Dzięki za bycie z nami już piąty rok! Kolejne lata też będą fascynujące i kosmiczne!
@romanromanowski44709 күн бұрын
Trzymam kciuki abyście się nie poddali. Co miesiąc oglądam wasze "pogaduchy", prawie od samego początku 💪
@wnms8 күн бұрын
@@romanromanowski4470 Dzięki! :D
@romanromanowski44709 күн бұрын
Kolejny fajny odcinek. Jak zwykle z resztą👍 Mam tylko jeden "zarzut", znowu krócej niż 3 godziny. Tym razem jesteście usprawiedliwieni bo w okolicach roku były aż 3 odcinki 😉
@Andrzejek-uq1vb9 күн бұрын
1:15:18 Sonda Galileo spłonęła w atmosferze Jowisza, a w atmosferze Saturna spłonęła sonda Cassini.
9 күн бұрын
Tak! Przepraszam za pomyłkę. Na szczęście chwilę później odkręciliśmy ten błąd.
@biankazszampanii864310 күн бұрын
Dzięki, jak zwykle ciekawe i dobrze się oglądało. Serdeczności dla Was na Nowy Rok, żeby był ciekawy w kosmiczne Rzeczy :):)
10 күн бұрын
Dzięki!
@Carasimus9 күн бұрын
Dzięki, zapowiada się ciekawy, choć trochę owiany tajemniczymi zmianami rok w branży - nic tylko cieszyć się sukcesami, doceniać kolejne kroki milowe i smucić spektakularnymi porażkami. Nie tylko w skali globalnej, ale także na naszym skromnym, choć ambitnym podwórku krajowym. "Tymczasem" w drodze do planet i pomniejszych ciał układu słonecznego, a w przyszłości do gwiazd. Kolejnych lat dobrej współpracy i czekam na sześćdziesiątkę pozdrawiając.
@Space_Avenue11 күн бұрын
Super Panowie :)
10 күн бұрын
Dzięki!
@lesne_licho10 күн бұрын
Dzięki za materiał, komentarz dla zasięgów. Przy okazji, moim zdaniem pan Radek powinien się od pana panie Kubo uczyć jak robić podkasty. Świetnie się pana slucha i ogląda, wie pan co chce powiedzieć, trafnie dobiera słowa bez zbędnych “yyyy” słychać ilość pracy, przygotowania i ilość wiedzy. Życzę panie Kubo sukcesu który będę sam mógł podziwiać na YT oraz innych platformach.
@Jacekkk-qb1zd10 күн бұрын
👍
@jakubborowiec282911 күн бұрын
Przydałby się timeline
10 күн бұрын
Zrobione 🫡
@JulianBroniewski10 күн бұрын
Kuba, co ty na to, aby zrobić filmik o Gaganyaanie, a przy okazji może o innych azjatyckich załogowych pojazdach kosmicznych, takich jak chiński Shenzou albo niezrealizowane projekty japońskich statków?
10 күн бұрын
W grudniu próbowałem zrobić film o stacji Tiangong. Niestety dostęp do bardzo technicznych rzeczy związanych z chińskimi programami jest mocno ograniczony :/
@krystian491111 күн бұрын
Rezygnacja z Księżyca nie ma żadnego sensu. Księżyc to sensowny przystanek w drodze do kolejnych celów.
@osochozi564711 күн бұрын
Chyba że tankujesz i prEpakowywujesz się na orbicie, w czymś na kształt portu orbitalnego zrobionego że starshipow.
@krystian491111 күн бұрын
@osochozi5647 po pierwsze, po co ci port jak już masz Księżyc, po drugie Księżyc także jest celem
@romanromanowski44709 күн бұрын
Dokładnie. Misje na Marsa i Księżyc nie konkurują ze sobą tylko współgrają.
@romanromanowski44709 күн бұрын
@@osochozi5647 Na orbitę wszystko musisz wynieść z Ziemi, a to bardzo kosztowne. Mając bazę na Księżycu możesz na miejscu pozyskiwać wodę (najprawdopodobniej, no i nie tylko wodę) która może posłużyć do wielu celów. Wystrzelenie czegokolwiek z Księżyca wymaga o wiele mniej energii. Co za tym idzie, możesz wystrzelić nawet ładunki o masie kilku tysięcy ton. Np. duży statek załogowy do misji w daleki kosmos. W epoce drukarek 3D można pokusić się o produkcję naprawdę wielu rzeczy na Księżycu. Oczywiście jeśli uda się tam pozyskać na miejscu odpowiednie surowce (po to te wszystkie misje łazików itp, aby to sprawdzić). Baza na księżycu to logiczny "pierwszy krok" do misji w daleki kosmos.
@michalryszkowski18814 күн бұрын
Czy nie lepiej zamiast deorbitować ISS i potem budować nową stację od nowa, to wykorzystać ISS póki jeszcze jest operacyjna do budowy nowej stacji? Nie byłoby łatwiej mieć już gotową infrastrukturę, robotyczne ramię itd na miejscu do budowania nowej stacji, a dopiero po ukończeniu zdeorbitować starą?
@T-800__11 күн бұрын
Panowie Kuba i Radek, zweryfikujcie prosze informacje dityczace tej duzej umowy MONu na 4 satelity. Jesli nie pokrecilem czegos to uznaliscie ze satelity PIAST sa czescia tej umowy. A chyba one sa finansowane przez NCBIR. Wiec te MONu to beda inne satelity choc o podobnym przeznaczeniu
@wnms10 күн бұрын
Hej, nic nie mówiliśmy o umowie na 4 satelity dla MON, bo to nowa umowa, z grudnia 2024 i satelity polecą chyba dopiero w 2027-28 roku. Nie wiemy jak się będą nazywały, ani jakie będą parametry techniczne tych urządzeń. To jeszcze nie zostało ogłoszone. Mówiliśmy tylko o konstelacji PIAST na 3 satelity.
@reflex0411 күн бұрын
Ten redzio /od redaktor/ w białej koszulce. to cieplaczek? Bardzo ładnie👍👌💪
@sawekforc853611 күн бұрын
Nooo, Rocked Lab robi Neutrona z włókna węglowego, bo chce żeby był w technologii stelth. 🤣 Ukłony :)