Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Team Way2Champ. Tematem dzisiejszego podcastu będzie okres roztrenowania. Kontakt w sprawie zapytań treningowych i współpracy: arek@way2champ.com
Пікірлер: 13
@patrykpekacz48833 жыл бұрын
Cześć, może jakiś filmik w którym zostaną omówione poszczególne strefy mocy. Jakie adaptacje zachodzą w organizmie przy treningu w danej strefie mocy. Do czego są poszczególne strefy wykorzystywane (do kreowania jakich cech, np. które do poprawy ftp, które do poprawy mocy 5min , a które są wykorzystywane do treningu siłowego(niska kadencja) itd.). Przykładowe treningi w danych strefach (ile powtórzeń i jak długich) W internecie są jakieś filmiki dotyczące stref mocy,(głównie dotyczą tego, jak wyliczyć strefy) ale nie opisują adaptacji jakie zachodzą w organizmie podczas treningu w danych strefach. Taki filmik sobie wymarzyłem :)
@PenitencjarzKoscielny3 жыл бұрын
no jedziemy z tym.
@annakozowwyderka98363 жыл бұрын
Dziękuję 👍👍👍
@jarekpietrzkiewicz99523 жыл бұрын
Bardzo merytorycznie informacje na podstawie doświadczeń praktyków , super dla pogłębienia swojej wiedzy treningowej .Warto na przyszłość w kolejnym temacie byłoby może teraz powiedzieć od kiedy rozpocząć przygotowania do sezonu ile TSS tygodniowo dokładać w każdym Mezocyklu/Mikrocyklu ( w odniesieniu np; do zaawansowanego amatora 6-10tyś km XC/XCM 1-2 godziny wyścigu ) Do jakiego poziomu CTL dochodzić przed okresem startów oraz na jakim etapie przygotowań pracować nad poprawą mocy na progu FTP , jak długo w tygodniach tylko tą cechę trenować.
@Way2Champ3 жыл бұрын
@Jacek Pietrzkiewicz, takie informacje odnosimy indywidualnie do każdego zawodnika w trakcie pracy z nim.
@igibanan3 жыл бұрын
A gdzir mozna zobaczyc te poorzednie rozmowy? Bo tu na kanale nie widze :)
@arekkogut44503 жыл бұрын
@Igor Banachowski - znajdziesz ja zatytułowane jako "Trening Kolarski"
@igibanan3 жыл бұрын
@@arekkogut4450 dziękuję, znalazłem :) zobaczymy, moze bede chcial skorzystać z waszej pomocy, bo wydaje mi sie ze na moim poziomie juz by mi sie przydała pomoc trenera :
@benhur58263 жыл бұрын
No właśnie. A skąd np. wiadomo, kiedy osiągnęło się max swoich możliwości. Np taki Poljański, fajny chłopak i kolarz, ale wyników poważnych nie osiągnął. A przecież miał dostęp do najlepszych metod treningu, regeneracji itd. Także ciekawe czy da się rozróżnić czy osiągnęliśmy szczyt swojej formy i już więcej w tym sporcie nie ugramy, bo tyle "fabryka dała" i szlus, czy jednak jest jeszcze przestrzeń do progresu, a znaleźliśmy się z formą w plateau z powodu złego treningu [nie licząc wytłumaczenia dla braku mocy, że nie wymieniliśmy wszystkich łożysk na ceramiczne ;-) ]?
@Way2Champ3 жыл бұрын
@Ben Hur - nigdy na 100% się tego nie dowiemy, ale można to ocenić m.in. poprzez analizę badań wydolnościowych (parametry oddechowe, krzywa mleczanowa, wartości mocy) zwłaszcza robionych na przestrzeni czasu. Dodatkowo pewną wskazówką jest progres jaki robimy w peakach maksymalnych rzecz jasna i jakiej jest wielkości rok do roku. Cały czas zakładamy że trening prowadzony jest optymalnie, a najczęściej to tutaj leży błąd. Z zawodowcami jest jeszcze inaczej - nie każdy z nich w pewnym wieku liczy już na wielki postęp. Jeśli w wieku 23-25 lat nie wygrywasz wyścigów World Tour to bardzo rzadko się zdarza abyś zaczął je wygrywać kilka lat później, zwłaszcza że przychodzą młodzi jeszcze mocniejsi. Po prostu jeśli masz dobry kontrakt to jeździsz i zarabiasz dobrze się przy tym bawiąc (przynajmniej czasami :)).
@tadeo5753 жыл бұрын
Panowie nie operujcie konkretnymi wartościami mocy, a raczej w procentach naszego ftp
@arekkogut44503 жыл бұрын
Nie każdy umie sobie to wyobrazić, stąd czasami łatwiej podać konkretną wartość