy w sekundach. Wątek półprostych, tym samym ich kąty - właściwości osi, domyślnie są po prostu prostopadłe. Znów pojawia się problem, który przynosi na myśl, że sam nie wiesz o czym piszesz. Kolejna część twojego wywodu nie ma najmniejszego znaczenia, bo modyfikacja skali w żaden sposób nie wpłynie na rozbieżność w zakładanych/oczekiwanych dla określonego problemu wynikach. Co więcej, synonim "boskości", jest równie odpowiedni dla nauki, jak "wyniki badań" dla przydrożnej wróżbitki. Pozdrawiam.
@GoDrive7774 ай бұрын
@@CheeseCheetos Wiem o czym piszę ;) Modyfikacja skali pokazałaby ciągłość lub jej brak w upływie czasu. Nie trudź się, nowa wersja Chatgpt zrozumiała doskonale o co mi chodzi i dostałem wyczerpujące odpowiedzi ;)
@delysidus925 Жыл бұрын
Zabrakło wytłumaczenia w ostatnim przykładzie, że przód statku jest postrzegany z przeszłości, a co za tym idzie jest skrócony w kierunku środka, a tył statku jest postrzegany z przyszłości, a co za tym idzie jest skrócony w kierunku środka.
@WalentyRosinski-ek3kw10 ай бұрын
Podstawą teorii wzgłędności jest stała prędkość światła w próżni. Jest to bardzo słaba podstawa, ponieważ prędkość światła jest różna w różnych ośrodkach. Jednocześnie uznano że czas ulega zmianie w zależności od prędkości. Jest to też błędne założenie, ponieważ to co widzi obserwator nie ma wpływu na zdarzenie, które wystąpiło wcześniej. Nie ma również wpływu na kolejność zdarzeń, ani na cofanie czasu. Czas wynika z kolejności zdarzeń i tego nikt nie zmieni, ani zmienna prędkość światła, ani teoria względności.
@GregorySeko7 ай бұрын
tylko ze ludzie zapomnieli ze swiatlo to informacja.... bo tylko tego zrodla uzywaja do transportu informacji....
@GregorySeko7 ай бұрын
wiec cala teoria wzglednosci to teoria o przplywie informacji w prozni xD
@tszalkowski78Ай бұрын
Tyle, że różnica prędkości światła w różnych ośrodkach jest tylko pozorna. Laboratoryjnie udało się "spowolnić" światło do kilku cm na sekundę ale nie znaczy to wcale, że zostało ono w jakiś sposób wyhamowane tylko, że po drodze musiało pokonać dłuższą drogę żeby dotrzeć do jakiegoś detektora i z naszego punktu widzenia wydaje się, że porusza się ono wolniej.
@nickvolt2816 Жыл бұрын
Cała teoria opiera się na pomiarze prędkości światła, która... jest skończona. Światło nie jest równoznaczne z materią. To tylko widok. Na podobnej zasadzie widzimy teraz na naszym niebie obiekty, które fizycznie mogą już nie istnieć. Co finalnie rozwala całą teorię. Światło to częściowo fala, podobnie jak dźwięk przejeżdżającego obok nas pojazdu. Światło też może sę tak nakładać, bo też jest po części falą.
@eliaszsagan93837 күн бұрын
Kurcze ale lipa, już tyle książek zostało stworzonych, tyle lat pracy wybitnych umysłów, niestety nickvolt2816 rozwalił całą teorię względności
@marcinness1167 Жыл бұрын
Wow brawo za uproszczenie 👌👌👌
@nohumanst.66943 жыл бұрын
Świetnie wytłumaczone dzięki! i proszę o więcej :) (sub+bell)
@PrzemysawGrabskiPrem9 күн бұрын
No dobrze, to jak to się dzieje, że obiekt w zakrzywionej czasoprzestrzeni, również ulega efektom relatywistycznym, podobnie jak obiekt w ruchu, względem tejże czasoprzestrzeni?
@JanCzerniawski-b4y10 күн бұрын
Czy skrócenie długości i dylatacja czasu wynikają z ruchu obserwatora względem obiektu, ale sam obiekt naprawdę się nie skraca, a procesy w nim nie ulegają spowolnieniu? Owszem, jest tak z punktu widzenia obserwatora spoczywającego względem obiektu, dla którego obiekt spoczywa, ale nie z punktu widzenia obserwatora, względem którego obiekt się porusza. Dla niego obiekt się porusza i podlega skróceniu będącemu skutkiem tego ruchu, wskutek którego też procesy w nim są spowolnione. Ten pierwszy punkt widzenia w żaden sposób nie jest lepszy od drugiego, wbrew temu, co można usłyszeć w filmiku.
@bardzonowy65302 жыл бұрын
To nie jest prawda, że doświadczenia wykazały, że jednokierunkowa prędkość światła jest stała w próżni (minuta 0:35) 🤨 Nigdy nie zmierzono jednokierunkowej prędkości światła wystarczająco dokładnie. Najważniejsze są szczegóły, a ty ElipsoidTV w tym miejscu popełniasz błąd ignorowania szczegółów, czyli powtarzasz powierzchowne i błędne opinie. Jedyne co w miarę dokładnie zmierzono, to średnią prędkość światła poruszającego się po trajektorii zamkniętej.🧐
@redmitch Жыл бұрын
Fajny, ciekawy program. Ale na lektora to Ty się nie nadajesz. Fatalnie się słucha.
@michu66253 жыл бұрын
Obserwator na ziemi nie może tego obserwować w czasie rzeczywistym, bo gdy dotrze do niego jakiekolwiek światło będzie już dawno po eksperymencie.
@shitymeme77022 жыл бұрын
Zajebiście wytłumaczone
@bobstar2426 Жыл бұрын
rewelacja! dzieki!
@WalentyRosinski-ek3kw10 ай бұрын
Upływ czasu wynika z kolejności zdarzeń, której nikt nie jest w stanie zmienić, nawet porusznie się z prędkością światła. To że obserwator widzi spowolnienie nie oznacza zmiany upływu czasu, czyli zmiany kolejności zdarzeń. Czym innym jest pomiar czasu przyrządami, a czym innym jest rzeczywisty upływ czasu . Wiele 100%-towych teorii okazało się, że były błędne.
@Jan-mr9gz10 ай бұрын
Prędkość kolejności zdarzeń w układzie, może się zmieniać w stosunku do prędkości kolejności zdarzeń w innym układzie. Wiele teorii autora filmu jest trafna.
@maciejwojcik16092 жыл бұрын
Dzięki
@waldekp1370 Жыл бұрын
zagmatwałeś. ,.... wyobraźmy sobie, że zaświecimy lampką sferyczną (wysyła światło dookoła sfery) w dużej odległości od sfery umieścimy wszędzie lustra. okaże się, że odbite światło ze wszystkich np. miliona luster wróci po tym samym czasie) ZATEM. odkrywamy predkość większą jak "c" ... albo ziemia stoi w miejscu. Chodzi o dopllera.
@pawegawe4887 Жыл бұрын
Wróci po tym samym czasie, ale (dla układów poruszających się względem układu lampka-lustra) światło nie doleci do luster w tym samym czasie.
@piotrmarzewski2069 ай бұрын
Szczególna teoria względności to pomyłka.
@ameliasurowka74152 жыл бұрын
Super!!!
@karolinam27884 жыл бұрын
Dalej nie rozumiem zależności miedzy dylatacją czasu a skróceniem długości ;/
@billgates29203 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/hJ_ZfKqImtKBa68
@marektarkowski99462 жыл бұрын
W artykule został przedstawiony formalny dowód tego, że matematyka, na której opiera się Szczególna Teoria Względności (STW) jest współcześnie błędnie interpretowana. Dowód opiera się na analizie znaczenia jakie ma parametr e(v). Zrozumienie znaczenia tego parametru było możliwe dzięki analizie ogólnej postaci transformacji, dla której transformacja Lorentza jest jedynie szczególnym przypadkiem. Jeżeli e(v) ≠ 0 wtedy zegary są w układach inercjalnych rozsynchronizowane. Pomiary, np. jednokierunkowej prędkości, przy pomocy takich zegarów nie dają rzeczywistych wartości.
@1Miro23455 ай бұрын
Rakieta na filmie ma włączony silnik, czyli nie porusza się ruchem jednostajnym, a przyspiesza 😄
@przemyslawkukulski-c5eАй бұрын
No właśnie. Gdyby na ziemi był taki sam zegar świetlny obserwator z rakiety też widziałby wydłużoną drogę światła i dla niego czas miałby płynąć szybciej. Czyli dla jednego i drugiego czas przyspiesza, jest to pozorne bo chyba czas się po prostu nie zmienia
@koxu87 Жыл бұрын
Czy cierpisz na szczękościsk? Bo nie poruszasz szczęką przy mówieniu
@tomeksz720311 ай бұрын
3:29 a czemu światło niby porusza się na ukos?
@wyngaal2811 ай бұрын
Źródło światła emituje promienie w różnych kierunkach. Ja wziąłem pi uwagę ten promień, który trafił do detektora - a w jednym z układów odniesienia on poruszał się właśnie skośnie.
@tomeksz720311 ай бұрын
@@wyngaal28 Czyli obserwator z rakiety i obserwator z ziemi widzą inny promień światła? Bo gość na rakiecie widzi prosty a gość na rakiecie widzi skośny.
@wyngaal2811 ай бұрын
@@tomeksz7203 Widzą ten sam, ale jeden widzi go jako prosty, a drugi jako skośny
@tomeksz720311 ай бұрын
@@wyngaal28 A jak to możliwe???
@damianmichalski4722 Жыл бұрын
Tak.. lepiej niż w szkole naprawdę
@cybork123 жыл бұрын
Co stanie się z długością fali źródła światła w kierunku którego obserwator będzie poruszać się z prędkością np. 80% prędkości światła.
@atamazykrawczynski Жыл бұрын
Uważam że dla niego, będzie ona gęściejsza. Co będzie dowodzić, że jego prędkość sumuje się z prędkością światła, a nie tak jak na prezentacji. Ktoś się myli.
@koocowogorkabytkow55503 жыл бұрын
Wszystko fajnie. Ino skąd wzieli te 300 000 km/s ? Jak i czym i gdzie to zmierzyli? Obliczyli .... cza pierw mieć tako odległość, no i źródło światła ...i ogromny obszar próżni... a czas sie mierzy klepsydrom 😉
@StoneWoP2 жыл бұрын
Prędkość światła to stała - znaczy to też tyle, że została wyznaczona doświadczalnie, w zasadzie to nikt tego nie wie dlaczego jest taka a nie inna.
@obamax142 жыл бұрын
Wynika to z równań Maxwella
@GregorySeko7 ай бұрын
dlaczego ludzie przypisuja predkosci swiatla jakby swiatło mialo byc obiektem? predkosc swiatła to predkość przemieszczania sie informacji w pruzni... jesli predkosc informacji w prozni jest stala to nie ma bledow relokacji... wiec dzieki temu ze patrzac na szklanke... zawsze widzimy jej stan w stlalej jednosce czasu sprawia ze potrafimy ja zlokalizowac... a gdyby patrzenie na szklanke bylo zmienne... to stan szklanki bylby dla nas powyginany xD
@eHalluks3 жыл бұрын
Do twórcy filmu: czy według ciebie istnieje możliwość wykorzystania energi z kosmosu jako źródła które moglibyśmy eksploatować na ziemi i w kosmosie
@alang.20543 жыл бұрын
Do Maćka: Tesla o tym myślał i zrozumiał, że to jest kompletnie nie praktyczne, bo sama energia próżni jest baaaaaaaaardzo mała
@alang.20543 жыл бұрын
O gęstość chodzi
@waldemarashagorth6094 жыл бұрын
Ja bym prosił piknie o łopatologiczne wytłumaczenie "" katastrofy w nadfiolecie"
@Manieq-lc2uy Жыл бұрын
A ja przepraszam bo tutaj opowiadam jakieś głupoty chyba ale czy to nie jest tak że to nie czas jest złudzeniem a raczej to że nie możemy go dokładnie zmierzyć w sensie innego układu odniesienia nie będąc jego częścią
@paulski2960 Жыл бұрын
Oczywiście masz rację, a głupoty są powtarzane w takich filmikach. Fizycy nie rozumieją, że czas i wynik jego pomiaru to nie to samo.
@ukasznowak3552 Жыл бұрын
@@paulski2960 Kto więc rozumie te zagadnienia lepiej niż fizycy?
@paulski2960 Жыл бұрын
@@ukasznowak3552 Inteligentni ludzie, zdolni do wieloaspektowego postrzegania rzeczywistości, krytycznego podejścia do koncepcji takich "autorytetów" jak np. Hawking i przede wszystkim zdolni do logicznego myślenia, a nie tylko liczenia. Fizycy zazwyczaj są dość ograniczeni jak Rainman i rozumują bardzo schematycznie.
@ukasznowak3552 Жыл бұрын
@@paulski2960 Konkretnie - kto lepiej niż fizycy rozumie teorie w tej nauce formułowane?
@paulski2960 Жыл бұрын
@@ukasznowak3552 Nie wiem, jak w ogóle można mówić o rozumieniu teorii, które są obarczone wadami - błędnymi założeniami lub błędnymi wnioskami. Oni na pewno najlepiej znają te teorie, ale czy je rozumieją? Poza tym sedno tkwi w rozumieniu świata, a nie w rozumieniu teorii takiego czy innego fizyka.
@andrevonk5884 Жыл бұрын
Swietny edukacyjny program a nie pierdoly z yt
@andrzejsikorski23019 ай бұрын
Bzdura kompletna. Obserwator na ziemi zobaczy to samo co obserwator na statku, tylko z opóźnieniem. Bzdura kompletna.
@marektarkowski99462 жыл бұрын
W artykule został przedstawiony formalny dowód tego, że matematyka, na której opiera się Szczególna Teoria Względności (STW) jest współcześnie błędnie interpretowana. Dowód opiera się na analizie znaczenia jakie ma parametr e(v). Zrozumienie znaczenia tego parametru było możliwe dzięki analizie ogólnej postaci transformacji, dla której transformacja Lorentza jest jedynie szczególnym przypadkiem. Jeżeli e(v) ≠ 0 wtedy zegary są w układach inercjalnych rozsynchronizowane. Pomiary, np. jednokierunkowej prędkości, przy pomocy takich zegarów nie dają rzeczywistych wartości.
@marektarkowski99462 жыл бұрын
My się jako ziemia poruszamy wjednym kierunku(głównym) około 250 km/s i w jeden zwrot tego kirrunku prędkość światła wysłanego z ziemi jest o tyle większa a w drugą o tyle mniejsza, oczywiście zachodzi tu zjawisko zmiany długości fali (a nie częstotliwości bo nadaliśmy częstotliwość w momencie emisji fali) czyli zjawisko doplers. Jak w odtważaczu CD gdy podczerwień z lssera skraca długość fali x4 wpadając w plastik płyty CD ogniskując ruwnoległy ptomień o średnicy 1mm (omija rysy i zmatowienie na powieżchni płyty) do średnicy 1mikrona na jej aluminiowej powieżchni (rewers polakierowanej w grafikę strony płyty pokrytej blachą napyloną na plastik)
@marektarkowski99462 жыл бұрын
Po za tym że powtażasz bzdury to robisz to bosko, pozdro
@GregorySeko7 ай бұрын
8:42 i to jest dowodem tego ze prawda to rzecz pespektywy xD
@GregorySeko7 ай бұрын
5:40 no ale dzieki temu nie widzimy powidokow lub przeskokow....xD
@GregorySeko7 ай бұрын
predkosc swiatla musi byc stala poniewaz gdyby byla zmiennaa to bysmy nie widzieli predkosci obiektu.. wiec jesli to co widzimy dociera do nas zawsze w tej samej jednostce czasu to maja c tą stałą mozemy okreslic kazdy ruch obiektu... xD
@koocowogorkabytkow55503 жыл бұрын
No to może tak. Obserwator czyli chopek, ma ograniczony zasięg widzenia. Z ziemi nie zoboczy 50m odcinka na rakiecie setki kilomotrów od niego. Czas odbicia światła to nano nano nano sekunda. Czas mierzony światłem lub na odwrót to nie ma sensu bez obserwatora. Czas jest w naszym wymiarze po to żeba dostrzec światło. A światło to fala dźwiękowa która posiada ... ładunek czy mase?
@marektarkowski99462 жыл бұрын
Nigdy nikt nie zmieżył prędkości światła w jednym kierunku. Z promieniowania tła kosmosu wynika że jest ona względna jedynie względem przestrzeni i spokojnie można puscić z dwuch jej końców promienie świetlne i rozminą się one w połowie odległości między ich źrudłami oile będą one nieruchome względem przestrszeni.
@pkaczyk11567 ай бұрын
Bzdury! Skąd wy się wszyscy wykładowcy teorii względności bierzecie?! Nigdy nie zmierzono jednokierunkowej prędkości światła, bo niby jak. Mierzy się tylko średnią prędkość od żródła do lustra i z powrotem. Światło zawsze porusza się w strukturze przestrzeni z prędkością światła i dwa fotony będą lecieć na siebie z prędkością 2C względem przestrzeni!!! Niby dlaczego dla światła nagle miałaby obowiązywać inna fizyka? Efekt relatywistyczny dotyczy tylko materii! Mechanizm jest bardzo prosty- przy wysokich prędkościach spowalnia wymiana sił/informacji w atomie i cząstkach. Nośnikami sił są głównie fotony i wystarczy tw. Pitagorasa żeby to sobie policzyć. Ponieważ ta wymiana sił w atomie spowalnia bardziej w kierunku ruchu niż w poprzek atomu, dochodzi do spłaszczenia atomu, tak żeby elektrony były w tej samej odległości czasowej od jądra na całej "orbicie". I cała filozofia tłumaczącą wszystkie efekty relatywistyczne.
@tretretre28185 ай бұрын
Dokładnie to pomyślałem po obejrzeniu z tymi lustrami
@arekszyman13152 жыл бұрын
Wzór na dylatacje oblicza się z Pitagorasa
@arekszyman1315 Жыл бұрын
@@certyfikowanyprzewracaczhu3390 Tak. Oczywiście
@arekszyman1315 Жыл бұрын
@@certyfikowanyprzewracaczhu3390 Potwierdzam.
@bardzonowy65302 жыл бұрын
Szczególna Teoria Eteru jest OK. 👌 Relatywistyka Einsteina jest BAD. 👎 kzbin.info/aero/PLJ0jXRnGzCwdQsLhb_lt7fu70nWGDccRJ
@IndyR0ck Жыл бұрын
Napisałeś komentarze krytykujące ten film i podajesz jeszcze link do jakiegoś oświeconego typa, z którym nikt się nie zgadza. XD
@bardzonowy6530 Жыл бұрын
@@IndyR0ck Tak, napisałem komentarze krytykujące ten film. Masz okazję sobie je przyswoić.🧐 Co to znaczy, że z tym "typem" nikt się nie zgadza? Czy ty Indy oceniasz sprawy na podstawie opinii innych, albo opinii większości?🤭 Jeżeli tak, to powinieneś jeść gó.w.no, ponieważ miliony much nie mogą się mylić.🤨
@IndyR0ck Жыл бұрын
@@bardzonowy6530 Uwarzasz się za objawionego, bo jakiś typ uwarza, że ma rację bez większych eksperymentów i potwierdzeń innych naukowców. Tysiące uczonych głowi się nad takimi tematami, CERN robi badania, tylko jakoś z tym twoim nikt się zgodzić nie chce. No ale ty mu wierzysz i zrobiles sobie z niego bożka xD
@bardzonowy6530 Жыл бұрын
@@IndyR0ck Ha, ha. Szukasz potwierdzeń jakichś "naukowców". Te tysiące "uczonych" co się niby nad czymś głowią, to oszuści są w zdecydowanej większości.🙄 Posłuchaj sobie filozofie nagrania na KZbin: "Nieuzasadniony kult Einsteina. Upadek fizyki przyczyną upadku cywilizacji".🤭
@krzysztofwiracki6657 Жыл бұрын
Teoria względności zakłada prędkość większą niż światła?
@koocowogorkabytkow55503 жыл бұрын
Wszystko zależy od obserwatora. Czas jest mierzony przez maszyny, przez SI. Światło to fala częstotliwości, nasze oczy wiadomo jak działają, używamy urządzeń żeby widzieć niewidoczne dla nas częstotliwości. Wszystko jest prawdą tylko po co to ludziom? Maszynom tak
@antonizapaa6361 Жыл бұрын
Einstein to szkodnik, jego błędne teorie zahamowały rozwój fizyki na sto lat, jego teoria względności nie dowodzi niczego. Marzyciel ,chciał błysnąć,w latach 1909 pisał nic nie znaczące artykuły dotyczące fizyki,do Nobla ze swoją teorią względności podchodził dwanaście razy i plama.W Komitecie Noblowskim zasiadali uczeni,nie dopatrzyli się w jego pracach coś nadzwyczajnego.Aby mieć z nim spokój dostał Nobla z innej dziedziny za pracę nad efektem fotoelektrycznym
@WojcikMatthew33 Жыл бұрын
Antoni nigdy z GPS nie korzystał, bądźmy dla niego wyrozumiali.
@antonizapaa6361 Жыл бұрын
@@WojcikMatthew33 Czas nie istnieje kzbin.info/www/bejne/a3TZeniLoL9jprM
@gnothi_seauton Жыл бұрын
Cóż za rzetelne źródło wiedzy podałeś 🤦
@Jan-mr9gz Жыл бұрын
Pełna zgoda, Brawo.
@WalentyRosinski-ek3kw10 ай бұрын
Żydzi stworzyli Boga, żeby wytłumaczyć powstanie świata. Mówią że że Bóg był, jest i będzie. Uważam że łatwiej jest stwierdzić, że świat był, jest i będzie, niż że Bóg który był, jest i będzie stworzył świat. Podobnie jest z teorią wielkiego wybuchu. Przecież wybuch może być tylko etapem zgromadzenia materii i energii w małej przestrzeni, co jest większym wyzwaniem niż sam wybuch. W obu przypadkach jest manipulacja mózgu polegająca na zamknięcie problemu w punkcie lub Istocie. Obie teorie stworzyli ludzie związani z religią. Rozpowszechnienie takiej logiki jest na rękę globalistów czyli kręgów trzymających za mordę narody świata.
@stanisawk1385 Жыл бұрын
wypadałoby podleczyć wymowę czyli odwiedzić logopedę, bo mówienie z zaciśniętymi zębami jest owszem ok, ale nie do publicznego zastosowania
@ArturZagaj-Izraelita4 жыл бұрын
Próżnia to pojęcie względne, bo wsadzili astronautę do kolory próżniowej(maja taką w usa) wyssali powietrze i i ten zemdlał natychmiast (prawie umarł, ale go odratowali), a w kosmosie hasają jak sarenki!🤨🦇
@lesarux44924 жыл бұрын
a w tej komorze miał hełm?
@ArturZagaj-Izraelita4 жыл бұрын
@@lesarux4492 Byl kompletnie ubrany; jak do wyjscia w kosmos. 🤨
@ArturZagaj-Izraelita4 жыл бұрын
@@lesarux4492 To nie "komora" jak ci sie wydaje. To pomieszczenie ( nie pamietam dokladnie) w którym zmiesilby się mały samolot.🙄
@lesarux44924 жыл бұрын
@@ArturZagaj-Izraelita do nie wydaje mi sie. daj link to uwierze
@ArturZagaj-Izraelita4 жыл бұрын
@@lesarux4492 A żyj w niewierze! 😂😅😆🐷🐖
@dariuspiechotka59642 жыл бұрын
Wszystko fajnie.....merytorycznie i zrozumiale ale chłopie dykcje masz tragiczną !!! popracuj nad tym
@itonman5837 Жыл бұрын
Ciekawe, jak układy niezależnie się poruszają to ciekawe skąd zegary w drugim układzie wiedzą, że mają chodzić inaczej niż w tym pierwszym.
@xejan8929 Жыл бұрын
No zrobili doświadczenie z zegarami atomowymi, jeden myśliwiec był na lotnisku a drugi był wystartował i wylądował. Różnica czasu byla na 12 miejscu po przecinku
@Jan-mr9gz Жыл бұрын
Bzdura, jakie doświadczenia?! Nigdy nie przeprowadzono badania prędkości światła w jedną stronę. Zmierzono w tą i zpowrotem. Te prędkości zawsze się uśrednią. Przestańcie zatrzymywać fizykę na epoce kamienia łupanego- (teorii Einsteina).
@WalentyRosinski-ek3kw10 ай бұрын
Prędkość światła to 3x 10⁸ m/sek, a detektor liczący z częstotlwościa 10 Gh czyli 10¹⁰/sek, ustawiony w odległości 1 m od źródła światła policzy do 33 zanim do niego dotrze światło.
@Jan-mr9gz10 ай бұрын
@@WalentyRosinski-ek3kw co ma detektor do kierunku. Tu nie chodzi o to czy dobrze policzył, tylko o to że jeszcze nigdy nie zmierzono prędkości światła w jedną stronę. Zawsze mierzono do zwierciadła i po odbiciu powrót do detektora. Przy poruszaniu się ziemi wraz z zdetektorem i zwierciadłem, nigdy nie stwierdzimy czy ziemia się porusza względem eteru. Prędkość zawsze się uśredni, niezależnie w którym kierunku ustawisz detektor.