Díky! Provedení lepší, než jsem si vůbec představoval. Použití motorů super nápad. Kdyby bylo nějaké pokračování, tak bych se přimlouval za trošku exotičtější materiály, které ať klidně vyžaduji zakrytovanou tiskárnu, ale nejsou tak háklivé na vlhkost. Přes léto stačí otevřít okno po bouřce a není problém mít doma 70%.
@richardmrazek4 ай бұрын
Děkuji moc za příspěvek! Budu testoval třeba PET-CF (ne PETG), ale ten bude až v červenci.
@jaroslavmateju42564 ай бұрын
Krásná ukázka... přiznám se, že mě to hodně překvapilo. Coby začátečník moc děkuji za "školu hrou"...
@zbynekchmela77784 ай бұрын
Super test, díky.
@Slavomir-19774 ай бұрын
...veľmi zaujímavý test... Len tak ďalej...
@michaelhaumer2984 ай бұрын
Díky za to co a jak děláte.
@CharlieXify4 ай бұрын
Velice zajímavé - navrhuji vyzkoušet nějaký samozhášivý materiál a flexi materiál. Většina výrobců u nich udává vyšší až vysokou tepelnou odolnost.
@martinmoucka62814 ай бұрын
Co polykarbonát ?
@jirisachl42204 ай бұрын
Super test. Já bych uvítal test který ale nevím jak udělat. Z jakého materiálu udělat toto: válec 10cm průměr, 25 cm výšky, dole uzavřený, nahoře otevřený s bajonetem na nasazovací víčko. Po stranách podélné otvory (škvíry). Nahoře pod bajonetem otvor 3mm. Uvnitř 3x zpevňovací kříž kvůli zborcení stěn. Na co to ? U každé rostliny, keře stromu v zahradě, zakopat do země tak aby ven vykukoval bajonet. Dovnitř biohnojivo (howna) a tou dírkou prostrčit hadičku kapkovače. Zalévat tak rostliny s hnojením. Musí to roky vydržet a nesmí to přimíchávat do biohnojiva plasty. Tak z čeho to vyrobit. Mě napadá nechat to vyřezat z nerezu, hliníku a nebo nechat uplácat z keramiky. Nebo to z něčeho vytisknout? Ale z čeho? A vytiskne to bambule x1carbon?
@vaclavnagy35264 ай бұрын
Zajímalo by mě, jak by obstálo v obou testech HT 110 od aurapolu 🤔
@richardmrazek4 ай бұрын
...ne moc dobře :)
@stepanpavlicek66364 ай бұрын
Díky za zajímavý test. Zajímaly by mne dva materiály: Aurapol PLA HT110 a pak nějaký materiál s příměsí dřeva. Jestli to ta příměs zhorší/zlepší/nebude mít vliv.
@stepanzapotocky43694 ай бұрын
Děkuji za ponaučné video. Zajímala by mě deformace např. LW ASA. Pěnivost materiálu by mohla pomoci rozložit pnutí. Přeji hezký den. SZ
@KutilM.4 ай бұрын
A co se stalo s tou podložkou? ;-) Jinak super video.
@richardmrazek4 ай бұрын
No podložce od tiskárny není nic, ale ta balící pěnovka to nedala.
@zbkral4 ай бұрын
Není mad praktický test 👍. Hm, možná by bylo zajímavé, jestli obstojí ASA 275. Díky.
@richardmrazek4 ай бұрын
Neobstojí :) Ale můžeme vyzkoušet.
@petrberanek80714 ай бұрын
No hned na začátek teda řeknu, že když za mnou někdo přijde, že chce něco do auta tak dávám automaticky PC-CF a neřeším. Když se jim cena nelíbí ať si to nechají vyjet jinde z PLA klidně 6x :D
@brkoviny4 ай бұрын
Ono hodně záleží, kde to umístíš. Já používal cca 2 roky držák mobilu z obyčejného PLA od Gembirdu, ale měl jsem to u výdechu vzduchotechniky. Jak šlo vidět vidět ve videu, i to PLA pár minut vydrží, než se to zbortí a to mi stačilo, protože v té době už na to foukal studený vzduch z klimatizace a fungovalo to. Tenhle držák paradoxně neodešel v létě kvůli nízké tepelné odolnosti, ale v zimě. V mrazech moc zkřehl a praskl. Pak jsem pár let používal držák z černého PETG a ten to nevzdal nikdy. Letos jsem ho nahradil držákem z ASA, protože u toho PETG mi trošku vadilo, že je v létě při vkládání mobilu takový gumovější, než to klima zchladí. Ta černa ASA mi ale nepřipadá o moc lepší, než to předchozí PETG. Asi bych mohl použít něco ušlechtilejšího, tiskárnu na to mám, ale úplně se mi nechce šaškovat třeba s tím PC, kde už to chce drybox.
@petrberanek80714 ай бұрын
@@brkoviny PC blend carbon fiber není nutno tisknout z dry boxu. Stačí prohnat sušičkou a i K1C naprosto s přehledem vyjede krásný funkční výtisk. Je to sice dražší, ale za to velmi dobré.
@richardmrazek4 ай бұрын
U některých materiálů (A PC k nim patří) nadměrná vlhkost v materiálu neznemožnuje tisk, ale zhoršuje výsledné pevnostní parametry výtisku.
@petrberanek80714 ай бұрын
@@richardmrazek No jasný, ale 6 hod v sušičce a vlhký není. Navíc já to mám v dřevostavbě kde je +- 30% vlhkost celoročně a tam ani nylon PA12 nic moc netahá a stačí mu 6 hodin v sušičce aby nebyl problém s tiskem...