Gratuluję pomysłowości w przedstawieniu rozwiązania problemu 👍
@hosemorelas243911 ай бұрын
Cieszę się, że merytoryczne materiały powróciły na dobre 😊 Co do centrowania, to jak koryguję napięcie grupy szprych to i tak w drugiej kolejności sprawdzam całe koło. Jeżeli coś się przestawiło to jest kolejna korekta. Docelowo obrecz musi być prosta osiowo i promieniowo oraz szprychy po każdej stronie koła muszą mieć takie samo naprężenie (w granicach rozsądnej tolerancji)
@peletonmobilnyserwisrowerowy11 ай бұрын
Co do takiego samego napięcia w ćwiartkach to nie masz racji. Wystarczy przemierzyć wartości po stronie napędowej tylnego koła lub np po stronie hamulca tarczowego w kole przednim aby się o tym przekonać.
@hosemorelas243911 ай бұрын
@@peletonmobilnyserwisrowerowy Miałem na myśli, że szprychy po jednej stronie koła muszą mieć takie samo naprezenie. Racją jest ze szprychy po przeciwnych stronach maja różne naprezenie że względu na tarczę hamulcową lub napęd.
@szymonrekowski2 ай бұрын
❤ pozdrawiam serdecznie
@tomo-628611 ай бұрын
Proponuję nagrać film z faktycznej naprawy koła. Jak zneutralizować bicie na boki i góra dół w jakiej to robić kolejności. Bo ja mam z tym problem. Tj Jakoś mi to wychodzi i niby jest prosto ale szprychy są niektóre luźne. Mam przyrząd z ali do sprawdzania naciągu mam też swój wydrukowany z czujnikiem zegarowym. Tak czy inaczej po prostowaniu i odciągnięciu na podobne wartości szprychy pękają po kilku przejażdżkach.
@marcinkowalski835311 ай бұрын
Bardzo chętnie bym obejrzał
@peletonmobilnyserwisrowerowy11 ай бұрын
Pękają bo mają złe wartości naciagow wyrażone w kgf
@RutekMTB11 ай бұрын
Sam z siebie wpadłem na pomysł z biciem w 2010-12 roku, miałem fajne lekkie koła na obręczach ztr podium mmx i zaliczyłem mocne dachowanie, przód ledwo mieścił się w widelcu, po kilku próbach centrowania jeżdżenia centrowania jeżdżenia właśnie wpadłem na pomysł uderzenia, wyszło prawie idealnie biorąc pod uwagę lekkość obręczy i jej mniejsza wytrzymałość ;) Lekkie koła i tak zakończyły swój żywot ze względu na moją masę i nyple zaczęły wychodzić :D ale ogólnie służyły mi trochę czasu i sporo km ciężkiego katowani
@spam4qq77011 ай бұрын
przekombinowane😵💫
@unbrokenreed11 ай бұрын
Przyznaję rację, ale może pomoże komuś w zapamiętaniu :)
@vlodek-19311 ай бұрын
Siemano!🙋♂️ Jest lepszy sposób na mocno skrzywioną obręcz niż walenie kołem! Dwie kantówki i własne stopy!☺ Wkleiłem link ale usunęło komentarz. Ten kanał już dawno nie publikuje, jak ktoś jest zainteresowany to materiał ma tytuł: < "Truing A Wheel" Bikemanforu Show Episode 7 season 1 >
@Krzysztof_8310 ай бұрын
Czekam niecierpliwie na film o centrowaniu promieniowym
@grzegorzgolebiewski31068 ай бұрын
Bardzo ciekawy materiał
@Ameliaroblox92911 ай бұрын
Siema pytanie nie o koła a dotyczace przedniego amorka RockShox Pike 426 U- Turn , motion control rok 2008 , nie znalazłem jaki olej lać do górnych lag i czy do oby dwu czy tylko jednej ? polecisz cos Dzieki reed
@kuman121211 ай бұрын
Tak dzięki spaghetti składam już kolo. 😂😂😂
@jacekkostekpower15011 ай бұрын
Brak konkluzji w pokazaniu co do centrowania, koniecznie powinna za tym iść seria filmow a my już ocenimy czy sa one bardziej merytoryczne niz u konkurencji. Moze i pomysl ciekawy na przedstawienie ale do mnie nie trafil, chyba ze to mialy byc podstawy podstaw.
@unbrokenreed11 ай бұрын
To miała być podstawa podstaw :) w planach jest przynajmniej 6 filmów o centrowaniu, ale ro na przestrzeni kolejnych 3 lat.
@szymongorzejewski349111 ай бұрын
Czyli dzisiaj na obiad spagetti masz😅😂? Dzięki za materiał super sprawa!
@jakubpietracho785611 ай бұрын
Hmmm w jakims sensie to co mowisz jest sensowne jednak przy centrowaniu czesty bład jaki sie popelnia to duze krecenie jedna szpeychą. A to trzeba bardzo delikatnie aby nie wyszlo to co mowisz.
@KRET66611 ай бұрын
5:43 😄👉
@kadiraxkadirax729911 ай бұрын
Jak koło jest, bardzo krzywe, to z założoną oponą, lepiej uderzać o podłogę, czy cała masa ciała oprzeć się o koło. Pytam się, bo sam ważę sporo, i kiedyś dostałem koło do centrowania, bardzo krzywe, opieranie się na nim nic nie dawało.
@unbrokenreed11 ай бұрын
Zależy od obręczy, jak jest miękka to i "o kolano" wyprostujesz.
@FoHsi11 ай бұрын
Sugeruję wyłączenie szerokiego kąta przy nagrywaniu poradników wewnątrz budynku, bo bardzo oddala. Zdecydowanie lepiej by się to oglądało przy zerowym koszcie.
@unbrokenreed11 ай бұрын
Przyznam, że myślałem o tym sporo. Niestety obecnie to odpada. Ograniczony czas na nagrywanie, zmusza mnie do redukowania dubli, a wąski kąt sprawia, że zdarza mi się nie trafić z kadrem (nagrałem tak kilka filmów i część z nich poszło do kosza przez to). Myślę intensywnie nad przesiadką na inny sprzęt - ale to pociąga kolejne koszty, a chcę wyjść najpierw na zero z zakupem tego obecnego hardware. Za jakieś 2-3 lata jak sobie odłożę, to może kupię A7iii :)
@FoHsi11 ай бұрын
@@unbrokenreed pewnie nagrywałeś w 16:9, dlatego nie mogłeś trafić z kadrem. Częsty błąd. Nagrywasz w 4:3, a kadrujedz już w programie i nie ma szans, żeby nie trafić 🙂.
@DirtlovR11 ай бұрын
Propozycja na materiał uzupełniający: koła asymetryczne. Mam takie koła i w sumie to zastanawiam się po co.
@unbrokenreed11 ай бұрын
W jakim sensie asumetryczne? Takie jak Canondale robi do specyficznych ram, czy chodzi Ci o niesymetryczny zaplot?
@DirtlovR11 ай бұрын
@@unbrokenreed Chodzi mi o niesymetryczne obręcze jak na przykład Raceface AR.
@cezaro233611 ай бұрын
Żeby były sztywniejsze przy obecnych ogromnych kasetach musi taka obręcz wytrzymać obciążenie
@miszczu44197 ай бұрын
Nio hej. Dotrwałem do końca. Niezły kocioł. Ale słuchacz ma większe pojęcie o temacie.
@jedendwa773711 ай бұрын
Gość wymyślił koło na nowo. Tylko po co. Polecam filmik paktool mimo że jest po ang. po jest bardziej praktyczny.
@unbrokenreed11 ай бұрын
Ty masz jakiś problem z tym, że tłumaczę coś swoim widzom na swój sposób, czy tylko udajesz?