Technika dřepu

  Рет қаралды 8,493

Radomil Vašík

Radomil Vašík

Күн бұрын

Пікірлер: 38
@letheon6730
@letheon6730 4 жыл бұрын
Smekam před vámi. Informace co nepreda nikdo ani za prachy. Neskutečně mi vaše videa pomáhají.
@josefhnizdo5644
@josefhnizdo5644 5 жыл бұрын
Obrovske diky za sireni tolika uzitecnych rad a informaci :)
@danjaluvka8007
@danjaluvka8007 5 жыл бұрын
Velmi užitečné video, shrnul jsi uplně všechno, co je důležité ke dřepu. Děkuji :D
@Dnestroyer
@Dnestroyer 5 жыл бұрын
Tyjo na první pohled hodně povídání ale už se nemůžu dočkat až tyto poznatky vyzkouším v posilce. Myslím že pár chyb jsem si tam našel a nějaké tipy mi nejspíš techniku vylepší tak pecka! Moc zajímavá videa :)
@ondrejspilko9768
@ondrejspilko9768 6 жыл бұрын
Díky moc za videa. Sice dělám kalisteniku a Weighted kalisteniku, ale nacházím velké propojení a to, že člověku powerlifterské cviky hodně dají, obzvlášť ten mrtvý tah a dřep. Místo benche jezdíme hodně věcí jako Weighted kliky, dipy, kliky na kruzích... Takže ještě jednou velký respekt i vašim výkonům 😁💪🏿💪🏿.
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Lifterské cviky pomohou vybudovat absolutní sílu, což je k využití i při cvicích s vlastní vahou. Na druhou stranu zase cviky s vlastní vahou jsou dobrý nástroj pro zlepšení kondice u lifterů. Sám také dělám oboje ;). A díky :)
@ondrejspilko9768
@ondrejspilko9768 6 жыл бұрын
@@RadekVasik super díky :)
@horys48
@horys48 6 жыл бұрын
Díky, dost si mi pomohl s tím nádechem. Vždycky jsem se jen nadechl nosem, ale to dotažení pusou je luxus :) ještě jednou díky. Dobré video
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Ano, ta kombinace obou je nejlepší :). Jsem rád, že video pomohlo :)
@jakubprikryl6112
@jakubprikryl6112 4 жыл бұрын
Vycerpavajici info...diky.
@martinslany8141
@martinslany8141 2 жыл бұрын
Pecka!
@miroslavjanyska1767
@miroslavjanyska1767 6 жыл бұрын
Ahoj, mohl by jsi prosím vysvětlit správnou techniku tlaků na ramena s osou ve stoje?
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
ano, natočím video.
@ondrejspilko9768
@ondrejspilko9768 6 жыл бұрын
Taky bych bral na military press :) Nevím proč mě občas chytají ramena s osou, ale jakmile má úchop ne nadhmatem, ale jakoby log press neutralni uchop, Tak v pohodě.
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
@@ondrejspilko9768 Neutrální úchop nebolí, protože je k ramenům šetrnější. Ruka je v přirozenější pozici. Celkově pro sportovce využívám spíše neutrální úchop při BP.
@ondrejspilko9768
@ondrejspilko9768 6 жыл бұрын
@@RadekVasik díky :)
@dawehl
@dawehl 6 жыл бұрын
Začal jsem dřepovat s širším postojem a nemám vůbec mobilní kyčle / hloubku. Tip na cviky jak mobilitu zlepšit ?
@MultiGameLPcz
@MultiGameLPcz 5 жыл бұрын
Tvuj kanál je poklad
@necekv
@necekv 6 жыл бұрын
Ahoj. V tréninkovém plánu se jede podle % z tréninkového maxima. Nový pokus v týdnu 10 je 100 % toho maxima co se jede 9 týdnů ?
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Ahoj. V článku je přidán odkaz na výpočet tréninkového maxima. Každý třetí týden je v programu maximální procento pro daný počet opakování na hlvním cviku s top sériemi (poznáš i tak, že týden po tom následuje změna počtu vykonávaných opakování). Pokud zvládneš tu nejvyšší procentuální hmotnost prodaný počet opakování, tak mlžeš do té kalkulačky maxima dosadit tu váhu a počet opakování, co jsi zvládl. Vyjde ti nějaké číslo, potom k tomu vezmeš v úvahu i RPE, které bylo v dané sérii a stanovíš si nové maximum, z kterého budeš vycházet pro další tři týdny tréninku. Tímto způsobem uděláš týden 3, 6, 9. V týdnu 10 potom bude deload a následně otestuješ regulérní maximum pro jedno opakování. Z toho potom můžeš vycházet do týdnu 1 v dalším bloku. Snad ti to pomohlo.
@AlexinkaBednarova
@AlexinkaBednarova 6 жыл бұрын
Zdravím, moc díky za přínosné video! Můžu se zeptat, jak je to tedy správně s dosedem u dřepu? Někdo říká, že první jít zadkem dozadu (jako když si člověk sedá na záchod) a až potom dolu. Naopak ve videu zmiňuješ, že se má jít rovnou směrem dolu mezi kotníky. Děkuji
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Dobrý den, pokud se ptáte na techniku dosedu (box dřepu), tak mé nejnovější video na kanále pojednává přesně o tomto, takže Vás na něj odkáži. Na druhou stranu, pokud máte na mysli počáteční pohyb u dřepu, tak obecná rada zní začínat současně ohybem v kyčlích a kolenou. Tak rozložíte zatížení rovnoměrně mezi přední stranu stehen, hýždě, spodní část zad a hamstringy. Pro většinu sportovců je to nejefektivnější způsob. Nicméně podle tělesné konstituce lze samozřejmě začínat více pohybem vzad a zatížit více zadní část těla nebo pohybem kolen před a zatížit více přední část stehen. V podstatě všechny způsoby jsou možné, vyberte ten, který vám vyhovuje nejvíce.
@AlexinkaBednarova
@AlexinkaBednarova 6 жыл бұрын
Ano, myslela jsem počáteční pohyb dřepu. Moc děkuju za radu a rychlou odpověď!
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
@@AlexinkaBednarova Rádo se stalo :)
@jardasestak8577
@jardasestak8577 6 жыл бұрын
Ahoj, mám otázku do sbírky na příští týden :). Posledních pár měsíců se mi stává během pracovních a těžších rozcvičovacích sérií u dřepu a tahu (v okruhu 2-3 opakování), že první opakování je mnohem těžší, než ty další (zanedbal bych teď v úvaze techniku, ikdyž je nepochybně dúležitá...). (tohle se mi už děje i u objemových schémat HIGH BAR dřepu atd...) Například, když jdu během rozcvičky na těžké dřepy v dresu poslední raw dřep (bez pásku), jdu to momentálně na dvě opakování a to první mi přijde jako když jedu 3. pokus na závodech...přemůžu se a zkusím druhý opakování, protože to mám naplánované, a vím, že bych ho měl dát... to je mnohem lehčí a zárověň po něm cítím, že bych dal další 2-3. Nějak jsem zatím nenašel vysvětlení...jestli jsem přetrénovanej (což spíš ne, protože dělám progress RAW aj EQ) nebo něco s CNS, a nebo jsem prostě vadnej :D zajímal by mě na to tvůj pohled, popřípadě, jestli jsi se s tím už někdy setkal. Doufám, že jsem to napsal pochopitelně :)....
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Díky za dotaz Jardo. Zamyslím se nad tím.
@evak.5808
@evak.5808 6 жыл бұрын
Zdravím, je se omlovám, nechápu to s tím kotníkem u úzkého postoje - to rádoby braní ručníku. Na videu to pod tepláky není moc poznat:) Takže pocitově je stáhnout směrem k sobě, když u šiřšího mají jít od sebe? O:-)
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Ano, přesně tak, jakoby směrem k sobě. Tlačit do palce, malíčku a paty a kotníky jakoby vytočit k sobě. Měla by si cítit napětí na vnitřní i vnější straně stehen.
@evak.5808
@evak.5808 6 жыл бұрын
@@RadekVasik Diky za rychlou odpoved. Jinak neskutecne video plne neskutenych rad a detailu👌 Napriklad presne popsane dychani, navod...parada.
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
@@evak.5808 Rádo se stalo a děkuji :)
@adamkaspar2267
@adamkaspar2267 6 жыл бұрын
Super video.
@andrejstrapina9993
@andrejstrapina9993 6 жыл бұрын
Po 3 rokoch od posledného videa čo si natočil video pre "techniku drepu" si sa neskutočne vedomostne posunul dopredu 💪🤗mam len jednu otázku som vysoky 184 cm a mam stehenne kosti kratsie ako lytka a dlhsí trup že aká je pre mna varianta drepu najvhodnejšia,high bar alebo low bar.dikes a pokracuj vo videach 💪💪💪
@robertsulc138
@robertsulc138 6 жыл бұрын
Záleží jak se cítíš líp a jaké svaly využíváš obecně krátké stehení kosti dlouhý trup sem víc viděl dřepy na úzko a high bar ale to si musíš otestovat věřím tomu ale že low bar pozice ač je malinko náchylnější na lokty ramena někdo tvrdí i kolena tak je schopna zapojit víc svalů a je v ní větší potenciál pro víc kilo na cince
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
díky
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
@@andrejstrapina9993 Jak níže napsal Robert. Podle proporcí by ti více měl sedět high bar postoj zhruba na šířku ramen. Nicméně, klidně můžeš také zkusit dát tu osu o něco níž, zase jak Robert napsal, zapojíš do pohybu více spodní část zad a snížíš nároky na horní část zad, která je u high baru často limitní faktor. Nicméně, pokud máš video, klidně mi jej pošli na IG, mrknu se a budeme vědět víc.
@andrejstrapina9993
@andrejstrapina9993 6 жыл бұрын
@@RadekVasik ďakujem kamarat
@lukasxmracek
@lukasxmracek 6 жыл бұрын
perfect👍
@RadekVasik
@RadekVasik 6 жыл бұрын
Díky
Využití jednoho opakování v silovém tréninku
23:33
Radomil Vašík
Рет қаралды 1,5 М.
Technika MT -  nejčastější chyba
14:37
Radomil Vašík
Рет қаралды 7 М.
How to have fun with a child 🤣 Food wrap frame! #shorts
0:21
BadaBOOM!
Рет қаралды 17 МЛН
I Sent a Subscriber to Disneyland
0:27
MrBeast
Рет қаралды 104 МЛН
Ovládání systémů 4x4 pohonu INEOS Grenadier
11:35
DAJBYCH 4x4
Рет қаралды 1,9 М.
Jak na bolest kolen
12:47
Radomil Vašík
Рет қаралды 6 М.
Technika bench pressu
18:23
Radomil Vašík
Рет қаралды 8 М.
Klasický mrtvý tah   jak zvednout více ihned
12:05
Radomil Vašík
Рет қаралды 7 М.
STRETCHING PRO LEPŠÍ MOBILITU
16:12
Jakub Enžl
Рет қаралды 93 М.
Stravovací tipy
10:29
Radomil Vašík
Рет қаралды 5 М.
Jak trénovat na HYROX
24:39
Radomil Vašík
Рет қаралды 430
Hluboký stabilizační systém - Cviky
10:39
MATĚJ ŠULC
Рет қаралды 181 М.
How to have fun with a child 🤣 Food wrap frame! #shorts
0:21
BadaBOOM!
Рет қаралды 17 МЛН