Підтримати наш проект на Патреоні - www.patreon.com/pppn 💙💛 Монобанка - send.monobank.ua/jar/3WkBxBEQbR
@catsvintage Жыл бұрын
Як я по вам сумувала, випадково знайшла вас знову, дякую що ви є ❤
@pp-pn Жыл бұрын
Та то Ютьюб вирішив, що не буде нікому пропонувати наш україномовний канал! Але бачите, потроху всі збираються 😊
@user-nt6bw2hi2q Жыл бұрын
Як же цікаво! Ще до війни дивилась ваші огляди старовинного одягу. Дуже подобалось , як ви самі вбирались у жіночі юбки, корсети, чепці, коміри. А потім якось за ціма страшними подіями я вас ,,загубила,,. Дуже зраділа, коли знову побачила улюблені ,,Плаття...,, і златоволосу красуню. 👍👗✂️🪞🪡
@pp-pn Жыл бұрын
Ми просто запустили новий канал, і частина людей нас дійсно загубила. Але залишатися на старому не мало взагалі ніякого сенсу... Тож дуже-дуже рада що підтягуються старі глядачі 😊
@НаткаС-н7э Жыл бұрын
Дякую за нову серію! Як завжди дуже цікаво і повчально. Жаль, що частина суспільства так тримається за чи то романтизоване, чи то масмаркет уявлення про історичний стрій. На мій профаний погляд, вони можуть існувати одночасно для різних потреб. Позаминулої весни, мій колектив, на прохання хедофісу, зробив фото "у народному стилі" для підтримки та збору донатів у закордоних колег. На підготовку було півгодини, і я спорудила "плахту" з зимової хустки, підпоясавши її ще одним шарфиком. З білою блузкою та червоним намистом таке сприйнялося, як народний одяг, а мій колега спорудив "шаровари", закотавши спортивні штані під коліно, і для такої мети подібний колгосп годився. Але безглуздо застосовувати стилізацію для реконструкцій. Було би дуже цікаво поглянути на справжню реконструкцію костюмів героїв Тараса Бульби.
@pp-pn Жыл бұрын
Тут ще є доволі багато бізнесу, нажаль - вся сувенірна продукція побудована на цьому, увесь двіж "характерників" також, та змінювати програму викладання костюму у вишах це теж грошей коштує. А набагато важче - перестроїти своє мислення, особливо якщо десятиліттями це сприймалося як аксіома, як така собі релігія...
@pp-pn Жыл бұрын
Ваш досвід "фото у народному стилі" - це бомба! 🙂
@nataliasurzhko3101 Жыл бұрын
Дякую.Ви розкриваете багато міфів про побут і костюм давніх часів. Цікаво дізнаватися щось нове.
@pp-pn Жыл бұрын
Я насправді не проти дискуссій - наука ніколи не стоїть на місці. На сьогоднішній час реальність дійсно така, а далі побачимо - може ще якісь джерела знайдуться!
@warbanda Жыл бұрын
Чудове відео. Чекаю нових малюнків (реконструкцій) козаків від пана Сергія
@pp-pn Жыл бұрын
Обов'язково будуть! У нас ще залишилося 3 чи 4 фрагменти інтерв'ю, тож зважаючи на повільність продакшену можемо навіть дожити до тих самих нових малюнків Тараса Бульби 🙂
@sergeyshamenkov3270 Жыл бұрын
нові реконструкції з являються у фейсбуці, журналі Стрій, та в книжках видавництв . Темпора та РВВ
@natalitkachenkov51052 күн бұрын
Щиро дякую
@ЧумацькаВалка Жыл бұрын
Дякуємо.
@Олена-с6п Жыл бұрын
Навіть і не думала, що про чоловічу моду можна так цікаво розповідати, дякую.
@pp-pn Жыл бұрын
Ми трохи згодом з Сергієм ще зробимо відео про його реконструкції в деталях! 🙂
@Yaroslav-m1t10 күн бұрын
Дуже корисне важливо цікаво!
@urbietorbi81 Жыл бұрын
Так, чорноротих заздризників дуже багато.
@sergeyshamenkov3270 Жыл бұрын
ці убогі повилазили вже?
@elenademyanenko8428 Жыл бұрын
Ви дуже вродлива ❤ коси шикарнючі
@pp-pn Жыл бұрын
Дякую 😊
@Anna_Kot Жыл бұрын
Дякую!
@svitbezrahi Жыл бұрын
Дякую Вам за просвітництво!!! Дуже цікавий розвиток історичного одягу українців!Хочу поділитися родинною розповіддю своєї тітки.Так от,я ніколи не бачила у своєї бабусі вишитої сорочки.В радянські часи багато було питань до бабусі,але я фактично ніколи від неї не отримувала відповіді.А питання знову прийшли,майже ті самі,але вже до тітки і у нас вже незалежна Україна! Так от, тітка сказала,що дуже мало людей в селі могли собі дозволити вишиту сорочку Тож,дівчата моєї бабусі(дві тітки та моя мама), заробляли гроші тим,що вишивали на замовлення,але собі не могли дозволити,це для них було розкіш.Взагалі казала,що у вишитому ходили переважно сільські люди,ті що проживали в селах.А з приходом московитів,то поступово вишиті сорочки вже і мало хто носив.Родина мами проживала в селі на Дубнівщині.Села зараз фактично немає життя.Старі хатини в яких доживають свого віку люди яким вже за 70 років.Відвіала село та своїх пращурів,якраз перед часом пандемії короновіруса.Враження таке,ніби попала в далеке-далеке минуле..де село вмерло після якогось нашестя.Сумно.
@pp-pn Жыл бұрын
Дякую вам за цю історію! Саме зараз збираю такий фактаж для своєї наукової роботи!
@lav_marin Жыл бұрын
Дуже сподобалося) допомагає краще зрозуміти і зібрати історію воєдино
@pp-pn Жыл бұрын
За те й любимо пана Сергія! 😊
@ОльгаЧ-щ5я Жыл бұрын
Дякую, дуже цікаво
@ВіталійОхнач Жыл бұрын
Науковий підхід стосовно одягу чоловіків 16-18століть, надзвичайно важливий. Щоб не було так, що он бач пам'ятники Богдану-Зиновію Хмельницькому і скрізь він в шароварах. Отже ВСІ в ті часи, як й Хмельницький носили такі широкі штані-шальвари. Пам'ятник же ЄСТЬ, отже все так було як на пам'ятнику. Й найголовніший аргумент, що ті всі пам'ятники, й картини з козаками в шароварах, створювали СУЧАСНИКИ тих подій, й безпосередні очевидці ще не забутої козацької минувшини. А в тих історичних текстах які Ви надали як приклад, все ж зрозуміло написано, і про убраньє, й про шальвари. Просто треба без упереджень прочитати текст, та визнати як воно є насправді, без вигадок.
@pp-pn Жыл бұрын
Саме так. Наше минуле - воно набагато строкатіше і набагато цікавіше, ніж ті кліше що досі сидять у багатьох головах після шкільної програми....
@ВіталійОхнач Жыл бұрын
@@pp-pn якщо людина послуговується лише шкільною програмою курсу Історія України, й додатково не цікавиться історичним минулим рідного краю, то ця людина ущербна навіть не в своїх знаннях, а в намаганні й спроможності щось взнати. Вдячний Вам, що висвітлюєте такі цікаві теми. Хотілося б побільше бачити, відео про чоловічий одяг минулих століть. Жіночий одяг, це беззаперечно цікаво, проте чоловіку не менш цікаво, як би й він міг вдягнутися на 16,17 чи 18століття. Моє шанування й вдячність, за Вашу працю.
@nataliianikonets2273 Жыл бұрын
Дуже цікаво, дякую за таку важливу роботу
@pp-pn Жыл бұрын
Дякую вам! Коментарі дійсно надихають робити свою справу далі
@vivat_regina Жыл бұрын
Це відео - це скарб. Дякую)
@pp-pn Жыл бұрын
Ще маємо кілька фрагментів на майбутнє 😏
@СергійКоломоєць-о4у2 ай бұрын
В силу свого, якого не якого, таланту пишу історичний роман з часів Хмельниччини. Тому ТЕМА КОЗАЦЬКОГО ОДЯГУ для мене є дуууууже цікавою (жіночий одяг теж). Читаю статті, дивлюся відео, і таки схиляюся до думки, що мабуть НЕ шаровари. Швидше - шоси. Чи можна Вас знайти на просторах ФБ, щоб поспілкуватися більше детально на цю тему?
@pp-pn2 ай бұрын
Шоси, які у нас звалися убранє. Поспілкуємося 😏
@TashTwisted-m9f Жыл бұрын
Дуже цікаво, дякую!
@pp-pn Жыл бұрын
Ласкаво просимо у наше маленьке ком'юніті 😏 Далі буде!
@Mia_324-h3j Жыл бұрын
Дякую за відео!
@urbietorbi81 Жыл бұрын
Погнали! 🎉🎉🎉
@pp-pn Жыл бұрын
І це ще не кінець 😏
@urbietorbi81 Жыл бұрын
@@pp-pnчудово.
@yaroslavyerin99516 ай бұрын
Дуже цікаве зображення на 16:56, а є посилання на джерело?
@pp-pn5 ай бұрын
Це розпис з церкви села Новоселиця, я так зрозуміла - in situ
@локелмайкреальназараз4 ай бұрын
В історичних документах слова ''убраня'' чи 'убранє' не завжди позначали саме штани. Наші етнографічні матеріали показують, що штани крою шаровар мають як синонімічні назви 'шаровари' та 'штани'. Заперечення ношення козаками штанів цього крою не є переконливим. Звичайно, були й інші крої.
@levdanko55922 ай бұрын
Апеляція до ціни притягнута за вуха коли мова йде про воїнів, їх одяг чи зброю. Посторами інтернету гуляє опис майна що перейшло в спадок в результаті смерті заможного козака. Так я вам скажду два життя треба працювати на зимівнику і всеодно не заробиш. До всього звідки пішло це припущення шо козак і звичайний пахолок мали однаковий заробіток? Козак рівний шляхиі а пахолок він і є пахолок. Тому селяни і прагнули покозачитисяю мова йшла про волю не лише в філософському плані а й в чисто економічному.
@b777ast10 ай бұрын
Нема нічого дивного, що справжній старовинний український одяг аж ніяк не схожий на сценічні костюми ансамблю Вірського.
@pp-pn10 ай бұрын
Нажаль, це не для всіх очевидно...
@b777ast10 ай бұрын
@@pp-pn але ж є старі фото і кадри кінохроніки (нехай це вже початок ХХ ст). Є якісь більш давні музейні експонати, зібрані в етнографічних експедиціях. Певно та шароварщина надто сильно засіла в головах, що не дає побачити очевидне.
@сашадєгтярьов Жыл бұрын
Шаровари показують, що козаки не є основним населенням нашим, в кращому разі вони "нові українці", якщо українці взагалі
@pp-pn Жыл бұрын
Так козак це як вікінг - це не національність, це така собі "професія" ) Документи 16-17 століття знають таке дієслово як "козакувати", і цим займалися мешканці будь якого пограниччя, навіть сучасної Білорусі!
@Tavrida.OleksandrАй бұрын
Це неймовірно цікава тема,є зразки в Тавріді десь можливо знайти,чи в розкопках.
@pp-pnАй бұрын
Я не впевнена стосовно археології, але можливо!
@snidanoknatravi1105 Жыл бұрын
У Черкасах стоїть пам'ятник Богдану Хмельницькому. І так, він у шароварах
@pp-pn Жыл бұрын
Про Богдана Хмельницького й 17 століття буде у наступному фрагменті інтерв'ю 😏
@Masha_Roma Жыл бұрын
А до свiдчинь писмових вони в спiдницях ходили? Розповiв би цей розповiдач казакам у рiалтностi. Чьому дiйсного казака на спитати, хто цей неказак, хто про казаков розповiда?
@pp-pn Жыл бұрын
То мабуть у вас і машина часу є щоб у справжніх козаків 16 століття спитати? Чи то ви про сучасних ряжених?
@Masha_Roma Жыл бұрын
@@pp-pn так то доречно, що з вашоï думки у спiдницях мандрували))). Та свiдка знайшли з потомкiв "казакiв")))
@ВіталійОхнач Жыл бұрын
Згадалося оповідання Степана Васильченка "З дитячих вражень", там дядько каже- "Де моя шапка!? Піду, в козаки ! " А де ж ті козаки?- питають його. А він їм: "Не знаю, але десь ЄСТЬ." Отже цікаво, а де ж зараз ті "козаки у реальності", які б могли підтвердити чи заперечити Шаменкову.
@sergeyshamenkov3270 Жыл бұрын
@@ВіталійОхнач яких саме козаків ви маєте на увазі? в нас це явище багатовекторне, є цілі полки ряжених бюджетожерів- лампасних дегенералів козацьких військ з батальонами таких самих ряжених де вони жруть сало з горілкою та пускають щиру сльозу, , є фолькльорні колективчики, що на бренді "козак" заробляють гроші. як коллектив таетру хортицького , є різні варіанти реконструкторів. які в силу своїх уявлень реконструюють козаків, для когось ці уявлення на підставі історичних джерел, текстів, зображень, збережених кроїв речей, для інших картинки російських та радянських ілюстраторів , текст гоголя та такі ж пам ятники де всі в шароварах та з булавой за пасом. тож козаки є різні. А ще зараз є козаки що воюють на фронті- от вони справжні. та ті козаки підпомочники що їм допомогають - волонтери. ось ця пара і є справжні козаки сьогодення. козаки та козаки підпомочники. бо це наша традиція. як і срачі без меж.